Dla wielu osób piła łańcuchowa to jeno z najważniejszych narzędzi w schowku. Jest to niezwykle przydatny produkt, który pomoże nam w przypadku jakiejkolwiek pracy z drewnem. Nie dziwi zatem, że każdy ogrodnik chciałby mieć najlepszy możliwy towar i do tego nie przepłacać za niego.

Przyjęło się, że dobra piła łańcuchowa akumulatorowa to bardzo duży koszt, przez co podczas zakupów idziemy na kompromis. Nie jest to do końca prawda i wciąż można znaleźć bardzo dobre urządzenie, które zaoferuje przystępną cenę i bardzo dobrą jakość wykonania.

Nasz ranking pił łańcuchowych akumulatorowych przedstawi pięć bardzo dobrych produktów. Z nich wybraliśmy zwycięzcę rankingu 2024, czyli według naszej ekspertyzy najlepszą piłę łańcuchową w danym zakresie cenowym. Warto mieć na uwadze fakt, że podczas przygotowywania zestawienia braliśmy pod uwagę moc piły, pojemność i napięcie akumulatora oraz kilka innych czynników, w tym wagę urządzenia, jego cenę czy dodatkową funkcjonalność.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
DeWalt DCM565N Piła pilarka łańcuch 300mm aku 18V

DeWalt DCM565N

9.9

Średnia

Allegro Logo
YATO PILARKA ŁAŃCUCHOWA AKUMULATOROWA 40V YT 85090

YATO YT-85090

9.8

Droga

Allegro Logo
Piła pilarka akumulatorowa na wysięgnik Gardenline

GARDENLINE

9.6

Tania

Allegro Logo
PIŁA PILARKA ŁAŃCUCHOWA AKUMULATOROWA 2x18V VERTO

VERTO

9.4

Tania

Allegro Logo
 
empik logo
MAKITA PILARKA ŁAŃCUCHOWA 35cm DUC353Z 2x18V OLEJ

MAKITA DUC353Z

9.3

Droga

Allegro Logo

Piła pilarka łańcuch DeWalt DCM565N

ranking fotelików samochodowych 15-36

Jednym z najlepiej ocenianych i najpopularniejszych produktów tego typu jest model DCM565N. Opisywana pilarka charakteryzuje się przede wszystkim dużą mocą, bardzo solidnym wykonaniem oraz wygodnym użytkowaniem.
To, co pierwsze rzuca się w oczy, to przede wszystkim w miarę niska masa. Bez akumulatora, DeWalt waży nieco ponad 3 kilogramy. W połączeniu z bardzo wygodnym, ergonomicznym uchwytem antypoślizgowym, daje to pewny chwyt oraz komfort użytkowania.
Opisywany model oferuje nam prowadnicę o długości 30 centymetrów. Znajdziemy tu także bardzo wydajny silnik bezszczotkowy. Wskutek tego, otrzymujemy tutaj narzędzie, które poradzi sobie z niemalże każdym wyzwaniem. Co ciekawe, DeWalt określa wydajność modelu na około 70 cięć kantówki o rozmiarze 10×10 cm na jednym naładowaniu. Warto jednak pamiętać, że wydajność ta testowana była z bardzo pojemnym akumulatorem.
Wadą tego urządzenia jest brak akumulatora ani nawet ładowarki. Jest to zatem samo urządzenie, bez żadnych akcesoriów czy dodatków. Dodatkowe koszty związane z zakupem niezbędnych elementów podniosą już i tak dosyć wysoką cenę jeszcze wyżej.

R

Zalety

• Aż 3 lata gwarancji;
• Niska waga;
• Bardzo wydajne cięcie;
• Wysoka jakość wykonania.
Q

Wady

• Brak akumulatora i ładowarki w zestawie;
• Wysoka cena.

