Patelnie ceramiczne ranking produktów – sprawdź czy w roku 2024 pojawił się nowy model warty uwagi! 

Każdy z nas doskonale zdaje sobie sprawę jak istotne jest właściwe naczynie w kuchni. Nieważne czy mowa tutaj o kuchence gazowej czy indukcyjnej, odpowiednio dobrany sprzęt pozwoli nam wygodniej i, co ważniejsze, smaczniej przygotowywać posiłki. Dlatego właśnie o wiele lepiej jest korzystać z produktów sprawdzonych i najlepiej rekomendowanych przez innych użytkujących. Szczególnie ważne wydają się w tym aspekcie patelnie ceramiczne    .

Skąd jednak wzięła się popularność ceramiki? Ta powłoka znana jest przede wszystkim z tego, że nie wchodzi w reakcje chemiczne. To rzecz jasna oznacza, że posiłki przygotowywane na dobrej patelni ceramicznej są zdrowe. Oprócz tego, świetnie przewodzi ciepło, a więc nie musimy czekać nie wiadomo ile na przygotowanie ceramicznej patelni do działania. Niestety, wybór ten jest niezwykle trudny z uwagi na to, że bardzo wielu producentów deklaruje świetną jakość produktu, a po zakupie rzeczywistość okazuje się zupełnie inna.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
Patelnia x3 CERAMICZNA INDUKCJA Gaz GRANITOWA 1

Kinghoff KH 1030

9.9

Średnia

Allegro Logo
 
empik logo
GERLACH PATELNIA CERAMICZNA GRANITEX 28CM 1

GERLACH GRANITEX 28CM

9.8

Średnia

Allegro Logo
 
empik logo
PATELNIA non stick 28 cm GRANITOWA CERAMICZNA 1

EdenHoff non-stick 28cm

9.7

Tania

Allegro Logo
PATELNIA non stick 24 cm GRANITOWA 1

Zilner granitowa

9.6

Tania

Allegro Logo
 
empik logo
34269 AMBITION MASTER PATELNIA CERAMICZNA 28 CM 1

AMBITION MASTER 34269

9.5

Tania

Allegro Logo
 
empik logo
MOCNA CERAMICZNA PATELNIA CLATRONIC 1500W 42cm 1

CLATRONIC 1500W

9.4

Droga

Allegro Logo
 
empik logo
Duza patelnia grilowa ceramiczna INDUKCJA 28 7594 1

Patelnia grillowa 287594

9.4

Średnia

Allegro Logo

To właśnie dlatego postanowiliśmy stworzyć dzisiejszy ranking patelni ceramicznych. Grupa specjalistów postanowiłą przejrzeć dostępne na rynku oferty i wybrać te, które będą najbezpieczniejszym wyborem. Co ciekawe, postanowiliśmy uwzględnić szereg różnych produktów, w tym patelnia grillowa ceramiczna, dobra patelnia do naleśników, czy też z pokrywami i innymi dodatkami. Nie zapomnieliśmy też o tym, aby zweryfikować opinie patelni ceramicznej. 

Patelnia x3 CERAMICZNA INDUKCJA Gaz GRANITOWA 1030

patelnia ceramiczna do naleśników

Na pierwszym miejscu znalazł się zestaw trzech patelni ceramicznych marki KingHoff. Patelnie są pokryte specjalną powłoką ceramiczno-marmurową posiadającą właściwości antyadhezyje. Oznacza to, że przygotowywane jedzenie nie przywiera, sama patelnia natomiast jest wyjątkowo odporna na ścieranie oraz wysokie temperatury. Ponadto powłoka jest bezpieczna, ponieważ nie wchodzi w reakcję z pożywieniem.

Każda patelnia ma inny wymiar, średnica najmniejszej wynosi 20 cm, średniej 24 cm, a największej to 28 cm. Grubość ścianek to 3 mm w przypadku każdego modelu, różnią się jednak ich wysokości, kolejno od najmniejszej: 4,5 cm, 5 cm, 5,5 cm. Na uwagę zasługują gładkie rączki wykonane z tworzywa przypominającego silikon. Są odporne na zniszczenie, wygodne i eleganckie wyglądają, jakby były drewniane.

