Ile razy dałaś się sytuacja, w której to chciałeś lub chciałaś zacząć odżywiać się zdrowo. Z pewnością często, prawda? Lecz nagle okazywało się, że nie posiadasz właściwego urządzenia z funkcją pary, które umożliwiłoby Ci uzyskanie odpowiednio ugotowanych potraw. Najwyższa pora to zmienić. Dzięki rozwojowi technologii aktualnie piekarniki parowe to standard. Jedyny problem, z jakim możemy się zetknąć, to: jaki jest dobry piekarnik do zabudowy?

Piekarnik z funkcją pary opinie, który produkt najlepszy?

Poniżej zamieszczamy dla Państwa specjalnie przygotowane ranking kilku produktów dostepnych w 2024 roku, które naszym zdaniem są godne uwagi i które warto rozważyć po to, aby móc w pełni cieszyć się możliwościami piekarnika parowego.

1. Gdy chcesz uzyskać idealne rezultaty

piekarnik parowy opinie

Piekarnik parowy SIEMENS HS658GXS1 to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą doznać naprawdę niezwykłych przeżyć smakowych. Wszystko to za sprawą wbudowania specjalistycznej Termosondy Plus, a także funkcji Bake Sensor, które dokładnie wykrywają moment, w jakim nasza potrawa jest idealna. Stykamy się tutaj z markowym urządzeniem, wyposażonym w bardzo bogate technologie nadające się zarówno do pieczenia mięs, jak i gotowania warzyw na parze. Dzięki specjalistycznemu Termoobiegu Eco dochodzi do znacznego zaoszczędzenia zużycia energii, a dodatkowo nie wymaga on grzania wstępnego, gdyż wystarczy kilka chwil, aby nagrzać piekarnik do wybranej temperatury. Tym samym pozwala to nie tylko na zaoszczędzenie energii, ale także ograniczenie kosztów, co jest korzystne naszego portfela. Pojemność tego piekarnik to 81 litrów pozwalający na upieczenie dwóch ciast lub też jednej dużej potrawy. Został on również wyposażony, aż w 15 różnych opcji pieczenia, w tym m.in. grill i rożen.

R

Zalety

 • elegancki wygląd;
 • dużo liczba funkcji;
 • wysoka jakość pieczonych potraw;
Q

Wady

 • niekorzystny stosunek jakości do ceny;

2. Design i bezpieczeństwo najlepsze połączenie

piekarniki parowe ranking

Piekarnik parowy AMICA EB944BA+ IN Steam to idealne rozwiązanie, które niejednego zachwyci swoim designem oraz wysoką jakością wykonania. Jest to urządzenie, które znakomicie wkomponuje się do każdego stylu kuchni, a dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii umożliwi łatwe pieczenie potraw. Interesujące jest to, że stykamy się tutaj z bardzo bogatym panelem dotykowym, który dosłownie wyświetla przepisy na drzwiach i zawiera w sobie informacje o rodzaju potrawy, temperaturze poziomie oraz czasie pieczenia. Znakomitym pomysłem są także podświetlane uchwyty, które nie tylko elegancko wyglądają, ale także będą informowały o stopniu nagrzania się komory, dzięki czemu będziemy mieli pewność, że pieczenie już się rozpoczęło. Piekarnik ten jest również niezwykle bezpieczny dla dzieci. Zapewnia on zimny front do temperatury 35 stopni Celsjusza, dzięki czemu zmniejszymy ryzyko poparzenia. Piekarnik parowy Amica to doskonałe urządzenie. Posiada wiele możliwości,a dzięki połączeniu z naszym smartfonem umożliwia ona łatwe sterowanie nim nawet w momencie, gdy zapomnimy wyłączyć piekarnik wychodząc z domu.

