Pompy ogrodowe to podstawowe wyposażenie każdego gospodarstwa domowego. Jeśli dodatkowo zajmujemy się ogrodem z sadzawką, mamy zbiornik na deszczówkę, studnię czy po prostu basen, który pragniemy szybko i wydajnie opróżnić lub napełnić, to tego typu urządzenie będzie dla nas idealne. Jak widzimy, zastosowań jest bardzo wiele, dlatego warto wybrać produkt wszechstronny. Co należy więc zrobić, aby mieć gwarancję, że wybrana pompa ogrodowa do wody jest skuteczna? Zajrzyj do naszego rankingu: https://przemianydomowe.pl/pompa-do-basenu-opinie-ranking/

Dla wielu czytelników będzie to pierwszy zakup tego typu, a więc wiedza na temat pomp ogrodowych do wody może nie być wystarczająca. Z tego powodu musimy być świadomi różnic pomiędzy pompą ogrodową samozasysającą, zanurzeniową czy też tą operowaną ręcznie. W tym celu pozwoliliśmy przygotować poradnik zakupowy i zestawienie najciekawszych ofert, dzięki czemu każdy może zweryfikować polecane produkty i wybrać ten najlepiej odpowiadający naszym preferencjom.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
SAMOZASYSAJACA POMPA OGRODOWA NIERDZ CZESKA 6bar 1

Riwall pompa powierzchniowa

9.9

Droga

Allegro Logo
POMPA OGRODOWA WODY POWIERZCHNIOWA WAZ SSACY 7m 1

Einbah

9.8

Tania

Allegro Logo
POMPA OGRODOWA HYDROFOROWA WODY PODLEWANIA 45 bar 1

IBO BG-GREEN

9.7

Średnia

Allegro Logo
Pompa reczna ogrodowa do wody abisynska abisynka 1

Pompa ręczna abisynka

9.6

Średnia

Allegro Logo
 
empik logo

Na liście pojawiły się cztery produkty. Są to bardzo zróżnicowane propozycje, bo oprócz pompy ogrodowej zanurzeniowej, możemy też zapoznać się z opcjami ręcznymi czy też samozasysającymi. W każdym przypadku kluczowa okazała się jakość wykonania, efektywnie ciśnienie, a także maksymalna wydajność tłoczenia.

SAMOZASYSAJĄCA POMPA OGRODOWA NIERDZ CZESKA 6bar E

Ranking pompy wodne

Czeska firma Riwall stworzyła najwyższej jakości pompę powierzchniową w atrakcyjnym zestawie z cztero metrowym wężem ssącym, dwudziesto metrowym wężem ogrodowym, dwoma szybkozłączkami oraz ergonomicznym pistoletem natryskowym. Produkt waży niecałe osiem kilogramów i mierzy 38 centymetrów długości, 23 centymetry szerokości i 26 centymetrów wysokości.

Pompa pobiera moc o wartości 1000 Watów, a maksymalna wydajność tłoczenia wynosi 3500 litrów na godzinę. W modelu zastosowano silnik 230V, 50Hz. Maksymalne możliwe ciśnienie jest równe 4,4 bara, ciśnienie efektywne do 6 barów. Maksymalna wysokość zasysania to dokładnie 7 metrów. Najwyższa średnia temperatura wynosi 35 stopni Celsjusza. Gwint ma jednocalową średnicę, kabel jest długi na 1,2 metra, co pozwala na pompowanie wody na maksymalną wysokość 44 metrów.

Model wykonano z dbałością o każdy szczegół. Pompa jest solidna, wytrzymała i stosunkowo kompaktowa. Przyczepiony na stałe uchwyt umożliwia wygodne przenoszenie pompy. Wąż ogrodowy ma ładny, złoty, połyskujący odcień. Ogumowany pistolet doskonale dopasowuje się do dłoni użytkownika i jest antypoślizgowy. Wygodny spust umiejscowiony na jego tylnej powierzchni gwarantuje łatwe i szybkie użycie wody.

