Odkurzacze pionowe pojawiły się na rynku europejskim kilka lat temu, wcześniej znane były chyba tylko z telewizji, a dla odbiorców było to swego rodzaju sci-fi. Bo jakże to, bez prądu tak działają? A no działają, choć istnieją również takie, które są zasilane sieciowo. Póki co w Polsce w dalszym ciągu nie jest to często kupowany produkt, a jednak posiada swoich zwolenników. Odkurzacze pionowe to urządzenia służące do tych samych czynności co odkurzacze workowe lub bezworkowe. Klasyczne odkurzacze posiadają elastyczną rurę oraz worek na nieczystości. Różnią się między sobą również tym, że pionowe bardziej przypominają szczotkę do sprzątania oraz działają z akumulatorem a nie kablem podłączanym do gniazdka (choć niektóre mają możliwość również podłączenie odkurzacza do prądu). Odkurzacze pionowe są zdecydowanie lżejsze niż klasyczni bracia. Poradzą sobie na pewno lepiej w małych mieszkaniach (przez małą ilość miejsca jaką zajmują) czy też w miejscach gdzie jest dużo mebli i ciężej dostępnych elementów do sprzątania (są one bardziej zwrotne).
Jeśli zastanawiacie się Państwo nad zakupem takiego urządzenia, mamy nadzieję, że poniższy artykuł na temat: „Odkurzacz pionowy bezprzewodowy – ranking”', podpowie jaki będzie dla Państwa najlepszy odkurzacz pionowy, na co zwracać uwagę przy zakupie, jakie są zalety i wady poszczególnych produktów i w końcu, jak odnoszą się do ich pracy klienci, którzy już je wybrali.

Odkurzacz pionowy – ranking 2024

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

 
DYSON V8 ABSOLUTEDYSON V8 ABSOLUTE

9.9

Bardzo drogi

Allegro Logo
 
2018 10 dyson cp airwrap overlays data
Xiaomii Roidmii F8XIAOMI ROIDMI F8

9.8

Drogi

Allegro Logo
 
empik logo
 
aliexpress logo

Philips fc6409smallPHILIPS FC6904

9.8

Drogi

Allegro Logo
 
Philips logo 1
BOSCH BBH21830L 1BOSCH BBH21830L

9.8

Drogi

Allegro Logo
 
empik logo
DIRT DEVIL CAVALIER 1DIRT DEVIL CAVALIER

9.8

Drogi

Allegro Logo
philips fc6409 01 1PHILIPS FC 6409

9.8

Drogi

Allegro Logo
 
empik logo
 
Philips logo 1
DYSON V10DYSON V10

9.8

Drogi

Allegro Logo
 
empik logo
 
2018 10 dyson cp airwrap overlays data
ELECTROLUX EER7ANIMAL 1ELECTROLUX EER7ANIMAL

9.8

Drogi

Allegro Logo
 
empik logo
philips powerpro aqua 3w1 fc6405 0119894351153 7PHILIPS FC6405

9.9

Drogi

Allegro Logo
 
Philips logo 1
 
empik logo
Xiaomi Jimmy JV51 1XIAOMI JIMMY JV51

9.9

Drogi

Allegro Logo
 
empik logo
 
aliexpress logo

BISSELL CROSSWAVE 17132 21BISSELL 17132

9.4

Drogi

Allegro Logo
 
empik logo

DYSON V8 ABSOLUTE Odkurzacz pionowy – wady i zalety, opinie

odkurzacz pionowy bezprzewodowy ranking

To co w pierwszej kolejności rzuca się w oczy w przypadku tego modelu dostępnego w 2024, to jego nowoczesny wygląd. Obudowa jest pomarańczowa z elementami czarnymi, co w 100%, nie pozwoli nam go przeoczyć w sklepie. Jest to bardzo lekki sprzęt, wyposażony w worek o pojemności 0,5l. Urządzenie działa bez ładowania do 40 minut, a samo ładowanie trwa około 5 godzin, tak jak w przypadku poprzedniego modelu marki Philips. Posiada możliwość wyboru natężenia mocy (dzięki przełącznikowi) a producent gwarantuje pracę urządzenia do 7 minut najsilniejszego ssania do trudniejszych zadań. Dyson V8 posiada filtr HEPA oraz trzy różne szczotki do czyszczenia, które są przez producenta dodawane do zestawu. Klienci zgodnie określają go jako bardzo dobry odkurzacz pionowy. Niestety produkt ten nie należy do najtańszych.

R

Zalety

• nadaje się do każdego rodzaju podłóg,
• dodatkowy zestaw trzech szczotek,
• wyposażony w duży worek,
• filtr HEPA,
• duża siła ssania,
• cicha praca,
• niska waga.
Q

Wady

• wysoka cena urządzenia.

