Masz problemy ze snem? Sprawdź ranking zatyczek do uszu do spania 2024 i wybierz te najlepsze!

Niespokojne noce to problem wielu osób. Mieszkanie znajdujące się przy torach, koło ruchliwej ulicy bądź po prostu przy deptaku skutecznie może doprowadzić do tego, że każdej nocy będziemy się wybudzać. Problem budzenia się w nocy może też powodować nasz partner czy partnerka przez bardzo głośnie chrapanie. Dlatego tak ważne jest znalezienie odpowiedniego urządzenia wyciszającego i tym rozwiązaniem są zatyczki do uszu do spania. 

Jednakże, na rynku znajdziemy produkty dostępne za kilka złotych jak i te za kilkadziesiąt czy nawet kilkaset. Tak ogromna różnica cenowa sprawia, że nie raz zastanawiamy się czym jest to spowodowane. Niestety, ciężko jednoznacznie stwierdzić która opcja będzie najlepsza, szczególnie jeśli nie wiemy za wiele o tych produktach i to pierwszy raz, kiedy myślimy nad zakupem takiego sprzętu. jak więc wybrać dobre zatyczki do uszu do spania? Sprawdź dzisiejsze zestawienie!

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
BLUEDIO NE ZATYCZKI STOPERY DO USZU DO SPANIA 1

BLUEDIO ZATYCZKI

9.9

Średnia

Allegro Logo
Zatyczki stopery do uszu do spania 1 para wieloraz 1

Zatyczki stopery wielorazowe

9.8

Tania

Allegro Logo
Zatyczki stopery do spania Alpine SleepSoft 1

Zatyczki Alpine SleepSoft

9.7

Średnia

Allegro Logo
Zatyczki Stopery do Uszu do Spania 3M 1100 25 Par 1

Zatyczki 3M 1100

9.6

Średnia

Allegro Logo
ZATYCZKI STOPERY DO USZU DO SPANIA OPASKA PLUGGERZ 1

ZATYCZKI STOPERY PLUGGERZ

9.5

Droga

Allegro Logo

W rankingu zatyczek do uszu do spania 2024 pojawiły się zarówno oferty budżetowe, jak i te bardziej specjalistyczne i przypominające profesjonalne zatyczki do uszu. Ponadto, uwzględniliśmy ich konstrukcję, łatwość użytkowania, stopień wygłuszania jak i opinie innych użytkujących. 

BLUEDIO NE ZATYCZKI STOPERY DO USZU DO SPANIA

stopery do uszu

Zatyczki do uszu BLUEDIO NE to produkt, który z dużą skuteczności redukuje hałas, który mógłby być uciążliwy podczas snu. Stopery te zatem są dobrym izolatorem, ale są przy tym stosunkowo drogie, w porównaniu do innych dostępnych zatyczek na rynku. Dają one jednak duży komfort noszenia i są niezwykle skuteczne, więc warto zastanowić się nad nimi poważnie.

Marka stworzyła stopery, lub inaczej zatyczki do uszu, o uniwersalnym rozmiarze. Dzięki temu każdy może je nosić i odczuwać wygodę w trakcie użytkowania produktu. Dodatkowo do zatyczek użytkownik otrzyma etui do przenoszenia ich. Jest to bardzo komfortowe rozwiązanie, przydatne nie tylko podczas podróży, ale również w życiu codziennym.

Zatyczki BLUEDIO NE są idealne, jeśli chcesz zredukować hałas w pracy, komunikacji czy też właśnie podczas snu. Stopery te zostały wykonane z silikonu, gwarantują one jedną z największych izolacji od hałasu, aż do 40dB.

Firma Bluedio od ponad dwudziestu lat produkuje urządzenia audio. Również i tym razem połączyła ona dobry design z wysoką jakością materiału oraz, a może przede wszystkim, wysoką skutecznością produktu. Prezentowane zatyczki doskonale sprawdzą się w każdej sytuacji, w której potrzebna jest cisza oraz spokój. Dzięki tym stoperom użytkownik będzie miał możliwość odcięcia się od hałasu, by tym samym móc skupić się na tym, co w danej chwili jest dla niego naprawdę ważne.

ok
 • Uniwersalny rozmiar;

 • Wysokiej jakości materiał – silikon;

 • Wysoka skuteczność.

nook
 • Stosunkowo drogie.

Zatyczki stopery do uszu do spania 1 para wielorazowe

zatyczki do uszu do spania ranking

Prezentowane zatyczki do uszu służą do wielokrotnego użytku. Przede wszystkim jednak gwarantują ochronę słuchu przed niebezpiecznymi poziomami hałasu, bądź też po prostu pozwalają użytkownikowi izolować się od różnych odgłosów, które mogłyby przeszkadzać mu w pracy czy też podczas snu.

