Na dużej przestrzeni w zaciszu domowym bądź w jakimkolwiek sklepie czy galerii wzmacniacze sygnału są niezwykle istotne – jeśli nie niezastąpione. Działają one jako taki extender, który przyjmuje fale elektromagnetyczne z routera, a następnie generuje własne. Takie działanie pozwala wzmacniaczom nie tylko na zapewnienie ciągłej łączności, ale także podniesienie prędkości Internetu.

Znalezienie jednak urządzenia spełniającego wszystkie nasze wymagania nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. Najlepszy wzmacniacz wifi to taki, który oferuje nam zróżnicowane standardy sieci, różne pasma czy częstotliwości, a także wysokie deklarowane prędkości maksymalne. W ten sposób upewniamy się, że wybrane urządzenie nie ogranicza naszego Internetu z routera.

Aby jednak pomóc wam wybrać bardzo dobry wzmacniacz wifi, przygotowaliśmy kompleksowe zestawienie porównawcze. W nim zrecenzowaliśmy pięć bardzo często wybieranych i polecanych produktów. W rankingu wzmacniaczy sygnału wifi wzięliśmy pod uwagę tak istotne kwestie jak maksymalna prędkość transmisji danych, kompatybilność z sieciami 2,4 GHz oraz 5 GHz czy inne, dodatkowe funkcjonalności poprawiające działanie urządzenia.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
REPEATER TP LINK RE200 AC750 WZMACNIACZ WI FI AC 1

TP-LINK RE200 AC750

9.9

Drogi

Allegro Logo
 
empik logo
TP LINK WA850RE WZMACNIACZ SIECI WI FI 11N 300MBs 1

TP-LINK WA850RE

9.8

Drogi

Allegro Logo
 
empik logo
 
Wzmacniacz sygnału WiFi FRITZ 1

FRITZ!WLAN Repeater 310

9.7

Średnia

Allegro Logo
Wzmacniacz Repeater Wi fi 1300Mbits Extender Plus 1

Repeater Extender Plus

9.6

Tani

Allegro Logo
 
empik logo
XIAOMI MI WIFI REPEATER 2 wzmacniacz sygnału 300 1

XIAOMI MI WIFI

9.5

Tani

Allegro Logo
 
empik logo

REPEATER TP-LINK RE200 AC750 WZMACNIACZ WI-FI AC

ranking fotelików samochodowych 15-36

Urządzenie przygotowane przez firmę TP Link gwarantuje nam bardzo dobre i szybkie połączenie, a także bardzo duże możliwości związane z rozszerzeniem zasięgu sieci bezprzewodowej. Jeżeli zatem znaleźliśmy się w trudnym położeniu i nie możemy okablować dostępnego miejsca, to warto przemyśleć zakup urządzenia wyposażonego w specjalne funkcje.

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na to, że urządzenie jest kompatybilne z produktami, które działają w bardzo popularnych standardach, a mianowicie 802.11b/g/n oraz 802.11ac. Co więcej, przekłada się to na dużą prędkość transmisji, która w przypadku klasycznej sieci o częstotliwości 2,4 GHz wynosi 300 Mb/s, a dla sieci 5 GHz wynosi 433 Mb/s. Jest to ponadprzeciętny wynik.

Oprócz tego, produkt wyposażono w specjalne funkcje, które ograniczają wpływ urządzeń zewnętrznych na extendera i jego siłę sygnału czy prędkość transmisji. Oznacza to, że takie opcje jak tryb High-Speed gwarantuje nam najlepszą możliwą wydajność.

Co ciekawe, pomimo zaawansowanej konstrukcji, twórcy udostępnili w urządzeniu port Ethernet. Ten natomiast pozwoli kablowo połączyć komputer bądź laptopa z urządzeniem. Standardowo, do poprawy ochrony zastosowano szyfrowanie WPA/WPA2-PSK. Jest to szyfrowanie stosowane także w przypadku smartfonów oraz mobilnych hotspotów.

Co ciekawe, oferta gwarantuje nam aż 3 lata gwarancji, co jest zdecydowanie bardzo ważnym wskaźnikiem. Ma to oczywiście wpływ na niezawodność i solidność konstrukcji. Ze względu jednak na przecięte możliwości wzmocnienia sygnału do bardzo wymagających prac, jest to rozwiązanie przeznaczone w większości do prac biurowych lub gier czy transmisji wideo niewymagających niskiego pingu.

R

Zalety

• Bardzo dobre wykonanie;
• 3 lata gwarancji;
• Prosta i szybka konfiguracja;
• Kompaktowy rozmiar;
• Szyfrowanie oraz bezpieczeństwo.
Q

Wady

• Nieco ograniczona prędkość dla bardzo wymagających aktywności internetowych;
• Dosyć wysoka cena.

