Inhalator dla dzieci ranking produktów roku 2024 – która opcja będzie najwłaściwsza dla naszej pociechy?

Układ oddechowy dzieci nie jest tak dobrze rozwinięty jak dorosłego człowieka. W szczególności jest on o wiele bardziej wrażliwy. Z tego powodu czynniki zewnętrzne mają znaczący wpływ na częstotliwość pojawiania się infekcji, kataru, bólu gardła czy kaszlu. Jednym z doraźnych sposobów pomocy, który posłużyć nam może do nawilżania górnych dróg oddechowych czy też do podawania środków leczniczych, jest inhalator dla niemowląt i dzieci.

Choć urządzenie to wydaje się dosyć prostym i nieskomplikowanym gadżetem, to różnorodność modeli dostępnych na rynku jak i ogromna liczba zróżnicowanych opinii sprawiło, że wybór inhalatora dla niemowląt czy też nieco starszych pociech jest zdecydowanie utrudnione. Co należy więc zrobić, aby wybrać najlepszy inhalator dla dzieci dostępny obecnie na rynku?

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
INHALATOR NEBULIZATOR DLA DZIECI DOROSLYCH 2xMASKA 1

Esperanza

9.9

Tania

Allegro Logo
 
empik logo
INHALATOR NEBULIZATOR DLA DZIECIDOROSLYCH 2 MASKI 1

Esperanza ZEPHYR

9.8

Tania

Allegro Logo
 
empik logo
INHALATOR NEBULIZATOR DLA DZIECIDOROSLYCH 2 MASKI 2

4Vision Ynpuz

9.7

Średnia

Allegro Logo
INHALATOR NEBULIZATOR DLA DZIECIDOROSLYCH esperanza kotek 1

Esperanza Kitty

9.6

Tania

Allegro Logo
 
empik logo
MEDYCZNY INHALATOR NEBULIZATOR DLA DZIECI INTEC pingwin 1

INTEC Pingwin

9.5

Droga

Allegro Logo
 
empik logo
Microlife inhalator NEB 200 Nebulizator dla Dzieci 1

Microlife NEB 200

9.4

Droga

Allegro Logo
 
empik logo
INHALATOR TLOKOWY LUNAR DLA DZIECI I DOROSLYCH 1

LUNAR

9.2

Tania

Allegro Logo

Jednym z polecanych rozwiązań jest sprawdzenie rankingu inhalatorów dla dzieci 2024, który dziś opracowaliśmy. Jest to skrzętnie przygotowana lista rekomendowanych produktów. Oferty uwzględnione w tym zestawieniu porównawczym charakteryzują się bardzo dobrymi parametrami i świetnym wykonaniem. Ponadto, podczas szukania najlepszego inhalatora dla dzieci uwzględnione zostały też takie kwestie jak uzyskane certyfikaty, wygląd produktu, opinie i cena inhalatora dla dzieci. 

INHALATOR NEBULIZATOR DLA DZIECI DOROSŁYCH 2xMASKA

inhalator dla dzieci cichy

Model marki Esperanza to nowoczesny i niezwykle praktyczny inhalator pneumatyczny, czyli tłokowy. Jest to jednocześnie profesjonalne urządzenie ingerujące w drogi oddechowe, dlatego zawsze powinno być stosowane zgodnie z zaleceniami lekarza lub pod nadzorem medycznym. Zephyr sprzedawany jest w zestawie z przewodem powietrza, maską dla dorosłych, maską dla dzieci i ustnikiem.

W inhalatorze mieści się 10 mililitrów płynu. W trakcie pracy urządzenie generuje hałas nieprzekraczający 55 decybeli. Nebulizator rozpyla lek z prędkością 0,4 mililitra na minutę w postaci delikatnej mgiełki. Model może pracować w temperaturach od 10 do 40 stopni Celsjusza przy wilgotności do 95%. Urządzenie może być przechowywane w temperaturach od -20 do 70 stopni Celsjusza, najlepiej w oryginalnym opakowaniu.

Do inhalatora dołączona jest obszerna i dokładna instrukcja w języku polskim. Sprzęt jest kompaktowy, składa się z białej podstawy z pojemnikiem na lekarstwo i niebieskiej pokrywy w postaci klapy. Praktyczny uchwyt ułatwia przenoszenie urządzenia, a z boku uchwytu wycięto miejsce na przewód i maskę.

ok
 • Bardzo dobra cena;

 • Najwyższa jakość wykonania;

 • Certyfikowane bezpieczeństwo.

nook
 • Brak etui w zestawie.

