Aktywność fizyczna jest bardzo ważna w życiu każdego człowieka. Niezależnie od wieku powinniśmy wykonywać dostosowane do swojego stanu zdrowia i możliwości ćwiczenia pozwalające na zachowanie jak najlepszej aktywności fizycznej. Aby wykonywane ćwiczenia przynosiły wymierny efekt i nie szkodziły naszemu organizmowi warto kontrolować zarówno naszą aktywność, jak i pracę serca podczas wysiłku. Nadmierny wysiłek, a także niedostosowany do możliwości organizmu może przynieść efekt odwrotny od zamierzonego.

Warto więc rozsądnie i z głową rozpocząć przygodę z uprawianiem sportu. Niektórzy ludzie decydują się na wykonanie szeregu badań i kontakt ze specjalistą celem dobrania idealnego programu treningowego do swojego organizmu. Inni zaś zwiększają w miarę możliwości dystanse i natężenie ćwiczeń. Czy kiedykolwiek zastanawiałaś się jak zacząć przygodę ze zdrowym stylem życia? A może ćwiczysz i potrzebujesz urządzenia, które pozwoli kontrolować Ci Twój trening? Przychodzimy z pomocą i przedstawiamy opinie dotyczące pulsometrów. W naszym zestawieniu znajdą się zarówno profesjonalne sprzęty, jak i zegarki do biegania o pochlebnych opiniach amatorów oraz rozpoczynających swoją przygodę z bieganiem, chodzeniem, czy wykonywaniem jakiejkolwiek aktywności fizycznej. Zapraszamy do zapoznania się z najpopularniejszymi pulsometrami dostępnymi na rynku w 2024.

Smartband MediaTech MT854

ranking fotelików samochodowych 15-36

Pierwszą propozycją pulsometru  jest opaska MT854. Urządzenie to oprócz funkcji pomiaru pulsu posiada także szereg innych ciekawych opcji, takich jak: pomiar ciśnienia krwi, licznik kroków i przebytego dystansu, monitor snu, kalkulator spalonych kalorii. Wszystkie dane dotyczące pomiarów możemy odczytywać z poziomu opaski, gdyż posiada ona OLEDowy wyświetlacz o wielkości 0,66 cala.  Niezależnie od pogody oraz intensywności promieni słonecznych nie będziemy mieć trudności z odczytaniem danych z opaski. Aby jednak móc uzyskać analizę wyników osiąganych podczas aktywności fizycznych wystarczy połączyć opaskę z naszym urządzeniem mobilnym za pomocą Bluetootha i zainstalować aplikację WearFit. Sparowanie urządzenia z naszym telefonem pozwoli również na wyświetlanie na opasce powiadomień z telefonu za pomocą wibracji o połączeniach, przychodzących SMSach czy aktywnościach w sieciach społecznościowych. Smartband MediaTEch MT854 posiada również opcję stopera, a na codzień może służyć nam jako zegarek, a także budzik. Opaska zasilana jest akumulatorkiem litowo – polimerowym o pojemności 80 mAh, co pozwala na 8 dni normalnej pracy i nawet do 15 dni czuwania. Smartband posiada certyfikat wodoszczelności IP67, dzięki któremu opaskę możemy wykorzystywać podczas deszczu, a biorąc prysznic może pozostać na naszej ręce. Pamięć umieszczona w tym urządzeniu pozwala na zarchiwizowanie 7 dni aktywności fizycznych.

R

Zalety

– możliwość wyświetlania powiadomień z telefonu;
– wyświetlacz czytelny w ostrym słońcu;
Q

Wady

– mało dokładne pomiary;
– problematyczne połączenie z aplikacją.

