Ile razy przydarzyło ci się, że postanowiłeś wyprać swoje ubrania i użyłeś do tego pierwszego „lepszego” proszku do prania, by po wszystkim dowiedzieć się, że większość materiałów jest wyblakłych, pokrytych białym nalotem, czy też mających dziwny zapach? Z pewnością – każdemu się to przydarzyło. Dlatego też tak istotne jest wybranie odpowiedniego proszku do prania, który będzie bezpieczny dla naszych ubrań, a dodatkowo pozwoli na uzyskanie odpowiedniej czystości i przyjemnego zapachu. Pozostaje więc pytanie, jaki jest najlepszy proszek do prania na rynku?

Proszki do prania ranking popularnych produktów w 2024

Poniżej, specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy ranking proszków do prania, które naszym zdaniem wyróżniają się na tle swojej konkurencji. Można go potraktować, jako wskazówkę do wyboru najlepszego proszku, lub też jako wzór cech na jakie warto zwracać uwagę.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
vizir

Vizir

9.9

Drogi

Allegro Logo
 
empik logo
persil

Persil

9.8

Średnia

Allegro Logo
 
empik logo

Purox

9.7

Średnia

Allegro Logo
 
empik logo
ARIEL

ARIEL

9.6

Tani

Allegro Logo
 
empik logo
Alpen Fresh

Alpen Fresh

9.5

Tani

Allegro Logo

vizir- Proszek znany z reklamy

ranking fotelików samochodowych 15-36

Zazwyczaj jest tak, że poszukując odpowiedniego dla nas produktu sugerujemy się tym co zostanie nam polecone lub też tym co zobaczymy w reklamie. Nic w tym dziwnego, gdyż reklamy są tak skonstruowane by podświadomie kodować w naszej pamięci poszczególne produkty. W przypadku proszków do prania idealnym tego przykładem jest Proszek VIZIR do prania białych i kolorowych ubrań. Stykamy się tutaj z produktem o skoncentrowanej strukturze, który pozwala na prawie 200 prań. Dzięki takiej formie umożliwia on pranie w niskiej temperaturze (nawet do 20 C), jak i także pranie ręcznego, wciąż usuwając przy tym ciężkie zabrudzenia. Potwierdzono (przez wielu klientów), że produkt ten usuwa zabrudzenia z tłuszczu, owoców, kawy, herbaty czy też wina nadając przy tym praniu świeży, przyjemny zapach akacji lub stokrotki (w zależności do wybranej wersji). Ostatecznie dostajemy tutaj 6,5Kg proszek do prania, pozwalający na długie używanie i dostarczający wielu przyjemnych doznań zapachowych, pozwalający na pranie rzeczy białych i kolorowych.

OCENA PRODUKTU:
BEZPIECZEŃSTWO: 8
CZYSTOŚĆ UBRAŃ: 9

R

Zalety

-pojemny;
-funkcjonalny;
-przyjemny zapach
Q

Wady

-niska wydajność;

Persil- Poszukując profesjonalnego rozwiązania

ranking fotelików samochodowych 15-36 testy

Jeżeli poszukujemy rozwiązania, które wiąże się z profesjonalnym podejściem do naszych ubrań, to nie sposób przejść obojętnie wobec produktu jakim jest Proszek Persil color +uniwersal 8,4kg. Stykamy się tutaj z rozwiązaniem, które przez wielu może zostać uznane za podobne do wcześniej wspomnianego Vizira. Należy jednak podkreślić, że w tym przypadku Persil cechuje się o wiele wydajniejszą zdolnością do usuwania plam. Wszystko to za sprawą znakomitego połączenia bioaktywnych składników, jak i dzięki podwyższonej zawartości enzymu proteazy, który korzystnie wpływa na usuwanie plam. Można więc stwierdzić, że produkt ten jest wyjątkowy. Dodatkowo chroni on białe tkaniny, a także przywraca świeżość materiałom, dzięki czemu nawet stare ubrania, będą wyglądały, jakby były nowo zakupione. Dzięki skoncentrowanej strukturze, jak i znakomitemu połączeniu poszczególnych składników, pozwala on na pranie w temperaturach od 20 do 90 C, bez względu na to, czy jest to pranie automatyczne, czy też ręczne.

OCENA PRODUKTU:
BEZPIECZEŃSTWO: 10
CZYSTOŚĆ UBRAŃ: 7

R

Zalety

-ładny zapach,
-skutecznie usuwa zabrudzenia;
-korzystny stosunek jakości do ceny:
Q

Wady

-niska wydajność

Purox- prosty, lecz skuteczny – rozwiązanie na każdą kieszeń

ranking fotelików samochodowych 15-36 kg

Purox Color proszek do prania 10 kg folia – 120 WL to rozwiązanie, dla osób, które poszukują prostych i rzeczowych rozwiązań. Stykamy się tutaj z produktem uniwersalnym, czyli nadającym się zarówno do prania ubrań białych, jak i kolorowych. Doskonale usuwa lekkie i średnie zabrudzenia, a przy tym jest niezwykle wydajny, pozwalając na wykonanie ponad 120 prań na jednym opakowaniu. Purox Color został stworzony w trosce o środowisko naturalne. Innymi słowy, do jego produkcji zostały wykorzystane składniki które są naturalne unikając przy tym zeolitów i fosforanów będącymi produktami trudno biodegradowalnymi i szkodliwymi. Ostatecznie można stwierdzić, że jest to idealne połączenie, dla osób szukających wygody i nie lubiących poświęcać swojemu praniu zbyt dużo czasu, jak i pieniędzy.