Kolejną niewątpliwą zaletą zestawu jest to, że bardzo łatwo się go czyści, głównie dzięki powłoce, do której nie przywierają resztki jedzenia. Patelnie mogą być także myte w zmywarce. Indukcyjne dno nadaje się do kuchenek elektrycznych, ceramicznych, halogenowych, indukcyjnych oraz gazowych. Ponadto bardzo szybko rozprowadza ono ciepło po całej powierzchni i potrawa jest równomiernie ogrzewana.

ok
 • Trzy patelnie o różnych wymiarach;
 • Przystępna cena;
 • Atrakcyjny design.
nook
 • Dno patelni jest cienkie, może zmienić kształt.

GERLACH PATELNIA CERAMICZNA GRANITEX 28CM 

ceramiczna patelnia GERLACH

Prosty wygląd i wysoka jakość to cechy patelni Granitex marki Gerlach. Model jest czarny, a jego powłoka ceramiczna daje efekt kamienia, co przekłada się na oryginalny, ale jednocześnie bardzo elegancki wygląd. Do stworzenia tej patelni zastosowano unikalną powłokę składającą się z sześciu warstw. Dzięki temu produkt szybko i równomiernie się nagrzewa, jest gładki w dotyku, a jedzenie nie przywiera do jego powierzchni.

Patelnię można myć w zmywarce, ale czyszczenie ręcznie jest bardzo łatwe, jako że brud się nie przykleja i szybko odchodzi przy pomocy gąbki. Model nadaje się na każdy rodzaj kuchenki (indukcja, gaz, elektryk, ceramika) i ma czarną, nienagrzewającą się rączkę typu Soft Touch z tworzywa sztucznego odpornego na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne. 

W uchwycie znajduje się praktyczny otwór pozwalający zawiesić patelnię na haku. Średnica omawianego modelu wynosi 28 cm – mogłoby się wydawać, że tak solidny produkt jest ciężki, okazuje się jednak, że ta patelnia jest stosunkowo lekka i łatwo nią operować podczas przyrządzania posiłków.

Patelnie granitowe ranking – sprawdź nasz wybór!

ok
 • Głębokość;
 • Wysoka jakość;
 • Bardzo trwała i solidna konstrukcja;
 • Prosty, elegancki design.
nook
 • Duża waga;
 • Stosunkowo wysoka cena.

PATELNIA non-stick 28 cm GRANITOWA / CERAMICZNA  to propozycja od firmy EdenHoff, która powinna przypaść nam do gustu 

patelnia grillowa ceramiczna

Modele są przeznaczone do kuchenek gazowych, elektrycznych, ceramicznych, halogenowych oraz indukcyjnych. Można myć je w zmywarce, jednak producent zaleca czyszczenie ręczne, aby przedłużyć ich żywotność. Patelnie równomiernie i szybko rozprowadzają ciepło, zapobiegając w ten sposób przypaleniu jedzenia.

ok
 • W zestawie są trzy patelnie;
 • Różne wymiary;
 • Wysokie ścianki boczne.
nook
 • Powierzchnia grzewcza jest cienka i może ulec zniszczeniu.

PATELNIA non-stick 24 cm GRANITOWA / CERAMICZNA

ceramiczna patelnia

Inną ciekawą propozycją jest patelnia marki Edenberg. Jej średnica to 24 cm, długość z rączką wynosi 44 cm. Główną zaletą jest to, iż działa ona na kuchenkach elektrycznych, gazowych, indukcyjnych, ceramicznych i halogenowych. Powłoka patelni jest ceramiczna i posiada właściwości antyadhezyjne, co sprawia, że jedzenie do niej nie przywiera, a czyszczenie jest wyjątkowo łatwe. Ponadto można ją myć w zmywarce.

