Jak wybrać właściwy dyfuzor zapachowy do olejków eterycznych? Sprawdź zestawienie 2024!

Mgiełka o cudownym zapachu, która roznosi po naszym mieszkaniu świeżą i nierzadko uspokajającą woń to z pewnością obowiązkowy zakup w każdym mieszkaniu. Właściwości lecznicze olejków eterycznych, a także ich cudowny zapach działa wręcz idealnie dla osób o problemach związanych z drogami oddechowymi. Nie powinien więc nikogo dziwić fakt, że zakup właściwego dyfuzora do olejków eterycznych jest tak znaczący.

Niestety, produkty te muszą spełniać szereg specyfikacji i różnią się pod względem budowy czy też sposobu wydzielania aromatu. Znaczące różnice pojawiają się w też w cenie, w rozmiarze i funkcjonalnościach. Jaki więc produkt należy wybrać, aby cieszyć się z dyfuzora do olejków eterycznych? W celu pomocy wam w wyborze idealnego produktu, przygotowaliśmy dzisiejsze zestawienie i poradnik zakupowy 2024.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
Nebulizator aroma Dyfuzor do olejkow eterycznych 1

Nebulizator Aroma

9.9

Średnia

Allegro Logo
Nebulizator do olejkow eterycznych inhalator aroma 1

NEBLIZATOR NEB-SILVER

9.8

Droga

Allegro Logo
Dyfuzor zapachowy olejkow eterycznych z drewna USB 1

Dyfuzor z drewna

9.7

Tania

Allegro Logo
 
empik logo
Nawilzacz Dyfuzor olejkow eterycznych 550ml 1

Nawilżacz Dyfuzor 550ml

9.6

Średnia

Allegro Logo
ULTRADZWIEKOWY DYFUZOR DO OLEJKOW ETERYCZNYCH PH 1

dyfuzor Drop Keypharm

9.5

Droga

Allegro Logo

Aby dyfuzor na olejki eteryczne spełnił swoje zadanie, musi przede wszystkim być właściwej konstrukcji i rodzaju. Należy też pamiętać, że ich sposób zasilania, pojemność zbiorniczka, czy też wydajność i funkcje dodatkowe odgrywają bardzo ważną rolę. To wszystko, w połączeniu z dodatkowymi funkcjami usprawniającymi korzystanie ze sprzętu, da nam wręcz idealną propozycję dla każdego.  

Nebulizator aroma Dyfuzor do olejków eterycznych

ultradźwiękowy dyfuzor olejków eterycznych

Zasilany akumulatorem dyfuzor do olejków firmy Nebulizator gwarantuje nam kompaktowość, długi czas działania, a także możliwość korzystania bez potrzeby rozcieńczania wodą. A to wszystko w przepięknym designie, którego drewniana stylistyka i stosunkowo mały rozmiar pozwala na idealne dostosowanie urządzenia do danej tematyki pokoju czy też całego mieszkania.

Oczywiście musimy uwzględnić tu też parametry, które świadczą o wysokiej efektywności działania danego dyfuzora. W tym przypadku warto wspomnieć o pojemności na poziomie 10 ml, co pozwala na bardzo długie działanie. Z uwagi na to, że jest to dyfuzor do olejków eterycznych bez wody, nie musimy rozcieńczać preparatu. Ewentualnie, w celu osiągnięcia jeszcze lepszego efektu, można dodać do roztworu kilka kropel alkoholu medycznego.

Dyfuzor na olejki eteryczne marki Nebulizator oferuje to, czego trudno znaleźć u konkurencji. Jest to kompaktowa produkcja, której jednak wydajność w połączeniu ze sporym pojemnikiem na olejek eteryczny pozwala cieszyć się z mgiełki przez długi czas bez potrzeby uzupełniania dyfuzora. 

ok
 • Kompaktowy rozmiar;

 • Wysoka wydajność;

 • Zasilanie akumulatorowe o dobrym czasie pracy na jednym ładowaniu;

 • Spory maksymalny obszar stosowania.

nook
 • Bardzo wysoka cena.

