Znalezienie dobrego odkurzacza do zwierząt nie jest łatwym zadaniem. Należy wziąć pod uwagę szereg kwestii, w tym oczywiście to czy wybierzemy najlepszy odkurzacz na rynku czy specjalne urządzenie do pozbywania się sierści. Z tego właśnie powodu zdecydowaliśmy się przygotować ranking odkurzaczy do sierści, który pod uwagę weźmie nie tylko trudne do sprzątnięcia włosie zwierzęcia, ale również inne sytuacje, w których dobry odkurzacz okaże się pomocny.
W przypadku przygotowania odpowiedniego zestawienia najlepszych odkurzaczy należało wziąć pod uwagę wiele różnych czynników, które definiują jakość urządzenia. I tak w przypadku odkurzaczy do sierści zwierząt, najważniejszymi elementami, które braliśmy pod uwagę to moc silnika, moc ssania, głośność pracy, oszczędność energetyczna, dodatkowe funkcje oraz dodatkowe akcesoria.
Każdy z odkurzaczy został oceniony w skali 1-10. Sprawdź już dzisiaj które urządzenie okazało się dobrym odkurzaczem do zwierząt, a które zostało zwycięzcą naszego rankingu!

Pierwsze miejsce zdobywa zwycięzca rankingu z roku 2024, czyli ODKURZACZ ROWENTA RO6886 ANIMAL CARE 2200W AAAA

ranking fotelików samochodowych 15-36

Jest to jeden z najlepszych produktów w tej cenie i zasłużenie zdobywa numer jeden w rankingu odkurzaczy do sierści. Odkurzacz firmy Rowenta to niezwykle uniwersalne urządzenie, które bez problemu poradzić sobie może z sierścią naszego zwierzaka.
Ponadto, według opinii odkurzacza, jest to urządzenie, które poradzi sobie nie tylko w przypadku sprzątaniu po naszym pupilu, ale również w przypadku codziennego i cyklicznego sprzątania w domu! Urządzenie zostało wyposażone w silnik o mocy 550 W. Należy jednak pamiętać, że to, co wyróżnia ten odkurzacz na tle konkurencji to bardzo duża siła ssania wynosząca aż 2200 W.
Jeżeli mowa o kulturze pracy, to produkt może pochwalić się jedna z najniższych głośności na rynku. Podczas pracy na pełnej mocy, głośność urządzenia wynosi 72 dB. Charakterystycznym elementem odkurzacza jest również klasa skuteczności – produkt pochwalić się może klasą energetyczną A+ oraz takimi samymi klasami skuteczności – zarówno na dywanach jak i na powierzchniach twardych, czyli podłodze.
Jedyną wadą produktu może być jego cena. Jest ona bardzo wysoka i przyjdzie nam za urządzenie firmy Rowenta zapłacić nieco więcej niż w przypadku innych produktów w zestawieniu. Jeżeli mowa o gwarancji, to otrzymujemy tutaj standardową ją na standardową długość, to jest na 24 miesiące.
Ocena: 9/10

R

Zalety

– Bardzo duża moc;
– Specjalne końcówki do sierści;
– Miniturbo szczotka oraz Powerglide;
– Bogate wyposażenie dodatkowe.
Q

Wady

– Bardzo wysoka cena.