Dołączony uchwyt się nie nagrzewa i jest bardzo przyjemny w dotyku oraz praktyczny. Gwarantuje on stabilny i pewny chwyt bez ryzyka poparzenia rąk. Na jego końcu znajduje się otwór umożliwiający zawieszenie produktu na haczyku. Rączka powstała z tworzywa sztucznego z domieszką silikonu, jest zatem odporna na zarysowania, zabrudzenia i uszkodzenia mechaniczne, np. obicia.

Powłoka patelni jest szara, zaprojektowana w taki sposób, aby przypominała kamień. Bardzo szybko, i co ważne, równomiernie rozprowadza ciepło, dlatego przygotowywane jedzenie się nie przypala. Ścianki mają wysokość 6 cm, skutecznie zapobiegają wypadaniu kawałków pożywienia w trakcie mieszania. Jest to z pewnością dobry produkt cechujący się wysoką jakością, do tego w bardzo przystępnej cenie.

ok
 • Ergonomiczny uchwyt;
 • Wysokie ścianki boczne;
 • Nadaje się do wszystkich rodzajów kuchenek.
nook
 • Producent nie zaleca mycia w zmywarce.

34269 AMBITION MASTER PATELNIA CERAMICZNA 28 CM

dobra patelnia ceramiczna

Kolejne miejsce zajęła patelnia z linii Master marki Ambition wykonana z najwyższej jakości aluminium, które doskonale przewodzi ciepło. Model charakteryzuje się tradycyjnym wyglądem. Środek patelni jest kremowo-biały, z zewnątrz natomiast jest ona brązowa. Średnica pola grzewczego wynosi 25 cm, wysokość ścianek to dokładnie 5 cm. Długość rączki to 21 cm, całej patelni (z uchwytem) 50 cm.

Wzór jest gładki, nie ma żadnych aplikacji ani ostatnio modnego nawiązania do kamienia. Mimo to patelnia prezentuje się elegancko i co najważniejsze, spełnia swoją rolę. Powłoka pokryta ceramicznym wykończeniem sprawia, że jedzenie nie przywiera, a dzięki ferromagnetycznemu dyskowi produkt nadaje się do każdego rodzaju kuchenki – elektrycznej, gazowej, ceramicznej, halogenowej i indukcyjnej.

Rączka jest prosta, ale praktyczna i dobrze się ją trzyma. Dodatkowo nie nagrzewa się ona w trakcie smażenia i posiada okrągły otwór umożliwiający przechowywanie na ścianie. Produkt można myć w zmywarce, nie ma ryzyka, że powłoka ulegnie zniszczeniu w trakcie intensywnego czyszczenia. Patelnia jest nietoksyczna, żadne jej elementy nie wchodzą w reakcję z żywnością. Cena bardzo przystępna w stosunku do wysokiej jakości.

ok
 • Prosty, klasyczny design;
 • Przystępna cena;
 • Jedzenie nie przywiera.
nook
 • Dosyć niskie ścianki boczne.

MOCNA CERAMICZNA PATELNIA CLATRONIC 1500W 42cm pozwala na niezwykle zaawansowane gotowanie

patelnia ceramiczna z pokrywką

Na liście znalazła się też patelnia elektryczna firmy Clatronic. Jest to wygodna propozycja, która sprawdzi się nie tylko w kuchni, ale również podczas wyjazdu. Można w niej gotować, piec, dusić oraz rozmrażać jedzenie. Ponadto w zestawie znajduje się żaroodporna szklana pokrywka z nienagrzewającym się uchwytem. Całość waży bardzo dużo w porównaniu do tradycyjnych patelni, bo prawie 3,5 kg. Jest zasilane sieciowo 220 – 240 V. Pobór mocy wynosi 1500 W.

