Możliwości prostownicy doceniają szczególnie osoby posiadające włosy kręcone, wysoko porowate. Dzięki prostowaniu kosmyki stają się gładsze, wyglądają zdrowiej i łatwiej je ujarzmić. Niezależnie od tego, czy prostujesz włosy od czasu do czasu, czy nieco częściej, pamiętaj, aby robić to umiejętnie. Jak prostować włosy, aby zminimalizować uszkodzenia? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w kolejnych akapitach artykułu.

woman straightening hair in the bathroom 2022

Prostowanie włosów – wybierz odpowiednie urządzenie

Chcesz cieszyć się prostymi włosami, a jednocześnie uniknąć ich uszkodzeń? Jeśli ważne jest dla Ciebie zdrowie włosów i prezencja fryzury, pamiętaj, że duże znaczenie ma urządzenie, którego używasz. Najlepsza prostownica to taka, która pozwala dostosować temperaturę do potrzeb i oczekiwań. Bardzo ważne jest to, aby nie używać zbyt mocno rozgrzanych płytek. Zwróć także uwagę na kwestie, które mają wpływ na komfort użytkowania prostownicy. Mowa tutaj o długości kabla, a także budowie urządzenia. Jeśli prostownica będzie wygodna w użytkowaniu, a do tego umożliwi ustawienie odpowiedniej temperatury, zabieg domowego prostowania da się przeprowadzić w kilka krótkich chwil. Dzięki temu Twoje kosmyki nie będą narażone na długie działanie wysokiej temperatury, co jest bardzo ważne dla ich kondycji, a także wyglądu. Postaw na sprzęt od sprawdzonej i zaufanej marki, a na pewno się nie zawiedziesz.

Prostownica keratynowa – sprawdź, dlaczego warto

Ostatnio dużą popularnością cieszą się prostownice keratynowe. Tak naprawdę trudno się temu dziwić, takie urządzenie ma bowiem wiele zalet. Wśród najważniejszych można wymienić:

  • Czujnik temperatury – dzięki temu urządzenie wykrywa poziom wilgoci włosów i dostosowuje najlepszą temperaturę. Kosmyki nie niszą się tak, jak w przypadku używania tradycyjnej prostownicy bez czujnika temperatury.
  • Wygoda – keratynowa prostownica sama dostosowuje wysokość temperatury, a więc nie musisz obawiać się, że popełnisz błąd. Jest to zaleta, którą docenią szczególnie osoby dopiero rozpoczynające swoją przygodę z prostowaniem.
  • Zawartość keratyny – wpływa korzystnie na stan i wygląd włosów. Warto wspomnieć, że keratyna stanowi budulec włosa i to właśnie dzięki niej kosmyki są lśniące i mocne.

Jaką prostownicę keratynową wybrać? Z pewnością warto postawić na sprawdzoną markę. Dużą popularnością i świetnymi opiniami cieszy się Remington Keratin Protect. Ta prostownica jest wyposażona w inteligentny czujnik, umożliwia blokadę płytek, ma funkcję turbo, obrotowy przewód. Postaw na produkt od uznanej marki, a przekonasz się, że naprawdę warto.

Pielęgnacja to podstawa

Używanie dobrej jakości prostownicy do włosów ma duże znaczenie. Pamiętaj jednak, że konieczna jest również odpowiednio dobrana pielęgnacja. Trzeba używać takich kosmetyków, które zawierają składniki zaspokajające indywidualne potrzeby włosów. Warto poznać porowatość kosmyków, aby móc zadbać o prawidłową pielęgnację. Znaczenie ma nie tylko rodzaj używanych kosmetyków, ale także regularność ich aplikowania. Dobra prostownica keratynowa w połączeniu z regularną pielęgnacją włosów kosmetykami świetnej jakości to klucz do sukcesu. Dzięki temu kosmyki będą zdrowsze, mocniejsze i zaprezentują się jeszcze lepiej. Jeśli nie wiesz, jak pielęgnować swoje włosy, skorzystaj z pomocy innych. Wiele ciekawych porad i wskazówek znajdziesz na przykład na grupach tematycznych na portalach społecznościowych.