Naczynia tytanowe są szczególnie potrzebne dla każdego, kto pragnie odżywiać się zdrowo. Materiał ten zapobiega przywieraniu posiłków, nawet kiedy nie dodajemy oleju. Co ciekawe, garnki tytanowe oferują również prostotę, a także dużą szybkość w przygotowaniu posiłków. Z tego właśnie produkty z tego materiału cieszą się tak rosnącą popularnością.

Problem pojawia się jednak kiedy spośród wielu producentów i jeszcze większej ilości produktów przyjdzie nam wybrać te bardzo dobre garnki tytanowe. Nie każdy z nas ma pojęcie czym jeden garnek tytanowy różni się od drugiego, a także jakie parametry są najważniejsze.

W tym rankingu garnków tytanowych umówimy kluczowe kwestie oraz przedstawimy cztery bardzo ciekawe propozycje. W ten sposób dowiecie się jakie garnki tytanowe są najlepsze, czym się charakteryzują oraz dlaczego warto je wybrać.

W zestawieniu pojawiły się przede wszystkim produkty cechujące się funkcjonalnością, odpowiednim wykonaniem, długoletnią gwarancją oraz oczywiście zawartością zestawu garnków ranking 2024. Istotne są również opinie tytanowych garnków.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
GARNKI POKRYWY TEFAL INGENIO 161820 TYTAN L23193 1

Garnki TEFAL INGENIO

9.9

Drogi

Allegro Logo
 
empik logo
 
GARNEK TEFAL PRO STYLE 5L 24 CM INDUKCJA TYTAN 1

TEFAL PRO STYLE

9.8

Drogi

Allegro Logo
GARNEK TYTAN DO MLEKA BERLINGER HAUS 12L BH 6061 1

Garnek BERLINGER HAUS

9.5

Tani

Allegro Logo
GARNEK BLACK ROYAL 24cm 6L Tytan Berlinge 1

BLACK ROYAL Berlinge

9.4

Średnia

Allegro Logo
 
empik logo

GARNKI POKRYWY TEFAL INGENIO 16/18/20 TYTAN

ranking fotelików samochodowych 15-36

Oferta producenta Tefal zawiera przede wszystkim bardzo dużą ilość garnków. Do dyspozycji otrzymujemy aż trzy naczynia o średnicy 16 cm, 18 cm i 20 cm. Dodatkowo producent dostarcza nam szereg dodatków, a samo wykonanie gwarantuje wielofunkcyjność oraz, co ciekawe, oszczędność miejsca.
Garnki przygotowane zostały w taki sposób, że możemy korzystać z nich w przypadku kuchenek gazowych, ceramicznych, czy elektrycznych. Pamiętajmy natomiast, że nie są one dostosowane do kuchenek indukcyjnych, co można uznać za wadę.

Istnieje jednak sporo zalet, o których warto pamiętać. Samo wykonanie oraz zastosowanie powłoki Titanium Excellence gwarantuje nieprzywieranie jedzenia oraz smażenie praktycznie bez tłuszczu. Gwarantuje to zatem zdrową żywność. Sama powłoka jest wyjątkowo wytrzymała, a wzmocnienie jej tytanem gwarantuje odporność na zarysowania, nawet podczas korzystania z metalowych akcesoriów.

Niezwykle ważną charakterystyką tego rozwiązania jest oszczędność miejsca. Garnki wyposażone zostały w uniwersalną składaną rączkę, a ich odpowiednie skalowanie pozwala schować jeden garnek w drugi, ograniczając potrzebne miejsce do przechowywania.

W dodatkowym wyposażeniu znajdziemy specjalny koszyk do gotowania na parze, a także uniwersalną rączkę, która nadaje się do każdego z trzech oferowanych garnków. Sama konstrukcja rączki jest nienagrzewająca się. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na to, że możemy myć produkty w zmywarce.

Oprócz wspomnianej niekompatybilności z kuchenkami indukcyjnymi, należy także pamiętać o dosyć wysokiej cenie. Jednakże, otrzymujemy tutaj aż 3 garnki, co zdecydowanie przemawia za tym zakupem.

R

Zalety

• Bogaty zestaw;
• Bardzo duża oszczędność miejsca;
• Specjalna powłoka Titanium Excellence;
• Przystosowana do kuchenek gazowych, ceramicznych i elektrycznych.
Q

Wady

• Brak kompatybilności z kuchenkami indukcyjnymi;
• Wysoka cena.

