Nadciśnienie tętnicze to cywilizacyjna choroba XXI wieku. Coraz częściej problemy z prawidłowym ciśnieniem mają nie tylko osoby starsze, czy otyłe, ale również dzieci i osoby prowadzące zdrowy tryb życia. Nie jest to ciężka choroba, ale nieleczona może doprowadzić do wielu powikłań, a także innych poważnych chorób. Dlatego tak ważna jest profilaktyka i kontrolowanie poziomu ciśnienia tętniczego na codzień. Pomiary ciśnienia zazwyczaj dokonywane sa w przychodniach przy okazji wizyt kontrolnych. Warto jednak zadbać o częstsze sprawdzanie stanu swojego zdrowia, gdyż w początkowej fazie nadciśnienie nie daje zbyt wielu objawów.

Czy myślałaś/myślałeś kiedyś w jaki sposób możesz jeszcze lepiej zadbać o stan swojego zdrowia? Jednym z takich sposobów jest regularna kontrola ciśnienia tętniczego. Nie musisz wychodzić nawet z domu, bowiem na rynku dostępnych jest wiele aparatów służących do kontrolowania swojego ciśnienia. Zastanawiasz się jaki będzie najlepszy ciśnieniomierz dla Ciebie? W dzisiejszym artykule znajdziesz również odpowiedź na to pytanie. Zebraliśmy opinie użytkowników o ciśnieniomierzach, a także wybraliśmy kilka modeli, z których z pewnością wybierzesz coś dla siebie. Zapraszamy do zapoznania się z rankingiem ciśnieniomierzy 2024.

Ciśnieniomierz Omron M3 Comfort

ranking fotelików samochodowych 15-36

Ciśnieniomierz firmy Omron to model z zakładanym na ramię mankietem w celu wykonania pomiaru ciśnienia krwi.  Produkt ten jest w pełni automatyczny, nie wymaga ingerencji ze strony użytkownika. Po prawidłowym umieszczeniu mankietu na ramieniu, wystarczy uruchomić ciśnieniomierz, a urządzenie za pomocą technologii Intellisense zacznie pompować rękaw, aż do uzyskania odpowiednich wartości. Zastosowanie podwójnego czujnika zapewnia, że wartość ta jest bardziej dokładna, a co za tym idzie wynik pomiaru ciśnienia krwi również. Co ważne, ciśnieniomierz posiada specjalną ikonkę, która wskazuje, czy mankiet założony został poprawnie. Urządzenie to nie tylko mierzy ciśnienie krwi, ale również sprawdza regularność pracy serca, a w razie jakichkolwiek nieprawidłowości powtarza pomiar. Na wyświetlaczu więc zobaczymy jedynie wynik prawidłowego pomiaru ciśnienia krwi, a w przypadku zaburzeń z nierównomierną pracą serca zapali się dodatkowa dioda informująca pacjenta o tym fakcie. Urządzenie firmy Omron działa na zasadzie oscylometru, dzięki czemu wyniki podawane przez nie są wyjątkowo dokładne. Ciśnieniomierz M3 Comfort został wyposażony w specjalny mankiet zakładany na przedramię Inteli Wrap Cuff, który dopasowuje się do rozmiaru ręki w bardzo szerokim zakresie (od 22 do 42 centymetrów). Możliwe jest to dzięki zastosowaniu uformowanego rękawa 360 stopni. Takie rozwiązanie zwiększa również dokładność pomiaru, gdyż strefa pompowania umieszczona jest dookoła, a co za tym idzie wręcz niemożliwym jest niepoprawne założenie mankietu na naszym ramieniu. Dodatkowo urządzenie wyposażone zostało w czujnik ruchu, który alarmuje o wykonaniu bardziej lub mniej gwałtownego ruchu przez osobę kontrolującą ciśnienie krwi w celu zmniejszenia ryzyka złego pomiaru. Ciśnieniomierz ma opcję uśrednienia wyniku trzech ostanich pomiarów wykonanych w ciągu 10 minut, a także pamięć, w której możemy zapisywać wyniki pomiarów dwóch użytkowników. Opinie użytkowników ciśnieniomierza Omron są jeszcze bardziej pozytywne za sprawą niewielkich rozmiarów urządzenia i zasilania za pomocą czterech ogólnodostępnych baterii AA, dzięki czemu pomiarów ciśnienia krwi dokonywac można w każdym miejscu.

R

Zalety

– duży wyświetlacz;
– łatwy i intuicyjny w obsłudze;
– informuje użytkownika o źle założonym mankiecie;
Q

Wady

– mała czcionka na wyświetlaczu;
– brak dołączonego zasilacza do zestawu umożliwiającego pracę nie tylko na bateriach.

