Ile razy zdarzyło Ci się, że, gdy kładziesz się już spokojnie do łóżka z zamiarem przespania całej nocy, bez przejmowania się żadnymi ludzkimi problemami, nagle uświadamiasz sobie, że nie masz ani jednego czystego ubrania na dzień jutrzejszy. Oczywiście powoduje to, że sen idzie w odstawkę, bo Ty przez następne kilka godzin słuchasz, jak Twoja pralka wiruje, buczy i stuka, po to by następnie wszystko (mokre) wywieśić na grzejnik, licząc że uda nam się coś założyć jutro rano. Było tak prawda? Dlatego też nadeszła pora na nowoczesną pralkę automatyczną. Poniżej zapoznasz się z rankingiem, który podpowie Ci, jaka jest dobra pralka do codziennego użytku.

Pralki automatyczne ranking rozwiązania na każdą kieszeń

Poniżej zamieszczono ranking pralek automatycznych, które naszym zdaniem są najbardziej godne uwagi ze wszystkich rozwiązań aktualnie znajdujących się na rynku.

1. Możliwości markowych rozwiązań

 

pralki opinie

Kiedy masz coś kupić, kup to co jest najlepsze na rynku, a nic nie sprawdzi się lepiej niż Pralka SAMSUNG WW70J5346MW Eco Bubble. Stykamy się tutaj z nowoczesną technologią, ubraną w niezwykły design, który przyciąga wzrok. Posiada ona specyficzną funkcja Eco Bubble będącą rewolucją na skali rynkowej oferując technologii aktywnej piany. Całość opiera się na połączeniu detergentu, wody i powietrza, co umożliwia dokładniejsze wnikanie do wnętrza naszych tkanin i sprawniejsze usuwanie zabrudzeń. Interesujące jest to, że pralka została wyposażona w szereg udogodnień, które (patrząc długoterminowo) będą niezastąpione. Mowa tutaj między innymi o możliwościach grzałki ceramicznej, która nie pokrywa się kamieniem, czy też o blokadzie rodzicielskiej, która uniemożliwia przypadkową zmianę ustawień lub programu. Widać także, że jest to urządzenie nastawione na technologie, gdyż dostępny jest do niego system Smart Check, który przy użyciu naszego smartfona pozwala na wykrywanie informacji oraz poszczególnych problemów związanych z praniem, a także sugeruję szereg podpowiedzi mogących przynieść rozwiązanie. SAMSUNG WW70J5346MW to także łatwość czyszczenia w szczególności, gdy mówimy o szufladzie mieszczącej w sobie proszek. Zazwyczaj wiąże się to z dość długim szorowanie, aby pozbyć się pozostałości. Niemniej jednak dzięki specjalnemu zaprojektowanymi systemowi możemy być pewni, że zostanie on dokładnie wypłukany nie pozostawiając żadnych śladów proszku, czy tez płynu.

R

Zalety

 • stabilność pracy;
 • duża wydajność i efektywność;
 • cicha praca;
Q

Wady

 • brak uwag od strony klientów;

2. Kompatybilne rozwiązania dla każdego domu

dobra pralka

Pralka INDESIT IWD 61051 ECO PL to rozwiązanie, które idealnie sprawdzi się w każdych warunkach. Oferuje ona szereg udogodnień ułatwiających pracę, a także zaoszczędzenie pieniędzy. Niemniej jednak choć cechuje się ono wysoką korzyścią w stosunku do wydajności, to jest bardzo głośna, co dla wielu osób może być znacznym problemem. Interesujące jest to, że stykamy się tutaj z programami sportowymi, czyli specjalnie dobranymi cyklami przeznaczonymi do czyszczenia ubrań sportowych tak, by nie zostały one zniszczone, a z drugiej strony zachowały odpowiednią czystość i świeżość. Oprócz tego możemy zetknąć się również z tradycyjnymi rozwiązaniami w stylu opóźnionego startu programu, czy też programów specjalnych do wybranych tkanin. Sam produkt cechuje się ogromną ilością zalet, co potwierdzają opinie sporej ilość konsumentów. Podsumowując INDESIT IWD 61051 ECO PL to dobra pralka, lecz głównie dla osób piorących za dnia (najlepiej, gdy przebywa się w czasie prania poza domem)

