Solidna i niedroga kuchenka mikrofalowa? To możliwe! Zestawienie najlepszych mikrofalówek do 400 zł

Kuchenka mikrofalowa jest czymś, z czego większość z nas korzysta nawet kilka razy w tygodniu. Żaden inny sprzęt kuchenny nie pozwala na równie szybkie przygotowanie posiłku. Dzisiejsze mikrofale w niczym nie przypominają już swoich poprzedniczek, a liczba dodatkowych funkcjonalności może przyprawić o zawrót głowy. Szukasz kuchenki mikrofalowej, jednak nie chcesz przeznaczać na ten cel zbyt wielu oszczędności? Sprawdź nasze zestawienie najciekawszych mikrofalówek do 400 zł i wybierz model dla siebie.

Samsung ME 83X

Nasz ranking otwiera popularna mikrofalówka Samsunga – ME 83X. Wyróżnia ją nie tylko piękny, nieco minimalistyczny design, ale też spora liczba przydatnych na co dzień funkcjonalności. Jedną z nich jest zaawansowany System Potrójnej Dystrybucji, który zapewnia równomierne nagrzewanie posiłków. Korzystając z funkcji szybkiego rozmrażania, w kilka chwil przygotujesz pieczoną rybę czy rozmrozisz chleb na niedzielne śniadanie. Antybakteryjnej powłoka Ceramic Inside™sprawia, że czyszczenie mikrofalówki jest dziecinnie proste.

Amica AMMF20M1GI

Przepadasz za grillowanymi potrawami, jednak z jakiegoś powodu nie chcesz kupować oddzielnego grilla? Bez obaw. Dzięki funkcji combigrill, w jaką wyposażona została mikrofala AMMF20M1G1, bez problemu przyrządzisz w niej soczystego steka czy grillowane warzywa. 5 poziomów mocy pozwoli Ci wybrać najoptymalniejszy na dany moment program. System MicroWave jeszcze bardziej przyspieszy zaś proces podgrzewania posiłków.

Amica AMGF20E1GFB

Kolejną mikrofalą Amiki, która znalazła się w naszym rankingu, jest AMGF20E1GFB. Podobnie jak jej poprzedniczka posiada ona funkcję combigrill. Tym, co ją wyróżnia, jest jednak zdecydowanie większą liczbę programów. Ciekawą funkcjonalnością może być również możliwość opóźnienia startu, dzięki której bez przeszkód będziesz mógł przygotować posiłek na konkretną godzinę. Młodzi rodzice z pewnością docenią natomiast program ChildLock, który zapobiega przypadkowemu włączeniu urządzenia przez ciekawskich kilkulatków.

Więcej kuchenek mikrofalowych od Amiki znajdziesz tutaj.

BEKO MOF23110X

Mikrofalówka ta sprawdzi się, jeśli szukasz kompaktowego, a przy tym wielofunkcyjnego urządzenia. Eleganckie przyciski ułatwiają sterowanie. Wbudowany timer i funkcja oświetlenia mikrofali pozwolą Ci kontrolować proces przygotowywania znajdujących się w niej produktów.

Whirpool MWA 269 SL

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć mikrofalówki MWA 269 SL marki Whirpool. Dlaczego? Mimo niewielkich rozmiarów wyposażona jest w sporo niezwykle przydatnych na co dzień funkcjonalności. Jedną z nich jest JetFrost 3D, pozwalająca na błyskawiczne rozmrożenie nawet najbardziej zamarzniętych produktów. Tryb zachowywania ciepła podtrzyma wysoką temperaturę w mikrofali nawet do 4 godzin. Dbasz o to, aby Twoje posiłki były pełne wartościowych składników odżywczych? Funkcja Steam, czyli program zdrowego i niskokalorycznego gotowania na parze, może być w tej kwestii Twoim głównym sprzymierzeńcem.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Sprawdź inne kuchenki mikrofalowe.