Smartwatch Mi Band 3

ranking fotelików samochodowych 15-36 testy

Pulsometr od Xiaomi to również urządzenie wielofunkcyjne. Opaska Mi Band 3 oprócz funkcji pulsometru spełnia również inne, mniej lub bardziej nam potrzebne. Z racji faktu, że jest to trzecia generacja opaski od Xiaomi zostały poprawione w niej niektóre niedoskonałości i opaska ta, otrzymała większy 0,78 calowy wyświetlacz OLED, który pozwala na wyświetlenie większej ilości informacji oraz na lepszą jakość powiadomień. Smartwatch pozwala na mierzenie wszelkich aktywności fizycznych wykonywanych podczas dnia, a także na monitorowanie snu. Na wyświetlaczu możemy śledzić wszelkie aktywności z ostatnich 24 godzin. Opaskę z łatwością możemy połączyć z naszym smartwatchem, a dedykowana aplikacja działa bez zarzutu. Dodatkowo opaska ma możliwość wyświetlania powiadomień z naszego telefonu komórkowego, a także odrzucanie niechcianych połączeń z poziomu smartwatcha, bez konieczności wyjmowania telefonu z kieszeni. Urządzenie to pozwala na pracę podczas deszczu, nie wymaga zdejmowania do kąpieli pod prysznicem, a także do wykonywania ćwiczeń na basenie. Jest odporna na ciśnienie do 5 atmosfer, co jest dobrym wynikiem w porównaniu z konkurencją. Opaska zasilana jest akumulatorem litowo – jonowym o pojemności 110 mAh, co pozwala na korzystanie z urządzenia nawet ponad 20 dni.

R

Zalety

– długi czas pracy na baterii;
– łatwa konfiguracja z telefonem;
– możliwość używania na basenie;
Q

Wady

– konieczność bezruchu podczas mierzenia tętna.

Pulsometr Polar H10

ranking fotelików samochodowych 15-36 kg

Pulsometr Polar H10 to urządzenie nieco odmienne od wcześniej przedstawianych w rankingu. Charakteryzuje się ono ultradokładnym pomiarem tętna ze względu na miejsce w jakim jest umieszczane. Nadajnik Polar H10 zakładamy bezpośrednio na klatkę piersiową i łączymy z urządzeniem mobilnym. Nadajnik ten nie posiada wbudowanego wyświetlacza, a więc aby odczytać wyniki musimy wcześniej sparować go z urządzeniem, a także pobrać stosowną aplikację Polar Beat. Urządzenie to jest kompatybilne również z innymi aplikacjami dostępnymi na rynku, a więc możemy go połączyć z dowolną posiadaną na swoim telefonie aplikacją. W przypadku jeśli nie chcemy utrzymywać aktywnego połączenia ze swoim telefonem, mamy możliwość zgrania danych po wykonanym treningu. Pamięć jaką posiada pozwala na zapisanie jedynie jednej sesji treningowej. Nadajnik jest wodoszczelny i możemy go używać do pływania oraz nurkowania do 30 metrów poniżej poziomu wody. Ze względu na konieczność założenia urządzenia na klatkę piersiową występuje w dwóch rozmiarach, dzięki czemu osoba o każdej figurze może z nigo korzystać. Nadajnik zasilany jest za pomocą baterii litowych CR 2025 o pojemności 160 mAh, co pozwala na pracę nawet przez 400 godzin.

R

Zalety

– wysoka jakość pomiaru tętna;
– możliwość współpracy z każdą aplikacją;
– wysoka odporność na zanurzenie;
Q

Wady

– możliwość zapisania tylko jednej sesji treningowej;
– brak wyświetlacza.