TP-LINK WA850RE WZMACNIACZ SIECI WI-FI 11N 300Mb/s

ranking fotelików samochodowych 15-36 testy

Nieco tańszym wyborem będzie równie ciekawe urządzenie od firmy TP-Link, a mianowicie model WA850RE. Jest to wzmacniacz, który podobnie co poprzedni produkt gwarantuje nam maksymalną prędkość transmisji na poziomie 300 Mb/s.

Niższa cena tego modelu spowodowana jest przede wszystkim nieco gorszą wydajnością jeśli chodzi o przepustowość. W przypadku częstotliwości 5 GHz, nie zauważymy znacznych wzrostów jeśli chodzi o maksymalną prędkość transferu.

Co więcej, produkt ten wyposażony jest w 2 anteny wewnętrzne. Gwarantują one w miarę stabilne i dobre przesyłanie danych. Co ciekawe, sama funkcjonalność jest na bardzo dobrym poziomie. Jak zwycięzca rankingu, tak i ta oferta dostarcza nam funkcję RE, czyli tak zwany Range Extender. Przekłada się to na zwiększony zasięg.

Bardzo ważnym punktem tego wyboru jest oczywiście gwarancja. Niezawodność oraz solidność produktu marki TP Link potwierdzone jest trzyletnią ochroną, dzięki czemu mamy pewność że urządzenie nie ulegnie uszkodzeniu.

Zaletą tej oferty jest oczywiście niższa cena, a także bardzo dobra poprawa zasięgu. Pamiętajmy natomiast, że prędkość transmisji ograniczona jest do maksymalnie 300 Mb/s, lecz w wielu przypadkach jest ona o wiele mniejsza.

R

Zalety

• 3 letnia gwarancja;
• Bardzo solidne wykonanie;
• Niska cena;
• Trwałość i niezawodność;
• Funkcja Range Extender.
Q

Wady

• Brak pełnej kompatybilności z siecią WiFi 5 GHz;
• 300 Mb/s maksymalnej prędkości transmisji.

Wzmacniacz sygnału WiFi – FRITZ!WLAN Repeater 310

ranking fotelików samochodowych 15-36 kg

Kolejną ciekawą opcją dostępną na rynku jest bardzo dobrze wykonane i świetnie pracujący przedłużacz sygnału od firmy FRITZ. Mamy tutaj do dyspozycji produkt pochodzący ze średniej półki cenowej, który obsługuje pasmo sieci 2,4 GHz. Co ciekawe, otrzymujemy tutaj aż 5 lat gwarancji.

Urządzenie jest bardzo proste w obsłudze, a za pomocą specjalnie przygotowanego systemu szybko i bezproblemowo będziemy mogli skonfigurować wzmacniacz. Prędkość w paśmie 2,4 GHz wynosi 300 Mb/s, a więc jest to standardowa liczba, szczególnie w tym zakresie cenowym.

Model Repeater 310 od firmy FRITZ! gwarantuje nam także kompaktowość oraz niski pobór mocy. Wynosi on około 3 W. Ogromną zaletą oraz rzeczą, która wyróżnia produkt na tle konkurencji, jest MESH. Produkty firmy FRITZ! obsługują tę technologię. Gwarantuje ona nam bardzo prostą do skonfigurowania sieć, dzięki czemu sygnał jest niezwykle mocny, a prędkość nieograniczana przez żaden z extenderów.

Problematyczna może się natomiast wydać konfiguracja, która wymaga od nas szczegółowego zapoznania się z instrukcją.

R

Zalety

• Obsługa technologii MESH;
• Bardzo długa gwarancja;
• Trwałe i niezawodne rozwiązanie;
• Wysoka wydajność we wzmacnianiu sygnału bez utraty prędkości transmisji.
Q

Wady

• Brak kompatybilności z pasmem 5 GHz;
• Dosyć trudna konfiguracja.

Wzmacniacz Repeater Wi-fi 1300Mbit/s Extender Plus

ranking fotelików samochodowych 15-36 kilogramów

Dla osób wymagających największej wydajności oraz kompatybilności z przepustowością do profesjonalnego streamingu, Repeater Wi-Fi Extender Plus będzie idealnym i prawdopodobnie jedynym rozwiązaniem. Jest to co prawda bardzo droga opcja, lecz oferuje najlepszą wydajność w tym zakresie cenowym.

Firma AirTies Air 4920 gwarantuje nam urządzenie, które eliminuje wpływ ścian, zbiorników wodnych i urządzeń AGD na siłę oraz jakość sygnału. Dzięki temu, jego zasięg oraz efektywność jest jedną z lepszych. Pamiętajmy oczywiście o tym, że produkt idealnie nadaje się do pracy w różnych środowiskach – zarówno w przypadku klasycznego pasma 2,4 GHz, jak i 5 GHz.