R

Zalety

• Duży zestaw;
• Szerokie zastosowanie;
• Bardzo wysoka jakość wykonania.
Q

Wady

  • Stosunkowo wysoka cena.

POMPA OGRODOWA WODY POWIERZCHNIOWA + WĄŻ SSĄCY 7m

pompa ogrodowa

Produkt polskiej marki Einbah to równie dobra pompa ogrodowa sprzedawana w zestawie z wężem ssącym o długości siedmiu metrów. Model jest niezwykle kompaktowy, ma 26 centymetrów długości i zaledwie 15 centymetrów wysokości oraz 12 centymetrów szerokości. Pompa waży cztery kilogramy. Całkowita zdolność zasysania produktu to osiem metrów.

Producent podaje wydajność maksymalną w dwóch parametrach: 35 litrów na godzinę oraz 2 metry sześcienne na godzinę. Ciśnienie maksymalne wynosi 3,4 bara, a wysokość podnoszenia to 39 metrów. Silnik o mocy 250 Watów zasilany jest napięciem sieciowym 230 Voltów. Przyłącze węża ma jeden cal i wbudowany kosz ssący z zaworem zwrotnym.

Takie rozwiązanie skutecznie zapobiega zaciąganiu piasku, dlatego pompa działa bez zarzutu i się nie zapycha – w efekcie również nie przegrzewa. Istnieje możliwość skrócenia węża w razie potrzeby. Został on wykonany z wysokiej jakości elastycznego tworzywa, które się nie łamie i nie niszczeje pod wpływem wilgoci oraz gwałtownych różnic temperatur. Żeliwne korpusy i obudowa doskonale współpracują z mechanicznym uszczelnieniem typu węgiel-ceramika oraz mosiężnym wirnikiem.

R

Zalety

• Kompaktowy wymiar;
• Lekka;
• Wysokiej jakości komponenty.
Q

Wady

  • Może być za słaba w przypadku dużych gospodarstw.

POMPA OGRODOWA HYDROFOROWA WODY PODLEWANIA 4,5 bar

pompa ogrodowa samozasysająca

IBO BG-Green to ogrodowa, samossąca pompa odśrodkowa. Model waży 13 kilogramów i posiada wygodną rączkę do transportu. Pompa przeznaczona jest do zaopatrywania w wodę domów jednorodzinnych, w tych domków działkowych i letniskowych. Sprawdzi się także na działkach i gospodarstwach rolnych. Obudowa powstała z innowacyjnego tworzywa, jakim jest technopolimer.

Surowiec ten cechuje się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne i chemiczne. Jest on niezwykle wytrzymały i gwarantuje odpowiednią ochronę wewnętrznym komponentom pompy. Wał i rotator wytworzono ze stali nierdzewnej AISI 304.

Wirnik, dyfuzor i kierownica są z norylu, który przeszedł wiele testów wytrzymałościowych i uzyskał odpowiednie atesty. Ceramiczna dławica mechaniczna gwarantuje wysokiej jakości uszczelnienie produktu. Maksymalna wydajność pompy to 60 litrów na minutę, czyli 3600 litrów na godzinę. Wysokość podnoszenia to 4,5 bara.

Silnik o mocy 1000 Watów jest zasilany napięciem równym 230 Voltów. Zdolność zasysania pompy wynosi siedem metrów. Wejścia tłoczne i ssące mają wielkość równą jednemu calowi. Obrotowa prędkość silnika wynosi 2850 obrotów na minutę.

R

Zalety

• Atrakcyjna cena;
• Dobra obudowa;
• Wysoka wydajność.
Q

Wady

  • Ciężka.

Pompa ręczna ogrodowa do wody abisyńska abisynka

pompa ogrodowa do wody

Pompa abisyńska to ręczna pompa ogrodowa, która sprawdzi się w miejscach, do których nie doprowadzono energii elektrycznej. Całkowita wysokość produktu to 67 centymetrów. Długość kranu wynosi 21 centymetrów, szerokość podstawy 16 centymetrów, a część pompująca ma 58 centymetrów długości. Maksymalna głębokość zasysania to osiem metrów.

