Płyta indukcyjna na 230V z wtyczką do gniazdka to specjalnie wyselekcjonowane płyty, które na tle innych wyróżniają się nie tylko funkcjonalnością, wydajnością i oszczędnością, ale także stosunkiem ceny do jakości. Produkty, które przedstawiamy poniżej pochodzą z różnych półek cenowych, przez co każdy znajdzie urządzenie na swoją kieszeń.

Ranking powstał w oparciu o najmniej awaryjne płyty indukcyjne oraz te, które wyróżniały się bardzo wysokim współczynnikiem pozytywnych opinii. Wszystkie płyty dostępne są do kupienia na terenie Unii Europejskiej jak i za granicą. Sprawdź koniecznie sekcję płyta indukcyjna opinie by dowiedzieć się gdzie szukać opinii.

Nie przedłużając dłużej, zapraszamy od zapoznania się z naszymi propozycjami i do wybrania tej jednej płyty, która będzie nam towarzyszyć przez długie lata.

Ranking dobrych płyt indukcyjnych z 2024 roku

Pierwsze miejsce, czyli najlepsza płyta indukcyjna to produkt firmy Bosch

płyta indukcyjna opinie

Zwycięzca naszego rankingu, czyli BOSCH PIE631FB1E płyta indukcyjna to urządzenie, które zadowoli wszystkie panie domu. Wszystko to za sprawą wielofunkcyjności oraz jakości urządzenia. Płyta indukcyjna w kolorze czarnym ze szlifem ozdobnym z przodu pozwala na komfortowe gotowanie w każdych warunkach.

Prezentowana płyta indukcyjna ma wymiary 59 cm szerokości oraz 52 głębokości. Płyta posiada bardzo intuicyjny panel sterowania, który pozwala wybrać preferowane strefy gotowania ponad to możemy w prosty sposób ustawić poziom mocy na taki, który sprosta naszym oczekiwaniom.

Warto zwrócić uwagę na wskaźnik zużycia energii, który pozwala nam na bieżąco sprawdzać zużycie prądu. Wysoki poziom bezpieczeństwa zapewnia strefa ochronna, dzięki której płyta nie nagrzewa się w miejscach, w których byśmy tego nie chcieli.

Z dodatkowych funkcji, o których warto wspomnieć to przede wszystkim timer, który pozwalał ustawić działanie danego obszaru płyty na wybrany przez siebie czas. Prezentowany model oferuję także funkcję Quick start, a także rozpoznawanie wielkości i obecności naczynia, co pozwoli skutecznie oszczędzać energię elektryczną.

R

Zalety

 • łatwość czyszczenia
 • łatwość sterowania
 • prosty montaż
 • wydajność i oszczędność
 • funkcjonalność
Q

Wady

 • cena

Jeżeli nie nasz zwycięzca to koniecznie sprawdź miejsce 2

płyty indukcyjne ranking

Płyta indukcyjna Electrolux EHH6240ISK pozwala na szybkie i oszczędne gotowanie, duszenie czy smażenie. Płyta posiada specjalnie zaprojektowane pola Booster, które pozwalają nie tylko szybko nagrzać powierzchnię, ale także osiągnąć maksymalna moc w krótkim czasie.

W płycie Boscha otrzymujemy także funkcje automatycznego podgrzewania, funkcja ta idealnie sprawdza się do podgrzewania potraw minimalizując tym samym ryzyko przypalenia.

Płyta, którą prezentujemy nie bez powodu zajmuje drugie miejsce w rankingu płyt indukcyjnych. Model ten gwarantuje wysoki poziom bezpieczeństwa dzięki blokadzie przed przypadkowym uruchomieniem.

Wymiary płyty to 59 x 6 x 52 cm, natomiast ubarwienie płyty jest czarne. Urządzenie oferuje aż cztery punkty grzewcze o różnych wymiarach. Obsługa jest banalnie prosta, sterujemy dotykowo za pomocą sensorów na płycie grzewczej. Warto wspomnieć o wysokiej mocy urządzenia, która zapewnia gotowaniem na najwyższym poziomie. Materiał, z którego wykonana jest płyta jest niebywale odporny na zadrapania i uszkodzenia, przez co z pewnością posłuży nam przez wiele lat.

