Płyta indukcyjna 80 cm – ranking 2024

Płyty indukcyjne stały się niezwykle popularną alternatywą dla kuchenek gazowych oraz gazowych płyt grzewczych. Pozwalają na szybkie przyrządzenie posiłku, a jednocześnie są wygodne w obsłudze i łatwe w czyszczeniu. Wybór dużej płyty indukcyjnej nie jest jednak prosty i wymaga dokładnego przeanalizowania wielu różnych parametrów. Z naszym poradnikiem będzie to proste.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
PLYTA INDUKCYJNA BOSCH PVS 851FB5E 80 cm Czarna 1

BOSCH PVS 851FB5E

9.9

Średnia

Allegro Logo
 
empik logo
Plyta indukcyjna Electrolux EIV835 Slim Fit 80cm 1

Electrolux EIV835 Slim-Fit

9.8

Droga

Allegro Logo
 
empik logo
PLYTA indukcyjna 80 SAMSUNG NZ84J9770EK czarna 1

SAMSUNG NZ84J9770EK

9.7

Droga

Allegro Logo
 
empik logo
PLYTA indukcyjna 80 TCL TI77B5S1 CZARNA 1

TCL TI77B5S1

9.6

Tania

Allegro Logo
 
empik logo

Płyta indukcyjna 80 cm – opinie użytkowników

Poniżej znajdziesz opis kilku popularnych modeli płyt indukcyjnych, które są szczególnie chętnie wybierane przez innych użytkowników. Poszczególne sprzęty różnią się nie tylko generowaną mocą, ale także stosowanymi zabezpieczeniami i wsparciem dodatkowej technologii. Przeczytaj, jak wybrać płytę indukcyjną idealną dla siebie.

Płyta indukcyjna 80 cm do zabudowy Bosch

płyta indukcyjna 80 cm ranking

Dobra płyta indukcyjna 230v marki Bosch została pokryta wytrzymałym szkłem ceramicznym. Producent wyposażył ją w cztery pola grzewcze emitujące ciepło o różnym natężeniu (w tym jedno poszerzone pole grzejne). Maksymalna ilość wytwarzanej mocy wynosi 7400 W. Sensorowe sterowanie za pomocą dotykowego panelu zapewnia łatwą kontrolę nad wszystkimi opcjami i pozwala kontrolować na bieżąco stopień grzania przez każdy z palników. Wystarczy jedynie delikatnie dotknąć palcem czujników na obudowie. Możesz wybrać jeden z aż 17 poziomów mocy grzewczej.

Dzięki wbudowanej kontroli ciepła resztkowego minimalizujesz ryzyko oparzenia o płytę po jej wyłączeniu.

Płyta indukcyjna Bosch została wykorzystana w szereg nowoczesnych rozwiązań, które sprawiają, że korzystanie z niej to sama przyjemność. Opcja Booster dla wszystkich stref grzewczych pozwala uzyskać gwałtowny wzrost temperatury (kosztem zwiększonego poboru mocy). Dzięki temu możesz skrócić czas przygotowywania potraw do minimum, kiedy Ci się spieszy. Blokada rodzicielska daje możliwość ograniczenia możliwości manipulowania sprzętem, a nawet jego wyłączenie. Dzięki temu możesz być spokojny o bezpieczeństwo, kiedy w domu zostają dzieci lub osoby w podeszłym wieku. Z kolei czujnik zalania wykrywa rozlanie się cieczy na panel sterujący.

ok
 • wygodna obsługa,

 • elegancki wygląd,

 • wbudowana kontrola rodzicielska,

 • duża moc grzania.

nook
 • brak palnika typu WOK.

Płyta indukcyjna Electrolux

płyta indukcyjna 80 cm

Płyta indukcyjna marki Electrolux jest przykryta taflą eleganckiego, czarnego szkła wykończonego gładkim szlifem w konstrukcji bezramowej. Jej ponadczasowy wygląd doskonale sprawdzi się w każdym wnętrzu – zarówno klasycznym, jak i nowoczesnym. Dotykowy panel sterowania jest podświetlany, więc obsługa kuchni jest intuicyjna i łatwa nawet w ciemności.

Pięciopalnikowa strefa indukcyjna jest wyposażona w opcje Booster, która skraca do minimum cas podgrzewania palników i pozwala szybciej przygotować lub podgrzać jedzenie. Płyta automatycznie wykrywa obecność garnka na blacie grzewczym i uruchamia opcję grzania. Nie musisz nawet pamiętać o naciśnięciu przycisku. Łączna moc grzewcza wszystkich stref wynosi aż 10,1 kW i jest podzielona na pięć obszarów, z których każdy charakteryzuje się inną wydajnością i możliwością wybrania jednego spośród 14 stopni grzania.

