Okna drewniane przyciągają uwagę swoim elegancki wyglądem. Są ciepłe i stabilne. Niestety, mają też minusy. Głównym z nich jest konieczność prowadzenia regularnej konserwacji drewna, w szczególności od zewnętrznej strony okna. Można jednak się przed tym uchronić – wystarczy wybrać dobre okna drewniano-aluminiowe!

Dobór właściwej stolarki okiennej ma szczególne znaczenie nie tylko dla estetyki budynku, ale również dla komfortu termicznego domowników. Ponadto, odpowiednio dobrane okna są w stanie poprawić bilans cieplny budynku, na przykład w budownictwie pasywnym i energooszczędnym. Aktualnie największym zainteresowaniem nadal cieszą się okna plastikowe, czyli PCV, które powstają z polichlorku winylu. Są to okna niedrogie, szczelne, łatwe w konserwacji, ale także nie są tak estetyczne i dodatkowo nie są tak ciepłe jak okna wykonane z drewna.

Modele w całości z drewna są z kolei ciepłe, stylowe, ale z drugiej strony trzeba pamiętać o ich regularnej konserwacji, ponieważ drewno narażone na czynniki pogodowe może szybko niszczeć. Właśnie dlatego coraz większym zainteresowaniem wśród inwestorów cieszą się obecnie okna drewniano-aluminiowe. Są to okna o podwójnej konstrukcji – od środka wykonane są z drewna naturalnego, natomiast z zewnątrz posiadają wykończenie z lekkiego i wytrzymałego aluminium. Dzięki takiej konstrukcji nie tylko są stabilne, ciepłe i eleganckie, ale również nie wymagają tak uciążliwych prac konserwacyjnych.

Stolarka drewniano-aluminiowa doskonale nadaje się także do domów energooszczędnych i pasywnych, w których ważne jest utrzymywanie odpowiedniego bilansu ciepła. Okna te wyposażane są wtedy w specjalne szyby, które umożliwiają przenikanie ciepła promieni słonecznych do wnętrza budynku, a tym samym dogrzewają go bez żadnych dodatkowych kosztów.

Chociaż okna drewniano-aluminiowe są droższe od okien wykonanych z PCV oraz w całości wyprodukowanych z drewna, to jednak trzeba pamiętać o tym, że to dobra inwestycja. Dzięki nim można uzyskać nie tylko estetyczne wykończenie domu, ale również można cieszyć się z komfortowego ciepła bez martwienia się o czasochłonną konserwację.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

okna drewniano-aluminiowe
Average rating:  
 1 reviews
 by Kamilla

Ja mam piękno drewna w okleinie winchester. Idealnie odzwierciedla wygląd drewna. My mamy w wersji colorfull więc cale okna nawet w środku mają tą okleinę i wygląda bardzo realistycznie. Same okna są z PVC.