Alternatywą może okazać się ODKURZACZ BEZWORKOWY CYKLONOWY HEPA 3000 DUŻA MOC

ranking fotelików samochodowych 15-36 testy

Jeżeli interesuje nas jeszcze większa moc odkurzacza, to z pewnością warto wziąć pod uwagę odkurzacz firmy HEPA. Jest to również atrakcyjna oferta ze względu na o wiele niższą cenę.
Opisywany odkurzacz został wyposażony w dwulitrowy zbiornik. Nie jest to bardzo duża pojemność. Warto jednak mieć na uwadze fakt, że jest to odkurzacz bezworkowy. Oznacza to, że nie ma potrzeby, aby kupować worki a następnie je wymieniać.
Aby upewnić się, że nie będzie problemów z zatykaniem się silnika, odkurzacz wyposażony został w dwa filtry – jeden filtr silnikowy zabezpieczający samo urządzenie oraz autorski filtr antyalergiczny HEPA.
Interesującą zaletą jest również niska głośność urządzenia. Nie jest on co prawda tak cichy jak w przypadku zwycięzcy naszego rankingu odkurzaczy do sierści, lecz ma to również związek z mocą silnika.
Jeżeli mowa o samej mocy, to można ją regulować, a co za tym idzie możemy obniżyć głośność pracy. Producenci wykorzystali tutaj również technologię cyklonów, która poprawia efektywność i pozwala nam pozbyć się prawie każdego zabrudzenia. Technologia ta pozwala na zachowanie siły ssania nawet w przypadku połowicznego zapełnienia pojemnika.
Kompaktowe i solidne wykonanie odkurzacza to również zalety warte uwagi. Na potwierdzenie wytrzymałości i trwałości odkurzacza, producent oferuje nam aż 36 miesięcy gwarancji. Ocena 8/10.

R

Zalety

– Długa gwarancja;
– Regulowana moc ssąca;
– Urządzenie bezworkowe;
– Filtry antyalergiczne i zabezpieczające silnik odkurzacza.

Q

Wady

– Głośna praca.

Jeżeli szukamy czegoś innego, to warto również wziąć pod uwagę Odkurzacz bezworkowy Philips PowerPro FC9333/09

ranking fotelików samochodowych 15-36 kg

Tak jak w przypadku pozostałych odkurzaczy, jest to odkurzacz do sierści zwierząt z wieloma innymi funkcjami, dzięki czemu nie musimy martwić się o brak odkurzacza do codziennego zastosowania. Jest to odkurzacz pochodzący od sprawdzonego i rzetelnego producenta, który może pochwalić się bardzo dobrą renomą.
W tym wypadku Philips oferuje nam odkurzacz o mocy 650 W, co da nam większą moc ssącą niż w przypadku poprzednich produktów. Jest to odkurzacz bezworkowy, a więc producenci musieli zastosować tutaj technologię pozwalającą utrzymać moc silnika na wysokim poziomie. Jest to możliwe dzięki jednej z najefektywniejszych technologii opracowanych przez Philipsa, czyli PowerCyclone 5.
Produkt charakteryzuje się również niską wagą oraz niewielkimi rozmiarami, co w połączeniu z bardzo mocnym silnikiem oraz niezwykle efektownym sposobem oddzielenia kurzu od powietrza daje niezwykłą jakość czyszczącą – zarówno sierść jak i inne brudy.
Philips wykorzystuje tutaj wiele filtrów – jednym z nich jest filtr powietrza Clean Air. Jest on znany z tego, że oddziela nawet najmniejsze cząsteczki brudu i oczyszcza powietrze. Innymi słowy, możemy cieszyć się powietrzem, które wolne jest od alergenów oraz innych elementów, które mogłyby niekorzystnie wpływać na domowe powietrze. Innym filtrem jest antyalergiczny filtr wylotowe HEPA.
Zastosowanie najlepszych na rynku filtrów oraz nowoczesnej technologii sprawiło, że urządzenie otrzymało najlepsze oceny – zarówno w klasie energetycznej (Klasa A), w klasie czyszczenia powierza, jak i w walce z zanieczyszczeniami na powierzchni twardej.
Warto również wspomnieć o tym, że produkt jest niezwykle praktyczny, a odkurzacz łatwo opróżnić. Wystarczy tylko zdjąć pojemnik, a następnie wysypać zawartość do kosza. Oczywiście producent zastosował wiele innych praktycznych i funkcjonalnych nowinek technologicznych. Mowa tutaj na przykład o ergonomicznym uchwycie z miękką szczotką czy o montażu rury teleskopowej. Sama wymiana nasadek również nie sprawi żadnych problemów!
Problemem tego odkurzacza może być jednak brak rączki do przenoszenia oraz za mało elastyczny wąż, co może przeszkodzić w dotarciu do trudnych miejsc, gdzie zazwyczaj sierść naszego zwierzęcia lubi się nagromadzać. Ocena 7/10.