Najlepsza jakość za rozsądną cenę czyli Xiaomi Roidmi F8

odkurzacz pionowy bezprzewodowy ranking

Xiaomi Odkurzacz bezprzewodowy Roidmi F8 Cleaner to idealne rozwiązanie dla osób poszukujących nie tylko stylowych i markowych produktów, ale także wysokiej jakości wykonania, jak i funkcjonalność i wydajności. Oferowany produkt cechuje się bardzo wysoką mocą na poziomie 100 000 obrotów na minutę, a także niezwykle skuteczną mocą ssania. Co więcej został on wyposażony w czterokrotny system filtracji powietrza dający wydajność na poziomie 99% oczyszczania. Dodatkowo zetkniemy się tutaj z innowacyjnym magazynowaniem i ładowaniem, jak i magnetyczną bazą dzięki czemu zaoszczędzimy miejsce dla naszego urządzenia. Sam uchwyt pozwala na pracę w zakresie 270 stopni. Co więcej urządzenie posiada baterie dzięki czemu jest bezprzewodowe i pozwala na czas pracy do jednej godziny. Jego waga to tylko półtora kilograma dzięki czemu jest bardzo przyjemny i lekki w przenoszeniu. Idealny jest także dla osób, które szanują swoją ciszę i spokój, gdyż jest on niezwykle cichy i nie generuje wysokiego poziomu hałasu.

R

Zalety

• wysoka jakość wykonania,
• elegancki design,
• korzystny stosunek jakości do ceny,
Q

Wady

• informacje od strony klientów.

Decydując się na markowe rozwiązania wybierz Philips FC6904

odkurzacz pionowy bezprzewodowy ranking

Odkurzacz PHILIPS SpeedPro Max Aqua FC6904/01 to nie tylko zwykły dobry odkurzacz stojący, ale coś więcej – to niepowtarzalny jeden z lepszych na rynku odkurzaczy stojących z jakimi możemy się zetknąć. Otrzymujemy tutaj tak naprawdę rozwiązanie dwa w jednym pozwalające na maksymalny czas pracy do 75 minut, a także mające pojemności 0,6 litra. Choć mogłoby się wydawać, że jest to niewiele to rozwiązanie to jest przedstawicielem jakże niewielkiej ilości produktów będących zarazem odkurzaczem i MOP-em w jednym. Innymi słowy jedno urządzenie wystarczy, aby utrzymać nasze podłogi i dywany w czystości. Cały system został zaprojektowany tak, aby z łatwością usuwać piasek, sierść, błoto i wszelkie inne zabrudzenia nawet z grubych dywanów. Jest to w pełni możliwe dzięki ustawienia jednego z trzech trybów mocy. Co więcej produkt ten został wyposażony w specjalny system Aqua Boost zwiększający ciśnienie wody i pozwalający na łatwe usuwanie nawet trudnych plam. Co więcej odkurzacz owy można łatwo demontować i ponownie składać otrzymując tym samymi łatwy do przenoszenia odkurzacz ręczny.

R

Zalety

• niepowtarzalny wygląd,
• trwałość,
• dokładność odkurzania,
• jednoczesne odkurzanie i mycie podłóg,
Q

Wady

• Dość drogi,
• niewielka pojemność.

Poszukując dużej trwałości od niemieckiego producenta wybór jest tylko Bosch BBH21830L

odkurzacz pionowy bezprzewodowy ranking

Odkurzacz pionowy Bosch BBH21830L to niezwykle interesujące przedstawiciel znanej marki Bosch. Dostajemy rozwiązanie, które można określić jako dwa w jednym. Z jednej strony jest to typowy odkurzacz pionowy pozwalający na bezprzewodową pracę z drugiej strony jest to odkurzacz ręczny pozwalające na dokładne czyszczenie różnego rodzaju zakamarków. Produkt ten czyści dokładnie i szybko wszystkie podłogi – w tym nawet pod meblami, a to wszystko dzięki elastycznemu przegubowi. Co więcej posiada bardzo solidną i trwałą konstrukcję z jaką nie spotkamy się w przypadku innych tego typu rozwiązań. Co więcej jest niezwykle skuteczny, a to za sprawą doskonale zaprojektowane elektroszczotki, jak i dobrze przemyślanemu przepływowi powietrza. Do czego można się przyczepić to długość pracy baterii, gdyż na jednym naładowaniu trwającym aż 300 minut będzie ona pracowała ledwo 40 minut. Poza tym aspektem rozwiązanie to jest niezwykle ciekawe i przystępne cenowo.

R

Zalety

• wysoka jakość wykonania,
• trwałość,
• dokładność sprzątania,
• elegancki i futurystyczny wygląd,
Q

Wady

• mała pojemność,
• krótki czas pracy baterii.

