Garnki do gotowania na parze ranking 2024

Ile razy przydarzyła ci się sytuacja, w której to dochodziłeś do wniosku, że pora zmienić swoje życie i zacząć lepiej się odżywiać a następnie ponownie wchodziłeś w ten sam cykl tych samych niezdrowych dań lub też monotonnie analogicznych potraw, które dla siebie przyrządzałeś. Czas z tym skończyć, a najlepiej zrobić to z przytupem porzucając swoje tradycyjne garnki, a kupując garnki do gotowania na parze. Owe produkty z pewnością zrewolucjonizują Twoją kuchnię dostarczając szereg nowatorskich pomysłów na obiad, śniadanie czy kolację. Istotne jest to, że każdy garnek powinien cechować się dwoma istotnymi aspektami otóż po pierwsze powinien być bezpieczny dla użytkownika, po drugie funkcjonalny. Znaczy to, że dostarczać nam jak najlepiej przygotowane potrawy. Nim ruszymy do sklepu i kupimy owy garnek parowy, dowiedzmy się jaki jest najlepszy parowar na rynku.

Jeżeli interesuje nas najlepszy garnek do gotowania na parze, to specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy ranking kilku wybranych przez nas produktów, które naszym zdaniem aktualnie przodują w tej tematyce. Może on posłużyć zarówno jako źródło wyboru lub też jako podstawa do poszukiwania swojego własnego idealnego garnka na parze.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
ROSSNER Austria TW 524

ROSSNER Austria TW524

9.9

Średnia

Allegro Logo
PYREX 24

PYREX 24

9.8

Średnia

Allegro Logo
Garnek Saubach SB 2583 22 cm

Saubach SB 2583

9.7

Tani

Allegro Logo
Klausberg KB 7146

Klausberg KB-7146

9.6

Średnia

Allegro Logo
PYROFLAM 2 l

PYROFLAM 2 l

9.5

Drogi

Allegro Logo

Wiele różnych wyborów w jednym zestawie, czyli ROSSNER Austria TW 524

ranking fotelików samochodowych 15-36

Produkt jakim jest ROSSNER Austria TW524 to garnek do gotowania na parze o pojemności 6 litrów wykonany z wysokiej jakości stali nierdzewnej dzięki czemu jest lekki i bardzo funkcjonalnym. Doskonale nadaje się do dietetycznego gotowania, jak i umożliwia zachowanie witamin i minerałów obecnych w pożywieniu. Jest on także wygodny w użytkowaniu, gdyż pozwala się na mycie go w zmywarce. Dodatkowo pasuje on do wielu typów kuchenek gazowych, posiada super gładkie wykończenie powierzchni, które zapobiegają gromadzeniu się cząsteczek jedzenia, a ponadto pokrywa została wykonana ze szkła hartowanego z otworem pary. Dzięki temu możemy być pewni, że nasze potrawy będą posiadały odpowiednią konsystencję. Interesujące jest to, że produkt ten posiada aż 3 wkłady pozwalające na różne funkcję gotowania na parze.

OCENA PRODUKTU:
BEZPIECZEŃSTWO: 8
FUNKCJONALNOŚĆ: 7

R

Zalety

-wysoka jakość wykonania;
-korzystny stosunek jakości do ceny;
-lekki i funkcjonalny
Q

Wady

-brak informacji od strony klientów

Rozwiązanie do nowoczesnej kuchni roku 2024 to garnek na indukcję PYREX 24

ranking fotelików samochodowych 15-36 testy

INDUKCJA PYREX 24 to produkt, który pozwala nam na przygotowanie szybkiego i beztłuszczowego posiłku dzięki czemu nasza dieta tylko na tym zyska. Stykamy się tutaj ze cztery i półlitrowym rozwiązaniem, które w całości zostało wykonane ze szkła borokrzemianowego dzięki czemu cechuje się ono odpornością na niskie, jak i bardzo wysokie temperatury. Istotny fakt, to to, iż jest ono przezroczyste, przez co umożliwia zajrzenie do wnętrza naszych przygotowywanych potraw, by tym samym określić ich idealny etap ugotowania. Dno zostało tak zaprojektowane, aby równomiernie rozprowadzać ciepło, a ponadto nadaje się do gotowania na kuchenkach gazowych, elektrycznych halogenowych i indukcyjnych. Całość wygląda elegancko, niebanalnie i nowocześnie dzięki czemu wpasuje się w różne stylistyki obecne w naszych domach.

