Golenie to niezwykle intymny, jak i istotny element męskiej toalety. Choć moda aktualnie sprowadza się do utrzymywania bardziej bujnych zarostów, to niezależnie od tego każdy mężczyzna powinien mieć w swojej szafce maszynkę do golenia na żyletki. Jednakże nie tak prosto jest trafić na ten jedyny, wybrany model, który sprawdzi się idealnie do naszych potrzeb. Z pewnością nie raz, każdy Pan natrafił na sytuację, gdzie nawet nowe i wydawać się mogło porządne maszynki powodowały podrażnienia lub też zacięcia. Z tego właśnie powodu przygotowaliśmy dla Was ranking najlepszych maszynek na żyletki, które będą bezpieczne dla naszej skóry, jak i łatwy w obsłudze.

Maszynki do golenia ranking dostępnych produktów w 2024

Poniżej specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy ranking maszynek do golenia, które naszym zdaniem zasługują na uwagę. Oczywiście można się nim posłużyć również jako punktem wyjścia do wybrania swojej własnej idealnej maszynki do golenia.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
Wilkinson Hydro 5 Groomer

Wilkinson Hydro Groomer

9.9

Średnia

Allegro Logo
 
empik logo
Maszynka do golenia Gillette Mach3 Start

Gillette Mach3

9.8

Tania

Allegro Logo
 
empik logo
Philips OneBlade golarka QP2520

Philips OneBlade QP2530/20

9.7

Droga

Philips logo 1
 

 
Allegro Logo
 
empik logo
Gillette ProGlide maszynka trymer

Gillette ProGlide

9.6

Tania

Allegro Logo
 
empik logo
Philips OneBlade golarka QP2530

Philips OneBlade QP2520/20

9.5

Droga

Philips logo 1
 

 
Allegro Logo
 
empik logo

Maszynki do golenia ranking

Poniżej specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy ranking maszynek do golenia, które naszym zdaniem zasługują na uwagę. Oczywiście można się nim posłużyć również jako punktem wyjścia do wybrania swojej własnej idealnej maszynki do golenia.

Wilkinson Hydro 5 Groomer- Rozwiązania idealne do stylizacji

ranking fotelików samochodowych 15-36

Wilkinson Hydro 5 Groomer maszynka 3 wkłady trymer to idealne rozwiązanie dla osób poszukujących eleganckiego wykończenia, stabilnego utrzymania w dłoni, czy też łatwego cięcia. Wilkinson to marka, której nikomu nie trzeba przedstawiać. W tym produkcie twórcy stworzyli coś niezwykłego, dzięki czemu golenie przejdzie na znacznie wyższy poziom. Z jednej strony dostajemy tutaj klasyczną maszynkę opierającą się na żyletkach, z drugiej została ona umieszczona w nowoczesnym opakowaniu, które spełnia wszelakie potrzeby związane z idealnym goleniem. Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości polimerów, rączka jest trwała i nie wyślizguje się z ręki nawet przy dużych ilościach wody. Ostrza są nierdzewne, dzięki czemu posłużą do wielu cięć, a samo ułożenie maszynki idealnie dopasowuje się do każdego kształtu ręki.

OCENA PRODUKTU:
-BEZPIECZEŃSTWO – 7
-FUNKCJONALNOŚĆ – 7

R

Zalety

-posiada funkcje trymeru do brody;
-korzystny stosunek jakości do ceny;
-interesujący wygląd;

Q

Wady

-mała trwałość;
-słaba jakość wykonania;

Gillette Mach3- Więcej niż jednorazówka

ranking fotelików samochodowych 15-36 testy

Maszynka do golenia Gillette Mach3 Start + 2 wkład to znacznie więcej niż jednorazówka, to precyzyjne rozwiązanie, które zachwycie nawet najbardziej wymagających użytkowników. Stykamy się tutaj z ostrzami, które wytrzymują do 10 użyć, zachowując przy tym swoja perfekcję, jak i jakość golenia. Całość została tak zaprojektowana, by jednorazowy ruch wystarczył do uzyskania idealne cięcia. Projektanci wprowadzili tutaj wygodną, ruchomą główkę, która nie tylko doskonale dostosowuje się do kształtu twarzy, ale także pozwala na uniknięcie podrażnień i zacięć. Dodatkowo obecny pasek nawilżający została wzbogacony witaminą E i aloesem, tym samym pozostawiając naszą twarz idealnie gładką i zdrowiej wyglądającą. Ostatecznie rozwiązanie to jest idealnym połączeniem nowoczesności i klasycznych żyletek, przez co warto jest mieć je w swojej łazience.

