Okazuje się, że wiele osób uważa, że tradycyjne mopy w tych czasach to już przeżytek, używają ich tylko starsi ludzie (do których najwidoczniej ja się zaliczam). Większość znanych mi osób, zwłaszcza aktualnie bliskie mi mamy z dziećmi na macierzyńskim, używają urządzeń, które mogą wysprzątać pomieszczenie szybko, wygodnie, do których potrzebujemy zdecydowanie mniej siły niż do mopa tradycyjnego. Mopy parowe cieszą się coraz większą popularnością i uwielbieniem. Głównie dlatego, że dzięki nim nie mamy kontaktu z detergentami chemicznymi.

Mop parowy – ranking 2024

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
FC6404 01 UPL global 001 1

VILEDA STEAM

9.9

Drogi

Allegro Logo
 
empik logo
 
Neonet logo 1
 
morele logo 1
Transa Electronics 1500W 2

TRANSA ELECTRONICS 1500W

9.7

Średni

Allegro Logo

OVERMAX PARRY 2 1

OVERMAX PARRY 2

9.7

Tani

Allegro Logo
 
empik logo
KARCHER FC5 2

KARCHER FC5

9.7

Drogi

Allegro Logo
 
empik logo
 
Neonet logo 1
 
morele logo 1
HOMEKRAFT MULTI 2

HOMEKRAFT MULTI

9.7

Tani

Allegro Logo
 
empik logo
Black decker FSMH13101SM 1

BLACK DECKER FSMH13101SM

9.6

Drogi

Allegro Logo
 
empik logo
AQUA 16W1 1

AQUA 16W1

9.5

Średni

Allegro Logo
Eldom PM850

Eldom PM850

9.5

Średni

Allegro Logo
Vax 1600W 2

Vax 1600W

9.5

Tani

Allegro Logo
Karcher FC 3 2

KARCHER FC 3

9.5

Drogi

Allegro Logo
 
empik logo

Szybki i dokładny mop parowy VILEDA 146574 Perfect Cleaning Steam

Mop Parowy ranking

Dlaczego szybki? A ponieważ to jedno z tych urządzeń, które nagrzewają się niezwykle szybko i są gotowe do pracy. Producent, na stronie swojego sklepu, https://www.sklep.vileda.pl/produkt/mop_parowy.php podaje, że czas nagrzewania urządzenia to 15 sekund, a więc niezwykle szybko. Jakie są jeszcze zalety produktu? Zabija do 99% bakterii bez konieczności używania innych środków chemicznych (co jest zdrowsze). Jest przeznaczony do różnego rodzaju podłóg (paneli, płytek, podłóg drewnianych) pod warunkiem, że nie są one lakierowane. W zestawie dodawana jest również dodatkowa nakładka do czyszczenia dywanów oraz dwa wkłady z mikrofibry. Same wkłady można oczywiście prać w pralce, w 60 stopniach. Długość przewodu to aż 6 metrów, co wydaje się być po środku zapotrzebowania klientów. Ergonomiczny przegub pozwala na dotarcie do najcięższych logistycznie miejsc w domu (narożniki, podłogi pod meblami itd).

R

Zalety

• szybkie nagrzewanie,
• zestaw – końcówki,
• po myciu nie pozostawia smug,
• duży wyrzut pary,
• jakość wykonania,
• regulowany ergonomiczny przegub,
• długość kabla i możliwość jego zwinięcia na rączce.
Q

Wady

• drogie dodatkowe końcówki wymienne,
• brak przeźroczystego pojemnika na wodę.

Mop parowy Vileda – opinie konsumentów

Konsumenci zgodnie informują, że niebywałą zaletą tego urządzenia jest jakość jego wykonania oraz to jak szybko się nagrzewa. Pomimo tego, że końcówki do mopa są drogie (w porównaniu do ceny samego mopa) to polecają zakup, gdyż sprzątanie stało się miłą czynnością. Według wielu posiadaczy pomimo wad, to najlepszy mop parowy obecnie na rynku.

