Technologia, również w kuchni, ruszyła z kopyta, zostawiając daleko za sobą wszystko, co było codziennością naszych mam czy babć. Wygoda stała się wyznacznikiem, do którego dążą wszyscy producenci, chcąc zapewnić choć odrobine więcej wytchnienia swoim klientom. I oczywiście nie ma w tym nic złego. Przeciwnie – wszystkie starania, które oszczędzają nasz czas i energię są godne pochwały.

Bez wątpienia jednym z wynalazków współczesnego świata, bez którego już często nie wyobrażamy sobie funkcjonowania, są zmywarki. Kiedyś obecne tylko w restauracyjnych kuchniach, zaś obecnie – urządzenia, które mają swoje stałe miejsce w prawie każdym domu i mieszkaniu. Nie ma już w zasadzie znaczenia czy sprzątamy po dużym przyjęciu, czy też gromadzimy naczynia z kilku dni – używamy zmywarek, bo to po prostu jest wygodne.

Lepsze wrogiem dobrego- tabletki do zmywarki ranking popularnych w 2024 produktów

Aby technologia spełniała swoją funkcję w sposób zadawalający – należy dołożyć pewnych starań. Zaczynają się one chociażby z wyborem odpowiedniej dla nas zmywarki. Właśnie na tym etapie warto zasięgnąć opinii, które urządzenie cieszy się dobrymi ocenami użytkowników. Dobra zmywarka to jednak dopiero połowa sukcesu, ponieważ czystość naszych naczyń w równie dużym stopniu zależy od środka myjącego.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
FINISH TABLETKI DO ZMYWARKI 100szt QUANTUM MAX

Tabletki Finish Quantum

9.8

Średnia

Allegro Logo
 
empik logo
Fairy Platinum tabletki do zmywarek 100 sztuk

Tabletki Fairy Platinum

9.7

Średnia

Allegro Logo
 
empik logo
Sunlight Classic tabletki do zmywarki 66 szt.

Tabletki Sunlight Classic

9.6

Tani

Allegro Logo
LUDWIK ekologiczne tabletki do zmywarki 90 szt ALL

Tabletki Ludwik Classic

9.4

Tani

Allegro Logo
SOMAT GOLD 12 ACTION TABLETKI DO ZMYWARKI

Tabletki Somat Gold

9.5

Tani

Allegro Logo
 
empik logo

tabletki do zmywarki Finish Quantum

ranking fotelików samochodowych 15-36

Pierwszym produktem, z którym z pewnością warto się zapoznać szukając najlepszych tabletek do zmywarek jest środek marki Finish. Przy porównywaniu tabletek do zmywarek należy brać pod uwagę ilość sztuk w opakowaniu. Następnie dokonać przeliczenia, które pozwoli uzyskać informację, ile kosztuje jedna kapsułka. W tym przypadku paczka zawiera 100 sztuk tabletek do zmywarki. Jedna tabletka kosztuje więc ok. 61gr. Producent informuje nas, że tabletka zawiera sól, która zmiękczy twardą wodę. Nasza zmywarka też nie wydaje się być obojętna twórcom tego produktu, ponieważ kapsułka zawiera substancję, która ma za zadanie zapobiec procesowi osadzania się tłuszczu w urządzeniu. Dodatkowo producent wspomina o ochronie filtrów zmywarki i substancji, która zapobiega powstawaniu kamienia, który mógłby uszkodzić zmywarkę.

Lista zalet w tym przypadku jest dość długa.  Substancje myjące są zamknięte w folii, która rozpuszcza się w zmywarce. Oczywiście tabletka nie wymaga wstępnego namaczania naczyń. Bez przygotowania obiecuje usunąć tłuszcz i inne zaschnięte zabrudzenia. Dodatkowo kapsułka rozpuszcza się i działa również w niskiej temperaturze. Producent w swojej ofercie nie zapomniał również o opisie stosowania tabletki, warto to docenić!

R

Zalety

– ochrona zmywarki przed kamieniem, osadzającym się tłuszczem,
– brak konieczność wstępnego namaczania silnie zabrudzonych naczyń,
– duża ilość sztuk w opakowaniu,
– funkcja nabłyszczacza i soli,
– wydajność,

Q

Wady

– brak informacji o formie tabletki (forma płynna czy sprasowany proszek)

tabletki do zmywarki Fairy Platinum

ranking fotelików samochodowych 15-36 testy

Kolejnym produktem, z którym warto się zapoznać na drodze do poszukiwania najlepszej tabletki do zmywarek jest Fairy Platinum. Ten środek myjący również posiada opakowanie zawierające 100 kapsułek. Cena jednak jednej sztuki jest zdecydowanie wyższa, niż w przypadku poprzedniego produktu i wynosi ok. 1,15zł. To niespełna dwa razy więcej niż poprzednio. Być może jednak pozytywnie zaskoczy nawet najbardziej wymagające panie domu.