Ciśnieniomierz Oro-Med ORO – N4 CLASSIC

ranking fotelików samochodowych 15-36 testy

Kolejną naszą propozycją jest ciśnieniomierz firmy Oro-Med. Jest to nowoczesny ciśnieniomierz elektroniczny oparty na oscylometrycznej metodzie pomiarów wraz z zastosowaniem technologii Fuzzy Logic, która gwarantuje najwyższą dokładność pomiaru. Dzięki takim rozwiązaniom urządzenie to może konkurować w jakości pomiarów z najdokładniejszą do tej pory techniką dokonywaną metodą osłuchową z pomocą sfigmomanometrów mechanicznych przez specjalistów w swojej dziedzinie. Co ważne, aby uzyskać wysokiej dokładności pomiary należy jedynie prawidłowo założyć mankiet na przedramię i uruchomić ciśnieniomierz. Mankiet dołączony do zestawu pozwala na wykonanie pomiaru u osób o obwodzie ramienia od 22 do 40 centymetrów. Urządzenie to zostało dodatkowo wyposażone w funkcję wykrywania arytmii serca. Jeśli podczas pomiaru urządzenie wykryje nieprawidłową jego pracę, zostały poinformowani poprzez zapalenie się odpowiedniej ikonki. Kolejną ważną funkcją jest możliwość samodzielnego wczesnego wykrycia problemów z ciśnieniem tętniczym, gdyż ciśnieniomierz posiada funkcję klasyfikacji poziomu ciśnienia we krwi na podstawie wytycznych standardów Światowej Organizacji Zdrowia, znanej wszystkim jako WHO. Warto dodać, że ciśnieniomierz Oro-N4 Classic wyposażony został zarówno w duży, czytelny wyświetlacz LCD, jak i pamięć, która pozwala na przechowywanie 120 ostatnich pomiarów dwóch osób wraz z dokładną datą i godziną ich wykonania. Urządzenie to podobnie jak wcześniej prezentowany ciśnieniomierz ma funkcję uśredniania wyników z trzech ostatnich pomiarów co daje jeszcze większą dokładność otrzymanej wartości. Ciśnieniomierz klasycznie zasilany jest bateriami, natomiast istnieje możliwość dokupienia specjalnego zasilacza, którego możemy używać wszędzie tam, gdzie mamy dostęp do gniazdka. Aby jednak jak najbardziej wydłużyć żywotność pracy urządzenia na zasilaniu bateryjnym, ciśnieniomierz został wyposażony w funkcję automatycznego wyłączania się, kiedy jest bezczynny.

R

Zalety

– wysoka dokładność pomiaru;
– duży, czytelny wyświetlacz;
– wykrywanie arytmii i nadciśnienia;
– oszczędność baterii;
Q

Wady

– brak zasilacza w zestawie do prac w trybie sieciowym;
– mankiet dokłaczony do zestawu wumaga wprawy z założeniu.

Ciśnieniomierz Omron M7 Intelli IT

ranking fotelików samochodowych 15-36 kg

Kolejny przedstawiciel firmy Omron to ciśnieniomierz naramienny M7 Intelli IT. Podobnie jak wcześniej przedstawiany model wyniki pomiarów są wykonywanie w oparciu o metodę oscylometryczną, co zapewnia wysoką dokładność przedstawionych wyników. Dodatkowo urządzenie wspomagane jest technologią IntelliSense, która sprawdza, czy mankiet został odpowiednio założony i pompuje go do takich wartości, aby uzyskać jak najbardziej miarodajny wynik pomiaru ciśnienia krwi. Podobnie jak we wcześniejszym modelu znajduje się tu dioda informująca o źle założonym mankiecie, co praktycznie do zera eliminuje ryzyko otrzymania przekłamanego pomiaru. Dodatkową funkcją jest możliwość podpięcia ciśnieniomierza do naszych urządzeń mobilnych, takich jak tablet czy smartfon. Za pomocą specjalnej, dedykowanej aplikacji ConnectOMRON każdy użytkownik ciśnieniomierza ma możliwośc śledzenia swoich wyników pomiarów, wykresów oraz średnich po połączeniu się za pomocą Bluetooth ze swoim urządzeniem opartym na systemie Android lub IOS. Aby ułatwić kontrolę swojego ciśnienia krwi ciśneiniomierz został wyposażony w dwie diody sygnalizujące poprawność wyniki. Zielona zapala się kiedy ciśnienie mieści się w normach, a czerwona jeśli wyniki odbiegają od prawidłowych wartości. Jakość przedstawianych wyników została potwierdzona podczas testów kliniczych, a więc mamy niemalże 100 procentową pewność, że wynik, który wyświetlił się na ekranie jest zgodny z wynikami otrzymywanymi na profesjonalnych urządzeniach mierniczych. Ciśnieniomierz ma wbudowany czujnik wykrywania nieprawidłowej pracy serca, czyli arytmii. W urządzeniu możemy zapisać nawet 200 wyników pomiarów. Standardowo ciśneiniomierz w zestawie posiada komplet baterii, które według producenta mogą wytrzymać do 1000 pomiarów. Istnieje również możliwość zakupienia zasilacza sieciowego. Produkt ten posiada 5 – letnią gwarancję typu door to door.