R

Zalety

– Bardzo duża moc;
– Cicha praca;
– Bardzo dobrze oczyszcza powietrze;
– Kompaktowy rozmiar.
Q

Wady

– Brak uchwytu do przenoszenia;
– Mało elastyczny wąż.

Kolejnym interesującym produktem jest Odkurzacz ROWENTA RO3995 AAA 2000W Turboszczotka

ranking fotelików samochodowych 15-36 kilogramów

Jest to kolejna oferta od firmy Rowenta – tym razem tańsza i nieco mniej efektywna. Jednakże, warto nadmienić, że urządzenie nie straciło na mocy i tak jak zwycięzca rankingu, oferuje nam potrójną klasę A.
Potrójna klasa A tyczy się oszczędności urządzenia, co spowodowane jest niskim poborem prądu. Jest to bardzo ciekawe, gdyż silnik w tym kompaktowym odkurzaczu posiada moc ssania 2000 W, co w połączeniu z wysoką mocą silnika dostarczy nam bardzo efektywne sprzątanie.
Druga klasa A została nagrodzona poprzez niską emisję kurzu. Na to wpływ ma oczywiście bardzo dobra jakość filtrów. Tym filtrem jest HEPA 10, który nie tylko powstrzymuje wszelkie drobnoustroje i alergeny w środku odkurzacza, ale również dostarcza czystego i świeżego powietrza.
Jest to odkurzacz workowy, a co za tym idzie należy przygotować worki zamienne, pozwalające nam na kontynuowanie odkurzania. Tak jak i zwycięzca rankingu, odkurzacz ten wyposażony został w mini turboszczotkę oraz funkcję Animal Care. Dzięki temu będziemy mogli bez żadnych problemów pozbyć się sierści zwierza.
Wadą urządzenia może być to, że producent rekomenduje stosowanie oryginalnych worków. Są one drogie i ciężkie w znalezieniu, szczególnie w lokalnych sklepach z workami uniwersalnymi. Jeżeli chodzi o gwarancję, to jest ona przewidziana na 24 miesiące. Ocena 7/10.

R

Zalety

– Niska emisja kurzu;
– Wysoka moc;
– Bogate wyposażenie dodatkowe.
Q

Wady

– Rekomendowane stosowanie oryginalnych, drogich worków.

Innym produktem wartym rekomendacji jest MAS24 ODKURZACZ WORKOWY AMICA VM 1032 ORA 900W

dobry fotelik samochodowy 15-36 kg

Amica oferuje nam odkurzacz workowy o bardzo dużej mocy. Przekłada się ona na poprawną moc ssania. Produkt może pochwalić się klasą energetyczną B, co jeżeli weźmiemy pod uwagę jego cenę jest niezwykle dużym osiągnięciem.
Opisywany produkt znalazł się na naszym rankingu gdyż opinie odkurzacza są bardzo dobre, a jego wykonanie jest trwałe i potwierdza uniwersalność i bardzo dobry stosunek ceny do jakości. Poziom hałasu wynosi 78 dB, co czyni go jednak stosunkowo głośnym urządzeniem.
Odkurzacz został wyposażone w filtr wylotowy EPA 10 oraz dodatkowy filtr zastosowany przed silnikiem. Mają one na celu zatrzymanie jak największej liczby kurzu oraz alergenów w środku urządzenia, w worku. Niestety, klasa reemisji kurzu D potwierdza sprawia, że po odkurzaniu dosyć dużo cząsteczek wraca do pomieszczenia.
Warto jednak zwrócić uwagę na klasę zbieralności kurzu z podłóg twardych. Pod tym względem odkurzacz Amicy o modelu VM 1032 jest równie efektywny, co pozostałe odkurzacze. Ocena 6/10.

