Okazuje się, że wiele osób uważa, że tradycyjne mopy w tych czasach to już przeżytek, używają ich tylko starsi ludzie (do których najwidoczniej ja się zaliczam). Większość znanych mi osób, zwłaszcza aktualnie bliskie mi mamy z dziećmi na macierzyńskim, używają urządzeń, które mogą wysprzątać pomieszczenie szybko, wygodnie, do których potrzebujemy zdecydowanie mniej siły niż do mopa tradycyjnego. Mopy parowe cieszą się coraz większą popularnością i uwielbieniem. Głównie dlatego, że dzięki nim nie mamy kontaktu z detergentami chemicznymi.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

VILEDA 146574

9.9

Drogi


 

BLACK&DECKER FSMH1621R

9.8

Tani


 

 

Zelmer VC1260

9.6

Średni

Eldom PM850

9.6

Średni


 

Homekraft DUO

9.4

Średni


 

Czymże jest ten mop parowy? 

A no już śpieszę tłumaczyć… To urządzenie napędzane akumulatorem, które posiada zbiornik na wodę oraz grzałkę. Proste, prawda? Dla mnie też nie. Mop parowy to najprościej mówiąc urządzenie, które pracuje poprzez wytwarzanie pary, która czyści wybrane przez nas powierzchnie (czy to podłogi, okna, tapicerkę). Producenci zgodnie twierdzą, że są one w stanie usunąć więcej bakterii i lepiej wysprzątać dane powierzchnie niż inni bardziej tradycyjni i standardowi koledzy z półek w sklepowych. Używanie takiego mopa jest polecane dla osób, które mają różnego rodzaju alergie na kurze czy drobnoustroje. Sprzątanie z nim jest dużo skuteczniejsze niż korzystanie z innych bardziej tradycyjnych rozwiązań.

Jak go używać?

 Nie jest to bardzo trudne, nawet dla takich antyspeców technologicznych jak ja. Mop parowy wyposażony jest w pompkę i grzałkę. Woda jest podgrzewana, do odpowiedniej temperatury a samo urządzenie wydziela parę, która czyści. Niestety, wszystkiego mopem parowym myć nie możemy. Wyłącznie: powierzchnie płaskie (wyłożone płytkami), fugi, okna (powierzchnie szklane), dywany, tapicerki domowe lub samochodowe (mając odpowiednią końcówkę). Chyba, że posiadamy mopa, który równocześnie jest też urządzeniem wielofunkcyjnym.

Jakie są zalety mopów parowych?

• łatwa obsługa,
• najczęściej spotykane są urządzeniami wielofunkcyjnymi,
• dobra jakość sprzątania bez konieczności używania chemicznych detergentów,
• usuwają one brud, zanieczyszczenia i drobnoustroje zdecydowanie lepiej niż tradycyjne odkurzacze, a dzieje się tak dzięki wysokiej temperaturze z jaką wytwarzana jest para,
• w trakcie czyszczenia mop używa pary, ale po podłoga pozostaje sucha bez potrzeby naszego uczestnictwa,
• możliwość czyszczenia różnych powierzchni.

Mop parowy – ranking 2019

Szybki i dokładny mop parowy VILEDA 146574 Perfect Cleaning Steam

Mop Parowy ranking

Dlaczego szybki? A ponieważ to jedno z tych urządzeń, które nagrzewają się niezwykle szybko i są gotowe do pracy. Producent, na stronie swojego sklepu, https://www.sklep.vileda.pl/produkt/mop_parowy.php podaje, że czas nagrzewania urządzenia to 15 sekund, a więc niezwykle szybko. Jakie są jeszcze zalety produktu? Zabija do 99% bakterii bez konieczności używania innych środków chemicznych (co jest zdrowsze). Jest przeznaczony do różnego rodzaju podłóg (paneli, płytek, podłóg drewnianych) pod warunkiem, że nie są one lakierowane. W zestawie dodawana jest również dodatkowa nakładka do czyszczenia dywanów oraz dwa wkłady z mikrofibry. Same wkłady można oczywiście prać w pralce, w 60 stopniach. Długość przewodu to aż 6 metrów, co wydaje się być po środku zapotrzebowania klientów. Ergonomiczny przegub pozwala na dotarcie do najcięższych logistycznie miejsc w domu (narożniki, podłogi pod meblami itd).

