Bardzo często przy większych porządkach korzystamy z dużych i mocnych odkurzaczy. Gwarantują one bardzo dobrą skuteczność pracy i eliminują zarówno mniejsze okruszki czy włosy, jak i trudniejsze w usunięciu zabrudzenia. Często jednak zdarza się, że po posiłku zdarzy się nam czy naszym domownikom zabrudzić. Klasyczne odkurzacze mogą być problematyczne, dlatego od wielu lat niesłabnącą popularnością cieszą się odkurzacze ręczne.

Przedmioty te są bardzo małe, wręcz kompaktowe. Oprócz tego, ich lekkość sprawia, że świetnie posłużą w szybkim zebraniu okruszków ze stołu czy też pozostałości kulinarnych na blacie. Jak jednak wybrać ten idealny ręczny odkurzacz mając na względzie tak dużą liczbę różniących się produktów? Jednym z polecanych rozwiązań jest zapoznanie się z rankingiem odkurzaczy ręcznych 2024.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
Odkurzacz Samochodowy Bezprzewodowy Reczny 120W 1

Odkurzacz ręczny Luc

9.9

Tania

Allegro Logo
ODKURZACZ RECZNY PIONOWY BEZPRZEWODOWY CYKLONOWY 1

Bezworkowy bezprzewodowy Maltec

9.8

Tania

Allegro Logo
Odkurzacz reczny pierze na mokro samochodowy mocny 1

TurboTronic TT-400 Lux

9.7

Tania

Allegro Logo
 
empik logo
Dreame V11 bezprzewodowy ODKURZACZ reczny z OLED 1

Dreame V11

9.6

Drogi

Allegro Logo
 
empik logo
ODKURZACZ RECZNY PIONOWY CYKLONOWY BEZWORKOWY 1

Bituxx HD17351

9.5

Średnia

Allegro Logo
ODKURZACZ STOJACY RECZNY BEZWORKOWY HEPA HYUNDAI B 1

Hyundai VC 020

9.4

Średnia

Allegro Logo
 
empik logo

To lista najczęściej wybieranych przedmiotów, których zadaniem jest skuteczna pomoc przy zbieraniu mniej uporczywych zabrudzeń. Aby wybrać najlepszy odkurzacz ręczny bądź jeden z czołówki, musimy przede wszystkim pamiętać o parametrach tych urządzeń. Z uwagi na to, że te małe odkurzacze ręczne są w większości zasilane bateryjne, sprawdzić trzeba pojemność baterii i czas pracy na jednym ładowaniu. Siła ssąca, a więc i moc odkurzacza, będzie także nad wyraz kluczowa. Nie możemy też zapomnieć o pozostałych kwestiach o dużym znaczeniu jak pojemność zbiornika na kurz, wymiary i waga produktu czy po prostu funkcjonalność.

Odkurzacz Samochodowy Bezprzewodowy Ręczny 120W

odkurzacz ręczny samochodowy ranking

Jedną z najciekawszych opcji, jeśli weźmiemy pod uwagę odkurzacze ręczne jest zdecydowanie model marki Luc. Urządzenie przychodzi do kupującego w atrakcyjnym zestawie z filtrem HEPA, dwiema wąskimi końcówkami, szczotką, wężem elastycznym, przewodem zasilającym USB i wysokiej jakości etui zapinanym na suwak, który ułatwia przechowywanie oraz transportowanie całego pakietu.

Odkurzacz jest bezworkowy, kurz i piach zbierają się w przezroczystym plastikowym pojemniku, który można w łatwy i szybki sposób opróżnić – wystarczy go zdjąć z urządzenia, a zawartość wysypać do kosza na śmieci. Dołączony filtr HEPA to najwyższej jakości filtr wielokrotnego użytku, który należy płukać co jakiś czas w wodzie. Ponadto dezynfekuje on przechodzące przez niego powietrze, zapobiega wydmuchiwaniu drobnych pyłów na zewnątrz i chroni silnik przed uszkodzeniem.

Moc urządzenia to 120 watów, przy czym jest jednocześnie cichy. Dodatkowe akcesoria, takie jak wymienne końcówki, szczotka i wąż, pozwolą na posprzątanie nawet najtrudniej dostępnych zakamarków. Wbudowany akumulator ma pojemność 2000 mAh. Odkurzacz zasysa z mocą 4200 Paskali. Cały zestaw waży mniej niż kilogram. Urządzenie jest idealne do sprzątania samochodu lub biurka.

