Wykorzystywanie siekiery do rozłupywania drewna to z pewnością bardzo czasochłonne zajęcie, a dodatkowo wymaga odpowiedniej siły oraz oczywiście właściwego narzędzia i umiejętności. Nic więc dziwnego, że coraz popularniejszym wyborem są elektryczne łuparki do drewna.

Jednakże, jaką wybrać łuparkę do drewna, aby oferowała ona właściwą wydajność, a także była niezawodna i bezpieczna w użytkowaniu? Zadanie nie jest proste, bo producentów specjalizujących się w tego typu urządzeniach jest sporo. Warto natomiast przemyśleć zakup odpowiedniego urządzenia, gdyż w ten sposób pozwoli nam to oszczędzić mnóstwo czasu i wysiłku, szczególnie kiedy korzystać z urządzenia będziemy na przestrzeni wielu lat.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
Elektryczna Łuparka do drewna LD7000 Grasshopper 1

Łuparka Grasshopper LD7000

9.9

Średnia

Allegro Logo
SCHEPPACH ŁUPARKA DREWNA HL650 65T 1

Łuparka SCHEPPACH HL650

9.7

Tania

Allegro Logo
uparka do drewna 7 ton 7T HIGHER 1

Łuparka HIGHER

9.5

Tania

Allegro Logo
UPARKA DREWNA 12T ZIPPER ZI HS12TN 1

Łuparka ZIPPER ZI-HS12TN

9.4

Droga

Allegro Logo

W rankingu łuparek do drewna 2024 przedstawimy cztery bardzo ciekawe i świetnie zaprojektowane urządzenia. Nasza lista zawiera wyłącznie te urządzenia, które gwarantują nam odpowiednią siłę nacisku, duże wymiary łupanego drewna, a także odpowiednią moc.

Elektryczna Łuparka do drewna LD7000 Grasshopper

Elektryczna Łuparka do drewna LD7000 Grasshopper

Grasshopper to marka, która produkuje świetne urządzenia. Ich charakterystyka gwarantuje nam pewność, że otrzymamy wysoką wydajność oraz duże możliwości rozłupywania przy zachowaniu przystępnej ceny. Nie można zapomnieć także o długoletniej gwarancji, która potwierdza niezawodność i bezawaryjność modelu.

Opisywany produkt oferuje nam bardzo dobre parametry w stosunkowo niskiej jak na tego typu urządzenia cenie. Siła rozłupywania wynosi 7 ton, co jest dobrym wynikiem. Innym atrybutem tego rozwiązania będzie także niska waga, dzięki czemu będziemy mogli w prostszy sposób przestawić łuparkę w inne miejsce.

Jeśli chodzi o wymiary drewna, to maksymalna średnica wynosi 25 cm, a długość 52 cm. Jest to zatem bardzo dobry wynik. Przekłada się to oczywiście na możliwość obróbki bardzo dużych elementów.

Zwróćmy także uwagę na moc urządzenia. Silnik generuje 2200 W, co w połączeniu z komponentami bardzo dobrej jakości przekłada się na niezwykle dopracowaną oraz bezpieczną konstrukcję. Co więcej, twórcy dostarczają nam bardzo długi czas ochronny. Gwarancja producenta trwa przez okres 4 lat!

Nie jest to co prawda produkt bez wad. Łuparka może mieć małe problemy z przerobieniem twardszego drewna sękatego. Jednakże, w tak niskiej cenie i przy tak dobrym wykonaniu, jest to z pewnością świetne rozwiązanie warte polecenia każdemu.

R

Zalety

• Wysoka moc urządzenia;
• Duże maksymalne wymiary łupanego drewna;
• Bardzo długa gwarancja;
• Wysoka niezawodność urządzenia.
Q

Wady

• Niewielkie problemy z łupaniem twardego i sękatego drewna.

SCHEPPACH ŁUPARKA DREWNA HL650 6,5T 

ranking fotelików samochodowych 15-36 testy

Kolejnym ciekawym rozwiązaniem, które charakteryzuje się dodatkowo niską wagą oraz niską ceną, jest model HL650. Niemiecki producent przygotował dla nas bardzo ciekawą opcję, która wyróżnia się na tle konkurencji szybkością rozłupywania.

Standardowe zasilanie 230 V w połączeniu z wysoką mocą silnika wynoszącą 2200 W gwarantuje nam prędkość obrotową na poziomie 2850 RPM. Przekłada się to na wysoką szybkość rozłupywania wynoszącą aż 3,2 cm na sekundę.