OCENA PRODUKTU:
-BEZPIECZEŃSTWO – 9
-FUNKCJONALNOŚĆ – 8

R

Zalety

-wydajność;
-skuteczność;
-dostępność wkładów na rynku;
Q

Wady

-wkłady są z wyższej półki cenowej;

Philips OneBlade golarka opinie – jedno ostrze, jedno cięcie

ranking fotelików samochodowych 15-36 kg

Philips OneBlade golarka QP2530/20 4 NASADKI to rozwiązanie goli każdy zarost bez względu na jego długość. Twórcy dostarczają nam tutaj narzędzie do przycinania, modelowania, jak i golenia zarostu, nie podrażniając przy tym naszej skóry. Całość wyposażona jest w zmienne nasadki, które pozwalają na dobranie idealnej formy golenia do naszych potrzeb. Ponadto stykamy się tutaj z rozwiązaniem, które idealnie sprawdzi się bez względu na to czy będzie pracowało na mokro, czy też na sucho. Philips zastosowała tutaj unikalną technologię OneBlade. Łączy ona w sobie szybko poruszający się nożyk (200 ruchów na sekundę) z podwójnym systemem ochrony, zapewniając efektywne i wygodne golenie dłuższych włosów. Ruchoma główka idealnie dopasowuje się do kształtu twarzy, tym samym umożliwiając efektywne i komfortowe przycinanie, jak i golenie na całej powierzchni. Ponadto same ostrza zostały tak zaprojektowane, by dawać nam jak najdłuższą efektywność pracy. W praktyce wystarczy je wymieniać co cztery miesiące.

OCENA PRODUKTU:
-BEZPIECZEŃSTWO – 9
-FUNKCJONALNOŚĆ – 9

R

Zalety

-szybka i łatwa w użyciu;
-poręczna;
-doskonała jakość golenia;

Q

Wady

-brak zbiorniczka na zarost;

Gillette ProGlide- Wysoka jakość do ciężkich zadań

ranking fotelików samochodowych 15-36 kilogramów

Gillette ProGlide maszynka trymer golarka styler to idealne rozwiązanie dla osób poszukujących najwyższej jakości, jak i wysokiego komfortu golenia. Stykamy się tutaj z wodoodpornym urządzeniem, mającym, aż trzy różne nasadki, dzięki czemu idealnie sprawdzi się do przycinania, golenia, czy też stylizowania zarostu. Całość została „zapakowana” w pięknie wyglądające opakowanie, które posiada antypoślizgową rączkę, dzięki czemu możemy być pewni, że podczas golenia nic nie wyślizgnie nam się z rąk. Interesujące jest także to, że całość została przebadana pod kątem dermatologicznym, po to by potwierdzić jej bezpieczeństwo przy stosowaniu bez względu na miejsce na naszym ciele. Sama główka została wyposażona w wysokiej jakości ostrza, zapewniające nie tylko gładkie, jak i dokładne golenie, ale przede wszystkim bardzo komfortowe. Dzięki temu możemy mieć pewność, że w czasie jej używania nie dojdzie do powstania żadnych podrażnień, czy też innych drobnych uszkodzeń na naszej skórze. Jako dodatkową zaletę, należy wspomnieć obecność trzech grzebyków pozwalających na uzyskanie precyzyjnej długości zarostu.

