Maszynka do golenia Philips – która najlepsza w 2024 roku? Zapoznaj się z rankingiem i wybierz produkt o najlepszych cechach!

Coraz częściej mężczyźni rezygnują z jednorazówek i wyposażają się w golarki elektryczne. Dzięki ich uniwersalności i bardzo prostej obsłudze, a także zmniejszonemu ryzyku zacięcia, golarki zachwycają niejednego użytkownika. Jednym z najlepszych producentów pod względem zadowolenia klientów, renomy i popularności sprzętu jest, rzecz jasna, Philips. Holenderska marka ma do zaoferowania wiele innowacyjnych produktów, w tym maszynki Philips Oneblade.

Z uwagi jednak na wprowadzenie wielu różnych modeli a także różniących się cenowo jak i jakościowo golarek, nie jedna osoba może czuć się zmieszana przeglądając wszystkie dostępne produkty na rynku. Co ciekawe, oprócz maszynek męskich, golarki damskie Philipsa także padają częstym wyborem z uwagi na ich łatwość obsługi i atrakcyjne parametry. Jak jednak podjąć świadomą decyzję i spośród takich modeli jak golarka Philips 5000 czy też Oneblade wybrać opcję najlepszą? 

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
Philips OneBlade golarka Face Body QP2620

Philips OneBlade QP2620

9.9

Tania

Allegro Logo
 
empik logo
Philips OneBlade Pro golarka Face Body QP6620

Philips OneBlade QP6620

9.8

Tania

Allegro Logo
 
empik logo
Golarka PHILIPS S542006 na sucho na mokro TRYMER

PHILIPS S5420

9.7

Średnia

Allegro Logo
Golarka meska Philips Aqua Touch S540006 Trymer

PHILIPS AquaTouch S5400

9.6

Średnia

Allegro Logo
Golarka meska Philips Shaver Series 5000 S5100

Philips S5100

9.5

Tania

Allegro Logo
 
empik logo
PHILIPS SP986314 9000 PRESTIGE GOLARAKA INDUKCJA

PHILIPS SP9863

9.4

Droga

Allegro Logo

W dzisiejszym zestawieniu postanowiliśmy przygotować najciekawsze i najczęściej rekomendowane propozycje. Są to przede wszystkim maszynki do golenia Philipsa o wysokiej renomie i świetnych parametrach. Eksperci uwzględnili tu takie właściwości jak, chociażby, czas pracy bezprzewodowej i czas ładowania, możliwość użytkowania na sucho i mokro, bogate wyposażenie golarki męskiej Philips czy też damskiej, a także zastosowaną technologię przekładającą się na wyższy komfort i prostotę obsługi czy też jakość golenia.  

Philips OneBlade golarka Face + Body QP2620/20

golarka philips oneblade

Golarka marki Philips będzie idealna do przycinania, modelowania i oczywiście golenia. Model OneBlade pozwoli nam na zgolenie zarostu o każdej długości. Nowoczesna technologia zastosowana w urządzeniu to połączenie szybko poruszającego się nożyka oraz podwójny system ochrony. Korzystanie ze sprzętu jest bardzo komfortowe, ponieważ OneBlade nie goli zbyt blisko skóry.

Urządzenie pozwoli nam przyciąć brodę za pomocą jednej z trzech nasadek do zarostu. Dzięki pierwszej z nich o grubości 1mm uzyskamy efekt popołudniowego zarostu, druga o grubości 3mm zapewni nam krótkie przycinanie, natomiast trzecia o grubości 5mm zagwarantuje nam dłuższy zarost. Ponadto, golarka Philips nada wybrany kształt naszej brodzie. Może ona golić w każdym kierunku, dzięki czemu możemy uzyskać precyzyjne krawędzie.

Co więcej, sprzęt posiada dwa ostrza: jedno do twarzy i jedno do ciała. Specjalna nakładka ochronna zabezpiecza wszystkie wrażliwe miejsca. Warto dodać, że model OneBlade jest wodoodporny, dlatego też możemy z łatwością opłukać go w bieżącej wodzie. Ponadto, urządzenie nadaje się zarówno do golenia na mokro jak i na sucho. Czas pracy bezprzewodowej wynosi 45 minut, natomiast czas ładowania akumulatora to około 8 godzin.

ok
 • Golenie zarostu o każdej długości;

 • Trzy nasadki w zestawie;

 • Nakładka ochronna do miejsc wrażliwych;

 • Urządzenie wodoodporne.

nook
 • Długi czas ładowania akumulatora.