Pompa jest zielona, co sprawia, że idealnie pasuje do ogrodu lub działki. Materiał, z którego powstała to wysokiej jakości żeliwo malowane proszkowo. Wierzchnia emalia zabezpiecza produkt przed zarysowaniem i powstawaniem rdzy. Króciec ssący ma średnicę równą półtora cala. Maksymalna wydajność to 28 litrów na minutę, przy czym należy pamiętać, że zależy to od siły użytkownika.

Produkt należy montować pionowo. Jeśli pojawią się problemy z dokręceniem wylewki, można zeszlifować samodzielnie otwory na śruby. Pompa sprzedawana bez węża ssącego i kotwy, jednak elementy te są dostępne u producenta za dodatkową opłatą. Należy pamiętać, aby dokładnie opróżnić pompę podczas mrozów, ponieważ zamarznięta woda może doprowadzić do uszkodzenia produktu.

R

Zalety

• Sprawdzi się na terenach bez podłączenia elektroniki.
• Tradycyjny wygląd;
• Stosunkowo dobra wydajność.
Q

Wady

  • Sprzedawana samodzielnie, bez węża i kotwy. 

Jaka propozycja będzie dla nas najlepsza? Wskazówki zakupowe, o których warto pamiętać

Jak widzimy, na rynku w roku 2024 dostępnych jest wiele różnych urządzeń. Co ciekawe, ich sprawność i wydajność w pracy jest bardzo wysoka i nieważne czy zdecydujemy się na pompę ogrodową zanurzeniową, ręczną czy jakąkolwiek inną. Choć ich charakterystyka pracy i możliwość użycia w danej sytuacji jest inna, to i tak opcje te charakteryzują się bardzo dobrym wykonanie i najwyższą klasą działania.

Musimy jednak pamiętać, że nie każda pompa ogrodowa ręczna czy samozasysająca jest sobie równa. Parametry i dane techniczne poszczególnych modeli różnią się. Dlatego tak ważne jest upewnienie się, że mamy do czynienia z produktem najlepszym w swojej kategorii i oferujących świetne parametry.

Z danych technicznych warto przede wszystkim wyróżnić jakość wykonania. Oprócz tego, wysokie ciśnienie także będzie bardzo ważne. Nie mniej istotną rolę odegra maksymalna wydajność przepływu czy też kwestie bezpieczeństwa jak ochrona produktu przed uszkodzeniem. Akcesoria dodatkowe również mogą być ważne. Ciekawych informacji udzieli nam też poniższy artykuł: https://www.ewimax.pl/-OGROD-Pompa-wody-do-ogrodu-Ogrodowa-pompa-brudnej-wody-Jaka-wybrac-i-kupic-blog-pol-1581944879.html

Pompa samozasysająca, powierzchniowa, a może klasyczna ręczna?

Pierwszym kryterium wartym rozważenia jest, rzecz jasna, rodzaj pompy, jaką zakupimy do naszego ogrodu. Jak wiemy, istnieje wiele różnych powodów, dla których skuteczne i szybkie przeniesienie wody z jednego punktu w drugi jest kluczowe. Możemy przecież chcieć napełnić basen albo po prostu wypompować wodę z rowu czy innego miejsca, w którym być nie powinna.

Środowisko, w którym produkt będzie użytkowany także jest zmienny. Pompy głębinowe sprawdzą się w przypadku studni, natomiast zanurzeniowe będą lepszym rozwiązaniem w przypadku wody o głębokości małej, lecz nie mniejszej niż 5 milimetrów. Ponadto, wyróżnić też należy specjalne pompy do brudnej wody czy też opcje nieco bardziej wszechstronne lub, jeśli tak wolimy, klasyczne pompy ręczne.

Dopiero gdy odpowiemy sobie na pytanie dotyczące sposobów użytkowania sprzętu będziemy mogli wybrać właściwe urządzenie, które poradzi sobie w sposób idealny w zadaniach, jakie sobie wymarzymy.