INHALATOR NEBULIZATOR DLA DZIECI,DOROSŁYCH 2 MASKI

najlepszy inhalator dla dzieci

Następne urządzenie renomowanej marki Esperanza cechuje się wysoką jakością i niską ceną. Dodatkowo wraz z nebulizatorem kupujący otrzymuje opakowanie witaminy C w dawce 1000 mg – 10 kapsułek. Urządzenie przeszło kilka testów jakości oraz bezpieczeństwa i ukończyło je wszystkie pomyślnie, zdobywając niezbędne certyfikaty oraz pozwolenia użytkowania w warunkach domowych, jednak tylko według ścisłych zaleceń lekarza.

Inhalator ma schludny i praktyczny design. Kolorem dominującym jest biel wzbogacona o błękitne elementy, głównie klapkę zamykającą pojemnik na ciecz. Pod klapą, oprócz pojemnika, zlokalizowany jest również element służący do podłączenia przewodu oraz intuicyjny przełącznik uruchamiający urządzenie. Nebulizator posiada praktyczny uchwyt, w którym znajduje się specjalny otwór na koniec przewodu z maską.

Pojemnik na lek mieści 10 mililitrów cieczy, a rozpylacz generuje mgiełkę z prędkością 0,4 mililitra na minutę. Poziom hałasu generowany przez urządzenie podczas pracy nie przekracza 55 decybeli. Nebulizator może być stosowany jako nawilżacz dróg oddechowych lub jako terapia pomocnicza w przebiegu chorób układu oddechowego, takich jak astma, mukowiscydoza, zapalenie płuc lub alergia.

ok
 • Witamina C w zestawie;

 • Praktyczny, ergonomiczny projekt;

 • Duży zestaw.

nook
 • Głośno pracuje.

INHALATOR NEBULIZATOR DLA DZIECI,DOROSŁYCH 2 MASKI

dobry inhalator dla dzieci i dorosłych

Tym razem mamy do dyspozycji rozpylacz marki 4Vision. To model podręczny – sprzedawany jest w zestawie z praktycznym etui w postaci woreczka ze ściągaczem, w którym z łatwością można go przenieść, np. w torbie lub plecaku. Urządzenie ma 12 centymetrów wysokości, 6,5 centymetra szerokości i waży 100 gramów. Cały zestaw składa się z dwóch masek, jednej dla dorosłych i jednej dla dzieci, nebulizatora, torby transportowej, ustnika oraz akumulatora i kabla do ładowania.

Zamiast akumulatora można zastosować baterie alkaliczne w razie potrzeby. Istnieje również możliwość uruchomienia urządzenia po podłączeniu kabla zasilającego do gniazdka. Inhalator działa przez 20 minut, w których trakcie nieprzerwanie emituje mgiełkę,, rozpylając w ten sposób lek umieszczony w specjalnym pojemniku. Po upływie dwudziestu minut nebulizator wyłącza się automatycznie. Siłę mgiełki można ustawić.

Inhalator stosunkowo cicho pracuje, generując hałas nie większy niż 50 decybeli. Dołączony do zestawu ustnik jest przeznaczony głównie do nagłej inhalacji – skierowano go do osób borykających się z problemem bezdechu; Całe urządzenie zaprojektowano tak, aby chory mógł mieć je zawsze przy sobie. Montaż jest łatwy, zajmuje niecałą minutę.

ok
 • Podręczny;

 • Ustnik do szybkiej inhalacji;

 • Torba transportowa.

nook
 • Brak zapasowych filtrów w zestawie.

 •  

INHALATOR NEBULIZATOR DLA DZIECI,DOROSŁYCH 2 MASKI

inhalator dla dzieci i dorosłych

Esperanza Kitty to inhalator wyróżniający się formą bardzo przyjazną dla dzieci – urządzenie ma kształt siedzącego kota, który jest biały. Posiada on fioletowy brzuch oraz łapy. Taki design zachęca najmłodszych do korzystania z inhalatora i sprawia, że cały proces staje się zabawą. Urządzenie jest bezpieczne i zostało zarejestrowane w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych i Wyrobów Medycznych jako zdatne do użytku przez osoby chore i zdrowe.

Zestaw składa się z nebulizatora, maski dla dorosłych, maski na dzieci, przewodu powietrza oraz ustnika. Ponadto w cenie urządzenia jest 10 wymiennych filtrów. Wysokość inhalatora to 15 centymetrów, szerokość 16 centymetrów. Pojemnik na lek ma 10 mililitrów pojemności. W trakcie pracy nebulizator generuje nieznaczny hałas nie większy niż 55 decybeli. Średni poziom rozpylania cieczy wynosi 0,4 mililitra na minutę.

