Nie każdy cieszy się, kiedy na horyzoncie pojawia się widmo długiej podróży. Jazda samochodem to dla wielu z nas udręka. Nikogo nie powinno dziwić zatem, że staramy się jak najwygodniej przeżyć ten czas. Jednym z najlepszych sposobów jest po prostu ucięcie sobie drzemki. Warto jednak mieć odpowiednio wyprofilowaną poduszkę, która zabezpieczy naszą szyję oraz pozwoli nam wyspać się w nieco niewygodnej pozycji.

Jak zatem wybrać najlepszą poduszkę typu rogal do podróży? W dzisiejszym zestawieniu 2024 wzięliśmy pod uwagę najważniejsze parametry, to jest rozmiar poduszki, cechy odpowiedzialne za komfort, dodatkowe funkcje usprawniające korzystanie z przedmiotu, materiał oraz technologię. Spośród wszystkich dostępnych produktów, wybraliśmy najlepsze cztery, które z pewnością przypadną wam do gustu!

Poduszka podróżna rogal ortopedyczna szyję memory

ranking fotelików samochodowych 15-36

Jeżeli zależy nam na bezpiecznej podróży, to rogal poduszka podróżna od firmy Qmed będzie zdecydowanie atrakcyjnym wyborem. Zwycięzca rankingu oferuje nam w miarę duże wymiary oraz bardzo dobry materiał, jakim jest pianka poliuretanowa.
Poduszka wykonana została z tak zwanej pianki leniwej, czyli pianki termoelastycznej. Oznacza to, że kształt poduszki pozostaje taki sam dzięki tak zwanej pamięci kształtu. Jej gęstość wynosi 55 kg/m3, a więc jest ona bardzo miękka.
Na uwagę zasługuj przede wszystkim fakt, że jest to poduszka posiadająca certyfikat CE. Innymi słowy, jest to wyrób medyczny, który idealnie posłuży nam jako oparcie w przypadku długich podróży. Poduszka okaże się szczególnie przydatna, jeżeli bardzo często cierpimy na bóle głowy, szyi czy ramion.
Opisywany przedmiot charakteryzuje się odpowiednim kształtem w przypadku podróży samochodowych oraz samolotowych. Co ciekawe, jako jeden z nielicznych produktów na rynku oferuje nam specjalne zapięcie z przodu. Pozwoli nam to ustabilizować poduszkę wokół naszej szyi i nie martwić się o to, że tak zwany Memory Foam straci swoje właściwości.
Jedyną wadą wydaje się być krótka gwarancja. Otrzymujemy tutaj jedynie 12-miesięczny okres ochronny, co w przypadku tego typu produktu jest dosyć krótkim czasem działania gwarancji. Jednakże, dodatkową zaletą tej konkretnej oferty jest specjalne pudełeczko z uchwytem!

R

Zalety

• Niska gęstość pianki – miękka poduszka; • Wyrób medyczny; • Funkcja memory foam; • Możliwość zapięcia poduszki wokół szyi.
Q

Wady

• Krótki okres gwarancyjny.

PODUSZKA Podróżna Ortopedyczna ROGAL Memory Foam

ranking fotelików samochodowych 15-36 testy

Innym ciekawym wyborem będzie jeszcze inna poduszka ortopedyczna z funkcją Memory Foam. Recenzowany produkt przygotowany został z myślą o osobach, które duża podróżują, a dodatkowo poszukują budżetowego rozwiązania.
Podobnie jak zwycięzca rankingu, opisywana poduszka oferuje nam piankę pamięciową. Pianka leniwa idealnie dostosuje się do osoby korzystającej, a więc zadba o prawidłową pozycję szyi oraz głowy i ograniczy możliwość powstawania bólów.
Bardzo ważną cechą tej poduszki jest wykonanie welurowe. Jest ono bardzo miłe w dotyku i przyjazne dla skóry. Oprócz tego, twórcy upewnili się, że welur będziemy mogli bez problemu wyprać dzięki możliwości zdjęcia poszewki.
Produkt może pochwalić się również wieloma innymi dodatkowymi funkcjami. Jedną z nich jest zatrzask, który pozwoli nam przypiąć poduszkę do bagażu bez najmniejszego problemu. Pamiętajmy jednak też o właściwym wyprofilowaniu!
Jest to zdecydowanie bardzo ciekawa alternatywa dla zwycięzcy rankingu. Materiał jest bardzo wytrzymały i miękki, przez co produkt jest wygodny i nie sprawi problemów podczas korzystania. Dodatkowo za dopłatą można dobrać zestaw, w którym znajdziemy walizkę oraz torbę podróżną w pasującym wzorze i kolorze.
Wadą, która jednak wpływa na komfort korzystania z tej ortopedycznej poduszki, jest bardzo chemiczny zapach. Jest on na tyle mocny, że wiele osób nawet po kilkudniowym wietrzeniu poduszki nie może wyzbyć się przykrych zapachów.