Poszukując wielofunkcyjnego rozwiązania wybieramy Transa Electronics 1500W

Mop Parowy ranking 2018

MOP PAROWY Myjka parowa 1500W Transa Electronics to znakomite rozwiązanie dla osób szukających wielofunkcyjności. Dostajemy tutaj znakomite połączenie długiego kabla (aż 7 metrów długości wraz z wieloma końcówkami, w tym z końcówką do fug,, która pozwoli usunąć nawet najdrobniejsze zabrudzenia zalegające między kafelkami. Moc prezentowanego urządzenia wynosi 1500 W co w zupełności wystarczy do dokładnego posprzątania wszystkich podłóg i to każdego rodzaju. W efekcie otrzymamy tutaj rozwiązanie,, które czyści i dezynfekuje tylko i wyłącznie przy użyciu pray wodnej. Posiada ono 4 – stopniową regulację przepływu pary, a także zostało tak skonstruowane, aby móc bez problemu dotrzeć nawet do trudno dostępnych miejsc. Po uruchomieniu wystarczy tylko 15 sekund by móc już sprzątać. Przyglądając się innym danym technicznym to pojemność zbiornika na wodę wynosi 400 ml, zaś waga całego urządzenia to jedyne 2,2 kg.

R

Zalety

• duża liczba końcówek,
• niewielka waga,
• łatwość obsługi,
• wygoda użytkowania,
• szybko się nagrzewa.
Q

Wady

• słaba jakość wykonania,
• kabel się zawija.

Mały, zwinny, poręczny czyli cały OVERMAX PARRY 2

Mop parowy Opinie

Mop parowy OVERMAX PARRY 2 myjka ciśnieniowa 15w1 to rozwiązanie,, które daje nam masę możliwości, a tym samym pozwala na uzyskanie czystego i pachnącego domu, bez zarazków i bez użycia detergentów. Pod kątem technicznym dostajemy tutaj rozwiązanie majace 5 metrowy kabel, 370 ml zbiornik na wodę, a także potrzebuje tylko 20 sekund na pełne nagrzanie się. Jego moc robocza to 1500 W, zaś wydajność to 30g/min pary wodnej. Oprócz tego produkt ten posiada, aż 7 różnych końcówek do sprzątania, dwa filtry i płynną regulacje strumienia pary wodnej. Jego największa zaletą jest fakt, że do czyszczenia wykorzystuje sama parę wodną,, którą zabija bakterie, wirusy, grzyby i pasożyty, dbając o zdrowie i poprawiając komfort życia. Dodatkową jego zaletą jest niski pobór prądu, oraz ograniczone zużycie wody tak by dbać nie tylko o twój portfel,, ale także o środowisko.

R

Zalety

– wysoka jakość wykonania,
– ciekawy design,
– oszczędność,
– możliwość zamiany w myjkę ręczną,
– korzystny stosunek jakości do ceny.
Q

Wady

– krótki kabel,
– długi czas nagrzewania (prawie 30 sekund lub więcej),
– nie radzi sobie z wieloma zabrudzeniami.

Decydując się na sprawdzone jakościowo rozwiązania KARCHER FC5

Dobry mop parowy

Marki karcher nikomu nie trzeba przedstawiać. Od lat dostarcza ona na rynek wysokiej jakości produkty o dużej wydajność,, które pozwalają nam na zachowanie odpowiedniego porządku. Nie inaczej jest w przypadku KARCHER FC5 /460W/60m2-HIT24! Będącego znakomitym mopem elektrycznym. W stosunku do swojej konkurencji dostajemy tutaj coś innego niż typowy mop do mycia podłóg. Urządzenie to pozwala na mycie podłóg bez ich wcześniejszego odkurzania. Wszystko to za sprawą dwóch padów,, które kręcą się po podłodze z prędkością 500 obrotów na minutę. W efekcie tego działania usuwają one luźne/suche zabrudzenia i wycierają podłogę w jednym przejściu. Oprócz tego znajdziemy tutaj ruchomą głowice czyszczącą, łatwy w demontażu zbiornik o pojemnościowy 400 ml, a także szybkie i wygodne montowanie do stacji dokującej, gdyż całe urządzenie jest napędzane baterią, a nie za pomocą kabla, tym samym zyskując na mobilności.

