Aby serwować zimne napoje – czy to w lokalu czy nawet we własnym domu – kostkarka do lodu wydaje się niezwykle ważną i nieodzowną częścią wyposażenia. Pomaga w bardzo prosty i szybki sposób tworzyć różnej wielkości kostki. Niektóre maszyny oferują nawet filtry, dzięki czemu wykorzystana woda do tworzenia lodu jest bardzo czysta.

Jednakże, ze względu na mnogość producentów oraz modeli dostępnych na rynku, bardzo trudno jest wybrać ten jeden sprzęt, który przypadnie nam do gustu i, co ważniejsze, spełni wszystkie nasze wymagania. Z tego właśnie względu warto zapoznać się z zestawieniem produktów dostępnych na rynku w 2024 roku oraz z poradnikiem, w którym pomożemy wybrać odpowiedni produkt.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
Kostkarka do lodu DYSTRYBUTOR WODY Yoer 15kg INOX 1

Kostkarka Yoer INOX

9.9

Droga

Allegro Logo
KOSTKARKA DO LODU 1

Kostkarka domowa 2,2l

9.8

Tania

Allegro Logo
Kostkarka do lodu domowa 15kg24h FIRST AUSTRIA 1

Kostkarka FIRST AUSTRIA

9.7

Średnia

Allegro Logo
KOSTKARKA DO LODU LODÓW DO 15kg 24H CLATRONIC 1

Kostkarka CLATRONIC

9.5

Średnia

Allegro Logo
 
empik logo
 

W dzisiejszym rankingu kostkarek do lodu przedstawiamy cztery bardzo ciekawe propozycje. Na tle konkurencji wyróżniają się one wysoką wydajnością oraz bardzo dobrymi parametrami. Nasi specjaliści brali także pod uwagę szereg innych, niezwykle ważnych aspektów. Mianowicie chodzi tutaj o opinie kostkarki do lodu, wielofunkcyjność, możliwości regulacyjne oraz moc.

Kostkarka do lodu DYSTRYBUTOR WODY Yoer 15kg INOX

ranking fotelików samochodowych 15-36

Oferta firmy Yoer Everest charakteryzuje się przede wszystkim dużą wydajnością oraz wielofunkcyjnością. To, co jednak wyróżnia te urządzenie od konkurencji, to możliwość automatycznej dystrybucji wody.

Kostkarka wyposażona została w silnik o mocy 150 W, który gwarantuje bardzo dobrą wydajność. Mianowicie możemy wytworzyć 15 kilogramów lodu w przeciągu doby. Co więcej, urządzenie oferuje nam możliwość dystrybucji wody, do 2,7 L na minutę.

Co ciekawe, urządzenie jest w pełni automatyczne i nie musimy się martwić o ręczne dolewanie wody. Z funkcjonalności warto natomiast wymienić regulację wielkości lodu w trzech różnych wielkościach.

Sam produkt gwarantuje nam wyświetlacz LCD oraz panel dotykowy, co jeszcze lepiej poprawia funkcjonowanie urządzenia. Oczywiście kiedy nie chcemy podłączać stałego źródła wody, możemy również ręcznie napełniać zbiornik.

Z uwagi na stopień zaawansowania urządzenia, możemy liczyć także na specjalny odpływ nadmiaru wody, a także dodatkowy port, który pozwoli opróżnić kostkarkę z całej wody. Co ciekawe, dystrybutor oferuje nam także filtr, co jest bardzo ważnym elementem.

Z funkcjonalności warto wspomnieć o sygnalizatorach wskazujących na brak wody czy przepełnienie zbiornika na kostki lodu. Dodatkowo znajdziemy tu też wskaźnik wyrzutu kostek oraz wskaźnik, który powie nam jaką wielkość kostek lodu należy wybrać.

