Pochłaniacz wilgoci to niezwykle interesujące rozwiązanie, o którym tak naprawdę niewielu z nas słyszało. Wszystko to sprowadza się do podstawowej potrzeby, wywołanej przez obecność nadmiernej wilgoci w naszym domu w szczególności w łazienkach. W praktyce pochłaniacz wilgoci działa w ten sposób, że pozwala na jej wchłonięcie a tym samym pozwolenie, by przykładowo ubrania, które wieszamy na suszarkach i zostawiamy w łazience szybciej wyschły a sama łazienka była mniej wilgotna, zatęchła, czy też zaparowana. Oczywiście pochłaniacz pochłaniaczowi nierówny stąd też zanim udamy się do sklepu, warto zainteresować się owym aspektom nieco bardziej i dowiedzieć się jaki jest dobry pochłaniacz wilgoci.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
CARRUZZO OSUSZACZ POWIETRZA POCHLANIACZ WILGOCI

OSUSZACZ POWIETRZA CARRUZZO

9.9

Drogi

Allegro Logo
OSUSZACZ POWIETRZA POCHLANIACZ WILGOCI OPC500

POCHŁANIACZ WILGOCI OPC500

9.8

Drogi

Allegro Logo
2x POCHLANIACZ WILGOCI HUMISTOP z wkladem zapas

POCHŁANIACZ WILGOCI HUMISTOP

9.7

Tani

Allegro Logo
 
empik logo
 
OSUSZACZ POWIETRZA POCHLANIACZ WILGOCI LCD CAMRY

Osuszacz Camry CR7903

9.5

Drogi

Allegro Logo
 
Pochlaniacz STOP Wilgoci AERO bialy

Ceresit AERO 360º

9.4

Tani

Allegro Logo
 
empik logo

Pochłaniacz wilgoci ranking 2024

Poniżej specjalnie dla państwa przygotowaliśmy ranking kilku wybranych przez nas produktów, które naszym zdaniem stanowią aktualnie topowe rozwiązania na rynku będąc tym samym godnymi uwagi. Oczywiście owe zestawienie może również posłużyć jako punkt wyjścia do dalszego już samodzielnego poszukiwania tego typu rozwiązań.

Decydując się na elektroniczne rozwiązania- OSUSZACZ POWIETRZA CARRUZZO

ranking fotelików samochodowych 15-36

CARRUZZO OSUSZACZ POWIETRZA POCHŁANIACZ to niebywale proste i ekonomiczne zarówno pod kątem zużycia energii, jak i kosztów rozwiązanie, które pozwoli nam pozbyć się nadmiernej wilgoci. Dostajemy tutaj rozwiązanie działające na zasadzie technologii Peltiera , która zapewnia nie tylko bardzo cichą pracę, ale także dużą wydajność. W efekcie urządzenie to zostało tak zaprojektowane, że wystarczy podłączyć do prądu i uruchomić a później możemy dosłownie o nim zapomnieć. W efekcie swojego działania bez problemu pozwoli na usunięcie nieprzyjemnego zapachu, poradzi sobie z pojawiającą się grzybem, czy też pleśnią, a także z nadmierną parą skraplającą się na szybach. Samo urządzenie jest niezwykle lekkie i charakteryzuje się kompaktowymi wymiarami. Ze względu na swój mały rozmiar idealnie nadaje się także do pracy w garderobach w szafach, czy szafkach kuchennych. Co więcej producent do swojej oferty zamieszcza również dodatkowy pochłaniacz wilgoci do samochodu, który pozwala na szybkie usuwanie nadmiernego zatęchłego zapachu z naszych aut.