YATO PILARKA ŁAŃCUCHOWA AKUMULATOROWA 40V YT-85090

ranking fotelików samochodowych 15-36 testy

Model YT-85090 od firmy Yato gwarantuje nam równie dobrze wykonaną ładowarkę wyposażoną w bezszczotkowy silnik elektryczny. W połączeniu z 2,5 Ah akumulatorem o napięciu 40V otrzymujemy tutaj równie skuteczne urządzenie, co zwycięzca rankingu.
Tak jak i w przypadku wyżej opisywanego produktu, twórcy oferują nam prowadnicę o długości 30 cm. Co więcej, zbiornik oleju o pojemności 180 ml wyposażony został we wskaźnik poziomu, dzięki czemu będziemy wiedzieć kiedy przyjdzie nam go dolać.
Ponadto firma Yato zdecydowała się poprawić funkcjonalność urządzenia poprzez zainstalowanie dwóch funkcji – Kickback oraz funkcji hamulca elektromagnetycznego. W połączeniu z możliwością napięcia bądź wymiany łańcucha bez dodatkowych narzędzi, jest to jedno z ciekawszych urządzeń pod względem funkcjonalności na rynku.
Niecałe 5 kilogramy wagi to jednak wada, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę nico małą pojemność akumulatora. Na uwagę zasługuje jednak zastosowanie ogniw SAMSUNGa, co przekłada się na bardzo wydajną pracę pomimo zastosowania akumulatora o pojemności 2,5 Ah. Co więcej, do pełna będziemy mogli naładować urządzenie w godzinę, co już jest jak najbardziej akceptowalnym wynikiem.

R

Zalety

• Duża moc;
• Przystępna cena;
• Szybkie ładowanie;
• Wysoka funkcjonalność;
• Beznarzędziowe wymienianie lub napinanie łańcucha.
Q

Wady

• Duża waga;
• Relatywnie mała pojemność akumulatora.

Piła łańcuchowa pilarka akumulatorowa GARDENLINE

ranking fotelików samochodowych 15-36 kg

Gardenline to kolejna marka oferująca bardzo ciekawe i warte rozważenia pilarki. To, co jednak wyróżnia ten produkt od innych, to przede wszystkim o wiele niższa cena. Dzięki temu jest to równie ciekawy wybór, co pozostałe produkty w rankingu.
Twórcy wyposażyli swój produkt w funkcję automatycznego smarowania łańcucha. Jeżeli chodzi o akumulator, to Gardenline oferuje pojemność 3 Ah, co w połączeniu z wysoką efektywnością daje nam pilarkę o bardzo dobrej wydajności. Oprócz tego, znajdziemy tutaj również specjalny wskaźnik stanu naładowania LED.
To, na co należy zwrócić uwagę, to kompatybilność piły z drążkiem teleskopowym. Wykonany został z aluminium i gwarantuje nam regulację od 216 do 270 centymetrów. Ponadto twórcy przygotowali pasek do przenoszenia oraz uchwyt w taki sposób, aby prace na wysokości nie sprawiały nam problemów.
Jednakże, krótka długość cięcia (wynosząca jedynie 20 cm) oraz wysoka waga sprawia, że nie jest to urządzenie przeznaczone dla każdego. Należy jednak mieć na uwadze długą gwarancję, która wynosi aż 3 lata.

R

Zalety

• Długa gwarancja;
• Bardzo niska cena;
• Regulowany wysięgnik w zestawie;
• Wygodny chwyt;
• Pojemny akumulator z wskaźnikiem naładowania.
Q

Wady

• Dużo waży;
• Krótka długość cięcia.

PIŁA PILARKA ŁAŃCUCHOWA AKUMULATOROWA 2x18V VERTO

ranking fotelików samochodowych 15-36 kilogramów

Verto gwarantuje nam niezwykle budżetowe rozwiązanie z dwoma akumulatorami, przystępną wagą oraz wystarczającą wydajnością. Twórcom zależało przede wszystkim na przygotowaniu budżetowego produktu do mało wymagających prac.
Największa nowością jest wprowadzenie miejsca na dwa akumulatory, dzięki czemu będziemy mogli kontynuować pracę, jeśli na przykład w trakcie rozładujemy pilarkę. To, co jednak nie jest zadowalające, to pojemność dostępnych akumulatorów. Wynosi ona jedynie 1,3 Ah, a więc dopiero dwa akumulatory mogą nam zaoferować czas pracy podobny do innych produktów opisywanych w zestawieniu.
Jeżeli chodzi o parametry cięcia i rozmiary pilarki, to standardowo otrzymujemy prowadnicę o długości 30 cm, co przekłada się na średnicę cięcia wynoszącą 13 cm. Urządzenie wyposażone została również w szereg funkcji zabezpieczających oraz użytecznych.
Przede wszystkim znajdziemy tutaj hamulec bezpieczeństwa, który oprócz zabezpieczenia przed przypadkowym uruchomieniem, wyłączy także pilarkę, gdy dojdzie do jej odrzutu. Producent zainstalował także stalowy chwytak łańcucha oraz osłony dłoni.
Pamiętajmy jednak, że prędkość liniowa łańcucha wynosi niecałe 4 m/s, co tylko potwierdza użyteczność pilarki w przypadku mało wymagających prac, jak na przykład cięcie cienkich gałązek. Tak niskie obroty negatywnie wpływają na kulturę i komfort pracy, o czym również powinniśmy pamiętać.