Przełącznik znajduje się w tylnej części, dokładnie na nodze kota – jest poza zasięgiem wzroku dziecka, dlatego maluch nie wyłączy urządzenia w trakcie zabiegu. Model można stosować do nawilżania dróg oddechowych lub w przebiegu chorób układu oddechowego, zarówno lekkich, jak i przewlekłych.

ok
 • Urządzenie w kształcie wesołego kotka;

 • Kompaktowe wymiary;

 • Dobra cena w stosunku do jakości.

nook
 • Nieregularny kształt może utrudniać transport
 •  

MEDYCZNY INHALATOR NEBULIZATOR DLA DZIECI INTEC

inhalator dla dzieci opinie

Inhalator medyczny marki Intec to oryginalne urządzenie sprzedawane w zestawie z przewodem powietrza, ustnikiem, pięcioma wymiennymi filtrami, maseczką dla dzieci i maseczką dla dorosłych oraz smoczkiem do inhalacji niemowląt. Na uwagę zasługuje atrakcyjny design – główna część inhalatora ma postać wesołego pingwina z czerwoną kokardą pod szyją.

Projekt jest bardzo interesujący dla dzieci; dzięki temu nie boją się one zabiegu, a wręcz przeciwnie, staje się on dla nich swego rodzaju zabawą. Pojemnik na lek ma 10 mililitrów pojemności. Urządzenie rozpyla mgiełkę, a średnia szybkość inhalacji wynosi 0,3 mililitra na minutę. W trakcie działania nebulizator produkuje hałas na poziomie około 55 decybeli; jest to tak naprawdę szum, który dodatkowo uspokaja najmłodszych użytkowników.

Inhalator został zarejestrowany w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych I Produktów Biobójczych, co oznacza, że spełnia międzynarodowe normy dotyczące urządzeń medycznych. Nebulizator sprawdza się jako nawilżacz śluzówki nosa i gardła oraz jako produkt wspomagający leczenie przeziębienia i ciężkich chorób przewlekłych zlokalizowanych w układzie oddechowym.

ok
 • Atrakcyjna postać w kształcie pingwina;

 • Nebulizator z podziałką;

 • Smoczek do inhalacji niemowląt.

nook
 • Dosyć niska średnia prędkość inhalacji.
 •  

Microlife inhalator NEB 200 Nebulizator dla Dzieci

inhalator dla dzieci ranking

Urządzenie firmy Microlife to inhalator kompresorowy, który można stosować w domu, ale tylko i wyłącznie zgodnie z wytycznymi lekarza prowadzącego. Pakiet jest naprawdę obszerny i zawiera kompresor, nebulizator, maskę dla dzieci i maskę dla dorosłych, wężyk, końcówkę do nosa, ustnik, 10 filtrów oraz rzetelną i przejrzystą instrukcję obsługi w języku polskim. Ponadto w cenie zestawu jest także białe etui chroniące całość przed czynnikami zewnętrznymi.

Inhalator ma postać schludnej kwadratowej skrzynki w białym kolorze i waży około 1300 gramów. Wydajność aerozolu wynosi 0,4 mililitra na minutę, natomiast wydajność nawiewu to aż 15 litrów na minutę. W trakcie pracy nebulizator generuje niewielki hałas o natężeniu 52 decybeli. Pojemność zbiornika ma minimum 2 mililitry (minimalna ilość, aby urządzenie się uruchomiło) i maksymalnie 8 mililitrów.

Urządzenie pracuje w trybie 30/30 – pół godziny pracuje, pół godziny odpoczywa. Zapobiega to przegrzaniu się komponentów uruchamiających. Nebulizator jest bezpieczny, żaden element nie zawiera szkodliwych substancji, takich jak ftalany lub bisfenol A. Inhalator zdobył niezbędne atesty i certyfikaty potwierdzające jego bezpieczeństwo.

ok
 • Duży zestaw w dobrej cenie;

 • Etui ochronne;

 • Długi czas pracy.

nook
 • Niewielki pojemnik na lek.

 •  

INHALATOR TŁOKOWY LUNAR DLA DZIECI I DOROSŁYCH 

inhalator dla dzieci cena

Inhalator tłokowy Lunar w stosunkowo niskiej cenie. Jakość urządzenia jest niewątpliwie wysoka, a parametry również są zadowalające. Jest to produkt medyczny, co oznacza, że zdobył certyfikaty potwierdzające jego bezpieczeństwo użytkowania. Sprzęt jest przeznaczony do użytku domowego, należy jednak pamiętać, że nie należy stosować go bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem.

