Jaki będzie najlepszy fotel biurowy wygodny dla kręgosłupa? Sprawdź już dziś ranking foteli biurowych na rok 2024!

Odpowiednie oparcie i siedzisko, czy nawet i podłokietnik podczas pracy biurowej czy po prostu siedzącej jest kluczowy dla naszego zdrowia. Obecnie bardzo duża część społeczeństwa pracuje zdalnie bądź po prostu ma pracę siedzącą przy wygodnym biurku elektrycznym. I choć wydaje się to rozwiązaniem atrakcyjnym z uwagi na brak zmęczenia i bardzo niskie ryzyko zranienia podczas zadań, to jednak po latach już wiemy, że to też główny powód długoterminowych problemów zdrowotnych, w tym problemów z kręgosłupem zarówno na odcinku lędźwiowym, jak i szyjnym. 

Aby więc nie dopuścić do sytuacji, gdzie po latach będziemy narzekać na bóle kręgosłupa pomimo relatywnie młodego wieku, istotne jest wyposażenie się w sprawdzony fotel biurowy ergonomiczny, który będzie wygodny dla kręgosłupa. To nie oznacza od razu, że musimy wydawać krocie na fotel biurowy z masażem, aczkolwiek fotel obrotowy oferujący wsparcie lędźwiowe, odpowiednie mechanizmy do dostosowania oparcia i innych części fotela do pleców, a także właściwa regulacja wysokości to klucz, aby zapewnić sobie komfort i wygodę. 

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
Ergohuman Plus Elite 3

Ergohuman Plus Elite

9.9

Droga

Allegro Logo
 
empik logo
Wau 2 Unique W 709 B BL418 1

Wau 2 Unique

9.8

Droga

Allegro Logo
 
empik logo
Kulik K1 Classic PRO 1

Kulik K1 Classic

9.7

Tania

Allegro Logo
ERGONIC Unique 1

ERGONIC Unique

9.6

Średnia

Allegro Logo
 
empik logo
ERGOTECH 1

ERGOTECH

9.5

Średnia

Allegro Logo
 
empik logo

Niestety, znalezienie takiego produktu jest zadaniem nie do końca łatwym. Przede wszystkim musimy pamiętać, że aby wybrać idealny ergonomiczny fotel, który będzie wspierał plecy, to przede wszystkim musimy uwzględnić możliwości regulacyjne. Nie mniej istotna będzie też wytrzymałość i jakość wykonania. Pamiętajmy także o tym, że idealna opcja pozwoli zająć wygodne miejsce w pracy przy komputerze nie zważając na to czy mierzymy 160, 170, 180 czy też i 190 cm wzrostu.

Najlepsze fotele biurowe 2024 wygodne dla kręgosłupa i jednocześnie obrotowe to opcje bardzo zaawansowane, i taki jest Ergohuman Plus Elite

Ergohuman Plus Elite

Propozycja od firmy ErgoHuman, a dokładniej rzecz biorąc Grospol Plus Elite, to niezwykle zaawansowane rozwiązanie, które dostępne jest w czterech wariantach kolorystycznych. Ten fotel obrotowy wyposażony został w ogromną liczbę funkcjonalności i opcji regulacyjnych, a z uwagi na jakość wykonania i bardzo wysoką nośność nada się zarówno dla młodzieży, jak i dorosłych czy też osób o sporej otyłości.

Urządzenie wyposażone jest bardzo rozbudowane funkcje regulacyjne, dzięki czemu o wiele łatwiej jest znaleźć swoją idealną pozycję. Produkt umożliwia dostosowanie zagłówka w trzech pozycjach – na wysokość, głębokość, a także kąt pochylenia. Samo oparcie możemy dostosować w bardzo rozbudowany sposób z kilku powodów. Przede wszystkim fotel ma niezależną część lędźwiową oparcia, dzięki czemu istnieje możliwość dostosowania pozostałej części zgodnie z naszymi wymaganiami.