R

Zalety

• duża moc,
• dokładność czyszczenia,
• po użyciu podłogi są suche i czyste,
• wygoda użytkowania,
• ciekawy design.
Q

Wady

– produkt z wyższej półki cenowej,
– duża waga.

Idealne i dość przystępne conowo rozwiązanie do każdego domu to HOMEKRAFT MULTI

Mop parowy Opinie 2018

Piękny, zwinny, elegancki to tylko kilka z cech jakimi można by opisać rozwiązaniem jakim jest Mop parowy 1500W HOMEKRAFT MULTI myjka ciśnieniowa. Dostajemy tutaj mop o mocy 1300 W i pojemności zbiornika 450 m. jego przewód rozwija się maksymalnie na 5m, zaś wydajność wydobywającej się pary to 28g/min. Całość szczyci się także dość niewielką waga na poziomi 2,1kg, a także wieloma końcówkami wymiennymi pozwalającymi na dokładne czyszczenie. Dodając do tego także korzystny stosunek jakości do ceny, otrzymujemy bardzo ciekawe i godne rozważenia rozwiązanie,, które z pewnością przypodoba się wielu użytkownikom.

R

Zalety

• korzystny stosunek jakości do ceny,
• wygląd,
• wygoda użytkowania,
• duża liczba końcówek,
• niewielka waga.
Q

Wady

– mała moc,
– mała wydajność.

Poszukując nietypowych rozwiązań wybierzemy niemieckiego Black decker FSMH13101SM

Mop parowy Opinie 2018

Black decker FSMH13101SM to bardzo ciekawe i niepowtarzalne rozwiązanie z jakimi możemy spotkać się na polskim rynku. Z jednej strony dostajemy tutaj typowy mop parowy,, który nie wyróżnia się pod kątem aspektów technicznych na tle konkurencji. Oferowana moc to 1300W, maksymalna pojemność zbiornika to 500 ml co starcza na 20 minut pracy, zaś długość przewodu zasilającego to 6 m. Do tego jeszcze dochodzi jego waga na poziomie 2,7kg., ale z drugiej strony to niezwykle funkcjonalne rozwiązanie,, które z pewnością przypodoba się każdemu. Wszystko to za sprawą odłączalnego ręcznego oczyszczacza parowego z rękawica parową pozwalająca na łatwy dostęp do praktycznie każdego miejsca w naszym domu. Wszystko to za sprawą nakładki wielokrotnego użytku Easy Glide™, nadającej się do wielokrotnego prania, a także oferującej wysoką jakość, gdyż wykonana jest ze specjalnych mikrowłókien, co umożliwia głębokie czyszczenie.

R

Zalety

• dużą funkcjonalność,
• wygoda czyszczenia,
• łatwość obsługi,
• dociera do wielu zakamarków,
• korzystny stosunek jakości do ceny.

.

Q

Wady

• mała moc,
• niska jakość wykonania.

Prosty i skuteczny to AQUA 16W1

Mop parowy Opinie 2018

MOP PAROWY MULTI MYJKA CIŚNIENIOWA AQUA 16W1 to znakomite rozwiązanie, gdy zależy nam na prostych rozwiązaniach. Dostajemy tutaj estetyczny produkt cechujący się mocą na poziomi 2000 W i kablem o długości 7m. Jego niewielka waga tj. 2,4kg, a także duża pojemność zbiornika na wodę tj. 400 ml w zupełności wytaczają na ponad 20 minutową pracę. Całość cechuje się także wysoką jakością wykonania, a także dużą wytrzymałością. Oprócz tego szybko się nagrzewa, ma regulowany poziom strumienia pary, a także jest łatwy w obsłudze i lekki w przenoszeniu. Ponadto posiada on możliwość zmiany w mopa ręcznego, by jeszcze bardziej usprawnić domowe sprzątanie.

R

Zalety

• wysoka jakość wykonania,
• korzystny stosunek jakości do ceny,
• duża trwałość,
• funkcjonalność,
• duża moc.
Q

Wady

• brak informacji od strony klientów.

