Biopreparaty, które wykorzystywane są do utrzymania najróżniejszego rodzaju oczyszczalnie  i szamba w stosunkowym porządku i ładzie są w dzisiejszych czasach bardzo potrzebne. Dzięki właściwemu składowi i znajdujących się substancji czynnych, takie bakterie do szamba są w stanie wyeliminować nieprzyjemne zapachy lub je mocno ograniczyć. Co więcej, upłynniają one ścieki, a także cieszą się wieloma innymi właściwościami.

Problem jednak rozpoczyna się kiedy zaczynamy przeglądać dostępne produkty. Jest ich bardzo dużo. Sprawy nie ułatwia też mnogość składników, jakie w procesie produkcji są wykorzystywane. Jak jednak wybrać idealne bakterie do szamba, jeśli nie wiemy na co się zdecydować i będzie to pierwszy tego typu zakup? W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem będzie zapoznanie się z rankingiem bakterii do oczyszczalni, który dziś dla was skomponowaliśmy.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
Tabletki do szamba Bioires na Rok Tluszcze 5w1 1

Bioires

9.9

Tania

Allegro Logo
TABLETKI BAKTERIE SANIDENN DO OCZYSZCZALNI SZAMBA 1

SANIDENN

9.8

Średnia

Allegro Logo
Bakterie do szamba i oczyszczalni BIO7 MAX 2KG 1

BIO7 MAX

9.7

Droga

Allegro Logo
BIO MICROBEC Ultra 10 x MOCNIEJSZY BAKTERIE 12 kg 1

BIO MICROBEC Ultra

9.6

Średnia

Allegro Logo
 
empik logo
BioTab MAX 3w1 Tabletki biologiczne Tluszcz ROK 1

BioTab MAX 3w1

9.5

Tania

Allegro Logo

Są to najciekawsze produkty, który wybrane zostały poprzez eliminację najmniej atrakcyjnych jakościowo rozwiązań. Rzecz jasna wysokie opinie tabletek do szamba miały tutaj bardzo ważną rolę jak dobre tabletki do basenu. Jednakże, oprócz tego ważne było zwrócenie uwagi na skład, działanie, a także częstotliwość użytkowania i ogólną wydajność preparatu w porównaniu do ceny. Warto więc sprawdzić nie tylko opinie bakterii do oczyszczalni z napowietrzaniem, ale też i pozostałe aspekty w celu wybrania najwłaściwszej propozycji.

Tabletki do szamba Bioires na Rok + Tłuszcze 5w1

bakterie do oczyszczalni z napowietrzaniem opinie

Tabletki Bioires to preparat biologiczny 5w1 przeznaczony do stosowania we wszystkich typach oczyszczani, tj. W szambach, oczyszczalniach drenażowych, napowietrzanych, hybrydowych, przepływowych, SBR I innych. Opakowanie ma postać wygodnego, małego wiaderka z zakrętką I zawiera 28 tabletek, co wystarczy na 13 miesięcy. Można zastosować dwie tabletki, aby preparat stał się aktywatorem.

Jedna tabletka zawiera 5 milionów niepatogennych szczepów bakterii, substancje enzymatyczne, nośnik oraz startery umożliwiające rozwój bakterii. Produkt redukuje nieprzyjemny zapach, udrożnia ścieki i osady denne, rozkłada szkodliwe substancje, ogranicza powstawanie złogów tłuszczowych oraz usprawnia udrażnianie systemów kanalizacyjnych. Wszystko to przyczynia się do dłuższej żywotności studni i drenaży.

W przypadku przydomowej oczyszczalni ścieków należy stosować jedną tabletkę co dwa tygodnie, aplikując ją przez toaletę. W latrynach i suchych WC stosować jedną tabletkę raz na tydzień w postaci zawiesiny – tabletkę należy uprzednio rozpuścić w wodzie. Do szczelnych szamb powinno się stosować jedną tabletkę co siedem dni; aplikacja musi odbywać się przez system kanalizacji.

R

Zalety

• Przystępna cena;
• Tabletki przebadane pod kątem bezpieczeństwa i skuteczności;
• Ochrona kanalizacji.
Q

Wady

  • W niektórych przypadkach trzeba zastosować większą ilość preparatu, aby działał poprawnie.

TABLETKI BAKTERIE SANIDENN DO OCZYSZCZALNI SZAMBA

bakterie do oczyszczalni biologicznej

Produkt marki Biobakt to specjalistyczny preparat przeznaczony do szamb, oczyszczalni, zbiorników gnojówki oraz gnojowicy. Opakowanie to wygodne plastikowe pudełko o podstawie koła ze szczelnym wieczkiem. W środku znajdują się 52 tabletki, z czego cztery są za darmo, producent dodaje je jako prezent. Preparat posiada atest PZH/HT-2684/2012, który potwierdza jego skuteczność i bezpieczeństwo dla środowiska.