Producent przewidział w tej kuchence dwie opcje zabezpieczające – blokadę ustawień, która zapobiega niekontrolowanemu zwiększeniu temperatury oraz ochronę przed dziećmi, pozwalająca na zablokowanie możliwości włączenia sprzętu.

Funkcje CleverHeat i EcoTimer pozwalają na obniżenie rachunków za prąd i lepsze gospodarowanie pozostałym ciepłem tak, aby nie produkować go niepotrzebnie. Z kolei opcje Bridge i Infinite automatycznie dopasowują powierzchnię grzewczą do rozmiaru garnka.

ok
 • wygodna instalacja,

 • rozbudowane funkcje dodatkowe,

 • automatyczne dopasowywanie stref grzewczych,

 • paliki szybko się rozgrzewają.

nook
 • brakuje palnika o średniej mocy (są duże lub małe).

Płyta indukcyjna Samsung

płyta indukcyjna 80 cm opinie

Czteropalnikowa płyta indukcyjna Samsung pokryta jest wytrzymałym szkłem ceramicznym w technologii bezramowej. Pola grzejne Virtual Flame mają łączną moc 11,3 kW i sterowane są za pomocą wygodnego magnetycznego pokrętła. Każdy palnik możesz ustawić na jeden z 15 poziomów mocy, w zależności od potrzeb.

Producent zastosował tutaj technologię Boost, która pozwala na szybkie zwiększenie mocy i skrócenie czasu podgrzania pól grzewczych,a tym samym krócenie czasu potrzebnego do przygotowania posiłku.

Opcja kontroli ciepła resztkowego pozwala na lepsze zarządzanie zgromadzoną energią i odpowiednio wczesne wyłączenie pól grzewczych. Dzięki temu nie dojdzie do przypadkowego przypalenia garnków lub patelni, a płyta zużywa mniej prądu. Sprzęt posiada także funkcję blokady, która zabezpiecza dzieci przed przypadkowym uruchomieniem płyty grzewczej. Be obaw możesz je zostawić sama w domu. Z płytą Samsung nic im się nie stanie w kuchni.

ok
 • duża moc grzewcza, aż 11,3 kW (z dodatkową opcją Boost),

 • wygodne i precyzyjne sterowanie,

 • kontrola ciepła resztkowego,

 • możliwość ustawienia timera z sygnałem dźwiękowym.

nook
 • wysoka cena.

 •  

Płyta indukcyjna 5 palnikowa TCL

płyta indukcyjna 5 palnikowa

Urządzenie marki TCL zostało wykonane w technologii bezramkowej i pokryte wytrzymałym szkłem ceramicznym w czarnym kolorze. Każde z pięciu pól grzewczych można ustawić na jeden z dziewięciu poziomów mocy (od 300 do 2000 Wat). Łączna moc wszystkich pól grzewczych wynosi 7,2 kW. Sprawną obsługę zapewnia precyzyjny i czytelny panel dotykowy, za pomocą którego łatwo włączysz wszystkie potrzebne opcje.

Producent wykorzystał tutaj funkcję szybkiego grzania, która pozwala na błyskawiczne podniesienie temperatury wybranych stref grzewczych i skrócenie czasu niezbędnego do przygotowania posiłków. Kolejną przydatną opcją jest możliwość łączenia kilku stref grzewczych w jedno pole. Dzięki temu możesz sprawnie podgrzać garnek lub patelnię bez względu na ich rozmiary. Sprawdzą się naczynia o średnicy od 12 do nawet 20 centymetrów.

W kuchenkę wmontowany jest także przydatny timer, który odmierza czas przygotowywania potraw. Funkcja kontroli rodzicielskiej daje możliwość zablokowania kuchenki i zapobieżenia przypadkowemu uruchomieniu. To doskonałe rozwiązanie, kiedy w domu znajdują się małe dzieci lub osoby w podeszłym wieku bez opieki.

ok
 • łączenie kilku stref grzewczych w jedno pole,

 • funkcja szybkiego grzania,

 • kontrola rodzicielska,

 • estetyczne wykończenie.

nook
 • brak kontroli ciepła resztkowego.

 •  

Jak wybrać płytę indukcyjną?

Nowoczesne płyty indukcyjne nie tylko świetnie wyglądają, ale doskonale upraszczają i przyspieszają gotowanie. Są też łatwe do utrzymania w czystości i wygodne w użyciu. Poszczególne modele, które znajdziesz w marketach, różnią się między sobą wieloma parametrami – mocą, ilością palników, zastosowane technologie, które ułatwiają gotowanie. Na co powinieneś zwrócić szczególną uwagę?

Na czym polega działanie płyty indukcyjnej?

