Przygotowanie popcornu w domowym zaciszu to z pewnością zagwozdka dla wielu domowników. Oczywiście istnieje możliwość kupna saszetek i wstawienia pożywienia do mikrofalówki. Jednakże, w przypadku kiedy chcielibyśmy zrobić to szybciej i otrzymać więcej popcornu naraz, warto byłoby przemyśleć nieco inne rozwiązanie.

Specjalistycznym narzędziem, które w bardzo wydajny, a do tego szybki sposób zagwarantować nam może popcorn, jest właśnie maszynka. Urządzenie to jest przejrzyste, proste w obsłudze, a dodatkowo oferuje nam beztłuszczowe przygotowanie posiłku oraz prostotę, a także budżetowość. To wszystko sprawia, że dobra maszynka do popcornu będzie dla wielu fanów tego jedzenia zbawienna.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
TV1680W TURBO MASZYNA DO POPCORNU 1

Maszynka TV1680W TURBO

9.9

Tani

Allegro Logo
Maszynka do popcornu automat ARIETE 1

Maszynka automat ARIETE

9.8

Średnia

Allegro Logo
 
empik logo
MASZYNA DO POPCORNU BEZ TŁUSZCZU LUND RETRO 1200W 1

Automat LUND RETRO

9.7

Drogi

Allegro Logo
AUTOMAT DO POPCORNU MASZYNA CAMRY 1

Automat CAMRY

9.6

Drogi

Allegro Logo
 
empik logo
 
URZĄDZENIE DO ROBIENIA POPCORNU HOFFEN 1200 W 1

Automat HOFFEN

9.5

Średnia

Allegro Logo

Jak natomiast wybrać urządzenie, kiedy na rynku dostęp mamy do tak ogromnej ilości sprzętu? Najlepsza maszynka do popcornu z 2024 roku to z pewnością subiektywne zdanie, lecz każdy wybrany produkt musi spełniać poszczególne kwestie techniczne. Z tego względu w dzisiejszym rankingu wzięliśmy pod uwagę te produkty, które charakteryzują się wysoką mocą pracy, solidnością wykonania, funkcjonalnością, a także wydajnością.

Maszynka do popcornu to TV1680W TURBO MASZYNA DO POPCORNU

ranking fotelików samochodowych 15-36

Urządzenie, które zwycięża w zestawieniu 2024, gwarantuje nam niezwykle prostą obsługę, a także możliwość beztłuszczowego prażenia popcornu. Przekłada się to na lepszy smak oraz oczywiście na mniejszą ilość kalorii w spożywanym posiłku. Jednakże, model TV to także solidność i wystarczająca moc.

Głównym powodem, dla którego przyrząd ten jest warty naszej uwagi, jest przede wszystkim konstrukcja oraz materiały użyte do produkcji. Co prawda, otrzymujemy tutaj model, który produkuje 1200 W, lecz jest to podstawowa i wystarczająca moc. Jeśli natomiast weźmiemy pod uwagę cenę, to nie istnieje żadna inna marka ani konkretny model automatu do popcornu, który oferowałby większa moc.

Co ciekawe, jest to produkcja zaprojektowana na rynek polski. Aby zapewnić jak najlepszą i najskuteczniejszą pracę, producent wyposażył swoje urządzenie w kwarcowe elementy grzejne. Oznacza to, że jest to bardzo dobrze skonstruowany produkt o trwałym wykonaniu i ponadprzeciętnej niezawodności.

Pomimo przeciętnej mocy urządzenia, mamy tutaj do czynienia z bardzo szybką i wydajną pracą oraz produkcją popcornu. Jednakże, na uwagę zasługuje specjalny system turbo grzałki, która jeszcze bardziej przyspiesza ten proces.

Urządzenie przystosowane zostało do mycia w zmywarce. Jest to jednak dosyć głośne urządzenie, które dodatkowo od czasu do czasu wypuszcza nieprzygotowany popcorn. Jednakże, niska cena z pewnością pozytywnie wpłynie na nasz finalny wybór.

R

Zalety

• Niska cena;
• Możliwość mycia w zmywarce;
• Trwałe wykonanie;
• Kwarcowe elementy grzewcze;
• Niska waga urządzenia i kompaktowość.
Q

Wady

• Niska kultura pracy;
• Nie przygotowuje wszystkich ziaren.

