Ile razy przydarzyła Ci się sytuacja, w której chciałeś schować coś do swojej zamrażarki, jednakże okazywało się, iż jest ona zbyt zastawiona i oblodzona, aby zmieścić jakikolwiek dodatkowy pojemnik. Z pewnością sytuacja ta nieraz miała miejsce w Twoim domu, a w efekcie zmuszała Cię do czasochłonnego rozmrażania, usuwania oblodzenia, a także czyszczenia zamrażarki, jak i lodówki po to, by mogła ona nie tylko lepiej funkcjonować, ale także, by mogła pomieścić więcej produktów. Dlaczego, by więc nie pozbyć się tego problemu. Istnieje idealne rozwiązanie, które umożliwia uniknięcie pojawienia się szronu. Mowa tutaj o lodówkach z systemem No Frost. Pojawia się jednak podstawowe pytanie: jaka lodówka najlepsza jest na rynku?

Najlepsza lodówka No Frost w roku 2024

Poniżej prezentujemy specjalnie dla Państwa ranking lodówek No Frost wybranych przez nas produktów. Pozwolą one nie tylko na zapoznanie się z podstawowymi parametrami tego produktów, ale umożliwią także wybranie tego najlepszego rozwiązania.

Gdy liczy się nowoczesność wybierz SAMSUNG RB31FERNDBC?

lodówki no frost opinie

Rozwiązanie jakim jest lodówka SAMSUNG RB31FERNDBC, cechuje się zamrażarką umieszczoną w dolnej części. Interesujące jest to, że całość została tak zaprojektowana, aby jak najkorzystniej i najwydajniej zagospodarować całą przestrzeń. W efekcie więc stykamy się tutaj z między innymi łatwo wysuwanymi półkami i szufladami z pełnym wysuwem, czy też koszykami typu Grab‘n’Go. W efekcie uzyskujemy urządzenie, które jest bardzo elastyczne pod kątem rozmieszczenia poszczególnych jego elementów, pozwalając tym samym na schowanie do jego wnętrza różnej wielkości produktów. Samsung w tym przypadku daj nam nie tylko bardzo kompaktowy rozwiązanie, ale także bardzo energooszczędne, gdyż w stosunku do tradycyjnych kompresorów został tutaj zastosowany specjalny kompresor Samsung Digital Inverter Compressor, który dysponuje aż pięcioma cyklami pracy. W efekcie w znacznie mniejszym stopniu zużywa on energię elektryczną. Ponadto dzięki funkcji True No Frost mamy gwarancję pewności równomiernego rozprowadzenia chłodnego powietrza dzięki, czemu unikniemy przyklajania się bloków lodu na ścianach urządzenia. Można więc powiedzieć, że dostajemy tutaj lodówkę, która faktycznie godna jest uwagi, gdyż praktycznie nie ma żadnych wad. Potwierdzają to niezwykle pozytywne opinie klientów.

R

Zalety

 • duża pojemność;
 • elegancki wygląd;
 • wysoka jakość wykończenia;
Q

Wady

 • zbyt głośna praca;

Rozwiązania do designerskiej kuchni BOSCH KGN39KL35

jaka lodówka najlepsza

Gdy zależy nam na nietypowym i futurystycznym wyglądzie, nic nie sprawdzi się lepiej niż lodówka BOSCH KGN39KL35. Jej cechą charakterystyczną jest finezyjne oświetlenie LED, które po pierwsze nie zużywa dużo energii, a także nie ogrzewa samego urządzenia, a po drugie stwarza całkiem nową koncepcję oświetlenia wnętrz, powodując tym samym, że całość wygląda niezwykle ekstrawagancko. Oprócz tego w tym rozwiązaniu zastosowano szereg nowoczesnych technologii. Mowa tutaj między innymi o funkcji Fresh Sense, która pozwala na optymalizację temperatury pod kątem umieszczonych produktów. Innymi słowy, jest ona tak dobierana, by ciepłe produkty włożone do lodówki, nie ogrzały innych przetrzymanych już przedmiotów. Oprócz tego istnieje szereg funkcji, które umożliwiają między innymi usprawnienie pracy wentylatorów, dzięki czemu minimalizuje się wahania temperatury, czy też zwiększa ochronę założonych włożonych przed rozmrożeniem, po włożeniu innych cieplejszych produktów. Dodatkowo ciekawostką jest funkcja Airfreshfilter pozwalająca na neutralizowanie zapachu z lodówki, jak i niszczenie bakterii. Tym samym zwiększa to jakość przechowywanych pokarmów. Ostatecznie zyskujemy bardzo ciekawe rozwiązanie, które sprawdzi się w szczególności dla osób lubiących gotować.