Największą zaletą opisywanego urządzenia jest oczywiście bardzo duża przepustowość. Prędkość maksymalna, jaką extender potrafi przekazać dalej, wynosi aż 1300 Mb/s. Jest to zatem jedno z najlepiej przygotowanych urządzeń pod tym względem.

Co więcej, warto wspomnieć także o prostej konfiguracji, która tak naprawdę trwa niecałe 3 minuty. Z uwagi na to, że jest to bardziej zaawansowane urządzenie, pobór mocy jest także większy. Wynosi on maksymalnie 10 W, lecz w trybie czuwania liczba ta spada do 6 W.

R

Zalety

• Bardzo duża prędkość;
• Kompatybilność z pasmem 5 GHz;
• 2 porty Ethernet Gigabit;
• Najwydajniejsza opcja w tym zakresie cenowym.
Q

Wady

• Bardzo drogi;
• Tylko rok gwarancji;
• Dosyć duży pobór prądu.

XIAOMI MI WIFI REPEATER 2 wzmacniacz sygnału 300

dobry fotelik samochodowy 15-36 kg

Jedną z tańszych ofert będzie produkt chińskiej firmy, która od kilku lat szturmem zdobywa rynek smartfonów. Tym razem przygotowali dla nas poprawiony model Repeater 2, czyli wzmacniacz sygnału oferujący przyzwoitą transmisję oraz dobrze utrzymującą się prędkość.

W bardzo niskiej cenie otrzymujemy możliwość rozszerzenia zasięgu WiFi, a także bardzo niski pobór mocy. Co ciekawe, jest to jedyne urządzenie w zestawieniu, które zasilane jest przez port USB. Z jednej strony nie jest to najlepsze rozwiązanie, gdyż zasilanie zależne jest przede wszystkim od włączonego komputera. Z drugiej natomiast nie zajmuje miejsca w gniazdku, a dodatkowo pobiera bardzo małą ilość mocy.

Z uwagi na budżetowość rozwiązania, nie powinno nas dziwić, że w urządzeniu znajduje się tylko jedna antena pokojowa dvb-t, a obsługiwany standard to 802.11 b/g/n. Co ciekawe, maksymalna prędkość transmisji bezprzewodowej wynosi do 300 Mb/s, lecz osiągnięcie takiej prędkości będzie z pewnością trudne.

Niemniej jednak, jest to idealne rozwiązanie dla osób pracujących biurowo, które potrzebują stabilniejszego połączenia, a potencjalna niska prędkość internetowa nie utrudnia zbytnio pracy bądź innych komputerowych aktywności.

R

Zalety

• Bardzo niska cena;
• Niski pobór mocy;
• Stabilne wzmocnienie sygnału;
• Możliwość podłączenia do portu USB.
Q

Wady

• Kiepska kompatybilność;
• Wymaga wolnego portu USB w komputerze, Power Banku, czy listy zasilającej z portem USB.

Na co zwrócić uwagę, aby wybrać najlepszy wzmacniacz wifi?

Przygotowanie się do zakupu rzetelnego extendera w 2024 roku wymaga przede wszystkim odpowiedniej wiedzy i doświadczenia. Oczywiście opinie wzmacniaczy wifi mogą się różnić, a ich subiektywność nie zawsze odzwierciedla prawdziwą naturę pracy. Z tego względu warto byłoby pomyśleć dwa razy zanim zdecydujemy się na konkretny produkt.

Przeglądając ofertę, należy zwrócić uwagę na produkty, które charakteryzują się tymi samymi właściwościami, co przedmioty wymienione w rankingu wzmacniaczy wifi powyżej. Mowa tutaj przede wszystkim o kompatybilności z różnymi standardami i protokołami, a także częstotliwościami pracy.

Co więcej, prędkość transmisji odgrywa niezwykle kluczową rolę. Jednakże, ważna jest również funkcjonalność, a także bezpieczeństwo. Nie oznacza to jednak, że nie warto zwrócić uwagi na opinie wzmacniaczy sygnału wifi. Dodatkowe informacje na ten temat znajdziecie również tutaj:
https://www.videotesty.pl/artykul/1714/jak-podlaczyc-wzmacniacz-wi-fi/.

najlepszy fotelik samochodowy 15-36 kg

Prędkość transmisji

Prędkość transmisji wpływa przede wszystkim na maksymalną przepustowość urządzenia. Jeżeli zależy nam na szybkim i stabilnym Internecie, warto wybierać takie produkty, które gwarantują odpowiednią prędkość.

