Zastanawiasz się pewnie, co to jest dyfuzor zapachowy? Jest to sprzęt wielozadaniowy, bardzo przydatny w wielu domostwach. Szczególnie można odczuwać jego działanie w okresie grzewczym, gdy powietrze w pomieszczeniach jest suche i drażniące. Jego zadaniem jest nawilżyć powietrze.

Dodatkowym atutem elektrycznych dyfuzorów zapachowych jest to, że do zbiornika na wodę możesz dodać kilka kropel olejku eterycznego o ulubionym zapachu i tym sposobem zamienić go w dyfuzor do aromaterapii. Pachnąca, przyjemna para odświeży mieszkanie i stworzy przyjemny, odprężający klimat.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
Nawilzacz Powietrza Dyfuzor Zapachowy Aromaterapia 1

dyfuzor Malatec 4w1

9.9

Średnia

Allegro Logo
AROMA ZEN markowy EKO dyfuzor ultradzwiekowy 1 1

AROMA ZEN EKO

9.8

Drogi

Allegro Logo
Xiaomi Nawilzacz dyfuzor zapachowy aromaterapia 1 1

Xiaomi WOOD TUBE

9.7

Średnia

Allegro Logo
DYFUZOR ZAPACHOWY AROMATERAPIA 500ml LED 1 1

DYFUZOR ZAPACHOWY LUND

9.6

Średnia

Allegro Logo
 
empik logo
NAWILZACZ POWIETRZA DYFUZOR ZAPACHOWY AROMATE 0.5L 1

Dyfuzor zapachowy aromaterapia

9.5

Drogi

Allegro Logo
MINT GO PACK DYFUZOR ZAPACHOWY LAMPKA 1 1

MINT GO PACK

9.4

Drogi

Allegro Logo
NAWILZACZ POWIETRZA DYFUZOR ZAPACHU 1

ULTRADŹWIĘKOWY NAWILŻACZ POWIETRZA

9.2

Tani

Allegro Logo
 
empik logo

Jeśli zastanawiasz się, który z nich będzie wystarczający i najlepszy – przeczytaj poniższy artykuł, przedstawimy wybrane dyfuzory zapachowe i porównamy je za Ciebie.

Nawilżacz powietrza i lampka w jednym? Malatec!

ranking fotelików samochodowych 15-36

Ranking rozpoczynamy przedstawiając Wam dyfuzor zapachowy elektryczny, który jest świetnie zaprojektowany w formie lampki nocnej, dającej delikatne, różnokolorowe światło. Dodatkowo wyposażony jest w jonizator powietrza, który sprawia, że kurz oraz roztocza nie unoszą się, a opadają ku podłodze- w efekcie nie dostają się do płuc. Działanie urządzenia można łatwo sterować pilotem, bądź klawiszami z przodu.

Ten produkt ma zdecydowanie wiele zalet. Pierwsza z nich jest chociażby to, że będzie świetnym dodatkiem do pokoju dzieci, które nie czują się komfortowo zasypiając bez światła. Delikatna poświata nie będzie przeszkadzać, a generowana para nawilży powietrze, sprawiając, że o poranku nie będzie problemu z suchymi oczami lub śluzówką nosa.

Nawilżacz ma kilka różnych trybów pracy, które można ustawić pilotem lub klawiszami. Ustawić możesz czas działania: na 2 lub 4 godziny, rozmiar pary wodnej oraz jej tryb – ciągły lub przerywany. W urządzeniu jest również możliwość ustawienia intensywności światła.

Jeśli natomiast rozmawiamy o wadach tego nawilżacza, można tutaj wymienić słabą jakość materiałów – chociaż nie jest to ogromnym problemem, urządzenie właściwie musi tylko stać i pracować. Drugą kwestią wartą poruszenia jest to, że ma mały pojemnik na wodę, co sprawia, że urządzenie jest w stanie nawilżyć powietrze w pomieszczeniu do maksymalnie 15 metrów kwadratowych, czyli jeden duży pokój. Są to zdecydowanie mało znaczące wady biorąc pod uwagę niską cenę tego produktu.