Urządzenie oferuje nam bardzo dużą liczbę funkcji oraz możliwości, a także trwałe i solidne wykonanie. W połączeniu z długą, bo aż 3-letnią gwarancją, mamy do dyspozycji bardzo dobry produkt. Jest on jednak niezwykle drogi – prawie dwukrotnie droższy od pozostałej oferty.

R

Zalety

• Bardzo wiele opcji do wyboru;
• Możliwość skorzystania z dużej ilości funkcji;
• Solidne wykonanie;
• Duża wydajność;
• 3 lata gwarancji.
Q

Wady

• Bardzo droga kostkarka.

DOMOWA KOSTKARKA DO LODU

ranking fotelików samochodowych 15-36 testy

Nieco tańszym wyborem będzie niemiecka kostkarka, która znana jest przede wszystkim z wielu pochlebnych komentarzy. Jednakże, opinie kostkarki do lodu nie są jedynym powodem, dla którego warto skorzystać z urządzenia. Przede wszystkim jest to produkt bardzo wydajny oraz bezawaryjny.

W przeciągu jednej doby, kostkarka jest w stanie wytworzyć do 15 kilogramów kostek lodów w dwóch rozmiarach. Należy tutaj mieć na uwadze fakt, że producent zastrzega sobie nieco gorszą wydajność, minimum do 10 kg na dzień. Jest to przede wszystkim zależne od wielkości kostki oraz temperatury otoczenia.

Produkt nie jest wyposażony w dystrybutor, jak w przypadku poprzedniej opcji. Mamy tutaj jednak do dyspozycji o wiele niższą wagę, a także szczypce do nabierania lodu. Z innych parametrów warto wymienić także pojemność zbiornika na wodę, który trzeba ręczne uzupełniać. Wynosi on 2,2 litra.

Z funkcji warto wymienić te najistotniejsze, a mianowicie lampki informacyjne wskazujące na wielkość kostek. Oprócz tego, wskaźniki pokażą nam także napełnienie zbiornika lodem. Co ciekawe, urządzenia nie musimy sami wyłączać w przypadku jego napełnienia. Wyposażone ono zostało w automatyczny wyłącznik.

Sprzęt jest bardzo często polecany i z pewnością dobrze sobie radzi w przypadku klimatyzowanych pomieszczeń. Jednakże, wydajność tworzenia kostek drastycznie spada wraz ze wzrostem temperatury.

R

Zalety

• Bardzo wysokie opinie;
• Wiele informacji dodatkowych;
• Automatyczny wyłącznik przy napełnieniu zbiornika lodem;
• Duży pojemnik na wodę.
Q

Wady

• Należy ręcznie uzupełniać wodę;
• Przeciętna wydajność przy wysokiej temperaturze.

Kostkarka do lodu domowa 15kg/24h FIRST AUSTRIA

ranking fotelików samochodowych 15-36 kg

Austriacki produkt gwarantuje nam niezwykle wysoką jakość wykonania, a przy okazji nowoczesny design i kilka ciekawych funkcjonalności. Co więcej, producent upewnił się, że nałożenie kostek lodu będzie bardzo proste dzięki wyjmowanemu pojemnikowi na lód.

Produkt oferuje nam moc na poziomie 120 W, co jest dosyć przeciętnym wynikiem. Jednakże, wydajność mrożenia jest całkiem dobra i w przeciągu doby kostkarka jest w stanie utworzyć aż 15 kilogramów lodu. Co więcej, podstawową funkcją w tym urządzeniu jest oczywiście regulacja wielkości kostek. Do wybory mamy dwie wielkości.

Urządzenie oferuje nam porcjowane kostek lodu, a pierwsza porcja 9 kostek gotowa jest po 10 minutach. Co więcej, warto zwrócić także uwagę na to, że jest to bardzo ciche urządzenie, w szczególności porównując do oferty konkurencji.

Zauważmy również, że produkt gwarantuje nam bardzo czytelny i prosty w obsłudze panel sterujący, koło którego znajdziemy też okienko do podglądu. Przede wszystkim możemy wybrać jeden z dwóch rozmiarów, a także otrzymamy możliwość dodania wody.