OCENA PRODUKTU
BEZPIECZEŃSTWO: 9
FUNKCJONALNOŚĆ: 6

R

Zalety

-elegancki wygląd;
-przezroczystość;
Q

Wady

-łatwość uszkodzenia;

Wybierając spośród ciekawych rozwiązań postaw na garnek Saubach SB 2583 22 cm

ranking fotelików samochodowych 15-36 kg

GARNEK DO GOTOWANIA NA PARZE 22cm. 5-częściowy FIRMY SAUBACH to rozwiązanie, które zostało wykonane z najwyższej jakości stali nierdzewnej, pozwalające na gotowanie kilku potraw jednocześnie. Dzięki odpowiedniemu projektowi dno bardzo dobrze przewodzi, jak i gromadzi ciepło, a dodatkowo całość została wyposażona w nitowane uchwyty dzięki czemu nie nagrzeją się i z łatwością pozwalają na przenoszenie garnków. Produkt został wykonany, tak aby umożliwić jego używania na kuchenkach gazowych elektrycznych halogenowych oraz ceramicznych. Maksymalna pojemność to 4,5 litra, posiadam pokrywę z odpowietrznikiem a także kilka funkcji modyfikowania poszczególnych poziomów, na których można gotować. Całość wygląda estetycznie, idealnie wkomponuje się do większości i jeśli nie wszystkich kuchni, a ponadto pozwala na przygotowanie potraw bez użycia tłuszczu i to z małą ilością wody.

OCENA PRODUKTU
BEZPIECZEŃSTWO: 6
FUNKCJONALNOŚĆ: 6

R

Zalety

-praktyczny;
-korzystny stosunek jakości do ceny;
-możliwość gotowania kilku potraw jednocześnie;
Q

Wady

-stosunkowo mała pojemność
-uchwyty się nagrzewają;

Produkt uniwersalny to garnek do gotowania na parze Klausberg KB-7146

ranking fotelików samochodowych 15-36 kilogramów

Jeżeli zależy nam na uniwersalnym rozwiązaniu, które idealnie sprawdzi się praktycznie w każdym typie kuchni, nie sposób przejść obojętnie wobec produktu jakim jest KB-7146 firmy klausberg. Stykamy się tutaj praktycznie z analogicznym rozwiązaniem, jak u poprzedniego konkurenta z tym, że na korzyść tego produktu przemawia pięcioczęściowy układ, dzięki któremu możemy bez problemu przygotować szereg różnego rodzaju potraw. Garnek ponadto posiada o pół litra więcej pojemności A dodatkowo po zdjęciu parowników nadaje się do zwykłego gotowania. Całość jest estetyczna, a także wykonana ze stali nierdzewnej dzięki czemu jest trwała i dość lekka. Poszukując więc idealnego rozwiązania, które sprawdzi się w naszej kuchni nie sposób przejść obok niego obojętnie, tym bardziej, że posiada on również nitowane uchwyty, jak i szklaną pokrywa z wywietrznikiem Dzięki czemu możemy zawsze zajrzeć do środka, by sprawdzić jak przebiega proces gotowania naszych potraw.

