W jaki sposób upewnić się, że fotel do biurka nie porysuje nam parkietu bądź podłogi? Wiele razy odsuwamy się bądź przysuwamy do biurka, nieuchronnie rysując i przez to niszcząc naszą podłogę. Wiele osób decyduje się na zakup większego dywanu, żeby zakryć powierzchnię pod fotelem. Niestety, obniża to mobilność fotela, a więc i naszą. Z tego względu bardzo często poszukujemy alternatywy. Jednym z bardzo dobrych rozwiązań jest mata pod krzesło.
W tym celu zdecydowaliśmy się stworzyć zestawienie, w którym porównamy pięć produktów i wybierzemy zwycięzcę. Oprócz oczywiście rankingu, przygotowaliśmy dla was poradnik, w którym powiemy wam jaka mata ochronna pod krzesło będzie najlepsza. Aby przygotować rzetelny ranking 2024, zwróciliśmy uwagę na rozmiar maty, na jej grubość, na kolor, na jakość wykonania (oraz materiał wykonania) oraz na inne dodatkowe elementy jak na przykład to czy posiada zaokrąglone rogi i czy, na przykład, jest odporna na zaplamienia.

Zamów też najlepsze biurko elektryczne: https://przemianydomowe.pl/biurko-elektryczne-opinie-ranking/

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
MATA OCHRONNA PODKŁADKA POD KRZESŁO FOTEL 140x100 1

MATA OCHRONNA 140×100

9.8

Tania

Allegro Logo
MATA OCHRONNA PODKŁADKA POD KRZESŁO FOTEL 100x70 1

MATA OCHRONNA 100×70

9.8

Tania

Allegro Logo
PODKŁADKA POD KRZESŁO FOTEL MATA OCHRONNA 120x90 1

MATA OCHRONNA 120×90

9.6

Tania

Allegro Logo
PODKŁADKA POD KRZESŁO MATA FOTEL100x150 POLIWĘGLA

MATA OCHRONNA 100x150

9.6

Tania

Allegro Logo
MATA OCHRONNA CZARNA POD KRZESŁO FOTEL 120x100 cm

MATA CZARNA 120×100

9.6

Średnia

Allegro Logo

MATA OCHRONNA PODKŁADKA POD KRZESŁO FOTEL 140×100

Wybrany przez nas produkt oferuje bardzo dobrą jakość oraz niską cenę, co zdecydowanie spodoba się wielu użytkownikom. To, co przeważyło na wyborze tej maty jako zwycięzcy w naszym zestawieniu to idealne połączenie grubości maty z rozmiarem oraz innymi, niezwykle ważnymi cechami.

Mata pod fotel dostępna jest w rozmiarze 140 cm na 100 cm. Oznacza to, że jest większa niż fotele biurowe, a więc bez problemu możemy odsunąć się, nie ryzykując wyjścia poza obszar maty. Jeżeli chodzi o grubość, to wynosi ona 0,5 mm. Może się wydawać to niewiele, ale jak na produkt służący do ochrony naszego parkietu jest to wystarczająco.

Należy oczywiście pamiętać o tym, że w przeciwieństwie do grubszych mat, ta, którą teraz opisujemy, wykonana została z bardzo trwałego materiału, jakim jest polipropylen. Jest to materiał o wiele bardziej wytrzymały niż PCV. Oznacza to, że nie musimy martwić się o to, że mata się złamie, przetrze bądź zniszczy w inny sposób.

Dodatkowo warto wspomnieć o kolorze. Mata została wykonana w taki sposób, że jest półprzezroczysta. Kolor mleczny jest świetnym rozwiązaniem, szczególnie jeśli chcemy wyeksponować naszą podłogę, a przy tym ją ochronić. Z dodatkowych zalet warto wspomnieć o zaokrąglonych rogach. Dzięki temu nie ryzykujemy potknięcia się czy skaleczenia podczas przesuwania lub transportu.

Niestety, producenci przewidzieli gwarancję jedynie na 12 miesięcy, co może oznaczać, że produkt po roku może wymagać odświeżenia bądź po prostu zakupu nowego. Redakcja ocenia zwycięzcę rankingu na 9/10.

R

Zalety

– Wytrzymały materiał;
– Duży rozmiar maty;
– Przezroczysty kolor;
– Zaokrąglone rogi.
Q

Wady

– Krótka gwarancja.

