Niegdyś pieczenie ciast, mięs czy innych potrawek wymagało specjalnego urządzenia, jakim jest prodiż. W dzisiejszych czasach wszechstronność piekarników pozwala na bezproblemowe korzystanie z bardziej uniwersalnych rozwiązań AGD. Nie oznacza to jednak, że dobry prodiż elektryczny to nieaktualne już rozwiązanie.

Istnieje wiele zalet korzystania z tego typu sprzętu. Przede wszystkim wymagają one mniejszą ilość energii, zajmują bardzo mało miejsca, a do tego dochodzi również łatwość obsługi i komfort użytkowania. Jaki prodiż elektryczny okaże się jednak najlepszy? Na co powinniśmy zwrócić uwagę, próbując znaleźć to idealne urządzenie w 2024 roku?

Miejsce

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

1

PRODIŻ ELEKTRYCZNY PRUMEL PE 3 1

PRODIŻ PRUMEL PE3

9.9

Tani

Allegro Logo
 

2

PRODIŻ ELEKTRYCZNY PRUMEL PPG 92 1

PRODIŻ PRUMEL PPG92

9.8

Średnia

Allegro Logo
 

3

Prodiż Remoska Lakeland 18851 Patelnia Elektryczna 1

Prodiż Remoska Lakeland

9.7

Tani


 
Allegro Logo

4

Prodiż ETA Pecenka ETA013390000 1

Prodiż ETA Pecenka

9.6

Drogi


 
Allegro Logo

Aby pomóc w wybraniu jak najlepszego urządzenia, przygotowaliśmy dla was zestawienie, w którym sprawdziliśmy i zrecenzowaliśmy cztery niezwykle ciekawe urządzenia. Aby ranking prodiży elektrycznych oferował jak najciekawsze produkty, wybieraliśmy je mając na uwadze tak istotne kwestie jak pojemność, moc urządzenia, a także jakość i materiał wykonania.

PRODIŻ ELEKTRYCZNY PRUMEL PE 3

ranking fotelików samochodowych 15-36

Opisywany mini piekarnik gwarantuje nam przeciętną pojemność, lecz dosyć wysoką moc. Urządzenie charakteryzuje się natomiast niską wagą oraz w miarę kompaktowym rozmiarem. Gwarantuje to bardzo ciekawą alternatywę dla dużych piekarników.

Opisywany prestiż produkuje moc na poziomie 600 W. Jest to dosyć duża moc, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę przeciętną pojemność, jaką producenci nam zapewniają. 3,5 L jest natomiast idealny w przypadku większości potraw.

Bardzo ważną specyfikacją jest natomiast niski koszt oraz bardzo prosta obsługa urządzenia. Nie mamy co prawda możliwości regulacji temperatury czy żadnych dodatkowych funkcji, lecz sam produkt jest bardzo bezpieczny, a odpowiednia konstrukcja gwarantuje długie i niezawodne korzystanie.

Z uwagi na to, że urządzenie nie oferuje wielu dodatkowych akcesoriów, twórcy oferują nam akceptowalną cenę. Problematyczna może się jednak okazać wyżej wspomniana przeciętna pojemność.

R

Zalety

• Duża moc;
• Niska waga;
• Bardzo dobre wykonanie;
• Szybkie gotowanie i wypiekanie.
Q

Wady

• Przeciętna pojemność;
• Mała ilość funkcji.

PRODIŻ ELEKTRYCZNY PRUMEL PPG 92

ranking fotelików samochodowych 15-36 testy

Jeżeli szukamy nieco mocniejszego urządzenia o tej samej pojemności, to model PFG-32 od firmy Prumel zdecydowanie przypadnie nam do gustu. Mamy tutaj do dyspozycji bardzo mocny i wydajny produkt, który oferuje bardzo ważne opcje.

Przede wszystkim należy pamiętać, że prodiż dysponuje oddzielnym podgrzewaniem pokrywki oraz podstawki. Jest to bardzo ważne, gdyż w ten sposób o wiele lepiej zadbamy o równomierne dostarczanie ciepła do potrawy. Będzie to miało oczywiście duży wpływ na końcowy efekt i smak.

Moc podstawki wynosi 200 W, a pokrywki 450 W. Oznacza to, że do dyspozycji otrzymujemy największą moc w rankingu, czyli 650 W. Warto oczywiście wspomnieć, że pojemność urządzenia to wciąż 3,5 litra. Gwarantuje to jeszcze szybsze pieczenie i gotowanie.

Z uwagi na to, że zastosowano tutaj dodatkowy podgrzewacz w podstawce, waga produktu jest większa. Waży on 2,6 kg. Ponadto, jego wymiary są także nieco większe. Jest to wciąż małe, kompaktowe rozwiązanie, które idealnie wkomponuje się nawet w przypadku małej kuchni.

Pamiętajmy jednak, że przy większym gotowaniu pojemność ta będzie niewystarczająca. Oprócz tego, urządzenie nie oferuje nam żadnych dodatkowych funkcji.