Nebulizator jest sprzedawany w zestawie z pojemnikiem na lek, maską dla dzieci, maską dla dorosłych, przewodem powietrza, sześcioma filtrami powietrza, ustnikiem oraz czytelną instrukcją w języku polskim. Urządzenie jest stosunkowo głośne, ponieważ generuje hałas na poziomie 61 decybeli. Produkt nebulizuje ze średnią prędkością w przedziale od 0,2 do 06, mililitra na minutę. Zasilanie odbywa się sieciowo za pomocą kabla przytwierdzonego na stałe do inhalatora.

Model służy do silnego nawilżania dróg oddechowych roztworem z soli fizjologicznej lub do aplikowania leku bezpośrednio do dróg oddechowych i płuc. Należy pamiętać, aby stosować jedynie przeznaczone do tego medykamenty – nie każdy rodzaj się sprawdzi, a użycie nieodpowiedniego preparatu może uszkodzić urządzenie.

ok
 • Sześć filtrów w zestawie;

 • Dobra prędkość nebulizacji;

 • Wygodny w użyciu.

nook
 • Stosunkowo głośno pracuje.
 •  

Która propozycja będzie jednak najlepsza w naszym przypadku?

Nieważne czy potrzebujemy inhalator dla dzieci i dorosłych czy tylko dla niemowlaków – każdy zakupiony przez nas produkt powinien charakteryzować się nad wyraz dobrymi parametrami. Tylko wtedy będziemy zadowoleni z jego pracy, a nasze dzieci nie będą odmawiały kuracji przy zastosowaniu tego sprzętu. Jak jednak upewnić się, że mamy do czynienia z produktem bardzo dobrym? 

Mając na uwadze dobro naszych pociech, każdy z nas powinien zapoznać się z poniższym poradnikiem z uwagi na cenne informacje, jakie dostarcza. Znajdziemy tam wszelkie niezbędne dane, dzięki którym poznamy najistotniejsze parametry charakteryzujące bardzo dobry inhalator dla dzieci i dorosłych. Nad wyraz znaczącą sprawą jest zweryfikowanie wykonania i certyfikatów, jakie dany produkt otrzymał.

W następnej kolejności należy sprawdzić wydajność produktu i to jak prezentują się pozostałe parametry produktu. Następnym kryterium wartym rozważenia będzie kultura pracy, a także wygląd – jest to szczególnie istotne w przypadku poszukiwania inhalatora nebulizatora dla dzieci. Więcej informacji na temat właściwego wyboru znajdziemy w poniższym artykule bądź tutaj: 

Wykonanie pierwszą kluczową kwestią 

Przeglądając dostępne produkty nie sposób zapomnieć o wykonaniu, czyli jednej z najważniejszych kwestii związanych z właściwym działaniem produktu. Inhalatory wykonane są, co prawda, z podobnych materiałów i nieznacznie różnić się będą jakością. Chyba że nie planujemy zakupu produktu za 150-300 złotych tylko przeglądamy inhalatory z o wiele wyższej półki cenowej.

Jeśli jednak mamy budżet jak wspomniano wyżej, to konstrukcyjnie różnica jest tylko w wyglądzie i użytkowości sprzętu. O tym jednak wspomnimy w kolejnych akapitach. Istotniejsze jest to czy produkt uzyskał szereg certyfikatów i możliwe jest bezpieczne korzystanie bez martwienia się o to, że sprzęt ulegnie uszkodzeniu czy zaszkodzi naszemu dziecku.

Najważniejszym certyfikatem jest, rzecz jasna, ten przyznawany przez Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych. Uzyskanie tego certyfikatu gwarantuje pewność, że sprzęt spełnia najbardziej rygorystyczne normy odnośnie wysokiej precyzji działania, dokładności i prawidłowości wskazanych przez dewelopera parametrów.

Ponadto, warto przyjrzeć się dostępnym inhalatorom i zwrócić uwagę na to czy produkt nie posiada innych certyfikatów potwierdzających skuteczność pracy i bezpieczeństwo. To dodatkowe zabezpieczenie i gwarancja, że wykonanie stoi na najwyższym poziomie. A tego przecież oczekujemy od produktu.

MEDYCZNY INHALATOR DLA DZIECI INTEC

inhalator dla dzieci opinie
inhalator dla niemowląt

INHALATOR NEBULIZATOR DLA DZIECI,DOROSŁYCH

najlepszy inhalator dla dzieci

Rzecz jasna pamiętajmy o parametrach i wydajności 

Samo wykonanie czy też certyfikaty to nie wszystko. Inhalatory różnią się też bardziej technicznymi parametrami. Wybranie takiego o najlepszych atrybutach z pewnością będzie dobrym pomysłem. Rekomendujemy więc przyjrzenie się takim aspektom jak, na przykład, pojemność zbiornika na lek, szybkość inhalacji, zakres przepływu powietrza czy też ciśnienia kompresora. Poziom hałasu też jest nadzwyczaj ważny, ale o tym poniżej.