Średnica patelni to aż 42 cm, a wysokość ścianek to 9 cm. Patelnia jest ceramiczna, odporna na przywieranie i cechuje się wzorem imitującym kamień. Po bokach znajdują się termoizolacyjne uchwyty służące do przenoszenia naczynia. Patelnia doskonale rozprowadza ciepło, szybko i równomiernie, co przekłada się na przygotowywanie żywności bez przypaleń.

Produkt posiada regulowany termostat w postaci gałki gwarantujący płynną, pięciostopniową regulację temperatury. Urządzenia nie wolno myć w zmywarce, jedynie ręcznie, zwracając uwagę na termostat, aby się nie uszkodził. Brak standardowego uchwytu sprawia, że nie można swobodnie obracać posiłków, jedynie mieszać przy pomocy łyżki lub mieszadła.

ok
 • Wielofunkcyjność;
 • Duża średnica;
 • Nieprzywierająca powłoka;
 • Regulacja temperatury.
nook
 • Należy bardzo uważać podczas czyszczenia;
 • Duża waga.

Duża patelnia grillowa ceramiczna INDUKCJA 28 7594 to kolejna opcja o świetnej charakterystyce

najlepsza patelnia ceramiczna

Warto zapoznać się z kwadratową patelnią przeznaczoną do grillowania. Stworzona z najwyższej jakości aluminium i pokryta powłoką ceramiczną typu non-stick o wymiarze 24 cm. Powłoka jest biała, stylizowana na kamień. Ścianki są gładkie, natomiast powierzchnia posiada podłużne wypustki przypominające ruszt. Patelnia szybko i równomiernie rozprowadza ciepło i zapobiega powstawaniu przypaleń. W zestawie znajduje się żaroodporna, szklana pokrywka z uchwytem.

Rączka patelni powstała z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, które jest odporne na zarysowania i nie przewodzi ciepła. Znajduje się w niej praktyczny otwór pozwalający na zawieszenie naczynia na haku. Patelnia ma kremowy odcień, uchwyt natomiast przypomina jasne drewno. Ten model jest również nietoksyczny, nie wchodzi w reakcję z żywnością.

Produkt jest stosunkowo ciężki, co utrudnia podnoszenie. W przypadku przygotowywania potraw mięsnych, w dodatku pod przykrywką, trudno jest utrzymać patelnię – wyślizguje się z rąk, co może stwarzać niebezpieczeństwo poparzenia. Niewątpliwie jednak patelnia została wykonana z dbałością o wszystkie szczegóły i nadaje się do każdego rodzaju kuchenki, w tym indukcyjnej.

ok
 • Przystępna cena;
 • Możliwość grillowania;
 • Pokrywa w zestawie.
nook
 • Patelnia jest ciężka.

Jaka będzie najlepsza patelnia ceramiczna? Poniższe wskazówki pomogą w wyborze!

Nieważne jak wiele renomowanych patelni ceramicznych wam przedstawimy, każdy z nas ma swój własny gust i własne wymagania. A to oczywiście oznacza, że nawet bardzo dobre produkty nie spełnią naszych oczekiwań. Rzecz jasna to nic złego, bo nie wszyscy zadowolą się dobrą patelnią ceramiczną. Jeśli więc szukamy tej najlepszej, to bardzo dobrym rozwiązaniem będzie zweryfikowanie poniższego poradnika zakupowego. 

Szukając patelni ceramicznej na indukcję czy też do użytku klasycznego, trzeba przede wszystkim zweryfikować cel tego sprzętu. Czy będzie to patelnia ceramiczna do naleśników? A może do grilla? Ich konstrukcja czy profil będą się różnić, dlatego bardzo istotnym jest z góry określić dokładnie co będziemy na tym naczyniu przygotowywać. Sprawdź też garnki na indukcję ranking.