Nebulizator do olejków eterycznych inhalator aroma

dyfuzor do olejków

Produkcja ta, podobnie jak i zwycięzca rankingu, przygotowana została przez markę Nebulizator. Ten nowoczesny rozpylacz do olejków oferuje nam kompletnie inny design, który jest nowoczesny i elegancki. Obudowa wykonana została z lekkiego stopu aluminium, a detale wykończone zostały wysokiej klasy polipropylenem. 

Produkt jest bardzo kompaktowy w rozmiarze, a dzięki zastosowanej technologii nie wymaga użycia wody. Pozwala to na bezproblemowe i niemalże natychmiastowe korzystanie z urządzenia w celu rozpylania mgiełki. Co ciekawe, produkt wyposażono dodatkowo w timer, który pozwala nam ustawić czas rozpraszania olejku.

Oprócz tego, dodaktową funkcjonalnością jest zastosowanie podświetlania niabieskiego. Sama konstrukcja, oprócz trwałości i niezawodności, jest również stabilna z uwagi na zastosowanie antypoślizgowych nóżek. Produkt jest w stanie działać przez bardzo długi czas, a z uwagi na wydajność na poziomie 1 mh/h, jeden olejek może być wykorzystany nawet i cały dzień prz bardzo intensywnym używaniu.

ok
 • Bardzo wysoka wydajność działania;

 • Brak potrzeby rozcieńczania roztworu w wodzie;

 • Kompaktowość i niska waga. 

nook
 • Bardzo wysoka cena.
 •  

Dyfuzor zapachowy olejków eterycznych z drewna USB

dyfuzor na olejki eteryczne

Ultrasonic to model, który ma za zadanie skutecznie i szybko nawilżać powietrze i rozpylać mgiełkę dzięki wykorzystaniu wody i wibracji dźwiękowych. To oczywiście uwalnia cząsteczki oleju eterycznego w powietrzu przy użyciu pary wodnej. Takie działanie jest niezwykle skuteczne i gwarantuje dużą wydajność przy użyciu bardzo małej ilości roztworu eterycznego.

Opisywany dyfuzor umożliwia nawilżanie, a także przeprowadzenie aromaterapii. Wyposażony jest on w czujnik poziomu wody, dzięki czemu zawsze wiemy kiedy trzeba go uzupełnić, a także w tryb nocny. Musimy oczywiście pamiętać też o tym, że sprzęt może działać też jako lampka nocna, a pasek LED, który z resztą dostępny jest w różnorodnych kolorach, gwarantuje nam możliwość dostosowania sprzętu do obowiązującego designu.

Co ciekawe, jest on też stosunkowo tani, a jego kultura pracy zachwyci niejedną osobę. Niestety, z uwagi na wykorzystanie wody, zajmuje on stosunkowo więcej miejsca niż oferty, które tej wody nie wymagają.

ok
 • Przystępna cena;

 • Wysoki poziom efektywności;

 • Lampka i dyfuzor w jednym;

 • Nowoczesny design z wieloma kolorami do wyboru.

nook
 • Zajmuje dużo miejsca.

Nawilżacz Dyfuzor olejków eterycznych 550ml

dyfuzor do olejków eterycznych bez wody

Kolejna propozycja przygotowana została dla osób, których bardzo duży rozmiar dyfuzora nie przeszkadza, a nawet odpowiedni design może uzupełnić dekorację pomieszczenia. Produkt nadaje się do pokojów średniej wielkości o obszarze nie większym niż 20 metrów kwadratowych, przy czym nie zaleca się go stosować w pomieszczeniach poniżej 7-9 m2. 

Opcja przygotowana została z myślą o osobach, które pragną cieszyć się świetnym designem i bardzo dobrym wykonaniem. Moc produktu wynosi 14 W, a pojemność wodna wynosi 550 ml. To oczywiście pozwala na osiągnięcie bardzo wysokiej skuteczności pracy, gdzie jedno uzupełnienie dyfuzora wodą i olejkiem eterycznym daje do 8 godzin nieustannego działania. 