Inną zaletą tego rozwiązania jest niska waga. Urządzenie waży 46 kilogramów, a dzięki odpowiedniej konstrukcji jest to także stabilna opcja o wysokiej kulturze pracy. W połączeniu z bardzo dobrymi parametrami oraz dużymi wymiarami łupanego drewna, to jedna z ciekawszych ofert na rynku z 2024 roku.

Niestety, siła rozłupywania jest dosyć przeciętna i wynosi jedynie 6,5 tony. Przekłada się to na nieco gorszą wydajność w przypadku twardszego rodzaju drewna bądź w przypadku materiału z dużą ilością sęków.

Biorąc jednak pod uwagę niską cenę, jaką producent sobie życzy za tę opcję, jest to z pewnością świetny wybór dla każdego zainteresowanego szybkim i w miarę dobrym łupaniem drewna o niskiej i średniej twardości.

R

Zalety

• Niska cena;
• Mała waga;
• Wysoka stabilność;
• Duża prędkość rozłupywania.
Q

Wady

• Niska siła rozłupywania – problemy z drewnem twardym i sękatym.

Łuparka do drewna 7 ton 7T HIGHER

ranking fotelików samochodowych 15-36 kg

Kolejne rozwiązanie jest nieco cięższe niż poprzednio opisywane produkty, lecz charakteryzuje się równie wysoką mocą, świetną stabilnością, a także szeregiem usprawnień. W połączeniu ze świetnymi akcesoriami, jest to bardzo atrakcyjna oferta.

Higher to marka, która charakteryzuje się bezawaryjnością oraz świetnym wykonaniem elektronarzędzi. Świetnym przykładem jest łuparka model HP-65558-6, która to gwarantuje nam moc na poziomie 2200 W oraz wysoką siłę rozłupującą wynoszącą 7 ton. Układ rozłupujący jest hydrauliczny, co jest bardzo ważne w przypadku tego typu systemów.

Z innych zalet warto wymienić spore wymiary polan, jakie można poddać rozłupce. 52 cm długości oraz 25 cm średnicy to zdecydowanie akceptowalny wymiar drewna do rozłupki. Istotne jest także wyposażenie urządzenia w szereg akcesoriów, w tym w klin rozłupujący, stelaż podwyższający czy kółka transportowe. Wszystko to w nieco wyższej, lecz wciąż akceptowalnej cenie.

Pamiętać należy, że ze względu na podwyższoną trwałość oraz szereg dodatków podwyższających bezpieczeństwo urządzenia, jest ono ciężkie. Waży ponad 55 kg. Nie zmienia to jednak faktu, że to jedna z lepszych ofert, szczególnie w tym zakresie cenowym oraz mając na uwadze wydajność rozłupywania.

R

Zalety

• Wysoka siła rozłupywania;
• Bardzo bogate wyposażenie w zestawie;
• Wysoki poziom bezpieczeństwa;
• Prosta w obsłudze.
Q

Wady

• Duża waga urządzenia;
• Nieco duży koszt. 

ŁUPARKA DREWNA 12T ZIPPER ZI-HS12TN

ŁUPARKA DREWNA 12T ZIPPER ZI-HS12TN

Jeżeli cena łuparki do drewna nie jest dla nas najważniejsza, a liczy się dla nas przede wszystkim sprawność działania, warto przemyśleć zakup modelu ZIPPER ZI-HS12TN, który to gwarantuje najskuteczniejsze rozłupanie. W ten sposób bez najmniejszych problemów będziemy mogli poradzić sobie z każdym materiałem – nieważne jak duży, twardy, czy sękaty będzie.

Model charakteryzuje się największą mocą, która wynosi aż 3300 W. Co prawda prędkość obrotowa silnika jest niska, bo wynosi ona 1400 RPM, lecz urządzenie świetnie radzi sobie z każdym rodzajem drewna. Ma na to wpływ przede wszystkim siła rozłupywania, która wynosi aż 12 ton. Jest to zatem najlepszy wynik spośród wszystkich produktów w zestawieniu.

Urządzenie charakteryzuje się także bardzo dobrymi parametrami jeśli chodzi o maksymalny wymiar drewna. Otrzymujemy tutaj możliwość łupania drewna o długości wynoszącej do 110 cm oraz o średnicy wynoszącej aż 30 cm.