Oczywiście kluczem przy wyborze zarówno patelni ceramicznej indukcyjnej i tej klasycznej jest grubość dna i ścianek, a także właściwości dodatkowe. Ponadto, musimy też uwzględnić komfort, a na to największy wpływ ma wykonanie rączki i waga. Nie inaczej jest z akcesoriami dodatkowymi, bo każdy chciałby kupić patelnia ceramiczna z pokrywką idealnie pasującą do naczynia. Innymi słowy, akcesoria i bogatość zestawu też może pomóc, w szczególności jeśli nie jesteśmy. Więcej przydatnych informacji znajdziemy też tutaj: 

https://czterykaty.pl/inspiracje/7,153170,24498425,jaka-patelnie-kupic-na-co-zwrocic-uwage-przy-wyborze-najlepsze.html

patelnie ceramiczne ranking

Patelnia ceramiczna do naleśników, a może grillowa?

Pierwszy kluczowym parametrem podczas wyboru właściwego narzędzia do gotowania jest oczywiście jego przeznaczenie. Jeśli myślimy, że jedna patelnia posłuży nam do wszystkiego, to niestety jesteśmy w bardzo dużym błędzie. Aby przygotować, na przykład, naleśniki, wymagany jest zakup patelni o bardzo niskim profilu, co przełoży się na wygodniejsze przyrządzenie tego posiłku.

Z drugiej strony mamy przecież grillowanie, które wręcz przeciwnie – wymaga wysokiego profilu i grubych ścianek, a dodatkowo podstawa nie powinna być płaska i równa, lecz oferować minimalne żłobienia, co pozytywnie wpłynie nie tylko na estetykę przygotowanych potraw, ale także na sam smak. 

Warto więc określić czy szukamy patelni grillowej ceramicznej czy może o wiele lepszym wyborem będzie opcja bardziej uniwersalna – o standardowym dnie. Rzecz jasna w takiej sytuacji przygotowywanie naleśników będzie możliwe, ale nie tak łatwe jak przy specjalistycznej patelni naleśnikowej.

Bardzo ciekawą alternatywą będzie wyposażenie się w nieco droższą ofertę, lecz z o wiele ciekawszymi funkcjami i udogodnieniami. Mowa tutaj o patelni elektrycznej. Gwarantuje ona szereg usprawnień i możliwości regulacji, a przy tym niezwykle szybko się nagrzewa.

MOCNA CERAMICZNA PATELNIA CLATRONIC 1500W

patelnia ceramiczna z pokrywką

GERLACH PATELNIA CERAMICZNA GRANITEX

ceramiczna patelnia GERLACH

Grubość dna – dlaczego ważna?

Kolejnym bardzo istotnym kryterium przy wyborze patelni jest jej grubość, a dokładniej chodzi tutaj o grubość dnia. Im jest ono grubsze, tym bardziej odporne na odkształcanie. Ma to też wpływ na równomierność nagrzewania się, a więc i na późniejszą jakość gotowania. Dno patelni przygotowane jest zazwyczaj z warstw.

Im więcej tych warstw, tym lepiej. Znacząca jest tutaj jednak też grubość w milimetrach, które minimum powinna wynosić 4 mm. Wtedy będziemy mieć też pewność, że oprócz szybkiego nagrzewania się, patelni dobrze będzie utrzymywać ciepło, a jej trwałość pozwoli na skuteczne korzystanie z naczynia przez wiele lat.

Ceramiczna patelnia z marmurem a może z granitem? Sprawdź też materiał wykonania!

Choć w dzisiejszym poradniku skupiliśmy się wyłącznie na patelniach z powłoką ceramiczną, to warto też wspomnieć o tym, że niektóre z produktów oferują nam też domieszkę innych, o wiele trwalszych materiałów. Jeśli więc zależy nam na bardzo wysokiej odporności na zarysowania, a także na wielu innych właściwościach ułatwiających gotowanie czy też pielęgnację patelni, to warto wybrać oferty z marmurem czy też z granitem.

Wykorzystanie takich materiałów do przygotowania dna patelni czy też ścianek oferuje nam niezwykle dobre przewodzenie ciepła. Możemy też liczyć na właściwości antyadhezyjne, a także na to, że produkt nawet po wielu latach nie odkształci się i nie straci swoich wyśmienitych atrybutów i możliwości szybkiego nagrzewania.