R

Zalety

 • ekskluzywny wygląd;
 • skuteczne niwelowanie bakterii;
 • posiada rolki przy tylnej ścianie lodówki umożliwiając łatwiejsze przemieszczanie;
Q

Wady

 • pozostają odciski na budowie;
 • bardzo głośna praca;

Gdy zależy nam na prostocie INDESIT LI7FF 2WSB

najlepsza lodówka no frost

Lodówka INDESIT LI7FF 2WSB to idealne rozwiązanie, które sprawdzi się w szczególności dla osób poszukujących prostych i minimalistycznych rozwiązań. Stykamy się tutaj ze 188 litrami pojemności (mowa o samej lodówce), a także wbudowanym systemem No Frost, który uniemożliwia pojawianie się szronu na wewnętrznych ścianach lodówki. Oprócz tego klasa energooszczędna tego urządzenia to A++ pozwalająca zarówno na ochronę zdrowia środowiska, jak i domowego budżetu. Oprócz funkcji chroniącej przed niepotrzebnym rozmnażaniem produkt ten nie został wyposażony w żadne dodatkowe elementy, skupiając się na minimalizmie. W efekcie więc uzyskujemy bardzo proste i skuteczne rozwiązanie, które idealnie sprawdza się w tym co ma robić, czyli w przechowywaniu żywności. Jest zgrabna, kompaktowa i srebrn,a dzięki czemu idealnie wkomponuje się do większości wystrojów kuchni.

R

Zalety

 • jakość wykończenia;
 • prostota użytkowania;
Q

Wady

 • głośna praca;
 • bardzo często się psuje;

Klasyczne rozwiązania BEKO RCNA305K20W

ranking lodówek no frost

Lodówki od firmy Beko to klasa sama w sobie. Nic więc dziwnego, że produkty jakim jest BEKO RCNA305K20W również idealnie wkomponuje się w nasze codzienne potrzeby. Stykamy się tutaj z najwyższą klasę energetyczną, a także funkcją szybkiego mrożenia, dzięki czemu nowo włożone pożywienie będzie mogło być dłużej przechowywane. Oczywiście standardowo posiada także funkcję No Frost, która uniemożliwia powstawanie szronu na ścianach lodówki, jak i zamrażarki tym samym uniemożliwiając zmniejszenie wydajności. Ciekawym rozwiązaniem jest rozmieszczenie oświetlenia LED, które daje nie tylko eleganckie wrażenie, ale także pozwala na dobre oświetlenie wnętrza tego urządzenia. W efekcie wszyscy nocni podjadacie, z pewnością będą zadowoleni. Oprócz tego zastosowano tutaj przezroczyste szuflady zamrażalnika tak, aby móc doskonale zauważyć, jakie przedmioty znajdujące się w środku bez potrzeby ich wyciągania. W efekcie stykamy się więc tutaj z bardzo praktycznym i kompaktowym rozwiązaniem, które z pewnością znakomicie odnajdzie się w naszej kuchni i usprawni codzienne gotowanie.

R

Zalety

 • cicha praca;
 • dużo pojemność;
 • energooszczędność;
Q

Wady

 • niska jakość użytych materiałów;

Gdy chcemy być elastyczni AMICA FK2695.2FTX

lodówki no frost opinie

Lodówka AMICA FK2695.2FTX to rozwiązanie skierowane w szczególności dla osób, którym zależy na elastycznym zastosowaniu poszczególnych półek, by móc pomieścić jak największą liczbę produktów. Wszystko to dzięki zastosowaniu technologii Flexi Space, a także wygodnym sterowaniem elektronicznym umożliwiający łatwe rozmieszczenie poszczególnych produktów, przy jednoczesnym zachowaniu odpowiedniego chłodzenia. Dodatkowo została ona wyposażona w funkcję No Frost, która nie pozwala na powstawanie bryłek lodu na ściankach, a także posiada specjalne komory, które umożliwiają przedłużenie świeżości ulubionych przysmaków. To jeszcze nie wszystko, gdyż zastosowano rozwiązania z hartowanego szkła, dzięki czemu nie musimy się obawiać o jego uszkodzenie. Wszystko to za sprawą dużej odporności na uderzenie. Interesujące jest to, że Amica umieściła także w swoim produkcie funkcję super chłodzenia, która pozwala na szybsze obniżenie temperatury produktów nowo włożonych do lodówki, by tym samym dłużej zachowały swoją świeżość.