Philips OneBlade Pro golarka Face + Body QP6620/20

maszynka do golenia philips

Kolejna propozycja to golarka OneBlade od marki Philips. Urządzenie to zostało wyposażone w nowoczesną technologię, która pozwala na golenie ciała oraz stylizację zarostu. Dzięki golarce Philips przytniemy, zgolimy oraz wymodelujemy zarost o każdej długości.

Co więcej, użytkowanie sprzętu jest bezpieczne i bardzo komfortowe dzięki podwójnemu systemowi ochrony. Składają się na niego powłoki zapewniającej poślizg oraz zaokrąglonych końcówek. Efektywne działanie zapewnia z kolei szybko poruszający się nożyk. Jego prędkość to aż 200 ruchów na sekundę. Ponadto, do naszej dyspozycji jest aż 14 blokowanych ustawień długości, które pozwolą nam uzyskać krótką lub dłuższą brodę, a także efekt popołudniowego zarostu.

Należy też zauważyć, że golarka OneBlade posiada dwustronne ostrze, które ułatwi nam stworzenie precyzyjnych krawędzi. Golenie w niemalże każdym kierunku pozwoli nam uzyskać doskonałą widoczność i dostrzec każdy włos, który chcemy przyciąć. Co więcej, urządzenie dopasowuje się do kształtu twarzy, co również podnosi poziom komfortu. Dużą zaletą jest także możliwość golenia zarówno na mokro jak i na sucho.

ok
 • Podwójny system ochrony;

 • Efektywne golenie;

 • 14 ustawień długości;

 • Golenie na mokro i na sucho.

nook
 • Nieco wyższa cena.

Golarka PHILIPS S5420/06 na sucho na mokro TRYMER

golarka męska philips

Model Aqua Touch to głowicowa golarka Philips, która została zaprojektowana z myślą o ochronie skóry podczas golenia. Specjalny system ostrzy MultiPrecision posiada głowice o okrągłym profilu łatwo przesuwające się po skórze. Dzięki temu golenie blisko skóry przebiega bez skaleczeń i zacięć. Korzystanie z golarki Aqua Touch jest bardzo łatwe oraz zapewnia szybkie i precyzyjne golenie. Ostrza unoszą i przycinają wszystkie włosy, zarówno te krótkie jak i długie, oraz pozostały zarost.

Głowice poruszają się w pięciu kierunkach, co gwarantuje nam szybkie oraz dokładnie golenie nawet na linii szyi i szczęki. Ponadto, urządzenie posiada nowoczesne uszczelnienie Aquatec, co umożliwia nam wygodne golenie na sucho jak i odświeżające golenie na mokro. Co ciekawe, model Aqua Touch posiada nakładkę trymująca, która pozwoli nam wykończyć stylizację poprzez przycinanie wąsów i bokobrodów.

Urządzenie pracuje jedynie w trybie bezprzewodowym. Producent gwarantuje nam 45 minut czasu pracy golarki, co jest równe około 15 cyklom golenia. Z kolei czas ładowania akumulatora wynosi zaledwie 60 minut. Jest to z pewnością duża zaleta sprzętu.

ok
 • Golenie bez skaleczeń i zacięć;

 • Golenie na sucho i na mokro;

 • Nakładka trymująca w zestawie;

 • Krótki czas ładowania akumulatora.

nook
 • Wysoka cena
 •  

Golarka męska Philips Aqua Touch S5400/06 Trymer

golarka philips 5000

Golarka Philips Aqua Touch to poręczne urządzenie w kolorze czarnym z antypoślizgowym uchwytem oraz blokadą podróżną. Ponadto, sprzęt posiada także intuicyjny wyświetlacz. Istotną cechą golarki jest ochrona naszej skóry podczas golenia. Nowoczesny system ostrzy MultiPrecision o zaokrąglonym profilu głowicy sprawia, że sprzęt sunie po skórze jednocześnie dbając o jej komfort oraz ochronę.

