Wybór właściwego czajnika wymaga od nas dosyć obszernej wiedzy na temat tych urządzeń. Coraz to nowsze technologie oraz wprowadzane nowinki techniczne sprawiają, że z roku na rok rynek dominują niezwykle ciekawe czajniki z wieloma gadżetami.

Jednym z najnowszych trendów, jeśli chodzi o gotowanie herbaty, to możliwość ustalenia docelowej temperatury. Jest to szczególnie istotne, kiedy lubujemy się w specyficznych herbatach wymagających zróżnicowanej temperatury parzenia. W innym wypadku szukaj zwykłego czajnika elektrycznego lub czajnika na kuchenkę indukcyjną.  Natomiast wybór czajnika z regulacją temperatury nie jest tak oczywisty, jak mogłoby się wydawać. 

Z pomocą dzisiejszego zestawienia pokażemy jednak, że istnieje możliwość znalezienia czajnika z regulacją temperatury, który zaoferuje nam wykończenie najwyższej jakości. Co ciekawe, nie będziecie musieli uciekać się do kompromisów. W wybranym przez siebie budżecie znajdziecie najlepsze urządzenie dostępne na rynku w roku 2024.

Aby dzisiejszy ranking jak najrzetelniej prezentował najciekawsze produkty, wzięliśmy pod uwagę szereg kluczowych aspektów. Mają one niebagatelny wpływ na jakość oraz wydajność urządzenia. Przede wszystkim skupiliśmy się na mocy oraz pojemności czajników. Dodatkowo kluczowe dla właściwej recenzji były również funkcje dodatkowe, cena, rodzaj i okres gwarancji. Opinie czajników z regulacją temperatury także okazały się istotne.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
CZAJNIK ELEKTRYCZNY SZKLANY LED 17L REG TEMP LUND 1 1

SZKLANY LUND 1,7L

9.9

Tani

Allegro Logo
 
Czajnik elektryczny BEZPRZEWODOWY LED REGULACJA First Austria

Czajnik First Austria

9.8

Średnia

Allegro Logo
Czajnik Elektryczny Bosch TWK8613P

Czajnik Bosch TWK8613P

9.7

Drogi

Allegro Logo
 
empik logo
 
Esperanza CZAJNIK ELEKTRYCZNY SZKLANY 17 LED EKK027 REGUL. 1

Czajnik Esperanza EKK027

9.5

Tani

Allegro Logo
 
empik logo
Czajnik Xiaomi Mi Smart Kettle 1800 W 15litra

Czajnik Xiaomi Kettle

9.4

Drogi

Allegro Logo
 
empik logo
 

CZAJNIK ELEKTRYCZNY SZKLANY LED 1,7L REG TEMP LUND

ranking fotelików samochodowych 15-36

Produkt marki LUND oferuje nam szereg atrakcyjnych rozwiązań, w których znajdziemy między innymi wyświetlacz, wielokolorowe LEDy oraz szereg innych opcji, szczególnie tych odpowiedzialnych za ochronę urządzenia oraz nas samych.

Zwycięzca rankingu 2024 gwarantuje nam 1,7 L pojemności, co w połączeniu z mocą na poziomie 2200 W oferuje wystarczającą moc dla szybkiego zagotowania. Co ciekawe, temperatura w powyższym czajniku regulowana jest w bardzo dużym zakresie, bo już od 40 stopni Celsjusza do 100. Regulacja odbywa się co 10 stopni, a więc otrzymujemy aż 7 różnych ustawień.

Z innych zalet warto wymienić zastosowanie elektrycznego panelu ledowego, który oferuje nam także wyświetlacz. Tam znajdziemy informacje odnośnie ustawień oraz obecnej temperatury. Można zatem powiedzieć, że jest to czajnik z termometrem.

Powyższe funkcje to nie wszystko, co tutaj znajdziemy. Na uwagę zasługuje także funkcja Keep Warm. System ten jest w stanie utrzymać temperaturę wody długo po gotowaniu, dzięki czemu będziemy mogli przygotować sobie dolewkę bez zbędnego czekania i powtórnego gotowania wody.

