Możliwość przygotowania własnego wyrobu mięsnego to dla wielu domowych kuchcików cel numer jeden na święta. Możliwość pochwalenia się boczkiem, karkówką, roladą z kaczek, czy innymi potrawami przygotowanymi we własnym zaciszu z pewnością doceni każda pani lub pan domu. Jednakże, jaki szynkowar wybrać, aby spełnił swoją rolę nie raz, nie dwa, ale w przeciągu kilku lat?
Na pytanie jaki szynkowar wybrać postanowiliśmy odpowiedzieć w sposób szczegółowy. Na początku jednak nasza grupa ekspertów postanowiła przygotować zestawienie czterech najlepszych produktów ze zwycięzcą na czele. Każdy z niżej zrecenzowanych produktów charakteryzuje się tym, czym każdy dobry szynkowar powinien się charakteryzować.
Jeśli jednak wolicie sami zdecydować nad wyborem, zachęcamy najpierw do zapoznania się z drugą częścią artykułu, gdzie omówimy elementy, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze dobrego szybkowaru. Na ten moment zapraszamy do zapoznania się z rankingiem.

Zwycięzcą w naszym zestawieniu zostaje SZYNKOWAR 0,8kg BIOWIN TERMOMETR GARNEK Z WKŁADEM

ranking fotelików samochodowych 15-36

Jeżeli zależy nam na wysokiej jakości, trwałym materiale oraz dostateczną wielkością, to szynkowar firmy Biowin powinien spełnić nasze oczekiwania. Jednorazowo szynkowar pozwala nam przygotować mięso o wadze do 0,8 kilograma, czyli 800 gram.
To, czym charakteryzuje się ten produkt to z pewnością prostota w obsłudze oraz brak złożonych mechanizmów, które mogłyby komplikować nie tylko obsługę, ale również złożenie czy korzystanie z narzędzia.
Szynkowar wyposażony jest w termometr, który pozwala kontrolować temperaturę. Każdy dobry kucharz wie jak ważne jest utrzymanie odpowiednich warunków, aby nasz wyrób został odpowiednio przygotowany. Warto również wspomnieć o samym materiale, z jakiego wykonano szynkowar. Jest to stal nierdzewna, dzięki czemu nie musimy martwić się o szybkie zużycie narzędzia.
W zestawie, oprócz szynkowara oczywiście, znajdziemy również woreczki foliowe, które wykorzystywać będziemy do naszych potraw. Ponadto, otrzymujemy również garnek z wkładem oraz pokrywkę.
Oprócz tego, produkt wykonano również z wysokiej jakości szkła, które odporne jest na wysoką temperaturę. Jeżeli chodzi o gwarancję, to otrzymujemy od producenta dwuletnie zapewnienie o bezproblemowy użytkowaniu produktu i bezawaryjności.

R

Zalety

– Bardzo dobre materiały wykończeniowe;
– Dodatkowe woreczki w cenie;
– Można myć w zmywarce;
– Wielofunkcyjność garnka.
Q

Wady

– Wysoka cena.

Atrakcyjną alternatywą będzie SZYNKOWAR 1,5L Stalowy +TERMOMETR +WORECZKI 20szt

ranking fotelików samochodowych 15-36 testy

Jest to interesująca alternatywa nie tylko ze względu na niższą cenę, ale również ze względu na dodatkowe wyposażenie. Podobnie jak w przypadku zwycięzcy rankingu, zestaw producenci postanowili uzupełnić o termometr badający temperaturę wewnątrz garnku oraz o woreczki, które niezbędne będą przy większości potraw.
Jeżeli chodzi o sam szybkowar, to jest on pojemniejszy niż poprzedni. Jego pojemność to 1,5 litra, co w przypadku przygotowywania mięsa przekłada się na 1 kg wyrobu. Austriacki producent upewnił się, że produkt wykonany został ze stali nierdzewnej, co oczywiście przekłada się na solidność.
Warto również pamiętać o tym, że termometr został dostosowany do pracy w temperaturze sięgające aż 120 stopni Celsjusza, co w przypadku wielu potraw jest zaletą. Minusem może być jednak gwarancja. Producent oferuje jedynie gwarancję jednoroczną. 12 miesięcy to w przypadku takich urządzeń krótki czas.

R

Zalety

– Termometr odporny na wysokie temperatury;
– Wysoka jakość materiałów;
– Zestaw wzbogacony o woreczki na mięso.
Q

Wady

– Jednoroczna gwarancja.