Innym ciekawym elementem wartym wspomnienia są regulowane podłokietniki i to w aż 4 płaszczyznach. Miłym dodatkiem jest tu też sterowanie joystickiem w przypadku wychylenia siedziska i oparcia. Tak zwany system Synchro dba o to, aby w idealnej pozycji zablokować krzesło, aby później oparcie fotela nie bujało się niezależnie od siedziska. Oczywiście wszystkie te możliwości regulacyjne są dodatkowym atrybutem dla nośności, która wynosi aż 150 kg. 

ok
 • Bardzo duże maksymalne obciążenie;

 • Ogromne możliwości regulacyjne;

 • Bardzo dobra jakość wykonania;

 • Wysokie maksymalne położenie siedziska.

nook
 • Bardzo wysoka cena;
 • Przeciętny zakres regulacji wysokości siedziska.

Alternatywą dla numeru 1 w rankingu 2024 będzie uważany przez wielu za najlepszy fotel biurowy, a mianowicie Wau 2 Unique W-709-B-BL418

Wau 2 Unique W 709 B BL418

Równie drogim rozwiązaniem jest Wau 2 Unique, aczkolwiek propozycja ta skierowana jest dla nieco innych użytkowników z uwagi na mniejszą nośność, ale jeszcze większe możliwości regulacyjne czy też specjalne dodatkowe podparcie na nogi. Co więcej, ilość siatki w tym modelu jest znacznie bardziej ograniczona, przez co mamy wrażenie że produkt jest znacznie stabilniejszy i masywniejszy, niż konkurencja.

Model W-709-B-BL418 to idealna propozycja z kilku powodów. Przede wszystkim gwarantuje ogromne możliwości regulacji, ale jednocześnie dba o to, aby nie tylko odcinek lędźwiowy czy szyjny były bezpieczne. Otóż częścią designu jest tutaj specjalne podparcie na nogi, które wspólnie z innymi opcjami pozwala na dopasowanie mebla do pozycji siedzącej, ale też i leżącej. Jeśli chodzi o regulacje, to do naszej dyspozycji jest regulacja zagłówka i oparcia, a także podłokietników. To umożliwia bardzo proste dostosowanie produktu do naszych preferencji. 

Tapicerka, podobnie jak u konkurencji, jest materiałowa, a stelaż wykonano z wysokiej jakości materiałów odpornych na zniszczenie. Potwierdzeniem tego jest maksymalne obciążenie na poziomie 130 kg. I choć nie jest ono najwyższe, to jednak w połączeniu z trzyletnią gwarancją pokazuje jak wytrzymałym i odpornym na zniszczenia jest ten model.

ok
 • Długa gwarancja;

 • Spore maksymalne obciążenie;

 • Bardzo duże możliwości regulacyjne;

 • Dodatkowe podparcie na nogi.

nook
 • Bardzo wysoka cena;
 • Z uwagi na niską maksymalną wysokość siedziska, nie polecany osobom o wzroście powyżej 1,85 metra.

Kolejny ciekawy fotel ergonomiczny to Kulik K1 Classic PRO 

Kulik K1 Classic PRO

Znacznie tańszym produktem o ergonomicznych cechach jest także model od firmy Kulik. I choć jest to propozycja o wiele mniej kosztowna od przedstawionych konkurencji, to nie możemy zapominać o tym, że jednak to wciąż całkiem kosztowne rozwiązanie. Wiąże się to jednak z bardzo dobrymi parametrami i świetnym wykonaniem, a także ponadprzeciętnymi funkcjami regulacyjnymi. 

Oparcie i siedzisko są w przypadku fotela od Kulik System bardzo wygodne z uwagi na ergonomiczne i wygodne wykończenie. Co więcej, musimy pamiętać, że obicie tapicerką dostępne jest z obu stron i w obu przypadkach jest to wysokogatunkowa, atestowana tkanina. Skoro mowa o tapicerce, to musimy pamiętać o bardzo dużej liczbie kolorów, jakie producent udostępnia dla użytkowników. Do wyboru są klasyczne kolory ciemne, szare i beżowe, ale też i turkusowe, pomarańczowe, malinowe, czerwone, granatowe, niebieskie czy oliwkowe. 

