Istnieje wiele dobrych sposobów na odstraszenie ptaków. W zależności od tego z jakiego miejsca chcemy się pozbyć zwierząt, wyróżnić możemy szereg satysfakcjonujących, aczkolwiek czasami bardzo drogich wyjść. Jedni decydują się na charakterystyczne kolce na parapet czy zaopatrzenie się w siatkę. Inni natomiast wolą nieco inne, bardziej wyrafinowane i droższe sposoby.

Niestety, nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego jak odstraszacze na ptaki działają. Innymi słowy, kupują przedmioty, które tylko połowicznie rozwiążą nasz problem bądź przysporzą nam szereg dodatkowych kłopotów. Z tego względu warto dowiedzieć się więcej o konkretnym rozwiązaniu przed zakupem.

Odstraszacz ptaków ranking z 2024 roku, który dziś dla was przygotowaliśmy, to najnowsza recenzja pięciu bardzo dobrych odstraszaczy ptaków. Podczas przygotowywania dzisiejszego zestawienia mieliśmy na uwadze ich skuteczność, sposób odstraszania, preferowane umieszczenie oraz szereg innych elementów. Mowa tutaj o opiniach odstraszaczy ptaków oraz ich gwarancji czy ceny.

NAJGĘSTSZE MOCNE KOLCE NA PTAKI – ANTYPTAK6

ranking fotelików samochodowych 15-36

Kolce to najbardziej podstawowe i zarazem jedno z najtańszych rozwiązań, jeśli chodzi o odstraszacze ptaków. Jest to klasyczny sposób, który gwarantuje nam skuteczne odstraszanie gołębi, wróbli oraz innych małych ptaków.

Jeżeli pozbędziemy się miejsca do lądowania dla ptactwa, nie będziemy musieli zamartwiać się wizytą nieproszonych gości! Co ciekawe, kolce te to produkt charakteryzujący się bardzo wysoką jakością wykonania oraz skutecznością.

Zestaw jest bardzo szeroki, a kolce umiejscowione bardzo gęsto. Dodatkowo warto zauważyć, że produkt montujemy za pomocą silikonu bądź kleju na gorąco. Oprócz tego, możemy także wykorzystać wkręty. Wiele możliwości montażu oferuje nam przede wszystkim ogromny wybór oraz szansę na zamontowanie kolców w taki sposób, jaki nam tylko odpowiada.

R

Zalety

• Bardzo wysoka trwałość;
• 5 lat gwarancji
• 15 lat przewidywanych żywotności;
• Prosty montaż;
• Bezpieczne dla ptaków.
Q

Wady

• Niski stosunek ceny do długości modułu.

Co do samego wykonania, to do produkcji wykorzystano bardzo trwały stop stali nierdzewnej. Producenci upewnili się, że kolce ANTYPTAK6 gwarantują nam niezwykle trwałe wykonanie. Przekłada się to na przewidywaną trwałość nawet do 15 lat!

Co ciekawe, Dyrekcja Ochrony Środowiska wystosowała pozytywną opinię, co dodatkowo gwarantuje bezpieczeństwo dla odstraszanych zwierząt. Oprócz prostego montażu oraz trwałego wykonania, kolejną zaletą jest także szereg pozytywnych opinii. Pamiętajmy o gwarancji, która przygotowana została na aż 5 lat!

Niestety, w porównaniu do innych kolców, jest to nieco drogie rozwiązanie. Oczywiście jako jeden z wielu możliwych sposobów na odstraszanie ptaków, kolce są najtańsze. Jednakże, w tej cenie uda nam się znaleźć nawet dwukrotnie dłuższe moduły.

ODSTRASZACZ NA PTAKI BIRDAWAY

ranking fotelików samochodowych 15-36 testy

Jeżeli rozstawianie kolców na parapecie czy na dachu nie jest rozwiązaniem przez nas akceptowanym, to warto pomyśleć o specjalnym urządzeniu, które emituje niesłyszalne dla ludzi oraz zwierząt domowych dźwięki.

BirdAway to bardzo ciekawe rozwiązanie, które gwarantuje nam bardzo dużą żywotność oraz efektywny zasięg do 85 m2. Należy jednak zauważyć, że urządzenie posiada kąt emisji dźwięku 70 stopni, a więc odpowiednie ustawienie urządzenia jest tutaj kluczowe.

Maszyna zasilana jest dwoma bateriami alkaicznymi, a więc nie potrzebne jest tutaj podłączenie do zasilania. Co więcej, produkt posiada szereg certyfikatów, w tym europejski certyfikat CE oraz ROHS. Bez najmniejszego problemu poradzi sobie z gołębiami, szpakami, wróblami, czy innymi małymi ptakami.

Działa on na częstotliwości 17.000-24.000 Hz. Jest ona zmienna. Pamiętajmy jednak, że żywotność diody to około 100 tysięcy godzin. Dodatkowo, pomimo zasięgu działania 85 m2, jego promień to około 12 metrów.

