Pralka to urządzenie niezbędne w każdym domu, kupowane raz na kilka lat ze względu na dość spory wydatek związany z jej zakupem. Czy również Tobie zdarzyło się, że zakupiona pralka nie spełniała Twoich oczekiwań? Pod względem głośności pracy, czasu prania, czy może tuż po okresie gwarancji zaczęły pojawiać się liczne usterki, których koszt naprawy okazywał się nieopłacalny? Producenci w specyfikacjach podają dokładne cechy produktów, warto się z nimi zapoznać. Można dowiedzieć się jakie są ich wady i dlaczego dany typ pralki nie sprawdzi się w każdym domu. Sprawdź nasz ranking pralek automatycznych i dowiedz się jaki model będzie dla Ciebie najkorzystniejszy pod względem funkcjonalności.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
Pralka Beko WRE5511BWW Self Clean SLIM

Pralka Beko WRE5511BWW

9.9

Tania

Allegro Logo
 
empik logo
 

 
PL logo RTVEuroAGD1
Electrolux EWS11252NDU

Pralka Electrolux EWS11252NDU

9.8

Średnia

Allegro Logo
Pralka Samsung AddWash Slim WW60K42109W

Pralka Samsung AddWash

9.6

Drogi

Allegro Logo
 

 
PL logo RTVEuroAGD1
Pralka Amica TAW6122LSW Slim

Pralka Amica TAW6122LSW

9.5

Średnia

Allegro Logo
 
empik logo
Pralka W6503 GORENJE W 6503

Pralka GORENJE W6503

9.4

Średnia


 
Allegro Logo

To pralka stworzona specjalnie z myślą o osobach oszczędnych, które preferują wygodne rozwiązania. Jednym z najciekawszych z zastosowanych w niej rozwiązań jest technologia AquaFusion. Pozwala ona na duże oszczędności środków służących do prania oraz płukania. Pralka ta zużywa prawie 100% detergentów, co stawia ją na podium w kategorii najlepsze pralki slim. Ta funkcjonalność nie tylko powoduje oszczędność pieniędzy przez możliwość stosowania mniejszej ilości detergentów, ale także sprawia, że w różnych częściach pralki nie będzie pozostałości po proszkach, czy płynach do prania oraz płukania. Pozwala to uniknąć częstego problemu, czyli nieciekawego zapachu pralki, czy nawet ubrań, pojawiającego się po kilku miesiącach użytkowania i spowodowanego osadzaniem się detergentów w trudno dostępnych miejscach.

Dużą zaletą tej pralki jest program Self Clean. Ta funkcja nie jest standardem w wielu pralkach, producent udowadnia jak bardzo jest ona potrzebna. Wystarczy włączyć program na pustym bębnie, a pralka sama pozbywa się brudu. Dzięki temu nie ma potrzeby samodzielnego czyszczenia pralki. WRE5511BWW Self Clean posiada również zabezpieczenie przed dziećmi.

R

Zalety

 • niska cena
 • oszczędność energii i wody
 • funkcja opóźnienia startu
 • dobra ładowność
Q

Wady

 • niedopieranie plam przy korzystaniu z szybkich programów

 • brak wyboru różnych opcji kolorystycznych

Electrolux EWS11252NDU – to właśnie tej pralki slim opinie są liczne i pozytywne

ranking pralek slim

Nasz ranking pralek automatycznych opiera się na zestawieniu najlepszych urządzeń, przy czym każde z nich posiada funkcje odpowiednie dla osób o przeróżnych stylach życia. Dlatego właśnie Elecrolux pojawia się na tej liście jako jedna z najbezpieczniejszych pralek slim na rynku. Poza blokadą rodzicielską, która sprawia, że dzieci, czy zwierzęta nie będą zagrożone, chroni także instalację elektryczną. Służy temu specjalnie opracowana ochrona przeciwprzepięciowa.  Ponadto ta pralka jest wyposażona w zabezpieczenie przeciw-wypływowe. Cena urządzenia nie jest wygórowana, a przy tym rodzaje programów zostały opracowane w taki sposób, aby spełnić oczekiwania wymagających i zapracowanych osób. Można korzystać zarówno ze standardowych programów przeznaczonych do ubrań sportowych, bawełny, jedwabiu, wełny i wielu innych materiałów. Co ciekawe producent zadbał także o specjalne programy do jeansu, zasłon, czy kołdry.

Wśród docenianych cech tej pralki jest kontrola ilości piany – nawet, gdy doda się zbyt wiele detergentów, urządzenie zadba o to, aby piana nie była nadmiernie produkowana. Dobrą wiadomością jest to, że mimo wielu funkcjonalności, pralka jest energooszczędna (należy do klasy A++). Niewątpliwą wygodą jest opcja opóźnienia startu, można przygotować pranie i ustawić czas w taki sposób, aby ubrania były czyste tuż po naszym powrocie z pracy. Tym samym nie trzeba przejmować się tym, że pranie będzie czekało mokre przez długi czas. Oszczędność wody i energii możliwa jest dzięki systemowi Optisense, który producent przedstawia w filmie: https://www.youtube.com/watch?v=9ceKtn18DC0

Bardzo dużo pozytywnych opinii na temat tej pralki daje wiedzę na temat jej solidności, a jednocześnie pokazuje, że jest ona popularna.