Zegarek Polar V800

ranking fotelików samochodowych 15-36 kilogramów

Kolejna propozycja firmy Polar to zegarek o modelu V800. Jest to urządzenie o zdecydowanie najwyższej wadze spośród przedstawionych w dzisiejszym rankingu pulsometrów, a także o najwyższej cenie. Pulsometr ten sprosta jednak nawet najbardziej wymagającym osobom oraz sportowcom. Urządzenie to z łatwością podaje nie tylko tętno podczas wykonywania ćwiczeń, ale także mamy możliwość kontrolowania swojego treningu poprzez pomiar wydajności i obciążenia organizmu, pomiar spalonych kalorii czy pokonany dystans. Dzięki specjalnej aplikacji Polar Flow mamy możliwość nie tylko śledzenia czy analizy swoich postępów, ale także planowania i dzielenia się nimi z innymi użytkownikami. Ciekawą opcją jest możliwość wykonania testu ortostatycznego, który pozwoli na określenie stanu zdrowia dzięki zgromadzonym informacjom dotyczącym reakcji np. pracy serca na wysiłek. Kolejną funkcją jest wykonanie pięciominutowego testu wydolnościowego w celu zbadania swojej wydolności tlenowej. Urządzenie współpracuje z nadajnikami firmy Polar, mamy więc możliwość dodatkowego rozbudowania funkcjonalności urządzenia. Cena zegarka nie należy do najniższych, co ważne producent zdecydował się na zastosowanie powłoki Gorilla Glass, aby nie tylko jakość funkcji była na najwyższym poziomie, ale również samo urządzenie. Zegarek ten jest wodoszczelny z możliwością zanurzenia do 30 metrów głebokości. Zasilanie baterią litowo – polimerową o pojemności 350 mAh pozwala na 30h pracy urządzenia.

R

Zalety

– bogaty zakres funkcji;
– możliwość dostaosowywania treningu do swojej aktualnej kondycji;
– podświetlany ekran;
– Gorilla Glass chroniąca przed uszkodzeniami wyświetlacza.
Q

Wady

– wysoka waga urządzenia;
– wysoka cena.

SmartBand Y5

dobry fotelik samochodowy 15-36 kg

Ostatnią już propozycją pulsometru, a właściwie opaską z funkcją mierzenia tętna jest SmartBand Y5. Opaskę tą możemy bez problemu zsynchronizować z naszym telefonem komórkowym z systemem operacyjnym Android lub IOS. Opaskę możemy dostosować do swoich wymagań, gdyż posiada możliwość wyboru jednego z trzech ekranów wyświetlacza. Oprócz funkcji mierzenia pulsu opaska ta może nam służyć jako krokomierz, ciśnieniomierz czy monitor snu. Dzięki możliwości połączenia z telefonem i otrzymywania powiadomień, bez wyjmowania smartfona z kieszeni mamy możliwość odczytania SMSa z poziomu opaski, czy sprawdzenia kto próbował się z nami skontaktować. Smartband oprócz powiadomień o połączeniach i wiadomościach tekstowych informuje użytkownika również o powiadomieniach z mediów społecznościowych, czy wiadomościach typu mms. Dodatkową opcją jaką oferuje nam opaska Y5 jest możliwość odnalezienia telefonu. Smartband zasilany jest akumulatorkiem litowo – jonowym o pojemności 90 mAh, co pozwala na około 3 – 4 dni użytkowania opaski. Informacje o aktywności fizycznej możemy wyświetlać zarówno poprzez aplikację JYOU na smartfonie, ale także na wyświetlaczu opaski. Opaska posiada wodoszczelność na poziomie WR30.

R

Zalety

– niska cena urządzenia;
– język polski oprogramowania;
– możliwość wyboru wersji kolorystycznej opaski;
Q

Wady

– krótki czas pracy na baterii;
– niska jakość wykonania.

Najważniejsze cechy pulsometrów

Jak łatwo zauważyć, na rynku dostępne są zarówno pulsometry klasyczne, które zostały ujęte w naszym rankingu, jak i pulsometry nadgarstkowe o pozytywnych opiniach użytkowników. Aby nasz ranking pulsometrów pełnił także funkcję poradnika zakupowego przedstawiliśmy w formie tabeli najważniejsze cechy najpopularniejszych pulsometrów.

Cecha

Smartband MediaTech MT854

Smartwatch

Mi Band 3

Pulsometr

Polar H10

Zegarek

Polar V800

SmartBand Y5

bateria 

litowo – polimerowa

litowo – jonowa

litowa

litowo – polimerowa

litowo – jonowa

pojemność baterii

80 mAh

110 mAh

160 mAh

350 mAh

90 mAh

wyświetlacz 

0,66”

0,78”

brak

1,33”