GARNEK DO SZYNKOWARA SZPARAGÓW SPAGHETTI SZYNKOWAR to również interesująca opcja

Jest to nieco inna propozycja od poprzednich, gdyż w zestawie nie otrzymujemy szynkowara, lecz sam garnek. Może to oczywiście kłócić się z ideą poszukiwań odpowiedniego szynkowara. Postanowiliśmy jednak zrecenzować ten produkt, gdyż jest to bardzo uniwersalne urządzenie, które pasować będzie do wielu urządzeń.
To, co wyróżnia ten garnek od innych dostępnych w zestawach z szynkowarami to przede wszystkim wielkość. Pojemność wynosząca aż 3.2 litra nie została osiągnięta poprzez poszerzenie naczynia. Średnica wynosi jedynie 14 cm, natomiast wysokość 23 cm, co przekłada się oczywiście na możliwość zastosowania garna do wielu potraw.
Najlepszym przykładem może być oczywiście spaghetti oraz szparagi – to właśnie w takich naczyniach idealnie się je będzie przygotowywać. Oczywiście garnek ten idealnie nadaje się do wielu szynkowarów, a ponadto wykonany został z niezwykle trwałych i wytrzymałych materiałów. Co więcej, można wykorzystać garnek na wszystkie rodzaje kuchenek, w tym na kuchenkach indukcyjnych.

R

Zalety

– Bardzo dobre wykonanie;
– Duża pojemność;
– Uniwersalny garnek do wielu szynkowarów;
– Solidne wykonanie uchwytów.
Q

Wady

– Wysoka cena jak na sam garnek.

Warto również zastanowić się nad Solidny Szynkowar z Termometrem Tescoma Presto

ranking fotelików samochodowych 15-36 kilogramów

Jeżeli zależy nam na niewygórowanej cenie i przy okazji oczekujemy od produktu solidności, jak i efektywności, to Szynkowar od firmy Tescoma może okazać się bardzo dobrym wyborem. Jest to oczywiście spowodowane szeregiem udogodnień, jakie producent zastosował, zaczynając od pojemności.
W przypadku Presto, mamy do wyboru dwie różne pojemności – możemy przygotować szynkę o wielkości do pół kilograma lub do kilograma. Dzięki tej opcji będziemy mogli zaoszczędzić czas i pozwoli nam to na lepsze przygotowanie mniejszej porcji lub, w przypadku skorzystania z drugiej funkcji, do zrobienia o wiele większej porcji bez potrzeby ryzykowania, że zbyt duża ilość mięsa może spowodować uszkodzenie szynkowaru lub co gorsza, złe przygotowanie potrawy.
W przeciwieństwie do innych szynkowarów, ten został wykonany z tworzywa sztucznego. Mogłoby to się wydawać niezrozumiałym posunięciem. Jednakże, producent zdecydował się na ten materiał z powodu jego wytrzymałości. Jeśli chodzi o sprężynę i termometr, to wykonane one zostały ze stali nierdzewnej, dzięki czemu nasze mięso będzie nie będzie stykało się z tworzywami sztucznymi.
Dowodem na to, że produkt jest niezwykle trwały, jest gwarancja. Wynosi ona 36 miesięcy, co w niektórych przypadkach pozwala na aż trzykrotnie dłuższe stosowanie produktu bez martwienia się o jakiekolwiek usterki.
Problemem może być jednak brak dodatkowego doposażenia oraz cena, która ze względu na brak dodatkowych akcesoriów jest wysoka.

R

Zalety

– Bardzo długa gwarancja;
– Możliwość wydzielenia i skorzystania z pojemności 0,5l lub 1l;
– Bardzo wysoka jakość materiałów.
Q

Wady

– Brak wyposażenia dodatkowego.

Jaki szynkowar najlepszy? Znajdź swój idealny szynkowar w roku 2024

Zamiast szukać gotowych recenzji i zastanawiać się nad tym czy dany szynkowar spełni nasze wymagania, warto poszukać produktu samemu! Jeżeli nie wiecie jednak jaki szynkowar wybrać i na co najlepiej zwracać uwagę, to zapraszamy do zapoznania się z poniższym opisem. Znajdziecie tam wszystkie potrzebne informacje aby znaleźć sobie najlepszy szynkowar, który pod każdym względem spełni wasze oczekiwania.

Materiały z jakich wykonano szynkowar

Jest to niezwykle ważny element, który tak naprawdę definiuje czy szynkowar, którym się interesujemy, zaoferuje nam wytrzymałe urządzenie, które będzie przygotowywało odpowiednie wyroby. Z tego właśnie względu powinniśmy skupić się na poszukiwaniu szynkowarów wykonanych ze stali nierdzewnej. Jest to bardzo bezpieczny metal dla zdrowia, a do tego nie ryzykujemy popsucia się w ciągu kilku miesięcy użytkowania.
Oczywiście powinniśmy również pamiętać o tym, żeby te materiały zostały wykorzystane nie tylko do samego urządzenia, ale również do jego dodatków. Mowa tutaj na przykład o termometrach czy pokrywkach lub garnkach. Oczywiście dobrym materiałem wykończeniowym będzie odpowiedniej jakości, dobrze wykonane szkło hartowane!

