Ranking odkurzaczy bezworkowych to zestawienie najwydajniejszych produktów na rynku. Ranking zawiera aż 7 pozycji, które koniecznie musisz rozważyć, jeżeli interesują Cię najlepsze odkurzacze bezworkowe. Wszystkie 7 odkurzaczy bezworkowych jakie widzisz w rankingu posiada szczegółowy opis. Dodatkowo do opisu dodaliśmy wyszczególnione zalety i wady danego modelu. Wybieraj mądrze i korzystaj z najlepszych maszyn dostępnych na rynku. Jeśli jeszcze nie wiesz jakie odkurzacze bezworkowe wybrać? Sprawdź nasz ranking oraz pozostałą treść jaką dla was przygotowaliśmy.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
TEFAL COMPACT POWER CYCLONIC 3A PARQUET

TEFAL COMPACT

9.9

Średni

Allegro Logo
 
empik logo
 
Neonet logo 1
PHILIPS POWERPRO ACTIVE FC953209

PHILIPS POWERPRO

9.8

Drogi

Allegro Logo
 
empik logo
 
Philips logo 1
ZELMER VOYAGER TWIX ZVC335ST

ZELMER VOYAGER

9.7

Średni

Allegro Logo
ELECTROLUX SILENTPERFORMER CYCLONIC ZSPCPARKET

ELECTROLUX SILENTPERFORMER

9.5

Drogi

Allegro Logo
 
Neonet logo 1
BLAUPUNKT VCC301

BLAUPUNKT VCC301

9.4

Tani

Allegro Logo
 
empik logo
DYSON CINETIC BIG BALL ANIMALPRO

DYSON CINETIC

9.3

Bardzo drogi

Allegro Logo
 
2018 10 dyson cp airwrap overlays data
SAMSUNG VC 5100 VC07K51E0VB

SAMSUNG VC 5100

9.1

Średni

empik logo

Zwycięzcą naszego rankingu z roku 2024 jest kompaktowy odkurzacz bezworkowy TEFAL COMPACT POWER CYCLONIC 3A PARQUET

ranking odkurzaczy bezworkowych
Odkurzacz firmy TEFAL to produkt o efektywności 3A. Model ten posiada silnik nowej generacji EfiiTech, który gwarantuje wydajność przy jednoczesnym niskim zużyciu energii. Kompaktowy rozmiar w połączeniu z ergonomiczną budową gwarantuje łatwość sprzątania bez większego wysiłku. Mały rozmiar pozwala na swobodę przechowywania a prosta konstrukcja i pojemność 1.5 L pozwoli na sprzątanie bez ciągłego oczyszczania pojemnika. Warto zwrócić uwagę na łatwość czyszczenia pojemnika dzięki systemowi Clean Express. Czyszczenie sprowadza się do wykonania 4 prostych ruchów. Filtracja kurzu na najwyższej jakości, która skutecznie pochłania i zatrzymuje aż 99.9% kurzu dzięki technologii monocyklowej. Dodatkowo warto podkreślić, że odkurzacz oferuje cichą pracę. Model TEFAL COMPACT POWER CYCLONIC 3A PARQUET to nie tylko funkcjonalność, ale także świetnie wyglądający odkurzacz. Nowoczesny design i wytrzymałe materiały użyte w konstrukcji zapewnią pracę na wiele lat. Długość oferowanej gwarancji zasługuje na uznanie. Firma oferuje aż 10 letnią gwarancję i możliwość wymiany w wybranym serwisie w Polsce.

Cena urządzenia jest niska biorąc pod uwagę oferowane funkcje oraz 10 letnią gwarancję. Jest to definitywny zwycięzca rankingu.

R

Zalety

– długi kabel,
– wysoka moc,
– cicha praca.
Q

Wady

– trudność z czyszczeniem dywanów.