W standardzie otrzymujemy tutaj dwuletnią gwarancję. Pamiętajmy jednak, że nie jest to idealne urządzenie. Ograniczony kąt emisji dźwięku oraz promień 12 metrów sprawia, że jest to mało efektowny sposób na pozbycie się ptaków, jeśli mają więcej niż jedno ulubione miejsce.

R

Zalety

• Bardzo ekonomiczna maszyna;
• Urządzenie emituje dźwięki niesłyszalne dla ludzi i zwierząt domowych;
• Długa żywotność diody;
• Bardzo dobre wykonanie.
Q

Wady

• Mały zasięg działania.

ODSTRASZACZ PTAKÓW 230V VIANO POLSKI

ranking fotelików samochodowych 15-36 kg

Jeżeli zależy nam na najbardziej efektownym sposobie odstraszania ptaków, to warto wybrać produkt firmy Viano. Jest to nieco drogie rozwiązanie, aczkolwiek charakteryzuje się niezwykle efektownym zasięgiem działania.

Urządzenie wytwarza ultradźwięki i gwarantuje maksymalną moc do 120 dB. Urządzenie wykorzystuje dźwięki ptaków drapieżnych, przez co maszyna skutecznie odstrasza wszystkie małe ptaki, które bardzo często zakładają gniazda w miejscach publicznych, gdzie to ludzie zostawiają okruchy jedzenia bądź przy domkach jednorodzinnych czy blokach.

Co ciekawe, producent gwarantuje nam, że produkt wyposażony został dodatkowo w specjalny układ zmierzchowy. Służy on przede wszystkim do tego, aby po zmroku syrena nie wydawała dźwięków. Oprócz tego, zastosowano tutaj również system detekcji ruchu, który to uaktywnia odstraszacz tylko wtedy, kiedy detektor wykryje ruch.

R

Zalety

• Bardzo efektywny;
• Niezwykle duży zakres działania;
• Czujnik detekcji oraz system okresowej emisji dźwięku;
• Układ zmierzchowy.
Q

Wady

• Nie nadaje się do użytku domowego.

Należy pamiętać także o tym, że jest to jeden z nielicznych produktów, gdzie system detekcji ruchu współpracuje z czasową emisją dźwięku. Możemy ustawić jak często dźwięki będą emitowane. Zakres ten zaczyna się od minuty, a kończy na 120 minutach.

Jest to z pewnością niezwykle efektywne wyjście, jeżeli tradycyjne sposoby na pozbycie się ptaków nie zadziałały. Warto jednak pamiętać, że nie jest to urządzenie polecane osobom, które pragną pozbyć się problemu ptactwa w domostwie bądź w bloku. Bardzo głośny odstraszacz może być negatywnie odebrany przez sąsiadów.

WYSOKIE PLASTIKOWE KOLCE NA PTAKI

ranking fotelików samochodowych 15-36 kilogramów

Jeżeli zależy nam na budżetowym wyjściu, to bardzo ciekawym rozwiązaniem będą kolce na ptaki o gęstym rozmieszczeniu oraz o niskiej cenie. Jest to produkt polipropylenowy, a więc charakteryzuje się wysoką odpornością chemiczną oraz niepodatnością na działanie wody.

Wykorzystanie odpowiedniego materiału sprawia, że jest to jeden z najefektywniejszych i najtrwalszych produktów do odstraszenia ptaków na rynku. Kolce rozmieszczone zostały na modułach 50 centymetrowych i w każdym z nich znajduje się 105 sztuk. Jest to nieco mniej niż w przypadku zwycięzcy rankingu, aczkolwiek gęstość jest na ponadprzeciętnym poziomie.

Oprócz bardzo trwałej konstrukcji, warto również zwrócić uwagę na kolorystykę. Otrzymujemy tutaj możliwość wyboru listwy w jednym z siedmiu dostępnych kolorów. Oprócz tego, montaż jest niezwykle prosty. Moduły możemy montować na poręcze, do drewna czy do powierzchni metalowych czy plastikowych. Należy jednak pamiętać, że w zależności od zastosowanej powierzchni, do montażu będziemy musieli wykorzystać opaski zaciskowe, kleje do listew, silikon, czy wkręty.

Zaletą urządzenia jest jego cena – to jeden z najtańszych produktów typu kolce na rynku. Jednakże, jego żywotność przewidziana jest na nieco krótszy okres niż w przypadku zwycięzcy rankingu 2024.

R

Zalety

• Trwałe wykonanie;
• Bardzo tanie listwy;
• Duża gęstość kolców;
• Proste w montażu.
Q

Wady

• Nieco krótki okres żywotności.

SIATKA NA BALKON NA PTAKI NA GOŁĘBIE oko 50×50 mm

dobry fotelik samochodowy 15-36 kg

Jeżeli zależy nam na tym, aby uchronić większą przestrzeń niż parapety, to warto pomyśleć o siatce. Opisywany produkt to siatka na balkon, która gwarantuje nam czystą powierzchnię i brak jakichkolwiek ptaków bez denerwowania sąsiadów bądź krzywdzenia ptactwa.

