Wybranie odpowiedniego narzędzia do smażenia jest niezwykle ważne, gdyż w wielu przypadkach to właśnie od patelni zależy końcowy smak oraz oczywiście wygląd naszej potrawy. Z tego względu należy zwrócić uwagę nie tylko na cenę czy opinie, ale również na szereg innych charakterystycznych właściwości.

W dzisiejszym zestawieniu patelni najlepszych w 2024 roku wzięliśmy pod uwagę 5 produktów wysokiej jakości. Sprawdziliśmy je zwracając szczególną uwagę na takie cechy jak na przykład jakość materiału wykorzystanego do produkcji patelni, średnica, wysokość naczynia, ciężar oraz inne dodatkowe funkcjonalności.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
KingHoff PATELNIA ŻELIWNA CIĘŻKA ODLEW 26 cm INDUKCJA 2252

Patelnia ŻELIWNA 28cm

9.9

Średnia

Allegro Logo
PATELNIA ŻELIWNA CIĘŻKA ODLEW 26 cm INDUKCJA 2252

Patelnia ŻELIWNA 26cm

9.8

Średnia

Allegro Logo
Patelnia żeliwna do pizzy naleśników 30cm

Patelnia ŻELIWNA 30cm

9.7

Średnia

Allegro Logo
KingHoff PATELNIA ŻELIWNA 20 cm INDUKCJA 2251

Patelnia ŻELIWNA 20cm

9.6

Tania

Allegro Logo
Cook King Żeliwna patelnia grillowa z rączką 23 cm

Patelnia ŻELIWNA 23cm

9.5

Droga

Allegro Logo

Patelnia ŻELIWNA 28cm CIĘŻKA GŁĘBOKA INDUKCJA 1119

ranking fotelików samochodowych 15-36

Jest to bardzo wytrzymała i niezwykle precyzyjnie zaprojektowana patelnia. Sama patelnia wykonana została z żeliwa, co oczywiście gwarantuje świetne przewodnictwo ciepła i rozprowadzenie go równolegle po powierzchni.
Co ciekawe, sama rączka wykonana została z drewna, a więc trzyma się ją o wiele bardziej komfortowo. Oprócz pewnego chwytu, warto zauważyć, że rączkę można odkręcić. Ułatwia to przechowywanie i nie sprawia problemów podczas przenoszenia gorącego dania.
Dodatkową zaletą jest uniwersalność. Patelnia przystosowana jest do każdego rodzaju kuchenki. Oznacza to, że będziemy mogli przygotować posiłek na kuchence ogniowej, gazowej, ceramicznej czy indukcyjnej. Oprócz tego, patelnie również można wykorzystać w przypadku potraw piekarnikowych. Jak np. dobre patelnie ceramiczne: https://przemianydomowe.pl/patelnie-ceramiczne-opinie-ranking/.
Oczywiście pamiętajmy, że produkt wykonany został z naturalnego materiału – nie zajdziemy tutaj chemicznych dodatków, które mogłyby uwalniać się podczas gotowania czy podczas mycia. Żeliwo odpowiedzialne jest również za niezawodność i wytrzymałość. Zobacz też jaki jest kociołek żeliwny na ognisko. Jedynym malutkim problemem okazać się może waga wynosząca niecałe 3.5 kg. Ocena redakcji to 9.5/10.

R

Zalety

– Patelnia z indukcją;
– Duża średnica;
– Odkręcana rączka z drewna;
– Patelnie można wykorzystać do każdego rodzaju kuchenki.
Q

Wady

– Nieco ciężka.