Maszynka do popcornu automat ARIETE

ranking fotelików samochodowych 15-36 testy

Innym ciekawym produktem będzie oferta od firmy Ariete. Mamy tutaj do dyspozycji podobną moc, która wynosi 1100 W. Jest to zatem urządzenie, które gwarantuje nam szybkie i wydajne przygotowanie prażonej kukurydzy. Warto natomiast zauważyć, że jest to większy produkt, który pomieści większą ilość ziaren oraz przygotuje więcej popcornu.

Model Ariete Party Time 2954 charakteryzuje się przede wszystkim ciekawym designem. Przygotowane zostało na styl lat siedemdziesiątych. Co ciekawe, pomimo kompaktowego rozmiaru, jest to bardzo pojemne urządzenie, którego funkcjonalność zachwyci niejedną osobę.

Z zalet warto przede wszystkim wymienić bardzo szybkie przygotowanie popcornu. Tak jak w poprzedniej ofercie, tak samo i tutaj otrzymujemy urządzenie o bardzo szybkiej pracy. W niecałe 2-3 minuty uda się przygotować dużą porcję popcornu.

Ze względu na charakterystykę, automat przygotowuje beztłuszczowy produkt. Oznacza to, że jest zdrowy, a także mniej kaloryczny. Co prawda niektóre osoby zarzucają produktowi tworzenie popcornu z nieco „styropianowym” smakiem, lecz jest on jak najbardziej naturalny, gdyż pozbawiony dodatków takich jak olej czy nadmierna ilość soli.

Wadą natomiast jest bardzo głośna praca. Niska kultura pracy może mieć bardzo duży wpływ na zakup, szczególnie jeśli drażni nas głośny sprzęt AGD. Nie dochodzi jednak do sytuacji, w której ziarna nie „puchną” przed wyrzutem. Cena jest tutaj natomiast bardzo wysoka.

R

Zalety

• Bardzo ciekawy design;
• Duży pojemnik na popcorn;
• Bardzo szybki czas przygotowania prażonej kukurydzy;
• Beztłuszczowy popcorn.
Q

Wady

• Wysoka cena;
• Niska kultura pracy.

MASZYNA DO POPCORNU BEZ TŁUSZCZU LUND RETRO 1200W

ranking fotelików samochodowych 15-36 kg

Jeżeli zależy nam na stylistyce retro, to bardzo ciekawym wyborem będzie maszynka do popcornu firmy Lund. Oferuje ona turkusową kolorystykę oraz klasyczny wygląd, który to z pewnością pamiętamy z lat 70-tych i 80-tych.

Urządzenie wyposażone zostało w moc 1200 W, a więc jest to odpowiednia siła do szybkiego przygotowania kukurydzy. Co ciekawe, pod retro wyglądem możemy znaleźć dużą ilość systemów wspomagających przygotowanie jedzenia. Jednym z nich jest równomierny system prażenia kukurydzy.

Pamiętajmy oczywiście, że produkt oferuje nam standardowe elementy poprawiające komfort użytkowania, a mianowicie przełącznik, nóżki antypoślizgowe oraz specjalnie przygotowaną pokrywkę i budkę, którą można zdjąć i wyczyścić wnętrze o wiele skuteczniej.

Jeśli chodzi o wydajność, to pojemnik gwarantuje nam możliwość prażenia 50 do 60 gramów ziaren naraz. Oznacza to, że jest to bardzo komfortowe rozwiązanie. Jeśli chodzi o wykonanie, to mamy tutaj do dyspozycji aluminiowe części oraz części PP.

Problematyczne wydają się natomiast kwestie „niewystrzelonych” ziaren, które fruwać mogą po całym pomieszczeniu. Oprócz tego, automat bardzo głośno pracuje, co jest dosyć problematyczne dla niektórych użytkowników.

R

Zalety

• Fantastyczny wygląd retro;
• Komfortowe użytkowanie;
• Równomierny system prażenia kukurydzy;
• Duża pojemność na ziarnka.
Q

Wady

• Głośna praca;
• Wypuszcza „niewystrzelone” ziarna.

AUTOMAT DO POPCORNU MASZYNA CAMRY

ranking fotelików samochodowych 15-36 kilogramów

Nieco tańszym, aczkolwiek dalej droższym od zwycięzcy rankingu 2024 wyborem będzie automat firmy Camry. Tutaj producenci oferują nam bardziej stonowany wygląd, który świetnie się komponuje do niemalże każdej stylizacji kuchennej czy pokojowej.

Camry model CD 4480 to przede wszystkim bardzo wydajne urządzenie prażące kukurydzę bardzo szybko dzięki zastosowaniu mocy wynoszącej 1200 W. Oprócz tego, urządzenie nie wykorzystuje oleju do prażenia, a więc mamy do dyspozycji o wiele zdrowszą wersję prażonej kukurydzy od tej dostępnej w kinie.