R

Zalety

• Bardzo prosta obsługa;
• Wysoka wydajność;
• Możliwość dodania wody;
• System odzyskiwania wody.
Q

Wady

• Nieco niska moc.

KOSTKARKA DO LODU LODÓW DO 15kg / 24H CLATRONIC

ranking fotelików samochodowych 15-36 kilogramów

Kolejnym wyborem będzie nieco bardziej kompaktowy sprzęt. Jest to świetne rozwiązanie, które gwarantuje nam wystarczającą wydajność, wskaźniki LED, a także bardzo trwałe i solidne wykończenie potwierdzone gwarancją.

Urządzenie wyposażone zostało w szereg funkcji oraz wskaźników lodowych, dzięki czemu zawsze jesteśmy na bieżąco z pracą kostkarki. W przypadku wypełnienia zbiornika lodem, wskaźnik nas o tym poinformuje. To samo dotyczy sytuacji, w której zabraknie wody. Oczywiście w tej cenie otrzymujemy urządzenie, w którym należy ręcznie uzupełnić brakującą wodę.

Z parametrów warto wspomnieć tutaj o mocy, która wynosi 150 W oraz o tym, że zbiornik na wodę jest dosyć pojemny, gdyż oferuje nam 2,2 L pojemności. Z innych danych pamiętajmy natomiast, że maksymalna wydajność określona jest do 15 kilogramów na dobę.

Co ciekawe, na panelu elektrycznym znajduje się także przycisk START/STOP. Jest on dodatkowo zautomatyzowany, a więc w przypadku braku miejsca na lód czy braku wody urządzenie samo się wyłączy. Problematyczna może być jednak głośność, która wynosi do 70 dB. Oprócz tego, sprzęt ten traci na wydajności ze wzrostem temperatury. Mamy tutaj natomiast aż 3 lata gwarancji na działanie urządzenia.

R

Zalety

• Duży zbiornik na wodę;
• W miarę kompaktowy rozmiar kostkarki;
• Szereg LEDowych wskaźników informacyjnych;
• 3 lata gwarancji.
Q

Wady

• Głośna praca;
• Gorsza wydajność przy wysokich temperaturach.

Na co powinniśmy zwrócić uwagę, jeśli szukamy najlepszej kostkarki do lodu?

Kostkarki do lodu do w gastronomii to niezwykle ważne urządzenie, tak jak dobra frytkownica beztłuszczowa. Ciężko natomiast jest znaleźć właściwy produkt, szczególnie kiedy nie wiemy co wpływa na wydajność produkcji lodu oraz które funkcjonalności poprawią komfort działania.

Przede wszystkim bardzo ważne jest, aby nasze urządzenie oferowało wystarczającą moc. Oprócz tego, ważna jest również deklarowana wydajność na dobę. Co ciekawe, znalezienie urządzenia kompaktowego, które dodatkowo jest zautomatyzowane, z pewnością usprawni działanie urządzenia.

Warto jest również sprawdzić jakie opinie dane urządzenie oferuje oraz jak długa jest gwarancja. Jest to jedna z ważniejszych kwestii. Ma ona dodatkowo wpływ na solidność i niezawodność urządzenia. Sprawdź jaka kostkarka do lodu będzie najlepsza dzięki temu poradnikowi: https://www.goga-gastro.pl/blog/jak-dziala-kostkarka-do-lodu.html.

najlepszy fotelik samochodowy 15-36 kg

Wykonanie kostkarki, a gwarancja

Odpowiednia konstrukcja kostkarki wpływa na niezawodność oraz trwałość urządzenia. Co więcej, właściwa izolacja termiczna ma także bardzo duży wpływ na wydajność, gdyż przy dobrej konstrkcji temperatura otoczenia ma nieco mniejszy wpływ na szybkość tworzenia się kolejnych kostek lodu.

