Na przestrzeni ostatnich lat pranie ubrań przybrało kompletnie inną formę. Coraz rzadziej w pralkach stosuje się specjalne płyny do prania oraz proszki i przechodzi się na tak zwane kapsułki do prania. Jest to przede wszystkim tańszy, ale również o wiele prostszy i szybszy sposób, a uprane ubrania nie tracą na jakości. Na co jednak zwrócić uwagę podczas wyboru takich kapsułek? Jakie kapsułki do prania będą jednak najlepsze?
W dzisiejszym zestawieniu postanowiliśmy przetestować najczęściej polecane i najlepiej oceniane kapsułki do prania. Przygotowane one zostały bazując nie tylko na naszych własnych doświadczeniach, ale również na najważniejszych elementach, które odpowiedzialne są za wysoką efektywność oraz bezpieczeństwo, co będzie warunkowało odpowiednią jakość kapsułek.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
Kapsułki do prania Ariel

Kapsułki Ariel

9.8

Średnia

Allegro Logo
 
emagpl logo table
 
empik logo
Surf kapsułki do prania

Kapsułki Surf

9.8

Tani

Allegro Logo
 
empik logo
Persil Power Mix Caps Universal

Kapsułki Persil

9.6

Tani

Allegro Logo
 
emagpl logo table
 
empik logo
Lenor Kapsułki 3w1

Kapsułki Lenor

9.5

Drogi

Allegro Logo
 
emagpl logo table
Woolite Mix Colors Kapsułki do Prania

Kapsułki Woolite

9.3

Średnia

Allegro Logo
 
empik logo

Kapsułki do prania ranking zwyciężają Kapsułki do prania Ariel Color 42 szt.

ranking fotelików samochodowych 15-36

Produkt przygotowany przez firmę Ariel przeznaczony został do kolorowych ubrań. W jednym opakowaniu znajdziemy 42 sztuki kapsułek, co przekłada się oczywiście na 42 prania. Jak sama nazwa wskazuje, kapsułki zostały przygotowane z myślą o kolorowych ubraniach.
Ariel 3in1 CAPS to unikalne kapsułki wielokomorowe, które dzięki swojej budowie pozwalają na odseparowanie składników do momentu włączenia pralki. Przekłada się to oczywiście na bardzo wysoką moc piorącą, zdolną do usunięcia nawet bardzo dużych i poważnych zabrudzeń.
Bardzo ważne jest, aby pamiętać o samej powłoce, która została wykonana w taki sposób, że dopiero przy styczności z wodą ulega całkowicie rozpuszczeniu. Warto również pamiętać o tym, że w produkcie 3in1 CAPS wykorzystano bardzo mocne, lecz równocześnie bezpieczne środki, które wzbogacono dodatkowymi środkami zapachowymi.
Cenowo zwycięzca rankingu prezentuje się bardzo dobrze, gdyż znajduje się w średniej półce cenowej.

R

Zalety

– Bardzo duża efektywność czyszczenia;
– Zawartość 3w1;
– Bardzo ładny zapach.
Q

Wady

– Przeznaczone jedynie do kolorów.

Inną opcją wartą sprawdzenia są Surf kapsułki do prania kolor Tropical 42 szt

ranking fotelików samochodowych 15-36 testy

Tak jak w poprzedniej ofercie, kapsułki do prania przygotowane przez firmę Surf przeznaczone są jedynie do prania kolorowych ubrań. Opakowanie zawiera 42 sztuki, co oczywiście przekłada się na 42 prania. Korzystanie z kapsułek wygląda tak samo jak w przypadku każdej innej. Oznacza to, że umieszczamy ją w bębnie pralki.
Zdecydowaną zaletą kapsułek firmy Surf jest niezwykle barwna i interesująca woń. Przygotowany zapach łączy tropikalną lilię oraz Ylang Ylang, czyli perfurmy z Jagodlinu wonnego. Oznacza to, że producenci przygotowali dla nas niezwykle silny i słodki zapach kwiatowy, który spodoba się każdej kobiecie – takie połączenie znajduje się w pierwszej piątce najlepszych zapachów kwiatowych.
Jeżeli chodzi o sam produkt, to kapsułki zostały przygotowane na bazie dwukomorowej budowy. Jednakże, w przypadku tych kapsułek, podział ten polega na przygotowaniu dwufazowego wydzielania zapachów. Jest to plus dlatego, że zapach wydziela się zarówno w mokrej fazie prania, jak i w suchej. Oznacza to, że po praniu ubrania bardzo długo utrzymują przyjemną woń.
Jednakże, produkt nie zawiera w sobie dodatkowych środków czyszczących, a co za tym idzie nie jest polecany w przypadku bardzo dużych i ciężkich do wyczyszczenia zabrudzeń.