Sama konstrukcja wykonana została ze stali nierdzewnej i plastiku, a środkowa część obudowy ze szkła. Połączenie to okazuje się dosyć lekkie oraz wytrzymałe. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, to znajdziemy tutaj kilka bardzo istotnych zabezpieczeń.

Przede wszystkim otrzymujemy tutaj system automatycznego wyłączania czajnika. Dodatkowo producent zastosował sygnalizacje dźwiękową. Brakuje nam tutaj jednak kilku innych, bardzo często wykorzystywanych systemów zabezpieczających.

R

Zalety

• Duże możliwości regulacji temperatury;
• Wbudowany termometr;
• Sygnał dźwiękowy;
• Wiele funkcji dodatkowych;
• System Keep Warm.
Q

Wady

• Jedynie podstawowe zabezpieczenia;
• Brak możliwości wyłączenia sygnału dźwiękowego.

Czajnik elektryczny BEZPRZEWODOWY LED REGULACJA First Austria

ranking fotelików samochodowych 15-36 testy

Bardzo ciekawą alternatywą dla zwycięzcy rankingu będzie metalowe urządzenie firmy First Austra. Jest to producent, który od wielu lat skupia się na produkcji małego sprzętu AGD do kuchni. Tym razem otrzymujemy bardzo zaawansowany, aczkolwiek nieco droższy produkt.

Czajnik ten wykonany został w większości z metalu, co pozytywnie wpływa na jego trwałość. Co ciekawe, pomimo braku przezroczystych elementów, twórcy dalej postanowili wykorzystać wielokolorowe LEDy, aby uatrakcyjnić wygląd urządzenia.

Podświetlenie jest kolorowe, a konkretna barwa zależy od temperatury wody. Podczas gotowania wody możemy ustawić docelową temperaturę, dzięki czemu zagotowanie konkretnej herbaty będzie o wiele prostsze.

Samo wykonanie to ogromny plus, gdyż brak styczności wody z tworzywami sztucznymi gwarantuje o wiele lepszy smak oraz brak nieprzyjemnego powonienia. Jest to także zdrowsze rozwiązanie. Jeśli chodzi o ustawianie temperatury, to nie otrzymujemy tutaj zbyt dużego pola manewru. Do dyspozycji jest jedynie 5 poziomów, od 60 do 100 stopni Celsjusza.

R

Zalety

• Wysoka jakość wykonana czajnika;
• Funkcja utrzymywania ciepła;
• Ochrona przed przegrzaniem;
• Bardzo dobre wykonanie.
Q

Wady

• Źle spasowana podstawka z czajnikiem.

Zaletą tego rozwiązania jest jednak bardzo dobra termoizolacja, dzięki czemu nawet po dwóch godzinach woda w czajniku może utrzymać do 85% swojej temperatury. Jest to oczywiście spowodowane wykorzystaniem stali nierdzewnej, która oprócz swoich właściwości nie emituje substancji potencjalnie szkodliwych, a dodatkowo jest o wiele prostsza i szybsza w czyszczeniu.

Z zabezpieczeń warto wymienić automatyczne wyłączanie oraz ochronę przed przegrzaniem. Problematyczne jednak wydaje się wykonanie podstawki. Nie jest ona najlepszej jakości, a jej spasowanie z czajnikiem sprawia, że przy wrzeniu czajnik jest nieodpowiednio zainstalowany, przez co dochodzi do drgań. Obniża to kulturę pracy.

Czajnik Elektryczny Bosch TWK8613P 2400 W

ranking fotelików samochodowych 15-36 kg

Jeżeli budżet nie jest najważniejszą kwestią podczas naszych poszukiwań, to warto przemyśleć zakup niezwykle drogiego, aczkolwiek bardzo dobrze wykonanego czajnika firmy Bosch. Model TWK8613P oferuje nam dużą moc, wiele funkcji dodatkowych, a przy okazji długoletnią gwarancję.