OCENA PRODUKTU:
-BEZPIECZEŃSTWO – 10
-FUNKCJONALNOŚĆ – 9

R

Zalety

-wysoka jakość wykonania;
-duża ilość dodatkowych funkcji;
-komfort używania;
Q

Wady

-brak informacji od strony klientów;

Philips OneBlade golarka QP2520/20- Poszukując idealnej długości zarostu

dobry fotelik samochodowy 15-36 kg

Philips OneBlade golarka QP2520/20 3 NASADKI to rozwiązanie, które pozwala na idealne przycinanie zarostu, a to wszystko przy użyciu technologii OneBlade. Stykamy się tutaj z nowoczesnym rozwiązanie, które wprowadziło elektryczne golenie na znacznie wyższy poziom. Produkt ten pozwala ciąć, przycinać, czy też nadawać wymarzone kształty dla naszego zarostu. OneBlade łączy w sobie szybko poruszający się nożyk (200 ruchów na sekundę) z podwójnym systemem ochrony zwiększającym bezpieczeństwo użytkowania, jak i pozwalającym na uniknięcie wielu podrażnień. W stosunku do wcześniej opisywanego modelu stykamy się tutaj z wyższą jakością wykonania, co w efekcie przekłada się na znacznie lepszą jakość cięcia. Ponadto obecność ruchomej główki, idealnie pozwala na dokładne golenia bez względu na kształt naszej twarzy. Produkt ten cechuje się także wysoką trwałością, zarówno samej rączki, jak i używanych ostrzy.

OCENA PRODUKTU:
-BEZPIECZEŃSTWO – 8
-FUNKCJONALNOŚĆ – 9

R

Zalety

-szybka i łatwa w użyciu;
-funkcjonalna;
-doskonała jakość golenia;
-wiele funkcji golenia;
Q

Wady

-brak zbiorniczka na zarost;

Maszynka do golenia na żyletki opinie

Swego czasu pojawił się ogromny bum na maszynki elektryczne. Dla jednych trwa on nadal, niemniej jednak aktualnie coraz częściej i chętniej wracamy do maszynek na żyletki. Jest to nie tylko bardziej stylowe i przyjemniejsze rozwiązanie, a przy tym bardziej ekonomiczne. Należy zwrócić także uwagę na fakt, że żadna maszynka elektryczna nie będzie goliła, aż tak dokładnie jak tradycyjne rozwiązanie Niemniej jednak w tym przypadku wymagane jest poświęcenie znacznie większej ilości czasu po to, by wybrać idealną maszynkę do naszych potrzeb, a tym samym uniknąć wielu (naprawdę wielu) nieprzyjemności. Warto więc zapoznać się z rodzajami maszynek na żyletki, by tym samym dostosować to idealną do swoich potrzeb.

Maszynki do golenia opinie – główny podział

W praktyce spotykamy się z głównym podziałem pod kątem ilość żyletek. Najbardziej popularna jest maszynka jednoczęściowa określana jako motylek, w której to jedna żyletka stanowi całość. Większość tego typu maszynek zaliczana jest do tak zwanych łagodnych, czyli posiadających bardzo niskie ryzyko zacięć i podrażnień. Jest także idealnym rozwiązaniem dla osób które dopiero zaczynają swoją przygodę z goleniem. Z drugiej jednak strony maszynki tego typu są o wiele bardziej kłopotliwe podczas ich długo trwałego używania, gdyż mogą łatwo się rozregulować a ty sama niekoniecznie korzystnie wpływać na naszą cerę, a także będą pojawiały się problemy podczas ich czyszczenia. innym typem są maszynki dwuczęściowe. Tutaj maszynki tak jak nazwa wskazuje składają się z dwóch niezależnych części, które dzięki swoim ułożeniu idealnie sprawdzają się do golenia na mokro. cechują się one wysoką stabilnością i bezpieczeństwem, a to wszystko poprzez bardzo solidne zamocowanie żyletek. Z drugiej jednak strony specyficzna konstrukcja może powodować kłopoty podczas ich czyszczenia, a ty, samym powstawanie szeregu zanieczyszczeń i drobnoustrojów rozwijających się w ich wnętrzu. Kolejnym tradycyjnym modelem są maszynki trzyczęściowe. Te cechują się najbardziej skomplikowaną budową, jednakże są najmniej awaryjne i prezentują najwyższą jakość podczas golenia. Oczywiście wspomniane trzy typy odnoszą się do klasycznych maszynek na żyletki. Jednakże rozwój technologii, a także zmiana stylistyki i trendów przyczyniły się do tego, że możemy zetknąć się ze znacznie innymi modelami, które będą o wiele mniej klasyczne, ale z drugiej strony bardziej przystępne dla zwykłego codziennego użytkowania (chcesz dowiedzieć się więcej o tradycyjnych maszynkach? Zajrzyj tutaj: https://facetaria.pl/blog/22_rodzaje-maszynek-do-golenia-na-standardowe-zy.html).