R

Zalety

 • prosta i łatwa w obsłudze;
 • niskie zużycie energii;
 • wysokiej stosunek jakości do ceny;
Q

Wady

 • bardzo głośna praca;

3. Rozwiązanie do małych pomieszczeń

 

jaka pralka najlepsza

Pralka WHIRLPOOL AWE60110 to idealne rozwiązanie sprawdzające się w szczególności w małych mieszkaniach. Posiada ona optymalne wymiary, które będą znakomicie pasowały do niewielkich łazienek, czy też małych kuchni. Stykamy się tutaj z super szybkim programem pozwalającym na odświeżenie ubrań w ciągu 15 minut, co jest ogromną zaletą, w szczególności dla zabieganych i zapracowanych osób. Innym, równie ważny atutem jest spora ładowność na poziomie 6 kg oraz możliwość załadunku od góry dzięki czemu w znacznym stopniu zmniejsza się zapotrzebowanie na miejsce. Pamiętajmy jednak, że urządzenie to nie należy do najwyższej klasy energetycznej, w porównaniu do swoich konkurentów. Niemniej jednak dzięki temu, że jest to klasa A+, to i tak pozwala na oszczędzanie dużej ilości energii i tym samym mniejsze generowanie kosztów. Podsumowując jest to urządzenie godne uwagi o korzystnym stosunku jakości do ceny.

R

Zalety

 • korzystny stosunek jakości do ceny;
Q

Wady

 • funkcjonalności – problemy z obsługą;
 • nie nadaje się do każdego typu prania;

4. Włoska Gracja w każdym calu

pralki automatyczne ranking

Pralka Candy CS4 1072D3 to idealne rozwiązanie, które sprawdzi się dla osób szukających minimalistycznych technologii. Zaletą jest niewielka szerokość wynosząca tylko 37cm, dzięki czemu idealnie wkomponuje się w większości łazienek. Wśród wielu dostępnych programów dwa zasługują na największe wyróżnienie. Mowa tutaj o systemie Mix Power i Mix Power Jet plus. Są to rozwiązania niezwykle przydatne dla alergików, gdyż dzięki nim detergentem doskonale się rozpuszcza i z większą precyzją niweluje wszelkiego rodzaju zabrudzenia oraz skutecznie usuwa roztocza. Dodatkowo to wszystko jest do osiągnięcia zarówno w temperaturze 40 50 stopni , jak i w temperaturze 20 stopni Celsiusza, dzięki czemu możemy prać nawet najbardziej delikatne tkaniny. Interesująco tutaj zostały rozwiązany należne problem sterowania, gdyż nie spotykamy się z tradycyjnym cyfrowym panel LCD, a z designerskim pokrętłem, które jest niezwykle wygodne i intuicyjne. W efekcie nie dość, że całość nowocześnie wygląda, to jeszcze z łatwością się obsługuje.

R

Zalety

 • długi okres gwarancyjny;
 • efektywna i wydajna praca;
 • duża ładowność;
Q

Wady

 • długi czas pracy;

5.Rozwiązania dla delikatnych tkanin

 

ranking pralek automatycznych

PRALKA FuzzyLogic ELECTROLUX EW6F448BUP, to nowoczesne rozwiązanie, które pozwala na szybkie i łatwe prowadzenie czyszczenia naszych ubrać. Wszystko to za sprawą systemów, jakie zostały wprowadzone w tym urządzeniu. Mowa tutaj między innymi o programie SensiCare, który dostosowuje czas, ilość wody i energii do wielkości ładunku tym samym będąc niezwykle proekologicznym rozwiązaniem. Dodatkowo wpływa to korzystnie na delikatne tkaniny. Oprócz tego istnieje także program SoftPlus, który doprowadza do wcześniejszego wymieszania płynu z wodą zanim zostaną one wprowadzone do bębna. Dzięki takiemu zabiegowi zostanie on dokładnie rozprowadzony po całym praniu, a tym samym wszystko będzie idealnie wyczyszczone. Rozwiązanie to cechuje się także możliwość wydłużenia lub skrócenia czasu prania, w zależności od naszych indywidualnych potrzeb. Niestety, choć wszystko wygląda idealnie, to nie do końca tak jest, gdyż wielu użytkowników zwraca szczególną uwagę na problem z czyszczeniem bębna i szuflady na proszek.