Sprzątanie to czysta przyjemność z mopem parowym marki Eldom PM850

Mop parowy Opinie 2018

Klienci uważają, że sprzątanie z tym mopem parowym to czysta przyjemność. Nie do końca jestem w stanie zrozumieć, jak sprzątanie może być przyjemnością, ale ponoć po zakupie i pierwszej wysprzątanej podłodze się przekonam. Ten model mopa parowego ma ergonomiczny kształt, długi kabel oraz podświetlany wyłącznik. Pojemnik z wodą jest wielkości 0,4 litra co pozwoli na wysprzątanie mieszkania przy jednym napełnieniu (pod warunkiem, że mieszkanie nie jest większe niż takie na którego sprzątanie możemy przeznaczyć 20 minut). Urządzenie dość szybko się nagrzewa, choć nie tak szybko jak jego poprzednicy w naszym rankingu – a mianowicie po 25 sekundach. Jest wyposażony w dużą głowicę oraz możliwość regulowania natężenia pary.

R

Zalety

• regulacja natężenia pary,
• długi kabel,
• ergonomiczny kształt,
• duża głowica,
• pojemnik z wodą wielkości 0,4 litra,
• stosunkowo szybkie nagrzewanie.
Q

Wady

źle wykonana rączka.

Poszukując najtańszego rozwiązania – Vax

Mop parowy Opinie 2018

MYJKA PAROWA VAX to tanie, acz praktyczne rozwiązanie,, które z pewnością przypadnie do gustu wielu osobom. Dostajemy tutaj mopa parowego o mocy 1300 W, wadze 2,1kg, a także pojemniku mieszczącym 330ml wody. Do tego dochodzi możliwość regulacji mocy pary, 5 metrowy przewód,, jak i wygodny uchwyt do przenoszenia. Co ciekawe rozwiązanie to posiada także możliwość szybkiej zamiany w mop ręczny co tylko zwiększa wygodą użytkowania,, jak i pozwala na łatwiejszą dostępność do różnych miejsc. W efekcie rozwiązanie to choć nie należy do najsolidniejszych to z pewnością, w zupełności wystarczy do codziennych porządków. Wśród dostępnych końcówkę znajdziemy m.in. do mycia okien, czyszczenia dywanów, odświeżania kanapy,, czy też czyszczenia fug.

R

Zalety

• możliwość zamiany w mop ręczny,
• funkcjonalność,
• wydajność,
• niska waga,
• wygląd.
Q

Wady

• jakość wykonania,
• trwałość.

Decydując się na bezprzewodowe rozwiązanie wybierzesz Karcher FC 3

Mop parowy Opinie 2018

Mop elektryczny KARCHER FC3 Cordless/Bezprzewodowy to siostrzane rozwiązanie do wcześniej opisywanego produktu od tego samego producenta. Dostajemy tutaj znacznie więcej, w znacznie mniejszym urządzeniu. Przede wszystkim na plus należy wskazać wagę,, która wynosi tylko 2,4 kg, tym samym skutkując zwiększeniem łatwość w obsłudze urządzenia. Oprócz tego dostajemy tutaj znacznie większa wydajność i to na każdym poziomie. Bateria pozwala na 20 minut pracy, co również przekłada się na wyczyszczenie aż 60 m kwadratowych przy jednym ładowaniu. Do tego dochodzi stała dostępność do świeżej wody, a także samodzielne oczyszczenie padów. Całość ładuje się w specjalnie zaprojektowanej stacji dokującej (trwa to 4h). Ostatecznie dostajemy tutaj ciekawe i łatwe w obsłudze urządzenie o dużej mobilności.

R

Zalety

• duża moc,
• dużą wydajność,
• czas pracy baterii,
• jakość wykonania,
• szybkość schnięcia podłogi.
Q

Wady

• produkt z wyższej półki cenowej.

Czymże jest ten mop parowy? 