Tanio, praktycznie i bezprzewodowo od Dirt Devil Cavalier

odkurzacz pionowy ranking

ODKURZACZ BEZPRZEWODOWY DIRT DEVIL CAVALIER TOTAL to idealne rozwiązanie dla osób, które poszukuję bezprzewodowego odkurzacza za rozsądną cenę. zDstajemy tutaj elektroszczotkę pozwalającym na pracę do 24 minu, co przekłada się na powierzchnię 100 m2. Sam produkt jest lekki, waży tylko 2,1 kg, dzięki temu jest łatwy w użyciu i w przenoszeniu. Elektroszczotka jest napędzana silnikiem elektrycznym – doskonale zbiera większość zanieczyszczeń z podłóg i może być również wykorzystywana do czyszczenia na przykład wnętrza samochodu, powierzchni mebli tapicerowanych, czy też skutecznego odkurzania schodów. Odkurzacz sam został tak zaprojektowany, że z łatwością można go powiesić na ścianie przy jednoczesnym jego ładowaniu. Nadaje się zarówno do odkurzania dywanów, jak i podłóg twardych, a dzięki swojej ergonomicznej konstrukcji jak i wielu funkcjach łatwo utrzymuje się czystość.

R

Zalety

• jakość wykonania,
• stosunek jakości do ceny,
• wygląd,
• obecność stacji dokującej,
Q

Wady

• niska dokładność odkurzania,

Poszukując dużej wydajności wybieramy Philips FC 6409

odkurzacz pionowy ranking

Odkurzacz PHILIPS FC6409 PowerPro Aqua 3w1 (Myjący) + Turboszczotka to pierwszy przedstawicieli marki Philips oferujący, aż godzinną pracę i pojemność na poziomie 0,6 litra. Dostajemy tu taj bezprzewodowe urządzenie napędzane 25,2 V litowo-jonowym akumulatorem, który dodatkowo można ładować w każdym momencie. Oczywiście jak większość odkurzaczy bezprzewodowych Philips jest to urządzenie dwa w jednym, czyli Odkurzacz i MOP w jednym. Został tutaj zastosowany innowacyjny system mycia podłóg twardych, który usuwa zaschnięte plamy na przykład po kawie, herbacie, wimi, czy w błocie. Wmontowany do zestawu zbiornik pozwala na umycie, aż 50 m metrów kwadratowych podłóg i zawiera w sobie dwa różne zestawy mikrofibry. Co więcej u użyto tutaj technologii pozwalające na uzyskanie dużej mocy ssania. Obecność specjalnego wentylatora sprawia, że powietrze bardzo szybko przepływa przez układ ssący, co w efekcie skutkuje znacznie lepszym i dokładniejszym usuwaniem kurzu. Innymi słowy dostajemy tutaj niezwykle wydajne, eleganckie i solidne urządzenie, które dodatkowo posiada specjalny trójwarstwowy filtr zatrzymujący ponad 90% Ultra drobnych cząsteczek. Jako specjalną zaletę należy wskazać możliwość wykonywania mycia podłóg zarówno samą wodą, jak i wodą z detergentem.

Poznaj inne odkurzacze myjące podłogi: https://przemianydomowe.pl/odkurzacz-myjacy-podlogi-opinie-ranking/.

R

Zalety

• możliwość odkurzania i mycia podłóg,
• długi czas pracy,
• spora pojemność,
• cicha praca.
Q

Wady

• produkt z wyższej półki cenowej,

Absolutnie wyjątkowe rozwiązanie w Dyson V10 Absolut

odkurzacz pionowy ranking

ODKURZACZ PIONOWY DYSON V10 ABSOLUTE Bezprzewodowy to produkt, który należy do rozwiązań ze znacznie wyższej półki cenowej. Z drugiej jednak strony dostajemy tutaj coś absolutnie wyjątkowego. Zacznijmy od samego designu, który jest niepowtarzalny i przyciąga wzrok. Oprócz tego jest to również niezwykle funkcjonalny odkurzacz pionowy. Dostajemy tutaj 60 minut odkurzania bez ryzyka spadku mocy a także z możliwością zasysania zabrudzeń ze wszelakich zakamarków. Co więcej cały odkurzacz został wyposażony w specjalną filtrację obejmującą cały system, która w połączeniu z hermetyczną powierzchnią sprawia, że pyły, alergeny i bakterie nie przedostają się z odkurzacza do powietrza. Co więcej kontynuując tą możliwość bycia czystym został tutaj zastosowany higieniczny i specjalny pojemnik pozwalający na łatwe i bezproblemowe usuwanie zabrudzeń. Ponadto przy jednym kliknięciem odkurzacz zmienia się w odkurzacz ręczny pozwalający na łatwe, szybkie i sprawne usuwanie zabrudzeń z dowolnych powierzchni, a to wszystko dzięki jego niewielkiej wadze i ergonomicznych kształtach. Można by stwierdzić, że dostajemy tutaj po prostu zwykły odkurzacz co w stosunku do niektórych marek oferujących urządzenia dwa w jednym stanowi dość niewiele. Jednakże z drugiej strony żadna marka nie oferuje tak wysokiej jakości, czystości i dokładności w tym co sobą reprezentuję. Dlatego też poszukujący wyjątkowego odkurzacza pionowego warto zainteresować się tym modelem.