Ranking odkurzaczy bezworkowych to także PHILIPS POWERPRO ACTIVE FC9532/09

odkurzacze bezworkowe ranking
Prezentowany odkurzacz marki Philips to gwarancja najwyższej efektywności dzięki zastosowaniu technologii PowerCyclone 4. Technologia ta pozwala oczyścić powietrze z kurzu. Najlepsze odkurzacze bezworkowe do dywanów to te, które posiadają specjalną nakładkę do czyszczenia takiej powierzchni. Model Philips PowerPro posiada nasadkę TriActive + która pozwala sprzątać powierzchnie dywanów jeszcze dokładniej. Omawiany model posiada regulator mocy, dzięki któremu dopasować możemy poziom ssania do naszych potrzeb. Maksymalna moc urządzenia to 750 W a poziom wytwarzanego hałasu to 78 dB. Odkurzacz ten świetnie nada się do mieszkania, w którym są dzieci. PowerPro Active posiada filtr antyalergiczny „Ultra-Hygiene” który gwarantuje filtracje ze skutecznością nawet 99%. Jest to definitywnie jeden z najlepszych odkurzaczy dla alergików z niższej półki cenowej. Teleskopowa rura umożliwi dostosowanie długości do naszego wzrostu tak by sprzątanie było jeszcze wygodniejsze. Funkcja Active Lock pozwala na szybki, prosty montaż dodatkowych nasadek czy szczotek. Produkt objęty jest 5 letnią gwarancją producenta.

Cena tego odkurzacza jest niska w stosunku do oferowanej jakości. Bez wątpienia to najlepszy produkt, przyjazny alergikom oraz dzieciom.

R

Zalety

– regulacja mocy,
– ciekawy design,
– stosunek ceny do jakości.
Q

Wady

– głośność pracy.

Numer 3 w naszym rankingu to ZELMER VOYAGER TWIX ZVC335ST

jakie odkurzacze bezworkowe wybrać
Omawiany produkt posiada bardzo mocny silnik, którego moc wynosi 1000 W. Turbo szczotka, którą otrzymujemy w zestawie pozwala z łatwością eliminować zabrudzenia zgromadzone na dywanie takie jak np. sierść czy włosy. Kupując ZELMER VOYAGER TWIX otrzymujemy aż dwa filtry typu EPA. Wyjmowany, zmywalny filtr EPA pozwoli nam na tanie i szybkie czyszczenie z zebranych zabrudzeń. Odkurzacz generuje wysoki poziom hałasu, który sięga nawet 80 dB. Elektroniczna regulacja mocy ssania pozwala nam dostosować moc do naszego stylu sprzątania. Metalowa, wytrzymała rura teleskopowa z pewnością ucieszy każdego przyszłego użytkownika. Pozwoli nam wyregulować długość rury do naszego wzrostu tak by nie trzeba się było schylać w trakcie odkurzania. Najważniejsza funkcja tego odkurzacza to przede wszystkim możliwość pracy z workiem oraz bez. Jest to niewiarygodne udogodnienie, które świetnie odwzorowuje popularność modelu. Gwarancja wynosi zaledwie 2 lata co nie napawa optymizmem jednak opinie na temat tego odkurzacza są głównie pozytywne.

Cena tego modelu jest niska i z pewnością jest to świetna alternatywa dla droższej konkurencji o podobnych specyfikacjach.

R

Zalety

– gumowe, miękkie kółka,
– bogate wyposażenie,
– wysoka moc silnika,
– niska cena.
Q

Wady

– krótki kabel,
– głośna kultura pracy.

Numerem 4 to ELECTROLUX SILENTPERFORMER CYCLONIC ZSPCPARKET

jakie odkurzacze bezworkowe wybrać
Jest to odkurzacz skierowany przede wszystkim dla osób, które posiadają dzieci. Odkurzacz wydziela bardzo niski poziom hałasu dzięki czemu bez problemu pozwoli nam odkurzać, kiedy dzieci śpią. System filtracji Clean Air to usługa oferująca oczyszczanie powietrza z kurczu, roztoczy oraz innych alergenów, które w przypadku tradycyjnych odkurzaczy roznoszą się w powietrzu w trakcie odkurzania. System Easy Empty pozwala na zbieranie kurzu w specjalnym, szczelnym pojemniku. Pojemnik ten w łatwy sposób można opróżnić by znów cieszyć się świeżym i czystym powietrzem. Odkurzacz oferuje regulację mocy dzięki czemu możemy dostosować moc ssania do czyszczonej powierzchni. Moc silnika wynosi 600 W. Teleskopowa, łatwa w rozłożeniu rura pozwala nam dostosować długość do naszego wzrostu tak by nie nadwyrężać kręgosłupa podczas sprzątania. Odkurzacz jest lekki, jego waga to zaledwie 6.7 kg. Electrolux oferuje 24 miesięczny okres gwarancji poprzez autoryzowany serwis producenta.

Produkt ten nie jest drogi i stanowi ciekawą alternatywę dla pozycji numer 2 w naszym rankingu.

R

Zalety

– regulowana moc silnika,
– regulowana rura,
– cicha praca.
Q

Wady

– krótki okres gwarancyjny.