PATELNIA non-stick 28 cm GRANITOWA

patelnia grillowa ceramiczna

PATELNIA non-stick 24 cm GRANITOWA

ceramiczna patelnia

Komfort użytkowania

Kolejny kluczowy parametr przy wyborze patelni to komfort użytkowania. Na to kryterium największy wpływ ma oczywiście waga. Im cięższy sprzęt, tym gorzej nam będzie go obsłużyć. Musimy niestety pamiętać, że duża waga patelni to bardzo często znak trwałego i niezawodnego wykonania. Trzeba więc szukać kompromisu i pomimo większej wagi niż przy standardowych patelniach, optować za trwałymi, ceramiczno-granitowymi czy też ceramiczno-marmurowymi rozwiązaniami.

Waga takiej patelni może wynosić od 600-700 do nawet i 1400-1600 gram. Cięższe patelnie nie są polecane. Na sam komfort niebagatelny wpływ ma też rączka, a dokładniej rzecz biorąc materiał wykonania i design. Najbardziej powinno nam zależeć na miękkim w dotyku materiale, a także antypoślizgowej powłoce. Oczywistą rzeczą jest też odporność na nagrzewanie.

Patelnia ceramiczna z pokrywką – co jeszcze w zestawie?

Akcesoria, jakie producenci bardzo często dorzucają do swoich patelni są z pewnością ciekawe. Choć rzadko zdarza się, aby w zestawie z patelnią było ich bardzo dużo, to warto pokusić się o wybór sprzętu z ciekawymi akcesoriami w cenie, bo to uatrakcyjnia wartość całego zestawu.

Mowa tutaj przede wszystkim o specjalnie dostosowanej i zaprojektowanej do naszego modelu pokrywce, która nie tylko będzie wyposażona we właściwe otworki, ale także będzie pasować mając na uwadze design. Co więcej, czasami w cenie producent oferuje nam pełen zestaw patelni, które różnią się średnicą.

Patelnia x3 CERAMICZNA GRANITOWA 1030

patelnia ceramiczna do naleśników

34269 AMBITION MASTER PATELNIA

dobra patelnia ceramiczna

Patelnia ceramiczna opinie i cena 

Choć nie jest to najistotniejszy aspekt zakupu takiego sprzętu, to i tak warto mieć na uwadze to czy opinie patelni ceramicznej, która nam przypadła do gustu, są wysokie czy też nie. Pozytywne wypowiedzi innych użytkujących mogą wskazywać na trwałe wykonanie i na to, że deklarowane przez producenta właściwości odzwierciedlają się też w rzeczywistości. 

Feedback, choć subiektywny, może też wskazać nam potencjalne bolączki danego modelu i przestrzec nas przed określonym wykorzystaniem patelni, aby jej po prostu nie uszkodzić. Przy tym musimy też pamiętać o tym, że sprzęt powinien charakteryzować się odpowiednim stosunkiem jakości do ceny, gdzie ujmiemy też takie kryteria jak trwałość sprzętu, komfort użytkowania, bogatość zestawu czy po prostu wielkość samej patelni.

Podsumowanie – teraz wiesz jaka będzie najlepsza patelnia ceramiczna w 2024 roku! 

Choć na rynku mamy z pewnością bardzo duży wybór patelni, to jedną z najciekawszych rozwiązań jest dzisiejszy numer jeden. W zestawieniu Patelnia x3 CERAMICZNA INDUKCJA Gaz GRANITOWA 1030 zwyciężyła z uwagi na bardzo bogaty zestaw i, przy tym, świetną cenę.

Jeśli jednak oferta nie przypadła nam do gustu lub po prostu myślimy nad zakupem innego sprzętu, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać zebrane informacje w części poradnikowej i wraz z określonymi przez was oczekiwaniami samemu wybrać się na poszukiwania idealnej patelni ceramicznej. 

Artykuły