R

Zalety

 • cena
 • łatwość obsługi
 • kultura pracy
 • łatwość czyszczenia
Q

Wady

 • ergonomia pól grzewczych
 • dostępność

Jeszcze nie wiesz jaka płyta indukcyjna będzie najlepsza? Sprawdź produkt firmy Amica

jaka płyta indukcyjna

Płyta indukcyjna AMICA PI6540PTU to przede wszystkim komfort i bezpieczeństwo. Urządzenie to ma funkcję blokada przed przypadkowym uruchomieniem płyty. Wyjątkowo posiada wskaźnik ciepła resztkowego, wskaźnik ten poinformuję użytkownika o tym, czy dany palnik dalej jest nagrzany.

Na komfort korzystania z tej płyty wpływa przede wszystkim Timer, który pozwala zaprogramować długość gotowania. W zestawie otrzymujemy także minutnik, dzięki któremu już nigdy nie rozgotujemy naszej potrawy.

Model ten posiada funkcję znane nam z poprzednich miejsc rankingu. Mowa tutaj o funkcji Booster, dzięki której możemy przygotowywać potrawy szybciej poprzez maksymalną moc grzania. Bardzo przydatnym dodatkiem może być funkcja automatycznego utrzymywania ciepła. Płyta indukcyjna wykończona jest ceramiczne.

Wymiary urządzenia to prawie 58 cm szerokości 52 cm głębokości oraz 5,5 cm wysokości. Gwarancja oferowana przez producenta obejmuje okres 24 miesięcy bez możliwości jej wydłużania. Według opinii model ten nie jest awaryjny i cechuje się wytrzymałością, przez co bez problemu posłuży nam przez długie lata.

R

Zalety

 • funkcjonalność
 • cena
 • łatwość czyszczenia
Q

Wady

 • wielkość pól
 • wykonanie płyty od spodu

Miejsce 4 to z pewnością więcej niż dobra płyta indukcyjna

płyty indukcyjne opinie

Płyta indukcyjna Whirlpool ACM 816 BA pozwala na szybsze i znaczącą oszczędniejsze gotowanie. Wszystko to dzięki temu, że nagrzewa naczynie znajdujący się na płycie, a nie całą powierzchnię płyty.

Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest funkcja Flexi Cook, która pozwala połączyć ze sobą wybrane strefy grzania. Takie rozwiązania ułatwiają nam gotowanie w większych w garnkach czy patelniach. Urządzenie ma funkcję automatycznego ustawienia mocy, zapewniając idealna temperatura dla gotowanego dania. Płyta Whirlpool ma 58 cm szerokości 51 głębokości oraz wysokość 5,6 cm.

Urządzenie posiada szereg funkcji dodatkowych takich jak na przykład Timer, który pozwala wybrać długość gotowania na wskazanym polu. Dodatkowo możemy i wybrać poziom mocy dla poszczególnych miejsc na płycie.

Gdy mowa o bezpieczeństwie warto zwrócić uwagę na funkcję zabezpieczającą przed przypadkowym uruchomieniem. Funkcje ta odgrywa istotną rolę przede wszystkim w domu z dziećmi.

Gwarancja realizuje autoryzowany serwis producenta, okres gwarancji obejmuje 24 miesiące i może miech charakter door to door.

R

Zalety

 • łatwość czyszczenia
 • proste sterowanie
 • funkcjonalność
 • wygląd
Q

Wady

 • wysoka cena
 • dostępność

Zdecydowanie warto sprawdzić Płyta 70cm AEG S-FIT IKE74471IB

Nowoczesna płyta indukcyjna z możliwością licowania IKE74471IB to uniwersalne urządzenie do pracy w kuchni. Odpowiednia wielkość płyty oraz nowoczesny i jednocześnie prosty design zapewnia optymalne i wygodne korzystanie z urządzenia podczas codziennego gotowania. Do każdego produktu polski producent dołącza płytę żeliwną gratis, która doskonale wspiera bazową płytę indukcyjną.

Produkt wykonany w Polsce cechuje się nowoczesnym wyglądem, jak również uniwersalnym charakterem. Dzięki powierzchni 70 cm przedmiot doskonale uzupełnia kuchnię urządzoną w dowolnym stylu. Obecność dużego pola o wymiarze 24 cm umożliwia smażenie i gotowanie w różnej wielkości naczyniach, a cztery mniejsze pola mogą być stosowane jednocześnie.