R

Zalety

 • program szybkiego prania (tylko 20 minut)

 • niskie zużycie energii

 • małe rozmiary

 • dużo programów prania

 • ochrona przeciwwypływowa

 • blokada rodzicielska

Q

Wady

 • głośne wirowanie

 • brak informacji na wyświetlaczu o pozostałym czasie do końca prania

Pralka Samsung AddWash Slim WW60K42109W – nowoczesne rozwiązanie dla każdego

pralki slim ranking

Jeśli chodzi o najlepsze pralki slim, to właśnie tego urządzenia nie mogło zabraknąć w naszym zestawieniu. Posiada ona bowiem wiele nowoczesnych technologii, które znacznie zmniejszają zużycie energii. Najważniejszym i wyjątkowym jest funkcja Eco bubble – to specjalny system, kiedy to pralka jeszcze przed rozpoczęciem prania tworzy pianę z czyszczącymi bąbelkami, co sprawia, że można prać ubrania w zimnej wodzie i oszczędzać na energii.  Opinie pralki slim tego producenta udowadniają, że ta funkcja nie ma minusów w postaci niedopierania ubrań. To urządzenie posiada też rewolucyjne rozwiązanie, które pozwala poradzić sobie z diagnostyką niektórych problemów. Chodzi o Smart Check, wystarczy posiadać smartfona i skorzystać z automatycznej diagnostyki błędów. Ten proces pozwala na wykrycie problemu i sprawdzenie, czy można łatwo go rozwiązać samodzielnie, czy potrzebna będzie pomoc serwisanta.

Posiadacze pralki AddWash Slim WW60K42109W bardzo chwalą możliwość dodawania prania po rozpoczęciu pracy urządzenia. Ta funkcjonalność nazywa się AddWash, można z niej korzystać dzięki dodatkowym drzwiczkom, które pozwalają na bezpieczne dodanie znalezionych w trakcie prania ubrań. Pralka ma również dużą pojemność bębna. Większość pralek slim mieści 5 kg, natomiast ten model ma ładowność na poziomie 6 kg.

R

Zalety

 • cicha praca

 • ładowność

 • możliwość dodawania ubrań w trakcie prania

 • system Smart Check

 • łatwość obsługi

Q

Wady

 • Głośna praca przy wyborze maksymalnych obrotów (1200 obr./min.)

 • Brak programu delikatnego

Pralka Amica TAW6122LSW Slim

najlepsze pralki slim

Producent pralki Amica TAW6122LSW Slim postarał się o to, aby wyróżnić swoje urządzenie na tle innych.  Przygotował szereg funkcjonalności, które mogą znacznie ułatwić proces prania. Jednym z nich jest możliwość wyboru stopnia zabrudzenia. W sytuacji, gdy ubrania nie mają dużych plam, można zdecydować się na niski poziom zabrudzenia, dzięki czemu pralka pobierze mniej wody i wyliczy krótszy czas prania. Kolejnym ważnym udogodnieniem jest program antyalergiczny. Stworzony dla osób, których ubrania muszą być podczas prania pozbawione wszystkich alergenów, takich jak: kurz, bród, roztocza, środki uczulające. Ten program różni się kilkoma elementami, przy czym najważniejszym jest dodatkowe płukanie w odpowiednio podgrzanej wodzie. Poza usunięciem zanieczyszczeń i alergenów, dokładnie wypłukane są również chemikalia stosowane do prania. Minimalizuje to także ryzyko uczulenia, które może być spowodowane przez środki czyszczące.

Poza blokadą dziecięcą, dobrym pomysłem producenta jest możliwość samodzielnego zmniejszenia czasu prania, co także generuje oszczędności i pozwala indywidualnie ustalić długość prania. Do tej pralki również można dodawać ubrania po rozpoczęciu pracy urządzenia (Add+). Pralka jest wyposażona w AutoSensor, który dobiera odpowiednią ilość wody, w zależności od załadowania.

R

Zalety

 • różnorodność programów

 • blokada dziecięca

 • oszczędność energii i wody

 • możliwość dodawania ubrań w trakcie prania

 • szybki program (15 min.)

 • funkcja Aqua Stop blokująca wypływ wody w przypadku awarii

 • autoczyszczenie bębna

Q

Wady

 • brak osobnego programu wirowania

 • głośna praca przy najwyższych obrotach (1200 obr./min.)