OCENA PRODUKTU:
-JAKOŚĆ WYKONANIA -7
-MOC – 7
-FUNKCJONALNOŚĆ -8
R

Zalety

– jakości wykonania;
– stosunek jakości do ceny;
– funkcjonalność;
– kompaktowy wymiar;
Q

Wady

– trwałość samego urządzenia;

Decydując się na profesjonalne rozwiązanie – POCHŁANIACZ WILGOCI OPC500

ranking fotelików samochodowych 15-36 testy

OSUSZACZ POWIETRZA POCHŁANIACZ WILGOCI OPC500 to bardzo solidne rozwiązanie, które dostarczy nam konkretnych rozwiązań. Dostajemy tutaj produkt o mocy 65 W wyposażony w bardzo czytelny wyświetlacz, ze wskaźnikiem wilgotności, a także łatwy w obsłudze dotykowy panel. Osuszacz powietrza działa skutecznie z nadmiernym wilgotnym powietrzem, a także dodatkowo wyposażona jest w lampy UV, która niszczy zarodniki pleśni i grzybów. Ponadto producenci wyposażenie go również w jonizator powietrza dzięki czemu oprócz tego, że powietrze będzie mniej wilgotne i pozbawione zanieczyszczeń to jeszcze dodatkowo będzie zdrowe. Pod kątem samych funkcjonalności dostajemy tutaj czytelny wyświetlacz wskazujący aktualna temperaturę poszczególnych powierzchni, a także funkcję timer pozwalającą na zaprogramowanie automatycznego wyłączania i włączania urządzenia. Samo urządzenie jest proste w obsłudze, ciche i estetyczne. Jego maksymalna waga to 2,30 kg, a wymiary są na tyle kompaktowe, że nie zajmują dużo miejsca w mieszkaniu.

OCENA PRODUKTU:
-JAKOŚĆ WYKONANIA -5
-MOC – 9
-FUNKCJONALNOŚĆ -9
R

Zalety

– dostajemy trzy urządzenia w jednym;
– funkcjonalność;
– łatwość obsługi;
Q

Wady

– jakość wykonania;
– trwałość;

Prostota w każdym calu- POCHŁANIACZ WILGOCI HUMISTOP

ranking fotelików samochodowych 15-36 kg

2x POCHŁANIACZ WILGOCI HUMISTOP z wkładem zapas to niezwykle proste, ale funkcjonalne rozwiązanie, które cieszy się dość dużą popularnością wśród klientów. Dostajemy tutaj łatwy w zastosowaniu i to bez użycia prądu osuszacz powietrza, który zapewni aż trzy miesiące skutecznego działania. Jest to niezawodne rozwiązanie idealnie sprawdzający się do kuchni, łazienki, czy też w piwnicy. W ofercie znajdziemy dwa pojemniki do osuszania, a także 2 wkłady niezależne. Sam produkt dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych. W praktyce całość została tak zaprojektowana, aby samodzielnie kontrolować i regulować stężenie pary wodnej w powietrzu dzięki czemu my nie musimy nic robić. Dodając do tego bardzo kompaktowe wymiary otrzymujemy niezwykle interesujący i wygodny w obsłudze produkt.

OCENA PRODUKTU:
-JAKOŚĆ WYKONANIA -6
-MOC – 5
-FUNKCJONALNOŚĆ -5
R

Zalety

– prostota;
– Wygoda użytkowania;
– kod pocztowy wymiary;
– korzystny stosunek jakości do ceny;
Q

Wady

– mała wydajność;
– trzeba często zmieniać wkład;

Poszukując dużej funkcjonalności- osuszacz Camry CR 7903

ranking fotelików samochodowych 15-36 kilogramów

OSUSZACZ POWIETRZA POCHŁANIACZ WILGOCI LCD CAMRY To niezwykle funkcjonalne i proste w obsłudze urządzenie, a wszystko to za pomocą wygodnego wyświetlacze LCD. Jest to idealne rozwiązanie do pomieszczeń, w których chcemy pozbyć się nadmiernej wilgoci, czy też pleśni i zarazków. Jego optymalna praca będzie występowała w pomieszczeniach do 30 m2, w wilgotności powyżej 85%. Jego skuteczność to aż 700 mililitrów na dobę co bez problemu pozwoli doprowadzić warunki pomieszczenia do poziomu dogodnego do przechowywania wrażliwych na wilgoć przedmiotów. Sam zbiornik osuszacza pozwala zebrać półtora litra wody, dzięki czemu może przez 2 dni działać bez przerwy. Samo urządzenie charakteryzuje się bardzo cichą pracą i automatycznym wyłączaniem po napełnieniu zbiornika, zaś jego moc to 100 W. Jako plus należy także wskazać bardzo kompaktowe wymiary, które bez problemu pozwolą na umieszczenie urządzenia na przykład w rogu pomieszczenia, czy też na szafce bądź stoliku. dodając do tego unikalny wygląd i design zyskujemy naprawdę bardzo ciekawe rozwiązanie.