R

Zalety

 • możliwość dostosowania czasu prania;
 • niskie zużycie energii;
 • doskonałe czyszczenie tkanin
Q

Wady

 • problematycznym proces czyszczenia bębna;

Pralki automatyczne opinie, czyli, która jest najlepsza pralka

Aby zakupić odpowiednią pralkę automatyczną powinniśmy zastanowić się nad szeregiem aspektów, które powinna spełnić, aby w pełni mogła być przez nas wykorzystana. W szczególności należy zwrócić uwagę na wsad, gdyż podczas zakupu stanowi to jeden z najważniejszych elementów, jaki będzie miał wpływ na to ile prania zmieścimy do bębna. W praktyce W sprzedaży są dostępne modele posiadające ładowność Od dwóch i pół do nawet dwunastu kilogramów. Jednakże najczęściej zetkniemy się z ładownością na poziomie 7 kg. Pamiętajmy, że im większa ładowność, tym większe urządzenie, przez co nie zawsze zmieści się ono do każdego typu mieszkania.

Innym, równie ważnym aspektem jest zużycie energii oraz wody, gdyż jakby nie patrzeć z reguły prania będzie trwało od godziny do dwóch lub nawet trzech (zależy od typu prania), w tym czasie zużywając ogromną ilość energii, jak i pobierając wody nawet do 94 l. Dlatego też niezwykle ważne Oczywiście to, na jakie rozwiązanie się zdecydujemy, będzie miał też wpływ na jakość i wydajność samego prania. Dlatego też warto przyjrzeć się możliwym technologiom, oraz dostępnym programom, które w znacznym stopniu będą się przekładały na czystość wyjmowanych z pralki ubrań (chcesz wiedzieć więcej? Zajrzyj na https://www.goodhousekeeping.com/appliances/washer-reviews/a21964/washing-machine-buying-guide-2014/).

Pozostaje jeszcze jedna ważna kwestia, o której sporo osób zapomina. To o czym mowa była na wstępie, czyli o jednym z ważniejszych problemów, z jakim spotykamy się z pralkami, czyli głośna praca. W momencie kiedy zapomnimy wstawić pranie i musimy zrobić to nocy może się okazać, że nie będziemy mogli zmrużyć oka. Dlatego też istotne jest to, aby zwrócić uwagę na poziom decybeli, jaki emituje dana pralka podczas swojej pracy. bardzo często niektóre rozwiązania będą w znaczny sposób wychodziły poza skalę, w efekcie tak hałasując, że nawet wykonywanie czynności codziennych za dnia będzie niemożliwe.

pralki automatyczne opinie

Automatyczna pralka, czy pralka wirnikowa?

Choć aktualnie na rynku w większości sytuacji zetkniemy się automatycznymi pralkami, nie oznacza to wcale, że nie będzie dostępnych innych modeli. Dlatego tego też osoby, które chcą zakupić takie urządzenie mogą się zdecydować między pralką wirnikowa lub pralkę automatyczną. Pierwsza z nich zapewnia znacznie wyższą trwałość i niższą cenę, a także większą skuteczność w usuwaniu poważnych plam. Niemniej jednak wymaga przy tym także znacznie większej ilości pracy, w tym między innymi ręcznego wypuszczania i napełniania wody. Oprócz tego nie będzie ona wzbogacona w dodatkowe opcję, ale tylko posłużył do jednego stałego trybu prania. Automatyczne technologie są zaś bardziej dostosowane do naszych potrzeb, umożliwiające tym samym łatwiejsze dostosowaniem do tego co oczekujemy. Niemniej jednak pociąga za sobą znacznie wyższą cenę, a także większą awaryjność, gdyż jakby nie patrzeć jest to urządzenie elektryczne bazujące w oparciu o prosty komputer.