R

Zalety

• Bardzo tania pilarka;
• Wiele funkcji użytkowo-zabezpieczających;
• 2 akumulatory w zestawie.
Q

Wady

• Mała pojemność akumulatorów;
• Niska prędkość liniowa łańcucha.

MAKITA PILARKA ŁAŃCUCHOWA 35cm DUC353Z 2x18V

dobry fotelik samochodowy 15-36 kg

Makita to japońska firma, która jest absolutnym topem, jeśli chodzi o produkcję tego typu sprzętu. Nic więc dziwnego, że proponowana w zestawie pilarka to przede wszystkim nowoczesność, trwałość oraz wysoka wydajność.
Pierwsze, co nam się rzuca w oczy, to długość prowadnicy. Wynosi ona 35 centymetrów, a więc jest to urządzenie oferujące największą prowadnicę. Przełoży to się oczywiście na wydajność cięcia. Oprócz tego, wykorzystany w tym modeli silnik bezszczotkowy wyposażony został w funkcję regulacji prędkości łańcucha. Sama moc urządzenia jest niezwykle duża i bez problemu poradzi sobie nawet z bardziej wymagającymi zadaniami.
To, co z pewnością przypadnie do gustu wielu ogrodników, to wielofunkcyjność Makity. Model DUC353Z wyposażony został w technologię XPT. Jest to specjalna, autorska funkcja producenta, która podnosi odporność urządzenia na pył i wilgoć.
Oprócz tego pamiętajmy o funkcji anti-kickback oraz o elektrycznym hamulcu. W połączeniu z regulacją dawkowania oleju do smarowania łańcucha oraz blokadom dźwigniowym przed przypadkowych uruchomieniem, otrzymujemy tutaj jedno z najciekawszych, jeśli nie najciekawsze urządzenie dostępne w tej cenie.
Należy jednak pamiętać, że produkt wymaga dwóch akumulatorów 18V do pracy, a w zestawie nie znajdziemy żadnego. Brak ładowarki to kolejny minus, gdyż czekać nas będą dodatkowe koszty.

R

Zalety

• Bardzo dobre wykonanie;
• Duża moc;
• Wielofunkcyjność;
• Najnowsza technologia zabezpieczająca urządzenie;
• Prowadnica łańcucha o długości aż 35 cm.
Q

Wady

• Brak akumulatorów w zestawie;
• Duża waga;
• Wysoka cena.

Jaka piła łańcuchowa akumulatorowa będzie najlepsza w roku 2024? Dowiedz się już teraz z tego poradnika!

Istnieje szereg różnych parametrów, o których powinniśmy pamiętać podczas wyrobu akumulatorowej piły łańcuchowej. Moc urządzenia, wymiary, rodzaj akumulatora czy jego pojemność to tylko kilka z wielu elementów wpływających na to czy wybrana przez nas pilarka spełni oczekiwania.
Warto także mieć na uwadze opinie pił łańcuchowych akumulatorowych, ceny i długość gwarancji. Istotne są także funkcjonalności poszczególnych modelów oraz zawartość zestawu. Więcej informacji znajdziecie na http://awtools.pl/pl/blog/elektryczna-czy-spalinowa-wybieramy-pilarke-lancuchowa-b3.html.

Jaki akumulator?

Od tego jaki akumulator dana pilarka będzie oferować zależy długość pracy i wydajność. Oczywiście im większa moc narzędzia, tym zachęcamy szukania produktów oferujących wyłącznie duże akumulatory od sprawdzonych producentów. Takie rozwiązanie gwarantuje nam pewność, że pełne naładowanie pozwoli nam na bezstresowe cięcie przez długi czas.

Minimalna pojemność akumulatora powinna wynosić minimum 2,5 Ah. Oczywiście w przypadku modelu z podwójnymi akumulatorami, dopuszcza się mniejszą pojemność.