A no już śpieszę tłumaczyć… To urządzenie napędzane akumulatorem, które posiada zbiornik na wodę oraz grzałkę. Proste, prawda? Dla mnie też nie. Mop parowy to najprościej mówiąc urządzenie, które pracuje poprzez wytwarzanie pary, która czyści wybrane przez nas powierzchnie (czy to podłogi, okna, tapicerkę). Producenci zgodnie twierdzą, że są one w stanie usunąć więcej bakterii i lepiej wysprzątać dane powierzchnie niż inni bardziej tradycyjni i standardowi koledzy z półek w sklepowych. Używanie takiego mopa jest polecane dla osób, które mają różnego rodzaju alergie na kurze czy drobnoustroje. Sprzątanie z nim jest dużo skuteczniejsze niż korzystanie z innych bardziej tradycyjnych rozwiązań.

Jakie są zalety mopów parowych?

• łatwa obsługa,
• najczęściej spotykane są urządzeniami wielofunkcyjnymi,
• dobra jakość sprzątania bez konieczności używania chemicznych detergentów,
• usuwają one brud, zanieczyszczenia i drobnoustroje zdecydowanie lepiej niż tradycyjne odkurzacze, a dzieje się tak dzięki wysokiej temperaturze z jaką wytwarzana jest para,
• w trakcie czyszczenia mop używa pary, ale po podłoga pozostaje sucha bez potrzeby naszego uczestnictwa,
• możliwość czyszczenia różnych powierzchni.

Mop parowy – opinie posiadaczy

Klienci cenią sobie również to, że sam mop podczas swojej pracy nie jest głośny, co jest dużym plusem w przypadku sprzątania podczas snu dzieci. Określają go jako dobry mop parowy.

Jak go używać?

 Nie jest to bardzo trudne, nawet dla takich antyspeców technologicznych jak ja. Mop parowy wyposażony jest w pompkę i grzałkę. Woda jest podgrzewana, do odpowiedniej temperatury a samo urządzenie wydziela parę, która czyści. Niestety, wszystkiego mopem parowym myć nie możemy. Wyłącznie: powierzchnie płaskie (wyłożone płytkami), fugi, okna (powierzchnie szklane), dywany, tapicerki domowe lub samochodowe (mając odpowiednią końcówkę). Chyba, że posiadamy mopa, który równocześnie jest też urządzeniem wielofunkcyjnym.

Czym się kierować podczas wyboru? I jaki jest najlepszy mop parowy według nas?

Wpierw może czym powinni się Państwo kierować podczas wyboru i na co zwrócić uwagę.

najlepszy fotelik samochodowy 15-36 kg

Wielkość pojemnika i napełnianie

W przypadku wielkości pojemnika i szybkości jego napełniania… To jak duży jest pojemnik na wodę wpływa również na wielkość urządzenia i jego wagę. Zatem należy się zastanowić na czym bardziej nam zależy: na tym by urządzenie było małe i lekkie czy na tym by pojemnik był duży i by nie trzeba było go często uzupełniać podczas sprzątania (gdy na przykład posiadamy duże mieszkanie). Kolejna sprawa to jego napełnianie. Głównie chodzi o sytuacje, w których w trakcie pracy trzeba napełnić zbiornik. Należy zwrócić uwagę na to czy do napełnienia owego pojemnika nie potrzebujemy rozmontowania całej maszyny i ponownego jej złożenia. Mogłoby to być dość irytujące. Jeśli posiadają Państwo duże mieszkanie lub duże powierzchnie do sprzątania warto zaopatrzyć się w urządzenie z dużym pojemnikiem na wodę (niestety zadziała to na niekorzyść pod kątem wagi urządzenia).

Rodzaj głowicy

Ważne jest to o tyle, że głowica, która jest bardziej giętka będzie bardziej zwrotna. Pomoże to nam doczyścić odpowiednio mniej dostępne miejsca w naszym mieszkaniu. W tańszych modelach możemy spotkać również głowicę płaską i bardziej statyczną. Są dostępne modele z głowicami trójkątnymi lub prostokątnymi.

