Odkurzacz automatyczny ranking to zestawienie 5 najlepszych produktów tej kategorii z różnych półek cenowych. Każdy produkt w naszym rankingu posiada bogate opisy w którym określamy najważniejsze cechy danego modelu. Prócz opisu najlepszych odkurzaczy na naszej stronie znajdziesz także porady jak wybrać produkt, który będzie dla nas idealny. Dodatkowo znajdziesz porady jak zaoszczędzić przy zakupie odkurzacza, gdzie kupić oraz skąd czerpać rzetelne opinie innych użytkowników.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Xiaomi Mi Robot 2/ Roborock S50

9.8

Średni


 

 

IROBOT ROOMBA 980

9.6

Drogi


 

 

Ilife V7S Plus

9.6

Tani


 

 

Bosh TDS

9.5

Średni

SAMSUNG NAVIBOT

9.3

Tani

PHILIPS SMARTPRO

9.2

Tani


 

iLife A4S

9.2

Bardzo Tani


 

 

Nie wiesz jaki odkurzacz automatyczny będzie najlepszy? Poznaj zwycięzcę naszego rankingu z 2019, czyli XIOMI MI ROBOT 2.

odkurzacz automatyczny ranking

Numer jeden to produkt marki Xiaomi, który zamiata i zmywa podłogę. Urządzenie wpierw zamiata a potem zmywa obszar. Precyzyjne sensory LDS skanują przestrzeń dookoła odkurzacza tak by wybrać jak najlepszą trasę odkurzania. Całość podlega konfiguracji i sami możemy determinować trasę oraz styl pracy. W Xiaomi MI ROBOT 2 umieszczony jest sensor nacisku, który zapobiega kolizjom i pozwala z łatwością omijać przeszkody. Zbiornik umieszczony pod spodem odkurzacza automatycznego Xiaomi sam determinuje ile wody potrzebuje do zmycia danej powierzchni. Zbiornik zajmuje mało miejsca i łatwo możemy uzupełniać wodę.

Na pochwałę zasługuje wydajna bateria litowa o pojemności 5200mAh. Taka pojemność baterii pozwala na nawet 2.5 h pracy w trybie standardowym. Bardzo ciekawą funkcją jest automatyczne ładowanie odkurzacza. Model został zaprojektowany tak by w przypadku słabej baterii automatycznie wrócić na stanowisko ładowania i po uzupełnieniu baterii wrócić do miejsca pracy. Odkurzacz sterowany może być poprzez aplikacje Mijia w której sprawdzamy status urządzenia.

Cena tego modelu nie jest wygórowana. Z pewnością jest to produkt, który cenowo zadowoli każdego użytkownika oczekującego pracy na wysokim poziomie.

R

Zalety

• pojemna bateria 5200 mAh,
• wydajna, cicha praca,
• zaawansowane sensory.
Q

Wady

 • do działania aplikacji może być wymagana instalacja dodatkowego oprogramowania.

Numerem 2 w zestawieniu – roboty sprzątające ranking z

to IROBOT ROOMBA 980.

odkurzacz automatyczny opinie

Produkt firmy iRobot to bardzo wydajny, rewolucyjny odkurzacz automatyczny. Odkurzacz ten dzięki kamerze umiejscowionej na obudowanie mapuje powierzchnie na bieżąco co pozwala na 100% pokrycie powierzchni sprzątającej. iRobot Home to aplikacja mobilna, która pozwala na zdalne włączenie robota. Co więcej możemy z panelu administratora zaprogramować harmonogram pracy, ustalić trasę sprzątania a także przeglądać raporty „Clean map”. Dodatkowo na aplikacji otrzymać możemy powiadomienia push, które zawierają aktualny stan wykonanej pracy.

Delikatnym minusem iRobot Rooma 980 jest mała pojemność baterii. Bateria litowo-jonowa o pojemności 3200 mAh pozwala na 60 minutowy cykl pracy. Czas ładowania w zależności od napięcia sieci może wynosić do 180 minut. Ciekawa funkcja odkurzacza automatycznego Rooma 980 to w pełni zautomatyzowany powrót do miejsca pracy w przypadku rozładowania baterii. Urządzenie posiada funkcje carpet boost, która automatycznie dobiera moc ssącą do sprzątanej powierzchni. Dodatek ten świetnie spisuje się podczas czyszczenia dywanów. Okres gwarancyjny wynosi nawet 3 lata.

Jest to stanowczo dobry odkurzacz robot jednak jego cena jest dosyć wysoka. Z pewnością jest to produkt z wyższej półki cenowej. Warto jednak mieć na uwadze jak wiele ten odkurzacz automatyczny oferuje.