R

Zalety

 • wysoka jakość pieczenia;
 • duża ilość programów;
Q

Wady

 • liczne błędy wynikające z zastosowanych technologii;

3. Gdy kochasz pizzę

piekarnik z funkcją pary opinie

Piekarnik parowy ELECTROLUX EOB5434ANX STEAM to idealne rozwiązanie dla osób, które wprost uwielbiają pizzę, jak i także szereg innych potraw. Dzięki możliwości wyjmowania drzwi i szklanego panelu pozwala on na łatwe czyszczenie, nawet najbardziej poważnych zabrudzeń, tym samym umożliwiając zachowanie właściwej higieny. Wracając jednak do potraw, dzięki specjalnie zaprojektowanym czujnikom, umożliwia on upieczenie chrupiącej i smacznej pizzy, a obecność grillu z podwójnym obwodem grzejnym sprawia, że nasze potrawy mięsne będą wprost wyśmienite. Interesujące jest także to, że same urządzenie posiada również technologie przydatne dla ekologii. Wszystko to za sprawą zastosowanej rozwiązań zmieniających wodę w parę, co w znacznym stopniu pozbycie się zabrudzeń. Ważna jest jeszcze jedna kwestia, a mianowicie zastosowanie sporych rozmiarów wentylatorach, który umożliwia regularny obieg powietrza, powodując tym samym, że bez względu na to, gdzie umieścimy naszą potrawę, będzie ona równo upieczona.

R

Zalety

 • wysoka jakość otrzymywanych potraw:
 • łatwość czyszczenia:
Q

Wady

 • słabo działającą funkcja pieczenia na parze:

4. Kompaktowe rozwiązanie w jednym urządzeniu

dobry piekarnik do zabudowy

Piekarnik parowy AEG BSK782320M to urządzenie, które nie należy do najtańszych na rynku. W zamian za to oferuje one nam funkcję, która pozwala na wydobycie z naszych potraw znacznie większej ilości smaku i aromatu niż jakikolwiek inny piekarnik na rynku. W efekcie wszelkiego rodzaju wykonywane przez nas dania, na pewno będą niepowtarzalne i zawsze zachwycą biesiadników. Dodatkowo został on dosłownie „naszprycowany” ogromną ilością elektroniki pozwalającej na dokładne analizowanie tego, w którym momencie nasza potrawa jest już gotowa do wynajęcia. Ponadto dzięki systemowi pieczenia konwekcyjnego, zapewniony został idealnie równomierny obieg gorącego powietrza, dzięki czemu nie zetkniemy się z sytuacją , w której część naszej potrawy jest niedokładnie dopieczona. Doliczając do tego bardzo luksusowy wygląd, a także niezwykle intuicyjny interfejs pozwalający na łatwe obsługiwanie szeregu różnych funkcji powodują, że stykamy się tutaj z naprawdę godnym uwagi urządzeniem. Ciekawostką jest także to, że w stosunku do swoich konkurentów zawiera on blachę w rozmiarze XL, czyli o 20% większą od standardowych blach w innych piekarnikach.

R

Zalety

 • znakomite pieczenie na parze;
 • intuicyjna obsługa;
 • wysoka jakość wykonania;
Q

Wady

 • niekorzystny stosunek jakości do ceny;

5. Markowe rozwiązania do gotowania

piekarniki parowe opinie

Marka Bosch to firma cechuje się wysoką jakością produktów i nie inaczej jest w przypadku piekarnika parowego BOSCH HSG 636ES1 71LHSG 63. Stykamy się tutaj z nowoczesnym rozwiązaniem, posiadającym szereg różnego rodzaju funkcji, takich jak między innymi pieczenie na parze, grill, termosonda, czy też termoobieg, które umożliwiają łatwiejsze przygotowanie różnego rodzaju potraw. Tak naprawdę dostajemy tutaj bardzo intuicyjne i proste w obsłudze urządzenie, a to wszystko za sprawą niezwykle łatwego i uproszczonego panelu dotykowego, który pozwala na łatwe zaprogramowanie pieczenia. Piekarnik został wyposażony w specjalne zabezpieczenie przed dziećmi, dzięki czemu nie otworzą one samodzielnie jego drzwi i też nie zmienią ustawień pieczenia. Ponadto występuje tutaj również chłodzenie obudowy, co jest niezwykle ważne, ponieważ chroni przed oparzeniami. To jeszcze nie koniec, gdyż już nie musimy się martwić o czyszczenie, gdyż dzięki funkcji EcoClean jest ono niezwykle proste i szybkie.