PATELNIA ŻELIWNA CIĘŻKA ODLEW 26 cm INDUKCJA 2252

ranking fotelików samochodowych 15-36 testy

Jest to nieco mniejsza patelnia, niż poprzednio opisany produkt. Jednakże warto zaznaczyć, że średnica 26 centymetrów to wciąż ponadprzeciętny rozmiar, który z pewnością wystarczy do przygotowania wielu różnych dań.
Patelnia została wykonana z naturalnego żeliwa, z jednego odlewu. Oznacza to, że otrzymujemy tutaj niezwykle precyzyjnie wyprodukowane naczynie, którego właściwości cieplne (w tym przewodzenie ciepła) są na najwyższym poziomie.
Dzięki wykorzystaniu wysokiej jakości żeliwa, mamy pewność, że produkt jest odporny na ścieranie czy na zarysowania. Dodatkowo nie grozi powłoce patelni uszkodzenie. Jest to idealne urządzenie, które wykorzystamy nie tylko w przypadku gotowania na kuchenkach gazowych, elektrycznych czy indukcyjnych, ale również w przypadku gotowania w piekarniku bądź na otwartym ogniu.
Dodatkową funkcjonalnością są z pewnością specjalne rowki na bokach patelnie, które pozwalają nam na bezpieczne odlewanie nagromadzonego tłuszczu. Jeżeli chodzi o rączkę, to tak jak cała patelnia, wykonana została z żeliwa. Dzięki temu mamy pewność, że rączka będzie równie wytrzymała co patelnia i nie ulegnie uszkodzeniu.
Oczywiście oznacza to, że uchwyt będzie się nagrzewał równomiernie razem z patelnią, co w przypadku dłuższego gotowania może sprawić dyskomfort oraz problemy z utrzymaniem patelni. Dlatego ocena wynosi 9/10.

R

Zalety

– Duża średnica;
– Niska cena;
– Specjalne rowki do odlewania nadmiaru tłuszczu z patelni;
– Uniwersalna.
Q

Wady

– Szybko nagrzewający się uchwyt.

Patelnia żeliwna do pizzy naleśników 30cm indukcja

ranking fotelików samochodowych 15-36 kg

Jest to największa patelnia, jaką dzisiaj poddaliśmy recenzji. Jej średnica wynosi aż 30 cm. Ponadto, mała wysokość, która wynosi tylko 1,5 cm sprawia, że jest to idealna patelnia do naleśników dla dzieci.
Opisywane naczynie jest bardzo uniwersalne, gdyż z powodzeniem wykorzystać możemy ją w przypadku kuchenek gazowych, indukcyjnych, ceramicznych czy halogenowych. Oprócz tego możemy również wypiekać wyroby, w tym ciasta i pizzę dzięki możliwości użycia patelni w piekarniku.
Patelnia wykonana została z odlewu żeliwa, co gwarantuje nie tylko odporność na wysokie temperatury, ale również na to, że ciepło rozprowadzane jest w sposób równomierny. Dodatkowo warto zauważyć, że naczynie utrzymuje wysoką temperaturę przez długi czas.
Podobnie jak w innych ofertach, otrzymujemy tutaj gwarancję dwumiesięczną, która potwierdzi nam rzetelność firmy oraz oczywiście niezawodność produktu. Należy jednak pamiętać, że w przypadku tej patelni problematyczna może okazać się rączka. Jest ona dosyć krótka, a przez żeliwne wykonanie nagrzewa się razem z patelnią. Z tego powodu ocena redakcji to 7.5/10.

R

Zalety

– Bardzo duża średnica;
– Niska głębokość – idealna do naleśników bądź pizzy;
– Trwałe i niezawodne wykończenie.
Q

Wady

– Uchwyt szybko się nagrzewa;
– Za krótka rączka.

PATELNIA ŻELIWNA CIĘŻKA ODLEW 20 cm INDUKCJA 2251

ranking fotelików samochodowych 15-36 kilogramów

Jest to bardzo ciekawe, budżetowe rozwiązanie, które tak samo jak i inne, droższe patelnie żeliwne oferuje nam najwyższej jakości materiał. To natomiast przekłada się na trwałość, niezawodność, oraz oczywiście na uniwersalność.
Otrzymujemy tutaj co prawda tylko 20 cm średnicy. Jest to jednak wystarczająca średnica w przypadku tak efektywnego naczynia. Jest to oczywiście patelnia wykonana z jednego odlewu, a więc zagwarantowaną mamy tutaj bardzo wytrzymałe naczynie.
Oczywiście kolejną ciekawostką będzie wykorzystanie tutaj grubego dna naczynia, co w przypadku patelni żeliwnych jest dosyć często spotykaną cechą. Dzięki temu nie musimy martwić się o to, że potrawy szybko wystygną.
Standardowo otrzymujemy tutaj gwarancję dwuletnią. Biorąc pod uwagę niską cenę oraz bardzo dobre wykonanie, patelnia to niesamowicie dobra okazja, o której powinniśmy pamiętać podczas przeglądania dostępnych ofert. Jednakże, mała średnica może okazać się problematyczną cechą. Z tego względu ocena redakcji to 8/10.

R

Zalety

– Wbudowane rowki do wylewania tłuszczu;
– Bardzo trwałe wykonanie – z jednego odlewu;
– Grube dno naczynia.
Q

Wady

– Mała średnica patelni.

