Brak pralki w domostwie to dla prawie każdego z nas rzecz niewyobrażalna, jeżeli faktycznie nie posiadacie pralki lub się wam zepsuła to zapraszamy na nasz ranking pralek automatycznych. Ręczne mycie ubrań to przeszłość, o której wielu z nas już dawno zapomniało. Pralki stały się nieodzowną częścią każdej łazienki bądź ubikacji. Nic więc dziwnego, że odpowiednia konserwacja urządzenia pozwoli na niezawodne użytkowanie przez wiele lat.

Jaki środek do czyszczenia pralki okaże się jednak najlepszy w 2024 roku? Większość z nas do tej pory nie zastanawiała się nad tym wyborem. Oznacza to, że nie mamy pojęcia czym czyścić pralkę oraz które preparaty mogą nam pomóc, a które zaszkodzić. Na szczęście przygotowaliśmy dla was zestawienie, w którym omówimy bardzo dobry środek do czyszczenia pralki oraz kilka alternatyw.

W rankingu kierowaliśmy się szeregiem parametrów charakteryzujących jakościowy preparat czyszczący. Przede wszystkim zwróciliśmy uwagę na skład danego środka oraz na jego formę. Dodatkowo mieliśmy na uwadze wielkość opakowania, a także cenę. Opinie środków do czyszczenia pralki okazały się również bardzo istotne w końcowej ocenie.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
Calgon 3w1 Tabletki 1

Tabletki Calgon 3w1

9.9

Średnia

Allegro Logo
 
empik logo
Duzzit Czyścik Odkamieniacz do Pralki 250ml 1

Duzzit Czyścik

9.8

Tanie

Allegro Logo
TABLETKI DO CZYSZCZENIA PRALKI 2 SZT CONDENSSA 1

Tabletki CONDENSSA

9.5

Średnia

Allegro Logo
Ludwik Płyn do czyszczenia pralki 250ml 1

Płyn Ludwik

9.7

Tanie

Allegro Logo
Tabletki odkamieniająceczyszczące do pralki Der Waschkönig 1

Tabletki Der Waschkönig

9.6

Tanie

Allegro Logo
 
empik logo

Calgon 3w1 Tabletki Odkamieniacz do Pralki

ranking fotelików samochodowych 15-36

Slogan reklamowy firmy Calgon zna każdy. Jeżeli zależy nam właśnie na jak najdłuższym życiu pralki, to warto przemyśleć zakup odkamieniacza w formie tabletek 3w1 właśnie od tej firmy. Są to stosunkowo drogie, aczkolwiek bardzo skutecznie działające tabletki.
Stosowanie ich jest bardzo proste. Producent zaleca stosowanie do każdego prania jednej tabletki. Co prawda wydaje się to mało wydajne, aczkolwiek w jednym opakowaniu otrzymujemy aż 30 tabletek. Oznacza to, że Calgon gwarantuje nie tylko bardzo wysoką jakość, ale także akceptowalny stosunek ceny do ilości produktu.
Jeśli chodzi o skład, to jednym z komponentów odpowiadających za skuteczne czyszczenie i ochronę komponentów pralki są polikarboksylany. Mają one właściwości zmiękczające wodę, dzięki czemu kamień nie osadza się w pralce.
Formuła 3w1, którą tak bardzo Calgon wychwala w swoim produkcie, ma za zadanie ochronić nasze urządzenie przed kamieniem, brudem zalegającym w trudno dostępnych miejscach oraz oczywiście brzydkim zapachem.
Bardzo dużą zaletą opisywanego produktu jest jego wysoka skuteczność, co wielokrotnie potwierdzone zostało przez szereg użytkowników. Pozytywne komentarze nie tylko to potwierdzają, ale dodatkowo twierdzą o bardzo ładnym zapachu po skończonym praniu.
Wadą tego rozwiązania jest jednak stosunkowo drogi koszt konserwacji pralki przy użyciu produktu Calgonu.

R

Zalety

• Bardzo dobre czyszczenie pralki;
• Przyjemny zapach prania;
• Skuteczny pozbywa się kamienia;
• 30 tabletek w opakowaniu.
Q

Wady

• Nieco drogi koszt opakowania.