R

Zalety

 • niska cena
 • urządzenie 4w1
 • pilot w zestawie
Q

Wady

 • mały zbiornik na wodę
 • słaba jakość materiałów
 • mała powierzchnia pracy

Ultradźwiękowy dyfuzor powietrza AROMA ZEN

dyfuzor zapachowy ranking

Dlaczego warto zwrócić uwagę na ten dyfuzor do olejków eterycznych? Działa on w oparciu o bardzo komfortową technologię, a konkretnie – technologię ultradźwięków. Jest to korzystniejszą formą wytwarzania kojącej, zapachowej pary niż podgrzewanie wody z olejkami zapachowymi. Jest ona wtedy chłodna, oraz samo urządzenie potrzebuje mniej energii do działania. Dodatkowym atutem tej technologii jest cicha praca – nie przeszkadza podczas snu.

Nie jest to jedyny powód, dla którego warto wziąć pod uwagę tą konkretną pozycję. Ten dyfuzor jest zautomatyzowany. Ma średniej pojemności zbiornik na wodę, który pozwoli na jednorazowe zużycie 400ml wody wraz z olejkiem, czyli na kilka godzin nieprzerwanego wytwarzania pary. Wbudowany czujnik poziomu wody sprawi, że gdy ten poziom spadnie do minimum – urządzenie wyłącza się informując o tym fakcie sygnałem dźwiękowym.

Oczywiście jest w nim również opcja zmiany koloru oświetlenia, możliwość ustawienia timera czasowego ( kolejno 60/120/180 minut lub do końca wody w zbiorniku ), oraz bardzo przydatna zmiana gęstości pary. Wydajność produkcji pary na poziomie 50ml na godzinę pozwala używać tego dyfuzora w pomieszczeniach o powierzchni do 40 metrów kwadratowych.

Pozytywne opinie na temat tego dyfuzora utwierdzają w przekonaniu, że może to być dobry wybór. Za tą przyjemność trzeba niestety zapłacić odrobinę wyższą cenę.

R

Zalety

 • tryb AUTO
 • cicha praca
 • nowoczesny design
 • pozytywne opinie
Q

Wady

 • wysoka cena

Nawilżacz/dyfuzor zapachowy Xiaomi

co to jest dyfuzor zapachowy

Można śmiało stwierdzić, że marka Xiaomi podbija już różne gałęzie rynku. Elektronika stoi przed nimi otworem, tworzą pod swoim szyldem telefony, odkurzacze, kamery. Tym razem jednak skupimy się na ich nawilżaczu powietrza. Mały, kompaktowy, kieszonkowy wręcz dyfuzor możemy wziąć ze sobą prawie wszędzie. Obecnie większość osób ma w posiadaniu power banka, który zdecydowanie wystarczy do zasilenia tego małego urządzenia.

To urządzenie Xiaomi poza odświeżeniem powietrza w pomieszczeniu zadba również o to, aby kurz w powietrzu nigdy Ci nie dokuczał – jonizując je. Jego bardzo małe wymiary pozwalają na używanie go praktycznie wszędzie.

Niestety, w wyniku małych rozmiarów samego urządzenia – tak samo jest i ze zbiornikiem na płyn. Jest to pojemność raptem 125ml, co pozwala na pracę raczej krótką. Dodatkowo nie ma automatycznego wyłączania – brak czujnika poziomu wody. W związku z tym raczej złym pomysłem jest włączanie tego urządzenia na noc. W ciągu dwóch-trzech godzin woda w zbiorniku skończy się, a urządzenie będzie działać dalej.

Niewygodnym rozwiązaniem jest również brak pilota do sterowania – za każdym włączeniem trzeba niestety zrobić to ręcznie. Na szczęście producent zapewnia 24 miesięczną gwarancję więc nie ma najmniejszego problemu w razie awarii.

R

Zalety

 • 24 miesięcy gwarancji
 • jonizacja powietrza
 • ładny design
 • kompaktowy
Q

Wady

 • mała pojemność zbiornika
 • zasilanie USB
 • brak sterowania pilotem

LUND – dyfuzor zapachowy na długie godziny

elektryczny dyfuzor zapachowy

Ten gadżet jest kolejnym z grupy, na którego warto spojrzeć oraz rozważyć jego kupno. Ładny, dyskretny i przyjemny dla oka wygląd ociepli wizerunek pomieszczenia, dodatkowo używając go jako rozpylacz olejków eterycznych można odświeżyć zapach oraz stworzyć relaksujący nastrój. Duża wydajność oraz możliwości regulacji zapewni najbardziej komfortowe użytkowanie, dopasowane konkretnie pod Twoje preferencje.

Zaletą przedstawionego urządzenia jest tutaj przede wszystkim to, że para jest wytwarzana za pomocą ultradźwięków, dzięki czemu jest chłodna oraz bezpieczna – nie ma możliwości poparzenia gorącym powietrzem.