0,96” 

wyświetlanie powiadomień z telefonu

TAK

TAK

NIE

TAK

TAK

wodoszczelność

TAK

TAK

TAK

TAK

TAK

waga urządzenia

20 g

20 g

39 g

79 g

36 g

długość paska

do 235 mm

do 247 mm 

do 930 mm

do 240 mm

do 260 mm

Zakup idealnego sprzętu do pomiaru tętna nie należy do łatwych. Często decyzja o zakupie pulsometru podyktowana jest ceną urządzenia. Osoby uprawiające sport w sposób profesjonalny lub zajmujące się sportem z kolei wybierają produkty, które cechuje wysoka jakość i dokładność pomiaru, a także możliwość dostosowywania ćwiczeń w oparciu o analizę pracy serca podczas wysiłku. Profesjonaliści zazwyczaj kierują się opiniami i poleceniami trenerów personalnych. O tym dlaczego tak ważny jest pulsometr podczas wykonywania ćwiczeń przeczytamy w artykule: http://zdrowie.gazeta.pl/Zdrowie/7,107103,23715464,pulsometr-jak-dziala-i-dlaczego-jest-tak-wazny.html. Jeśli potrzebujesz jednak pulsometru, a dręczą Cię pytania o jego zakup, zapraszamy do dalszej części artykułu, w której to postaramy się odpowiedzieć na najczęściej nurtujące pytania i polecić jeden z zaprezentowanych modeli urządzeń służących do pomiaru tętna.

Czym kierować się podczas zakupu pulsometru w 2024 roku?

Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na zakup pulsometru, czy zegarka z funkcją mierzenia pulsu, warto zadać sobie pytanie: Do czego głównie wykorzystywać będziemy to urządzenie? Jaki rodzaj aktywności zamierzamy uprawiać? Otóż inne modele sprawdzą się u osób biegających, a inne u osób, które zamierzają uprawiać aktywność fizyczną na basenie czy podczas wspinaczek. Jeśli decydujemy się na ćwiczenia na siłowni warto wybrać model, który nie tylko mierzy tętno, ale również ilość spalonych kalorii czy ustala nam plan treningowy.

W przypadku uprawiania chodziarstwa sprawdzi się funkcja mierzenia kroków czy lokalizacji GPS, która wskazuje nam np. nachylenie terenu po którym chodzimy. Kolarzom polecane są urządzenia mierzące średnią i maksymalną prędkość przejazdu, a biegaczom z pewnością spodoba się możliwość rywalizowania z wirtualnym przeciwnikiem. Jeśli zamierzamy korzystać z pulsometru na basenie warto wybrać model, który jest wodoodporny nie tylko na zachlapania, ale również na całkowite zamoczenie w wodzie.

Model z wyświetlaczem, czy bez?

Nie da się ukryć, że modele pulsometrów z wyświetlaczem są wygodniejszym rozwiązaniem, gdyż na bieżąco możemy kontrolować swój wysiłek. Na rynku dostępne są jednak różne wielości i rodzaje wyświetlaczy. Aby korzystanie z urządzenia było komfortowe warto wybrać model, który nie jest zbyt ciężki i duży, a zarazem jego wyświetlacz pozwala na wyświetlanie więcej niż jednej informacji jednocześnie. Kupując pulsometr warto także przetestować wyświetlacz w pełnym słońcu i sprawdzić, czy odczytywanie informacji jest możliwe, czy sprawia kłopoty.

Xiaomi Mi Band 3 – nasz wybór w roku 2024.

Spośród przedstawionych modeli propozycja firmy Xiaomi szczególnie nam się spodobała. Głównie za sprawą długiego czasu pracy oraz bardzo atrakcyjnemu stosunkowi ceny do jakości i oferowanych możliwości, to właśnie ten chiński reprezentant wygrał dzisiejszy ranking. Ta opaska pozwala nam nie tylko na kontrolowanie tętna podczas wykonywania ćwiczeń, ale również na późniejszej ich analizie za pomocą dedykowanej aplikacji na smartfonie, a także na monitorowanie snu. Urządzenie może być wykorzystywane do każdego rodzaju wykonywanej aktywności, również tej wymagającej zanurzenia smartbanda pod wodą.

Powiązane Artykuły

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki pulsometr wybrać
Average rating:  
 0 reviews