R

Zalety

• Atrakcyjna cena;
• Wysokiej jakości filtr HEPA;
• Praktyczne etui na cały zestaw.
Q

Wady

  • Nie nadaje się do sprzątania dużych powierzchni.

ODKURZACZ RĘCZNY PIONOWY BEZPRZEWODOWY CYKLONOWY

odkurzacz bezprzewodowy ręczny

Bezworkowy i bezprzewodowy odkurzacz Maltec to wyjątkowo poręczny model, dzięki któremu można posprzątać każdy zakamarek w domu lub w samochodzie. Urządzenie waży nieco ponad dwa kilogramy i pracuje z mocą 120 watów. Niewątpliwą zaletą jest możliwość ustawienia dwóch poziomów mocy w zależności od potrzeb. Siła ssania to 9000 Paskali. Odkurzacz wyposażono w aż trzy filtry – wstępny, piankowy i włókninowy.

Trzystopniowy system filtracji zatrzymuje wszelkie zanieczyszczenia i gwarantuje, że bakterie oraz pył nie wydostają się na zewnątrz. Odkurzacz wytwarza cyklony, które oddzielają kurz od przepływającego powietrza. Sprawia to, że powietrze oddawane na zewnątrz jest znacznie czystsze, a urządzenie sprawdzi się w przypadku osób cierpiących na alergię.

Zestaw zawiera ładowarkę, uchwyt z elementami do mocowania, rurę, szczotki turbo i do tapicerki oraz końcówki szczelinową i „2w1”. Litowo jonowy akumulator ma pojemność 2200 mAh i ładuje się przez około 4 godziny. Na jednym naładowaniu odkurzacz działa nieprzerwanie przez 40 minut. Szczotka turbo jest najszersza i największa, służy do zbierania kurzu i sierści. Dodatkowo ma wbudowaną diodę LED, która doświetla ciemne otoczenie, dzięki czemu z łatwością można idealnie oczyścić wybraną powierzchnię.

R

Zalety

• Trzy filtry;
• Wyjątkowo poręczny;
• Duża siła ssania.
Q

Wady

  • Dosyć ciężki.

Odkurzacz ręczny pierze na mokro samochodowy mocny

odkurzacz ręczny opinie

TurboTronic TT-400 Lux to bardzo wygodny i podręczny odkurzacz, który najlepiej sprawdzi się w samochodzie lub biurze, jako urządzenie do czyszczenia biurka i klawiatury komputerowej. Model wyróżnia się możliwością prania tapicerki. Ponadto zastosowano w nim najnowszą baterię litowo-jonową i obniżono jego wagę o 20% w stosunku do starszych modeli.

Do odkurzacza dołączono kilka akcesoriów, w tym zasilacz, podstawkę do montażu na ścianie, filtr i trzy wymienne końcówki, z czego jedna ma postać szczotki. Filtr można myć pod bieżącą wodą, aby przedłużyć jego żywotność. Odkurzacz jest bezworkowy, pył i kurz trafiają do plastikowego pojemnika o pojemności pół litra, który również można myć w wodzie. W razie potrzeby można zastosować środek myjący.

Odkurzacz cicho pracuje, a na jednym naładowaniu jest w stanie pracować przez 20 minut. Bateria 2200 mAh ładuje się przez 4 godziny. W zestawie znajduje się także giętka rura, dzięki której można dostać się do trudno dostępnych zakamarków. Urządzenie może odsysać wilgoć – istnieje możliwość odkurzania mokrych powierzchni i wciągania płynów.

R

Zalety

• Poręczny;
• Dużo końcówek w zestawie;
• Cicho pracuje.
Q

Wady

  • Krótki czas pracy.

Dreame V11 bezprzewodowy ODKURZACZ ręczny z OLED

Dreame V11 to bezprzewodowy odkurzacz ręczny idealny dla alergików. Ten niezawodny model posiada specjalną szczotkę zabijającą roztocza. Oprócz tego w zestawie jest zasilacz, głowica z miękkim puchem, metalowa rura łącząca oraz wąż przedłużający. Odkurzacz ma także wyjątkowo elegancki i oryginalny design. Warto wiedzieć, że urządzenie posiada wyświetlacz oraz wskaźniki ładowania i stanu akumulatora.