MATA OCHRONNA PODKŁADKA POD KRZESŁO FOTEL 100×70

PODKŁADKA POD KRZESŁO FOTEL MATA OCHRONNA 100x70 2

Jest to bardzo podobny, aczkolwiek mniejszy produkt niż poprzednio opisana mata. Warto jednak zanotować, że pomimo mniejszych rozmiarów, właściwości nie odbiegają od tej opisanej powyżej. Co za tym idzie, nie musimy martwić się o to, że mata straciła na jakości.
Tym razem otrzymujemy matę o rozmiarach 100 cm na 70 cm. Oznacza to, że jest to wciąż idealne rozwiązanie dla wielu foteli biurowych. Niestety, mniejsza ilość miejsca wiąże się z tym, że ograniczamy również naszą swobodę i nie będziemy mogli w dużym stopniu ruszać fotelem bez obawy o wyjście poza matę i zarysowanie parkietu.

Jeżeli chodzi o samą matę, to raz jeszcze otrzymujemy mleczny, przezroczysty kolor. Oznacza to, że tak jak u poprzednika będziemy mogli obserwować parkiet spod maty i chwalić się pięknym drewnem. To samo tyczy się oczywiście innych rodzajów podłóg. Oprócz maty, należy również zwrócić uwagę na grubość maty.

Mata wykonana została z bardzo wytrzymałego materiału, jakim jest polipropylen. Tak samo jak zwycięzca rankingu, oferuje 0,5 mm grubości, co jest zdecydowanie wystarczające do normalnego użytku domowego. Niestety, podobnie jak u numeru jeden, otrzymujemy tutaj tylko dwunastomiesięczną gwarancję. Plusem jednak może być cena – jest to najtańsza mata takiej jakości dostępna na rynku. Wciąż, ocena redakcji to tylko 7/10.

R

Zalety

– Niska cena;
– Wytrzymała;
– Przezroczysta;
– Zaokrąglone rogi.
Q

Wady

– Mały rozmiar;
– Krótka gwarancja.

PODKŁADKA POD KRZESŁO FOTEL MATA OCHRONNA 120×90

ranking fotelików samochodowych 15-36 kilogramów

Jeżeli poszukujemy nieco większej maty, która budżetowo nie będzie odbiegać od powyższego wyboru, to warto sprawdzić również matę ochronną o rozmiarze 120 cm na 90 cm. Jest to równie ciekawy wybór, gdyż oferuje niemalże identyczną charakterystykę, co poprzednia mata.

Raz jeszcze otrzymujemy matę, która wykonana została z polipropylenu. Jest to materiał nieporównywalnie wytrzymalszy od PCV, a więc gwarantuje nam to pewne zabezpieczenie parkietu bądź podłogi. Dzięki wykorzystaniu tego materiału, grubość maty wynosi jedynie 0,5 mm, co i tak jest wystarczającym wynikiem aby w pełni zabezpieczyć nasze podłoże przed uszkodzeniem.

Dodatkowo warto zauważyć, że dzięki swoim właściwościom, polipropylen jest odporny na zaplamienia, a więc każde zabrudzenie bez problemu zostanie zmyte z maty. Zaokrąglone rogi to kolejna zaleta, o której niewiele osób wspomina. W przypadku często przenoszenia maty bądź jej poprawiania, zaokrąglone rogi eliminują ryzyku potknięcia się lub skaleczenia, a do tego poprawiona jest przyczepność.
Niestety, krótka gwarancja obniża ocenę maty na 8/10.

R

Zalety

– Wytrzymały materiał maty;
– Przezroczysta;
– Zaokrąglone rogi.
Q

Wady

– Krótka gwarancja.

PODKŁADKA POD KRZESŁO MATA FOTEL100x150

ranking fotelików samochodowych 15-36 kilogramów

Jeżeli szukamy najwyższej jakości i bardzo dużej powierzchni, to powinniśmy zwrócić naszą uwagę na matę ochraniającą podłoże pod krzesła oraz fotele. Wymiary maty to 100 cm na 150 cm, dzięki czemu nie jesteśmy ograniczani przez małą powierzchnię, na której mata została wyłożona. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na to, że podkładka wykonana została z innego niż zazwyczaj materiału.

To, co sprawia, że ta mata ochronna pod krzesło jest takim świetnym rozwiązaniem, to tworzywo, z którego zostało wykonane. Poliwęglan to jeden z najtrwalszych materiałów wykorzystywanych do tworzenia podkładów ochronnych na rynku.

Oprócz tego, dzięki zaokrąglonym krawędziom nie ryzykujemy potknięcia oraz ograniczamy ryzyko zranienia. Warto również zauważyć, że mata jest przezroczysta, bezkolorowa. Daje to o wiele ładniejszy wygląd, niż w przypadku mat o mlecznej, półprzezroczystej barwie.

Jedynym problemem może być jednak cena, gdyż jest to produkt kilkukrotnie droższy od innych, budżetowych rozwiązań. Z tego względu ocena redakcji to 9/10.

R

Zalety

– Duża powierzchnia maty;
– W pełni przezroczysta;
– Niezwykle wytrzymała.

Q

Wady

– Wysoka cena.