R

Zalety

– Bardzo ładny zapach;
– Utrzymuje się bardzo długo;
– Duże opakowanie w przystępnej cenie.
Q

Wady

– Brak bardzo efektywnego środka czyszczącego w kapsułce.

Kolejną opcją wartą wzięcia pod uwagę będzie z pewnością Persil Power-Mix Caps Universal kaps. 12 prań 294g

ranking fotelików samochodowych 15-36 kg

Pierwszą rzeczą, która wyróżnia ten produkt od pozostałych jest oczywiście wielkość opakowania. W porównaniu do poprzednio opisywanych paczek, ta oferowana przez Persil jest czterokrotnie mniejsza! Oczywiście ma to wpływ na cenę, która również jest niższa.
To, co jednak wyróżnia Persil Power0Mix Caps od innych produktów konkurencyjnych to moc czyszcząca. Dwukomorowa budowa kapsułki pozwoliło producentom na dodanie mocno skoncentrowanego żelu o uniwersalnych właściwościach oraz oczywiście granulki silnego proszku do prania. Dzięki temu moc kapsułek jest nieporównywalna do żadnego innego produktu.
Dzięki odpowiedniej kompozycji, kapsułki te nie tylko efektownie wyczyszczą każdą, nawet najmniejszą plamę, ale również zabezpieczą kolorystykę oraz nadadzą świeży, przyjemny zapach.
Są to jedne z najlepszych kapsułek do prania. Jednakże, pewną wadą tego produktu jest jego cena. O ile jest ona nieznacznie niższa niż w przypadku zwycięzcy rankingu, tak w opakowaniu znajduje się jedynie kapsułek na 12 prań, gdzie w przypadku zwycięzcy kupujemy kapsułki na najbliższe 42 użycia pralki.

R

Zalety

– Bardzo dobrze usuwają plamy;
– Chronią kolory ubrań;
– Jedne z najlepszych jakościowo kapsułek na rynku.
Q

Wady

– Bardzo drogie.

Inną ofertą wartą przedyskutowania będzie Lenor Kapsułki 3w1 kolor Kwiatowy Bukiet 54 szt

ranking fotelików samochodowych 15-36 kilogramów

Jeżeli zastanawialiśmy się jakie kapsułki do prania, to zdecydowanie powinniśmy brać pod uwagę ich ilość w opakowaniu oraz uniwersalność. Pod tymi względami kapsułki dostarczone przez firmę Lenor wiodą prym w naszym rankingu. W jednym opakowaniu znajdziemy ich największą ilość, bo aż 54 sztuki. Przekłada się to oczywiście na możliwość wstawienia aż 54 prań.
Ważną rzeczą w przypadku tych kapsułek jest oczywiście ich kompozycja. Znajdziemy tutaj potrójne połączenie składników, co oczywiście przekłada się na bardzo dużą siłę zmiękczającą, odplamiającą i oczywiście czyszczącą. Oprócz tego, kapsułki zawierają w swoim składzie ekstrakt gwarantujący niespotykany zapach i bardzo trwałej i pięknej woni.
Warto również zauważyć, że opisywane kapsułki są nie tylko świetnie zaprojektowane pod względem kompozycji, ale również cechują się atrakcyjną ceną. Należy jednak uważać na korzystanie z kapsułek w przypadku delikatnych dzianin.