Zadaniem tabletek jest przede wszystkim zniwelowanie nieprzyjemnego zapachu, są one jednak wielofunkcyjne. Regularne stosowanie skutecznie usprawnia działanie zbiorników oczyszczalnych, utylizuje ścieki, udrażnia przepływy, zapobiega powstawaniu złogów i kożuchów oraz rozkłada szkodliwe substancje wpływające negatywnie na konstrukcję zbiornika i środowisko. Preparat zawiera niepatogenne szczepy bakterii i specjalne startery, dzięki którym bakterie prawidłowo się namnażają.

W zależności od pojemności zbiornika produkt wystarczy na kilka lub kilkanaście tygodni. W przypadku zbiornika o wielkości trzech metrów sześciennych należy stosować jedną tabletkę raz w tygodniu. Jedna tabletka to 5 gramów preparatu bakteryjnego. Specyfik należy stosować w postaci zawiesiny – jedną tabletkę rozpuścić w wodzie i tak przygotowaną miksturę wlać do zbiornika oczyszczalnego.

R

Zalety

• Wygodne i trwałe opakowanie;
• Dużo tabletek;
• Atest PZH.
Q

Wady

  • Słaba wydajność.

Bakterie do szamba i oczyszczalni BIO7 MAX 2KG

tabletki do szamba opinie

Produkt Bio7 Max jest sprzedawany w opakowaniu zawierającym dwa kilogramy specyfiku. Produkt ma postać proszku do wymieszania – jeden komponent znajduje się w zielonej saszetce, drugi w czerwonej. Jedno pudełko (tj. dwa kilogramy proszku) wystarcza na około 12 miesięcy regularnego stosowania dla zbiornika o pojemności trzech tysięcy litrów.

Aplikacja jest nieco bardziej skomplikowana, ale sam środek jest łatwy w użyciu. Wystarczy wsypać zawartość saszetek zielonej i czerwonej to toalety i spuścić wodę. Proszek szybko się aktywuje i już w rurach rozpoczyna swoje działanie ochronne.
Preparat składa się z naturalnych szczepów bakterii, skoncentrowanych składników enzymatycznych oraz aktywatorów, dzięki którym bakterie mogą się prawidłowo namnażać i rozwijać. To z kolei gwarantuje prawidłową pracę zawartości w zbiorniku, zmniejszenie osadu ściekowego i ochronę instalacji przed niszczeniem i zapchaniem.

Ponadto środek Bio7 Max skutecznie niweluje nieprzyjemne zapachy i zapobiega rozwojowi patogennych substancji. Dodatkową zaletą tego preparatu jest rozkładanie tłuszczy. Środek należy przechowywać w suchym i zacienionym miejscu, w miejscu niedostępnym dla dzieci i zwierząt.

R

Zalety

• Skutecznie eliminuje również tłuszcze;
• Duże opakowanie;
• Proszek szczelnie zamknięty.
Q

Wady

  • Skomplikowana aplikacja.

BIO MICROBEC Ultra 10 x MOCNIEJSZY BAKTERIE 1,2 kg

bakterie do szamba opinie

Marka Microbec należy do renomowanej firmy Bros. Microbec Ultra to profesjonalny produkt przeznaczony do stosowania w szambach i przydomowych oczyszczalniach ścieków każdego rodzaju. Jest to innowacyjny mikrobiologiczny preparat enzymatyczny zawierający wyselekcjonowane kultur bakterii oraz aktywator. Jedno opakowanie zawiera 1,2 kilograma proszku – 900 gramów to podstawowe wyposażenie, 300 gramów gratis.

Opakowanie wystarcza na około 40 tygodni regularnego stosowania w zależności od pojemności zbiornika. Enzymy i bakterie zawarte w preparacie przyspieszają naturalne procesy rozkładania substancji organicznych, takich jak tłuszcze, resztki roślinne i papierowe oraz nieczystości biologiczne. Ponadto zapobiegają one powstawaniu szkodliwych substancji i patogenów, co przekłada się na zniwelowanie nieprzyjemnych zapachów.

Produkt jest przyjazny dla środowiska. Jego zadaniem jest stworzenie ochronnej powłoki na wewnętrznych ściankach zbiornika oraz w rurach. Preparat udrażnia systemy ściekowe i zapobiega powstawaniu uciążliwych złogów.

Dzięki temu kanalizacja działa bez zarzutu przez dłuższy czas i nie wymaga tak częstego opróżniania i konserwacji. W opakowaniu znajduje się miarka 25 gramów. Na zbiornik o powierzchni trzech metrów sześciennych należy wykorzystać jedną miarkę proszku, wsypać do toalety i spuścić wodę.