R

Zalety

• Bardzo dobre wykonanie; • Pianka pamięciowa; • Miły w dotyku; • Możliwość zdjęcia poszewki.
Q

Wady

• Bardzo przykry, chemiczny zapach.

PODRÓŻNA PODUSZKA DMUCHANA DO SAMOLOTU SAMOCHODU

ranking fotelików samochodowych 15-36 kg

To równie tania opcja, co poprzedni produkt. Komfort oraz wiele dodatkowych funkcji ułatwiających korzystanie to główne zalety tego konkretnego modelu. Jest to idealna poduszka dla podróżujących, w szczególności kiedy chcemy zadbać o prawidłowy odpoczynek karku, szyi oraz ramion.
Co ciekawe, nie jest to poduszka wypełniona gąbką Memory Foam. W przeciwieństwie do innych ofert, twórcy postanowili wykorzystać możliwość pompowania poduszki. Dzięki temu nie tylko dostosujemy sobie twardość poduszki do naszych wymagań, ale również będziemy mogli wypuścić całkowicie powietrze i ograniczyć miejsce, jakie by zajęła.
Jeżeli chodzi o materiał wykonania, to całość wyprodukowana została z PVC. Jednakże, za komfort odpowiada aksamitna tkanina, która została użyta do pokrycia poduszki. Zaletą opisywanego przedmiotu jest przede wszystkim błyskawiczne nadmuchiwanie.
Co ciekawe, aby jeszcze bardziej poprawić komfort użytkowania, twórcy wyposażyli poduszkę w specjalny zagłówek. Jest on podwyższony, a więc może służyć jako oparcie podczas dalekich podróży. Pamiętać powinniśmy także o zdejmowanym pokrowcu – w ten sposób zadbamy o czystość poduszki.
Niestety, jak to w przypadku innych nadmuchiwanym obiektów, tak i ta poduszka po dłuższym użytkowaniu może utracić swoje właściwości i po pewnym czasie tracić powietrze. Co więcej, jeśli nadmuchamy ją całkowicie, to nie jest aż tak komfortowa, jak producent deklaruje.

R

Zalety

• Zajmuje mało miejsca; • Bardzo komfortowa; • Zdejmowany pokrowiec; • Podwyższony zagłówek; • Wiele kolorów do wyboru.
Q

Wady

• Po dłuższym korzystaniu ulatuje z niej powietrze; • Za twarda przy maksymalnym nadmuchaniu.

PODUSZKA PODRÓŻNA z unikalnym systemem pompowania

ranking fotelików samochodowych 15-36 kilogramów

Podobnie jak poprzedni produkt, tak i opisywana poduszka oferuje nam poduszkę podróżną pompowaną. W przeciwieństwie jednak do poprzednika, recenzowany produkt oferuje wbudowaną pompkę do napełniania powietrzem oraz specjalny zawór. Dzięki niemu będziemy mogli pozbyć się powietrza bardzo szybko.
Pokrycie poduszki wykonane zostało z weluru, co gwarantuje duży komfort. Jest to również materiał bardzo przyjemny w dotyku. Co więcej, poszycie jest zdejmowanie, dzięki czemu możemy je bez problemu uprać. Utrzymamy w ten sposób wysoki poziom higieny i czystości.
Oczywiście jak przystało na poduszkę najwyższej jakości, ułożenie głowy, szyi oraz ramion podczas podróży będzie idealne. Na dodatek należy pamiętać o zagłówku. Z tyłu znajdziemy podwyższoną część poduszki. Ta natomiast jeszcze bardziej poprawi stabilizację głowy i posłuży jako dodatkowe oparcie.
Produkt jest przygotowany z najwyższej jakości materiałów i oferuje 24 miesięczną gwarancję. Jednakże, solidne wykonanie oraz nowoczesna technologia wpłynęła na cenę produktu – jest on niemalże dwukrotnie droższy od zwycięzcy rankingu 2024.

R

Zalety

• Wbudowana pompka do automatycznego pompowania; • Zawór do spuszczania powietrza; • Welurowe pokrycie; • Dodatkowe oparcie poprawiające stabilizację głowy.
Q

Wady

• Wysoka cena.

Na co należy zwrócić uwagę podczas zakupu poduszki na podróż?