Waga urządzenia

O ile waga urządzenia jest mniej znacząca przy myciu podłóg, o tyle staje się rzeczą dość ważną gdy naszego mopa chcemy użyć na przykład do umycia okien. Wówczas należy kierować się również tym, by model, który wybierzemy był lekki. Mopy parowe przez to do jak wielu czynności możemy ich używać najczęściej są bardzo kompaktowe dzięki czemu i waga jest mała.

Długość kabla zasilającego

To jak długi będzie kabel zasilający powie nam ile powierzchni jesteśmy w stanie wysprzątać za „jednym razem” bez potrzeby przełączania mopa w inne gniazdka. Daje to swego rodzaju swobodę w sprzątaniu i co za tym idzie łatwość używania. To co wspominaliśmy wcześniej, że są to urządzenia najczęściej bardzo kompaktowe sprawia, że ich waga jest niższa, a by tak było, trzeba zrezygnować z pewnych udogodnień jak choćby automatycznego zwijania kabla, którego większość modeli nie posiada. Dlatego warto zwrócić uwagę na to czy jest możliwość zakręcenia kabla choćby wokół rączki. Wówczas przechowywanie mopa będzie łatwiejsze, a kabel nie będzie plątał się pod nogami.

Czas nagrzewania urządzenia

Jest to o tyle istotne, że nikt nie lubi czekać zbyt długo aż urządzenie będzie gotowe do pracy. W końcu po mniej więcej minucie chęci do sprzątania mijają. Większość modeli nagrzewa się w przeciągu maksymalnie 30 sekund. Jednak są też takie, które tych sekund potrzebują aż 60, a z kolei w drugą stronę, niektóre tylko piętnaście.

Liczba dostępnych programów

Jest to urządzenie wielofunkcyjne a zatem decydując się na zakup możemy go wykorzystywać do sprzątania wszystkich podłóg. A także dywanów (jeśli jest dołączona do zestawu końcówka), którą będziemy mogli również wysprzątać tapicerkę. Cena modelu dostępnego w 2024, który ma więcej końcówek i możliwości niż ten standardowy (a są również takie dzięki którym możemy myć fugi) będzie oczywiście rosła w miarę potrzeb różnych programów i akcesoriów.

Dobry mop parowy – mop parowy do paneli

Po pierwsze powinniśmy zwrócić uwagę na moc. Jakby nie patrzeć i moc będzie większa tym para wodna będzie szybciej wytwarzana, a tym samym łatwiej będzie nam usunąć cięższe zabrudzenia. Drugim istotnym parametrem jest waga urządzenia. Jakby nie patrzeć będziemy nim operować wykorzystując własne mięśnie i na dłuższą metę noszenie przy sobie kilku kilogramowego produktu nie jest zbyt wygodne, dlatego też waga jest mniejsza tym lepiej. Kolejnym parametrem jest długość przewodu zasilającego. Nie da się nie zauważyć że większość urządzeń dostępnych na rynku jest urządzeniami przewodowymi przez co jeśli kabel będzie zbyt krótki może okazać się że nie starcza nam on do dotarcia do odpowiedniego miejsca gdzie są największe zabrudzenia. Następnie przyjrzyjmy się także bliżej pojemności samego urządzenia. Innymi słowy im jest ona większa tym rzadziej będziemy musieli uzupełniać zbiornik z wodą. Ponadto powinniśmy patrzeć także na rodzaj głowicy, tryby działania, czy także jego design, jak i jakość wykonania. te wszystkie parametry będą przekładało się na to jak bardzo funkcjonalne będzie nasze urządzeniem.

tabela mop parowy

Oprócz tego powinniśmy przyjrzeć się bliżej jego możliwości pod kątem czyszczenia różnego rodzaju podłóg. Będzie to się o wiązało z możliwością zastosowania różnego rodzaju końcówek wymiennych tak w tym samym umożliwić czyszczenie zarówno paneli, linoleum, płytek kamiennych, posadzek, schodów fug, czy też okien lub innych powierzchni szklanych. W efekcie Im większa będzie ilość końcówek tym na większą liczbę powierzchni będzie działo nasze rozwiązanie.