Jest to także nieco inaczej skonstruowany produkt, gdyż rozłupywanie odbywa się tutaj w pionie. Z powodu ogromnej mocy oraz świetnych parametrów rozłupujących, jest to bardzo ciężka opcja, która pomimo kółek transportowych będzie niezwykle uciążliwa w transporcie.

R

Zalety

• Najlepsze właściwości rozłupujące;
• Bardzo wysoka moc silnika;
• Ogromne wymiary drewna do łupania;
• Bardzo wysoki poziom niezawodności.
Q

Wady

• Bardzo duża waga;
• Horendalnie wysoka cena. 

Łuparka do drewna jaką wybrać, aby się nie zawieźć?

Odpowiednie narzędzie do łupania drewna pozwoli nam ograniczyć czas oraz wysiłek, jaki mielibyśmy poświęcić na przygotowanie drewna na opał. Prawdziwą wydajność zauważamy szczególnie w momencie, kiedy przyjdzie nam łupać ogromne ilości drewna. Wtedy tego typu produkt okaże się niezastąpiony i chętnie wybierany.

Niestety, ze względu na spore zróżnicowanie na rynku oraz ogromną ilość parametrów, o których musimy pamiętać wybierając odpowiednią łuparkę do drewna, użytkownicy bardzo często nie wiedzą co wybrać, aby cieszyć się zakupem przez wiele lat. Musimy przecież pamiętać nie tylko o cenie łuparki do drewna, ale także wielu innych dodatkach.

Bardzo ważna podczas wyboru będzie moc urządzenia. Kolejnym istotnym elementem będzie rodzaj zastosowanego systemu do łupania, a także siła. Nie możemy zapomnieć o tym, że kluczowe okażą się także maksymalne wymiary łupanego drewna, waga urządzenia, czy też rodzaj oraz czas gwarancji. Więcej informacji znajdziecie także tutaj: https://muratordom.pl/ogrod/narzedzia-ogrodnicze/luparka-do-drewna-jaka-wybrac-aa-969e-EcqF-sxxb.html.

Łuparka do drewna jaką wybrać

System łupania

Urządzenia do łupania drewna dzielą się na trzy rodzaje: spalinowe, elektryczne oraz hydrauliczne. Spalinowe są najbardziej wszechstronne, lecz wymagają stałej obsługi oraz cyklicznych przeglądów. Dodatkowo jest to rozwiązanie głośne, więc średnio się sprawdzi w pracach przydomowych.

Łuparka elektryczna to świetne rozwiązanie, szczególnie w przypadku mniej wymagającej obróbki. Są one cichsze, a gwarantują nam całkiem dobre właściwości łupiące. Należy jednak pamiętać, że w przypadku grubszych, większych i bardziej sękatych materiałów łuparki elektryczne mogą napotkać pewien problem.

Łuparka hydrauliczna to z kolei najlepsze urządzenie, jeśli zależy nam na ogromnej sile łupania. Potrafi poradzić sobie z najtwardszym rodzajem drewna, a dodatkowo jest wytrzymała. Nie zapomnijmy też o tym, że tego typu rozwiązanie jest bardzo niezawodne. Jednakże, w przypadku jakiejkolwiek usterki, naprawa może być bardzo trudna czy nawet niemożliwa.

ŁUPARKA DREWNA 12T ZIPPER ZI-HS12TN

luparka do drewna jaka wybrac

Elektryczna Łuparka do drewna LD7000 Grasshopper

łuparka do drewna ranking

Moc urządzenia oraz siła łupania

Jeżeli zdecydujemy się na rozwiązanie pośrednie, a mianowicie na łuparkę elektryczną z hydraulicznym systemem łupania, należy pamiętać o mocy tego rozwiązania oraz o maksymalnej sile nacisku.

Pierwszy parametr wskazuje nam na to jak mocny silnik został zamontowany w urządzeniu. Jeżeli jego moc przekracza 2000 W, to możemy spokojnie korzystać z produktu nie martwiąc się o to, że po godzinie pracy zacznie się przegrzewać i tracić na wydajności.

Siła nacisku, znana też jako siła rozłupywania, to maksymalna siła, z jaką urządzenie może rozłupać drewno. Wartość ta podawana jest w tonach i zachęcamy wybierać tylko te produkty, które siłę rozłupywania mają powyżej 6,5 – 7 ton.

Pozostałe parametry łupiące oraz dodatkowe funkcje

Nawet jeśli zadbamy o to, że nasze urządzenie będzie charakteryzowało się właściwą siłą nacisku oraz wysoką mocą, musimy wciąż pamiętać o dodatkowych parametrach. Chodzi tutaj o maksymalną średnicę oraz długość drewna.