Wspomnienia warta jest również kwestia podwójnych ostrzy o nazwie Super Lift & Cut Action. Unoszą one, a następnie przycinają włosy i pozostały zarost przy pomocy zaledwie kilku pociągnięć. Z kolei specjalne uszczelnienie AquaTec pozwoli nam na szybkie golenie zarówno na sucho jak i na mokro. Nie ma więc przeciwwskazań, żeby korzystać z urządzenia nawet pod prysznicem.

Decydując się na zakup modelu Aqua Touch dostaniemy nakładkę z funkcją trymera. Jest to zdecydowanie najlepsze narzędzie do pielęgnacji i przycinania wąsów oraz bokobrodów. Co więcej, producent wyposażył golarkę w trwały akumulator litowo-jonowy, dzięki któremu dostajemy aż 45 minut bezprzewodowego golenia. Imponujący jest również czas ładowania samego akumulatora, który wynosi zaledwie godzinę.

ok
 • Antypoślizgowy uchwyt;

 • Ochrona podczas golenia;

 • Funkcja trymera;

 • Krótki czas ładowania akumulatora.

nook
 • Wysoka cena.

 •  

Golarka męska Philips Shaver Series 5000 S5100/06

golarka damska philips

Model Shaver Series 5000 marki Philips to urządzenie zapewniające szybkie golenie dzięki zastosowaniu systemu ostrzy MultiPrecision. Ostrza te unoszą, a następnie ścinają zarówno krótkie jak i dłuższe włosy. Ponadto, głowice poruszają się w aż pięciu kierunkach, co z kolei gwarantuje bliski kontakt ze skórą. Dlatego też możliwe jest dokładne golenie nawet na linii szyi oraz szczęki.

Należy też powiedzieć co nieco o intuicyjnym wyświetlaczu, który posiada jedno poziomowy wskaźnik naładowania akumulatora. Informuje nas on także o konieczności czyszczenia urządzenia, a także wymiany głowicy. Ponadto, wyświetlacz zawiera wskaźnik blokady podróżnej oraz wskaźnik niskiego poziomu naładowania akumulatora.

Co więcej, golarkę Shaver Series 5000 naładujemy do pełna w zaledwie godzinę. Uzyskamy w ten sposób 40 minut czasu pracy, co przekłada się na 13 cykli golenia. Warto dodać, że możemy także korzystać z urządzenia podłączonego do sieci elektrycznej. Dużą zaletą jest również funkcja trymera.

ok
 • Precyzyjne golenie;

 • Intuicyjny wyświetlacz;

 • Krótki czas ładowania akumulatora;

 • Funkcja trymera.

nook
 • Krótszy czas pracy urządzenia.

 •  

PHILIPS SP9863/14 9000 PRESTIGE GOLARAKA INDUKCJA

golarki philips

Golarka męska Prestige marki Philips to produkt, za który musimy zapłacić nieco więcej, jednakże ma on wiele zalet oraz udogodnień. Urządzenie posiada trzy ruchome głowice ContourDetect, czujnik BeardAdapt oraz trwałe ostrza NanoTech. Ponadto, golarka zapewnia nam funkcję trymera oraz aż trzy ustawienia, co pozwoli nam na spersonalizowanie golenia.

Wspomnieć należy też o tym, że model Prestige idealnie dopasowuje się do kształtu brody, dzięki czemu chwyta nawet te trudno dostępne włoski. Komfort naszej skóry podnosi także mniejsza liczba ruchów. Dużym plusem sprzętu jest także możliwość golenia zarówno na sucho jak i na mokro. Na dodatek czyszczenie golarki jest bardzo łatwe i możemy umyć ją szczoteczkę pod bieżącą wodą.

Co więcej, urządzenie pracuje na zasilaniu akumulatorowo-sieciowym. Czas ładowania to 3 godziny, natomiast czas pracy bezprzewodowej to aż 60 minut. Co ciekawe, golarka posiada procentowy wskaźnik poziomu naładowania akumulatora oraz wskaźnik niskiego poziomu baterii. Urządzenie zbiera pozytywne opinie. Posiadacze modelu Prestige cenią produkt między innymi za precyzyjne golenie oraz nowoczesny design.

ok
 • Trzy ruchome głowice;

 • Golenie na sucho i na mokro;

 • Długi czas pracy bezprzewodowej.