Należy tutaj zwrócić jednak uwagę na pojemność. Czajnik oferuje wyłączenie 1,5 litra pojemności, co jest stosunkowo małą ilością. Jednakże, ze względu na dużą moc, która wynosi 2400 W, mamy do czynienia z niezwykle szybkim i efektywnym urządzeniem.

Oprócz wysokiej mocy, na uwagę zasługuje także zastosowanie płaskiej grzałki płytowej. Pozwala ona gotować nam bardzo małe ilości wody – nawet 100 ml! Produkt wykonany został w całości ze stali nierdzewnej, co oczywiście wpływa na jego cenę. Jednakże, jest to niezwykle trwałe i odporne na uszkodzenia urządzenie.

Z funkcji warto wymienić zastosowanie filtru anty wapniowego, który znajdziemy zaraz przy ustniku. Pozwala on nam cieszyć się czystą herbatą bądź kawą, bez kamienia. Jak na produkt firmy Bosch przystało, znajdziemy tutaj dodatkowo szereg funkcji ochronnych, w tym automatyczny wyłącznik po zagotowaniu wody.

R

Zalety

• Długa gwarancja;
• Bardzo trwałe wykonanie;
• Najwyższej jakości materiały użyte do produkcji;
• Możliwość gotowania bardzo małej ilości wody;
• Duża moc.
Q

Wady

• Dosyć ograniczone możliwości regulacyjne;
• Mała pojemność czajnika;
• Bardzo drogi.

Oprócz tego, producent zaimplementował również specjalną blokadę, która uchroni nas przed przypadkowym włączeniem czajnika w przypadku braku wody. Zwróćmy także uwagę na podświetlenie, które zapala się wyłącznie podczas gotowania wody.

Co do regulacji temperatury wody, to jest ona dosyć ograniczona. Do wyboru mamy wyłącznie trzy ustawienia temperatury, a mianowicie 80, 90 oraz 100 stopni Celsjusza. Oprócz tego, wskaźnik poziomu wody nie jest podświetlane, a Bosch nie zastosował w urządzeniu wielokolorowych LEDów.

Esperanza CZAJNIK ELEKTRYCZNY SZKLANY 1,7 LED EKK027

ranking fotelików samochodowych 15-36 kilogramów

Budżetowym, aczkolwiek bardzo ciekawym rozwiązaniem do naszych domów będzie czajnik firmy Esperanza. Niska cena spowodowana jest wykorzystaniem materiałów wątpliwej jakości, lecz w przeciwieństwie do poprzednika, znajdziemy tutaj wiele dodatkowych funkcji.

Przede wszystkim z powrotem otrzymujemy większą pojemność, bo 1,7 litra. Dodatkowo waga produkty to niecały kilogram ze względu na wykorzystanie szkła hartowanego oraz plastików. Jest to oczywiście czajnik bezprzewodowy z regulacją temperatury, który możemy umieścić na podstawce w jakiejkolwiek pozycji.

Moc czajnika to 2200 W. Dodatkowo warto zauważyć, że zakres regulacji temperatury docelowej jest nieco większy, bo wynosi od 60 do 100 stopni Celsjusza. Daje nam to 5 różnych ustawień. Dodatkowo warto zauważyć, że w zależności od temperatury wody podświetlenie LED zmienia kolor.

R

Zalety

• Bardzo tania opcja;
• Czajnik z dużym zakresem regulacji temperatury;
• Wiele funkcji dodatkowych;
• Wielokolorowe LEDy.
Q

Wady

• Możliwe powonienie plastiku;
• Szybko nagrzewająca się rączka.

Oprócz tego, ochrona czajnika przed uszkodzeniem składa się z takich systemów jak blokada przed gotowaniem „na sucho” czy automatyczne wyłączanie po zagotowaniu wody. Wszystko to sprawia, że jest to bardzo ciekawa opcja.

Oczywiście kolejną zaletą, o której należy pamiętać, jest niska cena. Niestety, ma to wpływ na jakość wykonania. Z tego względu bardzo łatwo może dojść do nagrzania się uchwytu. Dodatkowo musimy pamiętać o kilkukrotnych przegotowaniu wody ze względu na możliwy zapach plastiku.