R

Zalety

• solidna konstrukcja,
• cicha praca,
• 3 letnia gwarancja (door to door),
• ciekawy design.
Q

Wady

 • wysoka cena.

Następną propozycją żelazka z generatorem pary w rankingu, jest Bosh TDS 3831100.

roboty sprzątające ranking

Jest to produkt, który na rynku istnieje od wielu lat i ciągle pozostaję na najwyższych pozycjach rankingów odkurzaczy automatycznych. Model ten otrzymał w 2015 roku nagrodę PLUS X AWARD w kategorii innowacyjności, wysokiej jakości oraz funkcjonalności. Zapoznajmy się bliżej z omawianym produktem. Jest to hybrydowy robot sprzątający, który odkurza, szczotkuje, myje, mopuje oraz poleruje powierzchnie. Delikatna, smukła konstrukcja zapewnia możliwość czyszczenia nawet najtrudniej dostępnych zakamarków. Bez problemu odkurzacz poradzi sobie z czyszczeniem podłogi pod kanapą czy łóżkiem lub szafą.

Urządzenie pozwala nam korzystać z dwóch trybów pracy. Pierwszy tryb to proste uruchomienie, które zaczyna sprzątać godzinę po aktywacji. Drugi tryb pozwala na sprzątanie każdego dnia o tej samej porze. Wydajne czujniki wysokościowe gwarantują bezpieczeństwo urządzeniu. Nie ma możliwości by podczas pracy MONEUAL RYDIS ME770 spadł ze schodów czy innych stromych spadków. Producent oferuje 3 letnią gwarancję a bezawaryjność szacuje się na nawet 5000 godzin pracy.

Cena tego modelu w roku 2019jest stosunkowo niska biorąc pod uwagę pozycję numer 2 w rankingu odkurzaczy automatycznych. Jest to jednak model, któremu brak niektórych kluczowych funkcji.

R

Zalety

• 3 letnia gwarancja,
• pojemnik na brud 600 ml,
• czujniki wysokościowe.
Q

Wady

 • brak aplikacji do sterowania zdalnego.

Roboty sprzątające to także SAMSUNG NAVIBOT VR10F71UCBC. Zapoznaj się z numerem 4 w odkurzacz samojezdny ranking

roboty sprzątające opinie
Robot ten został wyposażony w mocny silnik pozwalający czyścić różne powierzchnie. Akumulator, który otrzymujemy w zestawie pozwala na 60 minutową pracę. FullView Sensor 2.0 to czujnik pozwalający na wykrycie nawet najmniejszej przeszkody na trasie robota. Pozwala to uniknąć kolizji urządzenia, uszkodzenia konstrukcji oraz zapewni stałą prace bez zatrzymywania się. Edge Clean Master to szczotka, która posiada wysuwaną listewkę – ta zajmuje się zbieraniem kurzu i innych zabrudzeń do pojemnika na brud zlokalizowanego w urządzeniu. Do odkurzacza SAMSUNG NAVIBOT możemy pobrać aplikację, która pozwoli nam na zdalne sterownie. Urządzenie musi połączone być za pomocą wifi z naszym telefonem.

W aplikacji możemy zaplanować godziny sprzątania oraz sprawdzić raporty pracy. Robot oferuje aż 4 programy sprzątania: automatyczny, manualny, miejscowy oraz powtarzalny. Przy krytycznym poziomie baterii odkurzacz wróci na stację ładująca. Po uzupełnieniu baterii wraca do sprzątania w miejscu, w którym zakończył wcześniej pracę. Gwarancja na ten model wynosi 3 lata z możliwością wykupienia modelu door to door.

Cena SAMSUNG NAVIBOT jest dosyć niska a biorąc pod uwagę oferowaną jakość i funkcjonalność to z pewnością świetny stosunek ceny do jakości. Odkurzacz automatyczny opinie to temat, który koniecznie warto sprawdzić przy zakupie tego urządzenia.

R

Zalety

 • cicha praca,
 • wytrzymała konstrukcja,
 • szczotki boczne zapewniają dokładność czyszczenia.
Q

Wady

 • mała pojemność baterii.

Ostatnim odkurzaczem automatycznym w naszym rankingu jest PHILIPS SMARTPRO COMPACT FC8774/01.

 jaki odkurzacz automatyuczny
Produkt marki Philips to cichy i wydajny odkurzacz automatyczny. Model ten pozwala na 130 minut sprzątania. Ładowanie jednak jest dosyć problemowe i może wynosić nawet 4 godziny. Urządzenie posiada czujniki krawędzi oraz przeszkód co pozwala na bezkolizyjną pracę bez zatrzymywania się na każdej przeszkodzie. Warto dodać, że urządzenie posiada system, który uchroni przed spadkiem z różnych krawędzi. SMARTPRO COMPACT automatycznie dobiera sposób czyszczenia powierzchni, na której się znajduje. Model posiada 4 programy czyszczenia. Odkurzacz możemy uruchomić korzystając z przycisków na obudowie lub za pomocą pilota dołączonego w zestawie.