R

Zalety

– Bardzo duże opakowanie;
– Atrakcyjna cena;
– Mocno czyszcząca kompozycja.
Q

Wady

– Problemy z delikatnymi ubraniami.

Jeżeli interesuje nas inna oferta, to zapoznaj się również z Woolite Mix Colors Kapsułki do Prania Kolor 28szt

dobry fotelik samochodowy 15-36 kg

Woolite przygotowało dla nas kapsułki z myślą o praniu ubrań kolorowych. Jeżeli mowa o kolorach, to warto zwrócić waszą uwagę na fakt, że unikalny skład kapsułek od producenta Woolite pozwala na utrzymanie intensywnych, jaskrawych kolorów, a nawet na pranie kolorów z keratyną.
Kapsułki są żelowe, a co za tym idzie bardzo dobrze rozpuszczają się w wodzie. Oznacza to, że pranie nawet w zimnej wodzie pozwoli nam na skorzystanie z kapsułek. Kompozycja pozwala ubraniom zachować świeżość oraz wygląd nowości, co jest bardzo istotne w przypadku ubrań o intensywnych kolorach zagrożonych blaknięciem.
O ile opakowanie nie zawiera w sobie dużo kapsułek, tak Woolite zaskakuje nas ceną. Jest to budżetowe rozwiązanie, które idealnie sprawdzi się w przypadku większej ilości prań.

R

Zalety

– Niska cena;
– Bardzo dobrze czyszcząca kompozycja;
– Kapsułki idealne dla intensywnych kolorów.
Q

Wady

– Problemy z plamami na ciemnych ubraniach.

Jakie są najlepsze kapsułki do prania?

Aby odpowiedzieć na pytanie jakie kapsułki do prania będą najlepsze, trzeba przede wszystkim wziąć pod uwagę szereg różnych zmiennych oraz fakt, że nie każda kapsułka będzie nadawała się do każdego typu prań. Oczywiście istnieją uniwersalne kapsułki, które możemy stosować zarówno do jasnych ubrań, jak i do ciemnych. Jeśli jednak zależy nam na najwyższej jakości czyszczącej, a przy tym chcemy zachować odpowiedni kolor ubrań, to powinniśmy wybrać takie kapsułki do prania, których opinie spełnią nasze oczekiwania, producent może pochwalić się odpowiednim doświadczeniem oraz wiedzą na temat produkowania środków czyszczących, a same kapsułki będą bez problemu w stanie wyczyścić każde zabrudzenie, a przy okazji będą ładnie pachnieć. Więc, na co zwrócić uwagę?

Skład kapsułek do prania

Kompozycja środka piorącego jest niezwykle ważna, gdyż to właśnie ona odpowiada za efektywne czyszczenie ubrań. Coraz częściej pojawiają się kilkukomorowe kapsułki, które pozwalają nam nie tylko czyścić efektywnie ubrania, ale również nadać im odpowiedni zapach.
W ofercie znajdziemy nawet trzykomorowe kapsułki, gdzie oddzielono proszek do prania, żel oraz zapach. Dzięki temu takie kapsułki nie tylko świetnie czyszczą, ale również nadają odpowiedniej delikatności i dbają o zabezpieczenie materiału.
Podczas poszukiwania odpowiedniej kapsułki, warto również zwrócić uwagę czy dane kapsułki zawierają w sobie składniki pozwalające na pranie uniwersalne. Bardzo często aby wzmocnić właściwości czyszczące producenci przygotowują kompozycje na ciemne odcienie bądź na kolorowe. Dzięki temu oczywiście możemy liczyć na dodatkowe wzmocnienie koloru i jego intensyfikacje. W takich przypadkach jednak kapsułki nie można stosować do innych kolorów.

Opakowanie oraz jego pojemność

Nie wpływa to oczywiście na jakość produktu, lecz na jego funkcjonalność. W przypadku jednej osoby lub dwóch, małe opakowanie zawierające około 12 kapsułek starczyć może na ponad miesiąc. Jednakże, takie samo opakowanie w przypadku pięcioosobowej rodziny zniknie w przeciągu nawet dwóch tygodni. Z tego względu należy wziąć pod uwagę również wielkość opakowania.