Czajnik Xiaomi Mi Smart Kettle 1800 W 1,5litra

dobry fotelik samochodowy 15-36 kg

Xiaomi to firma, która w ostatnim czasie zalewa nas coraz to ciekawszą elektroniką oraz różnorodnymi sprzętami AGD. Czajnik Mi Smart Kettle to bardzo ciekawa, choć nieco droga, oferta. Znajdziemy tutaj bardzo wiele nowoczesnych rozwiązań oraz, co ciekawe, łączność ze smartfonami!

Urządzenie wyposażono w wiele zmyślnych funkcji, które to wielokrotnie pojawiały się w dzisiejszym zestawieniu. Z zabezpieczeń warto przede wszystkim wspomnieć o automatycznym wyłączaniu w momencie, kiedy woda się zagotuje. Oprócz tego, możemy tutaj także liczyć na specjalne zabezpieczenie przed uszkodzeniem grzałki. Oprócz tego, filtr anty osadowy oferuje nam ochronę przed kamieniem.

Skoro mowa o grzałce, to warto wspomnieć tutaj o zainstalowaniu płaskiej grzałki płytowej, która podobnie jak w przypadku najdroższego produktu z tego zestawienia oferuje nam wysoką wydajność oraz możliwość gotowania bardzo małej ilości wody.

Oprócz tego, twórcy zastosowali tutaj obrotową podstawkę oraz możliwość ustawienia temperatury do konkretnego napoju. Zakres jest dosyć ograniczony, bo możemy wybrać jedną z trzech opcji – 80, 90 bądź 100 stopni Celsjusza.

R

Zalety

• Wiele zabezpieczeń;
• Możliwość połączenia czajnika z telefonem;
• Sterowanie zdalne;
• Bardzo trwałe wykonanie.
Q

Wady

• Nieco mała pojemność;
• Niska moc czajnika;
• Brak niektórych funkcji.

Najważniejszą funkcją, która wyróżnia ten czajnik bezprzewodowy z regulacją temperatury, to możliwość połączenia urządzenia ze smartfonem. W ten sposób będziemy mogli zdalne ustalić temperaturę wody, sprawdzić stan zbiornika, a nawet włączyć urządzenie. Jest to zdecydowanie najciekawszy gadżet spośród wszystkich dostępnych opcji.

Niestety, za ciekawe funkcje przyjdzie nam sporo zapłacić. Zważywszy że nie znajdziemy tutaj żadnych innych dodatkowych funkcji, a na dodatek producent nie zainstalował tutaj wielokolorowego oświetlenia LED, jest to dosyć spora cena.

Czajnik z regulacją temperatury – jaki powinniśmy wybrać

Dzisiejszy ranking czajników elektrycznych z regulacją temperatury pokazał nam, że na rynku w 2024 roku z pewnością jest ogromny wybór i każdy znajdzie coś dla siebie. Należy jednak odpowiedzieć sobie na pytanie czego tak naprawdę oczekujemy od czajnika oraz jakie funkcje okażą się najistotniejsze.

Dzisiejszy poradnik zakupowy dotyczy głównie czajników z termostatem, a więc nikogo nie powinno dziwić, że dodatkowa informacja w postaci obecnej temperatury pokazywanej na wyświetlaczu okaże się równie przydatna. Jednakże, czajnik z termometrem to tylko początek, jeśli chodzi o funkcyjność oraz przydatność urządzenia.

Oprócz powyższych aspektów, istotne jest wiele innych parametrów, chociażby moc czajnika oraz pojemność. Kolejnymi bardzo ważnymi elementami, na jakie powinniśmy zwrócić uwagę, są na przykład funkcje dodatkowe oraz zabezpieczenia czy wykonanie. Nie możemy zapomnieć o opiniach, cenie, czy nawet gwarancji. Dodatkowe informacje na temat czajników elektrycznych znajdziecie tutaj: https://www.agdmaniak.pl/38768/kupujemy-czajnik-elektryczny-poradnik/.