R

Zalety

• Łatwa aplikacja;
• Dużo preparatu w jednym opakowaniu;
• Sprawdzone działanie.
Q

Wady

  • Kartonowe pudełko może się zniszczyć w wilgotnym pomieszczeniu.

BioTab MAX 3w1 Tabletki biologiczne + Tłuszcz ROK

bakterie do oczyszczalni ranking

Kolejnym produktem są tabletki 3w1 marki BioTab. Plastikowe, walcowate pudełko ze szczelną pokrywką zawiera 26 tabletek, co wystarcza na około dwanaście miesięcy nieprzerwanego stosowania. Środek jest dedykowany do bio oczyszczalni napowietrzanych, oczyszczalni z osadnikiem gnilnym i drenażem oraz do zbiorników zamkniętych, czyli np. szamb.

Każda tabletka zawiera aż sześć miliardów wyselekcjonowanych bakterii, enzymy i aktywator, który po zetknięciu z wodą aktywuje bakterie do pracy i namnażania się. Produkt jest przyjazny środowisku i zdecydowanie poprawia działanie oczyszczalni. Dodatkowy czynnik odtłuszczający sprawia, że środek eliminuje także uciążliwe kożuchy i złogi tłuszczowe w kanalizacji.

W ramach tzw. dawki startowej należy zaaplikować dwie tabletki; kolejne dawki, tzw. podtrzymujące składają się z jednej tabletki stosowanej co dwa tygodnie. Tabletkę należy wrzucić do sedesu i spuścić wodę. Preparat się rozpuści i utworzy barierę ochronną na ścianach zbiornika oraz wewnątrz rur kanalizacyjnych. Sprawi to, że uciążliwe zanieczyszczenia nie będą przywierały do elementów konstrukcyjnych.

Głównym zadaniem środka jest jednak przyspieszenie rozkładu substancji biologicznych i zniwelowanie nieprzyjemnego zapachu towarzyszącego tym procesom. A z tym produkt radzi sobie naprawdę bardzo dobrze.

R

Zalety

• Mocne opakowanie;
• Tabletki dobrze się spłukują;
• Atrakcyjna cena.
Q

Wady

  • Stosunkowo niewiele tabletek.

Dalej nie wiesz które tabletki do szamba będą w twoim przypadku najlepsze? W takim razie zapraszamy do zapoznania się z poradnikiem 2024!

Choć opinie bakterii do szamba mogą pomóc nam w wybraniu kilku najciekawszych produktów, to bez odpowiedniej wiedzy nie będziemy wiedzieć która z opcji sprawdzi się najlepiej w naszym przypadku. Co więcej, różnice w sposobie działania, w częstotliwości użycia czy też wydajności są różne.
Dlatego postanowiliśmy stworzyć krótki poradnik zakupowy. Jego celem jest, rzecz jasna, pomoc w określeniu który produkt spełni nasze oczekiwania i którą opcję, według naszych wymagań i preferencji, powinniśmy wybrać. Rzecz jasna pewne kwestie są niezmienne w każdym przypadku, a mowa tutaj o odpowiednim składzie czy wydajności.

Ponadto musimy też pamiętać o tym, że wszystkie dobre tabletki do szamba charakteryzują się bardzo długim czasem działania, a więc nie musimy ich stosować zbyt często. Kolejną ważną kwestią jest stosunek ilości produktu do jego ceny. Choć nie jest to najważniejsza rzecz, to pozytywne opinie bakterii do oczyszczalni z napowietrzaniem będą z pewnością bardzo dobrą wiadomością. Więcej informacji znajdziemy tutaj: https://www.budnews.pl/bakterie-do-oczyszczalni-na-co-warto-sie-zdecydowac/

Bakterie do oczyszczalni biologicznej, a skład tabletek

Jednym z głównych powodów, dla których tabletki do oczyszczania szamba czy innych punktów w których znajdują się ścieki są tak skuteczne, to tytułowe bakterie. Innowacyjna formuła utrzymująca najróżniejsze bakterie przy życiu do momentu aplikacji preparatu to tylko jedna z nielicznych zalet nowoczesnych preparatów czyszczących.

Warto natomiast pamiętać, że każdy dobry i skuteczny produkt gwarantuje nam szereg różnych mikrobów, które radzą sobie z przeróżnymi zanieczyszczeniami. Im więcej różnorodnych bakterii, tym większe prawdopodobieństwo, że zakupiony preparat będzie w stanie skutecznie poradzić sobie z każdym zabrudzeniem i nieprzyjemnym zapachem.