MATA OCHRONNA CZARNA POD KRZESŁO FOTEL 120×100 cm

dobry fotelik samochodowy 15-36 kg

Jeżeli mamy dosyć przezroczystych mat lub tych o mlecznej barwie, to bardzo dobrym rozwiązaniem będzie wybranie czarnego produktu. Opinie maty pod krzesło o czarnym kolorze są niezwykle pozytywne i rekomendują ten wybór, szczególnie jeśli idealnie będzie się komponować z innym wyposażeniem meblowym.

Twórcy Poli-Trader oferują nam bardzo dobrze zaprojektowane i wytrzymałe maty. Tym razem otrzymujemy powierzchnię o wymiarach 120 cm na 100 cm. Jest to zdecydowanie dobre rozwiązanie, gdyż nie jest za mała i fotel czy krzesło na niej umieszczone mają swobodę ruchu.

Mata wykonana została z polipropylenu, a więc z bardzo dobrego i wytrzymałego materiału, który zabezpieczy na długi czas panele, deski, jak i tradycyjną podłogę. Matę bardzo łatwo utrzymać w czystości – nie ma zatem problemów z plamami czy innymi zabrudzeniami.

Dodatkowo maty idealnie tłumią dźwięki i nie zostawiają pod spodem żadnych śladów. Warto Odnotować, że są one zaokrąglane, a więc lepiej przylegają do powierzchni i ryzykujemy ryzyko potknięcia się bądź zranienia. Problematyczna może okazać się jednak cena, a więc produkt otrzymuje ocenę 8/10.

R

Zalety

– Bardzo dobrze tłumi dźwięki;
– Łatwa w otrzymaniu czystości;
– Dobrze przylega do podłoża;
– Odporna na zniszczenia.
Q

Wady

– Wysoka cena.

W jaki sposób znaleźć najlepsze zabezpieczenie na podłogę?

Zarówno dywany jak i maty są świetne, jeżeli chodzi o ochronę płytek, desek, paneli czy podłogi przez zarysowaniami. Jednakże, dywany są na tyle problematyczne, że nie tylko bardzo łatwo się brudzą i są trudniejsze w utrzymaniu w czystości, ale również ograniczają mobilność krzesła.

W przeciwieństwie do dywanów, mata jest w stanie uchronić nasz parkiet przed zarysowaniami, nie ogranicza naszego ruchu, a jeśli kupimy odpowiedni kolor, to idealnie wkomponuje się do naszej stylistyki. Oczywiście należy wiedzieć na jakie parametry najlepiej zwrócić uwagę, aby nie popełnić błędu.

Masz problem, gdzie postawić najlepszą antenę pokojową? Sprawdź nasz artykuł.

Rozmiar maty

Jeżeli kupimy za małą matę, to wtedy nie będziemy mogli przesuwać się po niej, a więc zaryzykujemy uszkodzenie parkietu w innym miejscu, niż stoi krzesło. Z tego względu powinniśmy tak dobrać rozmiar, aby zabezpieczyć zarówno miejsce, w którym stoi krzesło, jak i powierzchnię dookoła.
Oczywiście nie musimy szukać ogromnych mat, które zakryją więcej, niż powinny. Jednakże dobrym rozwiązaniem jest szukanie maty o rozmiarach 120 na 100 centymetrów bądź większych.

Materiał wykonania

Omijamy te, które wykonane zostały z PCV lub innego kiepskiego materiału. Warto wziąć pod uwagę bardziej wytrzymały produkt, który wykonany został z polipropylenu bądź, w przypadku tych droższych podkładek ochronnych, z poliwęglanu. Dodatkowo grubość jest ważna, gdyż również nam wskaże wytrzymałość maty.

Kolorystyka

Oczywiście barwa oraz to czy dana mata jest przezroczysta, półprzezroczysta, czy nieprzezroczysta jest równie ważna podczas wyboru tego produktu. Tutaj należy jednak omijać kierowania się opiniami mat ochronnych pod krzesło, gdyż to czy dany kolor będzie nam odpowiadał zależy głównie od gustu.

Jaką podkładkę ochronną pod krzesło wybrać w 2024 roku

Teraz już wiesz w jaki sposób wybrać odpowiednią matę ochronną. Wiemy, że opinie o matach pod krzesło obrotowe oraz typowe krzesła biurowe mogą się różnić. Zachęcamy jednak do przeglądania tych produktów, które otrzymują jak najwięcej pozytywnych opinii. Oprócz subiektywnych komentarzy, warto również zwrócić uwagę na powyższe elementy, dzięki czemu sam zdecydujesz która mata będzie lepszym rozwiązaniem.

Sprawdź również ranking rodzinnych gier planszowych dla dorosłych.

Powiązane posty

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaką podkładkę pod krzesło wybrać
Average rating:  
 0 reviews