R

Zalety

• szybkie nagrzewanie,
• zestaw – końcówki,
• po myciu nie pozostawia smug,
• duży wyrzut pary,
• jakość wykonania,
• regulowany ergonomiczny przegub,
• długość kabla i możliwość jego zwinięcia na rączce.
Q

Wady

• drogie dodatkowe końcówki wymienne,
• brak przeźroczystego pojemnika na wodę.

Mop parowy Vileda – opinie konsumentów

Konsumenci zgodnie informują, że niebywałą zaletą tego urządzenia jest jakość jego wykonania oraz to jak szybko się nagrzewa. Pomimo tego, że końcówki do mopa są drogie (w porównaniu do ceny samego mopa) to polecają zakup, gdyż sprzątanie stało się miłą czynnością. Według wielu posiadaczy pomimo wad, to najlepszy mop parowy obecnie na rynku.

Znów należy napisać “szybki” i ciekawie wyposażony mop parowy BLACK&DECKER, model FSMH1621R

Mop Parowy ranking 2018

Tak jak jego poprzednik, mop parowy marki Black&Decker nagrzewa się w przeciągu 15 sekund, gotowy jest do użycia przez kolejne 10-14 minut. Producent na swojej stronie, oraz podstronie dotyczącej właśnie tego modelu idealnie wyjaśnia wszelkie specyfikacje produktu https://www.blackanddecker.pl/pl-pl/products/home-products/steam-cleaners/mop-parowy-1600-w-deluxe–10w1/fsmh1621r Jest to urządzenie wielofunkcyjne (10 w 1) przez fakt posiadania bardzo wielu końcówek w zestawie. W jego skład wchodzi właśnie aż dziesięć różnych końcówek takich jak: stopa dywanowa, wycieraczka do szyb, szczotka do czyszczenia odzieży, itd. Możemy nim wyczyścić podłogi drewniany, dywany, meble tapicerowane a nawet terakotę. Jest to również mop parowy do paneli. Para jest odpowiednio dobierana do danego typu podłogi. Gdy odłączymy tę część, która tworzy parę (a w przypadku tego modelu mamy taką możliwość), pozostaje nam w dłoni ręczny mop parowy. Oczywiście sam mop wyposażony jest w pojemnik na wodę, a jego gotowość do pracy oznajmia światełko w pojemniku na wodę, już po 15 sekundach od momentu rozpoczęcia nagrzewania. Obrotowa głowica pozwala na wyczyszczenie nawet najmniej dostępnych miejsc.

R

Zalety

• szybkie nagrzewanie,
• dużo dodatkowych końcówek w zestawie,
• możliwość czyszczenia różnych powierzchni,
• informacja (przez światło) o gotowości do użycia,
• obrotowa głowica.
Q

Wady

• waga urządzenia przy pełnym zbiorniku wody,
• jak również sam zbiornik, który jest stosunkowo niewielki.

Zamiatanie i czyszczenie w jednym! Wielofunkcyjny mop parowy Zelmer VC1260/ZVC026XX

Mop parowy Opinie

Dlaczego zamiatanie i czyszczenie? Mop parowy marki Zelmer to urządzenie wielofunkcyjne, które w trakcie swojej pracy zamiata podłogę i jednocześnie traktuje ją parą. Posiada elektroszczotkę, która radzi sobie z kurzem oraz wymienne nakładki z mikrofibry, które z kolei radzą sobie z brudem i myciem podłóg. Producent podaje, że pojemnik na wodę jest na tyle duży, że wystarczy na 20 minut pracy urządzenia. W zestawie są dwie nakładki z mikrofibry i dwie dodatkowe do cięższych zabrudzeń.

R

Zalety

– Zastosowanie ergonomicznych elementów pozwalających na praktyczne przechowywanie,
– Dzięki dużej mocy, nagrzewanie trwa chwilę,
– Wielu użytkowników chwaliło system regulacji pary
Q

Wady

– Część ludzi narzeka na brak możliwości wyłączenia generatora pary.

Mop parowy – opinie posiadaczy

Klienci cenią sobie również to, że sam mop podczas swojej pracy nie jest głośny, co jest dużym plusem w przypadku sprzątania podczas snu dzieci. Określają go jako dobry mop parowy.

