W poszukiwaniu idealnego generatora pary

Generator pary? A co to za dziwne urządzenie? Do czasu, aż nie przeczytałeś tego wstęp nawet nie zdawałeś sobie sprawy, że ono istnieje. Niemniej jednak jest to niezwykle interesujące rozwiązanie, które idealnie sprawdzi się w szczególności dla osób, które nie przepadają za prasowaniem, a wręcz nienawidzą poświęcać tej czynności ani chwili swojego życia. Jako, że jest ona niestety nieunikniona to jedynym rozwiązaniem jest – no właśnie skorzystanie z generatora pary, czyli niezwykle praktycznego i wygodnego rozwiązania.

Generator pary, czy faktycznie warto?

Generator pary często określany mianem stacji parowej jest to urządzenie składające się właśnie z samej stacji, jak i podłączonego do niej żelazka. W stosunku do tradycyjnych żelazek elektrycznych różnica jest taka, że oferują one znacznie większą siła wyrzutu pary. Porównując tradycyjne żelazko parowe najwyższej jakości pozwala ono na wyrzucanie około 45 g pary na minutę podczas, gdy stacje  parowe oferują nawet dziesięciokrotnie większe wyniki. W efekcie samo prasowanie staje się dosłownie bez wysiłkowe i do tego stopnia łatwe, że możemy nawet je polubić. Oczywiście już z góry uspokajamy cena też nie jest jakaś wygórowana, gdyż najtańsze rozwiązania zaczynają się od około 50 zł. Jedyna wada to waga, gdyż sama stacja jak i żelazko niestety jako  komplet ważą więcej niż samo żelazko, no i zajmują ciut więcej miejsca. Niemniej jednak pamiętajmy coś za coś.

Słów kilka o produkcie

Jednym z przykładowych rozwiązań tego typu pomysłów jest GENERATOR PARY BRAUN IS 7143 WH.   Dlaczego właśnie o nim wspominamy? Gdyż jest  najlepszy w swojej klasie. Nie da się nie zauważyć, że jest też jednym z produktów z wyższych półek celowych, niemniej jednego w zamian za to dostajemy naprawdę solidne urządzenie pozwalające na łatwe wyprasowanie nawet wszystkich ubrań w wieloosobowej rodzinie. Choć sam takiego nie posiadam (gdyż nie potrzebuję – singiel) to jednak znam kogoś kto ma (moja mama) i faktycznie jest z niego niezwykle zadowolona, a przez to ja też.

GENERATOR PARY BRAUN IS 7143 WH – czy faktycznie warto?

Urządzenie to pozwoli zadbać o wszystkie twoje ubrania, obrusy, ręczniki, pościele i wiele, wiele więcej i to w bardzo krótkim czasie.  Na przekór opis tego produktu zaczniemy od tyłu czyli od jego wad. Pierwszą z nich jest wielkość. Na pewno w stosunku do tradycyjnych rozwiązań jest ono znacznie obszerniejsze niemniej jednak też bez przesady gdyż używając deski do prasowania sama stacja parująca zmieści się w zupełności na wyznaczonym do tego miejscu. Oczywiście całe urządzenie czyli żelazko wraz ze stacją jest trochę cięższe jednakże po znalezieniu miejsca na stację dokującą problem znika. I to tyle. Więcej wad tutaj nie znajdziemy, dlatego też przechodzimy do samych zalet.

Po pierwsze, aby osiągnąć najwyższą wydajność żelazko to wyposażono w stopę  Eloxal 3D PLUS. Marka Braun cechuje się obecnością owych stóp we wszystkich swoich modelach (przynajmniej różnych wersji tej stopy), gdyż sprawdzają się znakomicie. Faktycznie pozwalają bez trudu wyprasować nawet ciężko dostępne miejsce w tym między innymi kieszenie, czy też wokół guzików. Dodatkowo nie pozwala ono na marszczenie materiału, a także wykonana jest ze stali nierdzewnej co gwarantuje odporność na zarysowania jak i dłuższą żywotność.