Stopery zostały wykonane z miękkiego materiału, który zapewnia komfort podczas stosowania produktu. Dodatkowe unikalne kołnierze zewnętrzne, czyli 3-stopniowa gumka, sprawiają, że zatyczki utrzymują swoje położenie w kanale słuchowym. To z kolei poprawia nie tylko ich skuteczność, ale także zwiększa wygodę użytkowania.

Dzięki zaś specjalnemu, poliestrowemu sznurkowi dołączonemu do zestawu, użytkownik zatyczek może je w każdej chwili zawiesić sobie na szyi. Sznurek ma aż 67 centymetrów, jest zatem wygodny i komfortowy. Jeśli ktoś nie jest zainteresowany tego typu rozwiązaniem, w każdej chwili może zdjąć zatyczki ze sznurka.

Prezentowane stopery idealnie sprawdzą się w środowisku w branży przemysłowej, ale także w każdej innej sytuacji, gdy hałas jest zbyt uciążliwy dla danej osoby. Zatyczki bardzo dobrze izolują od hałasu w miejscu pracy, komunikacji czy też po prostu w domu. Pomagają one w przypadku gdy hałas sięga do 32 dB. Może nie jest to największa skuteczność, ale z pewnością są pomocne w wielu wypadkach, dlatego warto je wypróbować.

ok
 • Sznurek 67 cm;

 • Uniwersalny kształt i 3-stopniowa gumka;

 • Przystępna cena.

nook
 • Nie tak duża izolacja od hałasu (do 32dB).
 •  

Zatyczki stopery do spania Alpine SleepSoft

profesjonalne zatyczki do uszu

Zatyczki firmy Alpine model SleepSoft to nowe rozwiązanie, które pozwala odizolować się od hałasu. Dzięki temu, że kształt zatyczek został przemyślany i wielokrotnie przetestowany, zapewniają one doskonałe dopasowanie do każdego kanału słuchowego. Są zatem uniwersalne, a przy tym niezwykle komfortowe w trakcie użytkowania.

Stopery do uszu SleepSoft mają wbudowane specjalne filtry akustyczne – AlpineAcousticFiltersTM. To one właśnie powodują, że uciążliwy i szkodliwy dla słuchu hałas jest zminimalizowany. Filtry przyczyniają się do tego, że można skutecznie odizolować się od odgłosów, jak chrapanie czy rozmowy, które utrudniają czy to spanie, czy skupienie się na jakimś zadaniu.

Prezentowane zatyczki to idealne rozwiązanie do użytku w domu, czy też podczas nauki albo pobytu w hotelu lub na kempingu. Warto zwrócić uwagę, że specjalne filtry, o których była mowa wcześniej, zapobiegają tzw. poczuciu izolacji od świata zewnętrznego. Użytkownik nie musi się martwić, że nie usłyszy budzika czy dzwonka do drzwi. Bowiem wkładki mają raczej średnie tłumienie 25dB.

Produkt został wykonany ze specjalnego materiału AlpineThermoShapeTM, który zapewnia komfort użytkowania, a przy tym jest hipoalergiczny, w przeciwieństwie do wielu silikonowych zatyczek, które powodują powstawanie swędzenia wokół uszu.

Dodatkowo warto zwrócić uwagę na otwór wentylacyjny w zatyczkach Alpine SleepSoft. Zapobiega on poceniu się kanału słuchowego, dzięki temu ucho nie zatyka się woskowiną.

ok
 • Filtry akustyczne – AlpineAcousticFiltersTM;

 • Materiał hipoalergiczny;

 • Uniwersalny kształt;

 • Otwór wentylacyjny.

nook
 • Średni poziom wyciszenia (do 25dB);

 • Stosunkowo wysoka cena.

 •  

Poza tym, sprawdźmy też Zatyczki Stopery do Uszu do Spania 3M 1100 25 Par 

zatyczki do uszu do spania

Zatyczki do uszu producenta 3M model 1100 to oryginalne wkładki przeciwhałasowe. Zostały one wykonane z miękkiej, a przede wszystkim, hipoalergicznej pianki poliuretanowej. Zapewniają one dzięki temu nie tylko pełen komfort podczas użytkowania, ale także minimalizują nacisk na przewód słuchowy, a tym samym ułatwiają korzystanie ze stoperów.

Dzięki temu, że zastosowano zwężającą się konstrukcję zatyczek, są one uniwersalne i pasują do większości przewodów słuchowych. To znacząco ułatwia korzystanie z prezentowanego produktu. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na ich gładką powierzchnię. Jest ona nie tylko odporna na zabrudzenia, ale również gwarantuje lepszą higienę, trwałość, a także komfort.