Pilarka akumulatorowa DeWalt DCM565N

piła łańcuchowa akumulatorowa opinie

MAKITA DUC353Z 2x18V

najlepsza piła łańcuchowa

Wymiary pilarki elektrycznej na akumulator

Podczas prac ogrodniczych jednym z najważniejszych parametrów wpływających na wydajność cięcia jest prowadnica. Oczywiście dobranie odpowiedniej wielkości prowadnicy do pilarki jest niezwykle ważne. Jeżeli nasza pilarka nie oferuje dużej mocy, to kupno urządzenia z długą prowadnicą może okazać się mało efektywne. Standardowo pilarki akumulatorowe oferowane są z prowadnicą o długości 30 cm. Istnieją jednak modele, które dostarczą nam niezwykle dużej mocy nawet w przypadku prowadnic o długościach 35 centymetrów czy dłuższych.

Funkcje dodatkowe

Funkcjonalność to kolejna bardzo ważna cecha. Opcjonalne funkcje poprawiają komfort korzystania oraz sprawiają, że eksploatacja i obsługa jest o wiele prostsza. Najważniejsze funkcje dodatkowe to oczywiście pomiar stanu oleju. W połączeniu z automatycznym smarowaniem łańcucha niemalże eliminujemy ręczną obsługę piły – ograniczamy nasz wkład jedynie do dolewania oleju.

Oprócz tego funkcje dodatkowe poprawiają bezpieczeństwo – zabezpieczenie przed przypadkowym rozruchem, funkcja kickback czy zastosowanie hamulca elektromagnetycznego to tylko kilka ciekawych rozwiązań. Na uwagę zasługuje również obsługa łańcucha – dostępne są pilarki, w których napinanie czy nawet wymiana łańcucha możliwa jest bez narzędzi .

YATO 40V YT-85090

piła łańcuchowa akumulatorowa cena

Piła łańcuchowa akumulatorowa opinie

Nawet jeśli producent deklaruje bardzo dużą moc i dobre parametry na papierze, warto dowiedzieć się jak naprawdę dana pilarka pracuje. W takich sytuacjach najlepiej będzie zapoznać się z komentarzami osób, które kupiły i użytkują od pewnego czasu dany model.

Opinie o akumulatorowych piłach łańcuchowych pozwolą nam określić rzeczywistą wydajność samej pilarki jak i akumulatorów oraz ocenią trwałość i niezawodność produktu.

Zobacz czy tania dobra piła spalinowa jest dobrym wyborem – RANKING.

Podsumowując ogół zalet tego typu urządzeń

Wybór pilarki elektrycznej zasilanej akumulatorami nie jest prosty. Spośród wielu różnych producentów i modeli, wybraliśmy w zestawieniu pięć najbardziej polecanych. To jednak DeWalt DCM565N Piła pilarka łańcuch 300mm aku 18V okazał się tym najbardziej uniwersalnym i trwałym urządzeniem.

Powiązane Artykuły

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jak przemieniać swój dom!
Average rating:  
 9 reviews
 by gor

DeWalt rzeczywiście ma dobre piły. Mam trochę inny model, ale jestem zadowolony. Piła nie zacina się, gładko chodzi.

 by czapi

Ciekawy poradnik, duzo cennych uwag a sprzety dokładnie opisane. Skorzystam też z innych waszych artykułów.

 by salamon

Kupiłem Yato. Rzeczywiście jest cięzki, przy dłuższej pracy ręce odpadają 😉 Opórcz tego jest ok.

 by FriSK

Dobrze, że na podium znalazły się sprzęty w dobrej cenie. W tych czasach nie opłaca się wydawać siana na drobie M. i B., bo inne marki sa tak samo dobre a tańsze. Polecam pierwszą trójkę.

 by herkuleS5

Ja korzystam w ogrodzie z gardeline. Niedorga, ale sprawdza się do przycinania małych drzew i krzewów. Do większych gałęzi pewnie potrzeba czegość solidniejszego.

 by gumiś

Pracowałem na Yato i na Dewalcie. Dla mnie dewalt był lespzy, bardziej wydajny, lepsze cięcie.

 by Emil

Każdy powinien sam ocenić do czego będzie potrzebował piły. Chwalicie pierwsze dwie a dla mnie na przykład optymalna jest gardenline i bradzo sobie ją chwale.

 by WIN1

Yato moim zdaniem powienien być numerem 1. Wcale nie jest drogi jak na sprzęt takiej jakości. Wytrzymała, solidna piła.

 by jurijjj

Też kupiłem dewalt, bo mam już inne sprzęty tej firmy i są bardzo dobre.