Te dwa parametry wskażą nam czy dane polana zmieszczą się do urządzenia i bez problemu zostaną obrobione. Zalecamy wybierać tylko te narzędzia, które oferują nam możliwość obróbki drewna o długości wynoszącej minimum 50 cm oraz o średnicy większej niż 25 cm.

Dodatkową uwagę możemy zwrócić na potencjalne funkcje usprawniające korzystanie z urządzenia czy dodatki poprawiające nasze bezpieczeństwo. Mowa tutaj przede wszystkim o osłonie zabezpieczającej oraz o stelażu podwyższającym. Inne gadżety, które usprawnią korzystanie z łuparki, to kółka do transportu czy klin rozłupujący.

Łuparka do drewna 7 ton 7T HIGHER

łuparka do drewna cena

SCHEPPACH ŁUPARKA DREWNA HL650 6,5T

jaka łuparka do drewna najlepsza

Łuparka do drewna opinie

Świetnym rozwiązaniem, który pomoże nam wybrać właściwy sprzęt do pracy z drewnem będzie zwrócenie uwagi na komentarze innych użytkowników dotyczących konkretnego produktu. Wielu kupujących wyraża swoje własne zdanie na temat urządzenia. To natomiast pozwoli nam sprawdzić czy deklarowane parametry oraz efektywność w rzeczywistości odpowiada zapewnieniom producenta.

Oczywiście miejmy na uwadze fakt, że nie jest to obiektywne źródło danych. Innymi słowy, niewłaściwe korzystanie z urządzenia czy po prostu wygórowane oczekiwania odnośnie budżetowej łuparki mogą w niewłaściwy sposób wpłynąć na jej końcową ocenę.

Co nieco o gwarancji

Aby zakupić tak drogi sprzęt, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na jego niezawodność. Ciężko natomiast sprawdzić czy dany produkt będzie bezawaryjny przez długi czas. Dlatego warto zwrócić uwagę na rodzaj gwarancji oraz jej okres, co może nam pomóc w określeniu czy dane urządzenie spełni swoje wymagania czy raczej nie.

Standardowa gwarancja na 2 lata będzie wystarczająca w przypadku tanich i niewielkich urządzeń. Jeśli jednak chcemy, aby przez jak najdłuższy czas nasza oferta działała bez martwienia się o jakiekolwiek problemy, to powinniśmy poszukać modelu z gwarancją na 3 czy nawet 4 lata.

Elektryczna Łuparka do drewna LD7000 Grasshopper

łuparka do drewna ranking

Podsumowanie rankingu łuparek do drewna 2024

Z uwagi na to że wiele osób zastanawia się który produkt wybrać, przygotowaliśmy powyższy poradnik, w którym omówiliśmy szereg istotnych aspektów wpływających na nasz zakup. Oczywiście duże znaczenie na to jaka łuparka do drewna będzie najlepsza ma rodzaj drewna oraz jego grubość, a także częstotliwość używania.

Jeśli jednak własne poszukiwania nie są dla nas i pragniemy wybrać urządzenie charakteryzujące się bardzo dobrymi opiniami, to wybór dzisiejszego zwycięzcy będzie jak najbardziej odpowiedni. Elektryczna Łuparka do drewna LD7000 Grasshopper gwarantuje ochronę na aż 4 lata, a dodatkowo świetne parametry oraz przystępną cenę.

Powiązane Artykuły

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaką łuparkę do drewna wybrać
Average rating:  
 5 reviews
 by anet_ka

Pora i na mój zakup łuparki. Lubię zimą mieć rozpalone w kominku, ale zawsze musiałam męza się naprosić żęby przygotwał drewno. Zaskocze go łuparką ;D

 by gość 88

Jesień już niedługo, trzeba porąbać troche drewna do kominka. Ręcznie troche cięzko i długo, wiec w tym roku stawiam na łuparkę.

 by hulio p.

Od tamtego roku mam łuparkę. Świetna sprawa. Wczesniej męczyliśmy suię z synem przy rabaniu drewna sierką. Teraz nie muszę nikogo prosić o pomoc, sam wszystko robie.

 by yeTI

Higher sprawdzony, fajny sprzęcior. Dobrze rozłupuje drewno. Używam na co dzień i jestem zadowolony.

 by kula

Po namowie kumpla kupiłe scheppacha i żałuje. Nie radzi sobie z większymi kawałkami drewna. Wymieniam na coś mocniejszego.