Wyposażenie dodatkowe szynkowara

W tym miejscu przede wszystkim należy zwrócić uwagę na termometr. Jest to nieodzowny element dobrego szynkowaru i to właśnie jego obecność jest dla nas bardzo ważna. Termometr pozwoli określić nam czy temperatura wewnątrz urządzenia jest odpowiednia.

Oprócz termometru, warto również sprawdzić czy szynkowar nie oferuje woreczków do mięsa. Są one bardzo potrzebne i choć jest to wydatek wielkości kilkunastu złotych, bardzo często o tym zapominamy, przez co szynkowar z opłacalnego może stać się jednym z wielu innych.

Dodatkowo do wyposażenia dodawać można książki kucharskie, które są atrakcyjnym dodatkiem zarówno dla nowych, jak i doświadczonych kucharzy.

Garnki do szynkowarów

Odpowiedni garnek jest bardzo ważny, gdyż to właśnie w nim będziemy przygotować bardzo dużą ilość potraw. Przede wszystkim powinniśmy się upewnić czy w cenie za szynkowar garnek jest uwzględniony. Jest to wydatek rzędu kilkudziesięciu złotych, więc jeżeli znajdziemy ofertę z garnkiem, to jest to bardzo dobre rozwiązanie.
Podobnie jak w przypadku samych szynkowarów, pożądanym materiałem jest oczywiście stal nierdzewna – która gwarantuje nam bezpieczeństwo i trwałość produktu. Garnek powinien być również kompatybilny z różnymi kuchenkami, w tym kuchenkami indukcyjnymi i gazowymi.

Szynkowar opinie w czasie

Opinie o szynkowarach mogą tak naprawdę zmienić pogląd na dane urządzenie i z urządzenia idealnego, stać się czymś, co będziemy omijać szerokim łukiem. Działa to również w drugą stronę – jeżeli producent nie zawarł wszystkich informacji o szynkowarze, to właśnie z opinii innych użytkowników możemy zaczerpnąć potrzebną wiedzę.
Opinie o szynkowarach powinny oczywiście pochodzić z rzetelnych i zaufanych źródeł. Oznacza to, że powinniśmy zrezygnować z czytania blogów, szczególnie tych które najczęściej polecają urządzenia tylko jednej marki. Bloggerzy mogą po prostu mieć specjalną umowę reklamową.

Portale społecznościowe to również nie jest dobre źródło informacji. Najlepiej będzie czytać komentarze osób zweryfikowanych, których zakup danego urządzenia został potwierdzony przez witrynę. Oprócz tego takie osoby często wrzucają zdjęcie z zakupu, co dodatkowo podnosi ich rzetelność i sprawia, że informacje, którymi się z nami dzielą, mają o wiele większą wartość.

Gwarancja produktu

To, czy produkt ma gwarancję na rok, na dwa, czy na trzy lata (bądź nawet dłużej) jest niezwykle ważne. Z bardzo prostego powodu – jest to swoiste upewnienie, jakie otrzymujemy od producenta. Upewnienie, że nic się nie stanie przez czas gwarancyjny. A nawet jeśli coś się stanie, to mamy dokument, który gwarantuje nam wymianę urządzenia bądź jego naprawę.

Oznacza to, że im dłuższa gwarancja, tym lepiej. Standardową gwarancją, o jakiej powinniśmy myśleć podczas poszukiwań odpowiedniego szynkowara, jest dwa lata. Oczywiście każdy produkt z krótszą gwarancją nie powinien być skreślany. Powinniśmy mieć jednak na uwadze, że produkt ten po okresie gwarancyjnym może przestać działać i wtedy nie będziemy mogli go wymienić.

Podsumowanie ranking szynkowarów w 2024

Wybranie odpowiedniego szynkowara nie jest rzeczą łatwą, gdyż trzeba wziąć pod uwagę wiele różnych kwestii. Oczywiście należy również zwrócić uwagę na cenę i szukać przedmiotów w określonym budżecie. Nie powinniśmy jednak kierować się tylko jedną kategorią i zawsze myśleć o stosunku jakości do ceny i brać pod uwagę to, czy dany produkt w danej kwocie oferuje to samo co inne.
Według nas bardzo dobrym wyborem będzie zwycięzca rankingu, którym jest SZYNKOWAR 0,8kg BIOWIN TERMOMETR GARNEK Z WKŁADEM. Jeśli jednak uważacie inaczej, artykuł powyżej pozwoli wam wybrać taki szynkowar, który spełni wasze oczekiwania!

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki szynkowar wybrać
Average rating:  
 0 reviews