Opinie kapsułek do prania

Warto również wziąć pod uwagę to, co inni sądzą o danych kapsułkach do prania. Oczywiście nie powinniśmy się kierować jedynie opiniami innych, lecz jest to pewnego rodzaju informacja. Informacja czy dane kapsułki spełnią swoje zadanie.
W przypadku opinii o kapsułkach do prania, powinniśmy zdecydowanie korzystać ze stron, które nie są w żaden sposób połączone z producentami. Oprócz tego, istnieją źródła, gdzie komentarze oraz opinie mogą jedynie dodawać osoby, które potwierdziły zakup produktu. Dzięki temu otrzymujemy informacje tylko od zweryfikowanych użytkowników.

Cena za kapsułki do prania

Jak w przypadku każdego innego produktu, cena gra dużą rolę. Należy jednak uważać i nie kierować się najtańszymi produktami, gdyż w wielu przypadkach są one bardzo niskiej jakości i takie kapsułki mogą nie tylko słabo czyścić ubrania, ale mogą doprowadzić do ich uszkodzenia. Oczywiście powinniśmy uważać też na niektóre produkty, które za samą markę życzyć sobie mogą dwukrotnie więcej.
Najlepiej jest zatem podczas poszukiwań porównać kilka kapsułek pod względem ich kompozycji oraz efektywności i dopiero wtedy sprawdzić ile wynosi cena za opakowanie oraz ile w opakowaniu znajdziemy kapsułek. Wtedy będziemy mieć pewność, że stosunek jakości do ceny oraz ceny do ilości sztuk kapsułek jest odpowiednia.

Podsumowanie rankingu kapsułek do prania

Wybór odpowiednich kapsułek jest niezwykle ważny, gdyż to właśnie dobranie odpowiedniego środka czystości pozwoli utrzymać nasze ubrania w dobrym stanie. Co więcej, nie zniszczą się podczas prania. Co więcej, wybierając odpowiedni produkt zachowamy również kolorystykę ubrań i nie będziemy ryzykować uszkodzenia dzianiny. W naszym rankingu kapsułek do prania zwycięzcą zostały Kapsułki do prania Ariel Color 42 szt. Jest to produkt kompletny, który pod wieloma względami zaspokoi wasze wymagania.
Jeśli jednak zdecydujemy się na wybranie innego produktu spoza rankingu kapsułek do prania przedstawionego powyżej, to zachęcamy do za przeczytania także rankingu dobrych proszków do prania do skorzystania z porad, które pomogą wam w wybraniu odpowiedniego środka!

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jakie kapsułki do prania wybrać
Average rating:  
 4 reviews
 by radioo

Ja tam biorę proszkiem, nigdy nie myślałam o zmianie na kapsułki. w zasadzie to nawet nie jestem pewna czy one tak dobrze piorą, jak mówicie, Ale kto wie, może kiedyś spróbuję. Na pewno wiele osób będzie wdzięcznych wam, za to porównanie.

 by entuzjastka

Kapsułki Ariel to ja znam bardzo dobrze. Używam ich na co dzień, jestem zadowolona. Wiem, że marka Surf  też ma dobre produkty do prania, ale poza płynami do płukania to niczego nie próbowałam. Może czas na ten krok dzięki.

 by renatawach

No widzicie, nawet nie wiedziałam, że Lenor ma swoje kapsułki do prania. O w kapsułkach Surf bądź Ariel  to słyszałam. Sama nie używałam jeszcze, ale wiem, jak działa płyn do prania. tak polecacie, to spróbuję.

 by mariee

 Z kapsułkami  Ariela spotkałam się już nieraz. Kiedyś się nawet dostałam gdzieś próbkę z tymi produktami.  To była jakaś kampania promocyjna. Na co dzień używam proszku, ale to raczej przyzwyczajenie. Chętnie sięgnę po te  kapsułki.