OCENA PRODUKTU
BEZPIECZEŃSTWO: 7
FUNKCJONALNOŚĆ: 7

R

Zalety

-elegancki wygląd;
-pojemność;
-możliwość gotowania kilku potraw jednocześnie;
Q

Wady

-niekorzystny stosunek jakości do ceny;

Ceramiczne rozwiązania dla twojej kuchni- garnek do gotowania na parze PYROFLAM 2 l

dobry fotelik samochodowy 15-36 kg

Produkt jakim jest GARNEK DO GOTOWANIA NA PARZE PYROFLAM to rozwiązanie, które będzie niezastąpionym produktem dla osób, które chcą zadbać o swoją linię. Został ono przygotowany w całości z ceramiki dzięki czemu uzyskuje on o wiele lepszą przyswajalność ciepła, a także ma bardziej nietypowy i elegancki wygląd. Można go używać zarówno jako tradycyjnego garnka a także jako parowaru. Niestety w stosunku do swojego konkurencji produkt ten nie ma czym się popisać. Stykamy się tu z naczyniem żaroodpornym o pojemności 2 litrów, a także dwoma wkładami pozwalającymi na ugotowanie dwóch niezależnych potraw jednocześnie. Ponadto całość jest dość mało wytrzymała i nie pozwala na gotowanie na płycie indukcyjnej, tym samym z góry odtrącając część użytkowników kuchni. Niemniej jednak dla osób, które poszukują nietypowego wyglądu, wysokiej jakości wykonania a także mają dostępność do kuchenek gazowych lub elektrycznych, jak najbardziej garnek ten spełni wszystkie oczekiwania typowego parowaru.

OCENA PRODUKTU
BEZPIECZEŃSTWO: 7
FUNKCJONALNOŚĆ: 4

R

Zalety

-interesujący wygląd;
-wysoka jakość wykonania;
Q

Wady

-niekorzystny stosunek jakości do ceny;
-nietrwały;

Garnek do gotowanie na parze opinie

Gotowanie na parze staje się aktualnie coraz bardziej popularniejsze. Nic w tym dziwnego, gdyż coraz więcej ludzi dostrzega istotę prawidłowego odżywiania się, a także wartości poszczególnych składników żywieniowych, które mają wpływ na nasze życie, jak i jego długość. Z tego właśnie powodu istotne jest to abyśmy mieli dostęp do urządzeń, które pozwolą nam na przygotowanie odpowiednich potraw, które spełnia nasze oczekiwania. Właśnie jednym z rodzajów tego typu potraw są garnki wykorzystujące parę, która pozwala na to, że warzywa i mięso nie rozpadają się podczas obróbki termicznej i nie tracą witamin. W efekcie potrawy są bardziej dietetyczne, a czas ich przygotowania jest znacznie krótszy. Jednakże istotne jest to abyśmy dobrze dobrali garnek do gotowania na parze, gdyż zły wybór może spowodować całkiem odwrotny skutek.

Dobry garnek do gotowania na parze – garnki opinie

Jaki powinien być dobry garnek do gotowania na parze? Tak naprawdę to pytanie nie jest trudne, gdyż możemy wybrać a przynajmniej ograniczyć liczbę dostępny na rynku produktów do tych najbardziej istotnych i godnych naszych uwagi zwracając uwagę na kilka aspektów. Istotne jest jednak to abyśmy w pierwszej kolejności wybrali i jaki typ (a mowa tutaj o materiale z jakiego wykonany jest garnek) garnka chcemy wykorzystać. Do dyspozycji mamy między innymi garnki ze stali nierdzewnej, które są dość cienkie i lekkie, i prawdopodobnie najlepsze z aktualnie dostępnych. Dzięki temu, że są trwałe i długo trzymają temperaturę zyskały dużą popularność wśród klientów. Innym rodzajem są garnki ceramiczne. Są one cięższe, ale prezentują się o wiele lepiej w szczególności w tradycyjnych kuchniach i znakomicie nadają się do płyt indukcyjnych. Kolejnym elementem są szklane garnki na indukcję, czyli energooszczędne garnki na indukcję, które wyglądają nowocześnie i pozwalają na dokładną obserwację tego co się dzieję w garnku. Niestety tutaj stykamy się, że znacznie niższą trwałością. Ostatnim rodzajem są garnki emaliowane dzięki czemu są dość tanie i mają bardzo bogatą kolorystykę, ale spośród swoje konkurentów są najsłabszym wyborem. Jeśli chcesz dowiedzieć się jak gotować na parze obejrzyj film.