Na miejscu 5 znajduje się BLAUPUNKT VCC301

najlepsze odkurzacze bezworkowe
Odkurzacz bezworkowy firmy BLAUPUNKT to przede wszystkim wydajny i tani model. Poziom hałasu wynosi w zależności od poziomu mocy nawet 77 dB. Filtr HEPA H13 zatrzymuje nawet 99.9% zanieczyszczeń w tym kurz, roztocza oraz wiele innych. Omawiany filtr gwarantuje czystość wypuszczanego powietrza. Odkurzacz ten to świetne rozwiązanie dla alergików i dzieci. Moc silnika wynosi 700 W, warto dodać, że możemy kontrolować moc ssania. Konstrukcja jest stabilna i wytrzymała. Zbiornik na zanieczyszczenia ma pojemność 1.2 L. Czyszczenie pojemnika jest proste i nie wymaga od nas wysiłku. Metalowa, teleskopowa rura pozwoli nam dostosować długość do naszego wzrostu tak by umilić nam każde odkurzanie. Funkcje dodatkowe to automatyczne zwijanie przewodu, który ma długość 5 metrów. Odkurzacz prezentuje się bardzo nowocześnie. Ciekawy dobór kolorów i nowoczesny design sprawiają dobre wrażenie. Gwarancja producenta wynosi jedynie 24 miesiące.

BLAUPUNKT VCC301 to najtańszy model jaki znajdziecie w naszym rankingu. Jest to z pewnością produkt, który spełni podstawowe funkcje czyszczenia.

R

Zalety

– niska cena,
– głośność pracy,
– wytrzymała konstrukcja.
Q

Wady

– krótki kabel.

Numer 6 to ekskluzywny produkt z ograniczoną dostępnością, czyli DYSON CINETIC BIG BALL ANIMALPRO

dobre odkurzacze bezworkowe
W urządzeniu wprowadzony został innowacyjny, opatentowany stały filtr, który nie wymaga praktycznie żadnych nakładów pracy. Moc odkurzacza to 1200 W a jego waga wynosi 7.7 kg. Jest to model, który wytwarza hałas na poziomie 85 dB. Nie jest to najcichszy model jednak w zależności od stosowanych akcesoriów, nakładek generowany hałas zmniejszyć się może nawet o kilka dB. Odkurzacz ten pozwala nam regulować siłę ssania powietrza poprzez rączkę odkurzacza. Rączka ta zrobiona jest z wytrzymałego materiału. Model ten charakteryzuje się najlepszą możliwą remisją kurzu i innych zanieczyszczeń. Odkurzacz świetnie pracuje na każdej powierzchni jednak najlepiej czyści powierzchnie twarde, czyli parkiety, płytki, panele i inne. W skład zestawu wchodzi bardzo dużo akcesoriów i wymiennych szczotek. Całość prezentuje się naprawdę ciekawie a nowoczesny wygląd, który zrobi wrażenie na każdym jest warty swojej ceny. Gwarancja na ten model wynosi nawet 5 lat.

Cena DYSON CINETIC BIG BALL ANIMALPRO jest wysoka. Jest to najdroższy produkt w naszym zestawieniu. Stosunek ceny do jakości nie jest zadowalający jednak odkurzacz ten to produkt, który nie tylko jest narzędziem do utrzymania czystości, ale także wyznacznikiem prestiżu.

R

Zalety

– łatwy w obsłudze,
– świetny, nowoczesny design,
– funkcjonalny.
Q

Wady

– wysoka cena.

Ostatnim produktem, czyli numerem 7 w rankingu odkurzaczy bezworkowych jest SAMSUNG VC 5100 VC07K51E0VB

odkurzacze bezworkowe opinie
Model ten charakteryzuje się przede wszystkim wytrzymałością i wydajnością. Technologa CycloneForce pozwala na pracę na wysokich obrotach zachowując optymalną wydajność czyszczenia danej powierzchni. Specjalna kratka znajdująca się we wnętrzu odkurzacza zatrzymuje wszelki kurz i inne zanieczyszczenia zebrane podczas odkurzania. Zapobiega to zapchaniu urządzenia i pozwala na utrzymanie stałej mocy ssania. Filtr kurzu i alergenów redukuje ilość zanieczyszczeń, które wydostają się podczas odkurzania. Model ten świetnie prezentuje się nie tylko pod względem funkcjonalności, ale także wizualnie. W zestawie otrzymujemy pakiet wymiennych końcówek, które pomogą nam odkurzyć wszystkie powierzchnie. Końcówka do parkietów, szczelin, tapicerki oraz do kurzu. Miękka szczotka Parquet Master charakteryzuje się miękkim włosiem, które nie rysuje podłogi. Zbiornik na zanieczyszczenia o pojemności 2 L dzięki technologii Motion Sync pozwala na czyszczenie w mgnieniu oka. Dwa proste ruchy wystarcza by otworzyć pojemnik i opróżnić go z zebranych zabrudzeń. Całość wydziela hałas na poziomie 78 dB. Produkt objęty nawet 5 letnią gwarancją.