Urządzenie charakteryzuje się bardzo dużą liczbą ruchomych, regulowanych części. Do naszej dyspozycji jest regulacja wysokości siedziska, oparcia, podłokietnika, a także kąt nachylenia oparcia, siedziska, czy też regulacja oporu odchylenia oparcia w połączeniu z wysuwem siedziska.  Niestety wiele dodatków, jak chociażby znacznie bardziej rozbudowana regulacja podłokietników czy też polerowana, a nie chromowana podstawa jest dostępna tylko przy dodatkowej opłacie.

ok
 • Bardzo duża maksymalna wysokość siedziska – idealny dla większych osób;

 • Ogromne możliwości regulacyjne;

 • Bardzo dużo wariantów kolorystycznych do wyboru;

 • Możliwość przygotowania idealnej konfiguracji.

nook
 • Wiele ciekawych akcesoriów dostępnych za dopłatą.
 •  
 •  

ERGONIC Unique uzupełnia też ranking foteli biurowych 

ERGONIC Unique

Kolejna propozycja w rankingu o bardzo ciekawej budowie, gdzie siatka w oparciu i zagłówku dominuje design i znacznie poprawia cyrkulację powietrza. Ergonic przygotował dla nas ergonomiczny fotel biurowy, który oprócz zadbania o prawidłową wentylację bardzo dobrze radzi sobie z eliminacją nieprzyjemnych bóli z uwagi na świetne wykonanie i nietuzinkowy design.

Fotel ten spełnia wszelki normy PN-EN, co potwierdza jego prawidłowe przygotowanie i dostosowanie do wymogów użytkowników. Jeśli chodzi o możliwości regulacyjne, to standardowo fotel ten umożliwia regulację wysokości siedziska, a także dostarcza nam szansę na dostosowanie ułożenia podłokietników. Te wykonane są z tworzywa, ale producent przewidział zastosowanie miękkiej nakładki z poliuretanu, dzięki czemu łokcie tak bardzo nie cierpią przy dłuższym użytkowaniu. 

Sam zagłówek nie jest regulowany. Niestety, nie jest też sztywny, a więc rusza się w każdą stronę. Co więcej, zestaw oferowanych kółek jest twardy, przez co może doprowadzić do porysowania powierzchni o miękkiej charakterystyce. Nie mniej jednak pamiętajmy, że jest to jeden z wygodniejszych propozycji zarówno jeśli chodzi o samo wyprofilowanie, jak i o siedzisko. 

ok
 • Bardzo dobra jakość wykonania;

 • Spełnia wiele norm PN-EN potwierdzających prawidłową konstrukcję;

 • Duże możliwości regulacyjne;

 • Wysoki komfort.

nook
 • Brak regulacji zagłówka – jest luźny;
 • Dosyć przeciętny zakres regulacyjny. 
 •  

Fotel biurowy ergonomiczny, który jest wygodny dla kręgosłupa? ERGOTECH będzie idealny! 

ERGOTECH

Komfort pracy przy biurku jest bez wątpienia najistotniejszy przeglądając ergonomiczne krzesła, które będą gwarantować podparcie kręgosłupa. Właśnie dlatego Ergotech i oferowany przez nich mebel może okazać się strzałem w dziesiątkę. Otóż jest to bardzo ciekawa propozycja przygotowana dla użytkowników o nieco większym budżecie. Sprzęt, podobnie jak i konkurencyjne rozwiązania, ma tapicerkę tkaninową która poąłczona została z siatką. Takie połączenie przekłada się na odpowiednią wentylację podczas ciepłych dni i gwarancję dobrego wykonania.

Recenzowany fotel do pracy cechuje się ergonomicznym, bardzo dobrze wyprofilowanym oparciem i siedziskiem. Urządzenie pozwala nam dostosować wiele różnych elementów krzesła tak, aby jak najlepiej dostosować sobie model firmy Ergotech do naszych preferencji. A to oznacza dostosowanie podłokietników w pozycji góra lub dół i przód lub tył. Co więcej, istnieje też możliwość dostosowanie wychylenia podłokietników, co pozwoli wygodnie oprzeć ręce podczas pracy. 

Sprzęt umożliwia regulację nie tylko podłokietników, ale też i poziomu siedziska czy oparcia. Specjalna blokada pozwala na wybranie idealnej pozycji bądź też na swobodne kołysanie się. Sprzęt jest wykonany z trwałego i odpornego na uszkodzenia aluminium, co potwierdzone jest przez dosyć spore maksymalne obciążenie na poziomie 130 kg. 

ok
 • Wysoka jakość wykonania;

 • Spore maksymalne obciążenie;

 • Możliwość wybrania kółek do powierzchni twardych lub miękkich;

 • Bardzo duże możliwości regulacji podłokietników.