Na co powinniśmy zwrócić uwagę? – dobre garnki opinie

Tak naprawdę kupując garnek na parze powinniśmy być świadomi tego, że powinien on być wysoki i pojemny. Oczywiście rozmiar jest kwestią subiektywną, niemniej jednak to z czego są wykonane pokrywki, jak i uchwyty mają istotne znaczenie. Należy pamiętać, że dobre garnki do gotowania na parze muszą posiadać pokrywę z otworem do odprowadzenia pary, a także uchwyty wykonane z takiego materiału, który nie będzie się po pierwsze nagrzewał, a po drugie topił. Ponadto musimy być świadomi, że najlepszym tutaj rozwiązaniem będzie pokrywa ze szkła, a to dlatego gdyż spełnia obie te funkcje, a dodatkowo pozwala na zajrzenia do środka, by ocenić stan naszych potraw. Oprócz tego musimy także wybrać to w jaki sposób będziemy gotować na parze. Tutaj mamy do dyspozycji garnki elektryczne, które są dość podobne do parowaru, dzięki czemu możemy je podłączyć praktycznie w dowolnym miejscu a także garnki do gotowania na gazie lub indukcji, które będą miały zastosowanie już tylko i wyłącznie w kuchni (więcej informacji na ten temat, znajdziesz tutaj: https://europ24.pl/jaki-garnek-do-gotowania-na-parze).

Ostatecznie decydując się na zakup garnka do gotowania na parze powinniśmy zwrócić uwagę na rodzaj materiału z jakiego jest wykonany, jaki posiada uchwyt oraz pokrywkę, do jakiej formy gotowania się nadaje, a także ocenić jego potrzebne wymiary. Ponadto, jeśli chcemy jeszcze bardziej wzbogacić swoje możliwości kuchenne warto wyposażyć swój garnek w termometr, dzięki temu będziemy gotować potrawy w konkretnej temperaturze, tym samym zwiększając ich jakość.

Jaki zestaw garnków wybrać w 2022 – Nasze Opinie oraz Ranking

Kilka słów podsumowania – garnek do gotowania na parze opinie konsumentów z 2024

Porównując przedstawione w rankingu produkty, wraz z informacjami zawartymi w części teoretycznej, ciężko jest jednoznacznie wskazać, który produkt jest najlepszy. Każdy z nich spełnia podstawowe wymagania, jakie narzucane są garnkom do gotowania na parze. Jeśli jednak mielibyśmy wskazać jeden produkt, to warto zainteresować się produktem jakim jest ROSSNER Austria TW524, który jest bardzo pojemny, a ponadto bezpieczny i funkcjonalny. Stanowi on doskonały punkt wyjścia do oceny inny produktów, poprzez porównanie ich właśnie do tego garnka.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki garnek do gotowania na parze
Average rating:  
 4 reviews
 by natalkaz

Ja to kiedyś chyba kupiłam zwykły garnek w Intermarche, na pewno niewysokich lotów. Sprawdzał się, ale czasami musiałam go przypalić jak to ja. W zasadzie to myślę o kupnie nowego, więc wasze  porównanie bardzo mi się przyda. dzięki za to.

 by johanna025

Ja to nie kombinuje z żadnymi  gatunkami do gotowania na parze, tylko mam metalowy durszlak, nakładam tam  warzyw, mięso i w ten sposób gotuje. Oczywiście wiem, że to nie jest nowoczesne podejście, ale po co kupować coś, na co się nie ma miejsca?

 by robercik

 O, to już będę wiedział, co mogę kupić mojej żonie.  Ona tak zaczęła dbać o własną figurę, to na pewno i takie coś się przyda.  Może nie kupię tego najdroższego, bo już nie przesadzajmy, ale teraz coś tam mogę jej wybrać w budżecie, o jakim myślałem.

 by giranna

Fajnie byłoby mieć ten najlepszy garnek z waszego porównania,  ale nie będę w stanie go sobie kupić więc zadowolę się pozycją drugą.  Dobrze jest tak móc coś niby samodzielnie kupić, ale z doradztwem kogoś znającego się w temacie.