Urządzenie gwarantuje łatwą obsługę, nie tylko dzięki prostemu i intuicyjnemu interfejsowi dotykowemu, ale również z uwagi na obecność licznych opcji dodatkowych. Do tych najbardziej przydatnych w codziennym gotowaniu należy timer, wskaźnik ciepła szczątkowego, jak również możliwość sterowania okapem podczas pracy płyty indukcyjnej.

Płyta indukcyjna oferuje również możliwość korzystania z trybu automatycznego gotowania. Pamiętajmy natomiast, że jest to dosyć drogi produkt, a dodatkowo nie można zakupić mniejszego rozmiaru.

R

Zalety

• Nowoczesny i prosty wygląd produktu;
• Możliwość gotowania w różnych naczyniach;
• Funkcja automatycznego gotowania;
• Mnogość dodatkowych opcji.
Q

Wady

• Wysoki koszt zakupu urządzenia;
• Brak możliwości zakupu mniejszej płyty.

Kolejny ciekawy wybór to PŁYTA INDUKCYJNA BEKO HI164400ATB 230/400V;7,2kW

Prosta płyta indukcyjna do zabudowy od firmy BEKO to uniwersalna propozycja do współczesnej kuchni. Urządzenie o szerokości 60 cm idealnie mieści się w większości blatów kuchennych, a klasyczny wygląd umożliwia dopasowanie płyty do pomieszczenia urządzonego w dowolnym stylu. Nowoczesna płyta została stworzona przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii, co czyni z niej produkt godny zainteresowania.

Wielozadaniowy produkt BEKO HII64400MT sprawdza się doskonale w przypadku gospodarstwa domowego z małym dzieckiem. Wynika to z faktu zastosowania dodatkowego zabezpieczenia w postaci blokady przed dziećmi, która uniemożliwia maluchowi samodzielne włączenie płyty.

Do stworzenia przedmiotu zastosowano nowoczesne rozwiązania technologiczne, dzięki czemu urządzenie pracuje w trybie energooszczędnym. Dzięki automatycznej regulacji wentylatora można z łatwością dostosować moc podmuchu powietrza do aktualnie przygotowywanej potrawy.

Płyta posiada szereg funkcji ułatwiających codzienne gotowanie. Do tych najważniejszych należy booster, czyli opcja szybkiego nagrzewania, jak również łatwy w obsłudze panel dotykowy. Dzięki temu, iż płyta nie nagrzewa się podczas pracy, produkt jest łatwy w pielęgnacji i czyszczeniu.
Niestety, niewielka ilość funkcji, a także klasyczne rozmieszczenie może nie przypaść każdemu do gustu.

R

Zalety

• Uniwersalny rozmiar urządzenia;
• Obecność zabezpieczenia przed dziećmi;
• Atrakcyjna cena zakupu;
• Łatwa w pielęgnacji i czyszczeniu.
Q

Wady

• Ograniczona ilość dodatkowych funkcji;
• Klasyczne rozmieszczenie powierzchni grzewczych.

Płyta indukcyjna BOSCH PVW851FB5E to z pewnością jedna z droższych, aczkolwiek lepszych alternatyw

Bosch PVW851FB5E to profesjonalna płyta indukcyjna do zabudowy o nietypowym wymiarze i designie. Produkt sterowany dotykowo sprawdza się zarówno przy częstym, jak również sporadycznym gotowaniu. Urządzenie nagrzewa się wyłącznie w wyznaczonych miejscach, a możliwość jednoczesnego połączenia ze sobą pracy kilku z nich sprawia, iż gotowanie staje się proste, łatwe i przyjemne.

Płyta indukcyjna 80 cm Bosch to propozycja dla osób wymagających nie tylko nowoczesnego wyglądu, ale przede wszystkim wysokiej funkcjonalności. Urządzenie oferuje szereg opcji ułatwiających wykonywanie czynności w kuchni, takich jak funkcja automatycznego gotowania czy wskaźnik ciepła resztkowego.