Mop parowy na akumulator

Poszukując odpowiedniego mopa parowego powinniśmy zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów. Mowa tutaj przede wszystkim o tym jak łatwo się go obsługuje, ile ma opcji do wyboru pod kątem końcówek, czy też możliwości jego przebudowy, a także jak bardzo efektywny jest w stosunku do rozwiązań z detergentami. Jakby nie patrzeć mopy parowe wybiły się na rynku przez wzgląd na fakt, iż są to rozwiązania w pełni ekologiczne opierający się tylko i wyłącznie na parze wodnej. W praktyce ich działanie sprowadza się do tego że napełniamy je wodą, podłączamy do zasilania, a następnie jest ona podgrzewana i generowana jest z niej para, która pozwala na usuwanie nawet uciążliwego brudu, nalotu i zanieczyszczeń. Oczywiście mopy parowe wraz z rozwojem technologii zaczęły przybierać różne formy stąd też decydując się na zakup tego rodzaju produktu powinniśmy zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów

Zatem, jaki jest najlepszy mop parowy według nas?

Biorąc pod uwagę wszystkie plusy, minusy, również zadowolenie klientów i ich opinie na temat danego produktu, z czystym sercem polecamy dwa z naszego rankingu. Pierwszy to urządzenie marki Vileda 146574 Perfect Cleaning Steam. Tak jak pisaliśmy wyżej, podczas czyszczenia parą zabija do 99% bakterii. Jest przeznaczony do paneli, płytek, podłóg drewnianych, byle nie lakierowanych. Nagrzewa się on w przeciągu 15 sekund od momentu włączenia. Posiada ergonomiczny przegub oraz długi stosunkowo długi kabel. Klienci zaznaczają, że to właśnie te zalety bardzo zachęciły ich do zakupu tego modelu mimo, że akcesoria dodatkowe, które można by do niego zakupić są stosunkowo drogie.
Drugi to równie szybki (także nagrzewa się w przeciągu 15 sekund) mop parowy BLACK&DECKER FSMH1621R, a działać będzie przez kolejne średnio 12 minut. Jest on urządzeniem wielofunkcyjnym, a dzięki różnym końcówkom, które są w zestawie razem z mopem, możemy czyścić różne powierzchnie, począwszy od podłóg, przez dywany, szyby, terakotę, meble tapicerowane aż do odzieży, itd. By w dłoni pozostał nam tylko ręczny mop parowy należy odłączyć część, która tworzy parę. Pomimo tego, że pojemnik na wodę nie jest zbyt duży, a już w pełni zapełniony wodą sprawia, że urządzenie jest ciężkie, to mop parowy Black&Decker to ciekawe rozwiązanie, na pewno warte swojej ceny.

Podsumowanie najlepszych mopów parowych z 2024

Aktualnie na rynku, na półkach sklepowych a także w sklepach internetowych możemy znaleźć naprawdę bardzo dużo przeróżnych modeli mopów parowych.  Same mopy są w różnych cenach w 2024 roku, najtańsze nawet i za 200 zł, ale coś za coś. Ważne jest by wzięli Państwo pod uwagę to jakie powierzchnie będą mopem czyszczone. Jeśli będą to podłogi drewniane, panele lub parkiet, warto zainwestować w lepszy sprzęt by tak dobrej podłogi nie zniszczył. Wystarczy odrobinę zasugerować się tym co napisaliśmy wyżej, zdecydować również czego od urządzenia potrzebujemy i wybrać odpowiedni. Na pewno znajdziecie Państwo taki, który będzie spełniał wasze wszystkie oczekiwania.