Pilot pozwoli nam na wybranie ulubionego trybu pracy. Produkt charakteryzuje się cichą kulturą pracy co świetnie spisze się podczas nocnego sprzątania nawet w pokoju dziecka. Wskaźnik zapełnienia pojemnika na brud to dodatkowy atut. Zapobiega to nieprawidłowej pracy urządzenia oraz awariom, które mogą wyniknąć z tytułu przepełnienia pojemnika. Gwarancja producenta wynosi 24 miesiące, warto dodać, że odpłatnie możemy rozszerzyć ochronę o przypadkowe uszkodzenia.

Jest to najtańszy produkt w naszym rankingu, który spełnia podstawowe funkcje robota sprzątającego. Model ten nie jest wolny od wad jednak w tej półce cenowej nie znajdziemy nic lepszego.

R

Zalety

 • niska cena,
 • prosta obsługa za pomocą pilota,
 • łatwość czyszczenia.
Q

Wady

 • brak sygnalizacji dźwiękowej.

Jak wybrać robota sprzątającego?

Dobry odkurzacz robot powinien przede wszystkim sprzątać wiele rodzajów powierzchni. Warto zainteresować się tematem i upewnić się czy dany model jest w stanie sprzątać np. chodnik, panele czy dywany oraz inne rodzaje nawierzchni. Dodatkowo warto zainteresować się jakie czujniki i system nawigacji posiada dany model. Obsługa, pojemność baterii oraz czas pracy i długość ładowania to kolejne elementy warte naszej uwagi.

 odkurzacz automatyczny plusy i minusy

Nawigacja, harmonogram pracy

System nawigacji to bardzo istotny aspekt na jaki koniecznie zwrócić musimy uwagę, jeżeli zależy nam na jak największej wydajności. W momencie, gdy odkurzacz automatyczny nie posiada możliwości konfiguracji trybu sprzątania urządzenie jeździ chaotycznie omijając kolejne przeszkody. Drugi, bardziej pożądany tryb to funkcja wyznaczania trasy sprzątania. Robot w przypadku takiego trybu porusza się po trasie wyznaczonej przez nas dokładnie skanując otoczenie w poszukiwaniu przeszkód. Warto by urządzenie posiadało także harmonogram pracy, który możemy sami zdefiniować i ustalić, gdzie i kiedy odkurzacz ma sprzątać.

Czujniki gwarancją bezpieczeństwa i dokładnego sprzątania

Czujniki w odkurzaczu automatycznym dzielą się na podstawowe, które ustalają czy na drodze sprzątania znajdują się jakieś obiekty do ominięcia oraz na dodatkowe. Dodatkowe czujniki to np. czujnik brudu, który po wykryciu innego rodzaju zabrudzenia zmienia tryb pracy na intensywniejszy lub zmiękcza dane zabrudzenie by efektywniej je usunąć. Wielu użytkowników odkurzaczy automatycznych obawia się o swoje urządzenie w przypadku posiadania schodów. Czujnik krawędzi to bardzo istotna funkcja, która zagwarantuje nam, że odkurzacz nie spadanie ze schodów podczas wykonywania pracy.

Sterowanie odkurzaczem automatycznym, jakie wybrać?

Obsługa odkurzacza automatycznego – warto wybrać model taki, który pozwoli nam sterować odkurzaczem w takiej formie jaką preferujemy. Wyróżnia się sterowanie poprzez panel dostępny na urządzeniu oraz sterowanie za pomocą pilota czy aplikacji w telefonie. Najlepszym narzędziem do sterowania jest aplikacja, która pozwala na zdalne kontrolowanie pracy odkurzacza. Wiele aplikacji posiada rozbudowany system, w który możemy sami wyznaczać dokładną trasę pracy urządzenia. Dodatkowo aplikacje takie z reguły posiadają wbudowany harmonogram pracy, gdzie możemy wyznaczyć godziny sprzątania na każdy dzień w tygodniu.

Gwarancja

Kwestie gwarancji to bardzo istotny temat. Warto mieć na uwadze takie produkty, które nie tylko oferują długi okres gwarancyjny, ale także najlepszy możliwy model (door to door). Wybieraj odkurzacz automatyczny taki, który ma gwarancje minimum 24 miesięczną. Dłuższa gwarancja to znak, że producent jest pewien jakości swojego wyrobu. Sprawdzona firma z magazynem i serwisem zlokalizowanym w Polsce. To podstawa, a wiele produktów z tej kategorii może nie być dostępnych w Polsce.