R

Zalety

• wysoka jakość wykonania,
• doskonała hermetyczność,
• bardzo duża siła odkurzacza,
Q

Wady

• brak funkcji mycia,
• wysoka cena.

Poszukując prostych rozwiązań i uniwersalnych czyli Electrolux EER7ANIMAL

odkurzacz pionowy ranking

Electrolux Ergorapido EER7ANIMAL to odkurzacz stojący bezprzewodowy, który jest niezwykle prosty, ale skuteczny. Dostajemy tutaj urządzenie działające przez 45 minut pracy z funkcją zamienia się w odkurzacz ręczny i emitujące dość niewielki poziom hałasu. Z łatwością pozwala ono na usuwanie podstawowy zabrudzeń, czy też sierści na różnych powierzchniach. Co więcej zostało ono także wyposażone w specjalną technologię BrushRollClean, która przy pomocy jednego przycisku umożliwia usunięcie zabrudzeń ze szczotki dzięki czemu nie musimy robić tego ręcznie. Ostatecznie produkt, który jest tutaj oferowany daje nam typowe tekstylne filtry. pojemność na poziomi 0,5L, a także 4 godziny ładowania, aby móc z niego korzystać, ale z drugiej strony jest wszystkim tym czego oczekujemy od zwykłego odkurzacza bezprzewodowego. Jest po prostu funkcjonalny, lekki i praktyczny. W efekcie jeżeli nie oczekujemy czegoś więcej to warto zainteresować się tym produktem.

R

Zalety

• korzystny stosunek jakości do ceny,
• możliwość przekształcenia go w odkurzacz ręczny,
• niewielka waga,
• dobrze sprawuje się z usuwaniu sierści,
Q

Wady

• Niska jakość odkurzania,
• Niska jakość wykonania.

PHILIPS POWERPRO AQUA 3W1 FC6405/01 – zalety, wady, opinie

odkurzacz pionowy ranking

Pierwszy na naszej liście znajduje się odkurzacz Philips PowerPro Aqua 3W1. Urządzenie może jednocześnie odkurzać i myć podłogę na mokro. Tym co warto wspomnieć przy opisie tego urządzenia, jest na pewno fakt, że jest on bezprzewodowy. Jego czas pracy wynosi około 40 minut a brak kabla zasilającego, który plącze się pod nogami, działa na korzyść dla tego urządzanie. Sprawdzi się on przy czyszczeniu dywanów, podłóg a także mebli. Dodatkowo jest zaopatrzony on w nakładkę, która usuwa sierść zwierząt. Według wielu klientów jest to obecnie najlepszy odkurzacz pionowy na rynku.

R

Zalety

• możliwość jednoczesnego odkurzania i mycia podłogi na mokro,
• działanie bezprzewodowe,
• czyści różne powierzchnie,
• w zestawie różne końcówki oraz nakładka do usuwania sierści zwierząt,
• długi czas pracy i stosunkowo szybkie ładowanie akumulator,
• lekki i wygodny w pracy,
• cicha praca.
Q

Wady

• słaba siła ssania,
• zdarzają się usterki związane z filtrem.

Gdy liczy się Xiaomi Jimmy JV51

odkurzacz pionowy opinie

Xiaomi Jimmy JV51 odkurzacz bezprzewodowy jest rozwiązaniem dla osób kochających tą markę. Z drugiej strony jest też rozwiązaniem dla osób, które jeszcze nie znają tej marki, ale chcą dostać wyjątkowy i bardzo praktyczny odkurzacz bezprzewodowy. Mówiąc o tym produkcie nie można mu zarzucić nic. Praktycznie nie ma żadnych wad. Jego waga to półtora kilograma. pojemność zbiornika na kurz to 0,5 i owszem mogłaby być większa, ale w zupełności wystarcza do codziennego sprzątania. Posiada on specjalne, antyalergiczne filtry, które usuwają aż 99% kurzu pyłu i bakterii. Czas pracy baterii do 45 minut co może nie stanowi dużego rekordu, ale i tak jest większe niż w szeregu innych urządzeń. Z drugiej jednak strony czas ładowania to 5 godzin co jest dość długie, ale nie na tyle uciążliwe. Oprócz tego dostaniemy tutaj wskaźnik ładowania akumulatora, wygodną rączkę, prostą obsługę, a także dość interesujący, ale przyciągający wzrok wygląd. Co więcej zastosowany w nim silni. Ma tak zaprojektowaną konstrukcję dzięki czemu wykorzystuje całą swoją moc na zasysanie zabrudzeń. oprócz tego bez problemu można zamontować szereg różnych innych szczotek, które dostępne są w zestawie pozwalających między innymi na usuwanie roztoczy, czy też odkurzanie szczelinowe. W efekcie korzystając z niego bez problemu posprzątamy nasze mieszkanie od podłóg aż po sufit. Ostatecznie więc urządzenie to jest bardzo dobre, korzystne cenowo i uniwersalne.