Produkt zawiera aż 5 powierzchni grzewczych, dzięki czemu możliwym jest jednoczesne wykonywanie wielu czynności. Mnogość dodatkowych funkcji, takich jak timer czy booster sprawiają, że osobie gotującej znacznie łatwiej jest kontrolować wszystkie procesy, które mają miejsce podczas pracy.

Płyta indukcyjna o szerokości 80,2 cm i głębokości 52.2 cm sprawdza się doskonale w aktywnej kuchni. Wysoka cena jest adekwatna do nowoczesnego desingu oraz licznych udogodnień, które oferuje produkt. Jest to jednak bardzo drogie rozwiązanie, a dodatkowo musimy pamiętać o rozmiarze płyty, który jest niestandardowy.

R

Zalety

• Duża powierzchnia robocza płyty;
• Nowoczesny wygląd urządzenia;
• Mnogość dodatkowych funkcji;
• Łatwa w czyszczeniu i pielęgnacji.
Q

Wady

• Niestandardowy rozmiar płyty;
• Wysoka cena urządzenia.

Przedostatnie miejsce to z pewnością ciekawy wybór ze średniej półki cenowej

jaką płytę indukcyjną wybrać

Nowoczesna płyta indukcyjna Samsung NZ64H37070K to urządzenie, które pozwoli ci gotować szybko bezpiecznie i przede wszystkim oszczędnie.

Płyta grzewcza indukcyjna posiada aż cztery pola grzewcze wraz z uwzględnieniem funkcji Booster. Płyta wykonana została ze szkła ceramicznego, posiada wbudowane wyświetlacz cyfrowy, który ułatwia nawigowanie urządzeniem.

Wymiary płyty to 59 cm szerokości 57 mm wysokości oraz 52 cm głębokości. Niezwykle istotną rolę odgrywają systemy zabezpieczenia, jakie znajdziemy w oferowanym produkcie. Po pierwsze ciepło jest wytwarzane tylko w miejscu, w którym znajduje się naczynie. Takie rozwiązanie minimalizuje ryzyko poparzenia się przy przypadkowym kontakcie z płytą.

Dodatkowo mamy tutaj blokadę zabezpieczającą przed przypadkowym uruchomieniem przez dzieci. Kolejną funkcją jest Quick stop pozwala ona na wyłączenie jednym dotknięciem wszystkich stref gotowania.

Obsługa urządzenia jest prosta a regulacja mocy intuicyjna. Wszystko odbywa się za sprawą regulatora typu Slider, które przy przeciągnięciu palcem natychmiast zmienia poziom danej strefy gotowania. Płyta indukcyjna objęta jest 24-miesięczną gwarancją realizowana przez autoryzowany serwis.

R

Zalety

 • funkcjonalność
 • wydajność
 • regulator typu slider
 • system child lock
Q

Wady

 • cena

Jeszcze nie widzisz płyty dla siebie? Sprawdź ostatnią pozycje w rankingu

najlepsza płyta indukcyjna

Kolejna płyta indukcyjna, która zasługuje na twoją uwagę to Siemens EH651FFB1E. Płyta ta o wadze 14 kg ma wymiary 59 cm szerokości, 52 cm głębokości oraz 5 cm wysokości. Produkt marki Siemens posiada 4 pola grzewcze, sterowane za pomocą panelu dotykowego umieszczonego z przodu płyty.

Urządzenie za pomocą sygnałów dźwiękowych informuje nas o uruchomieniu programu. Dodatkowo przejrzysty wyświetlacz pozwala nam na bieżąco korygować moc danego pola. Model ten charakteryzuje się przede wszystkim prostą obsługą poprzez sterowanie dotykowe Touch Slider.

Na wysoki poziom bezpieczeństwa bez wątpienia wpływa technologia Power induction. Oznacza to, że ciepło dostarczana jest bezpośrednio do naczyń przez cewki indukcyjne bez konieczności podgrzewania całej płyty grzewczej. Przekłada się to stanowczo na długość nagrzewania i oszczędność.

Z dodatkowych funkcji warto zwrócić uwagę przede wszystkim na timer, który pozwoli nam monitorować długość gotowania dla danego pola grzewczego. Oczywiście w urządzeniu nie mogło zabraknąć funkcji power boost, która zwiększa moc do nawet 50%.