R

Zalety

– możliwość połączenia z urządzeniem mobilnym z systemem Android oraz IOS;
– cicha praca urządzenia;
– urządzenie testowane klinicznie;

Q

Wady

– brak podświetlenia wyświetlacza;
– wysoka cena.

Ciśnieniomierz Microlife BP A2 Basic+

ranking fotelików samochodowych 15-36 kilogramów

Ciśnieniomierz naramienny od Microlife to kolejny przykład urządzenia naramiennego w pełni elektrycznego. Tak jak poprzednie modele nie wymaga on od użytkownika żadnych skomplikowanych czynności aby zmierzyć ciśnienie krwi. Jest to więc urządzenie, które nie sprawi problemów osobom w każdym wieku. Prosta i intuicyjna obsługa sprawia, że jest to często wybierany ciśnieniomierz do użytku domowego. Ciśnieniomierz posiada pamięć podręczną pozwalającą na zapisanie 30 pomiarów wraz z datą i godziną ich wykonania. Urządzenie to może być zasilane zarówno bateriami, jak i sieciowo za pomocą zasilacza dołączonego do zestawu. W przypadku pierwszej opcji, ciśnieniomierz posiada specjalną diodę informującą użytkownika o niskim stanie naładowania baterii bądź akumulatorków. Zasilacz dołączony do zestawu jest bardzo przydatnym akcesorium, gdyż pozwala na wykorzystywanie zasilania sieciowego do wykonywania pomiarów w domu, tym samym oszczędzając baterie na sytuacje kryzysowe lub konieczność użycia aparatu poza domem. Do ciśnieniomierza dołączany jest mankiet, którego prosty kształt pozwala na dobre dopasowanie i założenie go na przedramieniu. Dzięki zastosowaniu technologii Gentle+ mankiet zostaje napompowany w taki sposób, że nie powoduje dyskomfortu u użytkownika, a jednocześnie gwarantuje dokładny pomiar ciśnienia tętniczego krwi. W przypadku złego założenia mankietu urządzenie informuje za pomocą specjalnego wskaźnika o tym fakcie. Ciśnieniomierz posiada wbudowany system PAD, dzieki któremu mamy możliwość wykrycia arytmii serca już we wczesnym jej stadium. Jeśli urządzenie wykryje dwie niepokojące zmiany w rytmie serca podczas jednego pomiaru wyświetla specjalny komunikat informujący o możliwości wystąpienia arytmii serca u pacjenta. Urządzenie to wykorzystuje do pomiaru metodę oscylometryczną, odpowiadającą metodzie Korotkoff'a: faza I skurczowa, faza V rozkurczowa.

R

Zalety

– łatwa, intuicyjna obsługa urządzenia;
– dołączony przewód zasilający;
– komfortowy rękaw;
Q

Wady

– mała pamięć podręczna pomiarów.