nook
 • Mocno przeciętny zakres regulacji wysokości siedziska.
 •  
 •  

Nawet ranking 10 najlepszych foteli ergonomicznych ci nie pomoże, jeśli nie będziesz znał tych podstaw! Wskazówki zakupowe w 2024 roku

Jeśli dalej nie wiesz jaki fotel biurowy wybrać, to na szczęście niedługo dowiesz się które parametry i specyfikacje produktów pozwolą nam wybrać odpowiedni fotel bez angażowania ekspertów bądź też innych osób. Otóż wykorzystując zebrane w poniższym poradniku zakupowym informacje będziecie w stanie znaleźć nie tylko wygodny fotel o ergonomicznym kształcie i o prawidłowej konstrukcji. Jeśli zależy wam na kompromisie, to będziecie mogli skorzystać z wiedzy i wybrać tani fotel biurowy o podstawowych parametrach i specyfikacji.

Nie mniej jednak musimy wiedzieć, że tak jak wiele osób nie wie jakie biurko elektryczne wybrać w 2023, tak samo klasyczny obrotowy fotel wspierający odcinek kręgosłupa będzie wymagającym zadaniem. Na szczęście w poniższych wytycznych umieściliśmy wszelkie niezbędne informacje pozwalające wam przejrzeć dostępne produkty i wybierając fotel nie mieć żadnych wątpliwości co do konkretnego modelu.

Ergonomiczne krzesło biurowe musi przede wszystkim być wytrzymałe i trwałe. Ponadto, nie możemy zapomnieć o możliwościach regulacyjnych, bo przecież sam fakt, że to obrotowy fotel biurowy, to niewiele nam mówi. Nie możemy też zapomnieć o opcjach dodatkowych czy o tym, że wysokie opinie o fotelach biurowych mogą okazać się nadzwyczaj kluczowe w podjęciu finalnej decyzji. Ciekawych informacji udzieli nam także ten artykuł: 

https://meblownia.pl/blog/krzeslo-biurowe-jakie-kupic.html

fotel biurowy wygodny dla kręgosłupa ranking

Krzesła obrotowe powinny przede wszystkim być wytrzymałe

Odpowiednio dobrany fotel to taki, który przez wiele lat będzie służył bez najmniejszej awarii pomimo sporej wagi użytkownika. I nie chodzi tutaj o to, aby wybierając modele foteli o nośności 100-110 kg użytkować sprzęt podczas pracy zdalnej przy wadze użytkownika na poziomie 120-130 kg. Taka recepta to bez wątpienia prosty i szybki sposób na zniszczenie sprzętu zanim nawet zakończy się jego gwarancja.

Bardziej chodzi tutaj o to, aby szukać sprzętu dostosowanego do naszych własnych potrzeb, ale też do naszej biologii. Znacznie większy komfort pracy i bezpieczeństwo zagwarantuje więc sprzęt o maksymalnym obciążeniu wynoszącym nawet i 150 kg, szczególnie jeśli ważymy więcej niż przeciętna kobieta czy mężczyzna. 

Na nośność wpływ ma przede wszystkim odpowiednia konstrukcja i wykorzystanie wysokiej klasy komponentów do produkcji. To właśnie dzięki temu stelaż fotela będzie trwały i odporny na spore obciążenia. Pamiętajmy też o tym, że świetnym potwierdzeniem jakości sprzętu będzie gwarancja, a ta może wynosić nawet i 3 lata.

Kulik K1 Classic PRO
Kulik K1 Classic PRO

Każde top 10 najlepszych foteli biurowych mówi o regulacji 

Następnym kryterium podczas poszukiwania wygodnego fotela biurowego jest regulacja. Jak dobrze wiemy, bardzo duży zakres regulacyjny to świetny sposób na wybór sprawdzonego i dobrego produktu z kilku powodów. Przede wszystkim taki fotel będzie dostosowany nie tylko do osób o sporych rozmiarach. Jak dobrze wiemy, producenci bardzo często decydują się na dostosowanie foteli do osób o konkretnej posturze i wzroście. W ten sposób docelowi użytkownicy będą znacznie bardziej zadowoleni z komfortu, jaki dany fotel oferuje.

Jednakże, przy odrobinie większym budżecie będziemy mogli skorzystać z propozycji oferujących nam zakres regulacji na bardzo dużym poziomie – ponad 10 cm w przypadku wysokości siedziska i kilka centymetrów w przypadku wysunięcia siedziska, przestawienia zagłówka czy też dostosowania podłokietników.