Wybierając nowoczesną maszynkę na żyletki – golarki męskie ranking

Decydując się na maszynki oparte na żyletkach warto zwrócić uwagę na kilka aspektów. Po pierwsze jakość ich wykonania, jakość użytych ostrzy, obecność dodatkowych elementów w ofercie, a także fakt czy interesuje nas bardziej klasyczna, ręczna maszynka w którym to My wykonujemy całą pracę, czy też może maszynka również opierająca się na żyletkach, ale połączona z bardziej elektrycznym podejściem. W przypadku tradycyjnych rozwiązań należy zwróć uwagę na takie aspekty jak między innymi dodatkowy pasek nawilżający, który będzie zwiększał jakość poślizgu, a dodatkowo będzie powodował, że zmniejszy się ryzyko wystąpienia podrażnień, jak i zacięć. Ponadto tego typu technologie wiążą się tylko i wyłącznie z możliwością golenia, czyli osoby które posiadają brodę i chciałaby chociaż trochę przyciąć, czy też wyregulować niestety nie znajdą tutaj nic dla siebie.

Na całe szczęście pojawiły się właśnie elektryczne maszynki na żyletki, które skupiają się na takim cięciu, by móc odpowiednio stylizować swój zarost. Doskonałym tego przykładem jest technologia OneBlade opierającą się na jednym ostrzu, przez co pod kątem rozwiązania przypomina wcześniej wspomnianą maszynkę jednoczęściowy, ale opartym na szybkim poruszaniu tego ostrza, by zapewnić najwyższa jakość golenia. Zobacz jak działa OneBlade:  

Oczywiście połączenie elektryczności i żyletek występuje także w innych przypadkach dostarczając nam znacznie bardziej zróżnicowane modele. Tutaj istotne jest jednak to, aby wybierać takie rozwiązanie, które po pierwsze będzie wygodne, wodoodporne, a dodatkowo będzie pozwalało i zawierał w sobie wiele różnych dodatków pozwalając na idealne przycinanie w zależności od naszych potrzeb. Ostatnim aspektem na jaki powinniśmy zwrócić uwagę jest rączka. Nie ma tutaj znaczenia czy mówimy o bardziej nowoczesnej, czy też tradycyjnej maszynce. W każdym przypadku rączka powinna być wykonana w taki sposób, aby zapewnić antypoślizgowe właściwości. W efekcie bez względu na to czy będziemy golić się na mokro, czy na sucho będzie ona chroniła przed powstawaniem ryzyka wyślizgnięcia się golarki z naszych rąk.

Kilka słów podsumowania – ranking golarek męskich popularnych w 2024

Porównując informacje zawarte w treści poradnikowej, wraz z zaproponowanymi przez nas produktami, bardzo ciężko jest wybrać ten jeden idealny model maszynki na żyletki, który zadowoli każdego. Niemniej jednak jeśli poszukujemy uniwersalnego rozwiązania (do wszystkiego) nie sposób przejść obojętnie wobec produktu, jakim jest Gillette ProGlide, w którym stykamy się z najwyższą jakością cięcia, jak i golenia. Produkt ten jest bardzo wygodny i łatwy w użyciu, a przy tym bezpieczny, jak i funkcjonalny, dlatego nie sposób przejść wobec niego obojętnie.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaką maszynkę do golenia na żyletki
Average rating:  
 0 reviews