R

Zalety

 • niskie zużycie energii;
 • wysoka jakość wykonania;
Q

Wady

 • problemy z panelem dotykowym;

Główne działanie piekarnika parowego

Piekarnik parowy to nic innego jak połączenie tradycyjnego klasycznego piekarnika, ze sprzętem wykorzystywanym do gotowania na parze.. W efekcie uzyskujemy jedno kompaktowe urządzenie, które nadaje się zarówno do jednego, jak i drugiego trybu gotowania. Stykamy się tutaj z technologią, która pod kątem wykorzystania konwencjonalne metody ogrzewania będzie za ich pomocą ogrzewała wodę w parę wodną, tym samym dając możliwości urządzenia gotującego na parze. Osoby zastanawiające się co wybrać tzn. tradycyjny piekarnik, czy może urządzenie wielofunkcyjne nie muszą zbyt długo myśleć. Drugie wyjście jest o wiele lepsze, gdyż urządzenie łączące w sobie wiele funkcji, ogranicza zużycie wolnej przestrzeni w kuchni, a ponadto zmniejszona ilość pracy pod kątem m.in. samego czyszczenia. Oczywiście musi być świadomi, że jeżeli nie gotujemy zbyt często na parze, to zakup wysokiej klasy piekarnika parowego wiąże się z odpowiednimi kosztami, które mogą nam się nie zwrócić. Jeżeli jednak nieobce jest nam zdrowe odżywianie, to taka inwestycja będzie dla nas bardzo opłacalna.

piekarnik parowy opinie

Wybór piekarnika parowego piekarniki parowe – opinie z 2024

Tak naprawdę wybierając urządzenie, jakim jest piekarnik parowy powinniśmy sugerować się jego podstawowymi parametrami. W tym przypadku istotne są parametry techniczne w zakresie mocy, która to należy sprawdzić w pierwszej kolejności. Obecnie możemy zakupić urządzenia, które charakteryzują się mocą od 1,75 kW to 3,5 kW. Wiadomo, że im większa moc, tym większe możliwości i szybciej upieczemy daną potrawę. Oprócz tego istotne będzie również sterowanie . Zazwyczaj będzie ona dostępne poprzez wyświetlacz LCD oraz dotykowy panel. Niemniej jednak musimy być świadomi, że tutaj podobnie jak w przypadku telefonu, czy też tabletów istotne jest to, aby było to łatwo obsługiwane, bo co nam z dotykowego panelu, kiedy działa od bardzo krnąbrnie. Oczywiście to wciąż nie wszystkie parametry, na jakie powinniśmy zwrócić uwagę.

Bądźmy szczerzy, nikt z nas nie lubi sprzątać, więc po co dokładać sobie dodatkowej pracy podczas czyszczenia piekarnika. W efekcie produkty z najwyższej półki będą wzbogacone o specjalne systemy umożliwiające automatyczne czyszczenie lub też ułatwione czyszczenie zabrudzeń, dzięki czemu szybciej pozbędziemy się pozostałości po jedzeniu. Ważne jest także wykorzystywanie specjalnej emalii, która to również uniemożliwia przyleganie do niej resztek jedzenia (Chcesz dowiedzieć się więcej zajrzyj na https://www.morele.net/wiadomosc/piekarnik-parowy-jak-dziala-czy-warto-kupic/1398/). Ostatnim istotnym parametrem, choć nie dla samego urządzenia, ale dla naszego portfela jest klasa energetyczna. Oczywiście aktualne możemy spotkać się z produktami od klasy D będącymi najgorszym rozwiązaniem, do klasy A+++. W zależności od tego, co wybierzemy, takie będzie zużycie energii i odpowiednio do tego wzrosną koszty. Nie zmienia to jednak faktu, że ostateczną piekarnik parowy jest bardzo dobrym rozwiązaniem i z pewnością wzbogaci nasze kuchenne podboje oraz da nam dostęp do większej ilości niezwykłych potraw.