Jest to nawilżacz parowy, który nie korzysta z bardziej zaawansowanych technologii rozpylania, a więc wymaga on nieco więcej roztworu niż konkurencja. Nie powinniśmy się jednak przesadnie tym martwić, bo obsługa sprzętu jest bardzo prosta.

ok
 • Niska cena;

 • Bardzo duza pojemność i czas działania;

 • Prosta obsługa;

 • Świetny design.

nook
 • Przeciętna maksymalna wielkość pomieszczenia.
 •  

ULTRADŹWIĘKOWY DYFUZOR DO OLEJKÓW ETERYCZNYCH – PH

Dyfuzor olejków eterycznych ranking

Podobnie jak wyżej wspomniana i zrecenzowana oferta, ten dyfuzor wykorzystuje ultradźwięki i parę wodną w celu zagwarantowania nam skutecznej i dynamicznej pracy przez długi czas. Propozycja wyróżnia się na tle konkurencji smukłym wykonaniem i ponadczasowym designem, a jego wydajność z pewnością przypadnie nam do gustu.

Urządzenie wykorzystuje mieszaninę wody i olejków eterycznych w celu rozpylenia ich na miliony mikrocząsteczek. Następnie niewielkie ilości wyrzucane są w postaci mgiełki, która ma za zadanie oczyścić powietrze, a następnie je nawilżyć i nadać odpowiedni zapach Produkt stosować możemy na powierzchniach o metrażu wynoszącym nawet i 30 m2.

Model ten jest bardzo prosty w obsłudze. Wystarczy podłączyć go do prądu, napełnić czystą, filtrowaną wodą do wskazanego poziomu, a następnie dodać olejek i czekać, aż mgiełka zacznie działać cuda. Produkt oferuje jednak nieco krótszy niż u konkurencji czas pracy – max 6 godzin.

ok
 • Bardzo duża maksymalna powierzchnia użytkowa;

 • Prosta obsługa;

 • Smukły design;

 • Dobra wydajność.

nook
 • Krótki czas pracy przy jednym napełnieniu
 •  

Jaką propozycję wybrać, aby cieszyć się z właściwego działania?

Powyższe zestawienie oferuje nam wgląd w tak naprawdę bardzo dobre produkty, których wykonanie i jakość zachwyci niejedną osobę. Propozycje te przygotowane zostały dla osób, które pragną szybko zakupić sprawdzony i szeroko rekomendowany produkt. Dyfuzor zapachowy ma za zadanie służyć i to w jak najmniej problemowy sposób. 

To właśnie dlatego zaleca się wybrać ofertę, która spełni wszystkie nasze wymagania. Oczywiście zwrócić musimy uwagę na to, że dyfuzory do olejów elektrycznych mają ogromna liczbę parametrów, które to określają ich stan, jakość, a także ostateczną wydajność. Na co jednak warto zwrócić uwagę podczas własnoręcznych poszukiwań? 

Przede wszystkim upewnić się musimy, że wybraliśmy właściwy dyfuzor mając na uwadze typ konstrukcji i sposób wypuszczania mgiełki. Ponadto zwróćmy też uwagę na rozmiar takiego dyfuzora, na jego design, a także pojemność i to na jak długo jedno uzupełnienie zawartości starczy. Więcej informacji znajdziemy w poniższym linku:

https://testoria.pl/poradniki/poradniki-zdrowie-i-uroda/dyfuzor-zapachowy-jak-wybrac-najlepszy/

dyfuzor zapachowy do olejków eterycznych

Przede wszystkim sprawdź wydajność urządzenia

Każdy z nas pragnie kupić dyfuzor, który idealnie poradzi sobie w konkretnym pomieszczeniu. Nie jest to jednak prosta sprawa z uwagi na to, że każdy model różni się pod względem intensywności rozpylania mgiełki. Tę natomiast przedstawia się zazwyczaj w mililitrach na godzinę i pozwala określić na jak długo jeden olejek eteryczny wystarczy.

Bardzo dobrym wynikiem, szczególnie w przypadku dyfuzorów w formie nebulizatorów, jest zużycie na poziomie 1 ml na godzinę. Przy użyciu większości dyfuzorów, daje nam to około 10 godzin bezproblemowego i bezobsługowego użycia, co oczywiście przekłada się na bardzo wysoki poziom skuteczności pracy.

Nebulizator aroma Dyfuzor do olejków eterycznych

ultradźwiękowy dyfuzor olejków eterycznych

Dyfuzor zapachowy olejków eterycznych z drewna

dyfuzor na olejki eteryczne

Typ konstrukcji także istotny

Oczywiście nie każda oferta wykorzystuje pneumatyk, technologię siateczkową czy też ultradźwięki. Inne dyfuzory są nieco prostsze w swojej konstrukcji, a to niekoniecznie musi być czymś złym. Alternatywnymi rozwiązaniami mogą być dyfuzory cieplne lub parowe.