R

Zalety

• wysoka jakość wykonania,
• korzystny stosunek jakości do ceny,
• innowacyjny wygląd,
• duża moc ssania.
Q

Wady

• długi czas ładowania,

Odkurzacz piorący pionowy BISSELL CROSSWAVE 17132 – opinie, zalety, wady

dobry odkurzacz pionowy

Odkurzacz pionowy firmy Bissell to urządzenie, które myje, suszy i odkurza, czyli tzw. 3 w 1. Ma możliwość mycia różnego rodzaju podłóg, osuszania rozlanych płynów i odkurzania pyłów, brudu i kurzu. Kurz zbierany jest do specjalnego pojemnika, który po zakończonej pracy należy opróżnić, zamontować ponownie i urządzenie jest gotowe do kolejnego użycia. Odkurzacz działa bezworkowo. Szczotka działa w sposób uniwersalny – jest przeznaczona do czyszczenia podłóg oraz dywanów. Posiada cyfrowy system sterowania dotykowego i to innowacyjna funkcja wśród odkurzaczy, które tu prezentujemy. Konsumenci zaznaczają, że minusem jest brak automatycznego zwijania kabla oraz brak serwisu w Polsce.

R

Zalety

• możliwość odkurzania i mycia podłóg jednocześnie,
• możliwość suszenia podłogi z rozlanych płynów (odkurzacz wsysa płyny),
• łatwy do demontażu i opróżnienia pojemnik na kurz,
• uniwersalna szczotka do czyszczenia podłóg oraz dywanów,
• działanie bezworkowe,
• cyfrowy system sterowania.
Q

Wady

• długi kabel, bez automatycznego zwijania,
• kłopoty z myciem podłóg przy meblach lub ścianach,
• brak serwisu w Polsce.

Odkurzacz pionowy bezprzewodowy – opinie na temat posiadania takiego urządzenia w domu

Klienci zaznaczają, że posiadanie takiego odkurzacza w domu ma swoje zalety, do których należą m.in.: dłuższa żywotność, brak kabla zasilającego, cicha praca a dodatkowo dzięki ich małej budowie łatwiej dostać się do małych czy wąskich miejsc. I dotyczy to większości produktów oferowanych przez sklepy w tym segmencie.

Na co należy zwrócić uwagę przy zakupie odkurzacza pionowego?

Cichy odkurzacz pionowy – jak wybrać najlepsze urządzenie?

Tak naprawdę odkurzacz pionowy to urządzenia, które spotykamy już w większej ilości domów w Polsce. Wszystko to za sprawą po pierwsze obniżki cen tego rodzaju produktu, po drugie dość dużej różnorodności, jak i wielu funkcji, które za tym idą, a po trzecie wygody, gdyż taki odkurzacz jest łatwy w przechowywaniu (ma dość kompaktowy wymiary), wygląda elegancko no i pozwala na bezproblemowe odkurzanie w różnych miejscach, gdyż z zasady jest bezprzewodowym. Tak naprawdę sama nazwa mówi już dużo o owym przedmiocie niemniej jednak warto bliżej przyjrzeć się jego wyglądowi.
Spotkamy się tutaj jest dość wąską szczotką odkurzacza, która jest połączona z rozbudowaną obudową. Ponadto nie zaznamy tutaj elastycznego węża, gdyż wszystko opiera się na jednym sztywnym urządzeniu. Co więcej nie mamy tutaj worków dzięki czemu jest on bardziej hipoalergiczny i lepiej oraz dokładniej usuwa zabrudzenia ze swojego wnętrza. Ponadto jest on zazwyczaj przeznaczony do zbierania wody dzięki czemu nie musimy się już obawiać, że gdy najedziemy na rozlaną na podłodzę np.herbatę czy też inny napój to pozostanie po tym jeszcze większa plama. Oczywiście przyglądając się bliżej tego typu urządzeniom znajdziemy w nich pewne wady – choć nie ma ich tak dużo. Mowa tutaj w szczególności o dość mniejszej mocy w stosunku do standardowych odkurzaczy co wynika po prostu z ich wymiarów, niemniej jednak wciąż jest wystarczająca do prowadzenia codziennych porządków. Z drugiej strony jego zaletą jest zintegrowana obudowa i łatwa dostępność w różnego rodzaju miejsc, a nawet można zdemontować główną rurę i wykorzystać odkurzacz jako prosty odkurzacz ręczny do czyszczenia w samochodzie

Odkurzacz pionowy myjący – na co zwrócić uwagę wybierając takie urządzenie?