OCENA PRODUKTU:
BEZPIECZEŃSTWO: 7
CZYSTOŚĆ UBRAŃ: 5

R

Zalety

-korzystny stosunek jakości do ceny;
-dużą skuteczność podczas prania;
-duża wydajność;
Q

Wady

-nie usuwa mocnych zabrudzeń;

ARIEL- Skupiając się na jakości

ranking fotelików samochodowych 15-36 kilogramów

Kupując różnego rodzaju produkty, musimy zazwyczaj wybrać, czy zależy nam na ilości, czy też jakości. Jeśli ejdnak wybieramy to drugie, to ARIEL COLOUR & STYLE COLOR 16-32 sprawdzi się idealnie. Stykamy się tutaj z rozwiązaniem, które posiada aktywne substancje czyszczące, które usuwają trudne, nawet wysuszone plamy. Pozwalają one na głębokie oczyszczenie, a także lepszą rozpuszczalność w wodzie. Ariel to także wrażenie świeżości i czystości naszych ubrań. Jest także bezpieczny, gdyż chroni nasze tkaniny przed utratą kolorów, jak i zmatowieniem. Niestety nie jest to produkt idealny, gdyż można go skutecznie wykorzystywać do minimalnej temperatury równej 30 C, a przez to wypada trochę gorzej na tle swojej konkurencji. Jest on jednak o wiele bardzie skuteczny, dzięki czemu możemy mieć pewność, że usunie nawet najgorsze zabrudzenia.

OCENA PRODUKTU:
BEZPIECZEŃSTWO:9
CZYSTOŚĆ UBRAŃ: 9

R

Zalety

-dobra relacja jakości do ceny;
-skuteczny przy usuwaniu nawet poważnych zabrudzeń;
-wydajny;
Q

Wady

-nie nadaje się do prania w niskich temperaturach;

Alpen Fresh- Niemiecka jakość w każdym calu

dobry fotelik samochodowy 15-36 kg

Proszek do prania Alpen Fresh zawiera innowacyjną formułę Cold, która pozwala na skuteczne usuwanie nawet najcięższych zabrudzeń. Dzięki temu istnieje możliwość prania nawet w 30 C, a tym samym zaoszczędzenia energii, jak i wody. Zastosowana tutaj formułę łączącą w sobie idealne oczyszczanie z wybielanie, dzięki czemu bez względu na rodzaj tkaniny możemy mieć pewność, że będzie ona posiadała odpowiednią świeżość, jak i wspaniały zapach. Produkt ten jest wydajny, bezpieczny i skutecznie zwalcza nawet najcięższe zabrudzenia.

OCENA PRODUKTU:
BEZPIECZEŃSTWO:6
CZYSTOŚĆ UBRAŃ: 7

R

Zalety

– korzystny stosunek jakości do ceny;
– efekt „świeżości” ubrań;
Q

Wady

-niska wydajność;
-pozostają ślady po proszku na ubraniach;

Dobry proszek do prania – na co zwrócić uwagę

Proszek – proszkowi nie równy i nie można się tutaj dziwić. Co więcej, to że w danej reklamie producent obieca nam niewyobrażalnie powalające efekty w cale nie musi okazać się prawdą. Dlatego też warto przyjrzeć się bliżej poszczególnym rodzajom proszków, a także elementom, które stanowią o ich wartości. Zacznijmy od samego początku, czyli od faktu, ze tego typu produkty muszą zawierać związki aktywnie czynne, które będą odpowiedzialne za usuwanie plam z ubrań. Innymi słowy określane są one jako środki powierzchniowo czynne. W praktyce podzielić możemy je na kilka rodzajów, które różnią się nie tylko nazwą, ale także efektywnością czyszczenia, co w ostatecznym efekcie będzie przekładało się na jakość danego proszku. W ten oto sposób spotykamy się ze środkami takimi jak: mydła, środki amfoteryczne – nadające się do tkanin wymagających delikatności, kationowe – odpowiedzialne za zmiękczanie tkanin, anionowe – pozwalające na usuwanie tłustych plam oraz niejonowe – idealnie nadające się do usuwania plam po smarach.

Czy to już wszystko o dobrych proszkach do prania?