OCENA PRODUKTU:
-JAKOŚĆ WYKONANIA -6
-MOC – 9
-FUNKCJONALNOŚĆ -9
R

Zalety

– funkcjonalność;
– duża moc;
– wygląd;
– kompaktowe wymiary;
Q

Wady

– trwałość i jakość wykonania;

Poszukując uniwersalności- Ceresit STOP Wilgoci AERO 360º

dobry fotelik samochodowy 15-36 kg

Pochłaniacz STOP Wilgoci AERO biały 2x to uniwersalne rozwiązanie, które cechuje się bardzo dobrymi opiniami. Stykamy się tutaj z prostą konstrukcją pozwalającą na szybką walkę z wilgocią oraz przykrymi zapachami. Samo urządzenie wykorzystuje podstawowe prawa fizyki poprzez użycie zwiększonej powierzchni kontaktu tabletki z powietrzem dzięki odpowiednio zaprojektowanym kształtowi pochłaniacza. W efekcie w stosunku do swojej konkurencji wydajność tego rozwiązania jest aż o 40% skuteczniejsza. Produkt ten idealnie nadaje się do pomieszczeń do 50 m sześciennych dzięki czemu bez problemu możemy używać go w łazience, sypialni, kuchni, w piwnicy, a nawet w przyczepie kempingowej.Wszystko opiera się tutaj na działaniu specjalnych tabletek wymiennych, które po zaabsorbowaniu odpowiedniej ilości wody można bez problemu wymienić. Co więcej urządzenie posiada specjalny wskaźnik pokazujący ilość wybranego płynu co w połączeniu z łatwym opróżnianiem pojemnika na wodę, a także szybką możliwością wymieniania tabletek powoduje, że dostajemy bardzo przyjemne w użyciu rozwiązanie. Co więcej samo urządzenie neutralizuje przykre zapachy obecne w powietrzu.

OCENA PRODUKTU:
-JAKOŚĆ WYKONANIA -7
-MOC – 5
-FUNKCJONALNOŚĆ -6
R

Zalety

– prostota;
– usuwanie brzydkich zapachów;
– skuteczne działanie;
– korzystny stosunek jakości do ceny;
Q

Wady

– mała pojemność;

Pochłaniacz wilgoci opinie – czyli jaki pochłaniacz warto wybrać?

Pochłaniacz wilgoci z roku na rok zyskuje coraz większą popularność i nawet jeśli o nim jeszcze nie słyszałeś to nie tylko dowiesz się jak działa, ale z pewnością uznasz, że faktycznie i tobie on się przyda. Wszystko to za sprawą coraz większego problemu wynikającego z większej wilgoci panoszącej się w naszym domu. Zazwyczaj ma to miejsce w pomieszczeniach źle wentylowanych na przykład poprzez błędne rozmieszczenie wentylatorów, czy też zły projekt. Dlatego też w momencie, gdy mamy wilgoć w domu i gdy pojawia się pleśń lub inne grzyby i bakterie, a także brzydki zapach faktycznie warto temu zaradzić korzystając z pochłaniaczem wilgoci (dowiedz się więcej na: https://allegro.pl/artykul/jaki-osuszacz-powietrza-wybrac-do-mieszkania-37405).

Oczywiście musimy wiedzieć, że takie rozwiązanie będzie działało doraźnie Czyli już raz pojawiającą się pleśń, czy grzyby należy wcześniej usunąć i wszystko to odpowiednio wyczyścić, a dopiero wówczas zastosować pochłaniacz wilgoci. Oczywiście zanim zdecydujemy się na zakup tego rodzaju produktu musimy zastanowić się jaki pochłaniacz wilgoci okaże się skuteczny. W praktyce możemy spotkać się z trzema rodzajami pochłaniaczy wilgoci. Mowa tutaj o rozwiązaniach elektrycznych, o pochłaniacze wilgoci w tabletkach, a także od pochłaniacza wilgoci w granulkach. Pierwszy z nich jest zdecydowanie najskuteczniejszym i najbardziej zaawansowanym rozwiązaniem, a co za tym idzie wzrasta i oczywiście jego cena. Zaletą jego jest możliwość automatycznego analizowania stanu wilgotności i dostosowania pracy urządzenia do potrzeb. Jeżeli jednak poszukujemy czegoś tańszego, a zarazem równie skutecznego warto zdecydować się na pochłaniacze wilgoci w tabletkach. Też cieszą się dużą popularnością a wszystko to, ze względu na fakt, że są małe, kompaktowe i wykorzystują podstawowe prawa fizyki i przy tym działający skutecznie. Równie mocne mogą być także pochłaniacze wilgoci w granulkach, gdyż są one bardzo proste i tanie w życiu.