Dodatkowo możesz wybrać jeden z dostępnych trybów – przerywana bądź ciągła para oraz mniejszą lub większą intensywność pary. Regulować można również czas pracy – tutaj do wyboru są 1, 3 lub 6 godzin, oraz oczywiście do końca zbiornika z wodą – czyli bez określenia czasu. To wszystko można ustawić za pomocą dołączonego w zestawie pilota.

Duża pojemność zbiornika pozwala na wielogodzinną pracę, aż do 10 godzin, a wysoka wydajność tworzenia pary sprawia, że urządzenie nadaje się do pomieszczeń do 50m kwadratowych, czyli nawet do całego mieszkania.

Jedyną rzeczą, która właściwie można uznać za delikatny minus jest to, że urządzenie ma całkiem spore rozmiary, w porównaniu z innymi tego typu. Może to być minusem na małych biurkach w pracy.

R

Zalety

 • duża pojemność
 • para wytwarzana ultradźwiękami
 • możliwość regulacji trybów
 • pilot w zestawie
Q

Wady

 • duże wymiary

Orientalny dyfuzor zapachowy – do wnętrza vintage

dyfuzor zapachowy do olejków eterycznych

Wyjątkowy wygląd przedstawionego nawilżacza powietrza zachęci z pewnością amatorów stylu vintage. Możliwość regulacji trybów oraz wydajna i cicha praca powinna zwrócić Twoją uwagę jeśli rozważasz kupno tego urządzenia. Zwłaszcza, że jest to kolejne już urządzenie pracujące na ultradźwiękach, co zapewnia, że olejki naturalne używane w nim nie tracą swoich właściwości, czy to zapachowych czy relaksujących.

Szczególnie fajnym dodatkiem jest wybór koloru oświetlenia – aż 14 kolorów, możesz dopasowywać jego kolor nawet do koloru zasłon, co sprawi, że dyfuzor będzie wyglądał jak ozdoba. Cicha praca będzie świetną wiadomością dla osób, które potrzebują używać dyfuzora w sypialni na noc, co będzie możliwe również dzięki dużej pojemności zbiornika na wodę – aż 500ml.

Solidna metalowa konstrukcja gwarantuje, że kolor obudowy z czasem nie wyblaknie i będzie cały czas taki sam, trwały i wytrzymały na działanie promieni słonecznych – w przypadku, gdyby urządzenie stało np. na parapecie. Jak poprzednicy, nawilżacz ma opcje wyboru intensywności pary oraz ustawienie czasu. Jego wydajność pozwala na odświeżenie powietrza w 50 metrowym mieszkaniu. Jego cena jest jednak dużo wyższa niż podobnych nawilżaczy, które wciąż jednak wyglądają bardziej uniwersalnie.

R

Zalety

 • solidna konstrukcja
 • duża pojemność
 • automatyczne wyłączanie
Q

Wady

 • bardzo wysoka cena
 • pasuje do konkretnego wystroju

MINT GO – szukasz małego, zgrabnego dyfuzora

Wyjątkowy wygląd przedstawionego nawilżacza powietrza zachęci z pewnością amatorów stylu vintage. Możliwość regulacji trybów oraz wydajna i cicha praca powinna zwrócić Twoją uwagę jeśli rozważasz kupno tego urządzenia. Zwłaszcza, że jest to kolejne już urządzenie pracujące na ultradźwiękach, co zapewnia, że olejki naturalne używane w nim nie tracą swoich właściwości, czy to zapachowych czy relaksujących.

Szczególnie fajnym dodatkiem jest wybór koloru oświetlenia – aż 14 kolorów, możesz dopasowywać jego kolor nawet do koloru zasłon, co sprawi, że dyfuzor będzie wyglądał jak ozdoba. Cicha praca będzie świetną wiadomością dla osób, które potrzebują używać dyfuzora w sypialni na noc, co będzie możliwe również dzięki dużej pojemności zbiornika na wodę – aż 500ml.

Solidna metalowa konstrukcja gwarantuje, że kolor obudowy z czasem nie wyblaknie i będzie cały czas taki sam, trwały i wytrzymały na działanie promieni słonecznych – w przypadku, gdyby urządzenie stało np. na parapecie. Jak poprzednicy, nawilżacz ma opcje wyboru intensywności pary oraz ustawienie czasu. Jego wydajność pozwala na odświeżenie powietrza w 50 metrowym mieszkaniu. Jego cena jest jednak dużo wyższa niż podobnych nawilżaczy, które wciąż jednak wyglądają bardziej uniwersalnie.