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na funkcję nazywaną „all in one”. Informuje nas ona o wszechstronnym zastosowaniu kapsułek, które nie tylko pozbędą się brudu z naszych naczyń i zadbają o ich odpowiedni nabłyszczenie, ale również zadbają o formę naszej zmywarki.

Kolejnym atutem jest płynna formuła, dzięki której tabletki będą szybciej ulegały rozpuszczeniu. Tym samym nie dojdzie do sytuacji, że krótki program lub zbyt niska temperatura, spowoduje nierozpuszczenie się tabletki.

R

Zalety

– duże opakowanie,
– ochrona zmywarki,
– płynna formuła,
– stosowanie bez uprzedniego namaczania,
– zawierają sól, – zawiera sól, nabłyszczacz i odkamieniacz,

Q

Wady

– wysoka cena,

Tabletki do zmywarki Sunlight Classic

ranking fotelików samochodowych 15-36 kg

Kolejną propozycją tabletek do zmywarek są dostępne na rynku Sunlight Classic. Tym razem opakowanie jest nieco mniejsze i zawiera 66 sztuk. Niestety wiąże się z to z faktem częstszego uzupełniania zapasów środka myjącego. Cena za jedną kapsułkę wynosi jedyne 48gr. Jest to jedna z niższych cen, jaką możemy spotkać na rynku tabletek do zmywarek. Warto się więc dokładnie przyjrzeć temu produktowi.

Podobnie jak wcześniejsze propozycje, tak również Sunlight Classic, łączy w sobie kilka funkcji. Przede wszystkim oferta zawiera obietnicę usunięcia brudu, czyli spełnienie swojej podstawowej funkcji. Tabletki zawierają również substancję, która nabłyszcza naczynia i nadaje im blask. Dodatkowo tabletki wpływają również na usunięcie osadu wapiennego oraz kamienia z naszej zmywarki. W związku z tym jest to kolejny produkt, który nie poprzestaje na formule 3w1. Do atutów tego produktu należy również zaliczyć przyjemny zapach, który mają nadawać kapsułki.

Niestety na tym prospekt się kończy i klient nie wie jaka jest forma tabletek, tj. czy mają one konsystencję płynną czy są w formie sprasowanego proszku.

R

Zalety

– ochrona zmywarki,
– niska cena,
– zawierają nabłyszczacz i odkamieniacz,
– przyjemny zapach,

Q

Wady

– opakowanie zawiera mniej sztuk,
– niewiele informacji o stosowaniu produktu,

Tabletki do zmywarki Ludwik Classic

ranking fotelików samochodowych 15-36 kilogramów

Z pewnością marka Ludwik znana jest nawet kuchennym nowicjuszom. Firma znana przede wszystkim z produkcji płynu do mycia naczyń wyszła naprzeciw technologii i oferuje również tabletki do zmywarek. Biorąc pod uwagę duże doświadczenie na rynku tej firmy, warto zapoznać się z tym produktem.

Opakowanie zawiera 100 sztuk. Jedna tabletka kosztuje ok. 50gr. Nie jest to wygórowana cena, biorąc pod uwagę renomę producenta. Prospekt dostarcza informacji na temat skuteczności usuwania zanieczyszczeń. Tabletki posiadają formułę aktywnego tlenu, która ma pomóc w czyszczeniu nawet zaschniętego jedzenia.

R

Zalety

– możliwość mycia w niższych temperaturach,
– brak zawartości szkodliwych fosforanów,
– ochrona przed matowieniem,
– dodatek aktywnego tlenu,
– niska cena,

Q

Wady

– niewiele informacji o produkcie,

Tabletki do zmywarki Somat Gold

dobry fotelik samochodowy 15-36 kg

Chcąc poznać najbardziej znane marki zajmujące się produkcją tabletek do zmywarek nie sposób pominąć produktów Somat Gold. Z pewnością jedne z najbardziej znanych kapsułek. Producent oferuje nam opakowanie zawierające 72 sztuki. Cena jednej tabletki wynosi, wynosi więc ok. 90gr. Z pewnością cenę możemy zakwalifikować jako tę z górnej półki.

W tym przypadku również producent nie poprzestaje na podstawowych funkcjach tabletek do zmywarek i zawiera w nich substancje mające za zadanie chronić zmywarkę. Formuła zastosowana w tym produkcie ma również opcję szybszego wysychania naczyń, dzięki czemu nie powstaną na nich smugi i zacieki. Kapsułki mają również zapobiegać rozprzestrzenianiu się w naszej zmywarce nieprzyjemnych zapachów. Co ciekawe – producent informuje nas również, że środek myjący zapobiega blaknięciu kolorowych naczyń – to z pewnością pewna innowacja, której próżno szukać u konkurencji.