R

Zalety

 • jakość wykończenia;
 • Wygoda użytkowania;
 • duża pojemność;
Q

Wady

 • brak informacji od klientów;

Lodówki No Frost opinie, czyli jak wybrać dobrą lodówkę?

Nie da się nie zauważyć, że lodówka stanowi serca każdej kuchni. Jakby nie patrzeć to właśnie tutaj przechowujemy wszystkie pokarmy i potrawy, jakie zostały przykładowo zakupione, lub wykonane przez nas, tym samym pozwalając na wydłużenie ich ważności. Kiedy zamierzamy zakupić nową lodówkę warto zastanowić się nad funkcjami, jakie powinna posiadać. Zacznijmy jednak od samego początku, to znaczy od rodzaju modeli, jakie są dostępne na rynku.

W praktyce mówimy o kilku rodzajach lodówek. Wyróżniamy więc lodówki: jednodrzwiowe (idealne dla singli), dwudrzwiowe (to są te najbardziej popularne z zamrażarką umieszczoną na dole lub górze), Side by Side (idealnie wpasowujące się w nowoczesne standardy), a także French Door (wersja premium lodówki Side by Side – ma więcej drzwi). Każde z tych rozwiązań jest specyficzne i cechuje się nie tylko nietypowym wyglądem, ale także wymiarami, dzięki czemu o wiele łatwiej będzie dopasować się do możliwości naszej kuchni.

jaka lodówka najlepsza

Oczywiście to nie wszystko, gdyż powinniśmy zwracać uwagę na to, z jaką klasą energetyczną się stykamy. Jakby nie patrzeć lodówka będzie pracowała przez ciągły czas (dosłownie non-stop) zużywając przy tym energię. W efekcie istotne jest to, aby posiadała najwyższą klasę energetyczną , by tym samym ograniczyć koszty, jakie będziemy ponosić. Może się okazać, ze wybrany przez nas model (choć był tani), to po dwóch latach użytkowania wygenerował te same koszta, co droższy odpowiednik.

Oprócz tego istotne jest także zwrócenie uwagi na aspekt, gdzie jest umiejscowiony zamrażalnik. Producenci w rou 2024 oferują 3 typy produktów, a mianowicie lodówki z dolnym zamrażalnikiem, z górnym zamrażalnikiem lub same zamrażalnik. W przypadku tego pierwszego rozwiązania, będącego tym najbardziej typowym, pozwala ono na zachowanie odpowiednich proporcji pod kątem pojemności lodówki do zamrażalnika. Ponadto jest ono również najwygodniejsze. Jednakże bardzo często można spotkać się również z drugim rozwiązaniem, które również będzie równie wydajne. Niemniej jednak w przypadku korzystania z lodówki będzie to od nas wymagało schylania się, co dla osób starszych może być się dużym utrudnieniem. Kiedy mówimy jutro o wyborze lodówki i o tym, że ciągle ona pracuje warto zwrócić uwagę na to jak hałasuje. Jakby nie patrzeć będzie ona będzie działała w nocy, a co za tym idzie może nam zakłócać spokojny sen. Dlatego też niezwykle istotne jest to, aby dobrać taki produkt, która charakteryzuje się cichą i odpowiednią pracą (chcesz wiedzieć więcej? Zajrzyj tutaj: https://www.morele.net/wiadomosc/jak-wybrac-lodowke-ktory-model-kupic-polecane-modele/296/).