Ciśnieniomierz Oro-Med ORO – 168

dobry fotelik samochodowy 15-36 kg

Kolejna propozycja ciśnieniomierza to urządzenie nadgarstkowe. Jest to jedyny przedstawiciel tego typu urządzenia w tym rankingu ciśnieniomierzy. Aparat ten idealnie sprawdzi się u osób, które dużo podróżują. Niewielkie wymiary urządzenia nie wpływają w zupełności na czytelność i intuicyjność obsługi, gdyż ciśnieniomierz ten posiada duży ekran, pokrywający znaczną część aparatu. Z łatwością więc wyniki odczytają nawet osoby starsze. Mankiet na nadgarstek pompowany jest tak jak w przypadku modeli naramiennych automatycznie i jest dostosowany do indywidualnego ciśnienia skurczowego użytkownika. Mimo niewielkich rozmiarów, urządzenie pozwala na zapisanie po 40 pomiarów dla każdego z 3 użytkowników aparatu, co jest dość dobrym wynikiem. Wyniki pomiarów ciśnienia tętniczego krwi wykonywane za pomocą tego aparatu są dokładne i nie odbiegają od tych wykonywanych przez wykwalifikowaną kadrę z użyciem najwyższej jakości urządzeń. Urządzenie to zostało wyposażone w takie same funkcje jak ciśnieniomierze naramienne, a więc mamy możliwość wykrycia arytmii serca czy kontrolowania poziomu ciśnienia krwi wraz z obecnymi klasyfikacjami WHO. Urządzenie zapakowane jest w ładne, eleganckie,  plastikowe etui co zwiększa bezpieczeństwo podczas jego transportu. Ze względu na fakt, że jest to ciśnieniomierz nadgarstkowy, nie ma możliwości podłączenia go do zasilania sieciowego. Aparat zasilają dwie baterie AA, a dzięki funkcji automatycznego wyłączania po minucie bezczynnośći wystarczają one na długi okres czasu. Jest to więc świetna alternatywa dla urządzenia naramiennego, a dodatkowym atutem jest znacznie niższa cena ciśnieniomierza.

R

Zalety

– małe rozmiary;
– idealny zarówno w domu, jak i podróży;
– funkcja automatycznego wyłączania;
– plastikowe etui w zestawie;

Q

Wady

– możliwość pracy jedynie na baterii.

Ciśnieniomierz Esperanza Vitality ECB002

Ostatni ciśnieniomierz w rankingu to propozycja firmy Esperanza. Jest to ciśnieniomierz z najniższą ceną w aptece. Mimo swojej niewielkiej ceny zapewnia pomiar ciśnienia tętniczego za pomocą metody oscylometrycznej. Również jego obsługa nie należy do skomplikowanych, a użytkownik po poprawnym założeniu mankietu na przedramię musi jedynie nacisnąć przysisk aby rozpocząć pomiar. Dodatkowo urządzenie ma możliwość przechowywania 90 ostatnich wyników pomiarów ciśnienia. Przejrzystość i czytelność zapewniona jest dzięki dużemu wyświetlaczowi ciekłokrystalicznemu, który pokazuje zarówno wynik pomiaru ciśnienia skurczowego, rozkurczowego, jak i tętna. Zabrakło tu więc bowiem funkcji, jakie oferowały nam wcześniejsze modele, czyli detekcja arytmii czy informacja o stanie baterii. Jeśli mowa o zasilaniu to ciśnieniomierz Vitality ECB002 ma możliwość pracy jedynie na bateriach, zasilanie sieciowe jest niemożliwe. Maniet dołączony do zestawu automatycznie pompuje się i wypuszcza powietrze, natomiast jego niewielkie rozmiary mogą sprawiać kłopoty osobom, które mają większy obwód ręki w przedramieniu. Ciśnieniomierz jest lekki, poręczny i prosty w obsłudze, sprawdzi się idealnie jako prezent dla osoby starszej, a także dla każdego kto chce regularnie monitorować poziom ciśnienia tętniczego.

R

Zalety

– niska cena;
Q

Wady

– mały obwód mankietu pompującego;
– możliwość pracy jedynie na bateriach;
– brak kontrolowania prawidłowej pracy serca.

Szukając dobrego ciśniniomierza warto zwrócić uwagę na jego dokładne parametry, aby ułatwić ten wybór zebraliśmy wszystkie najważniejsze cechy przedstawionych dzisiaj ciśneiniomierzy w tabeli poniżej.

Cecha

Ciśnieniomierz Omron M3 Comfort

Ciśnieniomierz Oro-Med ORO – N4 CLASSIC

Ciśnieniomierz Omron M7 Intelli IT

Ciśnieniomierz Microlife BP A2 Basic +

Ciśnieniomierz Oro-Med – 168 

Ciśnieniomierz Esperanza Vitality ECB002

rodzaj

naramienny

naramienny

naramienny

naramienny

nadgarstkowy

naramienny

obwód mankietu

22 – 42 cm

22 – 40 cm

22 – 42 cm

22 – 42 cm

brak danych

22 – 32 cm

zasilanie

baterie/sieciowe

baterie/sieciowe

baterie/sieciowe

baterie/sieciowe

baterie

baterie

pamięć

2×60 pomiarów

2×120 pomiarów

2×100 pomiarów

30 pomiarów

3×40 pomiarów

90 pomiarów

metoda pomiarowa

oscylometryczna 

oscylometryczna 

oscylometryczna 

oscylometryczna

oscylometryczna

oscylometryczna

dokładność

+/- 3 mmHg

+/- 3 mmHg

+/- 3 mmHg

+/- 3 mmHg

+/- 3 mmHg

+/- 3 mmHg

zakres pomiarowy ciśnienia

0- 299 mmHg

0- 280 mmHg

0- 299 mmHg

20- 280 mmHg

20-280 mmHg

0-300 mmHg

zakres pomiarowy tętna

40-180 uderzeń/min

40-199 uderzeń/min

40-180 uderzeń/min

40-200 uderzeń/min

40-199 uderzeń/min

40-199 uderzeń/min

 

