Masz małe mieszkanie i nie jesteś pewien, w jaki sposób je urządzić? Spędzasz mało czasu w domu i nie jesteś fanem gotowania? Postaw na praktyczne mini lodówki, które stanowią doskonałą alternatywę dla tradycyjnych chłodziarek z zamrażarką. Funkcjonalne sprzęty sprawdzą się przy tym nie tylko w domu, ale także w biurze.

minibar refrigerator 2022

Kiedy warto skorzystać z mini lodówki w domu?

Lodówka mini to uniwersalna chłodziarka o pojemności od kilku do kilkudziesięciu litrów. Doskonale sprawdza się w niewielkich (mini!) mieszkaniach, zwłaszcza kawalerkach oraz domach singli, którzy nie mają nawyku robienia większych zapasów żywieniowych. Pozwala na wygodne przechowywanie podstawowych składników spożywczych, przekąsek oraz napojów. Z powodzeniem zmieści się pod blatem kuchennym, dzięki czemu mogą zastąpić tradycyjną szafkę i dodatkowo wydłużyć przestrzeń roboczą. Rozwiązanie to docenią przede wszystkim posiadacze niewielkich aneksów kuchennych.

Jeśli zależy nam na maksymalnej funkcjonalności, lodówka powinna mieć pojemność mieszczącą się w przedziale 40–100 litrów. Podczas zakupów warto zwrócić także na klasę energetyczną. Mini lodówka doskonale sprawdzi się także w domkach letniskowych oraz akademikach. Pozwoli na wygodne przechowywanie żywności bez konieczności sięgania do segmentu: lodówki 70 cm szerokości. W ofercie licznych sklepów dostępne są zarówno modele z zamrażarką, jak i same chłodziarki.  

Dlaczego warto zdecydować się na mini lodówkę w pracy?

Mini lodówki coraz częściej stają się także standardowym wyposażeniem biurowym. Najczęściej wybierane są modele o 40 litrach pojemności, które umożliwiają wygodne przechowywanie drugiego śniadania pracowników. Podczas wyboru sprzętu do ustawienia w przestrzeni wspólnej warto stawiać na te wykonane z odpornego na odkształcenia i uszkodzenia mechaniczne materiału.

Urządzenie powinno być przy tym funkcjonalne. Przede wszystkim zastanów się, gdzie je ustawisz. Najmniejsze modele pozwolą na wygodne umiejscowienie sprzętu w biurze, np. pod biurkiem. Może stać się także dodatkową półką na dokumenty lub inne sprzęty kuchenne. Dzięki swoim wymiarom zmieścisz ją w każdej przestrzeni firmowej, znacznie podnosząc codzienny komfort pracy wszystkich zatrudnionych osób.

Torba termiczna jako alternatywa dla lodówki turystycznej

Na rynku nie brakuje także rozwiązań dla pasjonatów podróżowania, którzy mogą wybierać spośród licznych lodówek turystycznych. W zależności od potrzeb można zdecydować się na lodówki turystyczne na żelowy wkład chłodzący oraz elektryczne. Te pierwsze są przydatne podczas wielogodzinnych podróży samochodowych oraz w miejscach, w których nie mamy dostępu do prądu.

Alternatywnym rozwiązaniem pozostaje torba termiczna, której zadaniem jest izolowanie pożywienia od wpływu temperatury otoczenia. Nie zawiera bowiem czynnika chłodzącego, przez co nie może dodatkowo chłodzić produktów. Jest wyjątkowo lekka, dostępna w wielu rozmiarach oraz łatwa w transporcie. Sprawdza się szczególnie dobrze podczas krótkich podróży oraz towarzyskich wypadów za miasto. Na rynku dostępne są zarówno torby 5-litrowe, jak i 20-litrowe, które pozwalają na wzięcie większej ilości jedzenia. Rozwiązania turystyczne w przeciwieństwie do mini lodówek nie nadają się jednak do długotrwałego użytkowania. Stanowią jedynie doraźne rozwiązanie przydatne w trasie.