R

Zalety

 • solidna konstrukcja
 • duża pojemność
 • automatyczne wyłączanie
Q

Wady

 • bardzo wysoka cena
 • pasuje do konkretnego wystroju

Drewniany dyfuzor – kwiat lotosu

Imitacja drewna świetnie sprawdza się w jasnych, ciepłych pomieszczeniach sprawiając, że wystrój będzie jeszcze bardziej przytulny. Wprowadzając przyjazny nastrój poprzez dodanie do wody kilka kropel naturalnych olejków zadbasz równocześnie o swoje dobre samopoczucie i poziom relaksu. Chłodna mgiełka roztaczana w przestrzeni zmniejszy suchość powietrza oraz ilość unoszących się zanieczyszczeń.

Ten nawilżacz posiada w zestawie pilot, którym możesz wybrać odpowiednie dla Ciebie tryby. Do możliwości regulacji można zaliczyć intensywność wytwarzania pary oraz tryb pracy ciągły lub przerywany. Dodatkowo masz możliwość ustawienia pracy na konkretny przedział czasowy lub prace do końca zbiornika z wodą. O niskim poziomie wody w zbiorniku poinformuje Cię dźwięk urządzenia, a następnie sprzęt wyłączy się.

Duża pojemność gwarantuje wielogodzinną pracę, nawet przez całą noc lub na czas pobytu w pracy. Zbiornik o pojemności 500ml może nieprzerwanie wytwarzać mgiełke przez około 10 godzin. Niestety, wydajność tego sprzętu pozwala go używać tylko w mniejszych pomieszczeniach do 30 metrów.

R

Zalety

 • pilot w zestawie
 • auto wyłączanie
 • antypoślizgowa podkładka
 • duża pojemność
Q

Wady

 • duże wymiary
 • do małych pomieszczeń

Na co zwrócić uwagę wybierając dyfuzor zapachowy elektryczny? Poradnik 2024

Pojemność zbiornika

Pierwszą kwestią na jaką należy wziąć pod uwagę to czas, kiedy chciałbyś używać nawilżacza powietrza. Wiąże się to ściśle z pojemnością zbiornika na wodę. Im więcej płynu jesteś w stanie dolać, tym dłuższą nieprzerwaną pracę dyfuzora będziesz miał zapewnioną zanim nastąpi potrzeba ponownego napełnienia. Mniejsze – do około 150ml mogą pracować do około 4 godzin, a większe na poziomie 500ml pracują już nawet 10-12 godzin.

To ważna kwestia, szczególnie jeśli chcesz używać tego urządzenia na przykład w nocy lub podczas snu, gdyż nie zaskoczy Cię brak płynu w pojemniku. Wystarczająco duża ilość płynu to już 500 ml.

NAWILŻACZ POWIETRZA DYFUZOR ZAPACHU

dyfuzory zapachowe

Wydajność urządzenia

Kolejnym parametrem wartym przyjrzenia się bliżej jest wydajność dyfuzora. Niektóre z nich są w stanie nawilżyć powietrze w pomieszczeniach nawet do 60 metrów kwadratowych, a niektóre z nich podołają tylko w jednym pokoju, do 15 metrów kwadratowych.

Należy na to spojrzeć ze strony opłacalności – w niektórych przypadkach ekonomiczniej będzie kupić jeden droższy i bardziej wydajny dyfuzor, niż kilka tańszych i mniej wydajnych. Z drugiej strony – jeśli potrzebujesz tego urządzenia do jednego pomieszczenia – może bez sensu, w niektórych przypadkach dopłacać do większej wydajności.

NAWILŻACZ POWIETRZA DYFUZOR ZAPACHOWY AROMATE 0.5L

dyfuzor zapachowy do olejków eterycznych

Nawilżacz Powietrza Dyfuzor Zapachowy Aromaterapia

Nawilzacz Powietrza Dyfuzor Zapachowy Aromaterapia

Możliwości konfiguracji ustawień

Szczególnie przydatnym udogodnieniem może okazać się możliwość wyboru ustawień urządzenia. W większości z nich jest możliwość określenia czasu pracy, na przykład na 2, 4 lub 6 godzin. Jest to szczególnie przydatne w sytuacji, kiedy nie ma funkcji automatycznego wyłączania przy wykryciu niskiego poziomu wody. Tym samym bezpieczniej jest mieć przynajmniej możliwość włączenia urządzenia na określony czas.