Dla zwiększenia higieny stoperów zaleca się stosowanie ich nie więcej niż jeden raz. W zestawie użytkownik znajdzie zatem 25 par zatyczek. Można to uznać za ich wadę, bowiem wiele dostępnych na rynku zatyczek do uszu jest wielokrotnego użytku. Wszystko zależy od preferencji użytkownika jednak. Prezentowane zatyczki do uszu dostępne są w wersji do dozownika 3M™ One Touch™ Pro.

ok
 • Hipoalergiczny materiał;

 • Uniwersalny kształt;

 • Bardzo przystępna cena;

 • W zestawie 25 par zatyczek.

nook
 • Brak informacji o poziomie izolacji od hałasu;
 • Są jednokrotnego użytku.
 •  
 •  

ZATYCZKI STOPERY DO USZU DO SPANIA OPASKA PLUGGERZ

zatyczki do uszu opinie

Zatyczki do uszu firmy Pluggerz model Uni Fit Sleep to 4 stopery w komplecie, które są w dwóch rozmiarach. Obecnie są to jedne z najlepiej tłumiących hałas produktów tego typu na rynku. Średnie tłumienie na poziomie 27dB. W zestawie użytkownik znajdzie jeszcze dodatkowo opaskę do spania.

Warto zwrócić uwagę na to, że prezentowane stopery do uszu posiadają unikatowe filtry. Pomagają one zminimalizować dźwięki tła, co jednak nie oznacza, że użytkownik jest całkowicie odizolowany od otoczenia. Z pewnością będzie on słyszeć takie dźwięki, jak budzik czy dzwonek do drzwi.

Dodatkowo ważne jest to, że zatyczki te wykonano z wytrzymałego, ale i hipoalergicznego materiału, dokładnie to miękkiego silikonu. To on pod wpływem ciepła dostosowuje się do kształtu ucha. Dzięki temu, że stopery posiadają 3 pierścienie różnej wielkości, produkt ten idealnie dopasowuje się do ucha. Gwarantuje to komfort użytkowania, nawet podczas snu na boku.

Produkt ten został ponadto zaopatrzony w otwór wentylacyjny. Zapobiega on poceniu się kanału słuchowego w trakcie użytkowania zatyczek. To z kolei powoduje, że ucho nie zatyka się woskowiną. Stopery Pluggerz model Uni Fit Sleep posiadają certyfikaty CE i ANSI. Są także testowane zgodnie z normą EN 352-2 i US E.P.A. wg przepisów prawa.

ok
 • Wykonane z antyalergicznego silikonu;

 • Uniwersalne;

 • Posiadają otwór wentylacyjny;

 • Nie izolują całkowicie od otoczenia.

nook
 •  Stosunkowo drogie.

Czy wybraliśmy dobre zatyczki do uszu do spania? Sprawdź już teraz porównując swój produkt ze wskazówkami zakupowymi!

Choć wszystkie pięć ofert zrecenzowanych powyżej oferują wiele zalet, to nie obyło się też bez wad. Jest to całkowicie normalne, bo wyprodukowanie produktu idealnego nie jest po prostu możliwe. Woskowe zatyczki do uszu mogą być za małe, za duże, oferować nieodpowiednie wyciszenie albo po prostu wypadać z uszu. Gdy znajdziemy ofertę spełniającą większość naszych oczekiwań, to okaże się na poza naszym budżetem.

Dlatego w celu znalezienia swojego własnego idealnego produktu, który będzie tak skutecznie działać jak profesjonalne zatyczki do uszu, warto zapoznać się z poniższym poradnikiem, gdzie umieściliśmy szereg istotnych informacji na temat tego typu sprzętu. Jednym z najważniejszych atrybutów jest, rzecz jasna, skuteczność tłumienia dźwięków.

Ponadto, musimy uwzględnić czy wybrany przez nas produkt oferuje właściwą konstrukcję. To przełoży się na dobre trzymanie w uchu i nie wypadanie podczas snu. Łatwość użytkowania, a więc i sposób czyszczenia też ma znaczenie. Musimy też uwzględnić cenę produktu jak i opinie innych użytkujących. Więcej informacji odnośnie zakupu właściwych stoperów usznych znajdziemy poniżej:

https://www.industria24.pl/blog/najlepsze-zatyczki-do-uszu-stopery/

dobre zatyczki do uszu do spania

Konstrukcja stoperów kluczowa

Pierwszym kluczowym parametrem będzie typ konstrukcji. Każdy producent decyduje się nieco odmienny typ budowy stoperów, przez co dla jednych będzie to idealne rozwiązanie, a u innych zatyczki będą wypadać z uszu. Musimy więc sprawdzić czy stopery są odpowiednio dostosowane do naszego kształtu, przez co unikniemy problemów z ich wypadaniem podczas snu.