GARNEK TEFAL PRO STYLE 5L 24 CM INDUKCJA TYTAN

ranking fotelików samochodowych 15-36 testy

Jeżeli poszukujemy nieco większego garnka, który charakteryzuje się bardzo trwałą konstrukcją oraz niezawodnością, to zdecydowanie warto wybrać inny garnek Tefala, a mianowicie Pro Style. Jest to z pewnością ciekawa opcja ze względu na wielofunkcyjność.

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na to, że garnek idealnie spisze się w przypadku niemalże każdej kuchenki. Produkt jest kompatybilny z kuchenkami elektrycznymi, ceramicznymi, gazowymi czy, co ważniejsze, to najlepsze garnki na indukcję. Sprawia to, że jest to wszechstronne rozwiązanie.

Garnek wyposażony został w specjalną powłokę nieprzywierającą zwaną Titanium PRO. Ta oferuje nam bardzo twardą warstwę wewnętrzną, która dodatkowo wzmocniona została tytanem. Gwarantuje to brak jakichkolwiek problemów z gotowaniem i, co ważniejsze, zdrowym smażeniem niewykorzystującym ogromnych ilości oleju.

Bardzo ważne jest także zastosowanie wyłącznie tych substancji, które nie wchodzą w reakcje z żywnością. Dzięki temu nie musimy martwić się o niezdrowe posiłki. Innymi słowy, nie znajdziemy tutaj nawet śladowych ilości kadmu, ołowiu czy PFOA.

Warto także dodać, że recenzowany garnek jest bardzo prosty w myciu, a nieprzywierająca powłoka idealnie nadaje się do czyszczenia – zarówno ręcznego czy w zmywarce. Produkt gwarantuje nam średnicę 24 centymetrów, co daje nam pojemność wynoszącą około 5 litrów. Jest to zatem nieco większa opcja.

Niestety, w ofercie znajdziemy tylko jeden garnek, którego cena jest bardzo wysoka.

R

Zalety

• Bardzo trwałe wykonanie;
• Dosyć duża pojemność;
• Naczynie bardzo łatwo utrzymać w czystości;
• Brak jakichkolwiek szkodliwych substancji;
• Bardzo twarda warstwa wewnętrzna.
Q

Wady

• Wysoka cena;
• Tylko jeden garnek na wyposażeniu.

GARNEK TYTAN DO MLEKA BERLINGER HAUS 1,2L BH-6061

ranking fotelików samochodowych 15-36 kg

Jeżeli szukamy nieco mniejszego naczynia, idealnego do szybkiego przygotowania żywności łatwo przywierającej oraz przypalającej się, to garnek firmy Berlinger Haus będzie zdecydowanym faworytem. Stosunkowo niska cena i bardzo dobre wykonanie sprawiają, że jest to bardzo ciekawa opcja dla każdego.

Jest to garnek o pojemności 1,2 L. Oznacza to, że jest to idealne naczynie do mleka. Jeśli chodzi o wykonanie wewnętrzne, to zastosowano tutaj nieprzywierającą powłokę tytanową, która idealnie nadaje się do gotowania substancji, które ze względu na swój skład oraz konsystencje bardzo szybko przywierają i przypalają się.

Dzięki temu garnkowi, będziemy mogli smażyć przy wykorzystaniu bardzo małej ilości tłuszczu, a gotowanie mleka, sosów czy innych potrawek nie sprawi problemu. Jeśli chodzi o wykonanie zewnętrzne, to wykorzystano tuta bardzo wysokiej jakości odlewane aluminium.

Inną zaletą będzie także specjalny uchwyt Soft Touch. Nie nagrzewa się on tak bardzo, a silikonowa powłoka poprawia komfort trzymania oraz stabilność. Należy zauważyć, że jest to produkt przystosowany do niemalże każdego rodzaju kuchenek. Oznacza to, że będziemy mogli stosować garnek w przypadku kuchenek gazowych, ceramicznych, elektrycznych czy halogenowych.

Problematyczna wydaje się natomiast sytuacja z płytami indukcyjnymi. O ile producent wymienia, że garnek może być stosowany na płycie indukcyjnej, to mała średnica dna garnka skutecznie to uniemożliwia. Oznacza to, ze w prawie każdym przypadku garnek nie będzie działać na płycie indukcyjnej.