Duzzit Czyścik Odkamieniacz do Pralki

ranking fotelików samochodowych 15-36 testy

Innym bardzo atrakcyjnym rozwiązaniem będzie zaprojektowany w Wielkiej Brytanii czyścik w formie roztworu. Opakowanie 250 mililitrów pozwala nam na wyczyszczenie urządzenia 5 razy, gdyż jedno czyszczenie wymaga 50 ml roztworu.
W przeciwieństwie do Calgonu, czyścik Duzzit nie wymaga od nas tak częstego stosowania. Co więcej, nie musimy pamiętać o tym, aby dodawać go do każdego prania. Jest to nawet wbrew zaleceniom, gdyż producent zaleca czyszczenie pralki raz na 3 miesiące i tylko wtedy, kiedy nie planujemy żadnego prania w przeciągu najbliższej godziny czy dwóch.
Samo zastosowanie jest bardzo proste. Wystarczy wyciągnąć szufladę na detergent i przygotować tam mieszankę preparatu z wodą w stosunku 50 ml roztworu do 4 litrów wody. Pozostawić to na 30 minut, a następnie opróżnić i ustawić cykl prania na 60 stopni Celsjusza. Tutaj musimy pamiętać o tym, aby nie dodawać żadnych ubrań.
Produkt jest bardzo tani, a stosowanie się do zaleceń producenta pozwala nam na korzystanie z jednego opakowania przez ponad rok. Gwarantuje to zatem bardzo oszczędny sposób czyszczenia. Niestety specyfik ten nie jest tak skuteczny w usuwaniu kamienia, jak poprzedni produkt w zestawieniu 2024.

R

Zalety

• Bardzo prosty sposób użycia;
• Długi okres pomiędzy czyszczeniami;
• Niska cena.
Q

Wady

• Mniejsza skuteczność w walce z kamieniem.

TABLETKI DO CZYSZCZENIA PRALKI 2 SZT CONDENSSA

ranking fotelików samochodowych 15-36 kg

Kolejnym bardzo atrakcyjnym rozwiązaniem dla naszych pralek będzie środek do czyszczenia firmy Condenssa. Jest to znana i ceniona marka, która oferuje nam szereg detergentów oraz środków czyszczących. Ich produkt do pralek gwarantuje bardzo wydajne czyszczenie.
To, co wyróżnia tabletki do czyszczenia pralki Condenssa od konkurencji, to skład tabletek. Przede wszystkim preparat zawiera aktywny tlen. Dzięki temu środek radzi sobie bardzo dobrze z czyszczeniem osadów i kamienia. Dodatkowo nadaje pralce efekt świeżości oraz czystości. Nie możemy również zapomnieć o bardzo ładnym zapachu.
Jest to zdecydowanie jedno ze skuteczniejszych rozwiązań dostępnych na rynku. Jednakże, w opakowaniu otrzymujemy tylko dwie tabletki. Jest to zdecydowanie jedna z negatywnych cech produktu, o których musimy pamiętać. Oznacza to, że koszt większej ilości tabletek będzie bardzo drogi pomimo w miarę niskiej ceny zestawu.
Nie zmienia to jednak faktu, że wiele osób poleca korzystanie tabletek, co potwierdza jakość wykonania.

R

Zalety

• Skutecznie pozbywa się osadu i brudu;
• Zawiera aktywny tlen;
• Efekt świeżości i czystości.
Q

Wady

• Tylko dwie tabletki w opakowaniu.

