Sposobów na pozbycie się niechcianego owłosienia w 2022 roku jest wiele. Golenie, depilacja woskiem lub depilatorem – wszystkie one jednak charakteryzują się tym, że włosy odrastają. Można oczywiście zdecydować się na permanentną depilację w salonie kosmetycznym, jednak koszty przeważają nad korzyściami. W takiej sytuacji znacznie lepszym rozwiązaniem będzie depilator IPL, który w warunkach domowych pomoże na stałe usunąć owłosienie.

Depilator IPL – ranking najlepszych urządzeń

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
philips

PHILIPS LUMEA

9.9

Średni

Allegro Logo
 
Neonet logo 1
 


i remington ipl 6750

REMINGTON IPL 6750

9.7

Tani

Allegro Logo
 
empik logo
 

braun silk

BRAUN SILK EXPERT 9

9.6

Średni

Allegro Logo
 
empik logo
 
Neonet logo 1
babyliss

BABYLISS G946E

9.5

Tani

Allegro Logo
 
empik logo
rio1

RIO SALON PRO

9.3

Drogi

Allegro Logo

Elastyczna depilacja do każdej skóry i każdej partii ciała

najlepszy depilator ipl

PHILIPS LUMEA IPL BRI956/00 to bardzo dobry depilator IPL, który posiada wbudowany filtr chroniący przed szkodliwym działaniem promieni UV. Dzięki temu jest w pełni bezpieczny dla skóry, oferując wyjątkowy efekt bez ryzyka dla organizmu. Na tym nie kończą się zalety tego depilatora, który został zaopatrzony w wygodną kosmetyczkę szczególnie przydatną podczas wszelkich podróży oraz ułatwiającą przechowywanie depilatora na co dzień. Dzięki niewielkiej wadze oraz swojej budowie PHILIPS LUMEA IPL BRI956/00 jest bardzo dobrym urządzeniem, który umożliwia zyskanie efektu profesjonalnego salonu kosmetycznego w warunkach domowych.

R

Zalety

• depilator zaopatrzony jest w nasadki do różnych części ciała, dzięki czemu szczególnie delikatne miejsca na ciele są dodatkowo chronione przed zbyt mocnym działaniem światła pulsacyjnego IPL; • urządzenie zaopatrzono w specjalny system zapobiegający emisji przypadkowych błysków, co stanowi ochronę dla oczu; • depilator posiada dwa tryby zasilania: do sieci oraz bezprzewodowy; ten drugi możliwy jest po krótkim ładowaniu, dzięki któremu depilator nie jest uzależniony od długości kabla sieciowego; • czujnik SmartSkin automatycznie ustala natężenie światła IPL do kolory i typu skóry; nie jest jednak ograniczający, ponieważ można dokonać samodzielnie korekty; • szybkość działania depilatora czyni z niego jednego z liderów na rynku.
Q

Wady

• wysoka cena urządzenia zniechęca wielu potencjalnych kupców; • skanowanie i automatyczne dostosowywanie natężenia światła nie zawsze działa prawidłowo i może doprowadzić do poparzenia skóry; • bateria urządzenia nie należy do szczególnie mocnych; • sama ładowarka ma duże gabaryty, które uniemożliwiają podpięcie jej do niektórych gniazdek.

Dożywotnie użytkowanie i wygoda przechowywania

depilator ipl opinie

REMINGTON IPL 6750 to depilator IPL, który opinie ma bardzo dobre w 2022 roku. Podobnie jak większość dobrych urządzeń tego typu posiada wbudowany filtr ochronny UV zabezpieczający dodatkowo skórę. Depilator posiada również wygodną i bardzo praktyczną walizkę, która umożliwia przechowywanie wszystkich części urządzenia w jednym miejscu. Tym, co wyróżnia REMINGTON IPL 6750, jest fakt, iż bardzo dobrze sprawdza się również w przypadku męskich włosów i depilacji mniej klasycznych partii ciała, takich jak plecy czy klatka piersiowa lub ramiona.