Funkcje dodatkowe, o których warto pamiętać

Bardzo często kupując pralkę wcale nie przyglądamy się dodatkowym funkcjom jakie posiada. Niestety, ale jest to podstawowy błąd, gdyż może się okazać, że wcale nie są one tak wybitne i wyróżniające jak moglibyśmy oczekiwać. Tak naprawdę na rynku bardzo często możemy spotkać się z niezwykle przydatnymi programami, które mogą w znacznym stopniu ułatwić nasze codzienne życie. Niektóre produkty pozwalają między innymi na opóźnienie startu pracy, co pozwala na lepsze dostosowanie sprawie naszego grafiku. Inne zaś dzięki nowoczesnym technologiom automatycznie dobierają poziom wody, zużycie energii, czas prania, a także ilość wirowania w zależności od tego, co załadujemy do naszej pralki. Pozwala to nie tylko na zaoszczędzenie pieniędzy, ale także o wiele lepsze i dokładniejsze czyszczenie ubrań.

Jeszcze inne rozwiązania posiadają specjalne programy bio i eko dzięki czemu, będą one miała możliwość obniżenia temperatury, jak i wydłużenia prania wstępnego,a to wszystko po to, aby ochronić środowisko, a tym samym zmniejszyć ból dla portfele. Oczywiście można spotkać się także z szeregiem innych funkcji pozwalających na pranie tkanin mocno zabrudzonych, czy też bardzo delikatnych, jak i czyszczenie ubrań sportowych, które cechują się znacznie innym materiałem. W efekcie uzyskujemy bardzo pokaźną pólę różnego rodzaju rozwiązań, które warto brać uwagę po to, abyśmy mogli w sprawny i skuteczny korzystać z naszej pralki. Jeżeli dalej nie masz pomysłu na to jaka pralkę wybrać zajrzyj do tego filmiku: https://www.youtube.com/watch?v=cY39RuBpsdI.

pralki opinie

Pralki opinie, czyli jaka pralka najlepsza?

Porównując to co zostało wspomniane w części poradnikowej, wraz z proponowanymi produktami nietrudno nie zauważyć, że najlepszym rozwiązaniem jest pralka SAMSUNG WW70J5346MW Eco Bubble. Patrząc całościowo, jest to urządzenie, które idealnie wpasowuje się w potrzeby XXI wieku dostarczają szereg nowatorskich rozwiązań, które z pewnością ułatwią nasze życie. Doskonałym tego przykładem jest możliwość połączenia z telefonem po to, by sprawdzić aktualne błędy, pobrać aktualizacje programów, czy też skontaktować się z pomocą w przypadku pojawienia się problemów. Dodatkowo posiada bardzo bogatą ilość dostępnych opcji prania, pozwalających na czyszczenie nawet najdelikatniejszych tkanin. W efekcie uzyskujemy kompaktowe urządzenie, które sprawdzi się do wszystkich możliwych potrzebna nawet dużej rodziny, a dodatkowo dzięki energooszczędnym rozwiązaniom, samo nie generują zbyt wysokich kosztów.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaką pralkę automatyczną wybrać
Average rating:  
 1 reviews
 by Agata

Jest tak wielu producentów pralek i modeli dostępnych na rynku, że ciężko coś wybrać. Tak wiele opinii zarówno pozytywnych i negatywnych o tych samych produktach, że na prawdę nie wiadomo komu zaufać. Mi podpowiedział serwisant, żeby kupić pralkę Toshiba, bo dobra jakość i dobre funkcje, silnik inwerterowy i wymienne łożyska. Zaufałam, kupiłam i jestem zadowolona. Także polecam zasięgnąć przez zakupem opinii fachowców, którzy te sprzęty serwisują.