Cena tego produktu jest definitywnie ze średniej półki cenowej. Warto jednak brać ten odkurzacz bezworkowy pod uwagę ze względu na swoją funkcjonalność i wydajność.

R

Zalety

– długi kabel,
– wysoka moc,
– jakość wykonania,
– 5 letnia gwarancja.
Q

Wady

– głośny w użyciu.

Czym charakteryzuje się najlepszy odkurzacz bezworkowy?

Przy zakupie pierwszego odkurzacza bezworkowego warto kierować się przede wszystkim mocą silnika. Warto sprawdzić także siłę ssąca by mieć pewność, że produkt poradzi sobie z każdym rodzajem podłogi. Prócz podstawowych parametrów takich jak moc silnika, siła ssąca warto sprawdzić, jak prezentuje się pojemnik na brud. Pojemnik taki, powinien zapewnić nam komfortowe sprzątanie, dlatego warto by miał więcej niż 1 L pojemności. Sprawdź, jak wygląda czyszczenie pojemnika na brud w przypadku modelu, który Cię interesuje i dopytaj o tę kwestię sprzedawcę.
Przy doborze najlepszego urządzenia do naszego domu warto brać pod uwagę panujące warunki w mieszkaniu. Jeżeli masz dziecko to rozsądnym rozwiązaniem będzie zakup odkurzacza, który jest cichy w użyciu. Pozwoli nam to na sprzątanie w obecności śpiącego dziecka. Dobry odkurzacz bezworkowy to taki, który posiada teleskopową rurę i stabilny, ergonomiczny uchwyt. Warto upewnić się, że po rozłożeniu rurki długość będzie współgrać z naszym wzrostem i przyczyni się do prawidłowej postury ciała i brakiem zmęczenia.

dobre odkurzacze bezworkowe do domu

Rodzaj filtra gwarancją czystości

W przypadku odkurzaczy bezworkowych wyróżniamy kilka rodzajów filtrów. Najpopularniejszy filtr to HEPA, czyli High Efficiency Particulate Air Filter. Oczyszcza on świetnie powietrze z wszelkich zanieczyszczeń sprawiając, że jest to świetny filtr dla alergików. Filtr wodny, który nie jest tak lubiany ze względu na przymusowe mycie zbiornika z wodą po każdym odkurzaniu. W przypadku pozostawienia wody wraz z zebranym brudem ryzykujemy, że rozwinie się bakteria lub grzyb. Filtr zmywalny to taki, który wymaga od nas minimalnego nakładu pracy jednak nie oferuje najlepszej jakości filtrowania powietrza z zanieczyszczeń. Jest to jednak tania i skuteczna metoda na odizolowanie większych brudów, włosów czy sierści.

Odkurzacze bezworkowe wady i zalety

Nowoczesne odkurzacze bezworkowe to alternatywa do znanych standardowych odkurzaczy workowych. Najrozsądniejszym zakupem jest wybrać odkurzacz, który posiada możliwość odkurzania z workiem oraz bez. Jakie są jednak wady i zalety odkurzacza bezworkowego? Zajmijmy się na wstępie zaletami. Nie musimy dokupować kolejnych worków, które czasem mogą w skali roku wynieść nawet 10% ceny odkurzacza. Odkurzacz taki także posiada stałą moc ssania, która w przypadku zwykłych odkurzaczy uzależniona jest od zapełnienia worka ze śmieciami. Warto kupić odkurzacz bezworkowe, jeżeli ktoś z najbliższego otoczenia jest alergikiem. Odkurzacze bezworkowe spiszą się świetnie także przy kontakcie z dziećmi.

Do wad może należeć między innymi cena. Nowoczesne odkurzacze bezworkowe mogą kosztować o wiele więcej niż w przypadku zwykłego odkurzacza workowego. Kolejna wada jest konieczność czyszczenia pojemnika z brudem, który może być uciążliwy w sprzątaniu. Istnieje także ryzyko rozsypania kurzu czy innych brudów podczas czyszczenia pojemnika.