R

Zalety

 • ciekawy wygląd
 • łatwa obsługa
 • szybkie czyszczenie
 • wykonanie
 • jakość użytych materiałów
Q

Wady

 • wysoka cena
 • dostępność

Dla kogo płyta indukcyjna?

Płyta indukcyjna to z pewnością sprzęt warty uwagi każdego, kto lubi przesiadywać w kuchni i gotować. Warto jednak wiedzieć, dla kogo to urządzenie szczególnie się nada.

Zacznijmy od tego, że płyty indukcyjne to świetna alternatywa dla standardowych kuchenek, które już dawno wyszły z mody. Płyty indukcyjne pozwalają nam zaoszczędzić – nie tylko na energii elektrycznej, ale także na czasie.

Płyta pozwala nam cieszyć się posiłkiem znacząco szybciej niż w przypadku standardowej kuchenki. Wszystko za sprawa wielu ustawień mocy oraz trybu Booster. Urządzenia, o których dziś mowa, są o wiele bezpieczniejsze niż standardowe kuchenki gazowe. Ryzyko poparzenia się w przypadku takiej płyty jest minimalizowane dzięki implementacji zaawansowanych systemów blokady czy podgrzewania tylko miejsc w których znajduje się naczynie.

Czyszczenie – jakże istotny aspekt, który często sprawia kłopot każdej pani domu. Standardowe kuchenki są ciężkie w utrzymaniu czystości. Sytuacja zmienia się jednak znacząco w przypadku płyt indukcyjnych a o tym rozpiszemy się w dalszej części artykułu.

dobra płyta indukcyjna

 indukcyjne białeCzyszczenie płyt indukcyjnych

Płyty indukcyjne to świetne urządzenia, które gwarantują szybkie przygotowanie potraw. Wiele osób zadaje sobie pytanie jak skutecznie czyścić płyty indukcyjne. Na to pytanie postaramy się Wam odpowiedzieć. Jeżeli zawartość garnka wykipi to koniecznie zareaguj od razu – odstaw naczynie i usuń przywierające resztki do płyty wilgotną sieweczką. Jeżeli jednak nie możemy zareagować od razu to warto zaopatrzyć się w specjalny skrobak.

Produkt ten jest ogólnodostępny w większości sklepów, często jest także dołączany w zestawie z płytą indukcyjną. Po wystygnięciu pola grzewczego użyjmy skrobaka i delikatnie usuńmy ciężko przypalone elementy. Po zeskrobaniu zbierzmy zawartość mokrą ściereczką a następnie umyjmy specjalnym środkiem do czyszczenia takich powierzchni.

Środki takie jak mleczko, płyn do naczyń, mydło w płynie czy ocet świetnie spiszą się w walce z zabrudzeniami. Z tymi radami bez problemu poradzisz sobie z każdym rodzajem zabrudzeń na Twojej nowej płycie indukcyjnej.

Co charakteryzuje najlepszą płytę indukcyjna?

Na rynku pojawia się coraz więcej płyt indukcyjnych, producenci starają się wprowadzać coraz to nowsze technologie. Płyty indukcyjne pozwalają w krótkim czasie przygotować posiłek gwarantując przy tym bezpieczeństwo i oszczędność energii elektrycznej. Jak zatem poznać czy dana płyta indukcyjna będzie nam odpowiadać?

Wystarczy skupić się na kilku kluczowych elementach, które sprawią, że dokonamy dobrego wyboru. Najistotniejsze w przypadku zabudowy wydaje się rozmiar płyty. Warto zapytać się specjalisty lub wymierzyć na własną rękę maksymalną szerokość i głębokość płyty.

Na rynku znajdziemy płyty o różnych głębokościach i szerokościach warto jednak wiedzieć, że wiąże się to przede wszystkim z mniejszą ilością pól grzewczych. Co do samych pól należy sprawdzić jak rozłożone są na płycie. Niektóre modele bowiem potrafią być problematyczne ze względu na złe rozplanowanie ergonomiczne.

Najczęściej kupowane są płyty indukcyjne z czterema miejscami grzewczymi, kolejne również popularne najczęściej stosowane w kawalerkach to płyty indukcyjne z dwoma polami grzewczymi, które z reguły są także wiele tańsze.