Decydując się na zakup tego rodzaju produktów powinniśmy zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów. W pierwszej kolejności jest o zasilenie. Jako że są to odkurzacze, które zazwyczaj dostępne są na rynku jako bezprzewodowe wcale nie oznacza, że nie spotkamy się z modelami przewodowymi, czyli zasilanymi sieciową. Decyzja już na temat, który będzie dla nas lepszy pozostawiamy do waszej dyspozycji. Kolejnym elementem (dość istotnym) jest moc. Unia Europejska narzuciła rygorystyczne zakres, przez który most takiego odkurzaczami może przekroczyć 1600 www.zdrowylen.pl strony zasada mówi sama przez siebie, czyli Im większa moc tym większa wydajność są też decydujemy się na rozwiązania, które oscylują w granicach wspomnianej wartości. oprócz tego istotne jest to, aby wybrany przez nas produkt posiadał kilka różnych końcówek roboczy, które po prostu zwiększa jakość sprzątania i dostępność do różnych ciasnych zakamarków.

Dobrze by było go wybrany zaraz odkurzacz posiadał specjalny system filtracji, które będzie dokładnie usuwał nawet najdrobniejsze pyły. W tym przypadku warto kupować odkurzacze pionowe z filtrem typu HEPA, gdyż dają aż 99% skuteczność. Oprócz tego kolejnymi istotnymi parametrami są: pojemność pojemnika, gdyż im jest większa tym rzadziej musimy odwiedzać koszt; poziom hałasu, którymi powinien nie przekroczyć 70 decybeli; a także zasięg, który oczywiście pojawia się tylko i wyłącznie w modelach sieciowych, a zaś w akumulatorowych. W tych drugich mamy do dyspozycji czas działania, które standardowo wynosi około godziny, lecz na rynku możemy spotkać się z modelami o znacznym krótszej możliwości pracy, dlatego też warto zwracać na to uwagę. Jednocześnie decydując się na model akumulatorowy należy zwrócić także uwagę na jeszcze jeden parametr, a mianowicie czas podawania. bardzo często boją się taka sytuacja, w której to za kupujemy urządzenie pozwalające na przykład na jedną godzinę pracy, będzie się ono ładowało przez pięć godzin, co jest niekorzystne. Nie zapominajmy także o szeregu funkcji dodatkowych takich jak na przykład ekonomiczny uchwyty, wyjmowany pojemnik, regulator siły ssania, wyświetlacz cyfrowy, specjalna listwa ochronna, czy też możliwość zdemontowania do postaci ręcznego odkurzacza. Te wszystkie parametry nie są konieczne do codziennego użytku, ale są niezwykle przydatne (zobacz przykładowy test działania tego rodzaju odkurzaczy:

MOC

Mówi się, że im większa moc, tym lepsze działanie urządzenia, tj. wsysanie brudu i zanieczyszczeń. Odkurzacze tego typu mają mniejszą moc niż odkurzacze workowe, podaje się, że maksymalnie 1600W, mimo to wydaje się to wystarczające do tego by wyczyścić odpowiednio dywany, panele czy płytki.

najlepszy fotelik samochodowy 15-36 kg

AKUMULATOR I CZAS PRACY

Kupując urządzenie, jakim jest odkurzacz pionowy, należy wybrać taki, którego czas pracy (tj. możliwość sprzątania na jednym ładowaniu akumulatora) będzie długi. Jest to bardzo ważna kwestia, by nie trzeba było urządzenia ładować co, przysłowiowe, 15 minut. Jest to bodaj najważniejsze dla osób, które używać go będą do sprzątania dużych powierzchni. Czas pracy jaki najczęściej oferują akumulatory z 2024 roku w urządzeniu to około 30 minut. Dodatkowo ważny jest również czas ładowania akumulatora. W większości proponowanych produktów czas ładowania akumulatora wynosi około 4-5 godzin.

ZASIĘG PRACY

Dotyczy to tylko odkurzaczy, które działają sieciowo, czyli podłączanych do prądu. W tym przypadku ważne jest spojrzeć na długość kabla i system zwijania (czy jest automatyczny, czy ręczny). W przypadku dużych powierzchni lepiej wybrać urządzenie z długim kablem, ale należy też pomyśleć o automatycznym zwijaniu, by kabel nie plątał się pod nogami. W większości modeli niestety kabel ten nie jest wystarczająco długi by wysprzątać nawet małe powierzchnie. Z naszego rankingu maksymalną długość kabla posiadał Hyundai VC 020 O (7 metrów).

FILTR

Warto zwrócić uwagę na to czy wybrany przez nas model posiada filtr HEPA tudzież filtr wodny. Pierwszy z nich pozbywa się bakterii i pyłów, drugi natomiast jest idealny dla alergików gdyż wymieszanie wody z pyłami powoduje, że pyły te nie przedostaną się z powrotem do powietrza.

POJEMNOŚĆ POJEMNIKA

Przeważnie jest to od 0,3l – 0,5l. Większy pojemnik oczywiście pozwala na dłuższą pracę, której nie trzeba przerywać co chwila opróżnianiem go, co może być dodatkowym atutem dla właścicieli domów. Niestety działa to również na niekorzyść samego urządzenia – należy pamiętać, że im większy pojemnik, tym większa waga urządzenia.