Odkurzacz ma 3 tryby pracy, dlatego jest w stanie uporać się z każdym brudem. Bateria o pojemności 3000 mAh gwarantuje do 90 minut nieprzerwanej pracy. Tryb eco, czyli podstawowy, pracuje najciszej i najdłużej. Ponadto są tryby strong (do 30 minut pracy) oraz super strong (do 10 minut pracy). Pełne naładowanie baterii zajmuje 4 godziny. Odkurzacz jest bezworkowy, wszelkie zanieczyszczenia trafiają do plastikowego pojemnika, który łatwo się opróżnia i równie bezproblemowo czyści.

System filtracji jest pięciostopniowy, przez co wyłapuje cząsteczki o wielkości 0,3 mikrona. Dodatkowo dezynfekuje powietrze i zapobiega wydostawaniu się zanieczyszczeń oraz bakterii z powrotem na zewnątrz. Pojemnik jest bardzo szczelny – do otwarcia nic się z niego nie wydostanie.

R

Zalety

• Elegancki design;
• Trzy tryby pracy;
• Pięciostopniowy system filtracji.
Q

Wady

  • Wysoka cena.

ODKURZACZ RĘCZNY PIONOWY CYKLONOWY BEZWORKOWY

ręczny odkurzacz

Bituxx HD17351 to nowoczesny odkurzacz cyklonowy bezworkowy. W zestawie znajduje się odkurzacz ręczny, teleskopowa rura ssąca, dysze podłogowa, szczelinowa i szczotkowa oraz adapter dysz. Urządzenie jest łatwe w obsłudze, sterowanie odbywa się za pomocą jednego intuicyjnego przycisku. Ten model nie jest bezprzewodowy – zasilany jest sieciowo za pośrednictwem kabla o długości czterech metrów. Całość waży około półtora kilograma.

Urządzenie pracuje z mocą 600 watów i mocno zasysa. Dysza podłogowa ma cztery małe kółka, dzięki którym doskonale porusza się po podłogach, nie rysując ich. Dodatkowo ma twarde włosie, które świetnie zbiera sierść i kurz z dywanów. Teleskopowa rura powstała z metalu, dlatego jest bardzo mocna i się nie łamie. Do precyzyjnego odkurzania można ją zdjąć i nałożyć wybraną końcówkę bezpośrednio na adapter.

W odkurzaczu znajduje się wysokiej jakości filtr. Plastikowy pojemnik na zanieczyszczenia jest dosyć duży i łatwo go umyć – można opłukać go pod bieżącą wodą lub przeprowadzić dokładne czyszczenie z użyciem delikatnego środka myjącego.

R

Zalety

• Duża moc ssania;
• Możliwość ustawienia długości rury;
• Duży pojemnik na kurz.
Q

Wady

  • Nie działa bezprzewodowo.

ODKURZACZ STOJĄCY RĘCZNY BEZWORKOWY HEPA HYUNDAI B

Odkurzacz stojący marki Hyundai wyróżnia się ładnym niebieskim kolorem i opływowym kształtem. Pracuje on z mocą 600 watów i jest zasilany sieciowo za pomocą kabla o długości aż siedmiu metrów. Urządzenie spełnia dwie funkcje – odkurzacza ręcznego i szczotki elektrycznej. Mniejsze urządzenie jest osadzone w rurze odkurzacza. Można je wyjąć i sprzątać małe powierzchnie, np. biurko lub blat kuchenny.

Uchwyt jest składany, co ma wiele zalet. Przede wszystkim dzięki temu łatwiej jest przechowywać odkurzacz, ale również można dostosować uchwyt tak, aby nie obciążać kręgosłupa podczas sprzątania. Plastikowy pojemnik na kurz ma pojemność 0,5 litra i jest bardzo szczelny. Filtr HEPA należy myć co kilka użyć, aby zachował swoje właściwości dezynfekujące i blokujące wydostawanie się pyłu poza odkurzacz.

Odkurzacz posiada jedną szeroką końcówkę do podłóg i dywanów. Tryb końcówki zmienia się za pomocą wygodnego przełącznika. Po wybraniu trybu do dywanów włosie się chowa wewnątrz końcówki, aby lepiej przysysać się do powierzchni dywanu i w efekcie zbierać więcej kurzu oraz pyłu. Z tyłu urządzenia umiejscowiono haki ułatwiające zwinięcie kabla.

R

Zalety

• Praktyczny i ergonomiczny design;
• Dwa tryby końcówki;
• Funkcja szczotki elektrycznej.
Q

Wady

  • Nie działa bezprzewodowo

Jak wybrać odkurzacz ręczny akumulatorowy tak, aby spełniał nasze oczekiwania?