R

Zalety

• duże okienko świetlne to szybkość działania dzięki obejmowaniu większej partii ciała za jednym impulsem świetlnym IPL; • same impulsy świetle emitowane są szybko, bo co trzy sekundy; znacznie przyspiesza to depilację większych fragmentów ciała; • urządzenie wyposażone jest w niezużywalną żarówkę kwarcową, która nigdy nie będzie potrzebowała wymiany, a tym samym eksploatacja urządzenia jest wręcz bezkosztowa; • depilator posiada w zestawie trzy przystawki depilujące do różnych partii ciała; • REMINGTON IPL 6750 umożliwia skorzystanie z automatycznego pomiaru karnacji w celu dopasowania idealnej mocy impulsu.
Q

Wady

• cykliczne naświetlanie, które bardzo przydaje się np. w przypadku depilowania nóg czy pleców, jest możliwe wyłącznie jeśli ciągle trzyma się przycisk naświetlania, jednak po dłuższej pracy ręka drętwieje, a używanie depilatora staje się mało komfortowe; • jest to stosunkowo głośny depilator z uwagi na zastosowany system chłodzący oraz samą głośność impulsów.

Precyzja sensorów i bezpieczeństwo dla skóry

jaka depilatory ipl

BRAUN SILK EXPERT IPL BD 5009 to urządzenie wyposażone w bardzo dokładny czujnik kontaktu ze skórą, dzięki czemu nawet mniejsze obszary takie jak np. górna warga mogą być poddane dokładnej depilacji. Jednakże depilator ten bardzo dobrze radzi sobie również z bardziej rozległymi obszarami do depilowania. Zawdzięcza to głównie głównemu trybowi, który polega na regularnym emitowaniu impulsów. Wystarczy jedynie przesuwać urządzenie po skórze, by depilować wybrany fragment ciała. Drugi z dostępnych trybów umożliwia manualne sterowanie impulsami, co sprawdza się np. w przypadku wspomnianej wcześniej wargi.

R

Zalety

• sensor koloru skóry nieustannie, bo aż 80 razy na sekundę mierzy kolor karnacji i dopasowuje do niej siłę impulsów świetlnych IPL, zapobiegając poparzeniom i gwarantując najlepszy możliwy efekt depilacji; • jest bardzo poręczny i umożliwia precyzyjne manewrowanie; • delikatny tryb, który wykorzystuje mniejszą intensywność światła, jest idealnym rozwiązaniem w depilacji wrażliwych miejsc, w tym bikini czy obszarów pod pachami; • praca urządzenia jest bardzo cicha.
Q

Wady

• zdecydowanie brakuje etui do przechowywania urządzenia lub też do zabierania go w podróże; • wysoka cena zniechęca niektórych do zakupu urządzenia, które idealne nie jest.

Szybkość depilacji w domowych warunkach

jaki depilator ipl wybrać

BABYLISS G946E to przede wszystkim innowacyjna technologia kwarcowa, która gwarantuje najdłuższą na polskich rynku żywotność lampy, bo aż do 300 000 błysków; przekłada się to na aż 50 pełnych programów, czyli 50 lat użytkowania depilatora bez konieczności wymiany lampy. BABYLISS G946E to również aż pięć poziomów intensywności umożliwiających dopasowanie natężenia impulsów świetlnych IPL do wrażliwości skóry, jej koloru, a także do barwy owłosienia w celu zapewniania bezpieczeństwa i maksymalnego efektu depilacji.