Sterowanie i wygląd

Sterowanie płytą indukcyjną nie jest tak problemowe jakby mogło się wydawać. Płyty bowiem z reguły sterowane są dotykowo. Sterowanie sensorowe ma swoje plusy i minusy jednak znacząco przeważają plusy.

W przypadku płyt indukcyjnych sterowanie takie jest proste i intuicyjne, pozwala nam dostosować moc na wskazanym przez nas polu grzewczym. Stosowanie panelu dotykowego poprawie także znacząco wygląd płyty oraz ułatwia czyszczenie.

Większość płyt zaprojektowana jest ze szkła ceramicznego przez co powierzchnia jest gładka i łatwa w utrzymaniu czystości o czym dowiesz się szczegółowo w dalszej części artykułu. Dodatkowo świetnie się prezentuje i z pewnością wpasuje się w wygląd każdej, nowoczesnej kuchni.

Na rynku dostępne są najlepsze płyty indukcyjne białe bez ramkowe jak i z ramkami, w zależności od naszego wyboru blat z płytą będzie prezentować się inaczej. Płyty z reguły dostępne są w czarnych barwach jednak na rynku pojawiają się też inne kolory, które mogą stanowić ciekawą alternatywę dla podstawowego koloru.

Funkcje dodatkowe płyt indukcyjnych

Płyty indukcyjne mogą oferować szereg przydatnych funkcji. Pierwsza niezwykle ważna jest funkcja Booster. Stworzona została przede wszystkim dla osób, które często potrzebują w krótkim czasie podgrzać wcześniej przygotowane danie. Dodatkowo funkcja ta służy do przyspieszania procesu gotowania czy smażenia.

Kolejną istotną funkcja jest stop, oferuje ona bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa. Wspomniana funkcja pozwala jednym przyciskiem wyłączyć wszystkie aktywne pola grzewcze. Pozwala to nie tylko zachować bezpieczeństwo w kuchni, ale także wyłącza pola przy nagłych sytuacjach skutecznie obniżając temperaturę pól tak by nic nie przywierało.

Najpopularniejszy jest jednak Timer z pomocą którego dopilnujemy dania w taki sposób by było przygotowane idealnie. Timer, czyli po prostu zegar pozwoli ustawić czas gotowania na wskazanym przez nas polu, przez co my możemy odetchnąć i cieszyć się pysznym posiłkiem. Producenci oferują także funkcje rozpoznawania wielkości naczynia, gwarantuje to nie tylko niskie zużycie energii ale także bezpieczeństwo.

Płyty indukcyjne opinie

Opinie to kolejny element, o którym nie możemy zapomnieć. Dzięki opiniom w krótkim czasie zweryfikujemy działanie danego modelu. Opinie dzielimy na sponsorowane, zwykłe oraz specjalistyczne.

W pierwszej kolejności skupmy się na specjalistycznych, które wystawione mogą być przez osobę z duża wiedza w danej kategorii. Opinie takie możemy znaleźć na forach o danej tematyce oraz na social mediach takich jak np. YouTube.

Następnie sprawdźmy opinie zwykłych użytkowników, skupiając się przede wszystkim na wypunktowanych wadach i zaletach. Najmniej rzetelne okazują się być opinie sponsorowane, w tym przypadku bowiem twórcy recenzji w 99% zachęcają do zakupu produktu skupiając się jedynie na pozytywnych aspektach urządzenia. Takie opinie nie odzwierciedlają rzeczywistości i należy ich unikać.

Dobrym miejscem w poszukiwaniu opinii może okazać się internetowa porównywarka cen gdzie znajdziemy odnośniki do wszystkich sklepów oferujących dany model płyty indukcyjnej. Z tego miejsca już krótka droga do znalezienia interesujących nas opinii.

Gwarancja

Kupujący standardowo otrzymuje od sprzedawcy gwarancję na okres 2 lat od dnia zakupu. Zdarza się jednak, że oferowana jest gwarancja producenta, co daje nam różne możliwości. W przypadku uszkodzenia płyty możemy zwrócić ja na gwarancję by producent mógł ocenić jak powstało uszkodzenie i czy było spowodowane niewłaściwym stosowaniem. Istnieje wiele możliwości bowiem gwarant może wymienić towar na nowy, zwrócić cenę całkowitą lub po prostu naprawić usterkę.