nook
 • Wysoka cena
 •  

Powinniśmy wybrać golarkę Philips oneblade, model z serii 5000 czy może propozycję z pięcio kierunkową głowicą? Poradnik zakupowy 2024

Choć każda z wyżej zrecenzowanych maszynek Philips do golenia charakteryzuje się świetnym wykonaniem i zbiera bardzo dobre opinie u użytkowników, to każda z ofert różni się pod względem konstrukcji, ceny, a więc i sposobu działania, jakości golenia i, przede wszystkim, komfortu obsługi i szybkości golenia. Te wszystkie różnice sprawiają, że nasze oczy mogą być skierowane nie na jednego faworyta, lecz na dwóch czy nawet i trzech.

Aby jeszcze lepiej sprecyzować to czego dokładnie potrzebujemy i podjąć właściwą decyzję odnośnie zakupu Philipsa maszynki do golenia, bardzo ważne jest zapoznanie się z najbardziej kluczowymi parametrami i cechami. To pozwoli na świadome przeglądanie ogromnego katalogu, jaki holenderski producent ma nam do zaoferowania.

Pierwszą bardzo ważną kwestią związaną z zakupem Philipsa maszynki do golenia, jak i każdej innej propozycji akumulatorowej, jest zweryfikowanie czasu pracy na jednym ładowaniu i długości ładowania. Oprócz tego, bardzo ważne jest też sprawdzenie konstrukcji – czy będzie to opcja z wymiennymi nasadkami i pojedynczą głowicą czy może potrójne głowice z możliwością precyzyjnego golenia z uwagi na ruchome elementy. Inne cechy dodatkowe i ułatwienia też mogą okazać się kluczowe. Więcej informacji na temat golarki Philips oneblade lub też innego modelu z rekomendacji znajdziecie tutaj: 

https://www.al.to/poradniki/4890-foliowa-czy-rotacyjna-jaka-golarke-meska-wybrac-poradnik.html

Golarka rotacyjna, foliowa czy może inna?

Pierwszą kwestią sporną, na jaką warto zwrócić uwagę, jest konstrukcja danej golarki. Propozycja golarki Philips 5000 to wykorzystanie trzech głowic o ruchomym podłożu. Dzięki temu, sprzęt ten idealnie dostosowuje się do naszej anatomii i nie pomija żadnych miejsc. Oznacza to bardzo precyzyjne golenie każdego obszaru naszej twarzy.

Rzecz jasna golarki rotacyjne mają zarówno swoje zalety, jak i wady. To samo dotyczy golarek foliowych, które pozwalają na golenie znacznie bliżej ciała, a dodatkowo opcja taka będzie delikatniejsza dla skóry wrażliwej. Jeszcze innym rozwiązaniem może być coś, co pojawiło się w golarce męskiej Philipsa, a dokładnie w modelu OneBlade. 

Szukasz dobrego depilatora na prezent dla kobiety? Sprawdź depilator IPL opinie.

philips maszynka do golenia

Jest to rozwiązanie stosunkowo nowe pod względem zastosowanej technologii, lecz konstrukcyjnie wiele innych golarek oferowało nam podobny sposób działania. OneBlade gwarantuje nam wysoką precyzję podczas przycinania i golenia brody o każdej długości. Wykorzystuje on nożyk, który porusza się po płytce z prędkością 200 ruchów na sekundę. 

Co więcej, podwójny system ochrony zapewnia efektywne i wygodne golenie nawet dłuższych włosów. Warto tutaj zauważyć, że model OneBlade wyposażony jest bardzo często z wieloma nasadkami, dzięki czemu możemy wybrać czy będziemy trymować zarost do konkretnej długości czy całkowicie się go pozbywać z twarzy czy też z ciała.

Philips OneBlade Pro golarka Face + Body QP6620/20

maszynka do golenia philips

PHILIPS SP9863/14 9000 PRESTIGE

golarki philips

Bateria, czyli ile powinna pracować golarka na jednym ładowaniu?

Akumulatorowe ładowarki mają to do siebie, że im dłuższy czas pracy na jednym ładowaniu, tym o wiele bardziej komfortowo będziemy mogli korzystać z urządzenia. Dotyczy to zarówno osób, które pragną jak najrzadziej martwić się o rozładowane urządzenia jak i przypadków, gdzie jednorazowe poprawienie brody zajmuje mocno ponad pół godziny. 