R

Zalety

• Bardzo dobre wykonanie;
• Nietuzinkowa kolorystyka;
• Możliwość mycia w zmywarce;
• Trwała i odporna powłoka nieprzywierająca;
• Niska cena.
Q

Wady

• Mała pojemność;
• Nie nadaje się do kuchenek indukcyjnych.

GARNEK BLACK ROYAL 24cm 6L Tytan Berlinge

ranking fotelików samochodowych 15-36 kilogramów

Jeśli zależy nam na największym produkcie, to zdecydowanie ciekawym wyborem będzie model Black Royale Berlinge, który to oferuje nam średnicę 24 centymetrów oraz większa głębokość pozwalającą na pomieszczenie zawartości do 6 litrów.

Black Royal to garnek, który zaskakuje nas swoją funkcjonalnością. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na zastosowanie specjalnej szklanej pokrywy, która wyposażona została w sitko do odcedzania. Oprócz tego, garnek oferuje nam także wylewkę do odcedzania bez potrzeby zdejmowania pokrywki.

W połączniu z nienagrzewającymi się uchwytami ze stali nierdzewnej oraz bezpiecznym wykonaniem bez substancji szkodliwych dla zdrowia, mamy tutaj do czynienia z jednym z ciekawszych produktów dostępnych na rynku w 2024 roku.

Oczywiście pamiętajmy także o tym, że firma Berlinger Haus wyposażyła swój produkt w nieprzywierającą powłokę tytanową. Pozostałe komponenty garnka wykonane zostały z aluminium i stali nierdzewnej, a pokrywa ze szkła.

Na uwagę zasługuje też możliwość stosowania garnka na kuchniach indukcyjnych. Wszystko to oferowane jest w przeciętnej, niewygórowanej cenie. Należy jednak pamiętać, że w ofercie znajduje się tylko jeden garnek.

R

Zalety

• Szereg funkcjonalnych rozwiązań;
• Możliwość mycia w zmywarce;
• Bardzo trwałe i wolne od szkodliwych substancji wykonanie;
• Kompatybilność z kuchenkami indukcyjnymi.
Q

Wady

• Tylko jeden garnek w ofercie;
• Dosyć wysoka cena.

Jakie garnki tytanowe okażą się najlepsze w 2024 roku?

Naczynia wzbogacone tytanem to z pewnością jedne z najciekawszych rozwiązań, jakie znajdziemy na rynku. Szybkie i zdrowe gotowanie, a do tego wysoki komfort zagwarantowany dzięki nieprzywierającej powłoce oraz szybkiemu czyszczeniu – to wszystko sprawia, że garnki tytanowe zyskują tak dużo w oczach klientów.

Znalezienie jednak tych bardzo dobrych garnków tytanowych to niemały problem, szczególnie dla niektórych osób. Nie każdy z nas wie czym charakteryzuje się odpowiednio zaprojektowany garnek tytanowy oraz co może wpłynąć na dobrą jakość wykonania. Aby zatem przygotować się przed zakupem, warto najpierw zapoznać się z poradnikiem zakupowym.

Wybierając właściwy garnek tytanowy, pamiętajmy o najistotniejszych elementach, takich jak wykonanie oraz funkcjonalność. Kompatybilność to kolejna kwestia, o której należy pamiętać. Z uwagi na zastosowanie, ważna jest także pojemność oraz ilość naczyń w ofercie. Opinie garnków tytanowych to jeszcze jeden aspekt, który pomoże nam podjąć decyzję.

najlepszy fotelik samochodowy 15-36 kg

Materiał oraz jakość wykonania

Ganki tytanowe powinny przede wszystkim oferować materiał tytanowy, który to pod każdym względem przewyższa garnki stalowe, ceramiczne, aluminiowe czy jakiekolwiek inne. Materiał ten najlepiej radzi sobie z przewodzeniem ciepła, oferuje najtrwalszą powłokę odporną na zdzieranie, a także bardzo łatwo jest go wyczyścić. Co ciekawe, to właśnie tytan jako jeden z nielicznych materiałów odporny jest na szok termiczny i pozwala nam mycie tego typu garnków w zimnej wodzie.