Osłona jest niezwykle skutecznym rozwiązaniem, zarówno w przypadku zabezpieczenia balkonu oraz okien. Jeśli chodzi o parametry, to siatka zaprojektowana została tak, aby miała oczka o wielkości 50 mm. Są więc wystarczająco małe, aby powstrzymać jakiekolwiek zwierzęta przed wtargnięciem na zabezpieczaną powierzchnię.

Oprócz tego, pamiętajmy również o tym, że opisywana siatka to dobry odstraszacz ptaków ze względu na swoją uniwersalność (stosowana może być zarówno do zabezpieczenia balkonu lub okien przed gołębiami, ale również możemy wykorzystać ją do ochrony zwierzęcia domowego przed wypadnięciem.

R

Zalety

• Tani odstraszacz;
• Uniwersalne zastosowanie;
• Materiał odporny na promienie UV oraz na pogodę.

Q

Wady

• Nieco skomplikowany montaż.

Co ciekawe, materiał jest zabezpieczony przez niszczycielskim działaniem promieni UV oraz przed działaniem warunków atmosferycznych. Dodatkowo produkt jest tani, a producent oferuje nam możliwość docięcia siatki do naszych wymagań.

Na uwadze należy jednak mieć fakt, że ten odstraszacz ptaków jest dosyć trudny w montażu. Oprócz tego, otrzymujemy tutaj ograniczoną gwarancję, a na dodatek żywotność siatki jest mniejsza, niż w przypadku kolców na ptaki.

Najlepszy odstraszacz ptaków – sprawdź już teraz jak wybrać

Aby podjąć właściwą decyzję w sprawie wyboru dobrego odstraszacza ptaków, należy mieć na uwadze szereg różnych czynników. Mowa tutaj o lokalizacji, sposobie montażu, żywotności produktu oraz kilku innych aspektów.

Jeżeli odpowiemy sobie na powyższe pytania, będziemy wiedzieć jaki odstraszacz ptaków wybrać oraz co tak naprawdę liczy się aby cieszyć się z przemyślanego zakupu. Dodatkowe informacje na ten temat znajdziecie również w artykule: https://fajnyogrod.pl/porady/jak-wybrac-odstraszacz-golebi-oto-5-rzeczy-na-ktore-warto-zwrocic-uwage/

najlepszy fotelik samochodowy 15-36 kg

Lokalizacja jest najważniejsza

Ranking odstraszaczy ptaków przedstawił szereg atrakcyjnych rozwiązań, które przypadły do gustu niejednej osobie. Warto jednak wiedzieć, że nie każdy odstraszacz okaże się użyteczny w danej lokacji. Szukając na przykład sposobu na niechciane ptactwo w domku jednorodzinnym bądź w bloku, warto pomyśleć o sposobie, który nie będzie oddziaływać na naszych sąsiadów.

NAJGĘSTSZE MOCNE KOLCE NA PTAKI

odstraszacz ptaków opinie

ODSTRASZACZ PTAKÓW 230V VIANO POLSKI

odstraszacz ptaków cena

Porównajmy parametry techniczne

Każdy odstraszacz się od siebie różni, lecz przeglądając szereg produktów z tej samej kategorii nie sposób zauważyć powtarzające się parametry. Mowa tutaj o gęstości rozmieszczenia w przypadku kolców, wielkości oczek w przypadku siatki bądź głośności czy częstotliwości działania kiedy zdecydujemy się wybrać urządzenie emitujące dźwięki.

Efektywność jest równie ważna

To czy dany odstraszacz poradzi sobie z ptakami jest nieporównywalnie ważne. Oczywiście każdy odstraszacz na swój sposób poradzi sobie z niechcianymi gośćmi. Jednakże, warto pomyśleć dwa razy zanim wydamy setki złotych na produkt, którego efektywność będzie gorsza niż kilka modułów kolców za kilkanaście złotych.

WYSOKIE PLASTIKOWE KOLCE NA PTAKI

najlepszy odstraszacz ptaków

Odstraszacz ptaków opinie

Nawet najlepsze parametry i najlepsze wykonanie może okazać się mało efektywne w danym środowisku. Dlatego zapoznajmy się najpierw z komentarzami dotyczącymi konkretnego modelu. Tylko wtedy będziemy mieć stuprocentową pewność, że wybrany przez nas produkt okaże się skuteczny.

Podsumowanie rankingu odstraszaczy ptaków na balkon

Teraz wiesz jaki odstraszacz ptaków wybrać! Biorąc pod uwagę ogromną ilość odstraszaczy dostępnych na rynku, ciężko znaleźć ten jeden, idealny produkt. Jednakże, z pomocą dzisiejszego poradnika zakupowego będziecie wiedzieć na co dokładnie zwrócić uwagę i jakie rozwiązanie odstraszające będzie najlepiej pasowało do naszej sytuacji.

Jeśli jednak nie jesteście dalej pewni co wybrać, to warto pomyśleć o najbardziej uniwersalnym, w miarę tanim oraz klasycznym wyborze w 2024 roku. Mowa oczywiście o NAJGĘSTSZE MOCNE KOLCE NA PTAKI.

Powiązane Artykuły

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

JAKI ODSTRASZACZ PTAKÓW WYBRAĆ
Average rating:  
 0 reviews