Większość z tych parametrów nie wymaga wyjaśnień. Warto jednak wiedzieć czym jest, na przykład, ciśnienie pracy inhalatora czy też średnia wielkość cząstek. Ta pierwsza kwestia jest ważna w przypadku wytwarzaniu aerozolu. Większe ciśnienie gwarantuje drobniejsze cząsteczki mgiełki, a więc i skuteczniejszą inhalację. Wielkość cząsteczek wskazuje nam na stosunek frakcji respirabilnej do ogólnej masy aerozolu. Wyraża się ją w UM.

Wygląd ma znaczenie 

Przeglądając dostępne nebulizatory czy też inhalatory dla dzieci bardzo łatwo dostrzec oferty o nietuzinkowym wyglądzie. Sprzęt w kształcie pingwinka czy kotka to idealny gadżet dla każdego, kto boi się o to, że jego pociecha nie będzie chciała współpracować z surowo wyglądającą maszyną.

Tego typu rozwiązanie pozwoli nam połączyć zabawę i atrakcyjny wygląd z właściwościami leczniczymi. Rzecz jasna nie możemy kierować się wyłącznie designem, aby nie doprowadzić do sytuacji, w której forma przerośnie treść. Sprzęt powinien być funkcjonalny i zawsze gotowy do użytku.

INHALATOR NEBULIZATOR 2 MASKI

dobry inhalator dla dzieci i dorosłych

INHALATOR NEBULIZATOR DLA DZIECI

inhalator dla dzieci i dorosłych

Inhalator dla dzieci cichy? Ważna też kultura pracy

Komfort użytkowania sprzętu i pewność, że zakupiony gadżet nie wystraszy naszego dziecka są równie istotne. Pomoże to w łatwiejszym przekonaniu naszego maluszka do dobrowolnego korzystania z urządzenia. Aby jednak do tego doszło, musimy wyposażyć się w cichy inhalator dla dzieci.

Im niższa emisja hałasu, tym lepiej pociechy będą reagować na pracę inhalatora. Co więcej, nie będziemy musieli się martwić o to, że produkt będzie działał i nam na nerwy. Dlatego zaleca się szukać produktów pracujących nie głośniej niż 55 dB. Niektóre inhalatory oferują nam emisję głosu poniżej 50 dB, ale wtedy liczyć się trzeba z o wiele wyższa ceną za taki produkt.

Inhalator dla dzieci opinie i cena

Pozytywny feedback z pewnością pomoże w znalezieniu rozwiązania sprawdzonego i rzetelnego. Deklaracje producentów to jedno, lecz zweryfikowanie tego, co przedstawia firma to kompletnie coś innego. Musimy rzecz jasna pamiętać, że wszystkie informacje i uwagi z komentarzy są źródłem subiektywnym, a więc bierzemy je pod uwagę z przymrużeniem oka.

Jeśli chodzi o cenę inhalatora dla dzieci, to z pewnością nie powinien to być jedyny aspekt, na jaki zwracamy uwagę. Znacznie istotniejsze są kryteria podane wyżej. Jeśli jednak sprawdzamy różne produkty i w analizie porównawczej dwa inhalatory są bardzo blisko w kwestii ważniejszych parametrów, to wtedy cena czy też ilość dodatków lub odpowiednio wysoka ocena może przeważyć szalę na jedną stronę.

Microlife inhalator NEB 200 Nebulizator

inhalator dla dzieci ranking

Podsumowanie rankingu – najlepszy Inhalator dla dzieci 2024

Choć z pewnością trudno wskazać opcję najlepszą, to na wyróżnienie zasługuje dzisiejszy numer jeden. INHALATOR NEBULIZATOR DLA DZIECI DOROSŁYCH 2xMASKA to propozycja bardzo dobra z wielu powodów. Przede wszystkim gwarantuje nam stosunkowo budżetowe rozwiązanie przy zachowaniu certyfikatów i dwóch ekstra maseczek.

Jeśli jednak planujemy zakupienie sprzętu oferującego wygląd bardziej przyjazny dzieciom czy też oferujący większą liczbę gratisów, to nic nie stoi na przeszkodzie. Wystarczy skorzystać z zebranych informacji i będziecie wiedzieć która propozycja jest najlepsza dla waszego użytku. 

Artykuły

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki inhalator dla dzieci wybrać
Average rating:  
 0 reviews