Ludwik Płyn do czyszczenia pralki

ranking fotelików samochodowych 15-36 kilogramów

Jeżeli pragniemy zakupić polski produkt, który dodatkowo oferuje nam więcej zastosowań w jednym opakowaniu, to warto zwrócić się ku firmie Ludwik, która oferuje nam płyn do czyszczenia pralki o podobnej pojemności co jeden z produktów wcześniej opisanych, a mianowicie 250 ml.
Ludwik to kolejny potentat na rynku, który przede wszystkim przygotowuje dla nas środki do mycia naczyń i do czyszczenia sprzętu AGD. Płyn czyszczący pralki to innowacyjny przedmiot, który zachwyca nas swoim sprawdzonym i skutecznym składem.
Zastosowano tutaj specjalne komponenty pielęgnacyjne, które oprócz standardowej ochrony przed kamieniem (poprzez zmiękczenie wody), gwarantują także przedłużenie żywotności elementów gumowych takich jak uszczelek. Warto również zwrócić uwagę na to, że płyn ten ma za zadanie nie tylko czyścić, ale również i konserwować narzędzie.
Jest to z pewnością bardzo ciekawa opcja, która dodatkowo oferuje nam nieco większą wydajność. Dodatkowo produkt oferuje niską cenę, a użytkownicy podzielili się szeregiem pozytywnych komentarzy potwierdzających działanie produktu.
To, co jednak może wpłynąć na naszą decyzje odnośnie wyboru tego środka, to fakt, że stosujemy środek na pustą np. pralkę ładowaną od góry, a mianowicie musimy włączyć jeden z programów, który zaleca producent.

R

Zalety

• Dobra moc czyszcząca;
• Pomaga konserwować pralkę;
• Duża pojemność;
• Niska cena.
Q

Wady

• Wymaga włączenia „pustego” prania.

Waschkonig tabletki do czyszczenia pralki

dobry fotelik samochodowy 15-36 kg

Przeglądając środki do czyszczenia pralki nie sposób pominąć produkt firmy Waschkonig, czyli bardzo skuteczne tabletki do czyszczenia maszyn piorących. Otrzymujemy tutaj preparat przygotowany do walki z ciężkim osadem, który pojawia się w nawet najtrudniej dostępnych miejscach.
Głównym zadaniem tabletek jest oczywiście ich skuteczna walka z nagromadzonym kamieniem, co w przypadku twardej wody jest dosyć częstym zjawiskiem. Mechaniczne elementy pralki narażone są również na zniszczenie poprzez korzystanie z niektórych detergentów. Tabletki mają natomiast za zadanie ochronić naszą pralkę przed postępującym wyniszczaniem.
Ogromną zaletą produktu jest bardzo duża prostota, jeśli chodzi o stosowanie. Wystarczy wyjąć tabletkę z folii ochronnej, którą później wkładamy do pustego bębna. Następnie uruchamiamy program na 60 stopni Celsjusza i czekamy. Oznacza to jednak pranie na pusto.
W zestawie otrzymujemy tylko dwie tabletki. Jest to bardzo mała ilość, co z pewnością zmusi nas do zakupu większej zawartości lub po prostu zakupu także innego produktu.

R

Zalety

• Wysoka skuteczność czyszczenia;
• Bardzo proste stosowanie;
• Dodatkowa konserwacja mechanicznym elementów pralki;
• Niska cena.
Q

Wady

• Tylko 2 tabletki w opakowaniu;
• Należy włączyć pranie na pusto.

Jaki środek do czyszczenia pralki okaże się najlepszy? Warto pamiętać o kilku istotnych szczegółach

Znalezienie idealnego produktu do czyszczenia mechanicznym komponentów w pralce wymaga przede wszystkim wiedzy na temat substancji wchodzących w skład danego środka. Preparaty powinny jednak spełniać szereg innych norm, dzięki czemu ich stosowanie będzie o wiele efektywniejsze.

Pierwszą rzeczą, o jakiej musimy pamiętać, to oczywiście wybór czym czyścić pralkę. Tutaj chodzi dokładnie o formę zakupionego środka do czyszczenia. Dodatkowo powinniśmy pamiętać o zawartości opakowania oraz na jak długo takie opakowanie wystarczy. Dodatkowo, kluczowe będą także opinia środka do czyszczenia pralki oraz ich cena. Dodatkowe informacje na ten temat znajdziecie tutaj: https://budujemytutaj.pl/smierdzi-z-pralki-mamy-na-to-sposob/.

najlepszy fotelik samochodowy 15-36 kg

W jakiej formie kupić środek do czyszczenia pralki?