Żeliwna patelnia grillowa z rączką, 23 cm

dobry fotelik samochodowy 15-36 kg

Tak jak pozostałe naczynia, opisywana patelnia wykonana została z żeliwa, z jednego odlewu. To, co jednak wyróżnia ten produkt, to specjalnie przygotowane wybrzuszenia, które sprawiają, że jest to idealne rozwiązanie, jeżeli szukamy patelni grillowej.
Patelnia nie jest okrągła. Jej szerokość wynosi 23 cm. Jest to zatem przeciętna wielkość patelni. Tak jak w przypadku innych produktów, naczynie to będzie bardzo dobrym rozwiązaniem dla każdego, kto poszukuje żeliwnego naczynia do grillowania. Dzięki temu materiałowi, nie musimy martwić się o uszkodzenia – czy to powłoki czy samej patelni.
Warto pamiętać, że pod względem funkcjonalności zastosowano tutaj specjalne rowki, który ułatwi nam wylewanie zalegającego tłuszczu. Jeżeli chodzi o rączkę, to również wykonana została z żeliwa, co oczywiście ogranicza nasze możliwości przenoszenia patelni bez korzystania z rękawic kuchennych. Ocena redakcji wynosi 7.5/10 z tego powodu oraz z powodu wysokiej ceny.

R

Zalety

– Dostosowana do potraw grillowanych;
– Bardzo trwałe wykonanie;
– Specjalne rowki ułatwiające wylewanie tłuszczu.
Q

Wady

– Wysoka cena;
– Nagrzewająca się rączka.

Jaka patelnia najlepsza? Sprawdź już teraz

Podczas poszukiwania najlepszej patelni wykonanej z żeliwa w 2024 roku, należy wziąć pod uwagę kilka kluczowych kwestii. Jedną z nich jest oczywiście sam materiał. Oprócz tego powinniśmy zadbać o to, aby nasze nowo wybrane naczynie miało odpowiednią wagę, odpowiednią średnicę, oraz oczywiście funkcjonalność, dzięki czemu będzie łatwiejsze w korzystaniu.

Żeliwo – co musimy o nim wiedzieć?

Należy przede wszystkim upewnić się, że patelnia wykonana została z jednego odlewu żeliwa. Dzięki temu mamy pewność, że taka patelnia jest trwała i nie ulegnie szybko zniszczeniu. Oprócz tego powinniśmy także pamiętać, że żeliwo jest bardzo ciężkie, a więc im większa patelnia, tym więcej będzie ważyć. Jeśli zależy ci na dobrej lżejszej patelni to sprawdź ranking patelni granitowych: https://przemianydomowe.pl/jaka-patelnie-granitowe-opinie-ranking/.

Funkcjonalność patelni

Patelnia wykonana z żeliwa jest ciężka, a więc każdy sposób na jej „odchudzenie” może okazać się dla osób o wątłej posturze dobry. Bardzo ciekawym wyjściem jest kupienie patelni z rączką drewnianą. Pozwoli nam to nie tylko odciążyć patelnię, ale również ograniczyć stopień nagrzewania się rączki, co w przypadku patelni żeliwnych z takimi samymi uchwytami jest uciążliwe.
Oprócz tego, warto również szukać patelni ze specjalnymi dziubkami do odlewania tłuszczu, co wielokrotnie nam pomoże. Dodatkowo funkcjonalne patelnie żeliwne mają specjalne wyżłobienia do potraw grillowanych lub przeciwnie – nie mają żadnych i są bardzo płaskie, co ułatwia smażenie naleśników lub pieczenie pizzy.

Patelnia żeliwna opinie

Kolejnym ważnym elementem są opinie o patelniach żeliwnych. Pomogą one nam określić czy nasz produkt rzeczywiście jest tak dobry, jak deklarują producenci. Tutaj należy jednak kierować się zweryfikowanymi opiniami, co wskaże nam użytkowników, którzy rzeczywiście zakupili patelnie i z niej korzystali.

Dobra patelnia żeliwna? Podsumowanie 2024

To już wszystko co przygotowaliśmy dla was w rankingu patelni żeliwnych. Warto wziąć pod uwagę zwycięzcę rankingu, gdyż jest to uniwersalne urządzenie o przystępnej cenie i dużej średnicy. Jeśli jednak wolimy poszukać naczynia na własną rękę, powyższy poradnik z pewnością pomoże dobrać właściwy produkt.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaką patelnię żeliwną wybrać
Average rating:  
 0 reviews