R

Zalety

– Wygodny uchwyt;
– Uniwersalne przeznaczenie;
– Bardzo niska cena.
Q

Wady

– Niska klasa zbieralności kurzu oraz jego reemisji

Następnym polecanym odkurzaczem jest ODKURZACZ PRZEMYSŁOWY KARCHER WD3 BEZWORKOWY TURBO

Jeżeli szukamy urządzenia o niezwykle dużej mocy, który będzie w stanie poradzić sobie z każdą powierzchnią oraz każdym zabrudzeniem, to powinniśmy zdecydować się na odkurzacz przemysłowy od firmy Karcher. Jest to bezworkowe urządzenie o zawrotnej pojemności aż 17 litrów, który został wykonany z tworzywa sztucznego.
Odkurzacz wyposażone jest w bardzo ciekawe funkcje, które pozwalają na odkurzanie zarówno na sucho, jak i na mokro. Dzięki temu będziemy mogli wykorzystać go do nie tylko sprzątnięcia domu, lecz również wyprania dywanów. Kolejną funkcją, o której warto wspomnieć, jest funkcja nadmuchu. Oznacza to, że odkurzacz w jednej chwili może stać się dmuchawą do liści!
Producent postanowił doposażyć swoje urządzenie w wiele dodatkowych akcesoriów, co w połączeniu z bardzo duża funkcjonalnością pozwoliło na stworzenie wielofunkcyjnego produktu z wszechstronnym zastosowaniem. Ocena 9/10.

R

Zalety

– W miarę tani;
– Bardzo duża ilość akcesoriów dodatkowych;
– Wielofunkcyjność i wszechstronność użytkowania;
– Wysoka jakość materiałów wykorzystanych do wykonania produktu.
Q

Wady

– Krótki kabel zasilający;
– Problemy ze szczotką główną.

Jeżeli szukamy innego rozwiązania, to warto wziąć pod uwagę Odkurzacz Bezworkowy Amica Bagio Eco VM 3043 ALERG

Jest to bardzo interesujące rozwiązanie w przypadku osób, które szukają małego, kompaktowego odkurzacza bezworkowego o ponadprzeciętnej jakości wykonania. Klasa A jeżeli chodzi o odkurzanie powierzchni twardych takich jak podłóg to ważny parametr, szczególnie jeśli poszukujemy najlepszy odkurzacz do sierści. Problemem jednak może być odkurzanie dywanów, gdyż tutaj mamy do czynienia z klasą D skuteczności.
Odkurzacz bardzo dobrze jednak radzi sobie na powierzchniach twardych, a producenci upewnili się, że urządzenie nie uszkodzi nawet najdelikatniejszego parkietu. Możliwe do osiągnięcia było to dzięki specjalnej szczotce.
Wykorzystanie filtrów antyalergicznych oraz filtrów silnikowych pozwoliło na uzyskanie klasy reemisji kurzu B, co w przypadku budżetowego odkurzacza jest bardzo dobrym wynikiem. Ocena 6/10.

R

Zalety

– Niska cena;
– Dobra efektywność w przypadku odkurzania z podłogi;
– Technologia bezworkowa.
Q

Wady

– Niska klasa efektywności w przypadku odkurzania dywanów.

W jaki sposób powinniśmy szukać odkurzaczy do sierści w roku 2024?

Aby znaleźć odpowiedni odkurzacz powinniśmy przede wszystkim kierować się tym czy dany model spełni nasze oczekiwania co do odkurzania czy lepiej wybrać odkurzacz piorący siersc. Ponadto, powinniśmy odpowiedzieć sobie na pytanie czy dane odkurzacz sprawdzi się w naszym przypadku. Niektóre osoby poszukują odkurzacza typowo do sierści, inne pragną odkurzacza uniwersalnego z wieloma funkcjami. Na co zatem powinniśmy zwrócić uwagę?