R

Zalety

• szeroki ekran depilacji to duża powierzchnia depilowania, którą za jednym impulsem może objąć BABYLISS G946E; przekłada się to bezpośrednio na szybkość depilacji również większych obszarów ciała; • lampa błyskowa zapewniająca do 36 impulsów na minutę to kolejny czynnik przyspieszający depilację; • urządzenie posiada w zestawie nasadkę do depilacji twarzy oraz miejsc wrażliwych, chroniących najbardziej delikatne fragmenty ciała; • depilator można połączyć dzięki bluetooth do telefonu i skorzystać z dedykowanej aplikacji przypominającej np. o kolejnej depilacji.
Q

Wady

• urządzenie nie dla wszystkich jest wygodne w używaniu głównie z powodu dziwnego ułożenia powierzchni lampy błyskowej; • samą budowę depilatora trudno nazwać ergonomiczną.

Bezpieczeństwo dla skóry i otoczenia

ranking depilatorów ipl

Ranking depilatorów IPL nie mógłby zakończyć się bez wymienienia RIO SALON PRO IPL HAIR REMOVER. Wyróżnia się na tle innych urządzeń wyglądem rodem z profesjonalnych salonów kosmetycznych, a także dużej powierzchni naświetlania. Dzięki temu urządzenie działa na duży obszar włosów, co znacznie skraca zabieg. Samym depilatorem można wykonać depilację nóg, klatki piersiowej, pleców, pach, okolic bikini i twarzy, a w przypadku każdego z tych miejsc skóra będzie bezpieczna, pozbawiona uszkodzeń czy oparzeń oraz dokładnie wydepilowana. Bezpieczeństwo zapewnia również dodatkowo zintegrowany filtr UV.

R

Zalety

• wymienna lampa z wysokowydajną żarówką to aż 40 000 naświetleń; • urządzenie posiada bardzo szeroką regulację mocy, bo aż pięć różnych poziomów; • samo włączenie urządzenia zabezpieczone jest dedykowanym kluczykiem, co chroni przed nieautoryzowanym użyciem; • depilator posiada cztery wbudowane czujniki wykrywania skóry, w tym czujniki skóry na rękojeści zapewniające naświetlenie wyłącznie wtedy, gdy rękojeść dobrze przylega do skóry; • dodatkową funkcją depilatora jest zabezpieczanie kontaktu z okiem; zapewnia to jasne pomarańczowe światło, które zmusza do mrugania, gdy zostaje skierowane na oczy.
Q

Wady

• depilator zajmuje dużo miejsca w warunkach domowych zarówno podczas samej depilacji jak i przechowywania; • niekiedy końcówka jest zbyt duża i nie przylega dobrze do depilowanego miejsca na ciele; wtedy urządzenie nie działa zbyt dobrze; • jakość wykonania, a dokładniej – użyte materiały pozostawiają sporo do życzenia.

Impuls to nie wszystko, czyli jaki depilator IPL wybrać

Jakie depilatory IPL najlepiej się sprawdzają? Czy depilator do używania w domowych warunkach może równać się tym używanym w salonach kosmetycznych? I przede wszystkim na co zwracać uwagę, wybierając depilator IPL, by móc cieszyć się efektem depilacji przez wiele miesięcy, a nawet lat? Sama depilacja impulsami IPL zyskuje coraz większą popularność, jednak należy wziąć pod uwagę nieliczne przeciwwskazania do jej stosowania. Więcej na ich temat można przeczytać w artykule pod adresem.

Czujnik koloru skóry, manualna regulacja i dedykowane nakładki, czyli bezpieczeństwo jest najważniejsze

Depilatory IPL całe swoje działanie opierają na emitowaniu impulsów świetlnych, co oznacza, że emitują promienie o różnej długości fal, które skierowane są ku cebulkom włosów. Sama metoda depilacji jest dzięki temu całkowicie bezbolesna i bezpieczna. Światło dociera wyłącznie do włosów, nie uszkadzając samej skóry. Metoda jest oczywiście bezbolesna pod warunkiem, że pamięta się o najważniejszym, czyli o różnych odcieniach skory i różnych kolorach owłosienia. To nich należy dostosować natężenie impulsu świetlnego, ponieważ zbyt silny impuls może powodować ból, a nawet doprowadzić do poparzenia.