Dodatkowe funkcje, które warte są naszej uwagi

Oprócz tych najważniejszych elementów, na jakie należy w szczególności zwrócić uwagę, występują także różne dodatkowe funkcje, dzięki którym możemy rozróżnić poszczególne firmy w zakresie piekarników parowych. O niektórych z nich już była mowa, niemniej jednak warto podkreślić w szczególności obecność pewnych sond oraz szeregu czujników służący do analizy pieczonych pokarmów. W efekcie pozwala na optymalne wyznaczenie idealnej chwili, w której należy wyłączyć piekarnik, byśmy uzyskali potrawy najwyższej jakości, dosłownie rozpływające w ustach. Ponadto szereg rozwiązań wzbogaconych w wyświetlacz LCD, posiada także wbudowane książki kucharskiej, które umożliwiają łatwiejszy dostęp do poszczególnych parametrów tzn. w jakiej temperaturze powinniśmy gotować na parze, czy też piec poszczególne dania. Oczywiście to wciąż nie są wszystkie możliwości, jakie oferują piekarniki na rynku, dlatego też bardzo dobrym pomysłem jest samodzielne zastanowienie się nad tym, czego właściwie oczekujemy od danego piekarnika, a następnie na podstawie eliminacji wybrać natomiast najlepszy. Jeżeli jednak nie masz koncepcji, lub też pomysłu na to co w sumie mogą dać Ci piekarniki porowe, zajrzyj po inspirację tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=aWeV9uhrQLc.

piekarniki parowe ranking

Kilka słów podsumowania piekarnik parowy opinie

Porównując to, co zostało powiedziane w części poradnikowe, wraz z zaproponowanych produktami nietrudno wybrać zwycięzca. Tak naprawdę produkt, jakim jest piekarnik parowy SIEMENS HS658GXS1, spełni nasze największe i najbardziej skryte potrzeby. Dzięki zastosowaniu ogromnej ilości nowatorskich technologii będzie on pozwał, na wykonanie niepowtarzalnie smakujących potraw, jednocześnie bez zużycia ogromnych ilości energii. Dodatkowo wygląda elegancko i idealnie wkomponuje się do każdego wystroju kuchni. Oczywiście tego typu rozwiązanie nie należy do najtańszych, niemniej jednak osoby, które lubią gotować i chcąc doznać jeszcze większych wrażeń smakowych, z pewnością nie będą rozczarowane.

[kkratings]
Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Piekarniki parowe
Average rating:  
 4 reviews
 by pieczarka

O, właśnie potrzebowałam takiego porównania, bo myślę o zakupie nowego piekarnika do domu i będzie on na pewno piekarnikiem parowym. Moja koleżanka ma podobny, ale kupiła jakąś słabą markę i nie może w nim wypiekać ciast. Ja z kolei liczę, że trafię dzięki wam na coś porządnego.

 by bolleranna

 Mój narzeczony to wszystko Boscha by kupował, dlatego tak na około 100% kupimy piekarnik parowy od tej firmy. W ogóle ciekawe jest to, że tak szybko wprowadzono gotowanie parowe w piekarnikach. To na pewno będzie służyło naszemu zdrowiu.

 by petunia

Gotowanie na parze w piekarniku? No to powiem, że jestem bardzo do tyłu, Jeśli chodzi o AGD do kuchni. Wiem, że są coraz nowocześniejsze sprzęty, ale że piecze się teraz na parze, to nie wiedziałam. Dobrze jest czasem się czegoś nowego dowiedzieć.

 by monetta

Po waszej pracy widać, ŻE wcale nie jest takie oczywiste to,  który producent jest najlepszy jeżeli chodzi o AGD kuchenne. W końcu wasz ranking wygrała firma Siemens, o której tak naprawdę już dużo nie słyszymy. Chętnie sama bym pod niego sięgnęła.