Pozostała funkcjonalność to gwarancja, że wybieramy dobry fotel biurowy wygodny dla kręgosłupa

Oczywiście pamiętajmy, że warto wybrać fotel, który oferuje nam nie tylko świetny zakres regulacji, ale też wysoką ich funkcjonalność i odpowiednie dostosowanie do potrzeb i wymogów klientów. A to może oznaczać zastosowanie specjalnego wspornika czy podparcia na nogi. W połączeniu z mechanizmem umożliwiającym położenie oparcia gwarantuje to pozycję leżącą bądź pół leżącą, a to w przypadku wielogodzinnych posiedzeń przy komputerze jest rozwiązaniem bardzo atrakcyjnym.

Oczywiście funkcjonalność to nie tylko dodatkowe elementy umożliwiające dostosowanie sprzętu pod nasze wymagania. Warto też przyjrzeć się samym mechanizmom, które dana firma zastosowała w swoim produkcie. Czy są to bardzo zaawansowane mechanizmy umożliwiające blokowanie oparcia w danym położeniu czy tani i szybko psująca się korbka, która przy ustawianiu siły oporu oparcia po czasie będzie uszkodzona?

Funkcjonalność to też zastosowanie siatki poprawiającej cyrkulację powietrza czy, jeśli tego oczekujemy, wykorzytanie eko-skóry zamiast tkaniny jako podstawy tapicerki umożliwiającej znacznie prostsze utrzymanie porządku i wysokiego poziomu higieny.

Wau 2 Unique W-709-B-BL418
Wau 2 Unique W 709 B BL418
ERGONIC Unique
ERGONIC Unique

Najlepsze fotele i krzesła biurowe posiadają też świetne opinie i dobrą cenę 

Pozytywny feedback to prawdopodobnie najprostszy sposób na to, aby znaleźć produkt idealny i cieszyć się z tego, co ma on do zaoferowania. Warto jednak zauważyć, że urządzenie gwarantujące nam prawidłowe wykonanie to tak naprawdę tylko połowa sukcesu. Jeśli deklaracje producenta świadczą o tym, że sprzęt jest trwały i prawidłowo skonstruowany, to powinniśmy znaleźć potwierdzenie tych właśnie słów w komentarzach użytkujących. 

Korzystanie z fotela po paru miesiącach pozwala na zweryfikowanie czy komfort pracy rzeczywiście się poprawił i czy bóle, które towarzyszyły użytkownikom przed zakupem krzesła ergonomicznego, ustąpiły bądź się zmniejszyły. Jeśli rzeczywiście tak było, a dodatkowo kupujący pochlebnie wypowiadają się na temat, to doskonale wiemy, że produkt spełni też i nasze oczekiwania.

Podsumowanie rankingu 2024– teraz wiesz jakie krzesło czy fotel biurowy obrotowy wybrać do pracy! 

Dostępne w Internecie jak i w sklepach stacjonarnych fotele ergonomiczne dla kręgosłupa są bez wątpienia atrakcyjnym rozwiązaniem. Problemem jest jednak ich ogromna ilość, przez co nie każdy zdaje sobie sprawę z tego na co dokładnie zwrócić uwagę, aby cieszyć się jak najlepiej dopasowanym fotelem. Na szczęście korzystając z porad i wytycznych dostarczonych powyżej masz szansę na znalezienie propozycji idealnej bazując na własnych oczekiwaniach i wymaganiach.

Jeśli jednak poszukiwania tego typu nie są dla was bądź po prostu znacznie bardziej zależy wam na otrzymaniu idealnego produktu bez poświęcania własnego czasu na zdobywanie wiedzy z tematu foteli ergonomicznych, to w takim razie bez wątpienia warto pomyśleć nad jedną z rekomendowanych opcji w rankingu. Szczególnie ciekawy wydaje się fotel Ergohuman Plus Elite, który to dzięki swojemu wykonaniu gwarantuje świetną wytrzymałość, a dodatkowo jest niezwykle funkcjonalny i dostarcza ogromne możliwości regulacyjne.Artykuły

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki fotel biurowy wygodny dla kręgosłupa wybrać
Average rating:  
 0 reviews