Najlepiej wybierać te, których maksymalna prędkość transmisji wynosi około 300 Mb/s. Jest to zdecydowanie wystarczająca prędkość jeśli chodzi o pracę biurową i transmisję filmów. Jeśli jednak zależy nam na sprzęcie do profesjonalnego streamingu bądź do bezproblemowej gry online, to szukajmy jeszcze mocniejszych, obsługujących częstotliwość 5 GHz.

Wzmacniacz Repeater Wi-fi 1300Mbit/s Extender Plus

wzmacniacz wifi ranking

REPEATER TP-LINK RE200 AC750

wzmacniacz wifi opinie

Kompatybilność

W tym momencie wyróżniamy dwie najczęściej spotykane częstotliwości: 2,4 GHz oraz 5 GHz. Ta druga staje się coraz to popularniejsza. Oferuje ona o wiele większą przepustowość i stabilność. Niestety, nie każda karta wifi czy urządzenie obsługuje częstotliwość 5 GHz. Z tego względu warto wybierać urządzenia posługujące się pasmem o niższej częstotliwości, jak i tym większym.

Ponadto istotne jest, by wybrany wzmacniacz oferował nam różnorodne standardy i protokoły, w tym IEEE802.11ac,IEEE 802.11n, IEEE 802.11g, IEEE 802.11b. To one gwarantują nam bardzo stabilne, szybkie i nieprzerywalne połączenie.

Funkcjonalność

Największy wpływ na funkcjonalność ma oczywiście lista dodatków, które poprawiają komfort użytkowania urządzenia. Jeśli zatem recenzowany model wyposażono w specjalne funkcje typu Range Extender poprawiające zasięg bądź przycisk Reset przywracające ustawienia początkowe w mgnieniu oka, to warto taki zakup przemyśleć.

Oczywiście pamiętajmy także o tym, że funkcjonalność i wydajność urządzenia zależne są od anten wewnętrznych. Budżetowe rozwiązania wyposażone są w jedną antenę, co dodatkowo może ograniczyć transmisję bezprzewodową. Jeśli natomiast liczba anten będzie większa, osiągniemy stabilniejsze i szybsze połączenie.

TP-LINK WA850RE WZMACNIACZ SIECI WI-FI

wzmacniacz sygnału wifi opinie

Wzmacniacz wifi opinie 2024

Komentarze innych osób mogą pomóc nam w wyborze idealnego rozwiązania. Co ciekawe, to właśnie uwagi dostarczone przez innych użytkowników, ich własne doświadczenia oraz zauważone zalety czy wady produktu mogą nam pomóc w odpowiedzi na często nurtujące nas pytania.

Tak jak jednak wspomnieliśmy wcześniej, opinie wzmacniaczy sygnału wifi oraz wszystkich innych produktów tego typu są bardzo często subiektywne. Innymi słowy, źródło to może oferować niepewne dane. Dlatego należy traktować opinie innych kupujących z przymrużeniem oka.

WiFi - FRITZ!WLAN Repeater 310

dobry wzmacniacz wifi

Podsumowanie rankingu wzmacniaczy wi-fi 2024

W zestawieniu 2024 wybraliśmy pięć bardzo ciekawych i szeroko polecanych produktów. Cechowały się one przede wszystkim dobrą prędkością transmisji oraz kompatybilnością. Wyróżniającym się modelem okazał się natomiast REPEATER TP-LINK RE200 AC750 WZMACNIACZ WI-FI AC, który oprócz tego gwarantował uniwersalność, wysoką funkcjonalność, a także przystępną cenę.

Jeśli jednak szukacie czegoś innego, to zachęcamy do zapoznania się z poradnikiem zakupowym. To właśnie zawarte w nim informacje pomogą wam w wyborze odpowiedniego urządzenia. Dane techniczne, właściwe funkcje oraz odpowiednia prędkość będą kluczowe!

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki wzmacniacz sygnału wifi wybrać
Average rating:  
 4 reviews
 by meerlin

Przeprowadziłam się do nowego domu, nie sprawdzając wcześniej wifi...kupilśmy tp-link z waszego polecenia i musze przyznać, że sygnał wifi jest w każdym zakamru domu. Super, dzieki!

 by blazejjj

Ja mam xiaomi. Żre malo prądu a efekty sa. Wifi śmiga jak szalone.

 by INFOR

Repeater jest stosunkowo duży sprzętem. Co prawda tani, ale uważam że warto dopłacić do TP i mieć konkret.

 by bryŚka_7

Mieszkam "na końcu świata".Musze mieć na prawde dobry wzmaciacz, żeby dał rade. Z waszych propozycji wybrałam ten pierwszy tp-link. U sąsiada się sprawdza.