Zatem warto szukać produktu wzbogaconego o bakterie, który jest w stanie rozkładać tłuszcze. Ponadto, szukajmy w składzie aktywatorów bakteryjnych i jak największej ilości skoncentrowanych enzymów.

BIO MICROBEC Ultra

bakterie do szamba opinie

BioTab MAX 3w1

bakterie do oczyszczalni ranking

Wydajność sprzętu także bardzo ważna

Kolejną kwestią kluczową podczas wyboru tabletek biologicznych jest ich wydajność. Niektóre produkty dostępne na rynku trzeba aplikować raz na tydzień, inne co dwa tygodnie. Te z największą wydajnością gwarantują nam efektywność przez miesiąc. Im rzadziej musimy korzystać z preparatu, tym rzecz jasna lepiej dla nas.

To też wskazuje nam jak długo bakterie w danym produkcie pracują i eliminują najtrudniejsze i najbardziej kłopotliwe zanieczyszczenia. Wydajność to też stosowanie małej dawki, dzięki czemu nie musimy martwić się o uszkodzenia spowodowane niewłaściwą aplikacją preparatu.

Równie istotna jest zawartość opakowania w stosunku do ceny

Choć nie jest to najistotniejsza kwestia, to i tak warto przyjrzeć się wartości produktu. I nie mamy tutaj na myśli ogólnej cenie, jaką przyjdzie nam zapłacić za produkt. O wiele ważniejsza jest wartość produktu w stosunku do jego wydajności. Dlatego należy sprawdzić ile w produkcie znajdziemy saszetek, jak dużo jest kilogramów i ile gramów na jedno zużycie potrzebujemy.

Jeśli do tego dodamy ilość porcji w opakowaniu i zweryfikujemy częstotliwość użytkowania, to wtedy będziemy mogli obliczyć ostateczne zapotrzebowanie, a więc i koszt miesięczny danego preparatu.

TABLETKI BAKTERIE SANIDENN

bakterie do oczyszczalni biologicznej

Bakterie BIO7 MAX 2KG

tabletki do szamba opinie

Opinie o bakteriach do oczyszczalni biologicznej, a także o innych tabletkach czyszczących

Pozytywne opinie na temat danego produktu to z pewnością bardzo ciekawa propozycja. Jest to z pewnością dobry sposób na uzyskanie dodatkowych informacji na temat użytkowania preparatu. Możemy też dowiedzieć się od innych użytkujących czy deklarowana przez producenta skuteczność jest potwierdzona.

Warto przy tym pamiętać, że komentarze innych osób są mocno subiektywne. Oznacza to, że nie możemy liczyć na obiektywne spostrzeżenia. Uwagi bazują zazwyczaj na prywatnych doświadczeniach. Jeśli więc jeden z użytkowników nieprawidłowo stosował preparat bądź używał go za rzadko, to oczekiwane rezultaty rzeczywiście mogły być odmienne od deklarowanych.

Najlepsze bakterie do oczyszczalni – podsumowanie rankingu 2024

Zwycięzcą rankingu bez wątpienia zostają Tabletki do szamba Bioires na Rok + Tłuszcze 5w1. To numer jeden z uwagi na świetne parametry, bardzo dobrą skuteczność przeciwko wielu różnym zabrudzeniom, a także świetną wydajnością i stosunkiem ilości do ceny. Ponadto opcja ta gwarantuje nam działanie 5 w 1.

Jeśli jednak wolimy propozycję, która będzie starczać na dłużej bądź którą stosujemy nie co tydzień czy dwa, lecz co miesiąc, to warto kontynuować poszukiwania. Wykorzystajcie poradnik zakupowy już dziś i bazując na zebranych informacjach cieszcie się z najlepszego preparatu czyszczącego, który spełni wszelkie wymagania.

Powiązane Artykuły

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jakie bakterie do oczyszczalni wybrać
Average rating:  
 5 reviews
 by pola gu7

Kogo pytam to podaje inna firmę, wiec stwierdziłam że zasięgne wiedzy z neta ;D no i trafiłam tu. zamawiam bio ires, zbaczymy 😉

 by piotr_ek

Nam znajomy polecił Microbec. Działa super i nie niszczy szamba. Jak dla mnie same plusy.

 by nina F.

Właśnie ukończyli montaż oczyszalni i zaraz zabrałam się za szukanie bakterii. Spory wybór i dobry opis. Polece stronkę znajomym.

 by tamcik4

Odkąd mam przydomową oczyszczalnie jestem zupełnie niezależna. Używam tabletek Bio Ires - wrzucam co ok. 2 tygodnie i jest ok.

 by kashaa

Co do wydajności Saiden to bym się spierała. U nas zdaje egzamin.