Najistotniejsza jest grzałka oraz moc urządzenia

Przeglądając czajniki elektryczne bardzo ważne jest, aby pamiętać o właściwej grzałce. Najbardziej polecanym rodzajem jest płaska grzałka płytowa, która oferuje stosunkowo szybkie gotowanie wody, a na dodatek nie osadza się na niej tak duża ilość kamienia. Oczywiście tutaj musimy pamiętać, że w zależności od rodzaju grzałki minimalna ilość wody w czajniku może się różnić.

Jeśli chodzi o moc, to tutaj należy pamiętać także o pojemności. Im większy czajnik, tym większą moc powinien oferować. Wtedy upewnimy się, że czas gotowania pełnego zbiornika nie będzie przekraczał 5-8 minut. Rekomendujemy zakup czajnika o mocy 2000 W lub większej.

Zasada jest bardzo prosta – im większa moc, tym szybciej woda się zagotuje. W ten sposób nie tylko będziemy mogli szybciej cieszyć się z herbaty, lecz także będziemy mogli cieszyć się nieco mniejszym zużyciem prądu.

Czajnik Elektryczny Bosch TWK8613P 2400 W

najlepszy Czajnik elektryczny z regulacją temperatury

CZAJNIK ELEKTRYCZNY SZKLANY LED 1,7L REG TEMP LUND

szklany czajnik z regulacją temperatury

Pojemność równie istotna

Jeżeli poszukujemy czajnika do domostwa, w którym znajduje się dużo osób, to bardzo ważne jest, aby wybrać taki produkt, który charakteryzuje się bardzo dużym zbiornikiem. Mowa tutaj o zbiornikach powyżej 1,8 litra. Mniejsze mogą być problematyczne, gdyż nie będziemy w stanie przygotować ciepłego napoju dla całej rodziny podczas jednego zalania.

Warto również zwrócić uwagę na to, że im większa pojemność, tym czajnik powinien oferować nam większą moc. W ten sposób nie stracimy na szybkości gotowania i nie będziemy musieli wybierać pomiędzy szybkim gotowaniem, a dużą pojemnością. Jest to najlepszy kompromis, choć wtedy cena za takie urządzenie może być duża.

Czajnik elektryczny z termometrem i termostatem? Bardzo ważne funkcje

Dzisiejszy ranking czajników z regulacją temperatury bierze pod uwagę wyłącznie te urządzenia, które mogą pochwalić się bardzo bogatym wyposażeniem oraz ciekawymi opcjami. Funkcje takie jak termostat, termometr czy Keep Warm zdecydowanie podwyższają komfort użytkowania i sprawiają, że gotowanie wody staje się o wiele przyjemniejsze.

Tutaj warto jednak pamiętać, że istnieje szereg innych dodatkowych bonusów, które również mają wpływ na to jak bardzo dane urządzenie będzie użyteczne. Ciekawymi dodatkami będzie dołączenie wielokolorowych LEDów. Warto także patrzeć na pojawiające się nowinki techniczne, gdzie możemy mieć dostęp do tak futurystycznych gadżetów jak zdalne sterowanie czajnikiem za pomocą smartfonu.

Czajnik Xiaomi Mi Smart Kettle 1800 W 1,5litra

tani czajnik z regulacją temperatury

Dodatkowo zwróćmy uwagę na zabezpieczenia

Ochrona zdrowia oraz bezpieczeństwo nasze czy samego urządzenia to kolejne istotne kwestie, jeśli chodzi o wybór czajnika. To właśnie odpowiednie systemy zabezpieczające gwarantują niezawodne, bezproblemowe działanie oraz czysty i przyjemny smak herbaty, kawy bądź po prostu przegotowanej wody.

Spośród wielu funkcji ochronnych, wyróżnia się trzy najpopularniejsze, w które obowiązkowo powinien być wyposażony nasz produkt. Są to funkcja automatycznego wyłączania czajnika po zagotowaniu wody oraz blokada przed włączeniem czajnika przy pustym zbiorniku.