R

Zalety

– ochrona przed matowieniem,
– skuteczność bez wcześniejszego namaczania,
– działa w niższych temperaturach,
– zawierają nabłyszczacz i odkamieniacz,

Q

Wady

– dość wysoka cena,
– mniejsza ilość sztuk w opakowaniu.

Środek myjący, czyli jakie tabletki do zmywarki wybrać?

Tabletki to z pewnością najpopularniejszy środek myjący stosowany w zmywarkach, ale niejedyny. Innym środkiem, który możemy używać w zmywarkach jest proszek i płyn nabłyszczający. Zasadniczą rolę pełni proszek, który ma za zadanie usunąć zabrudzenia. Jest on już w formie rozdrobnionej, więc w przeciwieństwie do tabletki nie potrzebuje on dłuższego czasu na rozpuszczenie się. Środek nabłyszczający, jak mówi sama nazwa, ma za zadanie nabłyszczać nasze naczynia, aby po wyjęciu ze zmywarki nie wymagały już dodatkowych działań. Dodatkiem może być zastosowanie specjalnych soli do zmywarek, których funkcja polega na przeciwdziałaniu osadzaniu się kamienia, który w dłuższym okresie czasu, może nie tylko nieestetycznie wyglądać, ale również destrukcyjnie wpływać na naczynia, jak i samą zmywarkę.

Wcześniej wspomniane kapsułki swoją popularność zyskały zapewne dzięki połączeniu kilku funkcji i wygodzie jaka wiąże się z ich stosowaniem. Tabletki w swojej strukturze zawierają już proszek, środek nabłyszczający i sól. Wystarczy więc umieścić kapsułkę w odpowiedniej kieszeni zmywarki i dokonać wyboru odpowiedniego programu.

Tabletki dedykowane do zmywarki

Często widzimy w reklamach telewizyjnych, że przy zakupie określonej marki zmywarki, polecane są tabletki danego producenta. Może się zastanawiać czy wówczas inny rodzaj tabletek nie nada się do tego konkretnego modelu? Każdorazowo warto dopytać sprzedawcę z czym wiąże się zamieszczona w reklamie treść, ale prawdopodobnie ma ona jedynie podłoże marketingowe. To jakie kapsułki sprawdzą się idealnie, zależy między innymi od twardości i jakości wody, która będzie się przecież różniła w zależności od miejsca zamieszkania.

Czystość i połysk, czy coś jeszcze?

Czystość i połysk to najważniejsze czynniki, które chcemy uzyskać podczas mycia naczyń w zmywarce. Warto jednak zwrócić uwagę na inne szczegóły. Chociażby zapach, czy jest on wartością bez znaczenia? Chyba każdy doceni, otwierając pokrywę zmywarki, jeśli wydobędzie się z niej świeży i przyjemny zapach. Tabletki często są zapachowe – należy mieć to na uwadze.

Nie bez znaczenia jest również to, co znajduje się w naszej zmywarce. Jeśli służy nam ona głównie do mycia niezbyt zabrudzonych naczyń, niepokrytych tłuszczem – warto zdecydować się na środek myjący o zmniejszonej ilości detergentów.

Nabłyszczanie, jak wcześniej wspomniano to opcja zawarta w tradycyjnych kapsułkach do zmywarek. Śledząc jednak opinie użytkowników można dojść do wniosków, że przy myciu dużych ilości naczyń ze szkła, pomocne okażą się specjalne tabletki, które stosuje się do usuwania smug.

Ekonomia liczy się w każdej dziedzinie. Wybór odpowiedniego środka myjącego to również zastosowanie tej dziedziny nauki. Należy pamiętać, aby dozować odpowiednią ilość środka myjącego do naszej zmywarki. W przypadku kostek jest to nieco prostsze, ponieważ tutaj w kieszeni zmywarki umieszczamy po prostu jedną sztukę. Należy jednak sprawdzić czy po wyjęciu nasze naczynia się odpowiednio czyste. Może się okazać, że kapsułka jest zbyt mała lub zbyt słaba, aby usunąć zabrudzenia z naszych naczyń. Po każdym zakończonym programie zwróćmy też uwagę czy kapsułka w całości się rozpuściła. Być może program, którego używaliśmy był zbyt krótki, aby dokładnie rozpuścić kapsułkę. Wówczas niestety część środka myjącego po prostu się marnuje.