R

Zalety

• Bardzo duża moc;
• Dodatkowe ogrzewanie podstawki;
• Kompaktowy rozmiar;
• Bardzo wydajne gotowanie i pieczenie.
Q

Wady

• Nieco mała pojemność;
• Brak funkcji dodatkowych.

Prodiż Remoska Lakeland 18851 Patelnia Elektryczna

ranking fotelików samochodowych 15-36 kg

Prodiż od firmy Remoska charakteryzuje się przede wszystkim większą pojemność oraz wystarczającą mocą. Oprócz tego, model Lakeland 18851 gwarantuje nam warstwę teflonową zabezpieczającą piekarnik, a także niezwykle wysokie wykonanie.

Brytyjski producent przygotował dla nas bardzo dobrze zaprojektowane urządzenie. Sam design jest niezwykle nowoczesny i wkomponuje się idealnie do każdego stylu kuchni. Urządzenie znane jest również jako patelnia elektryczna.

Otrzymujemy tutaj dużą pojemność, bo wynoszącą aż 4 litry. Co więcej, produkt gwarantuje nam szybkie pieczenie i gotowanie, a to wszystko dzięki mocy 580 W. Warto oczywiście wspomnieć o tym, że taka moc przekłada się na o wiele mniejszy pobór energii, a na prawie taką samą skuteczność pieczenia co w przypadku drogich, dużych i konsumujących sporo energii piekarniki.

Jeśli chodzi o wykonanie, to utrzymujemy tutaj bardzo dobrą jakość produktu. Cała patelnia pokryta została Teflonem. Jest to materiał, który ułatwia proces czyszczenia oraz zabezpiecza przed uszkodzeniem powierzchni.

Jest to urządzenie, które pomimo większej pojemności nie zabiera o wiele więcej miejsca niż poprzednio zrecenzowane produkty. Innymi słowy, w tych samych wymiarach otrzymujemy więcej miejsca na nasze potrawy. Pamiętajmy jednak, że cena za tę patelnię elektryczną jest nieco większa.

R

Zalety

• Duża pojemność;
• Dodatkowa warstwa Teflonu;
• Bardzo trwałe wykonanie;
• Nowoczesna stylistyka.
Q

Wady

• Nieco wysoka cena;
• Dosyć drogi wybór.

Prodiż ETA Pecenka ETA013390000

ranking fotelików samochodowych 15-36 kilogramów

Jeżeli nie zwracamy tak dużej uwagi na koszty, to warto przemyśleć zakup o wiele droższego, aczkolwiek bardzo zaawansowanego urządzenia firmy Pecenka. Model ETA charakteryzuje się bardzo dużą pojemnością, możliwością wyboru jednej z kilku funkcji oraz oczywiście bardzo wysoką wydajnością.

Urządzenie przewyższa poprzednio przedstawione prodiże pod względem pojemności. Zbiornik oferuje nam aż 4,3 l miejsca na nasze potrawy. Co więcej, producent upewnił się, że otrzymamy tutaj dodatkowe funkcjonalności. Z tego względu możemy wybrać pomiędzy funkcją do smażenia, grillowania, pieczenia lub duszenia.

Co ciekawe, jest to także jedno z nielicznych urządzeń dostępnych w tym zakresie cenowym, które wyposażone zostało w specjalny bezpiecznik. Ten wyłącza urządzenie kiedy pokrywa zostanie nieodpowiednio nałożona na prodiż lub zostanie całkowicie zdjęta.

Oprócz tego, warto także zwrócić uwagę na kilka innych dogodnych rozwiązań. Zastosowano tutaj specjalny uchwyt termiczny, który nie nagrzewa się i pozwala bezpiecznie korzystać z urządzenia. Oprócz tego, pojemnik urządzenia, a także sama pokrywa została obłożona specjalną powłoką nieprzywierającą. Ta natomiast ułatwia czyszczenie urządzenia.

Wszystkie te funkcje sprawiają, że jest to jedno z wygodniejszych urządzeń tego typu dostępne w zestawie. Jednakże, jego cena jest bardzo duża, niemalże dwukrotnie większa od zwycięzcy rankingu. Oprócz tego, moc urządzenia to 475 W, co może okazać się niewystarczającą mocą w przypadku bardziej wymagających potraw.

R

Zalety

• Bardzo duża pojemność;
• Wiele opcji gwarantujących komfortowe korzystanie z urządzenia;
• Bardzo bezpieczny prodiż w użyciu;
• Możliwość wyboru jedną z kilku funkcji działania.
Q

Wady

• Bardzo wysoka cena;
• Niska moc.

Prodiż jaki wybrać, aby uniknąć niezadowolenia?