POCHŁANIACZ ELEKTRONICZNY

POCHŁANIACZ RĘCZNY

duża skuteczność

prostota

wiele dodatkowych funkcji

małe wymiary

łatwość obsługi

często trzeba wymieniać wkłady

duża cena

niska cena

 

Pochłaniacz wilgoci – na co powinniśmy zwrócić uwagę?

Wszystko oczywiście zależy od tego na jakie rozwiązanie się zdecydujemy. W ten oto sposób w przypadku rozwiązania elektrycznych powinniśmy po pierwsze zwrócić uwagę na czas działania. Pamiętajmy, że najlepsze rozwiązanie z najwyższych klas mogą pracować nawet do kilku tygodni. Idąc dalej powinniśmy zwrócić uwagę również na obszar działania, gdyż bez wątpienia jest to najbardziej kluczowe parametr, który jeżeli będzie za niski może się okazać, że dany pochłaniacz wilgoci po prostu sobie nie poradzi. Następnie warto zwrócić uwagę na zapach, a dokładniej na możliwość jego niwelowania, gdyż nie ma co ukrywać jeśli jest to urządzenie już z wyższej półki to powinno mieć funkcje usuwania brzydkich zapachów, a nawet rozpylania innych o wiele przyjemniejszych.

Na samym końcu pozostaje aspekt zabezpieczeń a mianowicie automatycznego włączania lub wyłączania, czy także ochrony przed niepotrzebnym włączeniem przez osoby trzecie. W przypadku rozwiązań tradycyjnych czyli granulek lub tabletek najważniejsze jest zwrócenie uwagi po pierwsze na jakość wykonania a po drugie na pojemność. Wszystko to ze względu na fakt, iż jedno i drugie rozwiązanie będzie pochłaniało wodę i kumulowało ją. Stąd też im większa jest jego pojemność tym korzystnie dla nas gdyż rzadziej musimy usuwać nadmiar wody. Oprócz tego w przypadku takich rozwiązań warto patrzeć na stosunek jakości do ceny tak, aby później nie przepłacać za kolejne wymieniane wkłady, które niestety trzeba wymieniać dość często nawet jeżeli producent zaleca robić to raz na 3 miesiące.

Kilka słów podsumowania, czyli jaki pochłaniacz wilgoci powinniśmy wybrać w 2024 roku

Porównując informacje zawarte w części poradnikowych wraz z informacjami na temat poszczególnych produktów tak naprawdę bardzo trudno jest wybrać produkt szczególnie interesujący, które zaspokoi wszystkie nasze potrzeby. Tak naprawdę powinniśmy po pierwsze zastanowić się nad tym czego my oczekujemy i jak duże mamy problem z wilgotnością powietrza w naszym domu.

Jeżeli jesteśmy w stanie wyłożyć troszkę więcej pieniędzy na takie rozwiązanie to faktycznie warto zainwestować w porządne urządzenie elektroniczne jakim jest między innymi OSUSZACZ POWIETRZA POCHŁANIACZ WILGOCI OPC500. Dostajemy tutaj nie tylko bardzo dużą moc, ale także sporo funkcjonalność, która zaspokoi potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów. Ostatecznie jednak pamiętajmy osuszacz powietrza jest niezwykle interesującym i przydatnym rozwiązaniem i jeżeli faktycznie szukamy czegoś porządnego warto zainteresować się tym produktem.

Powiązane Artykuły

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki pochłaniacz wilgoci wybrać
Average rating:  
 0 reviews