W płytach indukcyjnych nie stosuje się tradycyjnych palników. Ich miejsce zajęły cewki magnetyczne, które wysyłają fale elektromagnetyczne zamieniane na energię cieplną. Kuchnie indukcyjne wymagają stosowania naczyń wykonanych z metalu oddziałującego z wbudowanym magnesem.

Im wyższy poziom intensywności pracy ustawisz, tym częściej będą wysyłane impulsy elektryczne (grzewcze), a w rezultacie garnki szybciej się nagrzeją.

Ile mocy powinna mieć kuchenka indukcyjna?

W zależności od generowanej mocy kuchnia indukcyjna może być jedno, dwu lub trzyfazowa. Im większą moc, są w stanie wygenerować pola grzewcze, tym więcej faz będzie trzeba podłączyć.

Moc płyt waha się od niespełna 3 do niemal 13 kW mocy. Im moc jest większa, tym szybciej i mocniej grzeją pola grzewcze. Najczęściej moc jest powiązana z ilością „palników”. W naszym rankingu zebraliśmy płyty cztero- i pięciopalnikowe, które będą doskonałym wyborem do domu jednorodzinnego. Zapewnią wystarczającą ilość miejsca, aby gotować kilka potraw jednocześnie bez konieczności podmieniania garnków.

Pamiętaj, że płytę należy dopasować do miejsca, jakim dysponujesz. O ile niewielkie, jedno lub płyta indukcyjna 2 palnikowa sprawdzi się w niewielkiej kawalerce, te większe będą lepsze do przestronnego mieszkania lub domu. Upewnij się też, że kuchenkę (zwłaszcza w mocniejszej wersji) da się podłączyć do instalacji elektrycznej.

Płyta indukcyjna Bosch wytwarza maksymalnie 7,4 kW ciepła. Z kolei Samsung aż 11,3 kW.

płyta indukcyjna duża

Wykończenie płyty

Wszystkie z proponowanych przez nas rozwiązań zostały pokryte wytrzymałym szkłem ceramicznym. W renomowanych modelach stosuje się szkło dwóch producentów – EuroKera lub Schott Ceran. Gwarantuje ono wysoką odporność na przypadkowe uderzenia, nie rysuje się i bardzo łatwo utrzymać je w czystości.

Szkło ceramiczne może występować w dwóch odmianach – z metalową ramką dookoła lub bez niej. Wadą metalowego obramowania jest trudność w utrzymaniu w czystości całej płyty. W dodatku kuchenka wyraźnie odcina się wtedy od otoczenia. Szkło bezramowe wygląda efektowniej, ale z kolei ma tę wadę, że wszystko co wykipi, momentalnie rozlewa się poza obszar kuchni. Nieco łatwiej też ukruszyć rant ze szkła.

My proponujemy rozwiązania bezramowe, które łączą efektywność z wyjątkowym wyglądem. Znajdziesz je m.in. w płycie marki Electrolux lub TLC.

Rozmieszczenie pól grzewczych

To, w jaki sposób są rozłożone na płycie pola z cewkami magnetycznymi, przekłada się na równomierność podgrzewania naczyń. W tańszych modelach spotkasz się z polami okrągłymi. Droższe wyposażone są w pola kwadratowe lub połączenie dwóch poprzednich rozwiązań. Pierwsza metoda jest klasyczna i wymaga precyzyjnego ustawiania naczyń.

Dwie kolejne umożliwiają łączenie kilku pól grzewczych w jedno. To przydatna funkcja, ponieważ nie ma wtedy znaczenia, gdzie dokładnie postawisz garnek lub patelnię, i tak nagrzeje się ona równomiernie. Możliwość łączenia pól grzewczych znajdziesz m.in. w modelu Samsung lub Bosch.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego, jak wybrać płytę indukcyjną? Zajrzyj na: https://www.neonet.pl/blog/jaka-plyta-indukcyjna.html.

Jak wybrać kuchnię indukcyjną? Podsumowanie rankingu 2024

Wybierając kuchnię indukcyjną, warto pamiętać, że im lepszy sprzęt kupisz, tym dłużej on posłuży i
lepiej będzie się sprawdzał. Zwracaj szczególną uwagę na moc grzewczą, ilość palników oraz
dodatkowe funkcje, które ułatwiają korzystanie ze sprzętu. Jeżeli nie zależy Ci na dużej mocy,
polecamy płyta indukcyjna biała Bosch lub TLC. Kiedy Twoim celem jest maksymalna wydajność, wybierz
Electrolux lub Samsung.

Z kuchnią indukcyjną przekonasz się, że gotowanie może być szybkie, proste i przyjemne.

Artykuły

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Najlepsza płyta indukcyjna 80 cm
Average rating:  
 0 reviews