[kkratings]

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Mop Parowy
Average rating:  
 20 reviews
 by Emilka

Od paru miesięcy posiadam Mop parowy Ariete Bardzo dobry mop. Doskonale czyści fugi! Bardzo dobrze myje również podłogi, okna, Według mnie wykonany starannie, polecam.

 by Hania

Miałam brać viledę bo tak wszyscy polecają, ale trafiłam na ariete, tańszy, a też widziałam kilka dobrych opinii o nim i jak na razie nie narzekam 🙂

 by Kulka

Ja mam mopa parowego z nakładką odkurzającą i to jest dopiero super mop. Mozna nim sprzatnąć całe mieszkanie czy się ma dywany czy nie - szybko i wygodnie

 by Danka

ja kupiłam parownicę ariete i tam jest też możliwość czyszczenia podłóg i okien i wg mnie jest super 😉

 by Ada38

Dobry ranking, ale ja miałam VILEDA i ona niestety po roku użytkowania nie sprawdziła się. Ponad to, nie skupiliście się na tym, że niektór21e z mopów mają wysokie ciśnienie np OVERMAX ma max 3 bary. Druga kwestia to filtr wody, które część mopów posiada. VILEDA nie ma 2112wysokiego ciśnienia i nie doczyszcza dobrze a nakładki szybko się psują

 by xoxo

A ja miałam Overmaxa i moje odczucia są mieszane. Nie zawsze czuć było tą parę, nie zawsze także czyścił dobrze podłogę.

 by RoksanaodKarczera

Ja mam tego Karczera i jestem zadowolona. Dobra temperatura i fajnie ściąga brud. Dała bym ocenę 9/10 za ten model.

 by mysiaa

No i sprzątanie takim mopem to można powiedzieć przyjemność. Nie to co starą szczotą, która na końcu i tak gubi kłaki. Muszę sobie taki kupić.

 by Robert85

Pytanie czy ma ktoś opinię prywatną o Karcher FC5 ? Marka dość znana ale czy ten produkt akurat jest dobry ?

 by Anka

Nigdzie nie widziałam takiego bogatego rankingu, z opiniami, wadami i zaletami no i filmikami. Muszę przejrzeć pozostałe strony na waszej stronie 😉 .

 by iga

Taki mop parowy to coś idealnego, jeśli chodzi o dzieciaki i ich zabawy na podłodze. Jak się taka Viledą wyczyści, to nawet można przysłowiowo jeść z podłogi. Więc o dzieciaki nie trzeba się martwić. To must have każdej mamy.

 by Jan

Nie musicie robić tabelek, wyższość mopa parowego nad zwykłym jest znaczna. Dużo czyściej jest również przy użyciu tego pierwszego. Dlatego kupię nam do domu Overmaxa, bo to też dobra marka.

 by Radek

Jak dla mnie to tylko Vileda. To ona króluje w takim sprzęcie domowym, a jak mam kupić jakieś zamienniki, albo coś, co się nie spisze, to wolę zapłacić więcej. Byle latami służyło.

 by Andriej

My też planujemy zakup takiego mopa kiedy pojawi sie dziecko. Zawsze to czyściej niż przy tradycyjnym sprzątaniu.

 by yatta

Dawno nie widziałam tak porządnego rankingu. W zasadzie to widziałam już wiele, ale u was i filmiki i wady są jasno wypisane.. Po prostu świetne. Pisaliście już o kuchenkach indukcyjnych? Porównanie?

 by Jóź12

Fajne są te sprzęty, które są ładowane, tylko musicie patrzeć na pojemność akumulatora. Żeby taki mop po pół godzinie nie padł w połowie sypialni. 😉

 by Jowitkos

No prawdę mówiąc, to w sumie ten Karcher wygląda naprawdę nieźle. Chyba go wypróbuję, w końcu to znana marka.

 by Stanisława

Homekraft to dobra marka, chociaż nie tak znana jak pozostałe. Mam od nich leżaki plażowe, więc mopa też od nich kupię 😉 .

 by Renia

Ja też mam mop parowy Vileda, jest świetny, tym bardziej gdy ma się jasne płytki w kuchni i w łazience. jestem zadowolona, świetnie też radzi sobie na panelach podłogowych. Za nic w świecie nie chciałabym już normalnego mopa.

 by Anna

Kupiłam mop parowy marki Vileda , przetestowałam. Jest super. Mam białe płytki w kuchni z wrąbkami , które ciężko było domyć ( szczoteczką) . Przejechałam kilka razy i jest super. Naprawdę nie żałuję. Przynajmniej na razie.