Dobrej jakości suszarka do ubrań będzie urządzeniem służącym jego właścicielom przez wiele lat. Dzięki jej obecności ubrania będą nie tylko szybciej suche, ale także mniej wygniecione. Przyspieszy i usprawni czas wykonywania domowych porządków, jednocześnie nie niszcząc oraz nie kurcząc ubrań. Wybór idealnej suszarki nie jest zadaniem prostym, dlatego należy wybrać taką, która będzie spełniała nie tylko potrzeby jej użytkownika, ale też będzie wyposażona we wszelkie niezbędne funkcje.

Na co zwrócić uwagę, kupując suszarkę do ubrań?

Kluczowym elementem podczas wyboru suszarki do ubrań jest ładowność bębna. Przed zakupem warto zastanowić się, jak duże ilości prania będą jednorazowo suszone, a następnie wybrać suszarkę o ładowności idealnie dopasowanej do własnych potrzeb. Najczęściej sprawdza się zakup urządzenia o takiej samej ładowności jak ładowność pralki. Część suszarek posiada funkcję możliwości załadowania jej tylko do połowy, co znacząco ułatwia proces zakupu oraz późniejszego użytkowania.

Suszarka do prania powinna mieć też odpowiednią klasę energetyczną, która wpływa bezpośrednio na zużycie energii elektrycznej oraz wysokość rachunków za prąd. Warto wybierać suszarki z wysoką wartością klasy efektywności energetycznej oraz klasę o oznaczeniu przynajmniej A+. Połączenie tych dwóch parametrów bez wątpienia spełnia suszarka LG RC90V9AV2Q pobierająca niewiele prądu w stosunku do swojej pracy i wydajności. Kupując suszarkę, warto zwrócić też uwagę na rozmiary zbiornika na wodę oraz to, w jaki sposób jest on opróżniany. W przypadku jego braku koniecznym okazuje się podłączenie urządzenia do kanalizacji, aby mogło wydajnie pracować.

Rodzaje suszarek automatycznych

Na rynku dostępne są trzy rodzaje suszarek do prania. Do najbardziej popularnych zaliczyć należy suszarki kondensacyjne, których działanie opiera się na skraplaniu pary wodnej. Tego typu suszarki dają możliwość usuwania skroplonej wody ręcznie albo bezpośrednio do kanalizacji. Nowsze modele posiadają dodatkowo pompę ciepła, która ogrzewa oraz schładza powietrze w układzie zamkniętym. Ten typ suszarek zużywa mniej energii niż zwykłe suszarki kondensacyjne, co przyczynia się do mniejszych comiesięcznych rachunków za prąd. Taką funkcję oferuje m.in. suszarka Electrolux.

Rzadziej wybieranym typem suszarek są suszarki wywiewowe, które ogrzewają wtłaczane do środka urządzenia powietrze. W momencie gdy powietrze zmienia się w parę wodną, zostaje ono wydmuchane na zewnątrz suszarki. Ten typ urządzeń wymaga bezpośredniego podłączenia do sieci wentylacyjnej.

Jakie jeszcze funkcje powinna posiadać idealna suszarka do ubrań?

Niektóre z funkcji dostępnych w suszarkach do ubrań zwiększają komfort ich użytkowania i sprawiają, że współpraca z nimi będzie nie tylko przyjemna, ale i dużo szybsza. Pierwszym udogodnieniem jest wyposażenie urządzenia w cyfrowy, czytelny wyświetlacz, który pozwala na samodzielne i precyzyjne ustalenie czasu oraz temperatury suszenia. Dobrej jakości wyświetlacz posiada np. suszarka Bosch.

Z kolei suszarka Beko daje możliwość sterowania urządzeniem za pomocą smartfona. Jest to idealne rozwiązanie dla osób zapracowanych, których często nie ma w domu. Warto też, aby urządzenie dysponowało funkcją ważenia wsadu oraz było wyposażone w filtr, który pomaga usunąć wszelkie zanieczyszczenia powstałe podczas suszenia. Jego obecność przedłuża znacznie żywotność suszarki.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Najlepsza suszarka dla Twojego domu
Average rating:  
 0 reviews