Jak łatwo zauważyć na rynku dostępne są dwa modele ciśnieniomierzy służące do kontrolowania swojego ciśnienia w warunkach domowych – ciśnieniomierze naramienne oraz nadgarstkowe. Które z nich są lepsze? Jak prawidłowo zmierzyć ciśnienie? Na te i na wiele innych pytań, które najczęściej zadają sobie osoby, które chcą zacząć regularną profilaktykę postaramy sie odpowiedzieć.

Jaki ciśnieniomierz wybrać?

Na rynku dostępnych jest wiele modeli ciśnieniomierzy. Możemy je podzielić na kilka grup, między innymi na te manualne, półautomatyczne i automatyczne. Dla użytku domowego najlepiej sprawdzą się ciśnieniomierze automatyczne, ze względu na łatwą obsługę i pomiary nieodbiegające od profesjonalnych urządzeń mierniczych. Kolejnym podziałem będzie z pewnością podział na ciśnieniomierze naramienne i nadgarstkowe. Opinie użytkowników są tu podzielone jak w każdym przypadku. Skupmy się więc na ciśnieniomierzach naramiennych i opiniach ich dotyczących.

Główną zaletą wymienianą przez posiadaczy tego typu urządzenia jest jego większa dokładność. W przypadku ciśnieniomierzy nadgarstkowych, wśród opinii króluje ta, że mały rozmiar pozwala na zabranie urządzenia ze sobą w każde miejsce. Jak więc widać jest to kwestia sporna. Aparaty przedstawione w dzisiejszym rankingu cechują się wysoką dokładnością pomiaru, zarówno w przypadku ciśnieniomierzy naramiennych, jak i nadgarstkowego.

Jak prawidłowo zmierzyć ciśnienie tętnicze?

Jakość pomiaru ciśnienia często uzależniona jest od poprawnego założenia mankietu. Warto więc wybrać model, który sygnalizuje nam złe założenie rękawa. Dodatkowo, aby wynik był jak najbardziej zbliżony z prawdą warto zapoznać się z artykułe, w którym dokładnie opisane zostało jak należy dokonywac pomiaru: https://mamcisnienie.pl/jak-mierzyc-cisnienie-jak-wykonywac-pomiar-cisnienia-krwi/.

Na co warto zwrócić uwagę w roku 2024?

Podczas zakupu ciśnieniomierza warto wybrać model, który oferuje pracę nie tylko na zasilaniu bateriami, ale również za pomocą zasilania sieciowego. Takie rozwiązanie pozwoli nam na używanie ciśneiniomierza w domu z pomocą gniazdka, a w podróży – wystarczy zakupić baterie. Kolejną wartą uwagi funkcją jest system wykrywania nieprawidłowej pracy serca, czyli arytmii. Dzięki tej funkcji jesteśmy w stanie szybko zareagować na możliwość jej wystąpienia i zastosować odpowiednie leczenie.

Nasz wybór 2024 – ciśnieniomierz Microlife.

Spośród sześciu zaprezentowanych w sposób dość obszerny ciśnieniomierzy skłanialibyśmy się ku zakupowi ciśnieniomierza Microlife BP A2 Basic + w 2024 roku. Wybór ten podyktowany jest głownie dołączonym do zestawu kablem zasilającym. Pozostałe cechy wszelkich urządzeń są do siebie bardzo zbliżone. Warto zwrócić jednak uwagę, że wybrany przez nas model oprócz bardzo intuicyjnego użytkowania ma duży wyświetlacz wraz z wyraźnymi wskazaniami, co usprawnia użytkowanie głównie osobom starszym. Dodatkowo zastosowana technologia Gentle+ pozwala na komfortowe dokonywanie pomiaru ciśnienia, co jest szczególnie ważne u osób ze zdiagnozowanymi problemami z ciśnieniem, którzy zmuszeni są do częstych pomiarów.

Sprawdź też nasz artykuł : termometry bezdotykowe ranking

Powiązane Artykuły

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki ciśnieniomierz wybrać
Average rating:  
 0 reviews