Sprzątanie to czysta przyjemność z mopem parowym marki Eldom PM850

Mop parowy Opinie 2018

Klienci uważają, że sprzątanie z tym mopem parowym to czysta przyjemność. Nie do końca jestem w stanie zrozumieć, jak sprzątanie może być przyjemnością, ale ponoć po zakupie i pierwszej wysprzątanej podłodze się przekonam. Ten model mopa parowego ma ergonomiczny kształt, długi kabel oraz podświetlany wyłącznik. Pojemnik z wodą jest wielkości 0,4 litra co pozwoli na wysprzątanie mieszkania przy jednym napełnieniu (pod warunkiem, że mieszkanie nie jest większe niż takie na którego sprzątanie możemy przeznaczyć 20 minut). Urządzenie dość szybko się nagrzewa, choć nie tak szybko jak jego poprzednicy w naszym rankingu – a mianowicie po 25 sekundach. Jest wyposażony w dużą głowicę oraz możliwość regulowania natężenia pary.

R

Zalety

• regulacja natężenia pary,
• długi kabel,
• ergonomiczny kształt,
• duża głowica,
• pojemnik z wodą wielkości 0,4 litra,
• stosunkowo szybkie nagrzewanie.
Q

Wady

źle wykonana rączka.

12 w 1 czyli mop parowy Homekraft DUO

Dobry mop parowy

Kończymy zestawienie urządzeniem marki Homekraft, czyli wielofunkcyjnym urządzeniem czyszczącym. Z dużą łatwością można zamienić je również w ręcznego mopa parowego do czyszczenia różnych powierzchni za pomocą pary. Głowica mopa jest obrotowa, co sprawia, że dużo łatwiej jest dotrzeć do miejsc mniej dostępnych, jak na przykład: pod meble, pod kanapę, w kąty pomieszczenia itd. Mop wyposażony jest również w regulację natężenia pary. Czas nagrzewania, tak jak u poprzednika, to 25 sekund od momentu włączenia. Została w nim zaprojektowana dioda, która informuje światłem o zbyt niskim poziomie wody w pojemniku. Ten z kolei, został zaprojektowany tak, by woda nie dostawała się do wnętrza urządzenia. Jest on przeznaczony do czyszczenia różnego typu powierzchni płaskich, takich jak panele, ale również ubrań (przez wzgląd na to, że można z niego korzystać jak z ręcznego mopa parowego).

R

Zalety

• obrotowa głowica,
• regulacja natężenia pary,
• stosunkowo krótki czas nagrzewania,
• do różnego typu powierzchni, a także do ubrań czy tkanin,
• ciągłość pracy do 20 minut.
Q

Wady

duża waga urządzenia.

Czym się kierować podczas wyboru? I jaki jest najlepszy mop parowy według nas?

Wpierw może czym powinni się Państwo kierować podczas wyboru i na co zwrócić uwagę.

najlepszy fotelik samochodowy 15-36 kg

Wielkość pojemnika i napełnianie

W przypadku wielkości pojemnika i szybkości jego napełniania… To jak duży jest pojemnik na wodę wpływa również na wielkość urządzenia i jego wagę. Zatem należy się zastanowić na czym bardziej nam zależy: na tym by urządzenie było małe i lekkie czy na tym by pojemnik był duży i by nie trzeba było go często uzupełniać podczas sprzątania (gdy na przykład posiadamy duże mieszkanie). Kolejna sprawa to jego napełnianie. Głównie chodzi o sytuacje, w których w trakcie pracy trzeba napełnić zbiornik. Należy zwrócić uwagę na to czy do napełnienia owego pojemnika nie potrzebujemy rozmontowania całej maszyny i ponownego jej złożenia. Mogłoby to być dość irytujące. Jeśli posiadają Państwo duże mieszkanie lub duże powierzchnie do sprzątania warto zaopatrzyć się w urządzenie z dużym pojemnikiem na wodę (niestety zadziała to na niekorzyść pod kątem wagi urządzenia).

Rodzaj głowicy

Ważne jest to o tyle, że głowica, która jest bardziej giętka będzie bardziej zwrotna. Pomoże to nam doczyścić odpowiednio mniej dostępne miejsca w naszym mieszkaniu. W tańszych modelach możemy spotkać również głowicę płaską i bardziej statyczną. Są dostępne modele z głowicami trójkątnymi lub prostokątnymi.

Waga urządzenia

O ile waga urządzenia jest mniej znacząca przy myciu podłóg, o tyle staje się rzeczą dość ważną gdy naszego mopa chcemy użyć na przykład do umycia okien. Wówczas należy kierować się również tym, by model, który wybierzemy był lekki. Mopy parowe przez to do jak wielu czynności możemy ich używać najczęściej są bardzo kompaktowe dzięki czemu i waga jest mała.