Przedstawione powyżej produkty zdecydowanie zainteresowały nas swoim wykonaniem i odpowiednią mocą pracy. Co więcej, ich funkcje potwierdzają wysoki komfort użytkowania i fakt, że mogą służyć zarówno jako odkurzacze ręczne samochodowe, jak i też te domowe. Jak jednak mieć gwarancję, że konkretny model idealnie odnajdzie się w naszej codzienności?

Jeśli chcemy mieć pewność, że zakupiony przez nas ręczny odkurzacz bez najmniejszych problemów poradzi sobie z każdym zadaniem, to trzeba zwyczajnie zweryfikować nasze wymagania i oczekiwania. Dopiero wtedy będziemy mogli dostosować budżet i szukać produktów spełniających przygotowane kryteria. Zawsze jednak parametrami przodującymi przy wyborze rozwiązania idealnego będą moc odkurzacza jak i siła ssąca.

Ponadto, każdy odkurzacz ręczny akumulatorowy musi gwarantować dużą pojemność akumulatorka i, co jest równie ważne, szybki czas ładowania czy też długi czas pracy. Nie możemy też zapomnieć o kwestiach użytkowych, a więc i niskiej wadze, dużym zbiorniku na kurz czy prostej obsłudze. Więcej ciekawych informacji odnośnie odkurzaczy ręcznych samochodowych znajdziemy poniżej: https://polki.pl/dom/agd-i-rtv,jak-wybrac-odkurzacz-reczny-najwazniejsze-parametry,10430350,artykul.html

Najlepszy odkurzacz piorący ręczny to taki o dużej mocy i sile ssącej

Każdy kupujący pragnie kupić produkt, który będzie w stanie poradzić sobie z nawet najbardziej uporczywymi zabrudzeniami. Aby tego dokonać, musimy przede wszystkim przeglądać oferty o podwyższonej mocy w stosunku do konkurencji. Im większa moc tym większe prawdopodobieństwo, że produkt charakteryzować się będzie też większą siłą ssącą.

Te dwa parametry są ze sobą powiązane i bardzo często zależne. Oznacza to, że duża moc często (ale nie zawsze) idzie w parze z siłą ssącą. Na ssanie duży wpływ ma także konstrukcja, zastosowane filtry i technologia użyta do wyprodukowania urządzenia. Jeśli te wszystkie aspekty ułożą się idealnie, to będziemy mieć wiarygodny znacznik wskazujący na wystarczająco dużą siłę odkurzacza do poradzenia sobie z wszelkimi zabrudzeniami.

Trudno wskazać jednoznacznie wartości, które powinny nas zainteresować. Dla jednego ssanie na poziomie 4 kpa będzie wystarczające. 4000 paskali gwarantuje nam, mniej więcej, bezproblemowe pozbywanie się okruszków, sierści czy też innych mniej wymagających drobinek. Natomiast moc powyżej 6000 pa będzie idealnym rozwiązaniem do nieco bardziej zabrudzonych powierzchni.

ODKURZACZ RĘCZNY PIONOWY BEZPRZEWODOWY CYKLONOWY

odkurzacz bezprzewodowy ręczny

ODKURZACZ RĘCZNY PIONOWY CYKLONOWY BEZWORKOWY

ręczny odkurzacz

Bardzo ważna przy wyborze odkurzacza bezprzewodowego ręcznego będzie też pojemność zbiornika

Kolejnym kluczowym parametrem, który znacząco wpływa na użytkowość sprzętu i na jego właściwości, jest pojemność zbiornika na kurz. Im większy pojemnik, tym rzadziej będziemy musieli opróżniać go, a to z pewnością pozytywny znak. Bezworkowe odkurzacze czasem są nieco skomplikowane w konserwacji i pielęgnacji, przez co rzadkie czyszczenie zbiornika to niewątpliwa zaleta.

Dostępne na rynku małe odkurzacze ręczne gwarantują nam zbiorniczki o pojemności wynoszącej nawet o 0,2 litra do i 0,5 litra. Co ciekawe, istnieją też nieco większe, przewodowe odkurzacze ręczne. Ich pojemność wynosić może nawet do 1 litra i też będą bezworkowe, a więc potencjalne koszty związane z zakupem i utrzymaniem takiego sprzętu są niższe.