Jednakże, oprócz samego wykonania naczynia, bardzo ważna jest także konstrukcja uchwytów, przykrywek oraz innych akcesoriów, które bardzo często pojawiają się w zestawach. Tutaj bardzo dobrym wyborem będą garnki tytanowe oferujące aluminiowe uszka, które nie nagrzewają się podczas gotowania.

GARNEK TEFAL PRO STYLE 5L 24 CM INDUKCJA TYTAN

GARNEK TEFAL PRO STYLE 5L 24 CM INDUKCJA TYTAN

GARNKI POKRYWY TEFAL INGENIO

GARNKI POKRYWY TEFAL INGENIO 161820 TYTAN L23193

Średnica oraz pojemność

Szukając garnków bardzo ważne jest także zwrócenie uwagi na ich wielkość. Rozmiar podawany jest zazwyczaj jako średnica garnka lub jego pojemność. Dokładny rozmiar, na jaki się zdecydujemy, zależny jest oczywiście od wymagań oraz od tego co dokładnie będziemy przygotowywać w garnku.

Dlatego jednym z najlepszym wyborów będzie znalezienie oferty, w której dostępnych mamy kilka garnków o różnej średnicy i pojemności. Dodatkowym atutem takiego rozwiązania jest bardzo częsta oszczędność miejsca.

Funkcjonalność

Wybierając garnek bardzo dobrym pomysłem będzie także zwrócenie szczególnej uwagi na komfortowe i przemyślane rozwiązania, jakie producent mógł zastosować w swoim produkcie. Mowa tutaj o specjalnym sitku wbudowanym w pokrywkę czy wylewka, która służyć będzie do odcedzania bez potrzeby podnoszenia pokrywki.

Na funkcjonalność wpływa także rodzaj rączki oraz jej możliwości regulacyjne. Oczywiście pamiętajmy także o kompatybilności, czyli możliwości korzystania z garnka na różnego rodzaju kuchenkach – czy to gazowej, elektrycznej, ceramicznej czy co ważniejsze indukcyjnej.

GARNEK BLACK ROYAL 24cm 6L Tytan Berlinge

GARNEK BLACK ROYAL 24cm 6L Tytan Berlinge

GARNEK TEFAL PRO STYLE 5L 24 CM INDUKCJA TYTAN

GARNEK TEFAL PRO STYLE 5L 24 CM INDUKCJA TYTAN

Garnki tytanowe opinie 2024

Kolejnym istotnym aspektem będą opinie innych użytkowników. To właśnie one pozwolą nam zweryfikować czy dane naczynie w rzeczywistości spełnia wszystkie wymagania, jakie my oraz pozostali użytkownicy postawiliśmy. Bardzo ważne jest to także przy wyborze garnków żeliwnych na ognisko.

Uwagi innych kupujących to z pewnością dodatkowa perspektywa, która pozwoli nam upewnić się przed zakupem. Musimy jednak uważać, gdyż niejednokrotnie przyjdzie nam spotkać się ze sponsorowanymi komentarzami, które nijak się mają do rzeczywistego stanu garnka. Z tego powodu zwracajmy uwagę wyłącznie na opinie pochodzące ze zweryfikowanych źródeł.

Podsumowanie rankingu garnków tytanowych

Dzisiejsze zestawienie przedstawia cztery bardzo ciekawe opcje. Każda z nich oferuje bezpieczne i szybkie gotowanie. Poszczególne naczynia różnią się natomiast wielkością oraz funkcyjnością i kompatybilnością. Bardzo dobrym wyborem będzie zwycięzca rankingu, czyli GARNKI POKRYWY TEFAL INGENIO 16/18/20 TYTAN L23193. To wszechstronna opcja, w której oprócz trzech różnych naczyń znajdziemy kilka dodatków. Poznaj też dobre patelnie tytanowe, które będą dopełnieniem do garnków tytanowych.

Jeśli jednak myślicie nad własnymi poszukiwaniami, to bardzo ważne będzie wcześniejsze zapoznanie się z poradnikiem zakupowym. To właśnie on pozwoli wam zaznajomić się z poszczególnymi kryteriami, które okażą się niezbędne podczas poszukiwania idealnych naczyń tytanowych.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki garnek tytanowy wybrać
Average rating:  
 0 reviews