Długość kabla zasilającego

To jak długi będzie kabel zasilający powie nam ile powierzchni jesteśmy w stanie wysprzątać za „jednym razem” bez potrzeby przełączania mopa w inne gniazdka. Daje to swego rodzaju swobodę w sprzątaniu i co za tym idzie łatwość używania. To co wspominaliśmy wcześniej, że są to urządzenia najczęściej bardzo kompaktowe sprawia, że ich waga jest niższa, a by tak było, trzeba zrezygnować z pewnych udogodnień jak choćby automatycznego zwijania kabla, którego większość modeli nie posiada. Dlatego warto zwrócić uwagę na to czy jest możliwość zakręcenia kabla choćby wokół rączki. Wówczas przechowywanie mopa będzie łatwiejsze, a kabel nie będzie plątał się pod nogami.

Czas nagrzewania urządzenia

Jest to o tyle istotne, że nikt nie lubi czekać zbyt długo aż urządzenie będzie gotowe do pracy. W końcu po mniej więcej minucie chęci do sprzątania mijają. Większość modeli nagrzewa się w przeciągu maksymalnie 30 sekund. Jednak są też takie, które tych sekund potrzebują aż 60, a z kolei w drugą stronę, niektóre tylko piętnaście.

Liczba dostępnych programów

Jest to urządzenie wielofunkcyjne a zatem decydując się na zakup możemy go wykorzystywać do sprzątania wszystkich podłóg. A także dywanów (jeśli jest dołączona do zestawu końcówka), którą będziemy mogli również wysprzątać tapicerkę. Cena modelu dostępnego w 2019, który ma więcej końcówek i możliwości niż ten standardowy (a są również takie dzięki którym możemy myć fugi) będzie oczywiście rosła w miarę potrzeb różnych programów i akcesoriów.

Zatem, jaki jest najlepszy mop parowy według nas?

Biorąc pod uwagę wszystkie plusy, minusy, również zadowolenie klientów i ich opinie na temat danego produktu, z czystym sercem polecamy dwa z naszego rankingu. Pierwszy to urządzenie marki Vileda 146574 Perfect Cleaning Steam. Tak jak pisaliśmy wyżej, podczas czyszczenia parą zabija do 99% bakterii. Jest przeznaczony do paneli, płytek, podłóg drewnianych, byle nie lakierowanych. Nagrzewa się on w przeciągu 15 sekund od momentu włączenia. Posiada ergonomiczny przegub oraz długi stosunkowo długi kabel. Klienci zaznaczają, że to właśnie te zalety bardzo zachęciły ich do zakupu tego modelu mimo, że akcesoria dodatkowe, które można by do niego zakupić są stosunkowo drogie.
Drugi to równie szybki (także nagrzewa się w przeciągu 15 sekund) mop parowy BLACK&DECKER FSMH1621R, a działać będzie przez kolejne średnio 12 minut. Jest on urządzeniem wielofunkcyjnym, a dzięki różnym końcówkom, które są w zestawie razem z mopem, możemy czyścić różne powierzchnie, począwszy od podłóg, przez dywany, szyby, terakotę, meble tapicerowane aż do odzieży, itd. By w dłoni pozostał nam tylko ręczny mop parowy należy odłączyć część, która tworzy parę. Pomimo tego, że pojemnik na wodę nie jest zbyt duży, a już w pełni zapełniony wodą sprawia, że urządzenie jest ciężkie, to mop parowy Black&Decker to ciekawe rozwiązanie, na pewno warte swojej ceny.

Podsumowanie najlepszych mopów parowych z 2019

Aktualnie na rynku, na półkach sklepowych a także w sklepach internetowych możemy znaleźć naprawdę bardzo dużo przeróżnych modeli mopów parowych.  Same mopy są w różnych cenach w 2019 roku, najtańsze nawet i za 200 zł, ale coś za coś. Ważne jest by wzięli Państwo pod uwagę to jakie powierzchnie będą mopem czyszczone. Jeśli będą to podłogi drewniane, panele lub parkiet, warto zainwestować w lepszy sprzęt by tak dobrej podłogi nie zniszczył. Wystarczy odrobinę zasugerować się tym co napisaliśmy wyżej, zdecydować również czego od urządzenia potrzebujemy i wybrać odpowiedni. Na pewno znajdziecie Państwo taki, który będzie spełniał wasze wszystkie oczekiwania.

Jaki mop parowy – Nasze Opinie oraz Ranking 2019
4.7 (94.35%) 46 vote[s]