UCHWYT

Zatrzymajmy się na chwilę i zwróćmy uwagę na uchwyt urządzenia. To czy sprzątanie będzie komfortowe zależy od tego czy uchwyt jest ergonomiczny czy nie. Od tego czy jest on składany zależy to czy będzie zajmował dużo miejsca w mieszkaniu. Jeśli uchwyt będzie posiadał dodatkowo antypoślizgowe gumki – wówczas ręka nie będzie nam po nim zjeżdżać. Wszystko to ułatwia pracę z odkurzaczem i choć trochę umila proces sprzątania.

DODATKOWE FUNKCJE/AKCESORIA

Kupując taki sprzęt można również brać pod uwagę to czy posiada jakieś dodatkowe funkcje. Niektórzy producenci w swoich urządzeniach proponują systemy parkowania czy też automatyczne zwijanie kabla, a także wszelkiego rodzaju wyświetlacze cyfrowe. W zestawach możemy również znaleźć różne rodzaje akcesoriów tj. dodatkowe końcówki (które pozwalają na pracę na różnych powierzchniach), przeźroczysty wyjmowany pojemnik na brud (oraz jego wielkość) czy listwy ochronne dzięki, którym nie uszkodzimy mebli podczas sprzątania. I to właśnie na akcesoria powinniśmy patrzeć w pierwszej kolejności, bo dzięki nim praca z tym urządzeniem będzie łatwiejsza, bardziej komfortowa i szybsza. Inne dodatkowe funkcje to gadżety, które można mieć, ułatwiają lub też umilają one pracę, ale nie wpływają na jakość sprzątania. Niektóre modele posiadają też możliwość jednoczesnego odkurzania i mycia lub „przebudowania” urządzenia na odkurzacz ręczny czy nawet regulowanie siły ssania.

A zatem jaki odkurzacz pionowy wybrać?

Zgodnie z naszym rankingiem, przeczytanymi przez nas opiniami klientów, pozyskanymi informacjami, na tę chwilę, urządzenie PHILIPS POWERPRO AQUA 3W1 FC6405/01 okazuje się być najlepszym odkurzaczem pionowym bezprzewodowym na rynku. Nie bez powodu znalazł się na naszej liście jako numer 1. Posiada on możliwość jednoczesnego odkurzania i mycia podłogi na mokro. Dzięki różnym końcówkom oraz nakładkom, które dawane są przez producenta w zestawie, czyści różne powierzchnie. Ma długi czas pracy (do 40 minut) oraz stosunkowo krótki czas ładowania akumulatora (działa bezprzewodowo). Jest lekki, wygodny w pracy i cichy. Dodatkowym atutem, jak zaznaczaliśmy wyżej, jest fakt, że sprawdzi się on przy czyszczeniu dywanów, podłóg a także mebli. Klienci zaznaczają, że zdarzają się usterki związane z filtrem, jednakże są to na tyle rzadkie przypadki, że w naszej opinii nie wpływa to na ocenę tego produktu.

Podsumowanie najlepszych odkurzaczy pionowych w roku 2024

Odkurzacze pionowe to ciekawa alternatywa wobec, bardziej klasycznych, odkurzaczy workowych. Sprawdzają się one w mieszkaniach gdzie jest niewiele miejsca na przechowywanie tego typu sprzętu. Nie różnią się one aż nadto od swoich bardziej klasycznych braci. Spośród dużego asortymentu można wybrać odkurzacze z akumulatorem lub kablem zasilającym, z workiem lub bez, z dodatkowymi akcesoriami lub bez. Można wybierać wśród modeli z różnym czasem pracy, różną szybkością ładowania akumulatora czy też z mniej lub bardziej profesjonalnymi funkcjami. Klienci zaznaczają, że to bardzo praktyczny i dobry wybór do sprzątania mieszkań. Ich kompaktowy kształt i lekka konstrukcja to wyłącznie zalety. Sprawdzają się one idealnie jeśli chodzi o szybkie wysprzątanie różnych powierzchni. Niestety zwraca się też uwagę na to, że odkurzacze pionowe mogą być mniej efektywne od odkurzaczy klasycznych, w większości przypadków posiadają słabsze filtry, a czas pracy (maksymalnie do 40 minut) i potrzeba częstego ładowania akumulatora (nie dotyczy to odkurzaczy zasilanych sieciowo) może być odrobinę problematyczne. Pytanie najważniejsze to to czego, jako docelowy użytkownik, potrzebujemy, do jakiego typu powierzchni i jak duża ta powierzchnia jest. Ostatecznie na pewno ważna również będzie cena urządzenia w 2024. Wahają się one od 150 zł do nawet 2500 zł, w zależności od tego co dany odkurzacz posiada. Potem wystarczy wybrać, kupić i cieszyć się z tego mało przyjemnego obowiązku jakim jest sprzątanie.