Pompa ręczna ogrodowa do wody abisyńska abisynka

pompa ogrodowa do wody

POMPA OGRODOWA WODY POWIERZCHNIOWA + WĄŻ SSĄCY 7m

pompa ogrodowa

Pompa do wody ogrodowa i jej wykonanie

Kolejna kluczowa kwestia w przypadku wyboru idealnego rozwiązania to wykonanie. Jak wiemy, pompy mają za zadanie radzić sobie nie tylko z czystą wodą, ale też i z tą zanieczyszczoną. Choć niektórzy producenci ostrzegają nas przed wykorzystaniem pompy wraz z bardzo zabrudzoną cieczą, tak nie wszyscy to robią. Nawet jeśli nasz produkt będzie odpowiednio dostosowany i przygotowany do walki z brudną wodą, to i tak ciągłe wystawienie na wilgoć może po czasie doprowadzić do uszkodzeń.

Co więcej, pompy działają zazwyczaj pod ciśnieniem, a więc to kolejna kwestia, która może negatywnie wpłynąć na ich działanie po kilku latach. Mając na uwadze wszystkie te czynniki, powinniśmy przyglądać się wyłącznie tym opcjom, które wykonane zostały z wystarczająco trwałego materiału i na które producent daje nam wiele lat gwarancji – minimum to 2 lata ochrony.

Maksymalna wydajność kluczowa

Następną kwestią wartą rozważenia przed podjęciem decyzji odnośnie zakupu jest maksymalna wydajność sprzętu. Pompa wody ma za zadanie skutecznie pompować duże ilości tej cieczy, więc im wyższy parametr wydajności, tym więcej wody będzie urządzenie w stanie przepompować. Zazwyczaj wartości te podaje się w postaci litrów na minutę lub metrów sześciennych na godzinę.

Jasne jest, że musimy wybierać spośród urządzeń o jak największej wydajności. Należy natomiast pamiętać, że pompy ogrodowe mogą mieć różną moc, różną wielkość, a więc i być w innych zakresach cenowych. Jeśli jednak zależy nam na wysokiej wydajności, to minimum, jakie nas powinno interesować, to możliwość przepompowania od 25 do 30 litrów wody na minutę. Te mocniejsze oferty są w stanie pracować na poziomie 60 litrów na minutę.

POMPA OGRODOWA HYDROFOROWA WODY PODLEWANIA

pompa ogrodowa samozasysająca

SAMOZASYSAJĄCA POMPA OGRODOWA NIERDZ CZESKA

Ranking pompy wodne

Pamiętajmy też o ciśnieniu roboczym

Każda pompa wytwarza ciśnienie. Musi ono być odpowiednio dostosowane do głębokości z jakiej pompa będzie zasysać wodę i długości węża, który będzie poprowadzony od instalacji. Właściwe obliczenia pozwolą nam określić ciśnienie, dzięki któremu pompa wodna będzie w stanie pracować bezproblemowo przez długi czas.

Pamiętajmy natomiast, że podawane przez producentów deklarowane wartości odnoszą się do ciśnienia maksymalnego. To natomiast zawsze jest o 60-70% wyższe od ciśnienia minimalnego, jakie jest potrzebne do prawidłowego działania pompy.

Najlepsza pompa ogrodowa – podsumowanie rankingu 2024

Trudno wskazać produkt najlepszy, bo dla każdego użytkownika będzie to oznaczać inny rodzaj pompy, inne maksymalne ciśnienie czy też wielkość urządzenia i jego pobór mocy. Jedno jest pewne – musimy pamiętać o kilku parametrach, które są niezmienne w przypadku każdej pompy, a mamy tu na myśli wydajność sprzętu i jakość wykonania.

Jeśli własne poszukiwania nie są tym, co nas przekonuje, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać dzisiejszego zwycięzcę rankingu 2024. SAMOZASYSAJĄCA POMPA OGRODOWA NIERDZ CZESKA 6bar E to propozycja bardzo dobrze obmyślona i skonstruowana tak, aby zadowolić jak największą liczbę użytkowników. Dlatego to świetna opcja warta rozważenia.

Powiązane Artykuły

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaka pompa ogrodowa
Average rating:  
 0 reviews