Trzecim bardzo ważnym dodatkiem jest ochrona przed przegrzaniem, co mogłoby doprowadzić do trwałego uszkodzenia grzałki. Wszystkie te zabezpieczenia, szczególnie kiedy zainstalowane jednocześnie, gwarantują długie, bezproblemowe, a co ważniejsze bezpiecznie korzystanie z czajnika.

Czajnik elektryczny First Austria

bezprzewodowy czajnik z regulacją temperatury

Czajnik Elektryczny Bosch TWK8613P 2400 W

najlepszy Czajnik elektryczny z regulacją temperatury

Materiały użyte do produkcji oraz samo wykonanie

Czajnik z termostatem to z pewnością bardzo ciekawe rozwiązanie, lecz oprócz funkcji użytkowych oraz zabezpieczeń, niezwykle istotną rzeczą jest wybranie takiego produktu, który wykonany został z odpowiednich materiałów. Bardzo dużo mówi się o tym jakie czajniki są najzdrowsze.

Otóż wybór tanich, plastikowych produktów będzie zdecydowanie najgorszy. O ile w niskiej cenie możemy wyposażyć się w bardzo funkcjonalne i ciekawe urządzenie, tak plastiki wykorzystywane do produkcji czajników zawierają szkodliwe substancje, które podczas wrzenia czy wysokich temperatur mogą uwalniać się czy nawet dostawać do wody.

Najlepszym zatem rozwiązaniem będzie wybranie czajników emaliowanych, czyli takich które pokryte zostały specjalnymi warstwami emaliowanymi. Jest to co prawda dosyć drogi wybór, lecz gwarantuje bezpieczeństwo, a przy okazji łatwiejsze czyszczenie. Innym materiałem, który warto wziąć pod uwagę, stal nierdzewna. Najwyższej jakości stal nierdzewna gwarantuje podobne bezpieczeństwo, a na dodatek cechuj się bardzo wysoką wytrzymałością.

Stosunek jakości do ceny

Wartość wybranego czajnika zależna jest od wielu czynników. Materiał wykonania, zainstalowane funkcje, pojemność, rodzaj grzałki, moc urządzenia, rodzaj oraz okres gwarancji – wszystko to wpływa na ostateczną cenę za produkt. Musimy mieć jednak na uwadze, że są także inne powody, które mogą zmienić cenę produktu.

Bardzo często dopłacamy również za samą markę. Renoma producenta bardzo często podnosi ceny. Z jednej strony jest to oczywiście zapewnienie, że wybrany przez nas produkt będzie bardzo dobrze wykonany. Jeśli jednak znajdziemy bardzo podobne modele czajników elektrycznych, które wykonane zostały z tego samego materiału, oferują takie same funkcje, taką samą moc i pozostałe parametry, to warto zastanowić się czy warto dopłacać kilkanaście, a czasami nawet kilkadziesiąt złotych z powodu innej nazwy.

CZAJNIK ELEKTRYCZNY Esperanza EKK027 1,7 LED

czajnik z regulacją temperatury - ranking

Podsumowanie rankingu czajników z regulacją temperatury

Istnieje wiele atrakcyjnych designów oraz gadżetów, które sprawiają, że czajniki elektryczne z termometrem i termostatem są tak pożądane. Najważniejsze jest jednak, aby wybrany przez nas produkt był bezpieczny w użytkowaniu, oferował trwałe wykończenie, funkcjonalność oraz szereg zabezpieczeń. Wszystkie te elementy spełnia zwycięzca rankingu, czyli CZAJNIK ELEKTRYCZNY SZKLANY LED 1,7L REG TEMP LUND.

Jeśli jednak ranking czajników z regulacją temperatury nie zaoferował żadnego produktu, który przypadłby wam do gustu, to zachęcamy do zapoznania się z rankingiem najlepszych czajników bezprzewodowych. Znajdziecie tam najistotniejsze informacje, dzięki którym będziecie mogli wybrać właściwe urządzenie.

Artykuły Powiązane

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

czajnik z regulacją temperatury
Average rating:  
 0 reviews