Co więcej, właściwa konstrukcja dba też o to, aby stopery nie uciskały uszu i nie prowadziły do tego, że po godzinie czy dwóch będziemy zmuszeni do ich ściągnięcia. Bardzo ciekawym rozwiązaniem, które stosowane jest przez niektórych producentów, jest zastosowanie wolno rozprężającej się pianki, która idealnie uzupełnia uszy i dba o właściwe wyciszenie.

Zatyczki Stopery do Uszu do Spania 3M 1100 25 Par

zatyczki do uszu do spania

BLUEDIO NE ZATYCZKI STOPERY

stopery do uszu

Uwzględnić trzeba poziom wygłuszenia

Skoro o wyciszeniu mowa, to warto też sprawdzić jego poziom. Zazwyczaj sprzedawcy deklarują, że ich stopery są w stanie obniżyć poziom hałasu o konkretną wartość. Wyrażana jest ona, rzecz jasna, w decybelach. Im większa wartość wygłuszenia, tym jest szansa, że zatyczki lepiej poradzą sobie w głośnym otoczeniu.

Interesujący nas poziom wyciszenia akustycznego zaczyna się od 20 dB i może wynosić aż 40 dB. Górna wartość pozwala obniżyć hałas z, na przykład, szmerów w dużych biurowcach do poziomu liści przy łagodnym wietrze lub z poziomu pracującego odkurzacza do poziomu szeptów.

Rzecz jasna użytkowość też istotna

Łatwe korzystanie z zatyczek to kolejny istotny punkt, o którym nie powinniśmy zapomnieć. Mowa tutaj przede wszystkim o łatwym czyszczeniu, co może zagwarantować wykorzystanie silikonowego, antyalergicznego materiału. Czyszczenie za pomocą wody i mydła czy też specjalnych środków zdecydowanie ułatwi nam utrzymanie stoperów w czystości.

Dodatkowo upewnijmy się, że wybrane przez nas rozwiązanie można łatwo wyjąć z uszu. W tym pomogą specjalne końcówki, za które łatwiej jest stopery złapać. Inni natomiast decydują się na zastosowanie sznureczków, a jeszcze inni uchwytów, przez które możemy przeciągnąć nitkę czy po prostu łatwiej złapać stopery.

Zatyczki stopery do uszu do spania

zatyczki do uszu do spania ranking

Opinie innych i cena – też ważna

Następny istotny aspekt zakupu to opinie i cena. Tak naprawdę w każdym przypadku – czy to kupujemy stopery do spania czy inny przedmiot – powinniśmy uwzględnić feedback użytkowników. To bardzo często cenne porady i wskazówki odnośnie użytkowania, a także doświadczenie związane z używaniem sprzętu przez dłuższy czas. 

Choć komentarze użytkowników są często subiektywne, to jednak jeśli wiele opinii powiela informacje na temat danych zatyczek, to możemy uznać je za prawdziwe. Ostatecznie jednak to od nas zależy czy wybierzemy dane urządzenie i czy sprawdzi się ono w naszych rękach, a w tym wypadku uszach, czy też nie.

Najlepsze zatyczki do uszu – podsumowanie rankingu 2024

Nieważne czy szukasz woskowych zatyczek do uszu czy może wolisz te silikonowe, które dodatkowo będą pokryte wolno rozprężającą się pianką. Bardzo ważne będzie uwzględnienie projektu i tego czy typ zatyczek do uszu, który nam się spodobał, nie będzie nam wypadać podczas snu. Ponadto, kluczowa będzie funkcjonalność rozwiązania, a także pozytywne opinie innych użytkujących. 

Jeśli jednak nie jesteśmy przekonani co do własnych poszukiwań, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby skorzystać z przygotowanego dziś zestawienia. Wszystkie produkty cechują się ciekawymi atrybutami, a także stosunkowo dobrymi opiniami. Ponadto dobrze radzą sobie z wyciszeniem. Najlepszą jednak parą są BLUEDIO NE ZATYCZKI STOPERY DO USZU DO SPANIA, które to oferują jeden z największych stopni izolacji na rynku. 

Artykuły

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jakie zatyczki do uszu do spania wybrać
Average rating:  
 4 reviews
 by ReNIA

Kupiaam kiedys te stopery na sznurku no i powiem szczerze, że jakiegoś super rezultatu nie było. W dodatku sznureczek mnie denerwował, bo sie wszędzie plątał.

 by molska

Polecam Alpine Sleep Soft, bo sa bardzo mięciutkie i nie podrażniają. A co najważniejsze - nic w nich nie słychać.

 by joaśka aśka

Bluedio mają idealny kształt dla moich uszu. Wszystkie inne zawsze mnie wkurzały, uszy bolały.

 by kajKa

Miesiąc temu przeprowadziłam się obok pętli tramwajowej. Błąd życia, no ale nic, szukam zatyczek, może pomogą....