Warto upewnić się podczas zakupów przez Internet, że w przypadku uszkodzenia możemy bezproblemowo zwrócić produkt. Model door to door to duża wygoda dla kupującego. W przypadku awarii wystarczy wykonać połączenie telefoniczne lub wypełnić formularz gwarancyjny i wysłać drogą mailową. Po wstępnym określeniu uszkodzenia i ustalenia terminu firma zapewnia kuriera, który odbiera od nas uszkodzony sprzęt. W chwili, gdy przedmiot zostaje naprawiony otrzymujemy paczkę i znów możemy cieszyć się naszym robotem sprzątającym.

Opinie – czy powinny mieć wpływ na nasz wybór?

Wielu ludzi przed zakupem sprawdza roboty sprzątające opinie oraz odkurzacz robot opinie. Dlaczego tak często sięgamy po opinie innych użytkowników? Po pierwsze często możemy dowiedzieć się jakie są plusy i minusy danego modelu. Czym się charakteryzuje oraz jak często występują usterki czy awarie. Warto jednak selekcjonować opinie i brać pod uwagę tylko te, które pochodzą od zweryfikowanych użytkowników. Rozpoznać takich można np. poprzez dowód zakupu, który często jest wymagany do okazana w przypadku wystawiania opinii online. Przy czytaniu opinii i recenzji koniecznie wystrzegaj się artykułów sponsorowanych, które z reguły oferują określone wynagrodzenie za ‘przychylną” opinię na temat danej marki bądź produktu.

Dobrym źródłem opinii oraz dyskusji na temat danego modelu może być forum zrzeszające osoby zainteresowane omawianą kategorią produktu. Niezależne badania rynku dowodzą, że ponad połowa kupujących przed dokonaniem zakupu sprawdza opinie produktu lub firmy. Co nam to mówi? Nie ma lepszej metody na zweryfikowanie jakości produktu.

Cena, czyli ile kosztuje dobry odkurzacz robot.

Ceny odkurzaczy jakie zaprezentowaliśmy dziś w rankingu pochodzą z różnych półek cenowych. Warto jednak nadmienić, że każdy model różni się od siebie pewnymi funkcjami, wyglądem oraz wytrzymałością i długością gwarancji. Zadajesz sobie pytanie jak zaoszczędzić? To proste po pierwsze zdecyduj się jaki model spełnia Twoje wymaganie (po zapoznaniu się z rankingiem oraz poradnikiem jak wybrać najlepszy odkurzacz automatyczny). Gdy już znasz podstawy oraz wiesz jakie produkty znajdują się w czołówce to przyszedł czas na wybór sklepu. Wybierz sklep taki w którym cena bazowa jest najniższa. Sprawdź koniecznie czy wysyłka jest darmowa oraz jaką formę gwarancji oferuje dany sklep.

Warto sprawdzić opinie sklepu by wiedzieć, czy jest to rzetelna firma, która realizuje gwarancje w terminie. Kolejny punkt, który zagwarantować może zniżkę to zapisanie się do newsletteru. Sklepy często oferują mały rabat przy zapisaniu się do takiej listy. Bez problemu po zakupie można się z takiej listy mailingowej wypisać jednym kliknięciem.

Podsumowanie najlepszych odkurzaczy automatycznych dostępnych w sezonie 2019

Na dziś to już wszystko co dla Was przygotowaliśmy. Mamy nadzieje, że roboty sprzątające ranking pomógł w wyborze najlepszego odkurzacza automatycznego. Zestawienie to posiada aż 5 pozycji, w której każda wyróżnia się innymi funkcjami dodatkowymi. Każda pozycja to również inna cena – ranking zaprojektowany został tak by każdy znalazł produkt na swoją kieszeń. Po zapoznaniu z całą treścią artykułu będziesz w stanie określić czy dany model spełni Twoje wymagania oraz będziesz wiedzieć na co zwrócić uwagę. Mamy nadzieje, że sekcja roboty sprzątające opinie oraz odkurzacz automatyczny plusy i minusy Ci się spodobały. Są to tematy, które chcieliście abyśmy poruszyli w tym rankingu. Odkurzacz automatyczny ranking nie jest sponsorowany i zawiera jedynie opinie naszych ekspertów, która poprzedzona została dogłębną analiza rynku.

Jaki odkurzacz automatyczny – Nasze Opinie oraz Ranking 2019
4.6 (92.5%) 64 vote[s]