Miejmy na uwadze, że zbyt krótki program to niejedyna przyczyna nierozpuszczonej w kieszeni zmywarki tabletki. Do takiej sytuacji może dojść również z powodu zbyt niskiej temperatury wody. Każdorazowo należy również przestrzegać terminu ważności produktu. Po jego upłynięciu działanie kapsułki może być osłabione. Innym powodem nierozpuszczenia tabletki może być zbyt twarda woda lub użycie zbyt dużej ilości środków chemicznych. Jeśli wszystkie te przyczyny wykluczyliśmy warto skonsultować się ze specjalistą, aby określić ciśnienie wody w zmywarce.

tabletki do zmywarki opinie: 3w1, 4w1 a może 5w1?

Jak wspomniano wcześniej dobre tabletki do zmywarek tradycyjnie posiadają formułę 3w1. Dla przypomnienia – zawierają środek myjący – proszek, nabłyszczacz oraz sól do zmiękczania wody. Rynek jednak oferuje nam również tabletki o zwiększonym zastosowaniu. Tabletki 4w1, oprócz opisanych trzech podstawowych składników, posiadają również substancję, która ma za zadanie chronić naszą zmywarkę. Bez wątpienia to ciekawa opcja. Inwestując w sprzęt chcielibyśmy, aby służył nam jak najdłużej. Tabletki, które reklamują się jako preparaty 5w1, posiadają dodatkowy składnik mający za zadanie chronić szkło podczas mycia.

Półśrodki? Nie, dziękuję!

Nikogo nie interesują półśrodki szczególnie w 2024 roku. Bo cóż z tego, że będziemy mieć najlepszy płyn do mycia naczyń, skoro zmarnujemy czas na ręczne zmywanie. Podobnie sprawa ma się w przypadku zmywarki. Zysk w postaci wolnego czasu to niewątpliwie duży atut tego urządzenia, jednak naszą radość może przyćmić fakt, że naczynia wyjęte ze zmywarki nie można nazwać czystymi. Z tego powodu tak ważne jest wybranie najlepszych tabletek do zmywarek, które pozwolą nam czerpać satysfakcję bez kompromisów.

Nadal nie wiesz na co się zdecydować? Obejrzyj Top 10 najlepszych tabletek do zmywarki. Jeśli posiadasz przydomowy basen to zobacz najlepsze tabletki do czyszczenia basenów ogrodowych: https://przemianydomowe.pl/tabletki-do-basenu-opinie-ranking/

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jakie tabletki do zmywarki wybrać
Average rating:  
 6 reviews
 by Kinga

Kapsułki Faity, które pozostawiają czyste nie tylko naczynia, ale i samą zmywarkę. Dobrze radzą sobie z tłuszczem. Zostawiają przyjemny zapach. W całości się rozpuszczają, nie pozostawiając osadu. Do tego korzystny stosunek ceny do jakości.

 by Jagoda

Stosowałam tabletki innych "dobrych" firm, ale często nie domywały naczyń, zostawiały smugi na szkle a tabletki do końca się nie rozpuszczały, a w przypadku SOMAT GOLD jestem mile zaskoczona. Wszystko co włożę do zmywarki -wyjmuję czyściutkie i zmywarka też aż błyszczy, pozostawiają po sobie delikatny zapach- to też dla mnie duży plus gdyż nie lubię jak cała kuchnia pachnie śordkiem do zmywarki.

 by Iga K

Przeszlam przez wiele tabetek. I jednak Finish jest najlepszy! Fakt, faktem te mam pierwszy raz, wczesniej uzywalam wersji QuantumMax, I msze przyznac, ze poza znacznie nizsza cena, nie roznia sie niczym! Sol do zmywarki dodaje zawsze, nablyszczacz przy nich nie jest potrzebny, bo naczynia sa naprawde pieknie domyte i lsniace.

 by Gabriela

Moja pierwsza zmywarka i moje pierwsze tabletki do zmywarki. Kupiłam ze względu na promocję, z nastawieniem że pewnie i tak muszę wypróbować różnych tabletek do zmywarek zanim znajdę takie, z których będę zadowolona. Okazało się, że Somat Gold jest super i daje sobie świetnie radę ze wszystkimi zabrudzeniami.

 by Elena

Polecam wszystkim zakup kapsułek Fairy: naczynia są idealnie umyte, błyszczące, bez żadnych zacieków (zaznaczam przy tym, że do zmywania oprócz kapsułek używam również soli i nabłyszczacza). Wnętrze zmywarki czyste i pachnące. Według mnie nie różnią się jakościowo od droższych produktów tego typu, a skoro się nie różnią to po co przepłacać.

 by Dorota

Bardzo często kupuję Finish do mojej zmywarki. Są to moim zadnim jedne z lepszych tabletek czyszczących. Po ich użyciu moje naczynia są zawsze czyste, nie pozostaje żaden bród. Radzą sobie nawet z bardzo tłustymi talerzami. Nie powstają też zacieki i nie muszę nawet wycierać naczyń.