Oprócz tego, recenzowana maszynka charakteryzuje się bardzo dużym bezpieczeństwem. Ma to niebagatelny wpływ, gdyż dzięki temu urządzenie może być użytkowane przez dziecko. Ziarenka z maszynki nie wypadają, a światełko ostrzeże nas o rosnącej temperaturze. W ten sposób będziemy wiedzieć kiedy wyłączyć urządzenie na czas.

Produkt oferuje bardzo dobre wykonanie, lecz niektóre elementy plastikowe bardzo szybko się nagrzewają. Należy zatem uważać, aby ich nie dotykać. Oprócz tego, za jednym razem przygotujemy wyłącznie jedną miskę popcornu, a kolejne prażenie coraz bardziej nagrzewa newralgiczne elementy.

R

Zalety

• Bardzo proste w obsłudze;
• Klasyczny design;
• Kontrolka informująca o temperaturze;
• Bardzo mała ilość „niespuchniętych” nasion.
Q

Wady

• Bardzo szybko się nagrzewa;
• Łatwo o poparzenie podczas dotykania plastikowych elementów w części górnej urządzenia.

URZĄDZENIE DO ROBIENIA POPCORNU HOFFEN 1200 W

dobry fotelik samochodowy 15-36 kg

Budżetowym wyborem, które charakteryzuje się dużą mocą jak na rozmiary urządzenia, jest maszyna firmy Hoffen. Tutaj do dyspozycji otrzymujemy natomiast bardzo malutki, aczkolwiek skuteczny i wydajny produkt. Pozwala nam na przygotowanie bardzo dużej ilości popcornu w krótkim czasie.

Co ciekawe, urządzenie wyposażone zostało w miskę, która zbiera prawie każdy przygotowany „spuchnięty” popcorn, dzięki czemu ilość prażonej kukurydzy wylatującej poza obszar urządzenia jest ograniczona do minimum.

Co więcej, popcorn przygotowany w ten sposób jest zdrowy, gdyż pozbawiony dodatków chemicznych oraz oleju. Beztłuszczowe prażenie oznacza jednak, że taka kukurydza oferuje nieco inny, „styropianowy” smak.

Czas przygotowania wynosi natomiast do 4 minut, a więc jest to bardzo dobre i polecane urządzenie. W zestawie znajdziemy także łyżkę do nakładania ziaren. Niestety, miskę na popcorn trzeba bardzo często opróżniać, aby strzelający popcorn nie lądował na zewnątrz.

R

Zalety

• Łyżka do nakładania ziaren w zestawie;
• Tania alternatywa;
• Krótki czas przygotowania popcornu;
• Miska ograniczający rozprysk kukurydzy.
Q

Wady

• Aby uniknąć rozrzucania popcornu po całym mieszkaniu, należy bardzo często opróżniać miskę.

Jaką kupić maszynkę do popcornu? Poradnik zakupowy 2024

Wybór właściwego urządzenia do przyrządzania popcornu wymaga przede wszystkim wiedzy na temat parametrów sprzętu oraz poszczególnych kwestii związanych z funkcjonalnością. Bardzo dobra maszynka do popcornu oferuje wydajność, ale także bezpieczeństwo oraz atrakcyjny, nietuzinkowy wygląd.

Przeglądając opinie urządzeń do popcornu bardzo łatwo można zauważyć, że większość tych budżetowych produktów gwarantuje nam odpowiednią jakość wykonania dla domowego przyrządzania popcornu. Należy jednak pamiętać o mocy oraz o kulturze pracy urządzenia.

Szybkość przygotowania popcornu oraz ilość jednorazowej porcji odgrywa równie ważną rolę. Pamiętać musimy także o tym, aby wybrany przez nas produkt charakteryzował się funkcjonalnościami, które poprawiałyby komfort użytkowania. Oczywiście same opinie maszynek do popcornu także okażą się bardzo ważne. Więcej informacji znaleźć możemy tutaj: https://www.prorankingi.pl/blog/jak-wybrac-maszyne-do-popcornu/.

najlepszy fotelik samochodowy 15-36 kg

Odpowiednia maszynka oferuje dobrą moc

W zależności od ceny, jaką przyjdzie nam zapłacić oraz renomy firmy, produkty do prażenia kukurydzy oferują nam moc od 700 do 1500 W. Moc wpływa oczywiście na szybkość prażenia, gdyż reguluje ona czas, w którym urządzenie osiąga optymalną temperaturę do wyrzucenia chrupiącej, białkowej masy ze skorupki nasiona.