Zaleca się natomiast szukanie produktów, które oferują długą gwarancję. Jest to swoiste zapewnienie producenta, że nawet w przypadku jakiejkolwiek usterki, będziemy mogli przez długi czas za darmo naprawić bądź wymienić urządzenie.

KOSTKARKA DO LODU LODÓW DO 15kg / 24H CLATRONIC

kostkarka do lodu opinie

Kostkarka do lodu DYSTRYBUTOR WODY Yoer 15kg INOX

jaka kostkarka do lodu

Wydajność kostkarki

Szukanie właściwej kostkarki powinniśmy rozpocząć od sprawdzenia mocy oraz wydajności. Urządzenia przedstawione w zestawieniu oferują nam moc w zakresie od 120 do 180 W. My zachęcamy natomiast do kostkarek, których moc wynosi minimum 130 W. To przekłada się na wydajność produkcji lodu nawet do 15 kg na dobę.

Oczywiście bardzo łatwo przyjdzie nam znaleźć oferty, które dostarczą nam nawet więcej 16 czy 20 kg na dobę. Jednakże, wtedy mamy do czynienia z o wiele większymi, mocniejszymi oraz droższymi kostkarkami. Warto oczywiście pamiętać, że gorzej wykonane kostkarki mogą tracić na wydajności.

Funkcjonalność także istotna

Szukając odpowiedzi na pytanie jaka kostkarka do lodu będzie najlepsza, bardzo często zapominamy o komforcie użytkowania. Zautomatyzowane uzupełnianie wody to rzecz, która z pewnością przyda się w niejednym lokalu czy nawet w domu. Jest to jednak nieco droga funkcjonalność, a więc w wielu przypadkach będziemy musieli zadowolić się urządzeniem, które uzupełniać będziemy ręcznie.

Z innych funkcjonalności bardzo ważne wydają się diody lub powiadomienia. Wskazują one nam czy należy uzupełnić już pojemnik na wodę oraz czy nie należy opróżnić pełnego zbiornika na lód. Dodatkowo pamiętajmy, aby nasz wybór gwarantował komfort podczas sterowania – poprzez na przykład dotykowy, intuicyjny panel kontrolny.

Kostkarka do lodu DYSTRYBUTOR WODY Yoer 15kg INOX

jaka kostkarka do lodu

DOMOWA KOSTKARKA DO LODU

dobra kostkarka do lodu

Opinie kostkarek jako alternatywne źródło informacji

Z uwagi na to, że tego typu urządzenia wypadałoby najpierw przetestować, bardzo dobrym sposobem na znalezienie ciekawych informacji odnośnie danego modelu kostkarki jest zapoznanie się z opiniami i komentarzami innych użytkowników.

Nawet kilkumiesięcznie użytkowanie urządzenia z pewnością pozwoli wyrobić kupującym opinie na temat produktu. Przekłada się to na bardziej sprecyzowaną listę wad oraz zalet, których producent nie przedstawi w opisie produktu.

Poznaj też nasze opinie na temat zgrzewarek próżniowych.

Podsumowanie rankingu kostkarek do lodu

Kostkarka do lodu DYSTRYBUTOR WODY Yoer 15kg INOX to dzisiejszy zwycięzca rankingu 2024. Jest to przy okazji jedno z najlepszych urządzeń w tym zakresie cenowym. Jest to w głównej mierze spowodowane wysoką funkcjonalnością oraz oczywiście niezawodnością.

Jeśli jednak nie planujemy wyboru żadnego z wyżej przedstawionych produktów, a wolimy skupić się na własnych poszukiwaniach, to zachęcamy przede wszystkim do odpowiedniego przygotowania się do zakupów. W tym celu stworzyliśmy powyższy poradnik zakupowy, w którym umieszczono najistotniejsze informacje. Pomogą one w wyborze dobrej kostkarki do lodu.

Artykuły Powiązane

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaką kostkarkę do lodu wybrać
Average rating:  
 0 reviews