Funkcje dodatkowe

Oczywiście oprócz podstawowych funkcji, jakie powinny spełniać lodówki warto także zwrócić uwagę na dodatkowe aspekty. O wiele lepiej sprawdzają się urządzenia, które posiadają oczywiście między innymi system no frost, (których jest głównym celem całego podsumowania), ale także umożliwiają wymuszoną cyrkulację powietrza, które gwarantuje dobre chłodzenie, czy też rozwiązania antybakteryjne, które uniemożliwiają powstawanie i rozwijanie się drobnoustrojów. Oprócz tego warto, aby nasza lodówka posiadała specjalne komory przeznaczone między innymi do nabiału, czy też innych półproduktów. Są to miejsca, w których możemy wydłużyć termin przydatności naszych pokarmów. Oczywiście możliwości jest wiele i im jest ich więcej w danym rozwiązaniu, tym mogą nam się bardziej przydać. Jeżeli dalej nie wiesz na co zwrócić uwagę przy wyborze lodówki, być może ten filmik wskaże Ci właściwą drogę: https://www.youtube.com/watch?v=UrvT2-OgRNY.

hospitality 3793946 1280

Słowo podsumowania, czyli najlepsza lodówka No Frost edycja 2024

Patrząc pod kątem propozycji, jakie przedstawiliśmy dla Państwa, a także porównując je w stosunku do tego czym powinna charakteryzować się najlepsza lodówka nie da przejść obojętnie wobec rozwiązania jakim jest AMICA FK2695.2FTX. Stykamy się tutaj z dobrym stosunkiem jakości do ceny, a także bardzo bogato wyposażonym rozwiązaniem, które daje nam wszystkie podstawowe funkcje, jakie powinna posiadać dobra lodówka z systemem No Frost. W efekcie możemy oczekiwać tego, że będzie ona nie tylko długo funkcjonowała, ale także da nam cichą pracę bez nadmiernych hałasu, przy jednoczesnym niskim zużyciu energii. Czego więc można chcieć więcej?

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaką lodówkę No Frost
Average rating:  
 8 reviews
 by Eliza Tyszkiewicz

Polecamy LODÓWKĘ MPM-253, mniej znana firma, ale już posiadam kilka urządzeń tego producenta i na prawdę super jakość. Lodówka Jak na razie sprawuje się idealnie. Nie słychać jej w ogóle. Bardzo pojemna. Polecam

 by Hubert

Kupiłem lodówkę z mpm jest fantastyczna, głęboka, idealna do zabudowy, nie wystaje przed szereg 🙂 Jest w pięknym czarnym kolorze unikatowym i cenę ma dobrą 🙂 Polecam

 by Milena

Kupiłam z mpm multidor 🙂 ładna, srebrna, działa mi bardzo cichutko, aż sama byłam w szoku. no i nie była najdroższa.

 by córcia

Moja mama bodajże kupowała z tydzień temu nową lodówkę, i jest to lodówka Boscha. w zasadzie nie myśleliśmy o nowej, aż to stara całkiem się rozleciała. i tak dobrze, że stało to się, teraz kiedy jeszcze jest zimno w nocy, niż gdyby stało to się latem w pełnym słońcu. 

 by rittta

Jak dla mnie jeśli chodzi o lodówki to przejrzałam sporo modeli i wybrałam model Amici. Ma no frost pełny, odszranianie, sporo funkcji jak szybkie mrożenie/chłodzenie, alarm etc. Do tego front w szkle czarnym wygląda znakomicie i jeszcze ma sterowanie sensorowe na ekranie na froncie. Super.

 by czapusia895

No właśnie żałuję, że kupiłam kiedyś jeszcze lodówkę bez No Frost, więcej świeżości warzywa i owoce mają, ale też się tak nic nie mrozi. I tak jestem zdziwiona, że wasze ranking wygrywa firma Samsung, a nie Amica bądź Beko. Wydawało mi się, że te dwie marki są jakby najczęściej spotykane z No Frost.

 by klasyk

Daję wam tylko 4 gwiazdki, dlatego że moglibyście w tym rankingu tak naprawdę umieścić około 20 lodówek, też nie byłyby wszystkie wymienione te, które warto zakupić. Wydaje mi się, że troszeczkę tutaj akurat  wam nie wyszło, ale nadal was kocham.

 by staromodna00

 Moja mama powtarza, że, dzisiejsza Amica to nie to samo co. Tak samo jak mieliśmy sprzęt firmy Polar, Mastercook, bądź stare niemieckie sprzęty, a teraz takiej jakości się już nie dostanie. Dzisiejszy sprzęt tak naprawdę nie jest nawet w połowie tak użyteczny, jak te stare lodówki. Wszystko szybciej się psuje.