Oczywiście nie jest to najistotniejsza kwestia, gdyż oprócz mocy wiele innych parametrów wpływa na skuteczność pracy maszynki. Ciekawą funkcją niekiedy instalowaną w urządzeniu będzie tak zwane Turbo, które jeszcze bardziej przyspiesza proces prażenia. Miejmy natomiast na względzie, że moc jest ważna i zdecydowanie pomoże w wyborze właściwego produktu.

TV1680W TURBO MASZYNA DO POPCORNU

najlepsza maszynka do popcornu

Maszynka do popcornu automat ARIETE

jaką kupić maszynkę do popcornu

Komfort użytkowania również kluczowy

Oprócz właściwej szybkości i wydajności w produkowaniu popcornu, bardzo ważna jest także sama konstrukcja urządzenia oraz zainstalowane systemy usprawniające urządzenie. Czasami jest to specjalna osłonka, która ogranicza rozrzut prażonej kukurydzy.

Inną opcją wpływającą na komfort jest zastosowanie zintegrowanej miski, która automatycznie pozwala przechowywać nam przygotowane jedzenie. Dodatkowo warto pamiętać o tym, żeby urządzenie można było rozebrać w celu uproszczenia czyszczenia czy nawet umycia go w zmywarce.

Bezpieczeństwo najważniejsze

Tego rodzaju sprzęt jest w zasadzie bardzo bezpieczny i nie istnieje duże ryzyko zranienia. Należy jednak pamiętać, że najbardziej budżetowe maszynki do prażenia kukurydzy bardzo szybko się nagrzewają. Innymi słowy, możemy się oparzyć podczas wyjmowania przygotowanego popcornu. Dobrym rozwiązaniem będzie wybór automatu, który wyposażony jest w specjalny sygnalizator nagrzania.

W celu uniknięcia takiej sytuacji, warto wybierać takie produkty, które w bardzo dobry sposób odprowadzają ciepło oraz nie nagrzewają kluczowych elementów. Szczególnie rączek oraz uchwytów. Oprócz tego, wybierajmy produkty wyposażone w antypoślizgowe nóżki do jeszcze lepszej stabilności oraz właściwie zaprojektowane osłony przed wyrzucaniem popcornu w powietrze.

AUTOMAT DO POPCORNU MASZYNA CAMRY

maszynka do popcornu opinie

Maszynka do popcornu opinie oraz cena

Bardzo dobrym sposobem na ocenę produktu przed zakupem jest zapoznanie się ze wszystkim istotnymi informacjami odnośnie działania, które znajdziemy w komentarzach oraz uwagach innych użytkowników.

Pomogą one sprawdzić jak wygląda sprawa z niechcianym rozrzutem, jak dużo nasion wydostaje się bez odpowiedniego „spuchnięcia” oraz co dokładnie inni sądzą o wykonaniu. Gdy tylko odpowiemy sobie na te pytania, będziemy wiedzieć jakie zalety i wady będą dla nas najistotniejsze.

Dodatkowo warto mieć na uwadze cenę, a dokładniej rzecz biorąc stosunek jakości do ceny. Oczywiście te produkty od bardziej znanych producentów będą droższe, lecz trzeba upewnić się, że nie płacimy wyłącznie za renomę firmy, a dopłacamy też za lepsze wykonanie, wyższą moc, oraz lepszą wydajność. Czasami natomiast te budżetowe rozwiązania będą równie skuteczne do domowego użytku.

URZĄDZENIE DO ROBIENIA POPCORNU HOFFEN 1200 W

tania maszynka do popcornu

Top 5 urządzeń do popcornu

Dzisiejszy zwycięzca, czyli TV1680W TURBO MASZYNA DO POPCORNU, oferuje nam wszystko, czego tak naprawdę oczekujemy od domowej maszyny do prażenia nasion kukurydzy. W niskiej cenie otrzymujemy odpowiednią moc, szybką pracę, a także solidne wykonanie oraz szereg opcji poprawiających komfort korzystania z urządzenia.

Jeśli jednak żadna z powyższych ofert nie przypadła wam do gustu, to bardzo dobrym rozwiązaniem będzie zapoznanie się z poradnikiem zakupowym. To tam znajdziecie najważniejsze kwestie związane z właściwym wyborem urządzenia.

Artykuły Powiązane

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaką maszynkę do popcornu wybrać
Average rating:  
 0 reviews