Dlatego nad wyraz kluczowe jest znalezienie golarki o minimalnym czasie pracy wynoszącym 30-35 minut. Jest to absolutne minimum z uwagi na to, że możemy w ten sposób zagwarantować sobie pracę przez długi czas bez martwienia się o rychłe rozładowanie urządzenia podczas pracy. Warto przy tym zauważyć, że to jest minimalna rekomendowana wartość, a bardzo często golarki oferują baterię pojemniejszą i o dłuższej żywotności – wynoszącej nawet do 60 minut. 

Skoro mowa o czasie pracy, to nie sposób zapomnieć o kolejnym czasie – tym razem ładowania. Im jest on dłuższy, tym bardziej problematyczny. Jeśli jakimś cudem zapomnimy o tym, że nasza golarka jest rozładowana bądź bateria powolutku się już kończy, lepiej jest wyposażyć się w sprzęt z opcją szybkiego ładowania, bo pozwoli to na doładowanie sprzętu w niespełna 3 godziny, gdzie konkurencja może to robić nawet do 5-6 godzin.

Funkcje dodatkowe i komfort też istotny

Następnym kryterium podczas przeglądania golarek męskich i damskich jest zweryfikowanie ich funkcji. Pozwala to oszacować czy produkt będzie łatwy w użytkowaniu zarówno podczas każdorazowego golenia jak i w przypadku konserwacji przedmiotu. Mowa tutaj o czyszczeniu głowicy i umycia zabrudzonych elementów.

Z funkcji poprawiających komfort użytkowania z pewnością wymienić można golenie na sucho i na mokro. Oprócz tego, opcja szybkiego ładowania, która obniża czas potrzebny do pełnego naładowania produktu z 3-6 godzin do nawet godziny czy dwóch będzie z pewnością kluczowy.

Co więcej, warto też sprawdzić czy propozycja wyposażona została w specjalny system ochrony skóry. Poszczególne propozycje oferują nam wskaźnik konieczności czyszczenia czy też poziom naładowania.

Golarka PHILIPS S5420/06 na sucho na mokro

golarka męska philips

Golarka męska Philips Aqua Touch S5400/06

golarka philips 5000

Nie zapominajmy o opiniach użytkujących

Pozytywny feedback to świetny sposób na potwierdzenie, że wybrany przez nas produkt rzeczywiście spełnia oczekiwania użytkowników i posłuży nam przez wiele lat bez zbędnych problemów. Warto, rzecz jasna, mieć na uwadze subiektywną naturę informacji, jakie możemy w ten sposób zdobyć. Jeśli jednak wiele osób potwierdza pewne właściwości czy cechy szczególne, to uznać możemy to za zaletę.

Co ciekawe, opinie możemy w bardzo precyzyjny sposób filtrować i przyglądać się tylko tym, które pochodzą od zweryfikowanych kupujących. Chodzi tu o osoby, które potwierdziły zakup danej golarki za pomocą zdjęcia bądź wypełniły odpowiedni formularz w serwisie.

Podsumowanie rankingu – najlepsza golarka Philips 2024

Każda golarka elektryczna Philipsa poddana recenzji w dzisiejszym artykule zaskoczyła nas swoim wykonaniem i ciekawymi udogodnieniami. Jakość cięcia i możliwości konfiguracji także odegrały kluczowe znaczenie. Jeśli jednak nie wiemy czy lepsza będzie maszynka Philips oneblade czy też któraś z serii 5000, to warto przyjrzeć się powyższym wskazówkom. Pomoże nam to wybrać opcję idealną nieważne czy pragniemy kupić golarkę damską Philips czy męską.

Jeśli jednak własnoręczne poszukiwania nie przynoszą zamierzonych skutków lub po prostu na rynku jest zbyt wiele ciekawych golarek elektrycznych Philipsa, to alternatywą będzie wybór jednej z dzisiejszej rekomendacji. Philips OneBlade golarka Face + Body QP2620/20 to numer jeden z uwagi na bogate wyposażenie, wysoką precyzję działania, a także akceptowalny czas pracy na ładowaniu. 

Artykuły

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jakie golarki philips wybrać
Average rating:  
 0 reviews