Poprawiający wygodę rogal – poduszka podróżna powinna przede wszystkim oferować nam jak najlepsze wykonanie oraz bezpieczeństwo. Co jednak ma największy wpływ na komfort oraz atrakcyjność poduszki ortopedycznej?

Przygotowany poradnik zasugeruje najważniejsze parametry, na które należy zwrócić uwagę podczas wyboru właściwej poduszki podróżnej typu rogal. Rozmiar poduszki, wypełnienie, funkcje dodatkowe oraz opinie – wszystko to będzie miało kluczowy wpływ na jakość i ocenę poduszki. Więcej dodatkowych informacji znajdziecie również na https://comfort-flight.pl/najlepsza-poduszka-podrozna/.

najlepszy fotelik samochodowy 15-36 kg

Rozmiar poduszki

Jednym z podstawowym parametrów, na który powinniśmy patrzeć, to rozmiar i kształt poduszki. Nie bez powodu poduszki podróżne rogale są tak bardzo popularne. Są one bardzo dobrze skonstruowane i gwarantują stabilną pozycję dla naszej głowy podczas podróży.

Jeśli chodzi o rozmiar, to należy wziąć pod uwagę również fakt, że niektóre modele oferują nam poduszki dmuchane. Jeśli zatem martwimy się o to, że zbyt duża poduszka zajmie za dużo miejsca, to możemy pozwolić sobie na nieco większy rozmiar, który zamiast polecanej pianki pamięciowej będzie dmuchany.

PODROŻNA PODUSZKA DMUCHANA DO SAMOLOTU SAMOCHODU

poduszka podróżna rogal

Poduszka podróżna rogal QMED

poduszka rogal do podróży

Wykorzystanie Memory Foam

Memory Foam to inaczej pianka pamięciow, czyli specjalne wypełnienie, jakie znajdziemy w przypadku wielu poduszek podróżnych. Tego typu produkt gwarantuje nam bardzo stabilne i optymalne ułożenie, które idealnie formuje kształt poduszki do naszego ciała. Pianka następnie „zapamiętuje” kształt, dzięki czemu przez całą podróż będziemy mogli cieszyć się z komfortowego ułożenia.

Memory Foam to dosyć droga technologia, lecz coraz częstsze jej stosowanie sprawia, że bardzo łatwo znaleźć jakościowe produkty w dosyć niskiej cenie, które na dodatek oferują nam certyfikaty CE, a wiec zapewnienie o bezpieczeństwie.

Funkcje oraz dodatki poprawiające komfort

Istnieje szereg udogodnień, w jakie poduszki podróżne mogą zostać wyposażone. Jedną z nich jest zdejmowana poszewka. Poprawia to w dużym stopniu higienę oraz czystość, gdyż pozwala nam bezproblemowo uprać pokrycie bez martwienia się o uszkodzenie materiału wewnątrz.

Oprócz tego, twórcy coraz częściej oferują nam zapięcia na zatrzask poprawiające stabilność czy wyposażenie poduszki w specjalny podwyższony zagłówek, co oferuje nam dodatkowe opearcie podczas podróży. W przypadku pompowanych poduszek, możemy nawet pokusić się o znalezienie przedmiotów z zaawansowanymi systemami pompowania!

PODUSZKA Podróżna Ortopedyczna ROGAL Memory Foam

poduszka na podróż

Poduszka rogal podróżna opinie

Najczęściej pomijana rzeczą podczas zakupów są opinie. To właśnie komentarze innych osób odnośnie użytkowania danej poduszki mogą okazać się bardzo ważne i pomocne. W ten sposób będziemy mogli ocenić funkcjonalność oraz szereg innych parametrów. Mamy tutaj na myśli nie tylko miękkość oraz komfort, ale również trwałość wykonania oraz wiele innych aspektów.

Należy jednak pomijać komentarze sponsorowane lub niepewnego pochodzenia. Zwracajmy uwagę na osoby ze zweryfikowanym statusem bądź na komentarze uzupełnione zdjęciem zakupu.

Podsumowanie  rankingu poduszek podróżnych typu rogal

Zwycięzcą rankingu zostaje Poduszka podróżna rogal ortopedyczna szyję memory. To bardzo dobra poduszka wykorzystująca technologię Memory Foam. Co więcej, producenci oferują nam przystępną cenę oraz wysoką funkcjonalność, a pozytywne komentarze odnośnie trwałości i solidności tylko potwierdzają dobry zakup.

Jeśli jednak planujecie poszukać własnego przedmiotu, to zachęcamy was do zapoznania się z poradnikiem zakupowym 2024. Dowiecie się na co dokładnie należy zwrócić uwagę oraz co ma największy wpływ na komfort poduszki, na jej trwałość oraz na użytkowość.