Cena – ile kosztuje i jak kupić dobry odkurzacz bezworkowy ?

Cena, czyli kluczowy aspekt, który przeważnie determinuje chęć zakupienia danego produktu. W przypadku naszego rankingu każdy model różni się cenowo od innego. Pozwala to wybrać każdemu produkt na własną kieszeń. Wielu użytkowników zadaje nam pytanie, jak możemy oszczędzić? Po pierwsze porównaj ceny w różnych sklepach zarówno internetowych jak i stacjonarnych. Pomoże Ci to spojrzeć szerzej na temat cen i zweryfikować, gdzie korzystniej jest dokonać zakupu. Z naszego doświadczenia wynika, że najtaniej odkurzacz kupić można w sklepie internetowym. Tutaj na ratunek przychodzą rabaty, kody zniżkowe czy zapisanie się do newsletteru. Wiele firm oferuje rabat na pierwszy zakup, jeżeli „dodamy produkt do koszyka w ciągu x minut”. Jest to z reguły bardzo kusząca oferta. Warto też zapisać się do wspomnianego newsletteru, w którym przeważnie otrzymujemy najnowsze promocje w tym indywidualne zniżki. Warto rozważyć także zakup ratalny, który czasem oprocentowany jest na 0%.

Odkurzacze bezworkowe opinie – na co zwrócić uwagę?

Według specjalistów co 2 osoba przed zakupem sprawdza opinie dotyczące danego produktu tuż przed zakupem. Zdarza się to coraz częściej i ma miejsce nawet w sklepach stacjonarnych w których możemy wybrać interesujący nas produkt i wyszukać na jego temat opinii zanim dokonamy zakupu. Dlaczego tak wierzymy internetowym opiniom? Boimy się, że zakupimy produkt, który nie spełni naszych założeń i okaże się nieudaną inwestycją. W ostatnich latach powstają specjalne serwisy, na których zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać poszczególne produkty czy usługi. Warto korzystać ze źródeł opinii zweryfikowanych, czyli takich, które potwierdzone są dowodem zakupu. Pozwoli nam to zminimalizować ryzyko bycia zmanipulowanym przez osoby specjalizujące się w marketingu szeptanym. Gdy zdecydujesz się na odkurzacz bezprzewodowy koniecznie opinie na jego temat. Wykorzystaj do tego sklep, w którym kupujesz model, strony z opiniami oraz fora tematyczne. Sprawdź koniecznie jak sprzedaje się dany model na tle konkurencji. Warto wyszukać także dobre odkurzacze bezworkowe opinie.

Gwarancja

Gwarancja to bardzo istotny wątek, gdy przychodzi nam na myśl zakup sprzętu AGD. Przy wyborze odkurzacza bezworkowego warto zapoznać się z tym jaką formę gwarancji oferuje dany producent czy dystrybutor. Większość odkurzaczy posiada 2 letnią gwarancję jednak produkty znanych marek, które maja wyrobioną renomę w świecie urządzeń tej kategorii posiadają dłuższy okres gwarancji. Okres taki wynosić może nawet 10 lat (jak ma to miejsce w przypadku jednego odkurzacza w naszym rankingu). Charakter gwarancji to także bardzo istotny temat, który warto poruszyć. Najlepiej by odkurzacz objęty był długą gwarancją o charakterze door to door. Co oferuje nam taka gwarancja? W przypadku awarii firma zobligowana jest by zapewnić kuriera do domu nabywcy. Stamtąd pobierany jest produkt i przenoszony do magazynu w celu naprawy lub wymiany na nowy. Gwarancja taka gwarantuje brak dodatkowych kosztów związanych z wysyłką. Dodatkowo pozwala nam to zaoszczędzić czas.