Prawda jest taka, że proszki do prania posiadają w sobie o wiele więcej elementów. Doskonałym tego przykładem są enzymy takie jak np. mannazy stosowane do usuwania plam, celulazy – chroniące tkaniny, lipazy – usuwające tłuszcze, amylazy – usuwające zabrudzenia po makaronach, czy też proteazy usuwające zabrudzenia po trawie, krwi lub jajkach. Musimy jednak pamiętać, że na owe enzymy trzeba specjalnie uważać, gdyż mogą powodować szereg reakcji alergicznych na skórze, a przez to być niekorzystne dla poszczególnych osób. Do tego należy dodać także takie składniki jak węglan sodu – zmiękczające wodę, czy też zeolity, które choć szkodliwe dla środowiska, to również skutecznie wpływają na pranie. Te poszczególne elementy, są tym co tworzy nasz proszek do prania. Oczywiście nie sposób jest prześledzić składy poszczególnych producentów, by ustalić czy faktycznie dany składnik ma zastosowanie w naszym praniu. Niemniej jednak warto zwrócić na to uwagę, w szczególności, gdy zależy nam na proszku specjalistycznym, który ma posłużyć do usunięcia konkretnych zabrudzeń (więcej dowiesz się tutaj: https://sprzataniezpomyslem.wordpress.com/2015/06/30/wybor-proszku-do-prania/).

Pamiętajmy także by zwrócić uwagę na takie aspekty jak m,in. wydajność, gdyż będzie miała ona kluczowy wpływ na stan naszych finansów, a także bezpieczeństwo ubrań. Nikt z ans nie chce ryzykować, że naszych materiałach pozostaną naloty po danym proszku, czy też ubrania stracą swój kolor. W ocenie tego ryzyka również nieocenioną pomocą okaże się skład danego proszku, ale przy tym nie zapominajmy by sugerować się opiniami klientów. Z tego właśnie powodu zapraszamy do obejrzenia porównania, które naocznie wskaże nam wady i zalety poszczególnych proszków.

Kilka słów podsumowania – jaki proszek do prania wybrać w roku 2024

Porównując zaproponowane przez nas produkty, z informacjami zawartymi w części teoretycznej, nie sposób przejść obojętnie wobec produktu jakim jest Proszek Persil color +uniwersal 8,4kg. Stykamy się tutaj z idealnym połączeniem poszczególnych cech dobrego proszku do prania, tym samym zyskując proszek, który pozwoli nam na usunięcie nawet najtrudniejszych plam, bez ryzyka zniszczenia naszych ubrań. Wysoki poziom czystości, bezpieczeństwo tkanin i piękny zapach, a także możliwość prania ubrań kolorowych, jak i jednolitych to wszystko sprawia, że produkt ten jest godny polecenia. Gdyby jednak produkt ten nie spełniał twoich oczekiwań to możesz także przeczytać ranking dobrych kapsułek do prania

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki proszek do prania wybrać
Average rating:  
 7 reviews
 by Grażyna

Jak dla mnie najlepszy jest Surf. Jestem zachwycona każdą jego odsłoną zapachową i każdą formą bo mam zarówno kapsułki, żel jak i proszek.

 by Pani z Wrocka

Ja to mam tak że zmieniam proszki, nigdy jeden i ten sam, miałam i Vizir, Areil czy też Purox. Wszystkie są dobre, cena też jest adekwetna. Pranie zawsze ładnie pachnie, jest czyste, nawet najgorsze zabrudzenia znikały. Ważne dla mnie jest to by proszek dobrze spierał brud. Co mi po proszku za sporą kasę jak zostaję pranie nie doprane.

 by Kokora

Zawsze gdy kupowałam proszek do prania nie sugerowałam się nigdy marką, ważne było dla mnie aby ciuchy zawsze były czyste. Persil kiedys miałam. Vizir też. Ale nie kojarzę Purox nie wiem może nie zwróciłam uwagi gdy wybierałam proszek. Albo w tym sklepie co kupuję nie ma go.

 by Arnika

Ariel używam od dawna do bieli i kolorów. Zawsze pranie jest dobrze doprane, nie zostają plamy po mocnych zabrudzeniach, a biel jest zawsze bielą, a nie szarością. Persila też używałam, ale sporadycznie. Jak na razie Ariel jest jak dla mnie dobrym proszkiem.

 by Julia

Ja jakoś nie mam przyzwyczajenia który proszek . Kupuje osobno do białego a osobno do kolorów. Najczęściej to Ariel gości w mojej łazience. Nie zawiodłam się jeszcze na nim. Nie raz mam tez inne proszki, ale to znajoma z niemiec przywoziła.

 by Aga z Kielc

Dawniej do prania używano rozpuszczonego w wodzie mydła. teraz jest bardzo duży wybór proszków do prania. Dziś Persil to już nie tylko proszek, ale także żel do prania oraz kapsułki. Jest w czym wybierać. Ja zawsze kupuję kapsułki, chociaż proszek też mam.

 by Marzena P

Ja odkąd pamiętam zawsze używam Persil, jest jedyny proszek który mnie jeszcze nie zawiódł, nawet najgorsze zabrudzenia dobrze spierze. Miałam też inne, ale to już wyjątkowo, póki co zostaje przy Persilu.