Powiązane Artykuły

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Odkurzacz Pionowy
Average rating:  
 18 reviews
 by Romek

Moim zdaniem w ostatnim czasie wygrywa bezapelacyjnie dyson v11 lub v10, w zaleznosci od potrzeb, ma mnóstwo koncowek, funkcji, dostosowuje moc do warunkow etc. A jak znajdziesz fajna promke, to nie kosztuje wcale tak dużo patrzac na wysoka jakaość,

 by Gusia

Dla mnie mój jest najlepszy 😁 mam mpm 33, już pół roku i chwałę sobie. Ogarniam nim i płytki i dywany

 by JustynaH

ja kupiłam w fajnej cenie greengo 4.0 i jestem bardzo zadowolona. dobrze odkurza, wciąga wszystko, nawet z włosami sobie spoko radzi, więc nie muszę wydawać nie wiadomo ile 😉

 by Kasia

GreenGo 2.0 MOD-32 to mój ostatni zakup. Rewelacyjnie się sprawdza i bardzo dobrze się go prowadzi. 🙂

 by Duduś

Wahałam się jaki odkurzacz kupić i mąż zdecydował się na markę Philips PowerPro Aqua 3W1.I okazał się rewelacyjny, gdyż ten model co mam to może dodatkowo myć podłogę na mokro i jest bezprzewodowy

 by wyrazista

Dzięki takiemu rankingowi odkryłam odkurzacz marki ELECTROLUX EER7ANIMAL. Nigdy nie przepadałam za odkurzaniem ale odkąd posiadam ten odkurzacz to robię to z ochotą

 by Henka

Dla mnie najlepszym wyborem jest odkurzacz marki PHILIPS FC6904. Jest on bardzo wydajny i niezawodny a poza tym narka ta jest jedną z najlepszych na rynku jeśli chodzi o sprzęt

 by marika

Ja dostałam w prezencie od męża odkurzacz pionowy marki PHILIPS FC6904. Jest on tak cichy i wygodny w użyciu że nawet mąż teraz częściej bierze się za sprzątanie

 by Elka

No tak – ten workowy. Ale tym ze jest workowy bym sie nie sugerowała. Cena jest warta świeczki- uwierz zwłaszcza teraz przy powrotach z wakacji znad morza. Piach wszedzie! Że o aucie nie wspomnę!

 by Monia

Masz ten właśnie model?

 by Elka

Te pionowe niby rzeczywiście wyglądają ok i pewnie się sprawdzą jak ktoś ma dużą chałupę. A przy mieszkaniu w bloku wg mnie wystarczy zilan ZLN 8471. Po co wydawać majątek, jak można zapłacic niecałe 170 zł i też się nie namachać przy odkurzaniu. Ten jest równie poręczny, niewielki – raz dwa i się ogarnie 3 czy cztery pokoje

 by kacper

My po przeprowadzce postanowiliśmy zakupić ten odkurzacz DYSON V8 ABSOLUTE ODKURZACZ PIONOWY . Nawet nie przypuszczacie jak zwykłe odkurzanie może być tak wygodne. Ten odkurzacz pionowy to rewelacyjny wynalazek

 by skitel

Jak dla mnie to najlepszym odkurzaczem pionowym jest Electrolux Ergorapido EER7ANIMAL. Jest to tak cichy i poręczny,że mogę na spokojnie sprzątać jak mój synek smacznie sobie śpi. A do tego ma zamontowany specjalny przycisk do czyszczenia szczotki i nie trzeba tego robić ręcznie

 by Marta

Ja z kolei zastanawiam się nad dwoma, jest dość duża różnica w cenie a nie wydaje mi się, ze jest duża różnica w funkcjach. Może ktoś wie czy się różnią i czy jest sens faktycznie dopłacać do tego droższego?? Bo póki co Philips spełnia moje oczekiwania, i jestem przychylna temu odkurzaczowi, ale wiadomo może ktoś używa jeszcze i wypowie się więcej na jego temat.

 by Jadwiga

Tak, prawdę mówiąc, to nie znam się na odkurzaczach, ale gdy dostałam od rodziców w prezencie Philipsa zaskoczyła mnie przyjemność sprzątania z jego pomocą. Nie wiedziałam, że istnieją takie automaty o tak dużej ilości funkcji. Jest wyjątkowo wydajny i posiada dużą zwrotność, dzięki czemu wszędzie nim mogę dotrzeć. Musicie sami się przekonać, jak działa.

 by Elwira

Jestem ciekawa opinii o takim odkurzaczu pionowym. Jak się go użytkuje , czy jest wygodniejszy od tego zwykłego? Czy nie jest za ciężki żeby pchać go przed sobą? Czy wszędzie dojdzie bo jednak mała szczoteczka w zwykłym odkurzaczu to się wciśnie w każdy zakamarek. Może ktoś kto ma już doświadczenie z tym odkurzaczem wypowie się na ten temat ?

 by riri

Gdzie kupilas?

 by ola

Wygląda całkiem sensownie i design bardzo ładny.