Wybierając odpowiedni preparat do wyczyszczenia pralki, warto wziąć pod uwagę jego formę. Może to być, na przykład, czyścik w płynie czy w tabletkach. Stosunkowo rzadko wybiera się specjalnie skondensowane roztwory. Są one jednak bardzo skuteczne, lecz należy tutaj podjąć wszelkie niezbędne środki bezpieczeństwa, aby nie uszkodzić maszyny czy nie narazić swojego zdrowia.

Najprostszym wyborem będą tabletki, które zwyczajnie dodajemy do prania bądź po prostu włączamy pranie puste z tabletką w środku. Środki czyszczące w płynie to równie ciekawe rozwiązanie, a wybór ten zależy przede wszystkim od naszych własnych preferencji. Warto jednak pamiętać o prostocie korzystania i to właśnie tabletki tutaj przeważają.

Waschkonig tabletki do czyszczenia pralki

środki do czyszczenia pralki

Calgon 3w1 Tabletki Odkamieniacz do Pralki

Odkamieniacz do Pralki ranking

Substancje, które pomogą nam w walce z zanieczyszczeniami

Każdy środek może różnić się do poprzedniego ze względu na swój skład. Jednakże, w wielu przypadkach istnieje parę substancji, które powtarzają się. Jest to szczególnie widoczne w przypadku najskuteczniejszych czyścików.

Bardzo dobrym przykładem może być aktywny tlen, który nie tylko konserwuje urządzenie, ale także redukuje kamień. Innym wyjściem, szczególnie w przypadku kiedy nasza pralka zasilana jest bardzo twardą wodą, jest kupienie preparatu z polikarboksynalami, które zmiękczają wodę, co zapobiega powstawaniu kamienia.

Pamiętajmy także o wielkości opakowania

Czyściki dostępne są czasami w bardzo małych opakowaniach, gdzie znajdziemy nawet jedną czy dwie porcje. Bardzo często znaleźć możemy tabletki, które oferują nam wyłącznie dwa czyszczenia. Pomimo niskiej ceny, zakup takiego produktu wydaje się mało opłacalny na dłuższą metę.

Warto zatem sprawdzić jaka jest wydajność konkretnego odkamieniacza, dzięki czemu będziemy wiedzieli na ile dane opakowanie wystarczy. Czasami opakowanie z dużą ilością tabletek czy płynu wystarczy wyłącznie na miesiąc korzystania. Te mocniejsze preparaty stosuje się jednak co kilka miesięcy, dzięki czemu jedna butelka starczyć może nawet na rok czyszczenia.

Duzzit Czyścik Odkamieniacz do Pralki

Odkamieniacz do Pralki

Ludwik Płyn do czyszczenia pralki

jaki środek do czyszczenia pralki

Środek do czyszczenia pralki opinie

Bardzo ważnym elementem każdego zakupu, w tym także przemyślanego zakupu środka do czyszczenia pralki, jest sprawdzenie opinii na temat danego przedmiotu. Doświadczenie innych użytkowników pozwoli nam upewnić się, czy informacje podawane przez producenta oraz wszystkie jego deklaracje są prawdziwe.

Warto natomiast traktować opinie na temat czyścików jako jedynie dodatkowe źródło informacji i dopiero brać je pod uwagę gdy znajdziemy produkt odpowiadający nam pod każdym innym względem.

Do czyszczenia pralki możesz także wykorzystać tabletki do zmywarki niemieckie.

Podsumowanie odkamieniaczy do pralki

W dzisiejszym rankingu zwycięzcą zostaje produkt, który oferuje najlepszą jakość czyszczenia, wiele pozytywnych opinii, bardzo prosty sposób stosowania oraz oczywiście stosunkowo niską cenę do otrzymywanej ilości produktu. Calgon 3w1 Tabletki Odkamieniacz do Pralki jest w tych kwestiach jednym z najlepszych, jeśli nie najlepszym czyścikiem na rynku w 2024 roku.

Jeśli jednak szukacie czegoś innego do np. pralki typu slim ?, to warto zapoznać się z powyższym poradnikiem, w którym kilka ciekawych uwag pozwoli nam wybrać tylko te najczęściej polecane i te najlepsze preparaty.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki środek do czyszczenia pralki wybrać
Average rating:  
 0 reviews