Te pierwsze potrzebują urządzenia, które działać będzie jako źródło ciepła. W bardzo wolnym stopniu doprowadzają one do odparowania olejku do powietrza. Czasami wymaga to wykorzystania wody do rozcieńczenia substancji. Niestety, ciepło może doprowadzić do tego, że substancje zmienią, a nawet stracą swoje lecznicze, terapeutyczne i aromatyczne właściwości.

Kolejną wspomnianą propozycją jest dyfuzor parowy. Ten, choć nie jest tak popularny jak ultradźwiękowy, pozwala nam na bardzo szybkie i ciche rozprowadzenie aromatu po całym pomieszczeniu. Niestety, nie oferuje to nam właściwej wydajności.

Jaka jest jego maksymalna pojemność i jak odnosi się to do czasu działania?

Dlaczego niektóre dyfuzory mają 10 ml pojemności, a inni producenci chwalą się aż 50-krotnie większą wartością? Jest to oczywiście spowodowane typem konstrukcji i tym czy dany dyfuzor będzie korzystał z wody w celu rozcieńczenia utworu. 

Najmniejsze pojemności mają urządzenia, które nie potrzebują wody do działania, a dodatkowo nie ma potrzeby rozcieńczania zakupionych olejków eterycznych. W ten sposób pojemność 10 ml to pojemność na załadunek olejku. Wydajność takiego rozwiązania jest bardzo wysoka i zużycie roztworu bardzo ograniczone – w niektórych przypadkach nawet i 1 ml na godzinę, co daje zachwycające 10 godzin pracy przy ciągłym użytkowaniu.

Pojemności rzędu 200-350 ml dotyczą sprzętu, który potrzebuje wody. W takiej sytuacji o wiele lepiej szukać urządzeń z wartością nieco większą, zbliżającą się do 400-450 ml. Istnieją nawet dyfuzory o pojemności powyżej 0,5 litra, co oczywiście przełoży się na bardzo długi czas działania – sięgający właśnie 10 godzin lub więcej przy intensywnym użytkowaniu.

Pozostałe parametry też kluczowe

Nie możemy też zapomnieć o pozostałych parametrach czy kluczowych właściwościach. Sposób zasilania to jeden z nich i wyróżnić możemy tutaj albo zasilanie sieciowe lub akumulatorowe. Baterie działać będą krócej, ale nie ograniczają swobody, co ma miejsce w przypadku zasilania sieciowego.

Oprócz tego, warto zwrócić też uwagę na rozmiar. Czasami bardziej zależy nam na ukryciu urządzenia niż wykorzystaniu jako dekoracja. W takiej sytuacji kompaktowość ma znaczenie i wybierać powinniśmy oferty, które nie potrzebują wody, a co za tym idzie sporej przestrzeni, do pracy. Z drugiej jednak strony mamy też możliwość wyboru sporych, ale też bardzo ładnie zaprojektowanych produktów, które też mogą służyć jako lampka.

Nebulizator do olejków eterycznych inhalator aroma

dyfuzor do olejków

Podsumowanie rankingu – najlepszy dyfuzor do olejków eterycznych 2024

Trudno jednoznacznie wybrać najlepszy dyfuzor do olejów, przede wszystkim ze względu na bardzo dużą liczbę przedmiotów dostępnych na rynku, a także z uwagi na ich różne konstrukcje. Niektórzy będą bardziej zdecydowani ku wyborze małych dyfuzorów, które zajmują niewiele więcej niż portfel. Inni natomiast skorzystają z ofert bardzo dużych, które posłużyć mogą jako lampy. 

Jeśli nie jesteśmy przekonani co do ostatecznego wyboru, to Nebulizator aroma Dyfuzor do olejków eterycznych może okazać się bardzo dobrym rozwiązaniem. Zwycięzca rankingu jest co prawda bardzo malutki, lecz z uwagi na świetną wydajność, a także ciekawy design gwarantuje nam atrakcyjność przy ponadprzeciętnej jakości. 

Artykuły

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki dyfuzor do olejków eterycznych wybrać
Average rating:  
 0 reviews