Idąc dalej dostajemy tutaj ochronę w postaci trybu iCare , który automatycznie nastawia bezpieczną temperaturę dla danych tkanin. Dzięki temu nie musimy się już martwić, czy daną bluzkę należy prasować w takiej, czy innych temperaturze, aby jej nie uszkodzić. Samo urządzenie automatycznie dostosuję temperaturę do rodzaju tkaniny i będzie chroniło ją przed uszkodzeniem. Oprócz tego cechuje się ono ułatwionym systemem odkamieniania, jak i bardzo zaawansowanym systemem chroniącym parownice i żelazko przed kamieniem. Wszystko to za sprawą odpowiednich siatek , które wychwytują kamień z wody.

Samo urządzenie oferuje  wyrzut pary na poziomie  450 g na minutę co pozwoli na usunięcie wszelkich zagnieceń. Dostajemy tutaj także nowoczesny panel LED, system automatycznego wyłączania, dwulitrowy pojemnik na wodę i bardzo niewielką masę samego żelazka. Dodając do tego cichą pracę i szybkie nagrzewanie urządzenia całość wygląda naprawdę interesująco (zobacz jak wygląda ten produkt:

Opinie i recenzje na temat produktu

Zastanawiając się nad zakupem tego rozwiązania z pewnością przyjrzymy się bliżej także opinią na jego temat. Tutaj możemy spotkać się głównie z pozytywnym odzewem zachwalającym funkcjonalność pary i jakość wykonania. Do tego dokładamy łatwość prasowania, czy też sam ciężar pozwalający na łatwe i wygodne używanie żelazka. Ostatecznie więc urządzenie jest nie tylko dobre, ale wręcz polecane do użytkowania.

Inne rozwiązania godne uwagi

Opisując właściwości owego produktu warto porównać go do innych rozwiązań. Jednym z nich będzie rozwiązanie tańsze, a drugim nieco droższe. Pierwszym produktem z jakim się zapoznamy jest Generator pary  Tefal Liberty SV7030 Easy Gliding.  Dostajemy tutaj moc na poziomie 2200 W, zbiornik na wodę o pojemności półtora litra, a także aż 310 g na minutę wytwarzanej pary. Ww stosunku do głównego opisywanego produktu jest to znacznie mniej. Niemniej jednak sam produkt jest niezwykle ciekawym w swojej klasie. Mamy tutaj automatyczne wyłączanie, zabezpieczenia a także funkcję eko i prasowanie w pionie. Poszukując więc tańszego rozwiązania jak najbardziej warto spojrzeć na to, choć można mieć nieco zastrzeżenia do samej jakości wykonania.

Po drugiej stronie znajduje się generator pary PHILIPS PerfectCare Elite Plus GC9682/80

Dostajemy tutaj urządzenie prawie dwukrotnie droższe od opisywanego BRAUN IS 7143 WH. Jednakże w zamian za to dostajemy bardzo dużą funkcjonalność, unikniemy ryzyka przepalenia, nie musimy regulować temperatury, a wszystko jest lekkie łatwe w użyciu, no i ma specjalny system odkamieniania. Wyrzut pary na poziomie 600 gram a także zbiornik wody o pojemności 1,8 l. Wszystko to zamknięte w niezwykle ekskluzywnym opakowaniu. Pytanie jednak, czy praktycznie już taka cena daje nam coś więcej od naszego generatora BRAUN?  Raczej niekoniecznie.

Kilka słów podsumowania

Ostatecznie decydując się na rozwiązanie jakim jest GENERATOR PARY BRAUN IS 7143 WH   dostajemy wszystko to co jest potrzebne w doskonałej jakości i bardzo pięknym opakowaniu. Duża moc, duży wyrzut pary, duża pojemność i niewielka waga wystarczają, aby nie przejmować się prasowanie do końca swoich dni. Jeżeli więc i Ty marudzisz kiedy masz coś wypracować i wolisz iść w pogiętych ciuchach niż sięgnąć po żelazko faktycznie powinieneś zastanowić się nad opcją jaką daje generator pary.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

BRAUN IS 7143 WH Recenzja i Opinie
Average rating:  
 0 reviews