Pralka W6503 GORENJE W 6503/SPL

pralki slim opinie

Nasz ranking pralek slim musi zawierać w sobie także propozycję mniej znanego producenta, którego urządzenie jest godne polecenia. W6503 GORENJE W 6503/SPL  to urządzenie, którego cena jest bardzo atrakcyjna. Mimo tego, wiele osób podchodzi  do niego nieufnie ze względu na nieznajomość marki. Pralka posiada jednak bardzo wiele plusów, które mogą przekonać do jej zakupu. Jedną z zalet jest klasa A+++, świadczy ona o dużej oszczędności energii. To urządzenie posiada funkcje równie wartościowe, co pralki znanych producentów. Są to: dostosowanie ilości wody do wagi prania, tryb ekologiczny, blokada dziecięca. Ponadto specjalna technologia StableTech sprawia, że pralka jest stabilna i cicha nawet podczas silnego wirowania. Urządzenie posiada także system SpaDrum, który powoduje, iż ubrania nie niszczą się podczas prania. Pralka wyposażona jest również w automatyczne czyszczenie filtra oraz zabezpieczenie przeciw wypływowe.

R

Zalety

 • atrakcyjna cena

 • bezpieczeństwo

 • dobra ładowność (6kg)

 • oszczędność energii i wody

 • ochrona ubrań

 • stabilna

 • cicha

Q

Wady

 • brak innych opcji kolorystycznych urządzenia

Jak wybrać pralkę dla siebie? Wykorzystaj ranking pralek automatycznych według swoich potrzeb

Zakup pralki powinien być procesem świadomym dokonanym po zapoznaniu się ze specyfikacją kilku urządzeń. Najlepsze jest dobranie takiej pralki, która spełnia wymagania konkretnego użytkownika. W naszym rankingu pralek slim można przyjrzeć się najlepszym propozycjom producentów. Każda z nich posiada różne funkcje, według których powinno się decydować na wybór określonego urządzenia.

Dlatego też osoby prowadzące aktywny tryb życia powinny rozważać zakup pralki, która posiada możliwość opóźniania startu prania oraz ma programy szybkie, czy też przeznaczone specjalnie dla odzieży sportowej.

Priorytetem rodziców jest bezpieczeństwo dzieci, najlepszym rozwiązaniem będzie zdecydowanie się na pralkę z blokadą dziecięcą. Dodatkowymi atutami będą pozostałe funkcje ochronne – przeciw przepięciom, czy zalaniom.

Współcześnie istotne jest także dbanie o środowisko. Wiele modeli poza niskim zużyciem energii posiada także funkcje, które zmniejszają zużycie wody, czy detergentów poprzez całkowite ich wykorzystanie.

Bardzo ważne będzie dopasowanie pralki do różnych aspektów, na przykład do tego, czy użytkownicy pralki są alergikami. Niektóre z przedstawionych przez nas urządzeń posiadają specjalne tryby pracy, które dokładniej wypłukują zanieczyszczenia z ubrań.

ranking pralek automatycznych

Czy pralka typu slim jest gorsza?

Można usłyszeć opinie na temat tego, iż pralki slim są pod pewnymi względami gorsze, niż większe modele pralek. Głównym argumentem jest ładowność, która w przypadku pralek slim wynosi 5-6 kg. Warto zauważyć, iż ubrania dzielimy ze względu na kolor, czy rodzaj materiału. Dla większości gospodarstw domowych ładowność na poziomie 5 kg jest wystarczająca, ponieważ zazwyczaj nie ma potrzeby prania większej ilości ubrań. Wyjątek stanowią rodziny wielodzietne, czy mieszkania, w których jest wielu lokatorów. Jedynie w takich przypadkach może okazać się, że pralka slim będzie niewystarczająca. Bez zwątpienia ten typ pralki jest o wiele lepszym rozwiązaniem. Przede wszystkim generuje to oszczędności energii i wody. Te urządzenia zajmują mało miejsca, co jest ogromną zaletą, ponieważ można je dopasować do mebli i nie martwić się o przestrzeń. Istotna jest także cena, która jest niższa niż w przypadku większych pralek.

ranking pralek slim

Wybrać pralkę ładowaną od góry czy od frontu?

Choć dawno zostało udowodnione, że pralki ładowane od góry sprawiają więcej problemów, to wciąż można znaleźć takowe na rynku. Nasz ranking pralek automatycznych zawiera wyłącznie pralki ładowane od przodu. Może się wydawać, iż wkładanie ubrań do takiej pralki jest mniej wygodne. Jednak taka konstrukcja sprawia, że pralka jest solidniejsza, łatwiej jest ją czyścić oraz jest prostsza i tańsza w naprawie. Ponadto użytkownik może na bieżąco kontrolować cały proces prania.

Tuż przed zakupem

Zakup urządzenia powinien poprzedzać nie tylko proces wypisania wymagań pralki i dobrania pod to tej idealnej. Warto wyszukać w Internecie frazy dotyczące opinii na ich temat, na przykład „pralki slim ranking opinie”. Pozwoli to zgromadzić wiedzę nie tylko na temat funkcjonalności, ale także wadliwości konkretnych pralek, czy najczęstszych problemów, jakie mają z nimi użytkownicy. Warto też zajrzeć na popularne blogi, na których poruszane są tematy doboru odpowiedniej pralki, czy wykonywane są testy tych urządzeń. Najpopularniejszymi blogami na te tematy są:  https://dociekliwa.pl/ oraz http://blog.technikan.pl/

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Ranking i opinie o pralkach slim
Average rating:  
 0 reviews