Sprawdź moc silnika i moc ssania!

Jest to najważniejszy element, który odpowiada również za moc ssania i to czy dany odkurzacz poradzi sobie z odkurzaniem na twardej powierzchni (podłogi), na miękkiej powierzchni (dywany), a nawet czy poradzi sobie z odkurzaniem garaży.
Jak już wspomnieliśmy, moc silnika może mieć również wpływ na moc ssania. Warto jednak pamiętać, że oprócz mocy, jaką silnik generuje, moc ssania jest zależna od innych czynników jak na przykład technologia wykorzystania w przypadku odkurzaczy bezworkowych, filtry silnikowe oraz sam rodzaj worka.

Sprawdź klasę energetyczna oraz głośność pracy

Klasa energetyczna określa po prostu jak energooszczędne dane urządzenie jest. Im wyższa klasa, tym lepiej. Standardem w dzisiejszych czasach powinny być klasy energetyczne A. Zdarzą się również odkurzacze o klasie energetycznej B. Takie powinny być minimum, na co zwracamy uwagę. Każda gorsza klasa nie powinna być w ogóle brana pod uwagę.

Jakie dodatki odkurzacz posiada? Funkcje i akcesoria

Przeglądając opinie o odkurzaczach do sierści, wiele osób zwraca uwagę na akcesoria – bardzo dobrze! W niektórych przypadkach otrzymamy specjalne szczotki i końcówki, które jeszcze bardziej zmaksymalizują efektywność pracy danego odkurzacza.

Podsumowanie jaki odkurzacz do sierści wybrać w 2024 roku,  Nasze opinie

Wybranie najlepszego odkurzacza do sierści może być niezwykle problematyczne. Dlatego stworzyliśmy ranking, którego zwycięzcą okazał się produkt ROWENTA RO6886 ANIMAL CARE 2200W AAAA. Jest to klasa sama w sobie i to nie tylko w teorii, ale również w praktyce! Opinie tego odkurzacza do sierści zdają się potwierdzać naszą recenzję.
Jeśli jednak szukacie innego produktu, warto zapoznać się z całym zestawieniem, a po sprawdzeniu najważniejszych kwestii, poszukać sobie urządzenie samemu!

Powiązane Artykuły

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki odkurzacz do sierści wybrać
Average rating:  
 6 reviews
 by Maria

roomba bardzo fajnie się sprawdza, też podzielam te opinie

 by dorota

artykuł fajny ale ja nadal szukam takiego odkurzacza, który faktycznie poradzi sobie z tą sierścią. Niestety ale mój nabytek, czyli xiaomi nie potrafi sie z nią uporać. Jestem zniesmaczona.

 by gejro

Widzę tutaj dzisiaj samych uznanych producentów, co przekłada się na to, że te mniej znane firmy po prostu nie produkują dobrego odkurzacza do sierści.  Nie ma w tym nic dziwnego, Bo to trzeba dać dobre podzespoły, a osób, które produkty takie kupują, jest niewiele.

 by klaudynka

Moje psiaki pokochały Amicę  za to, że nie zrobi za dużego hałasu, tak naprawdę mogą koło niej chodzić i nic się nie dzieje. Kiedy miałam jakieś stary sprzęt,  to był po prostu koszmar. Co to sprzątania nie mogę narzekać, sprzęt sprawdza się doskonale.

 by wybitny

No sam nie wiem, czy logicznym jest kupowanie specjalnego odkurzacza do sierści, czy lepiej kupić jeden odkurzacz ale lepszy, który sobie z nią też poradzi. Może wydać wam się to  niepraktyczne, ale dla mnie wydawanie pieniędzy na dwa różne sprzęty jest nieekonomiczne.

 by pieskapani

 Jako właścicielka dużych psów muszę  mieć właśnie taki odkurzacz w domu. Kupiłam też rowenty, ale inną  odmianę, i też się spisuje bardzo dobrze. Nie dziwię się, że u was Ta firma ranking wygrała.