Akumulator, czyli co nieco o pojemności baterii

Jeśli wybierzemy odkurzacz ręczny przewodowy, to kwestia baterii nas nie będzie interesować. Wtedy produkt będzie zasilany sieciowo, a więc zawsze będziemy mogli z niego skorzystać. Niestety, takie rozwiązanie bardzo często sprawia, że produkt traci swoje największe zalety, a mianowicie kompaktowość i lekkość.

Jeśli więc zależy nam na bezprzewodowej pracy, to warto mieć gwarancję, że wybrany przez nas produkt charakteryzuje się baterią o bardzo dużej pojemności. To rzecz jasna pozytywnie wpływa nie tylko na czas pracy na jednym ładowaniu, ale też na żywotność baterii.

Rekomendowana pojemność baterii w odkurzaczu bezprzewodowym to minimum 2000 mAh. Jest to podobna pojemność jaką mieliśmy dostępną jeszcze kilka lat temu w smartfonach i to powinno wystarczyć, aby odkurzacz o dużej mocy zasilić przez przynajmniej 25-30 minut pracy. Pojemniejszy akumulator to rzecz jasna dłuższy czas pracy na baterii i na przykład 3000 mAh może już znacząco wydłużyć czas pracy na jednym ładowaniu – nawet do 45 minut.

Długość ładowania to kolejna kwestia związana z baterią. Im pojemność większa, tym czas potrzebny do naładowania baterii do maksimum wydłuża się. Należy więc wybierać produkty oferujące ładowanie do pełna nie dłuższe niż 4 godziny.

Dreame V11 bezprzewodowy ODKURZACZ

mały odkurzacz ręczny

ODKURZACZ STOJĄCY RĘCZNY HEPA HYUNDAI B

odkurzacz ręczny ranking

Komfort użytkowania, a funkcjonalność

Kluczowym aspektem przy wyborze właściwego odkurzacza ręcznego do szybkiego sprzątania jest zweryfikowanie funkcji dodatkowych. Jak wiemy, im więcej dodatkowych udogodnień, tym wyższy komfort z użytkowania sprzętu. To natomiast oznacza, że produkt świetnie się sprawdzi w każdych rękach – nieważne jak często zamierzamy z niego korzystać.

Funkcjonalność to, na przykład, bardzo prosty system opróżniania pojemnika na kurz czy też możliwość dostosowania prędkości działania. Co więcej, dodatkowe akcesoria znajdujące się w zestawie z różnymi końcówkami także będą bardzo ważne. Pozwolą nam one na wyczyszczenie trudno dostępnych miejsc jak na przykład między fotelami w samochodzie.

Opinie odkurzaczy ręcznych

Następnym bardzo ważnym parametrem znacząco ułatwiającym ostateczną decyzję będzie weryfikacja komentarzy innych użytkowników. Jak dobrze wiemy, im lepsze oceny danego produktu i więcej osób jest zadowolonych z zakupu, tym większa szansa, że podobnie będzie i z nami i naszym doświadczeniem z danym produktem.

Bardzo ważne jest jednak uwzględnienie wyłącznie zweryfikowanych uwag z uwagi na to, że nie tylko kupujący, ale też i zwykli użytkownicy mogą wyrazić swoje zdanie na temat danej propozycji. Dlatego w celu wyeliminowania potencjalnie nieprawdziwych informacji o produkcie, warto przeglądać tylko zweryfikowane opinie odkurzaczy ręcznych, które potwierdzone zostały zdjęciem produktu lub po prostu przez stronę internetową czy sklep.

Najlepszy Odkurzacz Samochodowy Bezprzewodowy Ręczny – podsumowanie rankingu 2024

Zwycięzcą rankingu bez wątpienia został Odkurzacz Samochodowy Bezprzewodowy Ręczny 120W. Jest to spowodowane sporą mocą i siłą ssania, a także odpowiednim czasem pracy na baterii. Samo ładowanie nie trwa bardzo długo. Jeśli jednak wolicie propozycje o jeszcze większej mocy, to warto sprawdzić alternatywy na rynku.

Bardzo dobrym rozwiązaniem będzie też zapoznanie się z udostępnionymi w wyżej przedstawionym poradniku zakupowym wskazówkami. Znajdujące się tam informacje pomogą nam znaleźć idealny produkt, dzięki czemu wybrany przez nas model sprawdzi się w każdej sytuacji i nie zawiedzie naszych oczekiwań.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki odkurzacz ręczny wybrać
Average rating:  
 0 reviews