Koniecznie przy zakupie sprawdzmy jaki charakter ma oferowana gwarancja; może być ona door to door (co oznacza, że kurier oraz koszty pokrywa producent) oraz gwarancja standardowa, która wiąże się z kosztami ze strony kupującego.

Niektóre firmy oferują wydłużenie gwarancji bądź dodatkową formę, która uwzględnia uszkodzenia mechaniczne. Według naszych specjalistów warto inwestować w taka gwarancję. Należy jednak liczyć się z kosztami, które wynosić mogą nawet 30% wartości całkowitej. Po więcej informacji należy udać się do sklepu, w którym kupujemy płytę by uzyskać szczegółowe informacje na temat gwarancji.

Cena

Cena płyty indukcyjnej to z pewnością niezwykle istotny aspekt, który musimy brać pod uwagę przy wyborze sprzętu do naszej kuchni. Na pewno zastanawiacie się czy zakup taniej płyty jest możliwy i czy takie urządzenie sprosta naszym potrzebom. Z doświadczenia wiemy, że na rynku jest wiele niedocenionych modeli, które oferują wiele przy zachowaniu niskiej ceny.

Świetny stosunek ceny do jakości oferują produkty, które wypunktowaliśmy w naszym rankingu płyt indukcyjnych. Na pewno widać na pierwszy rzut oka pewną zależność bowiem produkty znanych marek przyjdzie nam zapłacić trochę więcej.

Czasem zdarza się, że cena jest nieadekwatna do oferowanej jakości jednak w przypadku tych marek ten problem nie występuje. Na końcową cenę wpływa wiele aspektów, na niektóre mamy wpływ bądź możemy przewidzieć spadek ceny.

Często dzieje się tak przy wprowadzeniu przez producenta nowej odsłony płyt indukcyjnych bądź podczas wyprzedaży np. świątecznej czy Black Friday. Jest to idealny moment na zakup dlatego warto czasem wstrzymać się z zakupem.

płyta indukcyjna opinie

Podsumowanie

Przechodząc do podsumowania warto podkreślić jak dużą uwagę poświeciliśmy tej kategorii mając na uwadze wasze prośby. Podczas tworzenia rankingu zaczerpnęliśmy wiele wiedzy oraz posługiwaliśmy się poradami specjalistów RTV i AGD.

W rankingu zaprezentowaliśmy urządzenia, które znacząco wyróżniały się na tle konkurencji wieloma parametrami. Jesteśmy przekonani, że dzięki temu zestawieniu znajdziesz płytę, która spełni Twoje najskrytsze oczekiwania i będzie Ci służyć przez wiele lat.

Mamy nadzieję, że szczegółowe opisy funkcjonalności i wydajności wraz z uwzględnieniem wyglądu, wad i zalet pomogą Ci dokonać rozsądnego wyboru. Jeżeli jednak masz dla nas propozycje jak możemy polepszyć nasz serwis to nie zwlekaj i zostaw nam sugestię odnosząc się do płyty indukcyjne ranking.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Płyty indukcyjne
Average rating:  
 7 reviews
 by Gieniu

Bosch ma może dużo dobrego sprzętu, ale na ogół nic od nich nie jest tanie. Nic dziwnego, bo ich "zamienniki" są często najlepsze, tak samo sprzęty. No i płaci się za markę.

 by WIKTORIA

Dla mnie dobra płyta indukcyjna musi być przede wszystkim dobrze zabezpieczona przed przepaleniem i przypaleniem. To dla mnie podstawa.

 by rania

Powiem szczerze, że mi się podoba ta Whirlpoola, ale mówicie, że słabo z dokupieniem się? Muszę popytać w sklepach stacjonarnych, co z tego będzie.

 by malina

Bardzo dobry poradnik. Nigdzie nie ma tak szczegółowych porównań. Z Wami na pewno dobrą płytę wybiorę.

 by Hanka

U mnie w bloku ze względu na przepisy można mieć jedynie maszynki na prąd. Nie jest to eko rozwiązanie, ale teraz wiem, a jaką wymienić moją 2 - palnikową płytę. Czuję, że to będzie Elektrolux.

 by Ninka

Długo szukałam dobrej płyty i dopiero ten ranking pokazał kilka fajnych

 by Jack

Zakupiona i na razie działa Samsung!