Wybór prodiżu wydaje się prosty – przecież wystarczy kierować się popularnością danego modelu oraz tym jakie opinie dany prodiż elektryczny otrzymuje. Niestety, o ile te aspekty są częściowo odpowiedzialne za wskazanie dobrego wyboru, tak nasze wymagania i oczekiwania względem sprzętu mogą się różnić. Z tego właśnie względu należy wziąć pod uwagę wiele innych zmiennych.

Parametrami najważniejszymi podczas wyboru mini piekarnika tego typu będzie oczywiście moc oraz pojemność. Oprócz tego, bardzo istotnym aspektem będzie także wybór urządzeń oferujących właściwy materiał wykonania. Dodatkowe informacje na temat tego jaki prodiż elektryczny wybrać znajdziecie tutaj: https://audioplayer.pl/czego-sluzy-prodiz-warto-go-kupic/.

najlepszy fotelik samochodowy 15-36 kg

Jaka jest moc urządzenia

Jedną z ważniejszych rzeczy przy wyborze urządzenia elektrycznego do gotowania jest oczywiście jego moc. Odpowiada ona za szybkość nagrzewania się poszczególnych elementów grzewczych oraz ich maksymalną temperaturę.

Warto nadmienić, że te droższe rozwiązania są nieco mocniejsze. Jest to spowodowane głównie tym, że producenci montują drugie źródło ciepła, w podstawie. Gwarantuje to o wiele wydajniejsze gotowanie bądź pieczenie, co także przekłada się na lepiej rozprowadzone ciepło i lepiej przygotowaną potrawę.

PRODIŻ ELEKTRYCZNY PRUMEL PPG 92

jaki prodiż elektryczny

Prodiż Remoska Lakeland 18851

prodiż elektryczny ranking

Co nieco o pojemności

Kolejną bardzo ważną charakterystyką jest pojemność urządzenia. Ilość żywności, jaką jednocześnie będziemy mogli przygotować jest bardzo ważna. Szczególnie istotne wydaje się to w przypadku osób, które zamierzają przygotowywać potrawy dla dużych rodzin.

Zaleca się wybór prodiży o minimalnej pojemności wynoszącej 3,5 litra. Te największe mogą oferować nawet 4,5 czy 5 litrów pojemności. Pamiętajmy natomiast, że im większa pojemność, tym urządzenie powinno oferować większą moc, aby przyrost pojemności nie oznaczał dłuższy czas przygotowania posiłku.

Materiał wykonania równie istotny

Z uwagi na to, że mamy do czynienia z urządzeniem przygotowującym żywność, należy upewnić się, że zostało ono wykonane z materiałów, które po osiągnięciu wysokiej temperatury nie będą tworzyć związków chemicznych i substancji szkodliwych dla człowieka. To samo tyczy się sytuacji, w której niektóre materiały mogą reagować na mocno solne czy kwaśne potrawy.

Jeżeli urządzenie wykonane zostało z aluminium, to warto przede wszystkim upewnić się, że jest to tak zwane aluminium spożywcze. Bardzo często produkty te otrzymują specjalne certyfikaty, które wydaje Państwowy Zakład Higieny. Co więcej, warto przyjrzeć się również urządzeniom nieco droższym, gdyż te wykonane są ze stali nierdzewnej.

Prodiż ETA Pecenka ETA013390000

prodiż jaki wybrać

PRODIŻ ELEKTRYCZNY PRUMEL PE 3

dobry prodiż elektryczny

Opinie prodiżów elektrycznych

Kolejny bardzo ważny wskaźnik, jeśli chodzi o właściwie dobrane urządzenie. Komentarze innych osób będą z pewnością dobrym sposobem na dowiedzenie się dodatkowych rzeczy o danym modelu. Takie źródło informacji jest natomiast bardzo subiektywne, a doświadczenia innych użytkowników nie muszą odzwierciedlać naszych własnych preferencji czy oczekiwań.

Z tego właśnie względu powinniśmy pamiętać o opiniach prodiżów elektrycznych, ale nie skupiać się wyłącznie na tym aspekcie. Dodatkowe wypowiedzi mogą natomiast pokazać nam jakie są wady czy zalety tego urządzenia, a także jak w rzeczywistości się ono prezentuje.

Podsumowanie rankingu prodiży elektrycznych 2024

Przygotowany poradnik ma na celu pomóc każdej niezdecydowanej osobie wybrać to właściwe urządzenie. Naszym zadaniem było przedstawić najistotniejsze kwestie związane z właściwym wyborem tego specyficznego mini piekarnika.

Jeśli jednak szukacie ciekawej propozycji, to zachęcamy do zapoznania się z powyższym rankingiem. Szczególnie ciekawą opcją wydaje się zwycięzca rankingu. PRODIŻ ELEKTRYCZNY PRUMEL PE 3 gwarantuje nam dużą moc, szereg pozytywnych opinii oraz akceptowalną cenę, a to wszystko razem z dużą wydajnością.

Artykuły Powiązane

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki prodiż elektryczny wybrać
Average rating:  
 0 reviews