Bezpieczeństwo w tym zakresie zapewnia czujnik dopasowujący natężenie impulsu do koloru skóry. Im bardziej dokładny, tym lepiej, natomiast równie ważne jest, by depilator został dodatkowo wyposażony w możliwość manualnej korekty natężenia. Wtedy bowiem na podstawie ewentualnym dolegliwości bólowych podczas depilacji można dodatkowo zmniejszyć natężenie impulsów i sprawić, że depilacja będzie taka, jaką być powinna – bezbolesna i skuteczna.

Depilator musi być bezpieczny. To nie ulega wątpliwościom. Na bezpieczeństwo natomiast wpływają również dedykowane nakładki. Końcowi mogą się różnić rozmiarem okienek, umożliwiających bardziej precyzyjną depilację, ale różnią się także kształtem i filtrami. Im większe okienko, tym szybciej wykona się zabieg, jednak nie we wszystkich miejscach jest to wskazane. Nakładki do miejsc wrażliwych mają dodatkowe filtry zabezpieczające przed zbyt dużym natężeniem impulsu świetlnego, dzięki czemu nie doprowadzi to do podrażnienia lub poparzenia.

W większości urządzeń tego typu zamontowany jest zintegrowany filtr UV, jednak warto upewnić się, czy depilator go posiada. To podstawa bezpiecznej depilacji IPL.

bardzo dobry depilator ipl

Liczba błysków to nie wszystko, czyli o skuteczności i wydajności

Żywotność urządzenia producenci bardzo często podają w ilości błysków, a dokładniej impulsów świetlnych, które może wyemitować dana lampa. Niekiedy podaje się również żywotność w latach, jednak sama ilość impulsów to za mało, by rzetelnie porównać żywotność depilatorów. Należy wziąć jeszcze pod uwagę powierzchnię okienka, a także rekomendowaną częstotliwością zabiegów, a dokładniej – ilość błysków, które należy wykonać, by osiągnąć i utrzymać efekt. Można również porównać obiecywaną skuteczność, czyli procentowy ubytek owłosienia po pierwszych zabiegach i na koniec kuracji. Jedynie to pozwoli wybrać najlepsze urządzenie.

Zasilanie sieciowe lub urządzenie bezprzewodowe, czyli wygoda kontra praktyczność

Do zakupu urządzenia bezprzewodowego nie trzeba nikogo przekonywać. Jest znacznie wygodniejsze i umożliwia użytkowanie w każdych okolicznościach i każdym miejscu. Wystarczy tylko naładować urządzenie, by móc z niego skorzystać. Trzeba jednak pamiętać o tym, by urządzenie było naładowane. To natomiast oznacza, że nie zawsze depilator będzie dostępny od zaraz. Co więcej, niektórzy użytkownicy skarżą się na słabszą moc urządzenia, które nie jest podpięte do prądu, a nierzadko jedno ładowanie może nie wystarczyć do wykonania całości zabiegu depilacji. Z tych powodów urządzenie z podłączeniem do sieci jest lepszym wyborem w przypadku depilatora IPL.

Najlepszy depilator IPL według naszego rankingu z roku 2022

REMINGTON IPL 6750 zdecydowanie wygrywa ranking najlepszych depilatorów IPL w 2022. Przede wszystkim jego stosowanie jest w pełni bezpieczne, ponieważ czujnik mierzenia koloru skóry działa podczas każdego impulsu, na bieżąco reagując na wszelkie jaśniejsze czy ciemniejsze obszary skóry. Dzięki temu zapobiega poparzeniom i chroni przed uszkodzeniami skóry. Bezpieczeństwo depilatora zwiększa również zintegrowany filtr UV. Dedykowane nakładki do depilacji określonych partii ciała to kolejny przykład troski o bezpieczeństwo przeprowadzania zabiegów.