Fajnie, kiedy można w ustawieniach wybrać intensywność mgiełki oraz to, czy ma być wytwarzana ciągłym strumieniem czy w interwałach. Wybór koloru i intensywności oświetlenia to dodatkowy atut, choć prawdopodobnie najmniej znaczący – warto mieć.

Technologia pracy

Jeśli używasz dyfuzora tylko do rozpraszania zapachu po pomieszczeniu to nie ma właściwie większej różnicy w jaki sposób jest wytwarzana para. Chociaż nie ma co ukrywać, że raczej wolimy chłodniejszą parę – jest bezpieczniejsza, a szczególnie w upalne dni jest po prostu przyjemniejsza. Jeśli planujemy używać tego gadżetu tylko i wyłącznie dla zapachu, równie dobrze możemy po prostu kupić dyfuzor zapachowy na patyczki.

Sprawa staje się bardziej skomplikowana, kiedy chcemy również korzystać z aromaterapii, którą umożliwiają nam te urządzenia. Niektóre olejki naturalne nie są odpowiednie do używania ich w dyfuzorze tworzącym parę poprzez temperaturę, a olejki zapachowe niskiej jakości… nie chcemy raczej wiedzieć co może się wytrącać poprzez reakcję podgrzewania takich specyfików.

AROMA ZEN markowy EKO dyfuzor ultradźwiękowy

dyfuzor zapachowy ranking

Dlatego najlepszym rozwiązaniem będą dyfuzory pracujące w oparciu o technologię ultradźwiękową. Para wydobywająca się z urządzenia nie jest gorąca, co eliminuje ryzyko poparzenia a olejek jest rozbijany w wodzie na drobne cząsteczki i rozpraszany razem z parą po pomieszczeniu. Jedynym minusem ultradźwięków jest to, że mogą być nieprzyjemne dla zwierząt domowych.

MINT GO PACK - DYFUZOR ZAPACHOWY

dyfuzor do aromaterapii

Wygląd oraz wymiary

Najprawdopodobniej każdy z nas jednak lubi posiadać cieszące oko przedmioty. Schludny design, który sprawi, że dyfuzor nie będzie rzucał się w oczy i będzie dopełnieniem stylu w Twoich czterech ścianach jest łatwo dostępny. Do nowoczesnego mieszkania będzie pasować prosta, biała obudowa lub imitacja jasnego drewna, ale w naszym zestawieniu jest również gadżet pasujący do wnętrz vintage. Rozmiary również nie pozostają bez znaczenia – byłoby miło, aby do samego urządzenia nie trzeba było zmieniać całego ustawienia. Na rynku można znaleźć właściwie urządzenie pasujące do każdego wnętrza, wystarczy jedynie troszkę się rozejrzeć.

RANKING DYFUZORÓW ZAPACHOWYCH 2024 – PODSUMOWANIE

Mając na uwadze wszystkie wady oraz zalety każdej z wymienionych pozycji oraz podstawową wiedzę na temat tego, na co zwrócić uwagę przy zakupie tego typu urządzeń możemy świadomie dokonać wyboru. Porównując wszystkie pozycje stwierdzamy, że nie zawsze trzeba przepłacać. Sporo funkcji wraz z wysoką wydajnością pracy można otrzymać również w tańszych opcjach. Pamiętaj, aby używać tylko wysokiej klasy naturalnych olejków!
https://www.swiat-zdrowia.pl/artykuly/jak-wybrac-dobry-olejek-eteryczny

Powiązane Artykuły

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki dyfuzor zapachowy wybrać
Average rating:  
 4 reviews
 by atmosferka

Jestem zadowolona z dyfuzdora Mint. Malutki ale suteczny. Wcześniej miałam jakiś inny, ale żadnych rezultatów. Teraz jak wchodze do domu jest przyjemnie.

 by zoŚka9

Świetne propozycje. Prawie każdy zachęca wyglądem i jakością wykonania. Dobrze, że tutaj trafiłam 😉

 by gana

Dyfuzor Malatec mamy w sypialni. Uwielbiam go, ma dleikatne światło, powietrze jest świeże, nawilżone, lepiej się śpi.

 by kosmo

Od lat kupuje do domu i salonu tylko dyfuzory, bo zapach utrzymuje się dłużej i jest mocniejszy. Zamówiłam Aroma zen eko, zobacze jak się sprawdzi. Jeszcze go nie miałam.