Podsumowanie rankingu odkurzaczy bezworkowych dostępnych w 2024

To już wszystko co na dziś przygotował nasz zespół. Przedstawiony ranking, który zawiera aż 7 najlepszych odkurzaczy bezworkowych w połączeniu z poradami powinien pomóc Ci wybrać idealny produkt. Wszelkie produkty widziane w rankingu zostały wyselekcjonowane z wielu tysięcy modeli dostępnych nie tylko w Polsce, ale także w Europie. Każdy model widziany w zestawieniu jest możliwy do kupienia na terenie Polski. Jesteśmy zobligowani by dodać, iż dzisiejszy ranking nie jest sponsorowany. Został on zaprojektowany przez nasz zespół specjalistów, którzy od wielu lat interesują się technologią RTV i AGD. Prócz rankingu produktów postaraliśmy się opisać każdy z nich tak by podkreślić plusy i minusy danego modelu. Dodatkowo artykuł posiada sekcję dodatkowe w których udzielamy porad jak wybrać najlepszy model, który spełni nasze wymagania. Doradzamy także jak kupić produkt o taniej oraz skąd czerpać prawdziwe opinie dotyczące odkurzaczy bezworkowych.

Powiązane Artykuły

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki odkurzacz bezworkowy
Average rating:  
 11 reviews
 by Gabrysia

Kupiłam odkurzacz electroluxa Well Q7 i jestem bardzo zadowolona. Jest to odkurzacz pionowy, dobrze się sprawuje w mieszkaniu. Przez brak kabla i dużą moc świetnie sprząta się tym sprzętem.

 by Zosia

Ostatnio do domu zakupiłam odkurzacz electrolux pure D8.2. Zdecydowałam się na niego z polecenia znajomej i się nie zawiodłam. Odkurzacz jest bardzo bardzo cichy i w niczym nie przeszkadza. Dużym jego plusem jest to, że rozpoznaje rodzaj podłogi więc nic nie porysuje.

 by magda

Dla mnie okazał się najlepszy Electrolux Pure Q9 ,lekki, poręczny no i bardzo cichy więc sprzątanie przy dzieciach nie stanowi problemu.

 by malami

Użytkuję ten odkurzacz Tefal od ponad miesiąca. Wizualnie prezentuje się bardzo elegancko, design wręcz futurystyczny. Jestem bardzo zadowolona z zakupu. Jesli macie wątpliwości jaki kupić to ten polecam jak najbardziej.

 by Alicja

Sceptycznie podchodziłam do zakupu odkurzacza Tefal. Ale po pierwszym włączeniu wszystkie obawy jak za dotknięciem czarodziejskiej różczki zniknęły. Mega się sprawuje na dywanach nie mówiąc o powierzchniach płaskich, dużo i bardzo potrzebnych końcówek, świetny w utrzymaniu czystości, nawet mycie po każdym użyciu nie sprawia problemu, świetny materiały użyte do produkcji tego sprzętu.

 by madusia

Odkurzacz Zelmer mały, kompaktowy, zawiera sprytny schowek na dwie końcówki (umieszczone pod zbiornikiem na kurz), bardzo długi kabel 12m sprawia że wystarczy ci jedno gniazdko w domu, bardzo dobre filtry HEPA, odkurzacz jest cichy a wylatujące z niego powietrze nie śmierdzi.

 by Jadzia

Siła ssania jak na bezworkowy jest super, mocniejszy niż mój poprzedni workowy i nie spada w miarę zapełniania się pojemnika jak to ma miejsce w innych odkurzaczach tego typu. Odkurzacz spełnił moje oczekiwania.

 by Frania

Zakupiony przeze mnie odkurzacz Zelmer ma już dobre pół roku, jest mały, bardzo zwrotny (posiada silikowane kółka dzieki czemu nie rysuje podłogi), i bardzo dobrze zasyssa brud. Kabel ma aż 12 m zatem wystarczy jedno gniazdko aby odkurzyć całe mieszkanie to bardzo praktyczne rozwiązanie.

 by Ola L.

Faktycznie odkurzacz bezworkowy jest coraz popularniejszym wyborem. Sama od jakiegoś czasu z takowego korzystam i jestem z niego bardzo zadowolona. Mam teraz Philipsa i nie zamieniłabym go na żaden workowy. Jest bardzo dokładny, cichy, no i nie kosztował dużo, także naprawdę warto się nim zainteresować.

 by Henia

Ja w sumie też zakupiłam odkurzacz bezworkowy całkiem niedawno i muszę powiedzieć, że jestem niebywale zadowolona z wygody jaką osiąga się dzięki temu, że nie trzeba wydawać kasy na worki i szybko i łatwo się go opróżnia. Ja miałam duże obawy przed kupnem bezworkowego odkurzacza, ale teraz nie żałuję. Ma dobrą moc, a że mam dywany to dla mnie ważne.

 by Dobierajka

Zelmer wypada bardzo dobrze cena/jakość. Chociaż ciężko porównać odkurzacze – zbyt wiele funkcji i opcji.