Kolejnym argumentem świadczącym na korzyść tego urządzenia jest zastosowana w nim lampa: skuteczna i wieloletnia, a właściwie dożywotnio działająca. Tryb cyklicznego naświetlania oraz szybkość generowania kolejnych impulsów świetlnych sprawiają, że depilacja odbywa się szybko, nawet w przypadku większych fragmentów ciała takich jak nogi czy plecy. Wszystko to sprawia, że depilator przypadnie do gustu nawet bardziej wymagającym osobom.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki depilator IPL
Average rating:  
 15 reviews
 by Marika

u mnie chodzi Depilator IPL ProfiCare PC-IPL, już z pół roku, świetna sprawa

 by Babacia

Dostałam w prezencie golarkę PHILIPS LUMEA IPL BRI956/00 i muszę przyznać, że odkąd ją mam to golenie stało się bardzo przyjemne. Do tego w zestawie jest kosmetyczka, która bardzo się przydaje. Super sprzęt w super cenie

 by duszek

Wybór takiego depilatora który spełni nasze oczekiwania to nie lada wyzwanie. Dlatego dobrze jest przeczytać ten ranking który ułatwi nam podjęcie decyzji

 by kwaśna

Depilator Remington to strzał w dziesiątkę, gdyż posiada duże okienko świetlne które gwarantuje szybkość działania dzięki obejmowaniu większej partii ciała za jednym impulsem

 by pultasek

Ranking depilatorów całkiem fajny pomysł, gdyż jest ich dość spory wybór a taki ranking pomoże nam w wyborze. Najważniejsze by depilator był skuteczny i łatwy w obsłudze. Dlatego też wybrałam Brauna.

 by Dronek

Jak już mowa o depilatorach to zdecydowanie polecam PHILIPS LUMEA IPL BRI956/00 gdyż jest to laserowy depilator idealny dla kobiet ceniących wygodę i jakość

 by Iza

Ja używam depilatora Philips . Mam go już dobrych kilka lat ale nie potrafiłam się przyzwyczaić do bólu i przeleżał w szafie kilka lat. Ostatnio go wyciągnęłam, zacisnęłam zęby i usunęłam włoski z nóg 😀

 by fifi

Golarka Braun warta swojej ceny, latwo i przyjemnie sie trzyma w rece i depiluje, koncowki przydatne, lampka pozwala uchwycic wszystkie przeoczenia. Polecam

 by malami

Polecam depilator Philips bo warto, za nieco wyższą cenę, niż popularne depilatory dopłacić. Dużo lepszy komfort depilacji i świetny sprzęt. Nie zamieniłabym na żaden inny no i rozsądna cena zachęca do zakupu. Naprawdę wartoooooo!!!!!:) Rewelacja

 by Sasanka

Ogromny plus tego depilatora Braun to możliwość używania go pod prysznicem. Dzięki temu depilacja jest zdecydowanie mniej bolesna. Lampka według mnie również jest bardzo przydatna. Dzięki niej dobrze widać nawet małe włoski.

 by Żona_Maxa

Czyli póki co 1vs1. A ja stawiam na Philips więcej trochę trybów i wydaje się stabilniejszy.

 by malaona

Używam już kilka lat Braun i nie mogę narzekać. Wiadomo, ze aby dokładnie wydepilować nogi, należy poświecić trochę czasu i wracać w te same partie ciała wielokrotnie. Jednak depilacja finalnie daje bardzo ładny efekt na dość długi czas. Dla mnie nie jest bolesna. Produkt godny polecenia .

 by Sylwia55555

A ja za to jestem za braunem. Trochę dłużej na rynku i byli pierwsi.

 by Ziutinka

Do Majka
JA wybrałam Philips w sumie nie wiem dlaczego może trochę lepsze reklamy mają ?:/

 by Majka50

Odwieczne Pytanie Philips czy Braun ? Czytałam już dużo opinii i dalej nie wiem którego wybrać?